تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 8 اولاول 12345678 آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 78

نام تاپيک: برق مصرفی یک کامپیوتر

.:: متفرقه - فنی مهندسی ::. SNOW PATROL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

دوستان بنده که دانلود حرفه ای انجام میدن از برد های مینی پی سی مثل RASPBERRY PI 2 استفاده میکنند این برد ها هم قیمت کمی دارند هم مصرف بسیار پایینی دارند

2. 2 کاربر از SNOW PATROL بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال طراحی وب DaRiOuShJh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    تـهران - امانیه

پيش فرض

ممنون مدیر جان

مشخصات سرویست رو میتونی بفرستی برام؟ اگر نیاز باشه ی کیس دیگه جمع کنم

بی زحمت اگر میتونی لینک cpuz یا چیزی که سخت افزار رو نشون بده بزار

مصرف برقش چقدره؟

با این لینک من حساب میکنم طرفای 90 وات میزنه مصرف رو توی حالت عادی و IDLE

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

ممنون مدیر جان

مشخصات سرویست رو میتونی بفرستی برام؟ اگر نیاز باشه ی کیس دیگه جمع کنم

بی زحمت اگر میتونی لینک cpuz یا چیزی که سخت افزار رو نشون بده بزار

مصرف برقش چقدره؟

با این لینک من حساب میکنم طرفای 90 وات میزنه مصرف رو توی حالت عادی و IDLE

نام دقیق مدل RASPBERRY PI 2, MODEL B, 1GB RAM

Processor Chipset Broadcom BCM2836 ARMv7 Quad Core Processor powered Single Board Computer running at 900 MHz
    RAM 1GB SDRAM @ 450 MHz
    Storage MicroSD
    USB 2.0 4x USB Ports
    Power Draw / voltage 1.8A @ 5V
    GPIO 40 pin
    Ethernet Port Yes

توان مصرفیش کمتر از 10 وات است ( انگار یک گوشی رو وصل کردین به شارژر) و با این برد به راحتی میتونید ویندوز 10 رو بالا بیارید قیمتش هم در حدود 160 هزار تومان است
    دارای پورت hdmi برای اتصال به مانیتور و همچنین در گاه sd

در یوتیوب سرچ کنید رویو های مختلفی ازش میبینید کیسش هم برای محافظت موجوده به معنی واقعی کلمه مفت هست

5. 4 کاربر از SNOW PATROL بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    تـهران - امانیه

پيش فرض

آقا دست گلت درد نکنه
    این اگه کاربردی باشه خیلی خوبه و مناسب هم هست برام
    من سیستم عامل ویندوز ساپورت کنه و ویندوز xp به بالا برام کفایت مبکنه

ی IDM و winrar باید نصب کنم و چند تا نرم افزار کانورت عکس و ویدیو و موزیک

به نظر شما برای این کارا جوابگو هست؟

بعد برای storage داخلیش میشه از هارد اکسترنال هم استفاده کرد یا سیستم عاملش حتما باید روی sd ریخته بشه؟

بی زحمت اگر امکانش بود میتونی ی چند تا عکس هم از تب های تسک منیجرش بندازی ببینیم چقدر رم خالی داری؟

ممنون

تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

خواهش میکنم همونطور که گفتم بنده این برد رو ندارم که شات بگیرم اما دوستان دارند
    روی این برد شما نمیتونی ویندوز xp نصب کنی و نه 7 و نه 8 چون معماری اینها x86 هست و این برد arm

Raspberry Pi تشکیلات معتبر و گردن کلفتی در بریتانیا هست انقدر مطرح که ماکروسافت یک توزیع مخصوص برای این برد بیرون میده که حجم کمی داره در حد 500 مگ و مناسب برای این سخت افزار بهینه شده اینجا میتونید توضیحات ماکروسافت
    برای نصب این سیستم عامل [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    پس نگران عدم کارایی ان نباشید اما کانورت ویدئو عملیات سنگینی هست و بهتره روی این برد این کار رو انجام ندین این مینی پیسی ها در حد استفاده به عنوان دانلودر یا نرم افزار های افیس و استفاده به عنوان مدیا سنتر مناسب هستند
    موضوع دیگر لینوکس ! توزیع مناسب و سبکی از لینوکس برای این برد ارائه میشود که قطعا جوابگوی شما خواهد بود ( ضمن این که توزیع های دیگر رو هم میتونید نصب کنید) همین العان دوست عزیز @ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] از یکی از همین برد ها البته مدل قبلی ان برای دانلود ها خود شون استفاده میکنند و فکر کنم میتونند در این زمینه کمکتون کنند

در مورد نصب hdd به احتمال زیاد میشه اما مواردی که بنده دیدم و توصیه میشه یک مموری 8 گیگ کلاس 10 تهیه کنید برای نصب ویندوز و از هارد به عنوان فضای ذخیره سازی استفاده کنید چون پورت های این دستگاه usb 2 هستند ممکنه روی سرعت تاثیر بگذاره

باز هم تحقیقات خودتون رو در اینترنت انجام بدین تا کاملا با قابلیت های که مورد نیازتون هست منطبق باشه

8. 4 کاربر از SNOW PATROL بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

بی زحمت اگر امکانش بود میتونی ی چند تا عکس هم از تب های تسک منیجرش بندازی ببینیم چقدر رم خالی داری؟

ممنون
    رم خالي در عكس زير مشخص هست (599 مگابايت) . يه 192 مگابايت هم بصورت Cached رزرو شده و در صورتي كه سيستم با كمبود رم روبرو بشه ميتونه به عنوان رم آزاد برنامه ها اختصاص بده .

مدل يك گيگابايتي رو دارم و لينوكس دبيان هم نصب شده . اگر با لينوكس و دستوراتش آشنايي داريد گزينه بسيار ايده آلي هست . ويندوز 10 هم قابل نصب هست ولي من هنوز نصب و تست نكردم چون همين حالت كاملاً انتظارات منو برآورده ميكنه .

دانلود منجير هم Aria2 هست و امكانات كاملي هم داره .

اینهم یه عکس از موقعی که داره دانلود میکنه . از ویندوز با putty هم بهش کانکت شدم . فایلهای دانلودی روی فلش مموری که بهش وصل کردم ذخیره میشن .

بعد برای storage داخلیش میشه از هارد اکسترنال هم استفاده کرد یا سیستم عاملش حتما باید روی sd ریخته بشه؟
    سيستم عامل حتماً بايد روي SD ذخيره بشه ولي براي ذخيره فايلهاي دانلودي ميتونيد روي هارد ديسك اكسترنال يا فلش مموري استفاده كنيد .

10. 4 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    تـهران - امانیه

پيش فرض

رم خالي در عكس زير مشخص هست (599 مگابايت) . يه 192 مگابايت هم بصورت Cached رزرو شده و در صورتي كه سيستم با كمبود رم روبرو بشه ميتونه به عنوان رم آزاد برنامه ها اختصاص بده .

مدل يك گيگابايتي رو دارم و لينوكس دبيان هم نصب شده . اگر با لينوكس و دستوراتش آشنايي داريد گزينه بسيار ايده آلي هست . ويندوز 10 هم قابل نصب هست ولي من هنوز نصب و تست نكردم چون همين حالت كاملاً انتظارات منو برآورده ميكنه .

دانلود منجير هم Aria2 هست و امكانات كاملي هم داره .

اینهم یه عکس از موقعی که داره دانلود میکنه . از ویندوز با putty هم بهش کانکت شدم . فایلهای دانلودی روی فلش مموری که بهش وصل کردم ذخیره میشن .

سيستم عامل حتماً بايد روي SD ذخيره بشه ولي براي ذخيره فايلهاي دانلودي ميتونيد روي هارد ديسك اكسترنال يا فلش مموري استفاده كنيد .
    دستت در نکنه برادر
    من بیشتر چون وب سرور کار میکنم با cent os کار میکنم ولی با debian و اوبونتو که تقریبا مشابه هست هم کار زیاد کردم. خود debian هم سبک هست ولی مشکل اینجاست ویندوز نصب شه به مراتب گمونم نسبت به اوبونتو رم بیشتر بگیره
    حالا نمیدونم فضای swap هم چقدر میشه روش تعریف کرد، چون sd هست نباید سرعتش بد باشه اگه نیاز بود.
    اون وقت برادر روی اینا پکیج هایی مثل gnome اینا نصب میشه که ویژوال بده محیط؟

اگر راه دستت بود ی htop و atop -l -D هم بدی ممنون میشم.

این aria2 هم باید پکیجش رو ببینم چطوره، resume و retry هم ساپورت میکنه؟

بعد یکی دو تا سایت برای فروش اینترنتیش پیدا کردم یکیشون ی دی وی دی روش میده که 4 تا سیستم عامل بهینه شده برای این device روشون هست که ویندوز هم جزوشه، ولی قیمت ها ی مقدار بالاست، 35 دلار رو میدن 160 بدون هزینه پست

+ در مورد گارانتیش هم ی توضیحی میدی؟ داره اصلا؟ چقدر داغ میکنه؟ جون داره 24 ساعته روشن باشه؟ حالا کانورت ها رو ی مقدار باهاش راه میام.
    اگر آشنا داشتی یه ندا بده ازش بگیرم

++++++++++++++++++++

راستی تو یکی از سایتا دیدم remote control و دوربین و ... هم براش داده بودن، حالا نمیدونم کار کردشون چطوره .

ممنون از همه دوستان ببخشید ی مقدار سوال پیچشون کردم پول برق خونه 200 چوق اومده ی مقدار اوضاع خرابه

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دستت در نکنه برادر
    من بیشتر چون وب سرور کار میکنم با cent os کار میکنم ولی با debian و اوبونتو که تقریبا مشابه هست هم کار زیاد کردم. خود debian هم سبک هست ولی مشکل اینجاست ویندوز نصب شه به مراتب گمونم نسبت به اوبونتو رم بیشتر بگیره
    حالا نمیدونم فضای swap هم چقدر میشه روش تعریف کرد، چون sd هست نباید سرعتش بد باشه اگه نیاز بود.

بعد یکی دو تا سایت برای فروش اینترنتیش پیدا کردم یکیشون ی دی وی دی روش میده که 4 تا سیستم عامل بهینه شده برای این device روشون هست که ویندوز هم جزوشه، ولی قیمت ها ی مقدار بالاست، 35 دلار رو میدن 160 بدون هزینه پست

+ در مورد گارانتیش هم ی توضیحی میدی؟ داره اصلا؟ چقدر داغ میکنه؟ جون داره 24 ساعته روشن باشه؟ حالا کانورت ها رو ی مقدار باهاش راه میام.
    اگر آشنا داشتی یه ندا بده ازش بگیرم

++++++++++++++++++++

راستی تو یکی از سایتا دیدم remote control و دوربین و ... هم براش داده بودن، حالا نمیدونم کار کردشون چطوره .

ممنون از همه دوستان ببخشید ی مقدار سوال پیچشون کردم پول برق خونه 200 چوق اومده ی مقدار اوضاع خرابه
    عكسهايي كه گذاشتم مربوط به حالتي هست كه با putty از لپتاپ ويندوزي بهش متصل شدم وگرنه ميتونيد با كابل HDMI به يه مانيتور متصل كنيد و با تايپ دستور startx وارد محيط گرافيكي بشيد . بطور پيشفرض هم مرور گر اينترنتي epiphany هم داره و چندتا بازي ساده و برنامه هاي ديگه .

عکس زیر رو هم با دوربین گرفتم نرم افزار زیادی روش نصب نبود .

از IDM چيزي كمتر نداره . از resume هم پشتيباني ميكنه بشرطي كه فايل خاصي كه بطور اتوماتيك ساخته ميشه و هم نام با فايل اصلي هست (ولي با پسوند متفاوت) پاكش نكنيد . محيط گرافيكي هم اصلاً نداره و تمام دستوراتش متني هست .

وقتیکه فایل iso رو با استفاده از نرم افزاری که تو سایتش هست مستقیماً رایت میکنید روی SD دو پارتیشن ایجاد میشه که به هر حال هیچکدومشون swap نبودن . الباقی فضا هم بصورت unallocated درمیاد شاید بتونید فضای swap تعریف کنید . متاسفانه یادم رفته این حجم Unallocated چقدر بوده . الان هم کل فضای unallocated رو برای افزایش عمر مفید SD کارت با استفاده از expand _rootfs به فضای Linux اضافه کردم (دو عکس زیر) .

ram هم که کم نیومده و در نتیجه نیازی نبود براش فضای swap ایجاد کنم .

من دست دوم (كم كاركرد) خريدم 150 هزار تومن به اضافه SD كارت جداگانه . نفر قبلي از اين [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اينترنتي خريده بود (الان موجودي نداره) . لينوكس دبيان و توزيع هاي ديگه مثل ابونتو رو هم ميشه از لينك زير دانلود كرد . حتي میشه XBMC Media Centre دانلود و نصب کرد و مثل یه media player ازش استفاده کرد .

فقط دقت كنيد كه اينها بدون آداپتور فروخته ميشن و ميبايستي جدا خريداري كنيد . از شارژرهاي دو آمپري موبايلها يا تبلت هم ميتونيد استفاده كنيد . خودم از آداپتور سه آمپري مربوط به يه مدل USB Hub استفاده ميكنم .

كابل USB كه از آداپتور به اين برد متصل ميشه بايد خيلي كوتاه باشه وگرنه دچار افت جريان ميشه . مدلهاي جديد يه قابليتي دارند كه اگر افت جريان يا ولتاژ داشته باشند يه مربع رنگي روي صفحه ديده ميشه (گوشه بالا و سمت راست در عكس زير) .

در مورد گارانتیش هم ی توضیحی میدی؟ داره اصلا؟
    من بدون گارانتي خريدم . فكر نميكنم تو ايران كسي اينو گارانتي كنه مگر اينكه خود فروشنده گارانتي كنه . البته من تابه حال هيچ مشكلي باهاش نداشتم.

چقدر داغ میکنه؟ جون داره 24 ساعته روشن باشه؟
    دماي CPU در عكس زير مشخص هست . با استفاده از يه فن كوچك ميتونيد بازهم دما رو كاهش بديد (كاهش دما از 44 درجه به 34 درجه).

24 ساعته هم ميتونيد روشن بذاريد و هيچ مشكلي نداره . من از شب قبل ميزارم روي دانلود فردا بعد از ظهر كه از سركار برميگردم فايلها رو ازش تحويل ميگيرم

البته اگر كارهاي گرافيكي بخواهيد انجام بديد (مثلاً همین بازی که روی خودش هست) دماش بالاتر هم ميره . بعضي ها از هيت سينك استفاده ميكنند ولي اینجور که در سایتهای مختلف از جمله یوتیوب دیدم اصلاً كارآمد نيست و ميزان كاهش دما نامحسوس هست .

اينها كاربردهاي ديگه اي هم دارند مثلاً بعنوان دوربين مدار بسته هم ميشه ازش استفاده كرد ولی باید جداگانه خریداری بشه که قیمتشو میبره بالا .

نتونستم htop نصب کنم . در واقع اصلاً نمیتونه به سرور کانکت بشه برای دریافت فایل (عکس زیر) . میرورهای دیگه هم چک شد . احتمالاً اینترنتم مشکل داره . چون قبلاً هم میخواستم آپدیت کنم همین مشکل عدم اتصال به سرور رو داشت که با اینترنت یه نفر دیگه دیگه آپدیت شد .

13. 4 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    تـهران - امانیه

پيش فرض

دست شما درد نکنه، واقعا شرمنده کردید.

عكسهايي كه گذاشتم مربوط به حالتي هست كه با putty از لپتاپ ويندوزي بهش متصل شدم وگرنه ميتونيد با كابل HDMI به يه مانيتور متصل كنيد و با تايپ دستور startx وارد محيط گرافيكي بشيد . بطور پيشفرض هم مرور گر اينترنتي epiphany هم داره و چندتا بازي ساده و برنامه هاي ديگه .
    یعنی با آیپی و پورت مثلا 22 بهش ssh زدید با پوتی و مثل ی سرور مجازی با اطلاعات root بهش وصل شدید لوکال اگه اشتباه نکنم

ی مقدار کدها با کدهایی که رو سرور ها کار میشه فرق میکنه ولی دستت درد نکنه برادر، خیلی زحمت کشیدی

نمیدونم خودم از پس کانفیگ اولیش بر میام یا نه، البته کلا اوبونتو و دبین سشر وصل شدن به سرورها شون ی مقدار اذیت میکنن از ایران، بعضی اوقات با apt-get update درست میشن

حالا من موندم از این سایت بگیرم یا سایت های دیگه، چون ویندوز 10 هم ندارم که بخوام دستی ویندوز رو روش نصب کنم:
      محتوای مخفی: 123 

از بخش پکیج می توانید میکرو اس دی 8 گیگ اورجینال با گارنتی به همراه سیستم عامل ها+ویندوز 10 انتخاب نمایید
    DVD مجموعه سیستم عامل ها به صورت رایگان همراه سفارش ارسال خواهد شد
    1.Raspberry_PI_Windows_10
    2.2015-02-03-pi-snappy
    3.NOOBS_v1_4_1(offline +Raspbian)
    4.ubuntu-mate-15.04-desktop-armhf-raspberry-pi-2

نکته:

ویندوز ایمیج Raspberry_PI_Windows_10 ارائه شده همراه این سی دی توسط مهندس عباسی نژاد آماده شده است و نیازی به انجام مراحل لازم برای آماده سازی میکرو اس دی ویندوز 10 نبوده و به سادگی با هر نسخه از ویندوز که دارید با نرم افزار win32diskimager بسادکی روی Microsd نصب نمائید و با وصل میکرو اس دی به رزبری ویندوز 10 لذت ببرید!

در حالت عادی نیاز به نصب ویندوز 10 و نصب ویندوز برای رزبری می باشد

یا اینکه به نظر شما واستم بیشتر جا بیافته؟

تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

دوست من این نوع محصولات گارانتی ندارند هر جا ارزونتر بود تهیه فرمایید
    در هر صورت یک لینک از فروشگاه معتر براتون در پروفایل قرار میدم که خودم باهاشون زیاد کار کردم البته این موارد پکیج رو نداره

اینها قطعات سخت جونی هستند چون برای مصارف روباتیک و اموزشی ازشون زیاد استفاده میشه معمولن به راحتی خراب نمیشن

16. 2 کاربر از SNOW PATROL بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •