تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 9 از 91 اولاول ... 56789101112131959 ... آخرآخر
نمايش نتايج 81 به 90 از 901

نام تاپيک: های-فای ... های-اند... سیستم های استریو

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

به دلیل مهم شدن تاپیک و دستور مدیر محترم بخش، مطالب نامرتبط حذف شد.
    Last edited by klipsch; 27-05-2012 at 10:03.

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

به دلیل مهم شدن تاپیک و دستور مدیر محترم بخش، مطالب نامرتبط حذف شد.
    Last edited by klipsch; 27-05-2012 at 10:04.

3. این کاربر از klipsch بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

من تازگی مطالب زیادی در باره درایور های فاستکس شنیدم، شما حتما تجربتون از من بیشتره می خواستم ببینم نظرتون چیه در بارش؟ تو ایران میشه پیدا کرد؟ کدو مدلش رو پیشنهاد می کنید؟

5. این کاربر از Fostex بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

نقل قول :بله وقتی قصد و نیت کاسبی در میان باشد، شخص انباردار و بنکدار هم میشه... ما که ادعایی در لامپ ندارم چند نمونه دارم برای دکور
    ...............................................
    این اشاره از طرف شما بود به فروش تکنولوژی قدیمی توسط این افراد که قصدشان از نبش قبر لامپ سود بردن است .ایا انها هم می توانند بلندگوی کلیپش را شامل همین وسایل تاریخ گذشته بدانند ؟ایا تکنولوژی کلیپش مورد نظر شما جدید است ؟

بلندگوهای سری Heritage از کمپانی کلیپش بلندگوهای کلاسیکی هستند که همین الان هم طرفداران بسیار زیادی دارند. خیلی از دارندگان این سیستم ها اقدام به اپگرید بلندگوهای خودشون میکنند... یونیت های آسیب دیده رو تعویض میکنند یا کراس اور رو مودیفای میکنند... در مورد بلندگویی که من ساختم باید بگم که بله Cornscala یه محصول Unofficial از کلیپشه که از تلفیق مدلهای مختلفش حاصل شده... نتیجه ساختش بارها و بارها در امریکا و دیگر کشورها تست شده ... خیلی از DIYerهای امریکایی در محیط های اکوستیک که دارند با ابزارهایی که در اختیار دارند این بلندگو رو تست کردند... من از خودم چیزی نساختم، چیزی که قبلا ساخته شده بود رو ساختم چون نمیخواستم 10-20 میلیون بابت یه بلندگوی برند پول پرداخت کنم

با ذکر این مطلب که من معتقد نیستم که لامپ در های-فای یه مقوله فراموش شده و مسکوت و راکد و ته نشین شده ی بلااستفادست... آمپلی فایر لامپی اگه از روی اصول طراحی بشه، خیلی هم عالیه... مهمترین بخش هر آمپلی فایر لامپی چوک ها هستند... لامپ ها و کمپانی سازنده هم بسیار مهم هستند... من همین الان هم در منزل از آمپ لامپی استفاده میکنم و غالب مواقع از سورس آنالوگ گرام با آمپ لامپی استفاده میکنم... ولی اصلا ترانزیستور رو نفی نمیکنم... هرکدوم یه مزایا و معایبی داره... همه آمپ های لامپی هم کامل و خوب و خوش صدا نیستند
    Last edited by klipsch; 17-12-2011 at 00:51.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2005

پيش فرض

شما نوشتید :

دوستان همونطور که شاید بصورت اتفاقی به این مطلب برخورده باشید، دوست بسیار عزیزم آقای مرادپور اقدام به ساخت آمپلی فایرهای لامپی منو بلاک با لامپ 211 کردند که در نوع خودش در ایران نمونه بوده... میتونید اصل مطلب رو اینجا مطالعه کنید... من افتخار داشتم یکی از مدعوین تست این آمپلی فایر باشم:

کد:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    در تالارگفتگوی diyaudio هم اقدام به درج توضیحات در خصوص ساخته خودشون کردند که من لازم دونستم که یه Review در مورد چیزی که دیدم و شنیدم بنویسم که در لینک زیر میتونید مطالعه کنید گفتم شاید برای دوستان جالب باشه که تکنیک ایرانی تا به این حد مطرح شده:

--------------------------------------------------

و سپس نوشتید:
    ادعایی در طراحی آمپلی فایر لامپی به هیچ عنوان ندارم... وادی ناشناخته ای که هیچ تجربه ای در اون ندارم، پس ترجیح میدم در کناری بایستم و از تجربیات دیگران بهرمند بشم
    و دوباره نوشتید :
    من معتقد نیستم که لامپ در های-فای یه مقوله فراموش شده و مسکوت و راکد و ته نشین شده ی بلااستفادست... آمپلی فایر لامپی اگه از روی اصول طراحی بشه، خیلی هم عالیه... مهمترین بخش هر آمپلی فایر لامپی چوک ها هستند... لامپ ها و کمپانی سازنده هم بسیار مهم هستند... من همین الان هم در منزل از آمپ لامپی استفاده میکنم و غالب مواقع از سورس آنالوگ گرام با آمپ لامپی استفاده میکنم.

---------------------------------------------
    فکر کنم شکسته نفسی می کنید .جملات بالا نشان می دهد که می توناید افراد را در مورد تقویت کننده لامپی راهنمایی کنید .شاید می خواهید ما را از بار علمی تان محروم کنید .اینها با هم جور درنمی اید .من خواهش می کنم خود را محدود نکنید و اجازه بدهید از تجربیات ارزنده شما دوستان استفاده کنند .

---------- Post added at 09:34 PM ---------- Previous post was at 09:31 PM ----------

باز بیشتر به این فکر می کنم که شما نظر خوبی دارید :
    من معتقد نیستم که لامپ در های-فای یه مقوله فراموش شده و مسکوت و راکد و ته نشین شده ی بلااستفادست.
    ----------------------------------------------------------------------------------

ولی کنجکاوم چرا ان افراد کلاهبردار این لامپ ها را انبار کردند ؟اگر لامپ در منزل شما وجود دارد و شما از ان استفاده می کنید کلاهبرداری این افراد کجای مسله هست ؟ من قبلا نزدیک بود خریدی بکنم .شما راهنمایی کنید من را .

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

شما نوشتید :

دوستان همونطور که شاید بصورت اتفاقی به این مطلب برخورده باشید، دوست بسیار عزیزم آقای مرادپور اقدام به ساخت آمپلی فایرهای لامپی منو بلاک با لامپ 211 کردند که در نوع خودش در ایران نمونه بوده... میتونید اصل مطلب رو اینجا مطالعه کنید... من افتخار داشتم یکی از مدعوین تست این آمپلی فایر باشم:

کد:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    در تالارگفتگوی diyaudio هم اقدام به درج توضیحات در خصوص ساخته خودشون کردند که من لازم دونستم که یه Review در مورد چیزی که دیدم و شنیدم بنویسم که در لینک زیر میتونید مطالعه کنید گفتم شاید برای دوستان جالب باشه که تکنیک ایرانی تا به این حد مطرح شده:

--------------------------------------------------

و سپس نوشتید:
    ادعایی در طراحی آمپلی فایر لامپی به هیچ عنوان ندارم... وادی ناشناخته ای که هیچ تجربه ای در اون ندارم، پس ترجیح میدم در کناری بایستم و از تجربیات دیگران بهرمند بشم
    و دوباره نوشتید :
    من معتقد نیستم که لامپ در های-فای یه مقوله فراموش شده و مسکوت و راکد و ته نشین شده ی بلااستفادست... آمپلی فایر لامپی اگه از روی اصول طراحی بشه، خیلی هم عالیه... مهمترین بخش هر آمپلی فایر لامپی چوک ها هستند... لامپ ها و کمپانی سازنده هم بسیار مهم هستند... من همین الان هم در منزل از آمپ لامپی استفاده میکنم و غالب مواقع از سورس آنالوگ گرام با آمپ لامپی استفاده میکنم.

---------------------------------------------
    فکر کنم شکسته نفسی می کنید .جملات بالا نشان می دهد که می توناید افراد را در مورد تقویت کننده لامپی راهنمایی کنید .شاید می خواهید ما را از بار علمی تان محروم کنید .اینها با هم جور درنمی اید .من خواهش می کنم خود را محدود نکنید و اجازه بدهید از تجربیات ارزنده شما دوستان استفاده کنند .
    نخیر اگه گفتم نمیتونم ادعایی داشته باشم حقیقته چون من تجربه ای در ساخت آمپلی فایر لامپی یا ترانزیستوری ندارم... اگر هم ساخته مذکور (منو بلاک های 211) رو نقد و بررسی کردم صرفا با اتکا به دانش شینداری خودم هست و چیزیه که طبق صدایی که شنیدم هست... من صدارو نقد و بررسی کردم و توضیح دادم، در واقع انتقادی وارد نکردم صرفا گزارشی بود از شرح ماوقع و صدایی که شنیده شد ... من در ساخت آمپلی فایر تجربه ندارم ولی بعنوان شخصی که چند ساله دنبال های-فای و های-اند هستم گوش های تربیت شده ای دارم تا حدی و صدارو تجزیه میکنم برای خودم همونطور که اشخاص با تجربه تر از من هم همینکارو به نحو بهتری میکنند به نسبت تجربه بیشتری که دارند...

به شما هم توصیه میکنم قبل از اقدام به ساخت خیلی تحقیق کنید... باید اصول کار رو یاد بگیرید... چوک ها مساله مهمی هستند، نمیخوام پیشنهاد بدم خودتون بسازید یا از کسی بخرید یا از خارج از کشور بخرید، تصمیم با شماست... ولی خیلی روشون دقت کنید... به شو روم های معتبر مراجعه کنید و دمو بگیرید، بزارید گوشتون با صدای لامپ آشنا بشه... شماتیک های متعدد رو بررسی کنید... هیجان زده شدن با خواندن مطالب وبلاگی مثل Iranaudiotube و تحت تاثیر سخنان زیبا و زبان چرب و در باغ سبز افراد شیادی مثل این شخص قرار گرفتن، قدرت تصمیم گیری درست رو از شخص میگیره و این بیگدار به آب زدنه و نتیجه میشه آمپلی فایری که پر از نویز و هــــــوم و جرقه و دیستورشن هست و دلسرد میشید از لامپ
    Last edited by klipsch; 17-12-2011 at 01:10.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2005

پيش فرض

برای طراحی کراس اور چیز خاصی نیست که خیلی ترسناک باشه. اول باید مشخص کنید که بلندگو شما چند راهه هست و چندتا یونیت داره... سپس رنج فرکانسی هر کدوم رو مشخص میکنید... بعد از مشخص شدن رنج فرکانس ها باید ببینید "محدوده کراسینگ" کجاست و از چند هرتز تا چند کیلوهرتز ادامه داره... سپس با توجه به محدوده کراسینگ مدار و طراحی میکنید (خازن ها) و اگه لازم بود برای یونیت پخش کننده فرکانس های بالا (تویتر) به دلیل حساس بودن میتونید از سلف استفاده کنید بهمراه دیود زنر (تثبیت ولتاژ)... نهایتا ترانس ها رو طبق امپدانس بلندگوهاتون تهیه میکنید و در مدار قرار میدین...
    ----------------------------------------------------
    خواهش می کنم یک مثال عملی در محاسبه بیاورید جناب مهندس .لطفا ریاضی را هم داخل کار نمایید زیرا من علاقه دارم ببینم چگونه یک مهندس مقادیر را محاسبه می کنه ؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه sound.vision's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

کاملا درسته ما در ایران به منابع خوب دسترسی نداریم ولی من خودمو محدود نمیکنم. اگه چیزی نیاز داشته باشم که تو ایران نباشه از امریکا سفارش میدم. سایت های خوبی مثل مدی ساند یا Partsexpress هستند که خیلی ازشون خرید داشتم... خیلی چیزا که تو ایران نبوده مثلا سیم نقره رو از امازون خریدم. در مورد فول رنج باید بگم اگه صدای این بلندگو رو گوش کنی کاملا نظرت عوض میشه... ظاهر ساده با مگنت دوبل و نه هیچ چیز خاص......
    با این صحبت هایی که شما می کنی دیگه واجب شد این پروژه رو هر چه زودتر به نتیجه برسونی...! علی الخصوص وقتی که صحبت از MDF بدون روکش می کنی مطمئنا فکرهای خوبی در سر داری! فکر نمی کردم تا این حد بخوای روی بدنه کار کنی و از همه مهم تر دنبال Veneer هستی که انصافا کار ساده ای نیست ولی نتیجه اش در صورت اجرای درست، 100 پله بالاتر از MDF روکش شده و آماده کارخانه ای هست چون مثل اون مصنوعی به چشم نمیاد... به هر حال جمع کردن یه همچین چیزی انصافا حوصله، وقت و تخصص فوق العاده زیادی می خواد و از همه مهم تر یه کارگاه مجهز لازم داره....( دوستی از امریکا می گفت که اونجا کارگاه های مجهزی وجود داره که در صورت نیاز می شه اونا رو برای مدت زمانی مثلا چند روز اجاره و از تجهیزاتش استفاده کرد... کاش یه همچین چیزی تو ایران هم بود!)

به هر حال کار جالبی شروع کردی منتظر خوندن مراحل کار و از اون مهم تر نتیجه اش هستیم

موفق باشی

11. 2 کاربر از sound.vision بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

برای طراحی کراس اور چیز خاصی نیست که خیلی ترسناک باشه. اول باید مشخص کنید که بلندگو شما چند راهه هست و چندتا یونیت داره... سپس رنج فرکانسی هر کدوم رو مشخص میکنید... بعد از مشخص شدن رنج فرکانس ها باید ببینید "محدوده کراسینگ" کجاست و از چند هرتز تا چند کیلوهرتز ادامه داره... سپس با توجه به محدوده کراسینگ مدار و طراحی میکنید (خازن ها) و اگه لازم بود برای یونیت پخش کننده فرکانس های بالا (تویتر) به دلیل حساس بودن میتونید از سلف استفاده کنید بهمراه دیود زنر (تثبیت ولتاژ)... نهایتا ترانس ها رو طبق امپدانس بلندگوهاتون تهیه میکنید و در مدار قرار میدین...
    ----------------------------------------------------
    خواهش می کنم یک مثال عملی در محاسبه بیاورید جناب مهندس .لطفا ریاضی را هم داخل کار نمایید زیرا من علاقه دارم ببینم چگونه یک مهندس مقادیر را محاسبه می کنه ؟
    در طراحی کراس اور عوامل بسیاری دخیل هستند... نقشه اولیه رسم شماتیک ساده روی کاغذه... من اصولا منفی (-) رو گراند میکنم برای سهولت خواندن نقشه... البته کراس اور خیلی سادست و راحت قابل خواندنه... بعد از اون باید در نظر بگیرید که چوک ها و سلف ها و اینداکتورها به دلیل داشتن خواص مگنتیگ و مدار الکترومغناطیسی، روی هم تاثیر متقابل نگذارند و فواصل رو رعایت کنید... مرحله بعدی محاسبات مقادیر خازن هاست و امپدانس ترانسفورماتورها که مبحث طولانیه، بعنوان یه مبحث آموزشی فکر میکنم کراس اور آخرین بلندگویی که دارم میسازم رو انتخاب کنیم... سر فرصت مطلب مفصل با بخش بندی مناسب و بیان به زبانی ساده درج میکنم براتون که کاملا متوجه نحوه و اصول کار بشید... بعد از همه کارها انتخاب اینکه کراس اور روی برد مدار چاپی پیاده میشه یا روی تخته چوبی بصورت نقطه به نقطه Point-to-point... مرحله آخر هم که اسمبل کردن قطعاته... اجازه بدین کراس اور این بلندگو رو بعنوان نمونه ای از یه مبحث آموزشی در نظر بگیریم با عکس ها و توضیحات تقدیم میکنم که فکر میکنم الان وقت مناسبش نیست (نصف شب )
    با این صحبت هایی که شما می کنی دیگه واجب شد این پروژه رو هر چه زودتر به نتیجه برسونی...! علی الخصوص وقتی که صحبت از MDF بدون روکش می کنی مطمئنا فکرهای خوبی در سر داری! فکر نمی کردم تا این حد بخوای روی بدنه کار کنی و از همه مهم تر دنبال Veneer هستی که انصافا کار ساده ای نیست ولی نتیجه اش در صورت اجرای درست، 100 پله بالاتر از MDF روکش شده و آماده کارخانه ای هست چون مثل اون مصنوعی به چشم نمیاد... به هر حال جمع کردن یه همچین چیزی انصافا حوصله، وقت و تخصص فوق العاده زیادی می خواد و از همه مهم تر یه کارگاه مجهز لازم داره....( دوستی از امریکا می گفت که اونجا کارگاه های مجهزی وجود داره که در صورت نیاز می شه اونا رو برای مدت زمانی مثلا چند روز اجاره و از تجهیزاتش استفاده کرد... کاش یه همچین چیزی تو ایران هم بود!)

به هر حال کار جالبی شروع کردی منتظر خوندن مراحل کار و از اون مهم تر نتیجه اش هستیم

موفق باشی
    سلام
    بزودی تمومش میکنم... من نمیخوام ماست مالی کنم و کار رو خراب کنم... من برای هر کاری هدف گذاری میکنم و زمان مشخص میکنم و مرحله به مرحله پیش میرم که کار به نحو احسنت انجام بشه
    بله مشکل تجهیزات همیشه مطرحه... جا هم مهمه... خوشبختانه دوستی دارم که کارگاهی بسیار مجهز داره شامل انواع دستگاه برش یک تیغ و دو تیغ و سی ان سی 5 محوره و ...

خیلی ممنون از اظهار لطف شما
    نتیجه ساخته رو گزارش میدم

13. 3 کاربر از klipsch بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

من تازگی مطالب زیادی در باره درایور های فاستکس شنیدم، شما حتما تجربتون از من بیشتره می خواستم ببینم نظرتون چیه در بارش؟ تو ایران میشه پیدا کرد؟ کدو مدلش رو پیشنهاد می کنید؟

دوست عزیز فول رنج ها چند سالی هست که بسیار مطرح شده در های-فای و های-اند و طرفداران زیادی پیدا کرده... فول رنج ها در مقابل اسپیکرهای چند راه یه سری معایب دارند و یه سری مزایا

فول رنج ها:
    مزایا: (البته اینها موارد کلی هستند و درباره همه برندها و مدلها صدق نمیکنن)

• تفکیک بالا (غالبا ولی نه همیشه)
    • عدم نیاز به کراس اور و در نتیجه حذف واسطه (توی های-فای هرچه واسطه ها کمتر باشند بهتره) و عدم امکان ایجاد پدیده اشباع در کراس اور و همچنین جلوگیزی از نویز ناشی از متریال و قطعات نامرغوب مصرفی در کراس اور ها
    • سویت پوینت یا سویت اسپات و در نتیجه ساند استیج و imaging بهتر به دلیل اینکه کلّ صدا از یه نقطه ایجاد میشه (برخلاف بلندگوهای چند راهه که صدا از ووفر، میدرنج و تویتر بیرون میاد و از تداخل و همبستگی اونا یه صدای واحد ایجاد میشه)
    • عدم وجود اختلاف فاز به دلیل نبود کراس اور و در نتیجه عدم تاثیر فیدبک منفی روی تقویت کننده
    • مناسب برای استفاده با آمپلی فایرهای لامپی (به دلیل مورد اول: تفکیک بالا)
    • قیمت کمتر و منطقی تر

معایب: (البته اینها موارد کلی هستند و درباره همه برندها و مدلها صدق نمیکنن)

• فول رنج ها غالبا توانایی ساپورت محدوده فرکانسی مورد نیاز به صورت کامل رو ندارند
    • به دلیل اینکه تمام صدا توسط یه دیافراگ (یا نهایت یه دیافراگم بهمراه فاز پلاگ یا رفلکتور فرکانس بالا) تولید میشه، در واقع بلندگو باید اونقدر خوب طراحی شده باشه که در حین ایجاد مثلا صدای بم (فرکانس پایین) بتونه فرکانس بالا هم ایجاد کنه که خب کار مشکلیه... عدم توانایی یه فول رنج بدین گونه میتونه باعث ایجاد دیستورشن یا اعواج آوایی و صوتی میشه که این نوع دیستورشن که از عدم توانایی ایجاد تون ها و فرکانس های ناهمگون با هم بوجود میاد رو بهش میگن دیستورشن اینترمدیشن
    • کویل های بلندگوهای فول رنج غالبا از نوع stamped frame هستند و به همین دلیل تبادل حرارتی کمتری دارند و از این جهت بیشتر در معرض آسیب دیدگی و سوختن سیم پیچ قرار دارند
    • بیس کمتری دارند
    • فرکانس های بالای تیز
    • قدرت هندلینگ پایین
    • خیلی از مدلهای فول رنج نیاز به باکس های بسیار بزرگ نسبت به جثه خود بلندگو دارند که غالبا هم بصورت هورن هستند تا فرکانس پایین تشدید بشه

اسپیکرهای چند راهه:
    مزایا: (البته اینها موارد کلی هستند و درباره همه برندها و مدلها صدق نمیکنن)

• قدرت هندلینگ بیشتر و حجم صدای فراگیرتر
    • دیستورشن کمتر به دلیل اینکه هر یونیت وظیفه تولید یه رنج فرکانسی خاص رو برعهده داره و فشار اضافه بر روی تنها یک بلندگو (فول رنج) نمیاد
    • بیس و فرکانس های پایین قوی تر
    • پوشش دامنه فرکانسی بهتر
    • عمر طولانی تر به دلیل اینکه میشه از یونیت های Cast frame استفاده کرد (البته فول رنج هم از این نوع هست)
    • تفکیک بالاتر از فول رنج در صورتی که بلندگو Horn-loaded باشه (اصولا هورن ها بالاترین تفکیک رو دارند و هیچ فول رنج با بلندگوی چند راهه دیگه نمیتونه به تفکیک اونها دست پیدا کنه)
    • عدم وجود دیستورشن اینترمدیشن
    • فرکانس های بالای نرم تر (بستگی به مدل داره ولی در شرایط مساوی)
    • جعبه متناسب با سایز بلندگوها

معایب: (البته اینها موارد کلی هستند و درباره همه برندها و مدلها صدق نمیکنن)

• امکان ایجاد اختلاف فازی در کراس اور که به منظور جلوگیری از اون کراس اور باید خیلی دقیق و با محاسبات منطقی طراحی بشه
    • امکان خراب شدن سویت پوینت در صورتیکه اثر متقابل یونیت های مختلف و فواصل به درستی در نظر گرفته نشه
    • قیمت بیشتر

ولی فول رنج ها میتونن انتخاب های خوبی باشند... من از فاستکس فقط صدای سری زیگما 168 رو شنیدم... ولی با توجه به ریوهایی که از مدلهای مختلفش خوندم به نظر میرسه بهترین و اقتصادی ترین انتخاب در فاستکس FE206EN باشه که قیمت مناسبی داره... البته برندهای دیگه هم هستند بعنوان مثال Audio Nirvana فول رنج بسیار عالیه که تازگی یکی از دوستان 12 اینچش رو از امریکا خریداری کرد و جعبه براش ساخت که واقعا یه بلندگوی های-اند بود نتیجه اش
    lowther هم یکی از بهترین هاست در فول رنج ها همچنین PAudio... برندهای دیگه هم هستند مثل Tangband... Markaudio... Vifa... fountek... aurasound... peerless

15. 3 کاربر از klipsch بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •