تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 14 از 18 اولاول ... 4101112131415161718 آخرآخر
نمايش نتايج 131 به 140 از 176

نام تاپيک: اولين آموزش گيم ميكر به صورت Pdf

داره خودمونی میشه gamesaz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

8 سوال نهايي

جواب سوالهای قبلی منو که ندادید. حداقل جواب این سوالها رو بدید:

1-چطوری ابجکتی بسازیم که دنبال ابجکت دیگه بره؟ (یعنی هر جا ابجکت اولی بره ابجکت دومیه ردیابیش کنه) مثل موشک ردیاب.

2-میشه در هنگام لود بازی یه فیلم پخش شه و هم زمان با تمام شدن فیلم، بازی شروع شه؟ (مثلا یه فایل avi با حجم کم).

3-دو تا ابجکت داریم. با زدن دکمه شماره یک ابجکت اولی و با زدن دکمه شماره دو ابجکت دوم انتخاب شه و بشه ابجکتی که انتخاب میکنیمو حرکت داد. چطوری این کار انجام میشه؟ (مثل بازیهای استراتجیکی)

4-من می خوام که بازيم چند فايله بشه اينجوري كه مثلاً يه بازي ساختم كه آخرش يه exe شد براي همين وقتي حجمش بالا بره بازي خيلي لودش بلند ميشه من شنيدم كه وقتي بازي چند فايله بشه لودش كوتاه مي شه براي مثال من ديدم كه يه بازي كه توسايتون بود بنام افسانه رستم بود در آخر چند فايله شده بود ودانلودش مي شد چند قسمت باشه حالا سوال من اينه از شما و مليونتا سايت ديگه كه هيچ كدومتون به اين يه سوال اصلاً جواب درست نداديد وشايدم نمي خوايد رمزتون به كسي بگيد خوب من چجوري چند فايلش كنم هان هان هان هان هان هان هان هان هان هان!!!!!!!!!!

5-من می خوام مثل بازيهاي مدرن كه باوجود حجم بزرگي كه دارن لودشون چند قسمتست وكوتاه حالا من مي خوام كه بازيم اينجوري شه ولي نمي خوام صداهاش بره يا آبجكتهاش كم شه يا گرافيكش پايين بياد يه راهي بده لودش كوتاه شه (ايول)!

6-حالا يه سوال خيلي خيلي مهم كه من توش گيرم ببين عزيز من مي خوام كه توي بازي آبجكتهام خون جداگانه اي بزارم (مثلاً 10 آبجكت دارم ميخوام براي هركدوم كنارش يه خوني حالا نشد يه خون يه جاي ديگه مربوط به اون بزام كه معلوم باشه).

7-من یه دمو دارم خوب (همون فيلم) ميخوم كه به لود بازيم ضرر نزنه وبه صورت جداگانه اي لود بشه چجوري ميشه اينجوري ميشه؟

8-من يه بازي اكشن درست كردم (دو بعدي) خوب ولي نمي خوام كه گلوله هاي تفنگم نامحدود باشه ميخوام كه مثلاً يه چيزي (آبجكتي) (خشابي) (كوفتي) وردارم كه بهم مثلاً 10 گلوله برای این تفنگم بده خوب چجوري هستش؟

اطلاعيه: براي شما سايت داران عزيز من ديگه خسته كوفته درمانده شدم بس كه سوال كردمو شما گفتيد كه نامفهوم (نميدونم بدون جواب موند) بلد نيستم يا پيچوندن حرفه اي از اين چيزا من ديگه ميخوام جوابم درست بديد مگرنه بايد قيد سوال كردنو از سايتتون بزنم وبگم خداحافظ وعجب سايتي داريد شما!

داره خودمونی میشه dan-emma-ropert's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    اين جا

پيش فرض

راستش من خيلی كم بلدم ولی تا جايی كه بلدم جواب ميدم:
    در مورد سؤال 6:
    اگر می تونی يكم واضح تر توضيح بده. منظورت اينه كه هر آبجكتت كه مرد، يك خونی بريزه؟
    ================================================== =
    سؤال 8:
    راستش من هم تو بازی ای كه دارم می سازم به همين مشكل برخوردم. ولی از يكی تو همين سايت پرسيدم. بايد از متغير ها استفاده كنی. اون شخص(همين mst_ab خودمون- تو چند صفحه قبل) اين رو گفت:
    با استفاده از متغیر ها فقط لازمه یک متغیر تعریف کنی و مقدار اونو برای وقتی که آتیش داره 1 بذاری و وقتی می ری اون جایی که می خوای آتیش بگیره چک کنه که آیا متغیر 0 هست یا 1 و اگر 1 بود آتیش بگیره.برای آموزش کامل اسکریپت نویسی گیم میکر به این جا برید تازه شروع شده!:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اگه نباشه جاش خالی می مونه mst_ab's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

ببخشید یه مدت نبودم ، تمام تاپیکام اوت شده.آخه درگیر واحد هام بودم.یکی شونو افتادم!
    خوب ببینیم اینجا چه خبره!:
    راستی نگفتی صداهای بازی رو چجوری از بیرون لود کنم.
    دوست عزیز، به شما گفتم باید اسکریپت نویسی رو در حد تیم ملی بلد باشید.بلد شدید؟

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

چطوری ابجکتی بسازیم که دنبال ابجکت دیگه بره؟ (یعنی هر جا ابجکت اولی بره ابجکت دومیه ردیابیش کنه) مثل موشک ردیاب.

ببین عزیز ما در اسکریپت نویسی گیم میکر برای آبجکت ها خاصیت داریم و این خاصیت ها هم شامل x و y هم می شود برای آدرس دهی این جور متغیر ها لازمه پشت سر اسم آبجکت مثلاً object0 یک نقطه و اسم متغیر رو بنویسی یعنی این جوری میشه:
    کد:

پس حالا ما دو تا متغیر داریم که داخلشون به طور منظم مکان آبجت 0 رو نگه می دارن.
    حالا فرض کنیم شئی که باید ردیابی بشه اسمش object0 و شئی که باید دنبال بره(مثل موشک) اسمش object1 باشه
    فقط لازمه برای آبجکت1 یک stepایونت بسازی و توش از تب کنترل و قسمت کد یک تکه کد درست کنی و توش تایپ کنی:
    کد:
    البته باید به جای x و yموقعیت اون چیزی رو که می خوای بره دنبالش رو تایپ کنی (یعنی
    کد:
    به جای sp هم باید سرعتی که می خوای موشک دنبالش بره رو تایپ کنی.
    البته این یک اصل نیست یعنی من همین جوری اینا رو می گم و ممکنه اون چیزی که شما می خواین نباشه.این ساده ترین راه و البته احمقانه ترین راهه! یعنی مثلاً اینجا حتماً موشک به هدف برخورد می کنه.ولی ممکنه شما دوست داشته باشید در لحظات آخر موشک دیگه دنبال هدف نکنه تا شاید هدف بتونه خودشو فراری بده. به همین خاطر می گم باید خودت هم چیزایی بلد باشی در این صورت دیگه هیچ محدودیتی جلوت نیست و هر کار که می خوای می تونی انجام بدی.
    لازمه که بگم خیلی وقتا خیلی از این کارایی که من می گم رو می تونی با استفاده از محیط ویژوال گیم میکر انجام بدی (یعنی درگ کردن) ولی من ترجیح می دم بیشتر کدیش کنم! تا دوستان بیشتر آشنا بشن!

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

راستی تا جواب های دیگتو ندادم می تونی تو همین تاپیک چند تا پست قبل تر یه چیزایی در مورد تعقیب کردن آبجکت ها گذاشتم دوست داشتی یه نگا بنداز

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

میشه در هنگام لود بازی یه فیلم پخش شه و هم زمان با تمام شدن فیلم، بازی شروع شه؟ (مثلا یه فایل avi با حجم کم).

چرا که نه لازمه یه آبجکت بسازی و بعد creat ایونت بسازی و براش از تب main2 زیر مجموعه info یک show video درست کنی و اسم فایل ای وی آیِ خودت رو توش تایپ کنی(البته آدرسشو !) حالا باید آبجکت خودت رو داخل روم قرار بدی و بازی رو پلی کنی!
    معمولاً به این نوع آبجکت ها که خودشون دیده نمیشن و لی کارهای کنترلی انجام می دن ، اسم controller می ذارن.

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

دو تا ابجکت داریم. با زدن دکمه شماره یک ابجکت اولی و با زدن دکمه شماره دو ابجکت دوم انتخاب شه و بشه ابجکتی که انتخاب میکنیمو حرکت داد. چطوری این کار انجام میشه؟ (مثل بازیهای استراتجیکی)
    انتخاب کردن آبجکت ها نیاز مند دونستن یه چیزایی از متغیر ها و عملگر های منطقی هست . من می تونم یه کمک کوچیکی بهت بکنم ولی فکر نکنم دوست داشته باشی که بازیتو من بسازم !

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

-من می خوام که بازيم چند فايله بشه اينجوري كه مثلاً يه بازي ساختم كه آخرش يه exe شد براي همين وقتي حجمش بالا بره بازي خيلي لودش بلند ميشه من شنيدم كه وقتي بازي چند فايله بشه لودش كوتاه مي شه براي مثال من ديدم كه يه بازي كه توسايتون بود بنام افسانه رستم بود در آخر چند فايله شده بود ودانلودش مي شد چند قسمت باشه حالا سوال من اينه از شما و مليونتا سايت ديگه كه هيچ كدومتون به اين يه سوال اصلاً جواب درست نداديد وشايدم نمي خوايد رمزتون به كسي بگيد خوب من چجوري چند فايلش كنم هان هان هان هان هان هان هان هان هان هان!!!!!!!!!!
    من فقط چند تا رو می گم ولی خدایی حوصله ندارم همشو توضیح بدم!
    هر وقت به یک اسپرایت جدید احتیاج داری باید این کد رو اجرا کنی:
    کد:
    که آرگومان هاش به ترتیب از چپ به راست:اسم فایل عکس،اگر فایلت متحرک نیست باید 1 بزنی،دقیق بودن برخورد،حالت شفاف سازی، نرم کردن لبه ها،پری لود،مکان نقطه اثر x و آخریش هم مکان نقطه اثر y
    حالا بگو چقدر فهمیدی! من که خودم هیچی نفهمیدم!

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

من می خوام مثل بازيهاي مدرن كه باوجود حجم بزرگي كه دارن لودشون چند قسمتست وكوتاه حالا من مي خوام كه بازيم اينجوري شه ولي نمي خوام صداهاش بره يا آبجكتهاش كم شه يا گرافيكش پايين بياد يه راهي بده لودش كوتاه شه (ايول)!
    خوب دوست عزیر این همون سوال قبلیه!

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

دوست عزیز من یه نصیحت دوستانه ای بهت می کنم:
    وقتی برای کنکور می خوندم رفتم پیش یک مشاور و اون به من گفت که آرایه های شعر ها رو حفظ نکنم بلکه باید اونا رو یاد بگیرم! این درست مثل این میمونه که شما تمام جواب های معادلات درجه دوم رو حفظ کنید.
    حالا چه ربطی داشت عرض می کنم: حفظ کردن جواب های یک معادله ی ریاضی تقریباً خیلی کار مضحکیه! یعنی شما فقط از بقیه بپرسی این معادله جوابش چی میشه ! و بعد اونو حفظ کنی! دوست عزیزم اگر شما می خواهید با پرسیدن تمام سوالاتتون اون ها رو حفظ کنید باید بگم جواب دادن تمام سوالات شما کار بنده نیست یعنی از توان من خارجه (چون خودم بلد نیستم) بهتره زبان Gml رو یاد بگیری خیلی سخت نیست اگر پایه برنامه نویسی داری زود یاد می گیری.
    یه مدت کار کن تا من بقیه سوالاتتم جواب بدم.
    اینا رو گفتم چون می بینم سوال های خوبی می کنی و استعدادت خیلی بالاست .موفق باشی

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •