تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 79 اولاول 1234561252 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 788

نام تاپيک: The new iPad اا آیپد نسل سوم ! گفت و گو و تبادل نظر

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

با اینکه این بحث دقیقا مربوط به تخصص شما میشه ولی میخوام یه نکته ای رو بگم
    تا قبل از اومدن تبلت ها همون رشد 10-15 درصدی ایی که سالانه باتریا داشتن نیاز لبتاپ ها و گوشیهای موبایل رو برطرف میکرد (با اینکه باز همیشه کاربرا احساس کمبود میکردن)
    ولی برای تبلت ها اینجور نیست و اون چیزی که هست خیلی در سطح پایینتری از نیاز کاربره
    10 ساعت شارژ به نظر من کاملا در حد نیازهای کاربره (یا حتی بیشتر از حد نیاز).. و سرعت شارژ شدن هم تا زمانی که شب تا صبح کاملا شارژ بشه نیاز ضروری ای رو برای بهبود توجیه نمی کنه. من که تا حالا حتی یکبار هم نشده آیپدم ناامیدم کنه! بقیه رقیب ها که دارن با 5-6 ساعت به زور سر می کنن.

بخاطر همین اعتقاد دارم اومدن تبلت ها اون انقلاب رو چند سال جلو میندازه
    و یه حسی هم به ام میگه اولین استفاده کننده از این تکنولوژِی جدید اپله (هرچند مطمئنا خودش سازنده اش نیست) شاید تو ipad 4 یا 5 !!
    به این سادگی نیست. الان تکنولوژی باتری های لیتیومی به اوج خودش رسیده و هیچ پیشرفت فضایی رو از این باتری ها نخواهیم دید (مثل پردازنده های سیلیکونی که به اوج دورانشون رسیدن)، جانشین ها هم حتی در حدی نیستن که توی یک ماشین حساب ساده یا ساعت به کار برن، چه برسه به محصولاتی مثل موبایل و تبلت. از اون سمت مباحث انرژی قضیه خیلی حساسیه و ساختار باتری ها بسیار خطرناکه (همین باتری های لیتیومی اگه به شارژ 0 درصد برسن منفجر میشن، برای همین یه پردازنده کوچک داخل اونهاست که مانع میشه شارژ از 10 درصد پایین بره!)، تا وقتی یه تکنولوژی جدید بیاد (الان حتی معرفی هم نشده) و همه مراحل تست و ... رو رد کنه و همه خطراتش مشخص بشه و راه های حل پیدا بشه، در دستگاه های کوچکتر تست بشه، تاییدیه های ایمنی و ... رو بگیره و نهایتا به چیزی مثل آیپد برسه سال ها فاصله است.

پله بعدی شارژر های وایرلس و شارژ در محیط اتاق و ... است که باعث بشه راحت تر و سریع تر در همه جا محصولات رو شارژ کرد تا محدودیت حجم باتری کمتر خودش رو نشون بده، وگرنه خود باتری ها حداقل تا 5-6 نسل آینده همینطوری هستن. تنها راه خلاف این قضیه اینه که اپل دو سه میلیارد دلار سرمایه گذاری بلند مدت کنه در این زمینه که طی 2-3 سال آینده به نتیجه هایی برسه که به نظر من اصلا توجیه پذیر نیست و اپل هم هنوز همچین کاری نکرده و بیشتر تحقیقاتش در زمینه روش هایی برای شارژ ساده تر هست.

2. 6 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز F R E E M A N's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    NEVERLAND

پيش فرض

اپل خیلی هنر کنه عقب افتادگی و فقر سخت افزاریش را جبران کنه
    برای آیپد که هنوز داره از صفحه نمایش XGA از رده خارج استفاده میکنه صحبت از QXGA خیلی زیاده
    اگر اپل روزی ipad3 با سخت افزاری در حد رقبا عرضه کرد اونوقت ادعای شارژدهی بیشتر داشته باشه
    با این رقابتی که وجود داره و سامسونگ، ایسوس و ... قصد دارند تبلتهای 12 اینچی بسازند اپل اگر فکر تبلت زیر 10 اینچ بکنه حماقت کرده

کاربر فعال انجمن آیپد emadpumad's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

1

برای آیپد که هنوز داره از صفحه نمایش XGA از رده خارج استفاده میکنه صحبت از QXGA خیلی زیاده
    اگر اپل روزی ipad3 با سخت افزاری در حد رقبا عرضه کرد اونوقت ادعای شارژدهی بیشتر داشته باشه
    با این رقابتی که وجود داره و سامسونگ، ایسوس و ... قصد دارند تبلتهای 12 اینچی بسازند اپل اگر فکر تبلت زیر 10 اینچ بکنه حماقت کرده
    درود بر شما
    قبلا بحث مختصری راجع به سخت افزار آیپد در همین فروم صورت گرفت.
    فقر سخت افزاری؟
    خوب باید دید که شرکتهای رقیب که به اصطلاح از سخت افزار های قویتر استفاده کردن کارشون به کجا انجامیده!
    همین صفحه نمایش به قول شما عقب مانده نیاز های خیلی از کاربران رو براورده میکنه البته من مخالف پیشرفت نیستم و مطمین هستم که در آینده نچندان دور همه چیز بهتر بهتر خواهد شد ولی نباید زیاد به کمیت فکر کرد .
    کیفیت هم در کنار کمیت بسیار مهم هست اگر هر کدوم نسبت به دیگری متعادل نباشه نتیجش میشه سامسونگ میشه ایسوز میشه اچ تی سی میشه ....
    ولی به نظر من اپل تا اینجا خوب تعادل هر دو رو نگه داشته

5. این کاربر از emadpumad بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

دوست عزیز این "عقب افتادگی" و "فقر" سخت افزاری رو کمی توضیح میدید؟

7. این کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    NEVERLAND

پيش فرض

درود بر شما
    قبلا بحث مختصری راجع به سخت افزار آیپد در همین فروم صورت گرفت.
    فقر سخت افزاری؟
    خوب باید دید که شرکتهای رقیب که به اصطلاح از سخت افزار های قویتر استفاده کردن کارشون به کجا انجامیده!
    همین صفحه نمایش به قول شما عقب مانده نیاز های خیلی از کاربران رو براورده میکنه البته من مخالف پیشرفت نیستم و مطمین هستم که در آینده نچندان دور همه چیز بهتر بهتر خواهد شد ولی نباید زیاد به کمیت فکر کرد .
    کیفیت هم در کنار کمیت بسیار مهم هست اگر هر کدوم نسبت به دیگری متعادل نباشه نتیجش میشه سامسونگ میشه ایسوز میشه اچ تی سی میشه ....
    ولی به نظر من اپل تا اینجا خوب تعادل هر دو رو نگه داشته
    کیفیت در کنار کمیت یعنی چی؟ نباید به کمیت فکر کرد!
    بحث من سر امکانات و کارایی هستش
    در مورد یک تبلت که از قطعات مختلف ساخته شده این کلی گوییها معنی نداره
    این چیزی هم که اسمش را گذاشتی تعادل در واقع یک جور محافظه کاری و خصاصته
    برای اپل هیچ کاری نداشت که آیپد2 را با سخت افزاری بهتر از این بسازه ولی به علت سلطه ای که بر بازار داره(یا بهتره بگیم داشت) دلیلی نداشته که بخواد کمی بیشتر خرج ساخت یک تبلت بکنه
    این نتیجه گیریهای کلی در مورد برندهای دیگه ضعفهای آیپد را نمیتونه پوشش بده
    صفحه نمایش SVGA هم نیازهای معمول را بر آورده میکنه ولی بسیاری از کاربران دیگه صفحه نمایش 4:3 را نمیپسندن، چه برای کارهای معمول چه برای فیلم دیدن
    4:3 مال گذشته دور بود به همین خاطر گفتم عقب افتاده ست
    دوست عزیز این "عقب افتادگی" و "فقر" سخت افزاری رو کمی توضیح میدید؟
    از نظر اهمیت رده بندی میکنم
    1. صفحه نمایش XGA که در تبلتهای 10 اینچ ارزان قیمت چینی هم خیلی کم دیده میشه
    2 . رم 512 که فقط در موردش میشه گفت خصاصت
    3. نداشتن internal card reader که یک ضعف بزرگ محسوب میشه
    4. اسپیکر mono که واقعا عقب افتاده ست
    5. وبکم VGA که شاید اپل اگر پائینتر از این هم گیرش میامد روی آیپد گذاشته بود
    6. کمرا کاربرد چندانی نداره ولی بهرحال برای یک تبلت باید کیفیت قابل قبولی داشته باشه
    اصلا بحث نرم افزاری نمیکنم که مبادا به اکو سیستمش بر بخوره

کاربر فعال انجمن آیپد emadpumad's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

1

کیفیت در کنار کمیت یعنی چی؟ نباید به کمیت فکر کرد!
    بحث من سر امکانات و کارایی هستش
    در مورد یک تبلت که از قطعات مختلف ساخته شده این کلی گوییها معنی نداره
    این چیزی هم که اسمش را گذاشتی تعادل در واقع یک جور محافظه کاری و خصاصته
    برای اپل هیچ کاری نداشت که آیپد2 را با سخت افزاری بهتر از این بسازه ولی به علت سلطه ای که بر بازار داره(یا بهتره بگیم داشت) دلیلی نداشته که بخواد کمی بیشتر خرج ساخت یک تبلت بکنه
    این نتیجه گیریهای کلی در مورد برندهای دیگه ضعفهای آیپد را نمیتونه پوشش بده
    صفحه نمایش SVGA هم نیازهای معمول را بر آورده میکنه ولی بسیاری از کاربران دیگه صفحه نمایش 4:3 را نمیپسندن، چه برای کارهای معمول چه برای فیلم دیدن

6. کمرا کاربرد چندانی نداره ولی بهرحال برای یک تبلت باید کیفیت قابل قبولی داشته باشه
    درود بر شما
    باتوجه به صحبت خودتون ' امکانات و کارایی' خوب ایپد شاید نسبت به چند تا تبلت دیگه یه سری امکانات مثل رم ریدر و یو اسبی و شاید بلوتوث اکتیو کم داشته باشه ولی کارای کدوم بیشتره؟
    شما در این شک دارید که بهترین کارایی و بازده مربوط به آیپد هست؟
    و دوم اینکه من این خصاصتی رو که که گفتید قبول ندارم چون اپل جزو معدود شرکتهایی هست که فناوری های به روز و کار بر پسند رو قبل از همه ارایه میکنه و در این صورت برای ساخت دستگاه ها دلیلی وجود نداره که بخواد مثلا در آیپد2 از cpu 1.4 گیگا هرتزی استفاده کنه چون اون موقه کلا از رقابت خارج میشه و راه برای ادامه مسیر پیشرفت هم (بدون وجود رقابت ) سخت تر میشه

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

قبلا هم توضیح داده بودم، آیپد تلویزیون نیست که بگیم چون 4:3 برای تلویزیون ها از رده خارج شد برای همه چیز از رده خارجه. به نظر من 4:3 بسیار بسیار مناسب تر از 16:9/16:10 برای تبلت هاست چون بهترین تعادل در Landscape/Portrait به همراه داره. اسم این "عقب افتادگی" نیست، یک سری تصمیمات فنی است که شما (و من) ممکنه باهاش موافق یا مخالف باشیم.

اینکه بسیاری از کاربران با Aspect Ratio آیپد مشکل دارن رو شما با تحقیق خاصی متوجه شدید یا منبعتون ریسرچ خاصی است یا آمار فروش یا ... ؟

در کل شکی نیست اکثر این موارد در آیپد جدید بهتر میشن، ولی اینها "فقر سخت افزاری" نیستن.

1. چند تبلت 10 اینچ ارزان قیمت چینی مثال بزنید که بهتر از این رو داشته باشند.
    به علاوه اینکه تبلت های High-End اندروید هم با سایز 10 اینچ (و WXGA) در نهایت 149ppi هستند (در مقابل 132ppi آیپد) یعنی حدود 10 درصد تفاوت. من این رو "فقر" نمی بینم.

2. چه ربطی داره؟ تا حالا دیدید یه آیپد به خاطر کمبود رم "هنگ" کنه یا به مشکل بخوره که می گید رمش کمه؟ وقتی سیستم عامل بهینه است و به رم بیشتر از این نیازی نداره اتفاقا کار صحیح اینه که میزان مناسبی انتخاب بشه، نه هرچه بیشتر بهتر. این تصمیماته که باعث میشه قیمت آیپد بسیار مناسب باقی بمونه.

3. چون اینطور چیزها در داخل یک محصول "جا" می گیرن و البته ساختشون هزینه بر می داره. این دید اپله که هر چیزی که در یک محصول کاربرد همیشگی نداره بهتره در اون قرار داده نشه تا هم قیمت محصول پایین بیاد، هم در اونجا فضای کمتری بگیره و هم وزن کمتری داشته باشه. برای همینه که USB، کارت های حافظه، HDMI و ... رو بطور Accessory عرضه می کنه که هر کاربر لازم نباشه در مواقعی که نیاز داره یا نداره هم پول این امکانات رو بده و هم همیشه با خودش حمل کنه. شاید شما (و خیلی های دیگه) ترجیح بدید دستگاهی که می خرید همه چیز رو در خودش داشته باشه - چه نیاز داشته باشید چه نه - ولی اپل با شما موافق نیست!

4. نمی دونم چقدر با Propagation صدا در محیط آشنایی دارید، بطور ساده وقتی در فاصله ای که شما تبلت رو در دستتون می گیرید صدای استریو اصلا قابل تشخیص نیست که تبلت شما داشته باشه یا خیر. اتفاقا مدتی پیش اپل یک Patent ثبت کرده بود درباره تکنیکی که اجازه می داد صدا رو با یک سری Phase خاص در هوا منتقل کنند که اجازه بده بدون تداخل به همدیگه حتی از فاصله 1 سانتیمتری صدای استریو منتقل کنیم. شاید این رو بزودی در یک سری محصولات اپل ببینیم!

5. دقت کردید سرویس های ویدیو چت کیفیتی بالاتر از VGA رو در اختیار شما نمی گذارن؟ در حقیقت شما دوربین 1080p هم داشته باشید ابتدا ویدیو شما تبدیل میشه به VGA (که خودش انرژی بسیار زیادی مصرف می کنه!) و بعد ارسال میشه.. از امسال بعضی از سرویس ها شروع کردن به ارائه پریمیوم ویدیو چت HD، که احتمالا در آیپد بعدی FaceTime HD رو می بینیم.

6. همونطور که گفتید دوربین پشت کاربردی نداره، من ترجیح میدادم اصلا اون پشت نبود.

استیو جابز گفت ما در تهیه محصولاتمون برای راحتی عمده کاربرانمون یک سری تصمیماتی می گیریم که بقیه ممکنه بهمون بگن "دیوانه" ، و ما همینطور به گرفتن این تصمیمات ادامه می دیم. اگه مشتری ها با تصمیمات ما موافق باشند محصولاتمون رو می خرن، و اگه نباشن نمی خرن، و همه چیز خودش رو نشون می ده.

خواهش می کنم بحث کنید.

11. 6 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال کلوپ گوشی ها .:PAR3A:.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

من زیاد از بازار تبلت ها اطلاعی ندارم... ولی تا جایی که من میدونم ، تا اینجا فقط Asus Transformer Prime با چیپست تگرا 3 به طور مطلق قوی تر از iPad 2 ــه...

توی 3 تا آیپد بهتر از رقبا بوده... و توی 2 تا (بویژه یکی مونده به آخری) اختلاف خیلی زیاد بوده...
    و باید حساب کنید که لانچ آیپد خیلی قبل تر از این گزینه ها بوده...
    1. همون طور که آرمان عزیز توضیح دادن اختلاف اونقدرا زیاد نیست...
    2. نیاز به رم یک دستگاه اندرویدی اصلا قابل قیاس به نیاز به رم یک iDevice نیست... مصرف رم اندروید خیلی خیلی بیشتره...
    3. این از عقاید اپل هست ، و اپل توی هیچکدوم از iDevice ها هم این امکانو فراهم نکرده...
    4. توضیحی براش ندارم...
    5. توضیحی براش ندارم...
    6. باید قبول کنید که استفاده از دوربین یک دستگاه 10 اینچی ، از سخت ترین کار های دنیاست اسمارت فون ها باید از نظر دوربین در حد خوبی باشن ، به 2 دلیل :
    1- همیشه همراه کاربرن
    2- عکس برداری باهاشون امکان پذیره
    اما تبلت ها... حمل کردن یه دوربین عکاسی ، به مراتب راحت تر از حمل یه تبلت 10 اینچیه... و همینطور واقعا سخته که باید چنین دستگاهی عکاسی کنین...

موفق باشید

13. این کاربر از .:PAR3A:. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    NEVERLAND

پيش فرض

درود بر شما
    باتوجه به صحبت خودتون ' امکانات و کارایی' خوب ایپد شاید نسبت به چند تا تبلت دیگه یه سری امکانات مثل رم ریدر و یو اسبی و شاید بلوتوث اکتیو کم داشته باشه ولی کارای کدوم بیشتره؟
    شما در این شک دارید که بهترین کارایی و بازده مربوط به آیپد هست؟
    و دوم اینکه من این خصاصتی رو که که گفتید قبول ندارم چون اپل جزو معدود شرکتهایی هست که فناوری های به روز و کار بر پسند رو قبل از همه ارایه میکنه و در این صورت برای ساخت دستگاه ها دلیلی وجود نداره که بخواد مثلا در آیپد2 از cpu 1.4 گیگا هرتزی استفاده کنه چون اون موقه کلا از رقابت خارج میشه و راه برای ادامه مسیر پیشرفت هم (بدون وجود رقابت ) سخت تر میشه
    درود بر طرفداران اپل
    آیپد در این مدت کمی که عرضه شده هیچوقت بهترین کارایی را نداشته
    دیزاین، کیفیت ساخت و ظرافت برای یک محصول کارایی محسوب نمیشه
    بازیچه ای مثل آیپد را نمیشه با یک تبلت حرفه ای مالتی اینپوت از نظر کارایی مقایسه کرد
    در کل هیچ یک از محصولات اپل بهترین کارایی را ندارند نه iphone نه macbook نه imac
    سیاست اپل هیچوقت ساختن محصولاتی با بالاترین کارایی نبوده
    در آینده خواهید اپل برای اینکه کم نیاره و مشتریها را از دست نده مجبور میشه از دیگران تقلید کنه

---------- Post added at 08:49 PM ---------- Previous post was at 08:48 PM ----------

قبلا هم توضیح داده بودم، آیپد تلویزیون نیست که بگیم چون 4:3 برای تلویزیون ها از رده خارج شد برای همه چیز از رده خارجه. به نظر من 4:3 بسیار بسیار مناسب تر از 16:9/16:10 برای تبلت هاست چون بهترین تعادل در Landscape/Portrait به همراه داره. اسم این "عقب افتادگی" نیست، یک سری تصمیمات فنی است که شما (و من) ممکنه باهاش موافق یا مخالف باشیم.

اینکه بسیاری از کاربران با Aspect Ratio آیپد مشکل دارن رو شما با تحقیق خاصی متوجه شدید یا منبعتون ریسرچ خاصی است یا آمار فروش یا ... ؟

در کل شکی نیست اکثر این موارد در آیپد جدید بهتر میشن، ولی اینها "فقر سخت افزاری" نیستن.

1. چند تبلت 10 اینچ ارزان قیمت چینی مثال بزنید که بهتر از این رو داشته باشند.
    به علاوه اینکه تبلت های High-End اندروید هم با سایز 10 اینچ (و WXGA) در نهایت 149ppi هستند (در مقابل 132ppi آیپد) یعنی حدود 10 درصد تفاوت. من این رو "فقر" نمی بینم.

2. چه ربطی داره؟ تا حالا دیدید یه آیپد به خاطر کمبود رم "هنگ" کنه یا به مشکل بخوره که می گید رمش کمه؟ وقتی سیستم عامل بهینه است و به رم بیشتر از این نیازی نداره اتفاقا کار صحیح اینه که میزان مناسبی انتخاب بشه، نه هرچه بیشتر بهتر. این تصمیماته که باعث میشه قیمت آیپد بسیار مناسب باقی بمونه.

3. چون اینطور چیزها در داخل یک محصول "جا" می گیرن و البته ساختشون هزینه بر می داره. این دید اپله که هر چیزی که در یک محصول کاربرد همیشگی نداره بهتره در اون قرار داده نشه تا هم قیمت محصول پایین بیاد، هم در اونجا فضای کمتری بگیره و هم وزن کمتری داشته باشه. برای همینه که USB، کارت های حافظه، HDMI و ... رو بطور Accessory عرضه می کنه که هر کاربر لازم نباشه در مواقعی که نیاز داره یا نداره هم پول این امکانات رو بده و هم همیشه با خودش حمل کنه. شاید شما (و خیلی های دیگه) ترجیح بدید دستگاهی که می خرید همه چیز رو در خودش داشته باشه - چه نیاز داشته باشید چه نه - ولی اپل با شما موافق نیست!

4. نمی دونم چقدر با Propagation صدا در محیط آشنایی دارید، بطور ساده وقتی در فاصله ای که شما تبلت رو در دستتون می گیرید صدای استریو اصلا قابل تشخیص نیست که تبلت شما داشته باشه یا خیر. اتفاقا مدتی پیش اپل یک Patent ثبت کرده بود درباره تکنیکی که اجازه می داد صدا رو با یک سری Phase خاص در هوا منتقل کنند که اجازه بده بدون تداخل به همدیگه حتی از فاصله 1 سانتیمتری صدای استریو منتقل کنیم. شاید این رو بزودی در یک سری محصولات اپل ببینیم!

5. دقت کردید سرویس های ویدیو چت کیفیتی بالاتر از VGA رو در اختیار شما نمی گذارن؟ در حقیقت شما دوربین 1080p هم داشته باشید ابتدا ویدیو شما تبدیل میشه به VGA (که خودش انرژی بسیار زیادی مصرف می کنه!) و بعد ارسال میشه.. از امسال بعضی از سرویس ها شروع کردن به ارائه پریمیوم ویدیو چت HD، که احتمالا در آیپد بعدی FaceTime HD رو می بینیم.

6. همونطور که گفتید دوربین پشت کاربردی نداره، من ترجیح میدادم اصلا اون پشت نبود.

استیو جابز گفت ما در تهیه محصولاتمون برای راحتی عمده کاربرانمون یک سری تصمیماتی می گیریم که بقیه ممکنه بهمون بگن "دیوانه" ، و ما همینطور به گرفتن این تصمیمات ادامه می دیم. اگه مشتری ها با تصمیمات ما موافق باشند محصولاتمون رو می خرن، و اگه نباشن نمی خرن، و همه چیز خودش رو نشون می ده.

خواهش می کنم بحث کنید.
    استیو جابز همانطور که نبوغ زیادی در ایده های جدید و دیزاینهای خاص داشت، یک سلیقه لجوجانه، تنگ نظرانه و محافظه کارانه ای هم داشت که یکی از مشکلات اپل بود و از این به بعد مطمئن باشید که کمپانی تغییر سیاست خواهد داد
    همین شایعاتی که در مورد ساخت مک بوک و آیپد جدید شنیده میشه نشان میده که در پشت پرده چه خبره
    این توجیهات شما برای دلخوشی طرفداران اپل خوبه ولی نه گذشته را تغییر میده و نه روی آینده تاثیری داره مگر اینکه جزو هیئت مدیره کمپانی باشی!
    این مواردی که گفتم کمبودهای آیپد هست در همه سایتها با کلمه poor توصیفش میکنند و در همان روزهای اول که آیپد به بازار اومد من همه اینها را حس کردم
    در کل افزایش سهم رقبا برای اپل یک شکست محسوب میشه حتی اگر فروشش بالاتر از این بره

1. رزولوشن پائینتر آیپد هیچ توجیهی نداره
    اگر 4:3 برای تبلت مناسبتر بود اکثر کمپانیها از چند سال پیش نمیرفتن به سمت واید
    واید خیلی وقته استاندارد شده حالا اینکه اپل نخواسته به روز باشه مشکل طرفدارانشه که باید باهاش بسازن
    بسیاری از کاربران آیپد را دیدم که میگن ای کاش آیپد صفحه نمایش واید داشت بخصوص برای صفحات وب و فیلم دیدن

2. اول ببینید قیمت این رمها چند دلاره، بعد بحث قیمت تمام شده آیپد را بکنید
    در ضمن شما که صحبت از مالتی تسکینگ در ios میکنید باید به اهمیت رم واقف باشید
    البته بعضیها میگن همین رم 512 هم زیاده برای آیپد چون مالتی تسکینگ واقعی که نداره

3
    . صحبت من هم اینه که اپل خصاصت میکنه و گرنه چیزهایی مثل card reader و usb در حد چند دلار هزینه برای خط تولید کمپانی داره. اینکه کاربر بعدا کیتش را بخره و آویزون کنه به تبلت توجیه این کمبودها نیست
    امکانات ایسر A500 را ببنید که قیمتی حدود 320 دلار داره و مقایسه کنید

4
    . اسپیکر آنقدر چیپ محسوب میشه که فقط نشانه یک تنگ نظری در دیزاین آیپد هستش
    در ضمن اپل برای خودش پتنت زیاد ثبت میکنه خیلی جدی نگیرید

5. کیفیت وبکم در هر حال تاثیر گذاره حتی اگر سرویس دهنده چت VGA باشه
    وبکم هم به حدی چیپ محسوب میشه که حتی در بعضی گوشیهای 100 دلاری هم وبکم HD میبینیم

6. در مورد کمرای آیپد کاملا درسته که خیلی بیخوده و اگر نداشت بهتر بود
    ولی اگر کیفیت خوب همراه با فلش داشت برای کاربر تبلت میتونست استفاده ای داشته باشه

در مورد کمبودها و مشکلات ios هم بحث زیاد شده و من هم این کلمه اکو سیستم را که اینجا و آنجا میبینم یاد آلودگی هوا میافتم
    طرفداران اپل هم فعلا با آیپد2 بسازند تا سال 2012 اگر دنیا به پایان نرسید آیپد3 را هم دست خواهند گرفت
    Last edited by F R E E M A N; 16-12-2011 at 21:22.

تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    NEVERLAND

پيش فرض

من زیاد از بازار تبلت ها اطلاعی ندارم... ولی تا جایی که من میدونم ، تا اینجا فقط Asus Transformer Prime با چیپست تگرا 3 به طور مطلق قوی تر از iPad 2 ــه...

توی 3 تا آیپد بهتر از رقبا بوده... و توی 2 تا (بویژه یکی مونده به آخری) اختلاف خیلی زیاد بوده...
    و باید حساب کنید که لانچ آیپد خیلی قبل تر از این گزینه ها بوده...

1. همون طور که آرمان عزیز توضیح دادن اختلاف اونقدرا زیاد نیست...
    2. نیاز به رم یک دستگاه اندرویدی اصلا قابل قیاس به نیاز به رم یک iDevice نیست... مصرف رم اندروید خیلی خیلی بیشتره...
    3. این از عقاید اپل هست ، و اپل توی هیچکدوم از iDevice ها هم این امکانو فراهم نکرده...
    4. توضیحی براش ندارم...
    5. توضیحی براش ندارم...
    6. باید قبول کنید که استفاده از دوربین یک دستگاه 10 اینچی ، از سخت ترین کار های دنیاست اسمارت فون ها باید از نظر دوربین در حد خوبی باشن ، به 2 دلیل :
    1- همیشه همراه کاربرن
    2- عکس برداری باهاشون امکان پذیره
    اما تبلت ها... حمل کردن یه دوربین عکاسی ، به مراتب راحت تر از حمل یه تبلت 10 اینچیه... و همینطور واقعا سخته که باید چنین دستگاهی عکاسی کنین...

موفق باشید
    Transformer Prime یک سر و گردن بالاتر از آیپد و دیگر تبلتهای اندرویدی هستش و تا وقتی آمار فروشش در سال نو میلادی بیرون نیاد نمیشه گفت که تا چه حد مورد استقبال بوده
    در مورد آن کمبودها هم که آرمان عزیز توضیح دادند و شما همان حرفها را تکرار کردید یا گفتید توضیحی براش ندارم
    من هم دیگه توضیحی ندارم

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •