تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 15 از 18 اولاول ... 51112131415161718 آخرآخر
نمايش نتايج 141 به 150 از 176

نام تاپيک: اولين آموزش گيم ميكر به صورت Pdf

داره خودمونی میشه dan-emma-ropert's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    اين جا

پيش فرض

اين رو با mst_ab هستم كس ديگری به دل نگيره:
    به به. سلام. مشتاق ديدار. چند وقت كه نبودی بازيم خيلی پيشرفت كرد. اما يك مشكل دارم:
    من آبجكت رو طوری تنظيم كردم كه وقتی چپ بزنی بره چپ و ... . اما برای اين كه خيلی ببرم چپ بايد n بار كليد سمت چپ رو فشار بدم. ميشه كاری كرد كه وقتی سمت چپ رو نگه ميدارم همين طوری همش بره چپ و تكه تكه نره؟
    Last edited by dan-emma-ropert; 14-02-2008 at 15:28. دليل: تعويض سؤال

اگه نباشه جاش خالی می مونه mst_ab's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

من آبجكت رو طوری تنظيم كردم كه وقتی چپ بزنی بره چپ و ... . اما برای اين كه خيلی ببرم چپ بايد n بار كليد سمت چپ رو فشار بدم. ميشه كاری كرد كه وقتی سمت چپ رو نگه ميدارم همين طوری همش بره چپ و تكه تكه نره؟
    ????????؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!
    میشه دقیقاً بگی چه کار کردی؟!
    باید اینو بزنی و بعد دایرکشن (یعنی جهت به درجه) و سرعت را وارد کنی. گرفتی؟ اگه باز هم مشکلت حل نشد بگو یه توضیح کلی از اول بدم.
    Last edited by mst_ab; 15-02-2008 at 10:13.

داره خودمونی میشه gamesaz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

بازم سلام
    ببخشید که مزاحمتون شدم.
    چند تا سوال دیگه داشتم:

1- یه منو برای بازیم درست کردم میخوام کاربر بتونه با اوردن نشانگر موس روی هر گزینه رنگ یا شکل ان عوض شه مثل گزینه start game.

2- یه بازی ماشینی در اون ماشین با حرکت کردن اثرات چرخش روی اسفالت میمونه. میخوام بدونم چطوری این کارو میشه کرد؟

با تشکر

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

بازم سلام
    ببخشید که مزاحمتون شدم.
    چند تا سوال دیگه داشتم:

1- یه منو برای بازیم درست کردم میخوام کاربر بتونه با اوردن نشانگر موس روی هر گزینه رنگ یا شکل ان عوض شه مثل گزینه start game.
    وارد پراپرتیز اون دکمه ای میشی که می خوای با وارد شدن موس به اون عکسش عوض شه بعد براش یک ایونت mouse enter و یک mouse leave می سازی و بعد در inter اکشن عوض شدن اسپرایت می ذاری تا عکسشو با هر اسپرایتی که می خوای عوض کنه برای leave هم همین طور( باید عکس اصلی یا همون اولیشو بدی) البته راه های آسون دیگه هم هستند مثلاً استفاده از color sprite که رنگ اسپرایت یک آبجکت رو تغییر میده بدون این که نیاز داشته باشی تا یک اسپرایت جدید تعریف کنی

2- یه بازی ماشینی در اون ماشین با حرکت کردن اثرات چرخش روی اسفالت میمونه. میخوام بدونم چطوری این کارو میشه کرد؟
    با تشکر
    سوالای سخت سخت می پرسی!
    نگا کن ، می تونی بگی که اگر مثلاً جهت حرکت نسبت به محور 90 درجه تغییر کرد اسپرایتی که قبلاً برای رد گذاشتن روی آسفالت درست کردی ، روی این نقاط ظاهر بشه:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    البته باید دو بار این کار رو انجام بدی چون فک کنم ماشین دو تا لاستیک عقب داره!

اینا کلیاتش بود (یعنی راه حل اصلی)ولی این که جزئیاتش چیه باید یه کم صبر کنی تا فک کنم.

تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

خیلی ممنون که جوابمو دادید.
    خوشبختانه یکی بود که جوابمو بده.
    اگه سوال دیگه ای داشتم مطرح میکنم.

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

خیلی ممنون که جوابمو دادید.
    خوشبختانه یکی بود که جوابمو بده.
    اگه سوال دیگه ای داشتم مطرح میکنم.
    خواهش می کنم ! وظیفه بود!

تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

میخواستم بگم که من رفتم و این اموزشهای gml را که یاد دادید رو دیدم و میخواستم یاد بگیرم اما خیلی سخت توضیح دادید اخه من برنامه نویسی بلد نیستم. لااقل با عکس توضیح بدید.
    میشه بگید متغیر یعنی چه و چطوری میشه تو گیم میکر متغیر ساخت؟

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

راستشو بخوای من هم می خواستم ساده توضیح بدم ولی بعد متوجه شدم نمی شه همه چیز رو از اول یاد بدم . چون مطالب خیلی طولانی میشه.
    چون پایه بیشتر این هایی که نوشتم رو بقیه می دونن الانم دوست خوبم prince بقیشو داره می ذاره.
    بچه های رشته ریاضی سوم دبیرستان برنامه نویسی با QBasic رو دارن و اونجا با مقدمات برنامه نویسی آشنا می شن . اگر شما رشته تجربی یا انسانی هستی یا به دلایل دیگه اون مقدمات رو نگذروندی نظر منو بخوای بهتره یه مقدمات ساده ای از برنامه نویسی بلد بشی . می تونی یه کتاب بخری و اگر هم سوال داشتی از من بپرسی . ( من تقریباً هر روز آن می شم ) حالا من جواب این سوالتو می دم ولی بهتره یک منبع خوب و ساده داشته باشی . و اگر هم می خوای کتاب بخری من کتاب های آقای جعفر نژاد قمی رو پیشنهاد می کنم . اگر تبلیغ نباشه: کتاب مقدمات کامپیوتر و الگوریتم تألیف انیس کریم پور و مهندس عین الله جعفر نژاد قمی . اگه این کتابو بخونی دیگه استاد من میشی!!

متغیر :
    دوست عزیزم ؛ متغیر ها، همون طور که از اسمشون پیداست چیزایی هستند که تغییر می کنند. حالا این یعنی چی می گم ؛ برنامه نویسی بدون متغیر تقریباً غیر ممکن هست . شما در برنامه نویسی نیاز دارید به این که بعضی اطلاعات رو مثل اعداد یا نوشته ها رو یه جایی نگه دارید تا بعداً بتونید ازشون استفاده کنید .مثلاً می خواید امتیاز یک نفر رو نگه دارید تا بعداً اونو نشون بدید . جایی که اطلاعات رو نگه می داره در حقیقت یک متغیره ، دلیل نام گذاری متغیر ها هم دقیقاً همینه چون می تونید مقدارشونو تغییر بدید . مثلاً می تونید مقدار امتیاز رو زیاد یا کم کنید ، در عددی ضرب کنید و ... . متغیر ها دارای نام هستند یعنی اسم دارن و یک مقدار . مثلاً شما می تونید یک متغیر با نام
    a
    داشته باشید که مثلاً مقدارش 2 هست
    یا یک متغیر دیگه داشته باشید که اسمش var21_object باشه و مقدارش هم یک رشته حروف ( یا به اختصار ، رشته) باشه مثل :
    "SCORE "
    پس تا این جا یاد گرفتیم که متغیر ها دارای نام و مقدار هستند . نام یک متغیر نمی تونه هر نامی باشه . مثلاً شما در GML نمی تونید یه نام فارسی رو برای یک متغیر انتخاب کنید و معمولاً هر زبان برنامه نویسی قواعد خاص خودشو برای انتخاب نام متغیر داره که کلیاتشون یکیه .
    معمولاً برای مقدار دادن به یک متغیر لازمه از فرمت زیر استفاده کنی :
    کد:
    حالا مثالاش!:
    کد:
    همیشه یادت باشه اسم متغیر در سمت چپ قرار می گیره نه راست، در سمت راست مقدار قرار می گیره
    به محض این که این که شما یک مقدار به متغیر می دی مثلاً مقدار 2 رو به متغیر a می دی توی حافظه سیستم یا همون رم ، یک فضایی با نام اون متغیر ایجاد میشه و مقدار اون متغیر در اونجا قرار می گیره ،
    البته باید یادت باشه حتماً لازم نیست برای مقدار متغیر عدد بنویسی می تونی یک کم پیچیده تر باشه مثلاً می تونی مقدار قبلی متغیر رو به بعلاوه 1 کنی یعنی:
    کد:
    حالا این مثال بود نمی خواد فرمولشو حفظ کنی منظورم این بود که می تونی تو مقدار دهی متغیر ها از متغیر های دیگه هم استفاده کنی .

مثالاش هم اینجاست :
    کد:
    و یا حتی از تابع ها ( مثل sin،cos،و ..) استفاده کنی:
    کد:
    خوب ، مثلاً تو مورد اول در متغیر a مقدار سینوس ایکس رو که حالا میتونه هرچی باشه می ریزه ، البته باید توجه کنی که ایکس هم متغیره و مقدار اون هم یک عدده.

من پیشنهاد میکنم برای شروع با زبان کیو بیسیک شروع کنی که در پیایین هم لینک دانلودشو دادم و هر سوالی داشتی من در خدمتم.
    کد:
    هر جا مشکل داشتی از متغیر ها و دیگه موارد برنامه نویسی من در خدمتم. موفق باشی
    Last edited by mst_ab; 26-02-2008 at 19:16.

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

همه دوستان توجه کنن!

از این به بعد مشکلات گیم میکر رو تو تاپیکی با همین نام در همین تالار بنویسید . من اونجا هستم.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by mst_ab; 25-02-2008 at 13:04.

اگه نباشه جاش خالی می مونه عادل سلیمی 20's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    داخل CPU

14 گیم میکر

من عادل سلیمی هستم و تازه در این سایت عضو شدم حدود دو روز پیش به خاطر همین هم با نحوه ی ارتباط اعضا با یکدیگر آشنا نیستم .
    من چند سوال از آقای محسن (که با توجه از گفت و گوهای او با دیگر بازیکنان فهمیدم که در کار با گیم میکر خبره است)دارم _(چگونه مثلا وقتی تیری پرتاب میشود چیزی را دنبال کند)(چگونه میتوان مثلا برای دو ماشین که با هم در حال جنگند میتوان دو جان متفاوت از healthدرست کنم یعنی این که هر یک از ماشین ها برای خود جانی مستقل داشته باشند(این یک بازی دو نفره است)
    اگر آقا محسن هم جواب نداد اشکالی نداره فقط تو رو خدا به من جواب بدیییییییییییییییییید!!!!!!!! !!!!!!@#$%&*
    Last edited by عادل سلیمی 20; 29-07-2008 at 21:12.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •