تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 91 123451151 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 901

نام تاپيک: های-فای ... های-اند... سیستم های استریو

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

12 های-فای ... های-اند... سیستم های استریو

سوالات و بحث و تبادل نظر درباره سیستم های استریوی های-فای و های-اند رو اینجا مطرح کنید که بصورت یه تاپیک مجزا از بقیه بخش ها باشه

2. 14 کاربر از klipsch بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

من نمیدونم چرا بیراهه میری... اول میگی میخوام استریو های-فای جمع کنم... بعد میری دنبال A/V ... اول موضع خودتو مشخص کن... میخوای سینما جمع کنی یا استریو؟ تا من بهت بگم چی بگیری... اگه استریو میخوای کمبریج اودیو هست... الته عمده وارد نشده ولی یه نفر هست میتونم معرفی کنم بگیری.. پایونیر هم A307R خوبه... 245 بود راستین میداد... نمیدونم چرا 20 تومن گرون کرده... نمیگم خیلی های-انده ولی انصافا صدای گرم و موزیکالی داره... میارزه به نظرم اگه رکم جا داشت میگرفتم میذاشتم کنار سیستم ولی جا ندارم...
    ولی برای استریو اصلا از A/V استفاده نکن... به هیچ عنوان... اصلا تونالیته و موزیکالیتی نداره... هزار تا اکولایزر و لول کنترل و گین و ... اووووووووف .... اصلا صدای های-فای نمیشه گرفت ازش... فقط حجم میده بهت
    آخه خودمم نمیدونم چیکار کنم!خیلی هم اهل فیلم نیستم ولی با میگم سینما جمع کنم!
    این A307R رو باید با چه بلندگویی ست کنم؟!کلا با بلندگو چند میشه برام؟!البته با هزینه پلیرش!
    پس مطمئن باشم این مدل صداش خوبه؟
    او کمبریج اودیو رو پیدا نکردم چند گفته!؟

ناظر انجمن MP3 Player peaceful1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    Utopia

پيش فرض

دوستان کسی تا بحال محصولات جاییی دیده؟ تو بازار هست؟

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

دوستان کسی تا بحال محصولات جاییی دیده؟ تو بازار هست؟
    من McIntosh 2125 داشتم ... آمپ های مکینتاش معروف هستند به blue eye بخاطر ساندمترهای آبی رنگی که دارن.. صدای خوبی دارن و بسیار موزیکال هستند... من دستگاه خودمو 1700 فروختم چند سال پیش یه پری + پاور Onkyo M504 = P308 گرفتم که اصلا صدای با مکینتاش قابل قیاس نیست... این انکیو یه رفرنسه واقعیه... 165 وات روی 8 اهم فوق العاده موزیکال با ساند استیج و تونالیه باور نکردی... و فونو استیج معرکه... راضی هستم مکینتاش رو فروختم اینو گرفتم
    مکشنتاش هم اگه بخوای توی بازار نیست ولی کسی رو می شناسم 3-4 تا داره ولی به قیمت نمیده... یعنی زیر 2 میلیون نمیده که واقعا نمیارزه واسه تکنولوژی 30 سال پیش

6. 3 کاربر از klipsch بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    Utopia

پيش فرض

از اسم کاربریتون حدس میزنم که لابد یه Subwoofers شرکت klipsch هم دارین.

خیلی خوبه همچین تاپیکی درست شده دوستان اگه خبر و چیزهای جالبی که تو بازار میبینید مدلها ی خاص توضیح وسایت اموزنده به اشتراک بزارید بار اموزشی هم کمی به تاپیک بدید خیلی خوبه.

واقعا جای همچین چزی خالی بود.

8. 2 کاربر از peaceful1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

از اسم کاربریتون حدس میزنم که لابد یه Subwoofers شرکت klipsch هم دارین.

خیلی خوبه همچین تاپیکی درست شده دوستان اگه خبر و چیزهای جالبی که تو بازار میبینید مدلها ی خاص توضیح وسایت اموزنده به اشتراک بزارید بار اموزشی هم کمی به تاپیک بدید خیلی خوبه.

واقعا جای همچین چزی خالی بود.

خیلی ممنون از اظهار لطف شما؛

فکر میکنم بعنوان شروع مطالب زیر توضیح داده بشه خیلی خوبه و جنبه پایه رو داره:

Sound Stage
    کلاس های آمپلیفایرها مثل کلاس آ کلاس دی کلاس...
    سورس ها
    تعریف audiophile
    اهمیت کانکتورها و کابل های رابط
    Speaker Placement
    مفاهیم اکوستیک محیطی
    تفاوت های آمپلی فایرهای ترانزیستوری با لامپی
    گرام و انواع اون...
    پیکاپ های گرام و انواع اون
    ریل چیست
    دَک چیست
    سویت پوینت به چه معناست
    انواع صدا... فلت، سوئت، مادی، بلک، بلور...و خیلی اصطلاحات دیگه
    همچنین بخشی از صدا مربوط میشه به تجربه... شما بصورت تئوری نمیتونه یه صدارو توصیف کنی... شما باید بشنوی و مغزتون درک کنه که اهـــــــا این صدا رو بهش میگن فلت... این صدا سویته... این صدا تونالیته نداره... ساند استیج خرابه... صدا خطی نیست یا هست... و اینجور چیزا
    Last edited by klipsch; 15-12-2011 at 17:28.

10. 7 کاربر از klipsch بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    Utopia

پيش فرض

این جا به سری مطالب توسط آقا رضا توضیح داده شده

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و چند تاپیک دیگه

البته ایشون به علت محدودیت ناشی از اسم Subforum مجبور شدند به هر چیزی نپردازند ودیدند تو این قسمت تجاری ( سینا خانگی خیلی همچین بحثی منطقی نیست.)
    ولی خب من همش دنبال یه جایی هستم که دوستان علاقه مند و کاربلد دور هم جمع شند و بحث کنند .

تا شاید اصلا روزی یه قسمت audiophile به فروم اضافه شد.

12. 6 کاربر از peaceful1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

به عنوان اولین مطلب میخوام Sound-stage رو یه توضیحی بدم... من این مطالب رو خودم میدونم و به صورت تجربی درک کردم ولی برای این شبه بوجود نیاد هم به زبان خودم توضیح میدم هم یه سورس خارجی رو ترجمه میکنم که دوستان از برآیند این دو نظر، دید درستی بدست بیارن

ساند استیج به معنی توانایی شنونده در تشخیص سمت و سو و جهت و فاصله اجزای یه رکورد موسیقی هست که از بلندگو در حال پخشه هست... یعنی شنونده وقتی یه رکوردی رو گشو میده، با فرض اینکه در سویت پوینت (بعدا توضیح میدم) نشسته باشه و چشمهاش رو بسته باشه، باید بتونه در ذهنش تصور کنه که صدای خواننده از کدوم جهت میاد ... صدای گیتار از کجاست... صدای بیس از کجاست... ساکسیفون چقدر از صحنه (بلندگو بعنوان بازآفرین صدای صحنه) میاد... و همچنین بتونه فواصل رو بصورت تقریبی حس کنه ... همچنین ادغام صداهای تویتر، میدرنج، میدبیس، و ووفر با هم باید طوری باشه که ساند استیج بهم نریزه... خیلی ها فکر میکنن ادغام صداهای بخش های مختلف بلندگو با هم یعنی ساند استیج که اشتباهه

سورس خارجی:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    Definition: Soundstage is the ability to visualize the placement of musical instruments and vocalists in a music recording. A good soundstage also allows the listener to perceive the size and space of the performance venue in which the recording was made.

تعریف: ساند استیج به معنی توانایی تجسم محل قرارگیری الات موسیقی و خواننده در یک رکورد موسیقی می باشد. ساند استیجی خوب آنست که به شنونده این امکان را بدهند که اندازه و فضای اجرای موسیقی را حس کند و دریابد که موسیقی در چه فضایی نواخته شده است.

14. 5 کاربر از klipsch بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه dara_az's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

تاپیک بسیار خوبیه . من که به شخصه خیلی خوشحال شدم از باز شد این تاپیک . تاپیک سینمای خانگی هم خیلی خوبه اما اونجا بیشتر بحث در مورد سیستمهای سینما و 5.1 هستش . جای این بحث واقعا خالی بود که امیدوارم از تجربیات دوستان عزیز استفاده کنم و مطالب جدید یاد بگیرم. از دوست عزیزمون Klipsch هم تشکر میکنم که اطلاعاتشون رو در اختیار بقیه قرار میدن. از بقیه دوستان هم خواهش میکنم که در تبادل اطلاعات همکاری کنند تا به کمک همدیگه سطح اطلاعاتمون رو بالا ببریم .

16. 2 کاربر از dara_az بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

12

برای مطلب بعدی Sweet Point (سویت پوینت) رو یه کوچولو توضیح میدم... توی مطلب قبلی هم ازین اصطلاح استفاده شده بود گفتم بد نیست زودتر بگم که ابهام برای دوستان بوجود نیاد

Sweet Point یا Sweet Spot یعنی "نقطعه مرکزی" یا محل تلاقی... در فیلدهای مختلف معانی مختلفی داره مثلا در مورد تنیس سویت اسپات یعنی بهترین نقطعه در مرکز راکت که برای ضربه زدن استفاده میشه... در علوم هوایی سویت اسپات میتونه به معنی نقطه ای دور از تیررس دشمن با امکان پاتک معنی بده... در مورد صدا سویت پوینت یا سویت اسپات یعنی نقطعه ای روبروی بلندگو که وقتی شنونده در اون مکان قرار بگیره، بهترین صدارو می شنونه و در حقیقا محل تلاقی بین شنونده و کانال راست و کانال چپ هست... در واقع بهترین محل برای گوش کردن به موسیقی (البته تو های-فای) در حالتیه که بلندگوی کانال راست، بلندگوی کانال چپ و شنونده هر کدام یک ضلع یک مثلت رو تشکیل بده (که بعدا درباره این مثلت توضیح بیشتر میدم)...

اگه شنونده در سویت اسپات مناسب قرار بگیره در واقع دیگه گوشش و قدرت شنواییش صدای کانال راست از چپ رو از هم تفکیک نمیکنه... یعنی صدا در واقع در فضایی بین بلندگوها و شنونده ایجاد میشه... گویی صدا از روی هوا به محیط پراکنده میشود... در این حالت که کانالهای چپ و راست در هم ادغام میشن بهترین ساند استیج هم به دست میاد

دوستان اگه اصطلاح یا مورد خاصی رو مد نظر دارند میتونن عنوان کنن اگه بدونم میگم اگه ندوم میرم میخونم دربارش و اینجا بازگو میکنم

18. 6 کاربر از klipsch بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 91 123451151 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •