تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 8 اولاول 123456 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 78

نام تاپيک: برق مصرفی یک کامپیوتر

آخر فروم باز Ghaioom's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    ترکمن صحرا

پيش فرض

اون زمان که یارانه ها تازه هدفمند شده بود تحقیقاتی در این زمینه داشتم.
    از مانیتور شروع می کنیم.پشت مانیتور قسمتی هست که میزان مصرف برق مانیتور رو نوشته.بره یک مانیتور CRT حدود 100 وات،مانیتور LCD حدود 50 وات و مانیتور LED حدود 25 مصرف برق است.
    اسپیکر هم 2 الی 20 وات هست.
    بره کیس هم اگه به سایت زیر برین و قطعات رایانه تون رو درست وارد کنید میزان مصرف حداکثر سیستم رو میگه.
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    بره یه کیس معمولی میزان مصرف برق متوسط بستگی به نوع استفادتون داره مثلا بازی برق زیادی مصرف میکنه.اما حدودا بین 70 تا 200 وات مصرف متوسط کیس هست که به علاوه مانیتور و اسپیکر میشه مصرف برق رایانه.
    در حالت بی کاری هم بستگی به نوع قطعات داره و حدودا 50 الی 80 وات است.مصرف مانیتور خاموش هم حدود 2 وات است.وقتی هم کیس رو از کلید پاور خاموش کرده باشی صفر وات مصرف می کنه!!!
    این رو هم می دونیم که واحد کیلووات ساعت است.یعنی این میزان مصرف ها برای یک ساعت است.
    برای محاسبه روز و هفته و ماه و سال باید ضرب در مقدار ساعت مورد نظر بشه.
    شما میتونی برق مصرفی یک ماه یک سیستم معمولی که در روز مثلا 4 یا 8 ساعت مصرف کنه رو بگی؟
    مثلا توی یک ماه برای همون سیستم چند تومن میاد؟ با چیزایی که تو خونه استفاده میشه که کاری نداریم فقط واسه خودش میتونی بفهمی چند میاد؟

حـــــرفـه ای Pami's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

خیلی زیاده من سرچ زده بودم 300 بیشتر نبود. به نظر من یه کاری کنیم که زیاد نشه و هی نگن خاموش کن !!
    خیلی راحت میشه این مشکل رو حل کرد !
    یک لپ تاپ برای استفاده Home/Office بخرید

اگه نباشه جاش خالی می مونه ashkan 261's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    karaj

پيش فرض

معمولا راندمان سیستم بالاتر از 5 وات نمیرسه چون فقط صرف مانیتور میشه ...
    بخشی هم صرف صدا هست ، که روی اسپیکر ها نوشته چند وات هستن ، بخشی صرف مدار پاور میشه که روی پاور ها هم نوشته چند وات هستن
    هر چقدر سیستم گرم تر باشه یعنی مصرفش بالاتر هست ، اگر یک سیستم بطور کامل بهینه شده باشه حدود 70 وات مصرف انرژی داره

شما میتونی برق مصرفی یک ماه یک سیستم معمولی که در روز مثلا 4 یا 8 ساعت مصرف کنه رو بگی؟
    مثلا توی یک ماه برای همون سیستم چند تومن میاد؟ با چیزایی که تو خونه استفاده میشه که کاری نداریم فقط واسه خودش میتونی بفهمی چند میاد؟
    توی بازار کنتور های مجازی وجود داره که شما پشت سر مدار ( کامپیوتر ) وصل میکنید مصرفش رو میتونید پیدا کنید .

اگه نباشه جاش خالی می مونه Alislow's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    الله اعلم

پيش فرض

چندوز پیش دقیقا داشتم همینو حساب می کردم که سیستمم در ماه و سال چقد خرج برق رو دستمون میذاره!و به نتایج خوبی رسیدم.
    اولا پولی که ما بابت مصرف برق می دیم در اصل پول مصرف برق اکتیو هست.یه مصرف برق پسیو یا به عبارتی بیهوده اما ضروری داریم که تو ایران فعلا پولی بابتش نمی دیم.
    حالا برای محاسبه میزان مصرف برق رایانه برای هر مقدار ساعتی باید میزان مصرف متوسط سیستم رو حساب کرد و ضرب در مقدار ساعت مورد نظر و در آخر هزینه هر کیلو وات ساعت رو که روی قبض برق نوشته ضرب در این عدد کرد.
    من بره خودم رو حساب می کنم.مانیتور من 60 وات مصرف می کنه.مصرف برق حداکثر سیستم من طبق محاسبه همون سایتی که بالا نوشتم 196 وات است و مصرف حداقل هم حدود 60 وات.اسپیکر هم ندارم هرچند عددی نیست.
    من با سیستمم کار سنگینی انجام نمیدم پس مصرف متوسط رو 100 وات+60 وات مانیتور=160 وات حساب می کنم.حالا اگه روزی 8 ساعت باهاش کار کنم میشه 8 ضرب در 160=1280 وات در روز و 38840 وات در ماه میشه.حالا اگه این مصرف رو از پله سوم تعرفه برق تو تهران حساب کنیم که 75 تومن به ازای هر کیلووات هست میشه 2319 تومن در ماه.اگه از پله اول حساب کنیم که تعرفش 30 تومنه میشه 1165 تومن.
    Last edited by Alislow; 10-11-2011 at 20:42.

5. 4 کاربر از Alislow بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    ترکمن صحرا

پيش فرض

چندوز پیش دقیقا داشتم همینو حساب می کردم که سیستمم در ماه و سال چقد خرج برق رو دستمون میذاره!و به نتایج خوبی رسیدم.
    اولا پولی که ما بابت مصرف برق می دیم در اصل پول مصرف برق اکتیو هست.یه مصرف برق پسیو یا به عبارتی بیهوده اما ضروری داریم که تو ایران فعلا پولی بابتش نمی دیم.
    حالا برای محاسبه میزان مصرف برق رایانه برای هر مقدار ساعتی باید میزان مصرف متوسط سیستم رو حساب کرد و ضرب در مقدار ساعت مورد نظر و در آخر هزینه هر کیلو وات ساعت رو که روی قبض برق نوشته ضرب در این عدد کرد.
    من بره خودم رو حساب می کنم.مانیتور من 60 وات مصرف می کنه.مصرف برق حداکثر سیستم من طبق محاسبه همون سایتی که بالا نوشتم 196 وات است و مصرف حداقل هم حدود 60 وات.اسپیکر هم ندارم هرچند عددی نیست.
    من با سیستمم کار سنگینی انجام نمیدم پس مصرف متوسط رو 100 وات+60 وات مانیتور=160 وات حساب می کنم.حالا اگه روزی 8 ساعت باهاش کار کنم میشه 8 ضرب در 160=1280 وات در روز و 38840 وات در ماه میشه.حالا اگه این مصرف رو از پله سوم تعرفه برق تو تهران حساب کنیم که 75 تومن به ازای هر کیلووات هست میشه 2319 تومن در ماه.اگه از پله اول حساب کنیم که تعرفش 30 تومنه میشه 1165 تومن.
    خوبه.
    الان کنتور دیجیتالی هم هست مال ما شبا که اوج مصرف زیاد میشه بابام زیاد نمیزاره بازی کنم!
    میگه بعد که وقتش تموم شد بازی کن.
    هزینش خوبه من فک میکردم زیادتر باشه. مثلا 300 وات باشه چی؟ شما نصفشو زدی. حالا قیمتش هم دو برابر کنیم دیگه نه؟ 300 وات رو میگم/ من خودمم فکر نکنم 8 ساعت روی سیستم بشینم.

تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    الله اعلم

پيش فرض

فک نکنم معادله خیلی سخت بوده باشه.بره 300 وات مصرف کلی سیستم(کیس+مانیتور) ضرب در تعداد ساعت که بکنیم (مثلا روزی 4 ساعت در 30 روز که میشه 120 ساعت)میشه 36 کیلو وات.حالا باید هزینه هر کیلو وات رو ضرب در این عدد کنی.فک نکنم بیشتر از 100 تومن باشه.اگه 100 بگیریم میشه 3600 تومن در ماه.
    البته توجه کنید که هنوزم بخش بیشتر هزینه برق رو دولت میده.اگر هدفمندی کاملا اجرا شه هزینه ها بالاتر میره و اون موقع این نگرانی ها یکم جدی تر میشن.
    شما باید والدینو توجیهشون کنی وگرنه من پدر مادری نمیشناسم که از این گیرا ندن!

8. این کاربر از Alislow بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    ترکمن صحرا

پيش فرض

داداش خیلی آقایی با این جوابات حال کردم.
    همه حساب کتابا رو دستته!!

تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    الله اعلم

پيش فرض

خواهش می کنم دوست عزیز
    ایشالاه خدا مشکل همه جوونا رو حل کنه.
    در یک کلام

11. این کاربر از Alislow بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    دنیایی که آدماش بی معرفتند

پيش فرض

ایشالله خدا یک زن خوب هم به من بده

تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    ترکمن صحرا

پيش فرض

یه سوال اگه فقط خود کیس روشن باشه و فقط با اینترنت روی دانلود بزاریم نرم افزار رو ، مانیتور و اسپیکر خاموش باشه چقد مصرف میشه؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •