تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 91 اولاول 123456781454 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 901

نام تاپيک: های-فای ... های-اند... سیستم های استریو

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

اگر بتونین trenner duke رو بسازین که عالیه،بهتره بگم محشره...ولی متریال اصلی رو هم دارین ؟ این یه اسپیکر غوله !
    CABINET: Bamboo, plywood, fine leather
    DAMPING: Hand felted pure sheep wool
    WIRING: Cardas Clear Cables
    WOOFERS: 12",MIDRANGE: 8",TWEETER: 1.75" nitride titanium dome!!!,SUPER TWEETER: 0.8" Ultra rigid diamond diaphragm
    راستی پاور کافی واسه درایو کردن این غول خوش صدا داری؟
    اینم یه عکس خوشگل با 2 ست داک و پاور جف رولند 300 واتی به ارزش کل 220,000$ برای محض اطلاع دوستان از عظمتش
    بهر حال هرکدوم از این 3 تا رو ساختی مارو هم از تست صداش بی نصیب نذار..
    خیلی ممنون دوست عزیز از توضیحاتتون... در مورد متریال باید بگم که از چوب ساپللی که یکی از Denseترین plywoodها هست استفاده میکنم با ضخامت 18 میلیمتر... چوبش مال جنگل آمازونه... البته برای این بلندگو نمیخوام ازین جنس استفاده کنم بلکه میخوام از ام دی اف استفاده کنم که ارزانتر میشه... در مورد دمپینگ هم فوم شانه تخم مرغی هست هم پشم سنگ (پشم شیشه) هم پشم طبیعی گوسفند هم پشم مصنوعی... انتخابهای زیادی هست
    البته ما دقیقا با یونیت های اندازه این نمیخوایم بسازیم... ووفرهای ما 6.5 اینچی هست ... میدرنج 4 اینچ و تویتر 1 اینچ... خب این یه بلندگوی 40-50 هزار دلاریه... ما که نمیخوام با 500 دلار همچین چیزی بسازیم... ما میخوایم با 500 هزار تومن بلندگوی بسیار خوش صدا و زیبایی بسازیم که در حد بلندگوهایی حدود 10 میلیون کاراریی داشت باشه و از نظر اقتصادی فشار زیادی به مصرف کننده وارد نکنه... فعلا که راضی هستیم از نتایج... با دسی بل متر تست گرفتیم و تفکیک که گفتم حدود 100 میشه... دسی بل متری که تست کردیم حدود 400 دلار قیمت داشت... یه دوستی دسی بل متر 2300 دلاری داره، اگه بشه ازش میگیرم و تست دقیقتر انجام میدیم
    با تشکر از توجه شما

2. 4 کاربر از klipsch بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه hamed8322's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006

پيش فرض

اسمت رو آقا من نمیدونستم...یه شوخی کوچولو کردم از رو human wikipedia که دوستات صدا میزننت هیومن رو تبدیل به هومن کردم کلیپش جان...

البته ما دقیقا با یونیت های اندازه این نمیخوایم بسازیم... ووفرهای ما 6.5 اینچی هست ... میدرنج 4 اینچ و تویتر 1 اینچ... خب این یه بلندگوی 40-50 هزار دلاریه... ما که نمیخوام با 500 دلار همچین چیزی بسازی
    من فکر کردم میخوای با اون اندازه بسازی (اینجوری شدم) ... یکم کم گفتی 40-50 هزار نیست 175 هزاره!

ما میخوایم با 500 هزار تومن بلندگوی بسیار خوش صدا و زیبایی بسازیم که در حد بلندگوهایی حدود 10 میلیون کاراریی داشت باشه و از نظر اقتصادی فشار زیادی به مصرف کننده وارد نکنه
    واقعا" با 500 هزار تومن میشه صدایی در حد 10 میلیون گرفت؟ یعنی اگر مثلا این رو کنار یه رفرنس از canton یا kef یا سایر برند ها بزاریم با یه سورس و آمپ یه کیفیت و حجم صدا تولید میکنن؟!
    حالا ما که مصرف کننده ایم ولی نه به نقشش دسترسی داریم نه تجهیزات و امکان ساخت باید چه کنیم؟
    باز هم منتظر تست های دقیقتر شما هستیم.
    مرسی

4. این کاربر از hamed8322 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

اسمت رو آقا من نمیدونستم...یه شوخی کوچولو کردم از رو human wikipedia که دوستات صدا میزننت هیومن رو تبدیل به هومن کردم کلیپش جان...

من فکر کردم میخوای با اون اندازه بسازی (اینجوری شدم) ... یکم کم گفتی 40-50 هزار نیست 175 هزاره!

واقعا" با 500 هزار تومن میشه صدایی در حد 10 میلیون گرفت؟ یعنی اگر مثلا این رو کنار یه رفرنس از canton یا kef یا سایر برند ها بزاریم با یه سورس و آمپ یه کیفیت و حجم صدا تولید میکنن؟!
    حالا ما که مصرف کننده ایم ولی نه به نقشش دسترسی داریم نه تجهیزات و امکان ساخت باید چه کنیم؟
    باز هم منتظر تست های دقیقتر شما هستیم.
    مرسی

دوست عزیز ما نمیخوایم بگیم بلندگوی 500 دلاری ما از برند X با مثلا اینقدر قیمت بهتره... ما که به همه برندها و مدلها دسترسی نداریم ولی یه سری برندها در دسترسه که ما حتما بصورت A-B با بلندگوی خودمون تست میکنیم... ما همین الان هم از اینکه بلندگویی که ساختیم های-فای طبقه بندی میشه مطمئن هستیم... یعنی با یه هزینه حداقلی یه چیزی منطقی و خوب میشه... در حالیکه هنوز جعبه ساخته نشده و بصورت اوپن بفل تست کردیم... وقتی با این شرایط غیر استاندارد صدا بسیار عالی و موزیکاله، حتما بعد از اتمام کار بهتر هم میشه... با 14 وات پوش پول حجم صدا به قدری زیاد بود که صدا به صدا نمیرسید... در عین حال دیستورشن خیلی کم... در مورد موزیکالیتی و تونالیته و سرعت پاسخ هم بسیار عالی بود... برای اینکه ساند استیج خوبی هم داشته باشه روی نقشه خیلی مطالعه و دقت انجام میشه که حتی المقدور یونیت ها موازی باشند... دلیلی نداره من بخوام فرافکنی کنم و مبالغه کنم و بی دلیل بگم این بلندگو خوش صداست... خب اگه بد باشه میگم بده... اگه خوب باشه میگم خوبه، من که نمی خوام بفروشمش... ما که نمیخوایم تولید انبوه کنیم... الان 100 نفر دیگه هم برن این یونیت هارو بخرن و خودشون بسازن 1 ریال هم تو جیب من نمیره... من فقط میخوام به دوستانی که عاشق صدای های-فای هستند کمک کنم که با هزینه پایین بتونن یه چیزی مناسب داشته باشن
    خبرهای جدید رو میگم

6. 3 کاربر از klipsch بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه kindlinessangel's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام به همه دوستان
    کسی از شما راجع به کیفیت صدا و موجود بودن در ایران مدل زیر اطلاعاتی داره
    Denon CX3:
    DRA-CX3 Stereo Receiver
    DCD-CX3 CD/SA CD Player
    SC-CX303 Speaker
    البته اسپیکر رو میدونم موجود هست و فکر کنم حدود 1.400-1.500 قیمت داشته باشه.
    و در مجموع فکر کنم ست بالا قیمتی زیر 5میلیون باید داشته باشه (البته در صورت موجود بودن)
    فضایی که این مینی های-فای قراره توش کار کنه بین 10-20 متر هست.

به اسپیکرهای Monitor Audio سری RX و اسپیکرهای Dali هم فکر کردم. اما احساس میکنم برای یه سیستم مینی اگه با هم هماهنگ باشه شکیل تره.
    کلا خوشحال میشم نظر دوستان رو راجع به این ست بدونم.

---------------------------------------------------------------------------------------
    راستی این هم عکس این نازنین که من رو شیفته خودش کرده

دوستان با تجربه تو این رنج قیمت و با توجه به ابعاد اتاق پیشنهاد بهتری اگه باشه من سراپا گوش هستم فقط خواهشمندم که در ایران موجود باشه.
    Last edited by kindlinessangel; 04-12-2011 at 12:56.

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

سلام به همه دوستان
    کسی از شما راجع به کیفیت صدا و موجود بودن در ایران مدل زیر اطلاعاتی داره
    Denon CX3:
    DRA-CX3 Stereo Receiver
    DCD-CX3 CD/SA CD Player
    SC-CX303 Speaker
    البته اسپیکر رو میدونم موجود هست و فکر کنم حدود 1.400-1.500 قیمت داشته باشه.
    و در مجموع فکر کنم ست بالا قیمتی زیر 5میلیون باید داشته باشه (البته در صورت موجود بودن)
    فضایی که این مینی های-فای قراره توش کار کنه بین 10-20 متر هست.

به اسپیکرهای Monitor Audio سری RX و اسپیکرهای Dali هم فکر کردم. اما احساس میکنم برای یه سیستم مینی اگه با هم هماهنگ باشه شکیل تره.
    کلا خوشحال میشم نظر دوستان رو راجع به این ست بدونم.

---------------------------------------------------------------------------------------
    راستی این هم عکس این نازنین که من رو شیفته خودش کرده

دوستان با تجربه تو این رنج قیمت و با توجه به ابعاد اتاق پیشنهاد بهتری اگه باشه من سراپا گوش هستم فقط خواهشمندم که در ایران موجود باشه.

دوست عزیز من چندتا پیشنهاد میدم:

1- اسپیکر دونی که گذاشتی چیز خوبیه ولی توصیه میکنم اگه میخوای تا حدود 5 تومن هزینه کنی بجای سی دی پلیر و رسیوری که گذاشتی یه ست Marantz PM-15s2 بگیر... آمپ با سی دی پلیر با هم مچ هستند... فکر میکنم الان بتونی با 3 الی 3.5 بگیری ست رو... من آمپش رو دارم ولی سی دی رو ندارم... سری رفرنسه و واقعا حرف نداره... یعنی زیر 10 هزار دلار یه اسطوره کامله...

2- پیشنهاد دوم همون بلندگوهای دنونه ولی خرید DAC بجای سی دی پلیره... شما حدود 1.5 میزاری برای دک... 100 تومن یه WD HD T.V میخری... از اپتیکالش میدی به ورودی دک... از دک به آمپ... برای آمپ هم دوباره میتونی یه Marantz PM-15s2 بدون سی دی پلیر بگیری... حدود 2200... در این حالت کیفیت صدا اصلا با سی دی قابل قیاس نیست، آرشیوت رو میتونی روی یه کول دیسک یا هارد دیسک نگهداری کنی... از کامپیوتر بصورت مستقیم استریم میکنی روی دک... کلا چند پله بالاتره...

3- پیشنهاد قبلی با فرق اینکه بلندگوی دنون رو حذف کنی و یه جفت بلندگو خودت بسازی... مثل همینی که چندتا پست بالاتر توضیح دادم... میتونی بصورت بوکشلف بسازی... نتیجه واقعا عالی میشه... تفکیک صدا نزدیک 100 و رنج فرکانسی از 30 هرتز تا 20 کیلو... دیستورشن پایین و حجم صدا هم بالا... نهایتا 500 تومن هزینه ساختش میشه... البته اگه بوکشلف بخوای بسازی هزینه ساخت کابینت کمتر هم میشه... میتونی یه چیزی شبیه این درست کنی با این فرق که یه ووفر جلو قرار بگیره یه ووفر پهلو:

(اینو خودم فتوشاپ کردم... شبیه این میشه... هر بلندگو دوتا وووفر.... یه میدرنج و یه تیویتر که پشت بخش بالایی هستن... )

9. 2 کاربر از klipsch بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوست عزیز من چندتا پیشنهاد میدم:

1- اسپیکر دونی که گذاشتی چیز خوبیه ولی توصیه میکنم اگه میخوای تا حدود 5 تومن هزینه کنی بجای سی دی پلیر و رسیوری که گذاشتی یه ست Marantz PM-15s2 بگیر... آمپ با سی دی پلیر با هم مچ هستند... فکر میکنم الان بتونی با 3 الی 3.5 بگیری ست رو... من آمپش رو دارم ولی سی دی رو ندارم... سری رفرنسه و واقعا حرف نداره... یعنی زیر 10 هزار دلار یه اسطوره کامله...

2- پیشنهاد دوم همون بلندگوهای دنونه ولی خرید DAC بجای سی دی پلیره... شما حدود 1.5 میزاری برای دک... 100 تومن یه WD HD T.V میخری... از اپتیکالش میدی به ورودی دک... از دک به آمپ... برای آمپ هم دوباره میتونی یه Marantz PM-15s2 بدون سی دی پلیر بگیری... حدود 2200... در این حالت کیفیت صدا اصلا با سی دی قابل قیاس نیست، آرشیوت رو میتونی روی یه کول دیسک یا هارد دیسک نگهداری کنی... از کامپیوتر بصورت مستقیم استریم میکنی روی دک... کلا چند پله بالاتره...

3- پیشنهاد قبلی با فرق اینکه بلندگوی دنون رو حذف کنی و یه جفت بلندگو خودت بسازی... مثل همینی که چندتا پست بالاتر توضیح دادم... میتونی بصورت بوکشلف بسازی... نتیجه واقعا عالی میشه... تفکیک صدا نزدیک 100 و رنج فرکانسی از 30 هرتز تا 20 کیلو... دیستورشن پایین و حجم صدا هم بالا... نهایتا 500 تومن هزینه ساختش میشه... البته اگه بوکشلف بخوای بسازی هزینه ساخت کابینت کمتر هم میشه... میتونی یه چیزی شبیه این درست کنی با این فرق که یه ووفر جلو قرار بگیره یه ووفر پهلو:

با تشکر از توجه شما.
    با پیشنهاد سوم موافق نیستم ... البته بسیار پیشنهاد خوبی است اما من نه سوادش رو دارم نه تخصص انشالله بعدا یه کاریش میکنم

بین پیشنهاد اول و دوم از دومی بیشتر خوشم اومد چون هم هزینه کمتر هست و هم اینکه WD HD رو دارم و همینطور کارت اکسترنالی که برای لپتاپ گرفت فکر کنم یک مدت بتونه نقش DAC رو بازی کنه تا بشه حساب شده تر هزینه کرد. منظورم کارتی است که تو امضا هم هست.

در مورد آمپ پیشنهادی شما هم 100% موافقم هیچی نباشه تقریبا 2 برابر مدل پیشنهادی من قیمت داره. ( من یکم حس نوستالژی به دنون دارم ) اگه لطف کنید نماینده مدل معرفی شده رو هم معرفی کنید ممنون میشم. و یا اینکه دنون مدل هم رده با این Marantz PM-15s2 نداره؟ یه چیز دیگه تو سایت کمپانی من فقط مدل Marantz PM-15s2B دیدم که limited هم بود!!

حالا یک سوال دیگه
    اگه من بخوام بلند گوی بوک شلف تا 1.5 بگیرم فکر کنم بهترین گزینه موجود همین دنون هست.
    حالا نظر شما هم روی همین بوک شلف هست یا برم سراغ مدل های ایستاده ای مثل RX8 مانیتور آدیو و یا Ikon7 دالی و یا مدل هم رده B&W
    کلا برای فضا هایی تا 20 متر کدوم بیشتر توصیه میشه

مثل همیشه من از مینی شروع کردم آخرش میشه ....

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

با تشکر از توجه شما.
    با پیشنهاد سوم موافق نیستم ... البته بسیار پیشنهاد خوبی است اما من نه سوادش رو دارم نه تخصص انشالله بعدا یه کاریش میکنم

بین پیشنهاد اول و دوم از دومی بیشتر خوشم اومد چون هم هزینه کمتر هست و هم اینکه WD HD رو دارم و همینطور کارت اکسترنالی که برای لپتاپ گرفت فکر کنم یک مدت بتونه نقش DAC رو بازی کنه تا بشه حساب شده تر هزینه کرد. منظورم کارتی است که تو امضا هم هست.

در مورد آمپ پیشنهادی شما هم 100% موافقم هیچی نباشه تقریبا 2 برابر مدل پیشنهادی من قیمت داره. ( من یکم حس نوستالژی به دنون دارم ) اگه لطف کنید نماینده مدل معرفی شده رو هم معرفی کنید ممنون میشم. و یا اینکه دنون مدل هم رده با این Marantz PM-15s2 نداره؟ یه چیز دیگه تو سایت کمپانی من فقط مدل Marantz PM-15s2B دیدم که limited هم بود!!

حالا یک سوال دیگه
    اگه من بخوام بلند گوی بوک شلف تا 1.5 بگیرم فکر کنم بهترین گزینه موجود همین دنون هست.
    حالا نظر شما هم روی همین بوک شلف هست یا برم سراغ مدل های ایستاده ای مثل RX8 مانیتور آدیو و یا Ikon7 دالی و یا مدل هم رده B&W

مثل همیشه من از مینی شروع کردم آخرش میشه ....
    بله درسته پیشنهاد سوم یه کمی تجربه در ساخت بلندگو میخواد... من دیگه اونقدر بلندگوهارو بصورت آزمون و خطا ساختم و تجربه بدست آوردم، دیگه با انواع تکنیک های بدست آوردن سینوس Z و مهندسی صدا و طراحی کراس اور و تکنیک های نجاری، تکنیک های MDF، نقاشی چوب... Veneering ... برش چوب... دمپینگ... انواع روش رنگ کاری الکترواستاتیک و خیلی کارهای دیگه آشنا شدم... برای کسی که تابحال وارد این ورطه نشده یه کم ناشناخته باید باشه... سخته.. برای شما فقط یه حالت خوبه... اونقدر دوستان سوال میکنن برای یه های-فای ارزون قیمت و در عین حال خوش صدا و موزیکال، من دست به ساخت این بنلدگو زدم... در حالیکه اصلا نیازی به اسپیکر جدید نداشتم... فقط خواستم نمونه بسازم دوستان هر کدوم خواست بیاد صداشو بشنوه... اگه دوست داشت اقدام به ساخت بکنه... وگرنه هیچ سودی برای من نداره... من خودم اسپیکری دارم که رفرنسه برام... اصلا نیازی به چیز جدید نداشتم ولی همیشه از تجربه چیزهای جدید استقبال میکنم...
    در مورد مرنتز شک نکن یه چیز لوکس و رفرنس عالی میشه...صدای واقعا موزیکال با سرعت پاسخ بالا... در جمع تو این رنج قیمت چیزی رو دستش نیست... لیمیتد هم چیز خاصی نیست... اینی که من دارم گلده (طلایی شامپاینی)
    نمایندگی مرنتز نیست تو ایران.... ولی فکر کنم آقای رحمانی تعداد معدود وارد میکنه... بزار سوال کنم اگه داشت آدرسشو براتون میفرستم

در مورد سوال درباره بوکشلف این دنون میتونه خوب باشه، ولی من اگه جای شما بودم و جاشو داشتم یه فلور میگرفتم... بلندگوی ایستاده لوفرکانسی بهتری داره (غالبا نه همیشه) ... در کل اگه جاشو داشته باشید بهتره... از طرفی وقتی بحث های-فای و های-اند میشه، استند یا پایه برای بوکشلف مهم میشه... نمیشه هرچی دم دستتون بود بزارید زیر بلندگو... من در همه حالت بلندگوی کینگ سایز رو ترجیح میدم... بعد از اون فلور استندینگ... بعدش بوکشلف... بوکشلف رو واقعا نمیشه نادیده گرفت بخاطر سایز مناسبش و دم دستی بودن... ولی به شخصه اگه بخوام یه زمانی بوکشلف بخرم حتما یه Manger Zerobox 109 میخرم که صداش از خیلی از فلوراستندینگ ها بهتره... قیمت حدود 4 تومن... اگه داری پولشو بخری خیلی عالیه
    ضمنا اگه حوصله داشته باشی و جای کافی، پیشنهاد خیلی بهتر هم دارم که با حدود 2 الی 2.5 میلیون انجام میشه... بلندگویی با 108 دسی بل تفکیک صدا... دامنه فرکانسی وسیع... در کل یه چیز آنتیک بسیار موزیکال... از نظر خودم و خیلی های دیگه که صداشو شنیدن یکی از بهترین بلندگوهای ایرانه... و از نظر خیلی ها هم is the best speaker for the money... یعنی در تناسب قیمت و صداش هیچ رقیبی نداره... چیزی هم نیست که من در آوردی و دست ساز باشه، تمام قطعات امریکاییه... فقط باکس طبق نقشه های میلیمتری با CNC برش میخوره و نتیجه حتی صدم درصد با چیزی که تو امریکا ساخته میشه تفاوت نمیکنه... قیمتش هم در امریکا حدود 6 هزار دلاره... دلیل اینکه اینجا میسازیم اینه که جفت بلندگوها روی هم 150 کیلو وزنشه و امکان خرید از امریکا نیست... نزدیکترین نمایندگی که به ایران ارسال داره هم ایتالیاست که قیمتش خیلی از نمایندگی امریکا بیشتر... فی الواقع 11000 یورو ناقابل... با 45% گمرکی و حمل و نقل و حق ترخیص کار یه چیزی حدود 30 میلیون تموم میشه... ولی میشه با 2 الی 2.5 ساختش... از نظر ظاهر نهایی هم میشه گفت بهترین کیفیت ساخت... بهترین متریال... اینو ببین نظرت چیه چوب بلوط رو ببین با شاپان و سیلر و نیم پلی استر... :

ما اینو بصورت ساخته شده آماده هم میتونیم ارائه بدیم...
    Last edited by klipsch; 05-12-2011 at 00:24.

12. 2 کاربر از klipsch بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه hamed8322's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006

پيش فرض

من جای شما باشم بوک شلف بر میدارم...حرف کلیپش درسته که فلوراستندینگ لو فرکانس بهتر داره و اونم بخاطر 1یا 2 درایو مخصوص ووفره ولی بوک شلف مید ووفرش فول رنج هست و توان کمتری هم داره ولی واسه فضای تا 20 متر بوک شلف جوابگو هست ...یه مساله دیگه اینه که چون فضاهای ما آکوستیک نیست بازخورد صدا مخصوصا در توانهای بالا در فضاهای کوچیک دچار افت میکنه کیفیت صدا رو (میشه مثل داستان ساب ووفر تو 2متر فضای ماشین که علاوه بر اینکه چیزی از کیفیت نمیفهمی سرسام هم میکنی مجبور میشی هی کم یا خاموش کنی)
    یه نکته ای رو هم هنگام خرید دقت کن یه چندتا آهنگ که گوشت با جزییاتش آشناست رو هم با خودت ببر و حتما دمو بگیر با چند مدل به لحاظ match بودن(فقط به یه مدل مد نظرت اکتفا نکن)؛...به قول آقا جاوید: تو های فای به گوشت اعتماد کن نه به اعداد و ارقام ...به امید یه مدل میای تو با یه چیز دیگه میری بیرون...

14. این کاربر از hamed8322 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

من جای شما باشم بوک شلف بر میدارم...حرف کلیپش درسته که فلوراستندینگ لو فرکانس بهتر داره و اونم بخاطر 1یا 2 درایو مخصوص ووفره ولی بوک شلف مید ووفرش فول رنج هست و توان کمتری هم داره ولی واسه فضای تا 20 متر بوک شلف جوابگو هست ...یه مساله دیگه اینه که چون فضاهای ما آکوستیک نیست بازخورد صدا مخصوصا در توانهای بالا در فضاهای کوچیک دچار افت میکنه کیفیت صدا رو (میشه مثل داستان ساب ووفر تو 2متر فضای ماشین که علاوه بر اینکه چیزی از کیفیت نمیفهمی سرسام هم میکنی مجبور میشی هی کم یا خاموش کنی)
    یه نکته ای رو هم هنگام خرید دقت کن یه چندتا آهنگ که گوشت با جزییاتش آشناست رو هم با خودت ببر و حتما دمو بگیر با چند مدل به لحاظ match بودن(فقط به یه مدل مد نظرت اکتفا نکن)؛...به قول آقا جاوید: تو های فای به گوشت اعتماد کن نه به اعداد و ارقام ...به امید یه مدل میای تو با یه چیز دیگه میری بیرون...

کاملا درسته... بوکشلف یه چیز جمع و جور و دوست داشتنیه... نمیشه ازش گذشت... من با اینکه چندتا اسپیکر خیلی مطرح فلوراستندینگ دارم، ولی اگه پول بلااستفاده دستم بیاد حتما یه بوکشلف منگر میگیرم... برای اکوستیک یه فضای 20 متری هم نهایتا 200-300 هزار خرج کنی یه چیز عالی میشه... اتگه تا 500 واسه اکوستیک بزاری کنار میشه چوب طبیعی هم استفاده کرد که خیلی جالبتر هم میشه... راستی یادم رفت بگم که اگه موزیکالیتی برات مهمه دنبال برندهایی مثل مونیتور اودیو نرو چون مدلهای پایینش چیزی برای گفتن نداره... سروین وگا هم که کلا تعطیله... بوکشلف های Klipsch هم هست که بیشتر برای سیستم سینماییه... اون دونون عالیه ولی اگه پول داشته باشی منگر بگیری خیلی بهتره... از مونیتورینگ هم میتونی استفاده کنی... من NS10 دارم که خیلی معروفه... راضی هستم ازش... اهــــــــــا.... یه چیزی... چرا نمیری دنبال فول رنج؟؟؟ مثلا اودیو نیرونا... بهترین مدلش فکر کنم جفتی 900 دلار باشه که یه چیز فوق العادست... عدم وجود کراس اور پاسخ خیلی خطی و بدون خطای فازی رو بهت میده... ساند استیج که دیگه حرف نداره چون کل صدا از یه نقطه خارج میشه
    با مدل 300-400 دلاریش میتونی یه جفت بلندگوی خیلی عالی داشته باشی

لینک:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

16. 2 کاربر از klipsch بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اگه حوصله داشته باشی و جای کافی، پیشنهاد خیلی بهتر هم دارم که با حدود 2 الی 2.5 میلیون انجام میشه... بلندگویی با 108 دسی بل تفکیک صدا... دامنه فرکانسی وسیع... در کل یه چیز آنتیک بسیار موزیکال... از نظر خودم و خیلی های دیگه که صداشو شنیدن یکی از بهترین بلندگوهای ایرانه... و از نظر خیلی ها هم is the best speaker for the money... یعنی در تناسب قیمت و صداش هیچ رقیبی نداره... چیزی هم نیست که من در آوردی و دست ساز باشه، تمام قطعات امریکاییه... فقط باکس طبق نقشه های میلیمتری با CNC برش میخوره و نتیجه حتی صدم درصد با چیزی که تو امریکا ساخته میشه تفاوت نمیکنه... قیمتش هم در امریکا حدود 6 هزار دلاره... دلیل اینکه اینجا میسازیم اینه که جفت بلندگوها روی هم 150 کیلو وزنشه و امکان خرید از امریکا نیست... نزدیکترین نمایندگی که به ایران ارسال داره هم ایتالیاست که قیمتش خیلی از نمایندگی امریکا بیشتر... فی الواقع 11000 یورو ناقابل... با 45% گمرکی و حمل و نقل و حق ترخیص کار یه چیزی حدود 30 میلیون تموم میشه... ولی میشه با 2 الی 2.5 ساختش... از نظر ظاهر نهایی هم میشه گفت بهترین کیفیت ساخت... بهترین متریال... اینو ببین نظرت چیه چوب بلوط رو ببین با شاپان و سیلر و نیم پلی استر...
    پیشنهاد وسوسه کننده ایست اما فکر کن دوتا از اینا رو بگذاری تو یه اتاق 20 متری .... دیگه خودت باید کجا بشینی

کاملا موافق با شما هستم و دلیل انتخاب بوک شلف همین موارد هست

کاملا درسته... بوکشلف یه چیز جمع و جور و دوست داشتنیه... نمیشه ازش گذشت... من با اینکه چندتا اسپیکر خیلی مطرح فلوراستندینگ دارم، ولی اگه پول بلااستفاده دستم بیاد حتما یه بوکشلف منگر میگیرم... برای اکوستیک یه فضای 20 متری هم نهایتا 200-300 هزار خرج کنی یه چیز عالی میشه... اتگه تا 500 واسه اکوستیک بزاری کنار میشه چوب طبیعی هم استفاده کرد که خیلی جالبتر هم میشه... راستی یادم رفت بگم که اگه موزیکالیتی برات مهمه دنبال برندهایی مثل مونیتور اودیو نرو چون مدلهای پایینش چیزی برای گفتن نداره... سروین وگا هم که کلا تعطیله... بوکشلف های Klipsch هم هست که بیشتر برای سیستم سینماییه... اون دونون عالیه ولی اگه پول داشته باشی منگر بگیری خیلی بهتره... از مونیتورینگ هم میتونی استفاده کنی... من NS10 دارم که خیلی معروفه... راضی هستم ازش... اهــــــــــا.... یه چیزی... چرا نمیری دنبال فول رنج؟؟؟ مثلا اودیو نیرونا... بهترین مدلش فکر کنم جفتی 900 دلار باشه که یه چیز فوق العادست... عدم وجود کراس اور پاسخ خیلی خطی و بدون خطای فازی رو بهت میده... ساند استیج که دیگه حرف نداره چون کل صدا از یه نقطه خارج میشه
    با مدل 300-400 دلاریش میتونی یه جفت بلندگوی خیلی عالی داشته باشی
    برای آکوستیک یه فکر هایی دارم.
    در مورد لینک هم دقیقا چیزی ازش سر در نیاوردم. ببخشید من یه کم سواد های-فای ام کمه یعنی باید کابینت رو خودم بسازم و از این ها استفاده کنم؟!

نتیجه ای که تا اینجا گرفتم.

برای آمپ : Marantz PM-15s2 فقط امیدوارم غیر از طلایی رنگ دیگه ای بشه پیدا کرد حدود هزینه 2.200 چون بسیار بسیار ریویو های خوبی ازش خوندم.
    برای DAC : ..... ( در این مورد هیچ آشنایی ندارم) حدود هزینه 1.500
    برای آکوستیک 300-500
    برای اسپیکر فعلا CX-303 راستش هنوز چیزی ندیدم که با این قیمت به دلم بچسبه ( ظاهر در کنار کیفیت - البته خیلی ها از رنج فرکانسیش زیاد راضی نیستند) حدود قیمت 1.500

در کل هزینه در حدود 5.500 میشه
    البته هزینه کابل را هم باید اضافه کرد.

اگر دوستان بوک شلف بهتری سراغ دارند و یا استند مناسب من خوشحال میشم نظرشون رو بدونم.
    در مورد DAC هم منتظر پیشنهاد هستم. راستی یک جور باشه که ظاهرشون به هم بیاد. ( میدونم کار درستی نیست اما ظاهر برای من اهمیت زیادی داره)

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •