با سلام خدمت دوستان
من پرینتر epson p50 دارم کارتریچ قابل بر روی آن نصب کرده ام یه مدتی باهاش کار می کردم مشکلی نداشت اما الان چند روزه خوب چاپ نمی کنه تا اینکه رنگ ها رو جدا چاپ کردم و دیدم که رنگ سیاه و زرد را صورتی کم رنگ می زنه .
لطفاً راهنمایی کنید.
متشکر
یه مشکلی هست که بعضی وقتها پیش میاد و چیز خاصی نیست البته ولی با دقت مطالعه کنید...

زمانی که کلین میکنید، هد مقدار زیادی جوهر رو روی یک اسفنج مخصوص میپاشه که این اسفنج با لوله، جوهر مازاد رو به یک اسفنج بسیار بزرگ در پشت پرینتر منتقل میکنه. حالا زمانی که پرینتر رو خاموش میکنید، برای این که هد خشک نشه، این اسفنج که معمولن مقداری مرطوب هست روی هد قرار میگیره و بعد پرینتر خاموش میشه. حالا بعضی وقتها در پرینتر های تانک دار به علت تغییرات فشار هوای محیط، حالتی پیش میاد که جوهر سعی میکنه از توی هد به توی تانک برگرده! و در این حالت ممکنه مقدار زیادی از اون جوهر مازاد موجود در اسفنج (که هنگام کلین کردن از هد خارج شده بود) دوباره به هد برگرده!!! و وقتی شما نازل چک میزنی رنگ زرد رو مثلا سیاه یا قرمز و... نشون بده. این مشکل خاصی نیست و شما مثلا یه برگ آچهار تمام رنگی پرینت بگیرید تا یه مقدار جوهر تازه کشیده بشه از تانک و مشکل خود به خود حل میشه.

برای پیشگیری هم باید بعد از اتمام کار پرینتر و خاموش کردنش، فیلترهای هوای روی تانک رو بردارید و درب ورود هوای همه رنگها رو ببندید تا جوهر نتونه جابجا بشه خصوصا در مواقعی که هوا ابری و بارانی هست و فشار هوا ممکنه متغیر باشه.