تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 14

نام تاپيک: حذف پارتیشن اضافی یا ادغام پارتیشن

حـــــرفـه ای arash_irani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    جهنم

پيش فرض حذف پارتیشن اضافی یا ادغام پارتیشن

آقا راستی حالا دو مشکل دیگه برام پیش اومده
    قبل از اینکه من بیام اینجا یه ویندوز 7 دیگه هم نصب کردم و بعد فقط میتونستم برم تو اون و بعد اومدم اینترنت و با کلی گشتن فهمیدم باید چیکار میکردم سرتو درد نیارم با پست شش تونستم درستش کنم ولی حالا :

من اولا هنگام بود دو تا ویندوز دارم که البته بوت رو من گذاشتم روی همون چیزی که Recovery کرده بود یعنی این :

• Windows 7
    • Windows 7 Recovery - Default

◄خب اولین مشکلم اینه که بعد از حل شدن مشکلم با این که من ویندوزی رو که نصب کرده بودم رو هم پاک کردم بازم تو قسمت بوت هستش
    ◄ دومین مشکلم هم یه پارتیشن از همون هاردی که مجبور شدم ویندوز روش نصب کنم (که اشتباه بود ) توی پارتیشن هام هستش و نمیدونم باید چیکارش کنم؟؟؟؟

اگر ممکنه یه راه حلی هم واسه این دو تا بهم بگی ممنون میشم
    سرعت بوت سیستمم خیلی اومده پایین با توجه به اینکه ویندوز من روی یه هارد SSD هستش و قبلا سه سوته میومد بالا

تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    جهنم

پيش فرض

مشکل اول رو با برنامه EasyBCD حل کردم ولی خالا نمیدونم با اون درایو 100 مگی باید چیکار کنم ؟
    راستی راهی هستش که اون پارتیشنی که قبلا ویندوز رو توش نصب کرده بودم رو به صورت کامل فرمت کنم و اون دریاو 100 مگی رو هم بهش بچسبونم ؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    قم

پيش فرض

مشکل اول رو با برنامه EasyBCD حل کردم ولی خالا نمیدونم با اون درایو 100 مگی باید چیکار کنم ؟
    راستی راهی هستش که اون پارتیشنی که قبلا ویندوز رو توش نصب کرده بودم رو به صورت کامل فرمت کنم و اون دریاو 100 مگی رو هم بهش بچسبونم ؟
    بستگی داره که اون درایوها درایو C نباشه یعنی فایلهای سیستمی روش نباشن یا ویندوز فعلی که ازش استفاده میکنید روش نباشه

به هر حال برای تغییر در پارتیشن ها میتونی از disk management خود ویندوز استفاده کنی
    تو منوی استارت روی computer راست کلیک کرده و روی manage کلیک کنید از پنجره باز شده قسمت چپ روی disk management کیلک کنید و یا راه ساده تر در منوی استارت چند حرف همین عبارت رو بنویسید و روی create and format..... کلیک کنید
    با باز شدن برنامه درایوها نشان داده میشه که میتونید پارتیشن 100 مگی رو delete کنید و به پارتیشنهای مجاورش اضافه کنید و یا پارتیشن ها رو فرمت کنید پارتیشن جدید ایجاد کنید البته غیر از درایوی که همین ویندوزی که ازش استفاده میکنید روش هست و یا درایو c که فایلهای بوت و سیستمی روش هستند.

*********مواظب باشید درایو اشتباهی رو پاک یا فرمت نکنید**********

از برنامه partition magic از توی سیستم عامل DOS هم میتونید استفاده کنید که البته برای من با هاردهای حجم بالا مشکل داره
    Last edited by mafaman2003; 08-11-2011 at 06:54.

4. این کاربر از mafaman2003 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای jafarian's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

واسه مشکلتون یک تاپیک جدا میزدین بهتر بود درهر صورت واسه مشکلتون رش پایین برین برنامه MiniTool Partition Wizard Pro رو ازتاپیک پایین دارن کنید بعدش که نصب کردین اجراش کنید روی پارتیشن خودتون طبق شکل 1 کلیک راست کنید گزینه create انتخاب کنید تو صفحه ای که باز میشه طبق شکل 2 روی گزینه اوکی کلیک کنید تا ساخته بشه طبق شکل 3 هم روی گزینه Merage کلیک کنید تو صفحه ای که بعدش باز میشه گزینه next بزنید تا پارتیشنی که ساختین به درایو دیگه به وسیله همین گزینه Mreage اتصال پیدا کنه ازآخرم روی گزینه apply کلیک کنید .

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    جهنم

پيش فرض

بستگی داره که اون درایوها درایو C نباشه یعنی فایلهای سیستمی روش نباشن یا ویندوز فعلی که ازش استفاده میکنید روش نباشه

به هر حال برای تغییر در پارتیشن ها میتونی از disk management خود ویندوز استفاده کنی
    تو منوی استارت روی computer راست کلیک کرده و روی manage کلیک کنید از پنجره باز شده قسمت چپ روی disk management کیلک کنید و یا راه ساده تر در منوی استارت چند حرف همین عبارت رو بنویسید و روی create and format..... کلیک کنید
    با باز شدن برنامه درایوها نشان داده میشه که میتونید پارتیشن 100 مگی رو delete کنید و به پارتیشنهای مجاورش اضافه کنید و یا پارتیشن ها رو فرمت کنید پارتیشن جدید ایجاد کنید البته غیر از درایوی که همین ویندوزی که ازش استفاده میکنید روش هست و یا درایو c که فایلهای بوت و سیستمی روش هستند.

*********مواظب باشید درایو اشتباهی رو پاک یا فرمت نکنید**********

از برنامه partition magic از توی سیستم عامل DOS هم میتونید استفاده کنید که البته برای من با هاردهای حجم بالا مشکل داره

واسه مشکلتون یک تاپیک جدا میزدین بهتر بود درهر صورت واسه مشکلتون روش پایین برین برنامه MiniTool Partition Wizard Pro رو ازتاپیک پایین دارن کنید بعدش که نصب کردین اجراش کنید روی پارتیشن خودتون طبق شکل 1 کلیک راست کنید گزینه create انتخاب کنید تو صفحه ای که باز میشه طبق شکل 2 روی گزینه اوکی کلیک کنید تا ساخته بشه طبق شکل 3 هم روی گزینه Merage کلیک کنید تو صفحه ای که بعدش باز میشه گزینه next بزنید تا پارتیشنی که ساختین به درایو دیگه به وسیله همین گزینه Mreage اتصال پیدا کنه ازآخرم روی گزینه apply کلیک کنید .

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    سلام بابت جواب سریع خیلی متشکرم دوستان
    ببینید دوستان من، من روی سیستم 7 تا هارد دارم( 6 تا هارد اینترنال و یک هارد SSD 256 گیگ بابت ویندوزم)
    همشون هم پر هستند بجز همون پارتیشنی (قبلا روش ویندوز نصب بوده ) که میخواستم پاکش کنم.
    حالا چرا میخواستم پاکش کنم ؟؟ چون به شدت نیاز به فضا دارم و میخواستم اون هاردم رو یکدست کنم و بشه کلا یه پارتیشن

بگذریم از تو Manage گزینه حذف و فرمت پارتیشن 100 مگی غیرفعال هستش به تصویر زیر دقت بفرمایید :

حالا جناب jafarian عزیز اگر من از برنامه ای که فرمودین با توجه به تصویر بالا استفاده کنم :
    1 - مشکلی واسه بوت دوباره پیدا نمیکنم؟
    2 - من در تصویر پارتیشن شماره 3 (حدود 670 گیگ ) کلی چیز میز دارم که به هیچ عنوان نباید مشکلی براش پیش بیاد به نظرتون با Merage کردن مشکلی براش پیش نمیاد ؟

3 - من برنامه رو دانلود کردم و در محیط برنامه میتونم همه اون کارها رو انجام بدم ولی منتظر خبر شماهستم که اگر بشه هر چهار تا پارتیشن رو با هم یکی کنم (فقط یادتون باشه قبلا ویندوز 7 در پارتیشن 2 بوده )
    با تشکر از وقتی که گذاشتین
    موفق و پیروز باشید
    یا حق
    Last edited by arash_irani; 08-11-2011 at 23:03.

حـــــرفـه ای jafarian's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

شما به وسیله همون برنامه که معرفی کردم پارتیشن شماره 3 رو ابتدا میتونید با یکی 2 ادغام کنید بعدش باز 2 رو به 1 ادغام کنید درباره اون پارتیشن 100 مگ هم شاید از خود هارد باشه که یک فضایی رو گرفته که امکان فرمتش نباشه اگربا اون یکی برنامه هم غیر فعال بود نمیتونید کاری کنید .

8. این کاربر از jafarian بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    جهنم

پيش فرض

شما به وسیله همون برنامه که معرفی کردم پارتیشن شماره 3 رو ابتدا میتونید با یکی 2 ادغام کنید بعدش باز 2 رو به 1 ادغام کنید درباره اون پارتیشن 100 مگ هم شاید از خود هارد باشه که یک فضایی رو گرفته که امکان فرمتش نباشه اگربا اون یکی برنامه هم غیر فعال بود نمیتونید کاری کنید .
    بازم ممنون
    نه پارتیش شماره یک همون پارتیشن 100 مگی هستش به ترتیب طبق تصویر :
    1 - پارتیشن 100 مگی
    2 - پارتیشنی که ویندوز داشت (حدودا 247 گیگ)
    3 - پارتیشنی که تمام برنامه های نادری که به زحمت جمع کردم روش هست (حدودا 683 گیگ)
    4 - یه پارتیشن 8 مگابایتی - عرض کردم قبلا ویندوز روی این بوده واسه همین همینجور شده -

اون پارتیشن 100 مگی فایلهای بوت توش هستش که با برنامه EasyBCD درایو بوتم رو تغییر دادم (یه هارد سالم که دیگه هیچ کاری بجز مشتی آموزش توش ندارم)

حالا بازم با این تفاسیر میفرمایید مشکلی نداره؟
    Last edited by arash_irani; 09-11-2011 at 03:49.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    قم

پيش فرض

دلیل اینکه نمیتونید درایور 1 رو پاک کنید اینه که اولین درایو از اولین دیسک هستش و فایلهای بوت همه ویندوزهای نصب شده روی سیستم داخل این درایو قرار میگیره و از توی ویندوز نمیتونید این درایو رو پاک یا فرمت کنید

به هر حال از توی ویندوز نمتونید اون پارتیشن رو پاک کنید نه با ویندوز و نه با هیچ برنامه تحت ویندوزی .
    باید از برنامه های تحت DOS که توی سی دی های بوتیبل هست استفاده کنید مثل partition magic , acronis , ....

از برنامه paragon استفاده نکنید که بدون اینکه از شما تایید نهایی برای اعمال تغییرات بگیره همون لحظه تغییرات رو اعمال میکنه

توصیه میکنم با برنامه acronis پارتیشن 1 رو پاک کنید بعد پارتیشن 2 رو resize کنید تا فضای قبلی رو بهش اضافه کنید

با این کار ویندوز بوت نخواهد شد که میتونید با دیسک ویندوز سیستم رو بوت کنید و اون رو تعمیر کنید.

نمیدونم گزینه merge داره یا نه ولی اگر داشت میتونید از اون برای الحاق دو پارتیشن استفاده کنید( مطمئن نیستم که همچین گزینه ای داشته باشه باید امتحان کنید)

البته بعد از تعمیر ویندوز برای الحاق پارتیشن ها میتونید از برنامه های تحت ویندوز استفاده کنید که نمونه اش رو آقای jafarian معرفی کردند

اون درایو شماره 4 چییزی توشه ؟؟ در صورتی که چیزی نباشه میتونید اون رو delete و درایو 3 رو extend کنید.
    Last edited by mafaman2003; 09-11-2011 at 14:05.

11. این کاربر از mafaman2003 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    جهنم

پيش فرض

سلام و تشکر
    آقا تو برنامه ای که جناب jafarian بهم معرفی کردند از تو خود ویندوز هم میشه
    به عرایض بنده بالا توجه نفرمودین :
    اون پارتیشن 100 مگی فایلهای بوت توش هستش که با برنامه EasyBCD درایو بوتم رو تغییر دادم (یه هارد سالم که دیگه هیچ کاری بجز مشتی آموزش توش ندارم)
    خب حالا من از این نمیترسم که بوت سیستمم خراب بشه فقط از پریدن اطلاعاتم میترسم که وحشتناک از همین الان دارم کابوسش رو میبینم
    بازم تا شب یه سرچ دیگه میکنم و منتظر میمونمکه ببینم چی میشه
    (راستی من جایی برای اون 683 گیگ برنامه و پروژه های در حالا انجام ندارم واسه همین از ادغامش وحشت دارم )

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    قم

پيش فرض

خارج از ویندوز فقط کافیه پارتیشن 100 مگی رو delete کنید و پارتیشن 2 رو resize کنید تاکید میکنم که پارتیشن 2 فقط تغییر اندازه داده بشه نه چیز دیگه اون پارتیشن 4 هم همینطور

اگر از merge کردن میترسید خوب نکنید

با این حساب روی این هارد نمیتونید ویندوز نصب کنید

ویندوزتون الان روی چه درایوی هست؟؟؟؟ یادتون باشه بعد از تعمیر ویندوز فایلهای سیستمی به همین درایو 2 کپی میشه

اگه نمیخواید روی این هارد ویندوز داشته باشید ترتیب کابل های هارد رو طوری تغییر بدید که هاردی که میخواید ویندوز روش نصب بشه اولین هارد باشه (sata0)
    Last edited by mafaman2003; 09-11-2011 at 23:59.

14. این کاربر از mafaman2003 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •