تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 32 1234511 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 317

نام تاپيک: اخبار و مباحث مربوط به قوانین و جرایم راهنمایی و رانندگی

حـــــرفـه ای wichidika's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض اخبار و مباحث مربوط به قوانین و جرایم راهنمایی و رانندگی

مهلت بخشودگي دو برابري جرايم رانندگي تا 24 آذر تمديد شد
    رييس پليس راهور ناجا:
    مهلت اعلامي به هيچ وجه تمديد نخواهد شد

رييس پليس راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي با اعلام خبر تمديد بخشودگي دو برابري جرايم گفت: اين مهلت تا پايان زمان اداري روز پنجشنبه 24 آذرماه تمديد شده است.
    به گزارش خبرنگار «شهري» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، سردار اسكندر مومني روز شنبه با اعلام تمديد مهلت بخشودگي دو برابري جرايم، افزود: در زمان اجراي قانون جديد راهنمايي و رانندگي براي ايجاد فضاي مناسب در راستاي اجراي اين قانون و با تصويب مجلس مقرر شد كه كليه جرايم رانندگي پرداخت نشده تا پايان سال 89 دو برابر شود، بر اساس مصوبه مجلس مهلت شش ماهه‌اي براي بخشودگي جرايم مشخص شد كه اين مهلت تا پايان روز 19 آذر در نظر گرفته شده بود.
    وي با اشاره به تعطيلات پيش‌بيني نشده در هفته گذشته و ايام عزاداري امام حسين (ع) و همچنين ايجاد تسهيلات مرخصي از سوي دولت كه موجب شد بسياري از مردم به سفر بروند، افزود:‌ در دو سه روز گذشته حجم بسيار بالاي مردم براي پرداخت جرايم علاوه بر ايجاد صف‌هاي طولاني، موجب شد سيستم‌هاي موجود با كندي روبرو شوند و به عبارت ديگر منابع موجود پاسخگوي درخواست مردم نبودند.
    مومني با اعلام اينكه مهلت پرداخت بخشودگي جرايم تا پايان روز اداري پنجشنبه 24 آذرماه تمديد شد گفت: اين مهلت به هيچ وجه تمديد نخواهد شد.
    مومني با بيان اينكه دفاتر پليس + 10 همچون روزهاي گذشته تا ساعت 22 به فعاليت خود ادامه خواهند داد، گفت: مردم علاوه بر مراجعه به مراكز پليس + 10 مي‌توانند با ارسال پيامك به شماره 30005151 نسبت به اخذ صورت وضعيت، ‌كدرهگيري و شناسه پرداخت اقدام كنند.
    مومني در توضيح افزود: افراد مي‌توانند شماره 17 رقمي كه در كارت شناسايي خودرو آمده است را به شماره 30005151 ارسال و صورت وضعيت را دريافت كنند.
    وي افزود: در صورتي كه افراد در انتهاي شماره 17 رقمي علامت ستاره را درج كنند، شماره شناسه و كد رهگيري براي پرداخت اينترنتي و الكترونيكي براي آنان ارسال خواهد شد.
    به گفته وي آمار دقيقي از ميزان مراجعه مردم براي بخشودگي جرايم در حال حاضر وجود ندارد اما بر اساس گزارشات دريافتي در برخي روزها 900 هزار نفر‌ براي بخشودگي جرايم به مراكز پليس + 10 مراجعه مي‌كردند.
    رييس پليس راهور ناجا در پايان اين نشست خبري در خصوص وضعيت تصادفات در تعطيلات ايام سوگواري امام حسين (ع) گفت: بر اساس يك سنت ديرينه بسياري از هموطنان تمايل دارند ايام عزاداري امام حسين (ع) را در زادگاه خود سپري كنند كه بر اين اساس سهم سفرهاي برون شهري افزايش يافته بود.
    وي افزود: ميزان تصادفات در اين ايام نسبت به مدت مشابه سال قبل كاهش چشمگيري داشته است.
    انتهاي پيام

2. این کاربر از wichidika بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2012

پيش فرض

من بعد از 5 سال رفتم برگ عدم خلاف بگيرم كه نزديك به 300 تومان قبض به من دادند و اكثر تخلفات توقف در محل ممنوع و از نوع الصاقي هستند از سال 85 تا 90
    به دفتر پليس بعلاوه 10 كه گفتم نمي دونم از سرش باز كرد يا چي بود كه گفت هيچ اعتراضي قابل قبول نيست و حتما بايد پرداخت كنيد.
    مي خواستم بدونم واقعا هيچ راهي نيست كه حد اقل جريمه قبض هاي الصاقي رو نپردازم؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه waterpolo's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    تو اب استخر

پيش فرض جریمه بیمه ماشین

سلام دوستان
    من یه پراید 83 دارم . دو ساله بیمه نشده چون مسافرت خارجی بودم
    حالا بعد دو سال میخام بفروشمش نمیدونم چقدر جریمه بیمه باید بدم؟

تاريخ عضويت
    Jul 2009

12 اجراي طرح برخورد با خودروهاي توقف‌كننده در جلوي در منازل، خطوط عابر و ميادين

رييس راهور تهران بزرگ خبر داد:
    اجراي طرح برخورد با خودروهاي توقف‌كننده در جلوي در منازل، خطوط عابر و ميادين از شنبه

جمعه ۲۵ فروردین ۱۳۹۱ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

رييس پليس راهنمايي و رانندگي تهران بزرگ از اجراي طرح ويژه برخورد با خودروهاي توقف‌كننده در جلوي در منازل، حریم گذرگاه‌هاي عابر پياده، پياده‌روها و ميادين پايتخت از روز شنبه خبر داد.
    سردار حسين رحيمي روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار «شهري» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اشاره به ابراز گلايه شهروندان در خصوص پارك خودرو در مقابل پاركينگ‌هایشان و پارك خودرو در پياده‌رو‌ها خصوصا در جلوي نمايشگاه‌هاي فروش خودرو در تهران گفت: این امر علاوه بر تخلف، تضیيع حقوق شهروندی است که بر اساس تدابير انديشيده شده از روز شنبه با اين دسته از خودروها به طور جدي برخورد شده و ضمن اعمال قانون براي جلوگيري از سدمعبر تمامي آنها به پاركينگ منتقل مي‌شوند.

مردم با 110 تماس بگيرند

وي با اشاره به اينكه متاسفانه برخي رانندگان بي‌مبالات اقدام به پارك خودرو در حريم گذرگاه عابر پياده يا در جلوي در پاركينگ منازل شهروندان مي‌كنند تصریح کرد: شهروندان مي‌توانند در اين خصوص مراتب را از طريق شماره تلفن 110 با پليس راهور تهران در ميان بگذارند كه قطعا ماموران پليس نسبت به اعمال قانون و انتقال اين خودروها به پاركينگ اقدام مي‌كنند.
    رييس پليس راهور تهران با انتقاد از برخي از نمايشگاه‌هاي خودرو در خصوص پارك خودروها در پياده‌روها گفت: بر اساس قانون پارك خودرو در داخل پياده‌رو و حريم گذرگاه عابر پياده ممنوع بوده که در طرح ويژه‌اي كه از روز شنبه در پايتخت به مرحله اجرا گذاشته مي‌شود با اين خودرو‌ها برخورد خواهد شد.
    وي با اشاره به اينكه متاسفانه اخيرا موضوع پارك و توقف خودرو در داخل ميادين و حريم تقاطع‌ها در پايتخت افزايش يافته است، گفت: بر اين اساس با اين دسته از خودروها نيز برخورد مي‌شود.
    رييس پليس راهور تهران به جريمه خودروهاي متخلف اشاره كرد و به ایسنا گفت: بر اساس قانون هرگونه توقف و سدمعبر در سطح يا حريم تقاطع‌ها و ميادين يا سطوح شطرنجي 50 هزار تومان، هرگونه توقف كه منجر به سدمعبر و يا اختلال در عبور و مرور شود 30 هزار تومان و عدم رعايت تقدم عبور عابر يا تجاوز يا توقف وسايط نقليه در گذرگاه عابرپياده 20 هزارتومان جريمه به همراه داشته و علاوه بر آن ماموران پليس براي رفع سد معبر نسبت به انتقال خودرو راننده متخلف به پاركينگ اقدام مي‌كنند.

انتهاي پيام

6. 4 کاربر از wichidika بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض جریمه30 و50 هزارتومانی برای صحبت با تلفن همراه و ارسال پیامک

جریمه30 و50 هزارتومانی برای صحبت با تلفن همراه و ارسال پیامک

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از آغاز طرح ویژه برخورد با صحبت‌کنندگان با تلفن همراه و ارسال کنندگان پیامک در حین رانندگی از روز شنبه در پایتخت خبر داد.

به گزارش شبکه ایران، سردار حسین رحیمی با اشاره به اینکه صحبت با تلفن همراه سه برابر و ارسال پیامک در حین رانندگی پنج برابر احتمال بروز تصادف را افزایش می‌دهد به ایسنا گفت: استفاده از تلفن همراه یا وسایل ارتباطی مشابه در حین رانندگی منجر به کاهش قدرت عکس‌العمل راننده در مقابله با حوادث غیرمترقبه رانندگی می‌شود.
    وی افزود: این امر زمانی بیشتر خود را نشان می‌دهد که فرد در حین صحبت با تلفن همراه در حین مشاجره با طرف مقابل نیز باشد که این موضوع موجب درگیری افکار راننده می‌شود.
    پایان مطلب/

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

بچه ها کسی میدونه اگه با در حین رانندگی با هندزفری صحبت کنیم مامور جریمه میکنه؟

داره خودمونی میشه mahdi_sha's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    نت

پيش فرض کم کردن خلافی ماشین

با سلام
    دوستان برای کم کردن خلافی ماشین چه راههایی وجود داره و چه مراحلی باید انجام بشه لطفا بگید تا اگه کسی مثل من مبلغ زیادی رو جریمه شده شبا راحت تر بخوابه..ممنون تر میشم اگه توضیح کامل و شدنی باشه!

حـــــرفـه ای alex_pk's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2004
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    من تو یه خیابونی که پارک ممنوع بود پارک کردم (روز قبل عید) یه قطار ماشین هم همونجا پارک کرده بودن
    نیم ساعت بعد اومدم دیدم یه قبض 40 تومنی زیر برف پاک کنه.(همه ماشینا رو جریمه کرده بودن)
    این 40 تومن جریانش چیه
    قدیما 13 تومن بود الان شده 40 تومن یا اشتباه شده؟

راستی این جریان که اگر بعد 1 ماه پرداخت نکنیم دو برابر میشه چیه؟
    نمیشه بعدا کاریش کرد؟ یعنی اینو باید 80 تومن پرداخت کنم؟(اگه یه مدت طولانی پرداخت نکنم چی میشه؟مثلا 1 سال)

داره خودمونی میشه 88mohammad's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

سلام
    من تو یه خیابونی که پارک ممنوع بود پارک کردم (روز قبل عید) یه قطار ماشین هم همونجا پارک کرده بودن
    نیم ساعت بعد اومدم دیدم یه قبض 40 تومنی زیر برف پاک کنه.(همه ماشینا رو جریمه کرده بودن)
    این 40 تومن جریانش چیه
    قدیما 13 تومن بود الان شده 40 تومن یا اشتباه شده؟

راستی این جریان که اگر بعد 1 ماه پرداخت نکنیم دو برابر میشه چیه؟
    نمیشه بعدا کاریش کرد؟ یعنی اینو باید 80 تومن پرداخت کنم؟(اگه یه مدت طولانی پرداخت نکنم چی میشه؟مثلا 1 سال)
    سلام. داداش جریان از این قراره که هیچ اشتباهی نشده و 40 تومن رو باید بدی.
    ضمنا دو ماه وقت داری که قبض رو پرداخت کنی در غیر اینصورت دو برابر باید بدی.
    یک سال و دو سال فرقی نمیکنه از دو ماه که بگذره دو برابر میشه

12. این کاربر از 88mohammad بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن ادبیات Lady parisa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006

پيش فرض اعمال محدودیت ترافیکی در محدوده نمایشگاه بین المللی

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه هفت تهران، از اعمال محدودیت های ترافیکی همزمان با برگزاری بیست و پنجمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب خبر داد.

فقیری با بیان اینکه در ضلع شمال بزرگراه رسالت پارکینیگی برای اتوبوس های بین شهری و خودروهای مراجعان به نمایشگاه کتاب در نظر گرفته شده است، گفت: ضلع جنوبی خیابان شهید بهشتی (محوطه سابق لجستیک ارتش) نیز برای پارک خودروهای سواری اختصاص یافته است.

وی افزود: این دو پارکینگ با نصب تابلوهای هدایت مسیر، به شهروندان و بازدید کنندگان نمایشگاه بین المللی کتاب اطلاع رسانی شده است، ضمن اینکه در محوطه داخلی مصلی تهران نیز یک پایانه اتوبوسرانی و تاکسیرانی برای بازدید کنندگان در نظر گرفته شده است.

فقیری در ادامه خواستار استفاده شهروندان از ایستگاه مترو برای کاهش حجم ترافیک شد و گفت: همزمان با شروع نمایشگاه بین المللی کتاب، محدودیت توقف حاشیه ای در خیابان شهید بهشتی از خیابان علی اکبری تا خیابان پاکستان و ممنوعیت پارک در ضلع غرب خیابان شهید قنبرزاده و بخش هایی از خیابان پاکستان اعمال خواهد شد.

14. این کاربر از Lady parisa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 32 1234511 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •