تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 8 از 32 اولاول ... 45678910111218 ... آخرآخر
نمايش نتايج 71 به 80 از 317

نام تاپيک: اخبار و مباحث مربوط به قوانین و جرایم راهنمایی و رانندگی

حـــــرفـه ای wichidika's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

13 مدت اعتبار گواهینامه رانندگی تغییر یافت/گواهینامه افرادی که 65 ساله هستند 10 ساله می‌شود

خبرگزاری آنا: رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به تغییر مدت اعتبار گواهینامه‌های راهنمایی و رانندگی گفت: گواهینامه‌ افراد دارای حداکثر 65 سال سن 10 سال اعتبار خواهد داشت.

سردار اسکندر مومنی، رئیس پلیس راهور ناجا با حضور در غرفه خبرگزاری آنا در نوزدهمین نمایشگاه بین المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار این خبرگزاری در‌خصوص جزئیات تغییر گواهینامه‌های راهنمایی و رانندگی اظهار داشت: بر اساس قانون، کار تغییر در آموزش، آزمون و اعتبار گواهینامه‌ها از نیمه دوم سال جاری آغاز شد و در مرحله اول اعتبار گواهینامه‌ها بر اساس شرط سنی دوباره به 10 سال افزایش یافت. بر این اساس هم اکنون گواهینامه‌های جدید با اعتبار 10 ساله صادر می‌شود.
    وی افزود: طبق قانون جدید، گواهینامه‌ افراد دارای حداکثر 65 سال سن 10 سال اعتبار خواهد داشت و به ترتیب گواهینامه افراد 70 ساله 5 سال اعتبار و بالای 70 سال دو سال اعتبار خواهد داشت.
    انتهای پیام/

حـــــرفـه ای hossein.az's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2012
    محل سكونت
    p30world

پيش فرض

محدودیت های ترافیکی در تعطیلات

عصر خودرو: پلیس راه راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با صدور اطلاعیه ای محدودیت‌های ترافیکی جاده‌های کشور را طی روزهای 10 الی 13 آبان ماه را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی «عصرخودرو» به نقل از فارس ها به مناسبت عید ولایت و امامت (عید سعید غدیر خم) و نیز به منظور افزایش ایمنی، ایجاد کشش و تسهیل در امر عبور و مرور وسایل نقلیه، ممنوعیت‌ها و محدودیت‌های ترافیکی جاده‌های کشور طی روزهای چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه و شنبه ( 10، 11 ، 12 و 13 آبان ماه) را اعلام کرد.
    تردد موتورسیکلت از ساعت 12 ظهر روز چهارشنبه 10 آبان ماه الی ساعت 24 روز شنبه 13 آبان ماه از محورهای کرج - چالوس، هراز، فیروزکوه و محور تهران - سمنان - مشهد و بالعکس ممنوع می باشد.
    محور کرج - چالوس
    الف- تردد انواع تریلر و کامیون از محور کرج - چالوس کماکان ممنوع می باشد.
    ب - تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 17 الی 21 روز جمعه 12 آبان ماه از میدان امیرکبیر کرج تا دهانه شمالی تونل کندوان در استان البرز به منظور تخلیه بار ترافیکی ممنوع می باشد.
    ج - تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 13 الی 24 روز شنبه 13 آبان ماه از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 16 الی 24 از مرزن آباد (دزدبن) به سمت کرج به صورت یکطرفه خواهد بود.
    محور هراز
    الف- تردد کلیه تریلرها از محور هراز کماکان ممنوع می باشد.
    ب- تردد کلیه کامیون ها به استثنای حاملان موادسوختی و فاسد شدنی از ساعت 13 الی 24 روز چهارشنبه 10 آبان ماه و از ساعت 6 الی ساعت 24 روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه 11 ، 12 و 13 آبان ماه از محور هراز ممنوع می باشد.
    ج- تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 14 الی 23 روز شنبه 13 آبان ماه از رودهن محدوده مشاء به سمت آمل ممنوع بوده و تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 15:30 الی 23 از آب اسک تا رودهن (محدوده مشاء) به صورت یکطرقه خواهد بود.
    محور دماوند
    تردد کلیه تریلرها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت 14 الی 24 روز چهارشنبه 10 آبان ماه و همچنین از ساعت 6 الی 24 روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه 11، 12 و 13 آبان ماه از تهران به قائم شهر و بالعکس ممنوع می باشد.
    محور قدیم رشت - قزوین
    تردد انواع کامیون و تریلر به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت 14 الی 23 روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه 11، 12 و 13 آبان ماه از محور رشت - قزوین و بالعکس ممنوع می باشد.
    محور آستارا - اردبیل
    تردد انواع کامیون و تریلر به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسدشدنی از ساعت 14 الی 23 روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه مورخ 11،12 و 13 آبان ماه از محور آستارا به اردبیل و بالعکس ممنوع می باشد.
    محور زاهدان- زابل
    تردد کلیه تریلرها و کامیون ها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت 15 الی ساعت 20 روزهای پنجشنبه و شنبه مورخ 11 و 13 آبان ماه از محور زاهدان - زابل و بالعکس ممنوع می باشد.
    ضمناً مرکز کنترل ترافیک پلیس راه نیروی انتطامی با شماره تلفن 88255555 به صورت شبانه روزی پاسخگوی پرسش‌های هموطنان درباره وضع راه‌های کشور از نظر جوی و ترافیکی، یا امدادرسانی است.
    ترافیک تهران به شمال بعدازظهر امروز سنگین می‌‌شود
    رئیس اداره راه و شهرسازی لاریجان مازندران با اعلام اینکه هم‌اکنون حجم ترافیک در محور هراز روان است، گفت: پیش‌بینی می‌شود از بعدازظهر امروز سنگینی ترافیک را در این محور از تهران به سمت آمل شاهد باشیم.
    علی نوری‌پور اظهار داشت: هم‌اکنون حجم تردد و ترافیک در محور مواصلاتی هراز روان است.
    وی افزود: با توجه به نخستین دور تعطیلات پاییزی که به مناسبت عید غدیرخم آغاز می‌شود، از بعد از ظهر امروز سنگینی ترافیک را در این محور مواصلاتی از تهران به سمت آمل شاهد باشیم.
    نوری‌پور با بیان اینکه عوامل و نیروهای راهداری و انتظامی هم‌اکنون با استقرار در مکان‌های مختلف آماده خدمت‌رسانی به گردشگران و مسافران استان‌های شمالی کشور و همچنین مسافران آستان مقدس امام هشتم شیعیان هستند، ابراز داشت: رانندگان با حفظ نکات ایمنی و مقررات رانندگی سفر خوشی را برای خود و خانواده‌شان رقم بزنند.
    رئیس اداره راه و شهرسازی لاریجان مازندران درباره محدودیت‌های ترافیکی این جاده شریانی کشور عنوان کرد: محدودیت‌های ترافیکی و چگونگی عبور کامیون‌ها عصر امروز مشخص شده و به این اداره ارسال می‌شود.
    رئیس اداره راه و شهرسازی لاریجان مازندران در توصیه‌ای به رانندگان و افرادی که قصد تردد در محور هراز را دارند، گفت: رانندگان برای حفظ سلامتی خود و دیگر افراد، رعایت نکات ایمنی و مقررات راهنمایی و رانندگی را در اولویت قرار دهند و به اوامر نیروهای انتظامی، پلیس راه و راهداران گوش بسپارند.
    اعمال محدودیت‌های ترافیکی در جاده‌های گیلان
    فرمانده پلیس راه گیلان از اعمال محدودیت‌های ترافیکی در ایام تعطیلات عید غدیر در محور رشت‌ ـ قزوین و بالعکس و آستارا به اردبیل از 11 تا 13 آبان جاری خبر داد. مجید جمشاد بعد از ظهر امروز در جلسه فرماندهی انتظامی استان با اشاره به تعطیلات عید غدیر و احتمال افزایش ورود مسافر به گیلان اظهار کرد: برای تسهیل عبور و مرور خودروها در ایام تعطیلات عید غدیر خم محدودیت ترافیکی در محورهای ارتباطی استان اعمال می‌شود.
    وی ادامه داد: با توجه به پیش‌بینی انجام شده در زمینه افزایش ورود مسافر به گیلان در ایام تعطیلات آخر هفته که با تعطیلی روز شنبه عید غدیر خم تقارن دارد، پلیس راه استان به منظور افزایش ایمنی و ایجاد تسهیل در امر تردد وسایل نقلیه محدودیت‌های ترافیکی را در دو محور مهم ورودی گیلان اعمال می‌کند.
    فرمانده پلیس راه گیلان با اعلام ساعت ترافیکی در جاده‌های استان ابراز کرد: از ساعت 14 تا 24 روز پنجشنبه 11، 12 و 13 آبان جاری تردد انواع کامیون و تریلر از محور رشت‌ ـ قزوین و بالعکس و آستارا به اردبیل ممنوع است.
    وی با بیان اینکه این محدودیت شامل حال خودروهای حامل مواد سوختی و فاسدشدنی نمی‌شود، تصریح کرد: ممکن است ساعات محدودیت با توجه به میزان و حجم ترافیکی جاده‌های استان تغییر کند و زمان محدودیت‌ها افزایش یابد که در این صورت حتما اطلاع‌رسانی لازم از طریق رسانه‌ها انجام می‌شود.
    جمشاد از تمام رانندگان و مسافران خواست با رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی بدون عجله و شتاب رانندگی کنند تا از وقوع حوادث پیشگیری شود.
    چهارشنبه 10 آبان 1391

3. این کاربر از hossein.az بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Actros's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    تهران-کرمانشاه

پيش فرض

من یه بار جریمه شدم 45 روز بعد اومد تو پیامک هنوز راه دار ه نگران نباش
    یعنی من الان برم خلافی بگیرم میزنه 0 ؟ من فکر کردم تا جریمه میشی نهایتا تا 10 روز دیگه میاد تو خلافی
    خب شاید من ماشینو فروختم فردا ! خلافیش می افته پای خریدار بدبخت !
    امروزم مسیج زدم به 30005151 زد تا 1/8/91 هیچی 0 . من 21/7جریمه شدم

پروفشنال karvas's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011
    محل سكونت
    IRAN

پيش فرض

یعنی من الان برم خلافی بگیرم میزنه 0 ؟ من فکر کردم تا جریمه میشی نهایتا تا 10 روز دیگه میاد تو خلافی
    خب شاید من ماشینو فروختم فردا ! خلافیش می افته پای خریدار بدبخت !
    امروزم مسیج زدم به 30005151 زد تا 1/8/91 هیچی 0 . من 21/7جریمه شدم
    از پلیس +10 خلافی بگیری تاریخ جریمرو نوشته

پروفشنال karvas's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011
    محل سكونت
    IRAN

پيش فرض

ما 8/5/91 جریمه شدیم نامش 3/7/91 اومده در خونه یعنی 5 روز تا دوماه شاید یکی مسافرت باشه این پنچ روزو شاید اصلا نبینه پستچی به خودمونم نداده از لا در خونه انداخته تو رفته میتونیم ادعا بکنیم اصلا نگرفتیم هان؟
    کسی چیزی نمیدونه؟

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    تــــهــرانـــــ /

پيش فرض

ســلام..
    ما 8/5/91 جریمه شدیم نامش 3/7/91 اومده در خونه یعنی 5 روز تا دوماه شاید یکی مسافرت باشه این پنچ روزو شاید اصلا نبینه پستچی به خودمونم نداده از لا در خونه انداخته تو رفته میتونیم ادعا بکنیم اصلا نگرفتیم هان؟
    ميتونيد ادعا كنيد..اما راه به جايي پيدا نميكنه..فقط وقت و اعصابت رو از دست دادي.....
    نميخوام نا اميد ات كنم..ولي همينه ديگه.....من 40 تومن الكي برام نوشته بودن..روحمم خبر نداشت...ساعتي كه اصلا نبودم اونجا تخلف رو هم زده بودن خط وي‍‍ژه اتوبوس رو ورود ممنوع رفتن....بعد چون كارت ماشين و گواهي نامه رو نداشته شماره هاش رو توي قبض بنويسه....نوشته بود همراه نداشتن....40 تومن شده بود...بعد از 3ماه فهميدم..كه شده بود 80 تومن...هيچكاري هم نتونستم بكنم......
    اگه تهراني بايد شعبه رودكي مراجعه كني......
    Last edited by Mahdi/s; 01-11-2012 at 22:02.

8. این کاربر از Mahdi/s بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

آقا واسه 13 تا توی اتوبان جریمه 40 تومنی سرعت غیر مجاز می نویسن؟ باید 110 تا میرفتم 123 تا داشتم میرفتم! :| چرا این مامورین مخلص جز گند زدن توی حال ملت کاره دیگه ای بلد نیستن؟ آخه 13 تا کجاش خطر سازه؟ ما دردمون رو به کی بگیم توی این گرونی اینا به جای کمکشون میان اینجوری مردم رو اذیت می کنن

ناظر انجمن اتومبیل mohamad skystar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Under SKY City

پيش فرض

آقا واسه 13 تا توی اتوبان جریمه 40 تومنی سرعت غیر مجاز می نویسن؟ باید 110 تا میرفتم 123 تا داشتم میرفتم! :| چرا این مامورین مخلص جز گند زدن توی حال ملت کاره دیگه ای بلد نیستن؟ آخه 13 تا کجاش خطر سازه؟ ما دردمون رو به کی بگیم توی این گرونی اینا به جای کمکشون میان اینجوری مردم رو اذیت می کنن
    به هر حال دوست من برخی از مامورین تو کارشون دقیق هستن امکان داره شما اگر 121 هم میرفتین جریمه میشدین چهون در هر حال سرعت مجاز 110 بوده طبق قانون و اون مامور هم درست کارش رو انجام داده
    البته اینجور موارد رو کم پیش میاد جریمه کنن اما خوب کار طبق قانون بوده.

11. 2 کاربر از mohamad skystar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال karvas's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011
    محل سكونت
    IRAN

پيش فرض

تا 10 تا رو معمولا زیر سیبیلی رد میکنن ولی 10 تا بشه یازده تا دیگه نه من خودم اتوبان قم-تهران همیشه 128 129 130 تا میرم ولی تا حالا جریمه نشدم ولی دوستم 135 تا رفته بود قشنگ عوارضی جلوشو گرفتن 20 تومن براش نوشت (اون موقع که جریمه سرعت 20 تومن بود)

حـــــرفـه ای wichidika's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

12 گواهینامه‌های رانندگی تجمیع می‌شوند

گواهینامه‌های رانندگی تجمیع می‌شوند

مومنی خبرداد: صدور حدودنیم میلیون گواهینامه10ساله / انجام آزمون رانندگی بزودی توسط افسران

سه‌شنبه ۷ آذر ۱۳۹۱ - ۱۱:۳۲

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی از تغییر در نحوه برگزاری آزمون اخذ گواهینامه خبر داد و گفت: بزودی آزمون اخذ گواهینامه توسط افسران کادر شاغل در راهنمایی و رانندگی اخذ می‌شود.
    سردار دکتر اسکندر مومنی در گفت‌وگو با خبرنگار «شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به تغییر نظام صدور گواهینامه و 10 ساله شدن اعتبار گواهینامه‌های رانندگی در کشور افزود: از نیمه دوم امسال نظام صدور گواهینامه‌های رانندگی در کشور تغییر کرده است که بر این اساس از مهرماه کلیه گواهینامه‌های جدید و تعویضی بر اساس آیین‌نامه جدید به صورت 10 ساله صادر می‌شود.
    رییس پلیس راهور ناجا خاطرنشان کرد: این گواهینامه‌ها برای افراد تا 65 سال سن 10 ساله، 65 تا 70 سال سن 5 ساله و بیش از 70 سال سن 2 ساله صادر خواهد شد.
    وی با تاکید بر اینکه از نیمه دوم مهرماه تا کنون حدود نیم میلیون جلد گواهنیامه 10 ساله در سیستم جدید صادر شده است اظهار امیدواری کرد که تا پایان سال تحول بنیادین در نظام صدور گواهینامه به طور کامل اجرایی شود.
    رییس پلیس راهور ناجا در خصوص تغییر در نحوه برگزاری آزمون نهایی اخذ گواهینامه نیز به ایسنا گفت: بزودی آزمون اخذ گواهینامه توسط افسران کادر شاغل در راهنمایی و رانندگی ناجا برگزار می‌شود، این در حالیست که در حال حاضر آزمون نهایی توسط افسران بازنشسته گرفته می‌شود که بدین ترتیب نظارت بر مهارت رانندگی متقاضیان گواهینامه به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت.
    وی با اشاره به اینکه بخش دیگری از نظام جدید صدور گواهینامه شامل تغییر تعداد گواهینامه‌ها از 6 به 3 نوع است تاکید کرد: این طرح نیز در نیم سال دوم امسال اجرایی خواهد شد که بر این اساس از تعدد انواع گواهینامه در کشور کاسته خواهد شد.
    انتهای پیام

14. این کاربر از wichidika بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •