تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 14 از 14

نام تاپيک: حذف پارتیشن اضافی یا ادغام پارتیشن

حـــــرفـه ای arash_irani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    جهنم

پيش فرض

دلیل اینکه نمیتونید درایور 1 رو پاک کنید اینه که اولین درایو از اولین دیسک هستش و فایلهای بوت همه ویندوزهای نصب شده روی سیستم داخل این درایو قرار میگیره و از توی ویندوز نمیتونید این درایو رو پاک یا فرمت کنید

به هر حال از توی ویندوز نمتونید اون پارتیشن رو پاک کنید نه با ویندوز و نه با هیچ برنامه تحت ویندوزی .
    باید از برنامه های تحت DOS که توی سی دی های بوتیبل هست استفاده کنید مثل partition magic , acronis , ....

از برنامه paragon استفاده نکنید که بدون اینکه از شما تایید نهایی برای اعمال تغییرات بگیره همون لحظه تغییرات رو اعمال میکنه

توصیه میکنم با برنامه acronis پارتیشن 1 رو پاک کنید بعد پارتیشن 2 رو resize کنید تا فضای قبلی رو بهش اضافه کنید

با این کار ویندوز بوت نخواهد شد که میتونید با دیسک ویندوز سیستم رو بوت کنید و اون رو تعمیر کنید.

نمیدونم گزینه merge داره یا نه ولی اگر داشت میتونید از اون برای الحاق دو پارتیشن استفاده کنید( مطمئن نیستم که همچین گزینه ای داشته باشه باید امتحان کنید)

البته بعد از تعمیر ویندوز برای الحاق پارتیشن ها میتونید از برنامه های تحت ویندوز استفاده کنید که نمونه اش رو آقای jafarian معرفی کردند

اون درایو شماره 4 چییزی توشه ؟؟ در صورتی که چیزی نباشه میتونید اون رو delete و درایو 3 رو extend کنید.
    خارج از ویندوز فقط کافیه پارتیشن 100 مگی رو delete کنید و پارتیشن 2 رو resize کنید تاکید میکنم که پارتیشن 2 فقط تغییر اندازه داده بشه نه چیز دیگه اون پارتیشن 4 هم همینطور

اگر از merge کردن میترسید خوب نکنید

با این حساب روی این هارد نمیتونید ویندوز نصب کنید

ویندوزتون الان روی چه درایوی هست؟؟؟؟ یادتون باشه بعد از تعمیر ویندوز فایلهای سیستمی به همین درایو 2 کپی میشه

اگه نمیخواید روی این هارد ویندوز داشته باشید ترتیب کابل های هارد رو طوری تغییر بدید که هاردی که میخواید ویندوز روش نصب بشه اولین هارد باشه (sata0)
    سلام
    آقا تمام کارهایی رو که گفتین انجام دادم
    حالا نه با دیسک ویندوز نه با فرمانهایی مثل bootrec /fixmbr و نه با هیچ فرمانی درست نمیشه
    یعنی مینویسه که ریپایر شده ولی وقتی ری استارت میشه باز ویندوز بالا نمیاد و یا میگه فایل بوت موجود نیست یا باز میگه دیسک ویندوز رو بزارین و یا .... البته روی هارد های متفاوت جواب های متفاوت
    روی هر هفت تا هاردم First Boot رو تنظیم کردم
    نشد که نشد

حالا چه گلی بگیرم به سرم؟؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    قم

پيش فرض

نه دیگه یه repair ساده که نمیتونه مشکل رو حل کنه به خاطر این که فایلهای بوت از دست رفتن
    یا باید از همون command prompt فایلهای مربوط به بوت رو از دیسک استخراج کنید و توی درایو اولتون کپی کنید که البته باید بدونید چه فایلهایی رو لازم دارید.(کلا دردسر داره)

راه حل اینه که اگر اطلاعات مهمی روی ویندوز قبلی ندارید یه ویندوز جدید نصب کنید

یا اینکه

همون ویندوز قبلی رو احیا کنید. برای اینکار در هنگام نصب ویندوز روی قسمت install now کلیک کرده و در مراحل بعد از گزینه upgrade استفاده کنید با اینکار ویندوز قبلی شناخته میشه و میتونید اون رو آپگرید کنید با این کار بوت هم درست میشه.

البته فایلهای بوت توی درایو اول از هارد اول قرار میگیره(همون درایو2 عکس صفحه قبل)

3. این کاربر از mafaman2003 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای arash_irani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    جهنم

پيش فرض

سلام
    خب همین کار رو هم میکنم مینویسه :
    The Computer started using the windows instillation disk.Remove installation disk .......
    که در کل میگه آپگرید ویندوز رو از محیط ویندوز انجام بده

آقا نمیشه یه برنامه معرفی کنید که بشه فایلهای بوت رو که من با برنامه EasyBCD تو یه درایو دیگه بردم رو بتونم ببرم تو درایو 1
    محیط ویندوز رو داشته باشه و فایلهای Super Hide رو هم بشناسه؟ که بتونم اونها رو کپی کنم اونجا
    با تشکر

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    قم

پيش فرض

اگه فایلهای بوت رو دارید از دیسک بوت استفاده کنید
    یا میتونید از ویندوز xp live استفاده کنید

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •