تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 32

نام تاپيک: مقایسه گیرنده دیجیتال ایکس ویژن با سایز گیرنده های دیجیتال، مزایا و معایب

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض مقایسه شخصی بین x.vision 131 و Lumexy dvd-t3601

سلام دوستان . من خودم x.vision 131 دارم . اوایل خیلی باهاش مشکل داشتم که مهمترینش سیاه شدن صفحه نمایش برای چند ثانیه در بعضی اوقات بود . بعد مدتی آپدیتش اومد و این مشکل حل شد و کلاً الان خیلی خوبه و هیچ مشکلی نداره . همین چند روز پیش یه سر دیگه به سایت زدم و دیدم یه آپدیت دیگه داده بیرون و اونرو هم نصب کردم . آلان حالت َشیشه ای شدن (Transparency) هم به منو ها اضافه شده .
    همین دیشب (جمعه 90/09/04) رفته بودیم خونه خالمون مهمونی . یه دستگاه Lumexy dvd-t3601 خریده بودن. اولین چیزی که نظرمو جلب کرد کنترل به مراتب خوشفرم تر و بهتر این دستگاه بود نسبت به دستگاه ایکس ویژن ( به نظر من کنترل ایکس ویژن به درد سطل آشغال میخوره فقط) . گفتم گشتی بزنم توی منوهاش . خیلی جالب بود منوهای این دستگاه دقیقاً عین منو های دستگاه خودم بود .
    تفاوت هایی که من توی منو دیدم (تفاوت بین لومکسی و دستگاه خودم):
    1- در حالت HDMI و رزولوشن 1080i یه گزینه پایین همین منو بود که نمی دونم دقیقاً چی بود ولی فکر کنم نوشته بود کیفیت تصویر یا همچین چیزی و جلوش نوشته بود : YPbPr که با سرچی که تو نت زدم فهمیدم میشه همین کامپوننت خودمون !
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    . هر چی هم خواستم عوضش کنم نشد( من رزولوشن رو با تلویزیون هم که چک کردم 1080i بود.اصلا معنی اون گزینه رو هم نفهمیدم آخر )
    2- کیفیت فونت های منو با عوض کردن رزولوشن هیچ تغییر نمی کرد و در همون حالت اول باقی میموند. یعنی یه خورده شطرنجی مانند ( در x.vision با بالا بردن رزولوشن کیفیت فونت ها هم بهتر میشه )
    همین .
    من از شوهر خالم پرسیدم که آیا راضی هست یا نه که گفت راضیه و فقط همون مشکل سیاه شدن صفحه رو داره . قرار شد من بیام خونه براش آپدیت بگیرم که متاسفانه اصلاً سایت شرکت سازنده رو نتونستم پیدا کنم . یعنی با جستجوی دستگاه فقط یه سری سایت ایرانی پیدا میشه که هیچ کدوم آپدیتی هم ندارن.

خلاصه من خودم از دستگاه خیلی خوشم اومده بود ولی بعد رفتن تو اینترنت ...
    یعنی این دستگاه شرکت سازنده نداره؟ سایتش کجاست؟ قسمته support سایتش کجاست؟

دوست خوبمون اصفهان شاپ گفتن که این دستگاه نیازی به آپدیت نداره ! من به نظرشون احترام میزارم اما به شخصه خودم تا حالا گجت دیجیتالی ندیدم که نیاز به آپدیت نداشته باشه . مگه میشه؟
    Last edited by Zeee; 26-11-2011 at 22:14.

2. این کاربر از Zeee بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض

قرار شد من بیام خونه براش آپدیت بگیرم که متاسفانه اصلاً سایت شرکت سازنده رو نتونستم پیدا کنم . یعنی با جستجوی دستگاه فقط یه سری سایت ایرانی پیدا میشه که هیچ کدوم آپدیتی هم ندارن.

دوست خوبمون اصفهان شاپ گفتن که این دستگاه نیازی به آپدیت نداره ! من به نظرشون احترام میزارم اما به شخصه خودم تا حالا گجت دیجیتالی ندیدم که نیاز به آپدیت نداشته باشه . مگه میشه؟
    سایت شرکت وارد کننده اش :
    کد:
    سایت سازنده اش (احتمالاً) :
    کد:
    با توجه به اینکه این دستگاه با مارک AKAI هم در اینترنت دیده شده و در کشور ما هم با برند Lumexy به فروش میرسه، به نظر میرسه شرکت اصلی سازنده دستگاه، برند خودش رو جایی ثبت نکرده و این اجازه رو به بقیه داده که دستگاه رو از اونها بخرن و با برند خودشون بفروشن. (کلاً چینی ها از این دست کارها زیاد میکنن)
    البته بیشتر گیرنده های دیگه هم فقط ظاهرشون فرق میکنه و اگه داخلشون کپی هم نباشه لااقل شباهتهای زیادی با هم دارن. مثل همین موردی که خودتون در مورد شباهت منوهای X.Vision و Lumexy گفتید.

در مورد اینکه دستگاه نیاز به آپدیت داشته باشه لزومی بر این کار نیست! وقتی یک دستگاه تا سر حد توان پردازنده و تیونرش امکانات داشته باشه، کجاش رو آپدیت کنیم؟! که چه امکاناتی بهش اضافه بشه؟! اسم Transparent شدن منو رو آپدیت نمیذارن. بهش میگن Theme جدید! آپدیت یعنی امکانات جدید مثلاً پخش یه فرمتی که دستگاه میتونسته و سازنده عمداً اون رو داخلش تعبیه نکرده! یا رفع مشکل نرم افزاری.
    البته این دستگاه Lumexy قطعاً وسیله کاملی نیست که نیاز به آپدیت نداشته باشه ولی حداقل در حال حاضر در مقایسه با سایر گیرنده های هم رده خودش، کم و کسری نداره که بخواد هفته ای یه بار آپدیت بیرون بده. ضمن اینکه وقتی سازنده حاضر میشه که دستگاهش رو بدون برند خودش بفروشه مسلماً پشتیبانی در اون حد هم نخواهد داشت.

4. 4 کاربر از mahdi_206 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض

سلام دوستان گلم
    من یه دستگاه گیرنده دیجیتال + دی وی دی مارک مارشال 5020 گرفتم . ولی فایل های mkv رو نمی یاره . avi هم خیلی هاشو نمیاره. علت چیه؟
    لطفا یکی زود راهنماییم کنه
    ممنون
    مارشال کلاً توی مدیا پلیر گیرنده هاش یکمی ضعیف است
    سلام دوستان . من خودم x.vision 131 دارم . اوایل خیلی باهاش مشکل داشتم که مهمترینش سیاه شدن صفحه نمایش برای چند ثانیه در بعضی اوقات بود . بعد مدتی آپدیتش اومد و این مشکل حل شد و کلاً الان خیلی خوبه و هیچ مشکلی نداره . همین چند روز پیش یه سر دیگه به سایت زدم و دیدم یه آپدیت دیگه داده بیرون و اونرو هم نصب کردم . آلان حالت َشیشه ای شدن (Transparency) هم به منو ها اضافه شده .
    همین دیشب (جمعه 90/09/04) رفته بودیم خونه خالمون مهمونی . یه دستگاه Lumexy dvd-t3601 خریده بودن. اولین چیزی که نظرمو جلب کرد کنترل به مراتب خوشفرم تر و بهتر این دستگاه بود نسبت به دستگاه ایکس ویژن ( به نظر من کنترل ایکس ویژن به درد سطل آشغال میخوره فقط) . گفتم گشتی بزنم توی منوهاش . خیلی جالب بود منوهای این دستگاه دقیقاً عین منو های دستگاه خودم بود .
    تفاوت هایی که من توی منو دیدم (تفاوت بین لومکسی و دستگاه خودم):
    1- در حالت HDMI و رزولوشن 1080i یه گزینه پایین همین منو بود که نمی دونم دقیقاً چی بود ولی فکر کنم نوشته بود کیفیت تصویر یا همچین چیزی و جلوش نوشته بود : YPbPr که با سرچی که تو نت زدم فهمیدم میشه همین کامپوننت خودمون !
    کد:
    . هر چی هم خواستم عوضش کنم نشد( من رزولوشن رو با تلویزیون هم که چک کردم 1080i بود.اصلا معنی اون گزینه رو هم نفهمیدم آخر )
    2- کیفیت فونت های منو با عوض کردن رزولوشن هیچ تغییر نمی کرد و در همون حالت اول باقی میموند. یعنی یه خورده شطرنجی مانند ( در x.vision با بالا بردن رزولوشن کیفیت فونت ها هم بهتر میشه )
    همین .
    من از شوهر خالم پرسیدم که آیا راضی هست یا نه که گفت راضیه و فقط همون مشکل سیاه شدن صفحه رو داره . قرار شد من بیام خونه براش آپدیت بگیرم که متاسفانه اصلاً سایت شرکت سازنده رو نتونستم پیدا کنم . یعنی با جستجوی دستگاه فقط یه سری سایت ایرانی پیدا میشه که هیچ کدوم آپدیتی هم ندارن.

دوست عزیز
    من معمولاً میگم فعلاً نیازی به آپدیت نداره چون دستگاه مشکلی نداره
    ولی اگه شما حس می کنی دستگاهت مشکل داره به شماره مرکز خدمات روی کارت گارانتی زنگ بزن و مشکل ات را بگو تا راهنمایی ات کنند
    آپدیت هم فعلاً برای مدل 1000 و 1007 دستگاه اومده ولی یکمی سرم شلوغ بوده و فرصت نکردم که بزارم روی سایت
    1080i و 1080p
    مربوط به خروجی فول اچ دی دستگاه است که تفاوتش هم این است

تفاوت 1080p و 1080i
    از آنجایی كه در گیرنده های تلویزیون دیجیتال ، كیفیت تصویر دریافتی بسیار مهم است لذا لازم است روش اسكن ویدئویی دستگاه گیرنده و توانایی آن در ارائه تصویر بهنگام بررسی گردد . در نمایش تصویر ویدئویی دو نوع اسكن وجود دارد . Progressive یا پیشرونده و Interlaced یا در هم بافته . این دو روش بیانگر این موضوع هستند كه دستگاه گیرنده ، جزئیات تصویر را با چه آرایشی بر روی نمایشگر می چیند و این پازل را تكمیل می نماید . در یك روش از گوشه سمت چپ تصویر خط به خط تصاویر بر روی صفحه نمایش چیده می شوند تا تصویر هر فرم تكمیل گردد . این روش را روش اسكن پیشرونده می گویند . در روش دیگر اسكن ، بخش عمودی تصویر به خطوط میدان زوج و فرد تقسیم شده و ابتدا دستگاه خطوط فرد را چیده و سپس خطوط زوج را می چیند . به این روش ، اسكن در هم بافته می گویند .

البته تفاوت نوع اسكن در ابعاد بزرگ تصویر قابل مشاهده و تشخیص می باشد . در مدلهای رایانه ای گیرنده های تلویزیون دیجیتال ، سرعت پردازنده و كارت گرافیكی رایانه در این امر بسیار موثر هستند . در روبرو نمونه هایی از معرفی نوع اسكن دستگاه را مشاهده می كنید . حرف i انگلیسی بیانگر Interlaced و p بیانگر Progressive می باشد . 720p - 1280x720 progressive scan
    720i - 1280x720 interlaced
    1080p - 1920x1080 progressive scan
    1080i - 1920x1080 interlaced

Full HD از روش اسكن پیشرونده استفاده می كند و آنرا برخی اوقات 1080p می شناسند چراكه رزولوشن عمودی تصویر آن 1080 پیكسل می باشد .
    HD Ready از روش اسكن پیشرونده استفاده می كند و آنرا برخی اوقات 720p می شناسند چراكه رزولوشن عمودی تصویر آن 720 پیكسل می باشد .
    منبع
    کد:
    سایت شرکت وارد کننده اش :
    کد:
    سایت سازنده اش (احتمالاً) :
    کد:
    با توجه به اینکه این دستگاه با مارک AKAI هم در اینترنت دیده شده و در کشور ما هم با برند Lumexy به فروش میرسه، به نظر میرسه شرکت اصلی سازنده دستگاه، برند خودش رو جایی ثبت نکرده و این اجازه رو به بقیه داده که دستگاه رو از اونها بخرن و با برند خودشون بفروشن. (کلاً چینی ها از این دست کارها زیاد میکنن)
    البته بیشتر گیرنده های دیگه هم فقط ظاهرشون فرق میکنه و اگه داخلشون کپی هم نباشه لااقل شباهتهای زیادی با هم دارن. مثل همین موردی که خودتون در مورد شباهت منوهای X.Vision و Lumexy گفتید.

در مورد اینکه دستگاه نیاز به آپدیت داشته باشه لزومی بر این کار نیست! وقتی یک دستگاه تا سر حد توان پردازنده و تیونرش امکانات داشته باشه، کجاش رو آپدیت کنیم؟! که چه امکاناتی بهش اضافه بشه؟! اسم Transparent شدن منو رو آپدیت نمیذارن. بهش میگن Theme جدید! آپدیت یعنی امکانات جدید مثلاً پخش یه فرمتی که دستگاه میتونسته و سازنده عمداً اون رو داخلش تعبیه نکرده! یا رفع مشکل نرم افزاری.
    البته این دستگاه Lumexy قطعاً وسیله کاملی نیست که نیاز به آپدیت نداشته باشه ولی حداقل در حال حاضر در مقایسه با سایر گیرنده های هم رده خودش، کم و کسری نداره که بخواد هفته ای یه بار آپدیت بیرون بده. ضمن اینکه وقتی سازنده حاضر میشه که دستگاهش رو بدون برند خودش بفروشه مسلماً پشتیبانی در اون حد هم نخواهد داشت.
    با تشکر از راهنمایی شما
    در ادامه توضیحات شما باید بگم که 3605 AKAI است و 3601 را نمی دونم کجایی است ولی در کل کیفیتش، امکانات و قیمتش به نسبت بقیه دستگاه های کمبو موجود توی بازار خیلی بهتر بود
    Last edited by isfahaneshop; 04-12-2011 at 18:48.

6. 4 کاربر از isfahaneshop بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2012

پيش فرض

لومکسی 3208 خریدم بردم شهرستان . حتی یک شبکه رادیویی رو هم نگرفت.آنتن 20 تومنی با تقویت کننده خریدم اما بازهم ... . درصورتیکه ایکس ویژن با همان آنت قبلی 17 شبکه رو به راحتی میگیره.لطفا راهنمایی ام کنید.و لی تهران همه شبکه ها رو به خوبی میگرفت

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض هر چي مي خريد ايكس ويژن نخريد

هر چي مي خواين بخريد ولي ايكس ويژن نخريد چون من يكيش رو خريدم داغ مي كرد و تصويرش فريز مي شد و چند بار به مركز گارانتي مراجعه كردم ولي زير بار نرفتند تا اينكه چند روز پيش آي سي دستگاه منفجر شد و از دستش راحت شدم . حالا نمي دونم چه ماركي بخرم؟ گيرنده هاي ديجيتال ايكس ويژن داغ مي كنند و در ضمن مصرف برقشون هم بالاست يعني بالاتر از اون چيزي كه روش نوشته. اين داغ كردن دستگاه هم مصرف برق را بالا ميبره و هم در دراز مدت خود دستگاه از بين ميره و در ضمن تصاوير هم هي ايست مي كنه و بايد دستگاه را روشن و خاموش كني.وقتي به مركز گارانتي مراجعه كردم ديدم اين فقط مشكل من نيست بلكه تمام اونايي كه ايكس ويژن خريده بودند اين مشكل را داشتند.
    Last edited by cmgnabavi; 22-07-2012 at 10:01.

9. این کاربر از cmgnabavi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه hardware2000's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    جلوی کامپیوتر 24 ساعته !!!!

پيش فرض

هر چي مي خواين بخريد ولي ايكس ويژن نخريد چون من يكيش رو خريدم داغ مي كرد و تصويرش فريز مي شد و چند بار به مركز گارانتي مراجعه كردم ولي زير بار نرفتند تا اينكه چند روز پيش آي سي دستگاه منفجر شد و از دستش راحت شدم . حالا نمي دونم چه ماركي بخرم؟ گيرنده هاي ديجيتال ايكس ويژن داغ مي كنند و در ضمن مصرف برقشون هم بالاست يعني بالاتر از اون چيزي كه روش نوشته. اين داغ كردن دستگاه هم مصرف برق را بالا ميبره و هم در دراز مدت خود دستگاه از بين ميره و در ضمن تصاوير هم هي ايست مي كنه و بايد دستگاه را روشن و خاموش كني.وقتي به مركز گارانتي مراجعه كردم ديدم اين فقط مشكل من نيست بلكه تمام اونايي كه ايكس ويژن خريده بودند اين مشكل را داشتند.
    سلام

می تونم بپرسم مدل شما چی بود که این مشکل پیدا کرد ؟ که اقلا ما هم از اون ورژن خریداری نکنیم ؟
    اخه همه از از برند ایکسوویژن تعریف می کنند من نمیدونم بلاخره خوبه یا بده .
    اگر الان زوده برای خریدن این ----- ها باز دوستان راهنمایی کنند.

ممنون و تشکر

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2013

پيش فرض

سلام
    منم به این نتیجه رسیدم که دیگه ایکس‌ویژن نخرم، البته نمی‌دونم دستگاه‌های بقیه مشکل دستگاه منو دارن یا نه که قاطعانه بگم کلا ایکس‌ویژن بده. ایرادهای مختلفی داره اما باز همه قابل تحمل‌ان به جز یکی‌ش! مشکل دستگاه من اینه:
    حدود یک سال بعد از خریدنش خراب شد و دیگه روشن نشد. به این صورت که چراغ ِ حالت استندبای‌اش روشن می‌شد اما قرمز ِ کم‌نور بود و نورش زیاد نمی‌شد (اتفاقی که در حالت عادی باید بیفته.) با گارانتی تماس گرفتیم و تعمیرکار اومد و هر دو بُردشو عوض کرد. گفت کار دیگه‌ای نمی‌شه کرد. به هر حال مشکلش حل شد اما بعد از چند ماه دوباره این مشکلو پیدا کرد، البته با این تفاوت که گاهی وقتا روشن می‌شه. اما تا این اتفاق بیفته پدر ما رو درمیاره. ده‌ها بار باید برقشو قطع و وصل کنیم تا شاید روشن بشه شاید نشه. خیلی اذیت می‌کنه، کس دیگه‌ای تا حالا به این مشکل برنخورده؟ راه حلی به ذهنتون می‌رسه؟
    فکر می‌کنید مشکل از چی باشه؟

نمی‌دونم توی دستگاه‌های سایر شرکت‌ها از این جور مشکلات پیدا می‌شه یا نه اما من یکی از ایکس‌ویژن تجربه‌ی خوبی ندارم.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

یک هم درد ولی تمامی مشکلات شما را من با گیرنده دیجیتال .. دنای .. دارم بردم نمایندگی برد ش رو عوض کرد بعد از مدتی اونهم مثل قبلی دچار مشکل شد دیگه گارانتی شم تمام شد بیخیالش شدم
    اینهم نتیجه حمایت از تولیدات داخلی

داره خودمونی میشه TLSD's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2013

پيش فرض

من یه مدل گیرنده دیجیتال دیدم ایکس ویژن 343 می خوام بخرمش HD هم هست

این گیرنده دیجیتال با سینمای خانگی همخوانی داره ؟ یعنی میشه اونو به سینما خانگی وصل کرد ( فقط برای گرفتن صدای فوق العاده ) ؟؟؟

یا نمی تونه اونو تغذیه کنه و صدای معمولی میده ؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2013

پيش فرض

الان بهترین بهترین گیرنده چیه؟ x.vision دنای لومکسی مارشال ؟

لطفاً نظرتون رو بدین، آنتن دهیش قوی باشه و هم ظاهر و امکانات MP3 Playerش خوب باشه

مرسی
    Last edited by user731; 30-09-2013 at 12:28.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •