تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 10 از 10

نام تاپيک: عملی یا غیر عملی؟ قطع موقت فن برقی پراید برای بهبود کارایی بخاری در هوای سرد

پروفشنال Hektor's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

14 عملی یا غیر عملی؟ قطع موقت فن برقی پراید برای بهبود کارایی بخاری در هوای سرد

دوستان حتماً شما هم از دیر گرم شدن بخاری پراید در هوای سرد تا حالا شاکی شدین.حالا من یه فکری زده به سرم که برق فن رادیاتور رو تا وقتی بخاریش خوب گرم نشده از راه جدا کردن سوکتی که در عکس دیده میشه قطع کنم و بعد از بالا رفتن دما برق فن رو از راه اون سوکت وصل کنم. ولی یه موضوعی منو به شک انداخته.در تصویر زیر که بلافاصله بعد از بالا زدن کاپوت میتونین ببنین سوکت برق فن دیده میشه.سیم قرمز و سیاه که با فلش قرمز مشخص شده مستقیم میره به فن رادیاتور.

ولی یه نکته ی مهم! به اون سیمهای دیگه که نگاه کنین کجا میرن! من این قطعه که پایین فن رادیاتوره رو درست مفهمیدم چیه و کارش چیه چون اگه بخوایم برای قطع برق فن رادیاتور بیاییم اون سوکت رو جدا کنیم به اون قطعه هم برق نمیرسه و همین ممکنه مشکلساز شه! کسی میدونه اون قطعه که با فلش آبی در عکس زیر مشخصش کردم چیه؟ حسگر فنه؟ اگه ما اون سوکت رو برای منظورمون موقتاً قطع کنیم چه مشکلاتی میتوه پیش بیاد؟ اصلاً چقدر اینکار رو عملی میدونین؟
    اساتید برق ماشین بیان وسط.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2011

پيش فرض

اصلا اين كار رو نكن چون كاملا غير اصولي و حرفه اي

پروفشنال Hektor's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

اصلا اين كار رو نكن چون كاملا غير اصولي و حرفه اي
    من خودم حرفه ایم عزیز ضمناً تا نگاهت به دمای آب موتوره مشکلی نیست.

آخر فروم باز بی باک بی بال's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    جهنم

پيش فرض

فوقش موتورش عوض می کنی
    چه کاری یه ترموسات بنداز سر راهش

5. این کاربر از بی باک بی بال بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای heinrich_himmler's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

اين كار شما هيچ تاثيري در سريع گرم شدن ماشين نداره چون تا آب پشت سنسور دماي آب به 91 درجه نرسه به هيچ وجه فن روشن نميشه. پس كار بيهوده ايه و فقط يه ايراد به سيستم برق اضافه مي كنه.
    اون قطعه هم اسمش مقاومت فن دو دوره، كارش هم فرستادن برق و تنظيم اون براي دور كند و دور تنده و به زبان ساده درو كند و دور تند فن رو كنترل مي كنه، همين.

7. 11 کاربر از heinrich_himmler بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت karim_9's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

درود
    دوست عزیز با قطع کردن کلید فن موتور زود گرم نمیشه فن زمانی روشن میشه امپر اب به90 درجه برسه بنده این مشکل بخاری را داشتم ولی الانم از بخاری پراید راضی هستم حتی بچه ها و قتی تو ماشین میشنند اعتراض میکنند میگن خیلی گرمه اونم تو هوای کرج خیلی سرده کار های زیر را بنده انجام دادم بخاری عالی شد
    ترموسات را عوض کردم 82 کره ای انداختم
    راد یات بخاری با جوهر نمک ضعیف شستشو دادم
    لوله فرعی را هم عوض کردم
    دوتا شلنگ که به رادیات بخاری وصل میشه را خارج کردم ورود وخروجی هاشون را تمیز کردم
    بعد این کار ها یه تیکه مقوا جلو پنجره گذاشتم سعی کنید مقوا بزرگ باشه از لبه چراغ اولی تا چراغ دومی باشه منظور چراغ های چلو هست
    عالی میشه بنده عملا تست کردم عالیه

9. این کاربر از karim_9 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Feb 2013

پيش فرض

سلام.تو ماشینهای کاربراتوری فقط کافی یک کلید سر راه فشنگی اب بزاری.تو انژکتوریها یک افتامات چراغ سر راه سیمهای فن بزار.(سوکتهای فن به بوبین رله وصل بشه)یک برق با فیوز 20امپر از باتری بگیر وبه پایه قدرت رله بده ویک کلید هم سر راه بوبین رله بزار.2تا خروجی رله رو بده به 2دور فن.اگه واقعا کنجکاوی که انجام بدی.ولی در هر دو حالت تاثیر زیادی رو بخاری نداره بخصوص در انژکتوریها اصلا توصیه نمیشه.الان فشنگی اب برای کاربراتوری تا دمای90 هم تو بازار هست.ما هر دوتا رو انجام دادیم نتیجه خوب نگرفتیم.همون مقوا خوبه ولی اگه طلق پلاستیکی بزاری که نم نکشه از همه بهتره.خیلی بزرگ نباشه که اگه تو ترافیک شهر بمونی فن استارت میشه وپدر باتری رو درمیاره.برای بخاری پراید که دیر گرم میشه باید هم هیتر برقی داشته باشه هم ضخامت رادیات بخاری بیشتر بشه انشا... در مدل های1000وشونصد به بعد...

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

پوشاندن جلو پنجره تنها راه و بهترین راه زودتر گرم شدن ماشین در سرماست‏
    ترموستات هم برندارید حتی تو تابستون. فن رو از حالت نرمال خارج نکنید آب رادیاتور تا داغ نشه فن روشن نمیشه

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2010

پيش فرض

درود
    دوست عزیز با قطع کردن کلید فن موتور زود گرم نمیشه فن زمانی روشن میشه امپر اب به90 درجه برسه بنده این مشکل بخاری را داشتم ولی الانم از بخاری پراید راضی هستم حتی بچه ها و قتی تو ماشین میشنند اعتراض میکنند میگن خیلی گرمه اونم تو هوای کرج خیلی سرده کار های زیر را بنده انجام دادم بخاری عالی شد
    ترموسات را عوض کردم 82 کره ای انداختم
    راد یات بخاری با جوهر نمک ضعیف شستشو دادم
    لوله فرعی را هم عوض کردم
    دوتا شلنگ که به رادیات بخاری وصل میشه را خارج کردم ورود وخروجی هاشون را تمیز کردم
    بعد این کار ها یه تیکه مقوا جلو پنجره گذاشتم سعی کنید مقوا بزرگ باشه از لبه چراغ اولی تا چراغ دومی باشه منظور چراغ های چلو هست
    عالی میشه بنده عملا تست کردم عالیه

داداش مطمئن باش فقط فقط همون مقوا باعث گرمی شده.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

آخر فروم باز majid_sd2009's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    کارتشارژ.com

پيش فرض

داداش مطمئن باش فقط فقط همون مقوا باعث گرمی شده.
    دوست عزیز توی خودری صفر کیلومتر گذاشتن مقوا کار سازه.ولی توی ماشینی که چند سال کار کرده،کارهایی که دوست عزیزمون گفت هم تاثیر داره.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •