تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 28 اولاول 1234567814 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 280

نام تاپيک: آینده برنامه نویسان || (چه زبانی یاد بگیریم + از کجا شروع کنیم) * (WPF,WP7,Silverlight) چیست؟

کـاربـر بـاسـابـقـه szh_1367's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

دوست عزیز hamishebahar پست هایی که ارسال میکنید کاملا نشان دهنده اینکه اصلا هدف خاصی به جز معرفی کردن سلورلایت یا wpf ( که شاید تسلط کافی رو هم به روی اونها نداشته باشید ) ندارید

عنوان تاپیک اینه

آینده برنامه نویسان || (چه زبانی یاد بگیریم + از کجا شروع کنیم) * (WPF,WP7,Silverlight) چیست؟

شما وبقیه دوستان دارید تمام زبان ها ، سیستم عامل ها ، کتابخانه ها و ......... رو با هم مقایسه میکنید که هیچگاه به نتیجه نخواهد رسید اگر باور نمی کنید تاپیک های فارسی و انگلیسی خدمتتون ارائه کنم

جناب hamishebahar خودتون یکبار دیگه پست های خود رو مطالعه کنید بعضی از صحبت ها دارند همدیگه رو نقض میکنند

2. 5 کاربر از szh_1367 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای eAmin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    Node.js

پيش فرض

حقیقتش من تعصبانه چیزی رو نمیگم براحتی میتونم اینو ثابت کنم که سیلورلایت و فلش سرعت بسیار بالا دارین و چون HTML روی مرور گر اجرا میشه سرعتش پایینه.
    این از اون حرفها بودها...
    البته اینم باید در نظر گرفت که برای اجرای HTML 5 باز هم نیاز به مرورگر های جدید هست پس فرقی نمیکنه که شما سیلورلایت نصب کنید یا یک مرورگر جدید.
    از طرفی من HTML 5 رو تحسین نمیکنم چون فقط HTML نیست و بشترش جاوا اسکریپت هست.از طرفی دیگر هم یکی از مهم ترین مزیت های برنامه نویسی مفهوم کد نویسی هست و این اصلاً توی جاوا رعایت نشده.
    من خودم به شخصه اگر چیزی بعنوان پلاگین بخواد رو مرورگر نصب بشه ازش نفرت دارم، وگرنه این همه سال فلش رو رها نمیکردم برای خودش و حداقل برای آشنایی در حد گنجشک که می رفتم دنبالش.
    قسمت دومش: خب برای چی؟ شما انتظار دارید عملیات وصل شدن به سرور مثل WebSocket رو توسط یک زبان نشانه گذاری انجام بدید؟ مگر همچین چیزی شدنی هست؟
    این مثل این میمونه که من بگم از Silverlight خوشم نمیاد چون فقط XAML نیست و بیشترش #C هست!
    خوب اینا شاید برای یک برنامه نویس وب جالب باشه ولی برای من برنامه نویس که UML مینویسم و مفهوم و پترن برام مهمه هیچوقت این نوع کد نویسی رو قبول نمیکنم.
    در دنیای open source موضوع کمی فرق میکنه، در اینجا یک نفر/شرکت/ارگان نیست که بر روی کدهایی که نوشته میشه نظارت کنه و یا برای اونها الگویی تعریف کرده باشه که بگه شما وقتی میخواید برنامه بنویسید از این الگو در برنامه نویسیتون استفاده کنید چون خوانایی و سرعت کدنویسی رو افزایش میده... نه اینطور نیست. (البته میشه ها و بعضی ها این کار رو کردن ولی اکثرا به اینصورت هست، چون اینطوری افرادی که با این الگوها آشنایی نداشته باشن هم می تونن در پروژهای بزرگ اپن سورس شرکت کنن.)
    الگوهایی مثل MVC رو که مایکرسافت یا باباش که اختراع نکرده در مورد MVVM مطئن نیستم ولی جهش یافته همون MVC هست دیگه...
    حقیقت اینه که در تمامی زبانهای برنامه نویسی میشه طبق الگو و پترن خاصی جلو رفت مهم اینه که آشنایی داشته باشید چطور اینکار رو انجام بدید بدون امکاناتی که محیطهای ویژوال در اختیارتون میزارن.
    من برنامه نویس نمیخوام که فقط کسانی که از برنامه من استفاده میکنن لذت ببرن...یا فقط برای پول برنامه نمینویسم...من دوست دارم از برنامه نویسی و از کاری که میکنم لذت ببرم.
    برنامه نویس باحال یعنی این
    به اینجور برنامه نویس ها میشه امیدوار بود.

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    حقیقتش من تعصبانه چیزی رو نمیگم براحتی میتونم اینو ثابت کنم که سیلورلایت و فلش سرعت بسیار بالا دارین و چون HTML روی مرور گر اجرا میشه سرعتش پایینه.
    البته اینم باید در نظر گرفت که برای اجرای HTML 5 باز هم نیاز به مرورگر های جدید هست پس فرقی نمیکنه که شما سیلورلایت نصب کنید یا یک مرورگر جدید.
    از طرفی من HTML 5 رو تحسین نمیکنم چون فقط HTML نیست و بشترش جاوا اسکریپت هست.از طرفی دیگر هم یکی از مهم ترین مزیت های برنامه نویسی مفهوم کد نویسی هست و این اصلاً توی جاوا رعایت نشده.
    به قول معروف انعطاف پذیره...
    به اینا نگاه کنید:
    کد:
    کد:
    خوب اینا شاید برای یک برنامه نویس وب جالب باشه ولی برای من برنامه نویس که UML مینویسم و مفهوم و پترن برام مهمه هیچوقت این نوع کد نویسی رو قبول نمیکنم.

من برنامه نویس نمیخوام که فقط کسانی که از برنامه من استفاده میکنن لذت ببرن...یا فقط برای پول برنامه نمینویسم...من دوست دارم از برنامه نویسی و از کاری که میکنم لذت ببرم.
    و مایکروسافت اومده همین کارو کرده.
    یاد گرفتم از حرفایی که میزنم دفاع کنم چون همیشه اینطوری بحث جالب میشه و نقطه نظرها به یک سوء کشیده میشه.
    تشکر.

4. 6 کاربر از eAmin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن دات نت عــــلی's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    زیر سایه عرش الهی

پيش فرض

سلام خدمت همه عزیزان.
    اصبح بخیر....
    eAmin یه جورایی حرفای پست اولتون رو قبول دارم ولی آدم اگر انتقاد از حرف هم نکنه که پیشرفت نمیکنه.
    به عنوان مثال در ضمینه --/ Runtime Disassembly در سیستم های Embedded و موضوعات مرتبط هیچ کس نمیاد Python و Ruby رو رها کنه و بره سراغ #C ، چون بخاطر ماهیت اسکریپتی که دارن و قدرتی که در ارتباط برقرار کردن با انواع مختلف ابزارهای سیستمی/سیستم عاملها در بین زبانهای اسکریپتی رو دارا هستن و نیاز به کامپایل کردن نیست یکی از بهترین گزینه ها در اینجور موارد هست.
    بله یک راننده پیکان هم میگه هیچ ماشینی مثل پیکان نمیشه.
    البته من نمیدونم چرا بحث به مقایسه زبان ها رسید.چون اصلاً دنیای برنامه نویسی روز بروز داره بسمتی کشیده میشه که برنامه نویسیان در آسایش برنامه نویسی کنند.
    از طرفی من اصلاً کار کردن به زبان های C رو پیشنهاد نمیکنم حتی برای برنامه نویسی سیستمی چون در حل حال بازم داره برای محصولات مایکروسافت یا اپل یا گوگل برنامه مینویسه و فقط و فقط یک راه برای یاد گرفتن این زبان هست و اونم اینه که طرف قصد نوشتن سیستم عامل خاصی داشته باشه و در این صورت میتونه دور همه زبان ها رو خط بکشه.
    آیا الان یک برنامه نویس که خونه نشسته و دل میخواد برنامه بنویسه دوستد داره تنهایی سیستم عامل بنویسه؟
    من دیروز استادم صحبت میکرد و از دانشگاه خودش توی مالزی میگفت که سی رو توی 4 روز از ابندا تا اخر بحث شئ گرایی بهشون یاد میدن از صبح تا غروب.البته نمیدونم راست گفته یا دروغ ولی اگه این صحت داشته باشه یعنی ما بسیار عقب هستیم که توی کاردانی تا کارشناسی ارشد سی میخونیم.
    اول از همه ببینید مهم اینه که به برنامه نویس تازه کار/دانشجو/دانش آموزان دوره دبیرستان مسائل پایه ای برنامه نویسی آموزش داده بشه تا اینکه از همون اول اون رو محدود به یادگیری WPF/C#/XAML کرد و واقعا ندونه چی به چیه.
    نکته همین جاست اگه ما بیایم به جای ورد 2003 به بچه ها 2010 یاد بدیم و همیشه بروز باشیم هرگز بچه ها توی دبیرستان وی بی 6 و توی کاردانی سی و توی کارشناسی سی شارپ نمیخونن که آخرش با مدرک ولی بیکار وارد جامعه بشن.

پس چه بهتر که به اون زبانی آموزش داده بشه که تقریبا بشه گفت مادر تمام سیستم عاملها/زبانهای برنامه نویسی است.
    جملتو کامل میکنم....بهتره به اون زبانی یاد داده بشه که خودش آینده خودش مشخص باشه و علاقه داشته باشه چون 70 درصد از کسانی که سی کار میکنن بعداً مجبورن زبان خودشونو تغییر بدن و حداقل با یک زبان پر در آمد کار کنن.
    یکی از مهمترین مزیتهای WPF اینه که بهترین رابط کاربری رو در کمترین زمان ممکن که توسط gpu هم پردازش میشه برای شما محیا میکنه ولی این دلیل نمیشه که زبانهایی مثل C/C++ نتونن امکانات مشابه رو برای خودشون پیاده سازی کنند، نخیر!
    کسی منکرش نشد.
    قبلاً هم گفتم زبان سی مادر همه زبان هاست و بسیار قدرتمند ولی برای دوستانی که میخوان بازی بسازن یا برنامه های گرافیکی یا برنامه های تجاری یا اصلاً هر نرم افزاری که بخوان بنویسن دیگه از سی استفاده نمیشه...
    درضمن درمورد JavaScript هم بهتره بهش چپ نگاه نکنید! 100000 تا #C جلوی من نزارید، من باز هم میگم JavaScript چون سادگی و نوع پیاده سازی برنامه نویسی Asynchronous اون رو با هیچ زبانی عوض نمیکنم! باید باهاش کار کرده باشید تا بفهمید قدرت JavaScript در سادگی پیاده سازی همین امکان هست، که خیلی از غیر ممکنها رو ممکن کرده در این زبان!
    شما اون مثال هایی که دادم رو دید؟
    من نمیگم جاوا بده...جاوا خوبه خودم باهاش کار کردم و خیلی هم انعطاف پذیره ولی نمیتونم به کسی پیشنهاد کنم بره سراغش چون جاوا اسکریپت اولین زبانی بود که من اول ازش خیلی خوشم اومد و هرکاری خواستم باهاش کردم....وبعد از برنامه نویسی وب زده شدم چون جاوا واقعاً کد نویسی نامرتبی داره و فقط م از دو رنگ آبی و مشکی از توش استفاده شده مثل تلوزیون های سیاه و سفید.
    اگه دقت کنی برنامه نویساشم همه عینکی هستن.
    اگر منظورتون خدایی نکرده توهین هست مطمئن باشید اصلا چنین قصدی رو ندارم و نخواهم داشت.
    نه منظورم این نیست.منظورم اینه که خیلی ها خواستار تغییرات در ساختار آموزش عالی کشور در برنامه نویسی هستن.
    اگه دقت کنید توی جامعه ما کسی با دانشگاه برنامه نویس نمیشه مگر اینکه خودش بیرون از دانشگاه بره دنبالش.
    همیشه سیاست هایی (کثیف) پشت این کارها وجود دارد که این هم یک نمونه از همین سیاست هاست.
    بحث سیاسی نکن چون هزار تا از این حرفا هست که ما ایرانی ها بخوایم به گوگل و مایکروسافت و اپل بزنیم(خدا لعنت کنه قوم ظالمین رو)
    دوست عزیز hamishebahar پست هایی که ارسال میکنید کاملا نشان دهنده اینکه اصلا هدف خاصی به جز معرفی کردن سلورلایت یا wpf ( که شاید تسلط کافی رو هم به روی اونها نداشته باشید ) ندارید
    من دوست داشتم اول یه کاری رو انجام بدم بعد این تاپیک رو بزنم.
    ولی انشالله بعداً به دوستان ثابت خواهد شد که چی گفتم توی این همه حرفایی که زدم.
    شما وبقیه دوستان دارید تمام زبان ها ، سیستم عامل ها ، کتابخانه ها و ......... رو با هم مقایسه میکنید که هیچگاه به نتیجه نخواهد رسید اگر باور نمی کنید تاپیک های فارسی و انگلیسی خدمتتون ارائه کنم
    بله اینکار اشتباهی هست من اصلاً قصدم این نبود که زبان ها با هم مقایسه بشن و فقط قصدم این بود که برنامه نویسان امروز امروز باشند نه دیروزی.
    این از اون حرفها بودها...
    اشتباه میکنم؟
    قبلاً تستش کردم چند هزار رکورد رو توی بروزر نمایش دادم مرورگر ترکید البته سرعت مرورگر ها با هم متفاوت بود.
    واقعاً مرورگر های مسخره ای داریم.
    قسمت دومش: خب برای چی؟ شما انتظار دارید عملیات وصل شدن به سرور مثل WebSocket رو توسط یک زبان نشانه گذاری انجام بدید؟ مگر همچین چیزی شدنی هست؟
    من به نوبه خودم دوست دارم برنامه نویسی جاوا اسکریپت زیبا و خوانا باشه برای هر شخص برنامه نویس.ولی خوب برای هر شخص خوانا نیست.
    اصلاً کلاس ها با فانکشن ها فرقی با هم ندارن.راحت میشه گفت آدم خیلی باید سخت باشه که بخواد باهاش کار کنه چون یکی اومده اینو نوشته و رفته.مطمعناً توی ویزوال استادیو 2011 هم باز هم آبی و سیاه هست.
    حقیقت اینه که در تمامی زبانهای برنامه نویسی میشه طبق الگو و پترن خاصی جلو رفت مهم اینه که آشنایی داشته باشید چطور اینکار رو انجام بدید بدون امکاناتی که محیطهای ویژوال در اختیارتون میزارن.
    منم خیلی دوست داشتم توی جاوا اسکریپت این مورد رعایت میشد...شما دوست نداشتی جاوا اسکریپت مثل HTML برنامه نویسیش خوانا تر بود؟
    نمیدونم چندتا کلمه کلیدی داره.ولی وقتی function همون تعریف class باشه خوب این عذاب آوره دیگه.
    داخل یه کلاس بخوای یه کلاس دیگه بذاری مثل این میمونه که دوتا فانکشن توی هم بذاری و جاوا اسکریپت هم آخ نمیگه برات اجرا میکنه(برنامه نویس هم متوجه نمیشه این چیکار کرده اصلاً).

6. 5 کاربر از عــــلی بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه newsoft's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

سلام دوباره
    من نمیدونم شما چرا اسرار دارین ربان سی پلاس پلاس رو از رده خارج کنین یا حتی کم رنگ نشون بدین.
    فکر نکنم برای اپل افت داشته باشه که از زبان سی پلاس پلاس توی سیستم عاملش یا حتی برنامه های ساخته شده خودش استفاده کنه.
    در جایی که بیشتر شرکتهای بزرگ کامپایلر های اختصاصی زبان سی و سی پلاس پلاس تولید میکنن این حرف شما قابل قبول نیست.

دیگه شرکت اپل که فکر نکنم از لحاظ کارایی و سیستمهای محاسباتی از شرکت اینتل جلوتر باشه.

کد:
    به غیر اینها فکر کنم بیشتر برنامه های سیستم عامل مک یا حتی برنامه های آیفون با زبان objective c نوشته میشن.
    منظور بنده از پلت فرم اختصاصی دقیقا محیطی هست مثل ویژوال استدیو یا موتورهای اختصاصی برای بازیهای رایانه ای و یا حتی طراحی سیستم عامل بدون وابستگی به یک پلتفرم دیگه.

تا جایی از حرفهای شما رو قبول دارم ولی بعضی قسمتهاش اصلا قابل قبول نیست.
    به این عکسها نگاه کنین.چند تا برنامه رو که روی سیستم عامل در حال اجرا هستن رو نشون میده.
    به ماژولهای مورد استفاده نگاه کنین.توی همشون ردپای توابع و کتابخانه ی زبانهای سی یا سی پلاس پلاس دیده میشه.

نمیدونم دیگه ! همه چی کاملا روشنه !

8. 4 کاربر از newsoft بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    زیر سایه عرش الهی

پيش فرض

سلام.
    اون یه سوء تفاهم بود که برطرف شد.
    منظور من VC مایکروسافت بود و به هر حال دوستان لطف کردن بحث رو خارج کردن.
    زبان سی به خودی خود کمرنگ هست نیازی نیست من کمرنگش کنم شما برای برنامه نویسی مک و لینوکس یا ویندوز نیازی به سی نداری هر کدوم برای خودش ویژوال استادیو عظیمی دارن.
    متاسفانه این سی رو بدجور توی ذهن ما جا انداختن...احساس میکنیم برنامه نویسی فقط سی هست....
    من اگه تجربه سی نداشتم که این حرفا رو نمیزدم...مگه مریضم بیام یه چیزی بگم ملت رو گمراه کنم؟
    شما توی صفحه اول مایکروسافت WP7 و سیلورلایت و دایرکت ایکس و ویندوز 8 رو میبینید.
    هدف از زدن تاپیک معرفی زبان های جدید بود و هست.
    اصلاً وقتی حرف سی میاد اینجا کلاس برنامه نویسی 2011 میاد پایین کلاس که چه عرض کنم کلاً برنامه نویسی فرمورک و 2011 میره زیر سوال.سی برای سال 1900 بود.یعنی صد سال پیش که پدر بزرگای ما برنامه نویسی میکردن.
    سی برنامه نویسی سیستم عامل هست و بود و تمام و دیگر به هیچ دردی نمیخورد.
    و الان برای برنامه نویسی تحت سیستم عامل اگه کسی از سی استفاده میکنه یا بیکاره یا اینکه بیچاره مجبوره چون برنامه اش از قبل با سی نوشته شده و ارتقاع پیدا کرده.
    الان تمامی شرکت های Adobe و Autodesk برای نرم افزار هاشون از دات نت فرمورک استفاده میکنن این یعنی جهان برنامه نویسی تغییر کرده.
    یه جای دیگه هم گفته بودم اصلاً مقایسه زبان ها کار اشتباهی هست و خواهد بود.
    بدرود
    Last edited by عــــلی; 07-11-2011 at 10:09.

10. 3 کاربر از عــــلی بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

با سلام خدمت اساتید محترم
    بنظر منم دوستان دارن از مبحث اصلی برنامه که آموزش برنامه نویسی هستش دور میشن پس خواهشا برگردید سر مبحث پست اول و بنطرم اگه کسی dos رو بلد نباشه تو ویندوز گاهی اوقات لنگ میزنه بنظرم برای هرکاری باید مبنائی باشه و حداقل مبنای برنامه نویسی هم آشنائی با برنامه ++C خواهد بود

12. 2 کاربر از fnouri بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت yaska's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2011
    محل سكونت
    اهواز-kp

پيش فرض

من به هیچ زبان برنامه نویسی اشنایی ندارم ولی توی دانشگاه به ما یاد داده میشه دلم میخواد برنامه نویسی رو یاد بگیرم از کجا شروع کنم

اگه نباشه جاش خالی می مونه IP007's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    Esfahan

پيش فرض

من که چسبیدم به C / C++ و Assembly با این حال تو مقایسه هاتون از Java هم بگین ، چقد مظلوم واقع شده

آخر فروم باز H A M A S's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

پست های اساتید بسیار طولانی و کش دار شده ولی ...
    فکر کنم منظور جناب hamishebahar این بوده که تازه کارها نرن سراغ CPP - که کاملا درسته
    اما به نظرم نمیشه این زبان رو کنار گذاشت چون بالاخره برنامه نویس ها همیشه در سطح بالا که کد نمیزنن
    یه جاهایی لازمه که برای سخت افزارهای مختلف برنامه نویسی کرد
    یا کلا برنامه نویسی سطح پایین انجام داد
    اینجاست که زبان های مثل اسمبلی و CPP خودشون رو نشون میدن
    Last edited by H A M A S; 07-11-2011 at 16:52.

16. 3 کاربر از H A M A S بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    زیر سایه عرش الهی

11

سلام خدمت همه عزیزان.
    پست های اساتید بسیار طولانی و کش دار شده ولی ...
    فکر کنم منظور جناب hamishebahar این بوده که تازه کارها نرن سراغ CPP - که کاملا درسته
    اما به نظرم نمیشه این زبان رو کنار گذاشت چون بالاخره برنامه نویس ها همیشه در سطح بالا که کد نمیزنن
    یه جاهایی لازمه که برای سخت افزارهای مختلف برنامه نویسی کرد
    یا کلا برنامه نویسی سطح پایین انجام داد
    اینجاست که زبان های مثل اسمبلی و CPP خودشون رو نشون میدن
    کاملاً مختصر، منطقی و صحیح میباشد.
    و اما چند نمونه از قابلیت های WPF را خودم عرض میکنم که کسانی که WinApp کار میکنند بهتر درک کنند.
    اینکارها فقط با ماوس انجام میشود و نیازی به کد نویسی ندارد:
    1.آیا تا بحال خواسته اید که فرم یا کنترل های خود را بچرخوانید؟یا شفافیت یک کنترل را تغییر دهید؟به نمونه زیر نگاه بی اندازید:

2.آیا دلتان میخواهد به فرم خود افکت دهید؟به نمونه زیر نگاه بی اندازید:

3.آیا دلتان میخواهد کنترل های خود را آنجور که دلتان میخواهد شکل دهی کنید(Theme)؟به نمونه زیر نگاه بی اندازید:

5.این فقط پنجره Properties قسمنت تغییر رنگ هست(Visual Studio 2011):

این نمونه هایی که گفتم از نظر من خیلی مسخره هستندیعنی چیزای خیلی کوچیک رو گفتم که اصلاً به چشم یک برنامه نویس WPF نمیاد مثل این میمونه که من بیام بگم خاصیت Text برای تغییر متن کادر متن هست.
    انشالله بعداً قابلیت های بسیار حرفه ای تری را خواهید دید.

یا علی.

18. این کاربر از عــــلی بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •