تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 7 از 91 اولاول ... 345678910111757 ... آخرآخر
نمايش نتايج 61 به 70 از 901

نام تاپيک: های-فای ... های-اند... سیستم های استریو

اگه نباشه جاش خالی می مونه sound.vision's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

klipsch صحبت شما درباره کراس اور و نقش اون 100 درصد پذیرفته و منطقی هست اما یه نکته به نظرم رسید و اون اینکه بهتر نبود برای میدرنج از همان مید واقعی استفاده می کردی تا یه فول؟

درسته که با کراس اور محدوده فرکانسی که واردش میشه رو کنترل می کنی... ولی بازم اگه از یه مید واقعی استفاده کنی ارزشمندتره به علاوه اینکه اگه از میدرنج واقعی استفاده کنی دیگه نیازی نیست باکس پشت مید رو از وفر و یا سایر بلندگوها جدا کنی چون میدهای واقعی پشتشون بسته هست و امواج صدا و یا ضربات ووفر تاثیری بر تولید صدای اونها نداره....

نکته بعدی اینکه اگه ممکنه در مورد هورن و کاری که می خوای انجام بدی بیشتر توضیح بده...با عرض پوزش 2زاری من نیافتاد..

از همه مهم تر ووفرها رو چند و از کجا خریدی؟ جالبه که درایوهای ارزشمند Peerless تونستی پیدا کنی...

نکته آخر اینکه اگه زحمتی نیست از چیزایی که می خری عکس بگذار و در مورد هزینه ها توضیح بده....

گام به گام مراحل کارتو توضیح بده

سپاس

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

klipsch صحبت شما درباره کراس اور و نقش اون 100 درصد پذیرفته و منطقی هست اما یه نکته به نظرم رسید و اون اینکه بهتر نبود برای میدرنج از همان مید واقعی استفاده می کردی تا یه فول؟

درسته که با کراس اور محدوده فرکانسی که واردش میشه رو کنترل می کنی... ولی بازم اگه از یه مید واقعی استفاده کنی ارزشمندتره به علاوه اینکه اگه از میدرنج واقعی استفاده کنی دیگه نیازی نیست باکس پشت مید رو از وفر و یا سایر بلندگوها جدا کنی چون میدهای واقعی پشتشون بسته هست و امواج صدا و یا ضربات ووفر تاثیری بر تولید صدای اونها نداره....

نکته بعدی اینکه اگه ممکنه در مورد هورن و کاری که می خوای انجام بدی بیشتر توضیح بده...با عرض پوزش 2زاری من نیافتاد..

از همه مهم تر ووفرها رو چند و از کجا خریدی؟ جالبه که درایوهای ارزشمند Peerless تونستی پیدا کنی...

نکته آخر اینکه اگه زحمتی نیست از چیزایی که می خری عکس بگذار و در مورد هزینه ها توضیح بده....

گام به گام مراحل کارتو توضیح بده

سپاس

در مورد استفاده از مید باید بگم که این بلندگو یه فول رنج 4 اینچه که تمام دامنه فرکانسی که یه میدرنج پوشش میده رو ساپورت میکنه... دلیل دوم تفکیک خیلی بالای این فول رنجه... تفکیک این بلندگو بسیار بالاست و در واقع با توجه به محدودیت دسترسی به قطعات در ایران، میدرنجی نمیتونستیم تهیه کنیم که قیمتش مناسب باشه و این تفکیک رو بده... دلیل دیگه اینه که وقتی ما یه فول رنج که قادر به پخش فرکانس پایین + مید + فرکانس های بالا هست رو طوری کراس کنیم که بعنوان میدرنج عمل کنه، در واقع اون یونیت خیلی راحت و بدون متحمل شدن باز اضافه کارشو انجام میده... با این فول رنج وووکال خیلی عالی میشه... در ضمن اپن بفل هم ساخته میشه و میدرنج کاملا آزاده برای ساخت بهترین صدا... اصلا نگران این فول رنج نباشید ... شما میتونید با خرید یک جفت ازین فول رنج و بدون هیچ کراس اور یا ووفر و تویتری یه بلندگوی خیلی خوش صدا داشته باشید...

در مورد هورن باید بگم که هورن ها در واقع وظیفه پرتاب و پخش صدارو برعهده دارند... البته یه سری از بلندگوها کاملا هورن هستند و تمام یونیت هاشون هورنه... ولی برای این بلندگو ما نمیخوایم یه بلندگوی هورن بسازیم... فقط برای تویتر یه هورن در حال سخته که تعبیه میشه... طبق اندازه گیری هایی که انجام دادیم تفکیک تویتر رو 3 دسی بل افزایش داد... همچنین به دلیل نقش عمده تویتر در imaging و ساند استیج، این عوامل هم با استفاده از هورن بهبود پیدا میکنه...

در مورد خرید قطعات باید بگم که از فروشگاه JBL آقای حجازی (خ. جمهوری، پاساژ امجد، زیر همکف) خریداری شده... بله ووفرهای پیرلس حقیقتا به معنای واقعی کلمه بی همتا هستند... مگنت دوبل داره ... یعنی کاملا ووفری مناسب های-فای... شانس داشتیم که همچین ووفری با قیمت بسیار مناسب گیرمون اومد (قیمتش دونه ای 40000 تومنه ولی ما 4 تا خریدیم دونه ای 37.5 بهمون دادن)... فول رنج هم جفتی 35 تومن خریداری شده... تویترها هم دونه ای 9000 تومان... در کل جا داره از آقای حجازی تشکر کنم، یونیت هایی خوبی دارند و مجموعه بزرگی از انواع بلندگو که البته خیلی هاشون اصلا برای های-فای مناسب نیستند ولی چیزهای تک و خاصی مثل پیرلس هم توشون پیدا میشه... الان با حساب سرانگشتی کل بلندگوها 203 هزار تومن شده... کراس اور طراحی شده و ساختش از بهترین متریال بوده که اون هم حدود 40 هزار تومن هزینه داشته ... تا اینجا یعنی 243 هزار تومن... ساخت باکس هم که هزینه ای نداره کار خودمه فقط متریال و شیت خام ام دی اف میونه... ساخت پایه های مخطروطی هم جزو بودجه هست... همچنین فیس جلوی بلندگو از پلگسی گلس ساخته میشه که این هم یه هزینه داره... برای ارتباطات داخلی هم از سیم نقره استفاده میشه و قلع نقره برای لحیم کاری که اینا هم هزینه جدا داره که اضافه میشه
    ما در کل 500 هزار تومن در نظر گرفتیم که واقعا برای یه همچین صدایی خیلی عالیه... یعنی تا وقتی به صداش گوش نکنید باورتون نمیشه یه مجموعه 200 هزار تومنی از بلندگوها یه همچین های-فای دلنشینی رو بسازه... البته اگه کسی بخواد خودش بسازه با یه کمی خرج بیشتر میتونه کل باکس هارو از پلگسی گلس بسازه که دیگه واقعا یه تیکه از هنر میشه

عکس هم بزودی میزارم... فردا هورن ها آماده میشه باید برم بگیرم... گرفتم همه رو یکجا عکس میگیرم

در ضمن یه نکته مهم که یادم رفت بگم... داریم روی deflector کار میکنیم... قطعه ای که اولین بار توسط کمپانی Manger تحت عنوان Holoprofile طراحی شد... میتونه انقلابی در ساخت اسپیکرهای های-فای و های-اند باشه... تحقیقات زیادی روش انجام دادیم... نمونه های اولیش هم ساخته شده... تاثیرش در ساند استیج و ایمیجینگ با گوش قابل لمس بوده ولی برای علمی شدن کاری که داریم انجام میدیم در صدد هستم از تجهیزات و ابزار دقیق دانشگاه علم و صنعت استفاده کنیم... البته اگه بهمون دسترسی بدن که احتمالش زیاده چون یه کانکشن خیلی خوب پیدا کردیم که خودش استاد دانشگاهه و عاشق صدا هم هست و نتیجه کارمون برای خود ایشون هم حائز اهمیت هست
    Last edited by klipsch; 15-12-2011 at 18:29.

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض Klipsch اسطوره ای در صدا

امروز یه کمی وقت فراغت داشتم... بیکار ننشستم و گفتم یه کاری کرده باشم یه تکه پلکسی داشتم که پرت بود و استفاده مفیدی نداشت... گفتم باهاش یه تابلو نوری درست کنم... LED هم که داشتم... ولی خب لیزر ندارم که تو خونه! گفتم یه روشی خودم ابداع کنم... اول طرحی که میخواستم حک بشه رو توی فتوشاپ آماده کردم... بعد بصورت معکوس بوسیله پرینتر روی پلگسی پرینت زدم... در تمام نواحی بغیر از اون قسمتی که لوگو بود با لایه ای از پودر پوشیده شد...... بعد بصورت اسپری تینر 20000! (و یه مقدار خیلی کم اَستون صنعتی) پاشیدم روی پلگسی کمتر از چند ثانیه تینر بخش هایی که فاقد حفاظ بود رو توی خودش حل کرد... بعد با آب سرد شستم نتیجه دقیقا مثل لیزر شد... یه سندبلست عالی...

Last edited by klipsch; 15-12-2011 at 21:34.

4. 3 کاربر از klipsch بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه sound.vision's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

در مورد استفاده از مید باید بگم که این بلندگو یه فول رنج 4 اینچه که تمام دامنه فرکانسی که یه میدرنج پوشش میده رو ساپورت میکنه... دلیل دوم تفکیک خیلی بالای این فول رنجه... تفکیک این بلندگو بسیار بالاست و در واقع با توجه به ...............
    در مورد میدها خوب باید گفت حق با شماست اینجا به بلندگوهای خوب دسترسی نداریم و نمی شه زیاد مانور داد بنابراین باید به همون فول ها رضایت داد هر چند همون مغازه میدهای آلمانی خوبی داره که فقط مشکلشون ظاهر نه چندان دلچسب اونها هست..... و در مورد اون فروشگاه هم باید گفت انصافا جزء معدود جاهایی هست که یه سری جنس بدرد بخور داره فقط ای کاش آمپ بهتری برای تست صدا تو مغازه می گذاشت!

در مورد پلگسی گلس هم یعنی می خوای پنل جلوی باندها رو از این جنس بزنی؟
    به نظر من اگه از MDF مات با رنگ تیره استفاده کنی خیلی شکیل تر می شه (نظر شخصی)

راستی با چه آمپی صدای این بلندگوها رو درآوردی؟ یا تصمیم داری با چه آمپی ببندی باندها رو؟

6. این کاربر از sound.vision بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

در مورد میدها خوب باید گفت حق با شماست اینجا به بلندگوهای خوب دسترسی نداریم و نمی شه زیاد مانور داد بنابراین باید به همون فول ها رضایت داد هر چند همون مغازه میدهای آلمانی خوبی داره که فقط مشکلشون ظاهر نه چندان دلچسب اونها هست..... و در مورد اون فروشگاه هم باید گفت انصافا جزء معدود جاهایی هست که یه سری جنس بدرد بخور داره فقط ای کاش آمپ بهتری برای تست صدا تو مغازه می گذاشت!

در مورد پلگسی گلس هم یعنی می خوای پنل جلوی باندها رو از این جنس بزنی؟
    به نظر من اگه از MDF مات با رنگ تیره استفاده کنی خیلی شکیل تر می شه (نظر شخصی)

راستی با چه آمپی صدای این بلندگوها رو درآوردی؟ یا تصمیم داری با چه آمپی ببندی باندها رو؟

کاملا درسته ما در ایران به منابع خوب دسترسی نداریم ولی من خودمو محدود نمیکنم. اگه چیزی نیاز داشته باشم که تو ایران نباشه از امریکا سفارش میدم. سایت های خوبی مثل مدی ساند یا Partsexpress هستند که خیلی ازشون خرید داشتم... خیلی چیزا که تو ایران نبوده مثلا سیم نقره رو از امازون خریدم. در مورد فول رنج باید بگم اگه صدای این بلندگو رو گوش کنی کاملا نظرت عوض میشه... ظاهر ساده با مگنت دوبل و نه هیچ چیز خاص... ولی وقتی بصورت اپن بفل و پلیسمنت خوب نصبش کنی... سورس خوب هم داشته باشی (ترجیحا یه آمپ لامپی کم وات) بعد خودت متعجب میشی! و میگی این همه صدا (از نظر حجم) و این همه موزیکالیتی با این تفکیک عالی و شیشه ای از این فول رنج 10 سانتی میاد بیرون؟! ... واقعا حرف نداره ... احتمالا برم یه چند جفت بخرم چون قیمتش حرف نداره ... تقریبا میشه گفت با این پول هیچ بلندگویی که صدای های-فای بهتون بده نمیتونید بخرید... جفتی 35 هزار تومن یعنی حدود 27 دلار! چون میتونید بصورت کراس اور هم استفاده کنید (چون فول رنجه) و چون باکس خاصی نیاز نداره و بصورت اپن بفل براحتی میتونید استفاده کنید پس میشه با حداکثر 50 هزار تومن یه بلندگوی عالی داشت... ولی خب ما تویتر و ووفر اضافه کردیم که داینامیک سیستم بره بالا... دیستورشن در ولوم های بالا بیاد پایین... چون وقتی صدا از یه فول رنج کوچک ساطع میشه، اگه ولوم خیلی بره بالا اون بلندگو هرچقدر هم که خوب باشه بالاخره به دلیل کوچک بود وارد دیستورشن صدا میشه... ولی وقتی 3 یا 4 راهه باشه بلندگو بار تقسیم میشه، کیفیت بهتر میشه، داینامیک میره بالا، دیستورشن میاد پایین و ...

در مورد پلگسی گلس فکر کنم شما پلکسی شیشه ای رو دیدی فکر کردی از اون میخوام استفاده کنم، در حالیکه منظورم پلگسی 20 میل مشکی منظورمه... مشکی یعنی بلک پیانو... حالت پذیری عالی داره پلگسی با لیزر و راحت میشه جای بلندگوهارو روش در آورد... همچنین لبه های کار به راحتی پَخ میخوره و صیقل داده میشه و خیلی زیبا میشه... تقریبا میتونم بگم بهترین حالت میشه اگه بخوایم طرح چوب نباشه... میشه مثل بدنه پیانو... از طرفی به دلیل چگالی بسیار بسیار بالایی که داره (17 برابر شیشه) موتور برد (فیس یا فرانت پنل بلندگو رو بهش میگن موتور برد) اصلا نیازی به دمپینگ نداره! جداره های کناری و درب پشتی از mdf استفاده میشه ولی استفاده از mdf روکشدار به نظر من اصلا برای ساخت بلندگو مناسب نیست... بهترین حالت استفاده از ام دی اف بدون روکشه ... ام دی اف روکشدار اصطلاحا چسب خور نیست... لبه ها ممکنه درز پیدا کنه... بتونه کاری نمیشه کرد... ولی بدون روکش دست درودگر بسیار بازه... شما سازه رو سر هم میکنی... درزهارو با چشم پر میکنی میزاری زیر پرس... اگه لبه های برجسته توی کار باشه با سمباه لرزشی صاف میکنی... در نهایت پرداخت میکنی و یه رنگ مشکی براق میزنی بهش... یا حتی میشه Veneer کرد نتیجه نهایی رو... وینیر کسی تو ایران آشنایی نداره و من به زحمت یاد گرفتم چطور میشه اینکارو کرد... یه جستجو کنید توی گوگل می بینید چه نتایج عجیب و عالی داره این Veneer

من روز اولی که این بلندگوهارو خریدم خیلی سریع با یه آمپ دم دستی تست گرفتم که Pioneer SX-950 بود که یه وینتیج خوش صداست و صداش کاملا شناخته شدست... صدا عالی بود... ولی بعد که باکس برای تست ساختیم با Marantz PM-15 S2 تست گرفتم که رفرنسه... واقعا عالی بود... من صدا کم گوش نکردم، اکثر برندهایی که تو ایران نمایندگی دارند هم رفتم و صداشونو شنیدم... به جرات میتونم بگم صدایی در حد اسپیکرهای بالای 5 میلیون رو داره...

تعریف از خود نباشه ولی اگه بخواید پول بابت برند ندین و اسپیکر یا رک یا آمپ خودتون بسازید با ظاهری حتی بهتر از برند، باید خیلی از تکنیک هارو یاد بگیرید... من چندیدن ساله که مشغول این کار شدم با این کارا آشنایی کامل پیدا کردم:

ساخت هر سازه ای با MDF
    نجاری با چوب و ساخت هر شکلی... انواع روش های کج بری، شیارزنی، روکش کردن
    رنگکاری انواع چوب و ام دی اف و فلزات
    رنگ کاری الکترواستاتیک
    آبکاری
    سمباده زنی انواع سطوع چوب، ام دی اف، فلزات
    برش و حالت دهی پلکسی گلس، پخ زدن، صیقل دادن، sand blasting، لیزرکاری
    تراشکاری فلزات، مس، فورج، آلومنیوم و غیره و ساخت هر قطعه ای که نیاز باشه به شکل دلخواه
    و خیلی کارهای دیگه

معمولا اشخاص حوصله و وقت یا تجربه اینکارا رو ندارن... مثلا یه شخصی میخواد یه بلندگو بسازه براش ناشناخت ست که از کجا شروع کنه... از چه متریالی استفاده کنه... چطوری شکل بده... چطوری نقشه بکشه... کجا بخره لوازم رو... ولی خب اگه کسی میخواد با هزینه منطقی و کم چیز خاصی داشته باشه باید درگیر کار بشه... بعنوان مثال آقای حقی پارسال بلندگوی فول رنج فاستکس رو ساختند که کارشون از نظر ساخت باکس حرف نداشت... کلی وقت صرف کردند و کار رو دقیق در آوردند و نتیجه هم عالی بود به گفته خودشون...
    Last edited by klipsch; 16-12-2011 at 00:26.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

سلام من تصمیم گرفتم ازwd tv liveویک آمپلی فایر و یک جفت اسپیکر استفاده کنم لطفا در مورد انتخابهای مناسب آمپلی فایر و اسپیکر و اتصالات لازم منو راهنمایی کنید ممنونم

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

سلام من تصمیم گرفتم ازwd tv liveویک آمپلی فایر و یک جفت اسپیکر استفاده کنم لطفا در مورد انتخابهای مناسب آمپلی فایر و اسپیکر و اتصالات لازم منو راهنمایی کنید ممنونم

سلام
    دوست عزیز پلیر وسترن دیجیتال ذاتا نمیتونه یه سورس مناسب باشه... اگه از خروجی RCA این دستگاه استفاده کنید صدا واقعا به معنای واقعی کلمه یه اقتضاحه... اصلا برای های-فای مناسب نیست... یعنی در کل این دستگاه برای های-فای طراحی نشده و خروجی RCA مناسب نداره... ولی خب اگه شما یه DAC داشته باشید، میتونه بصورت خام دیتای صدارو بصورت 0 و 1 از طریق پورت اپتیکال استریم کنید روی دک... دک کار تبدیل به آنالوگ رو انجام میده... اونوقت این دستگاه کوچک 100 دلاری تبدیل میشه به یکی از بهترین پلیرهایی دیجیتال... فی الواقع به دلیل اینکه این دستگاه قادر به پخش Flac Lossless 24/192 هست و با توجه به اینکه دیتای خروجی از اپتیکال دقیقا همون چیزیه که در فایل ذخیره شده، پس تبدیل میشه سورس عالی...
    Last edited by klipsch; 16-12-2011 at 13:55.

10. این کاربر از klipsch بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

سلام بازهم ممنون راجع به آمپلی فایر من pm6004-marantzمد نظرمه برای بلند گو همbx2مانیتور آدیو برای آیا انتخاب خوبیه؟برای dacچه مارکی و به کجا مراجعه کنم

12. این کاربر از mambaki بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

سلام بازهم ممنون راجع به آمپلی فایر من pm6004-marantzمد نظرمه برای بلند گو همbx2مانیتور آدیو برای آیا انتخاب خوبیه؟برای dacچه مارکی و به کجا مراجعه کنم

برای دک به این دو نفر میتونید مراجعه کنید البته دوستان دیگه هم هستن ولی من اطلاع ندارم که چیزی موجود داشته باشن:

1- استودیو آوین آوا آرتا (آقای سیروس امیدوار) ایشون برند Shanling رو میتونن بهتون بدن (پاسداران - میدان هروی)

2- آقای فرزاد پورسرخ ، ایشون برند Cambrige Audio رو میتونن بهتون بدن (مفتح پایین تر از میدان هفت تیر)

در مورد مونیتور اودیو bx2 باید بگم که صداشو نشنیدم و نمیتونم نظری بدم ولی طبق مشخصاتی که ارائه شده توسط کمپانی نباید بد باشه . باز هم برای خرید اصلا به اسم و برند و مشخصات بسنده نکنید، بهترین ملاک گوش شماست... گوش کنید و بخرید... (به نظر من اگه میخوای برای بلندگو زیاد هزینه نکنی بجای مونیتور اودیو روی میشن یکم فکر کن... البته نظر شخصیه چون صدای جفت این برندهارو شنیدم اکثر مدلهاشونو که تو ایران هست)

مرنتز چیز خیلی خوبیه البته بستگی به مدل داره ولی این مدل باید چیز خوبی باشه ولی باز باید گوش کنید و نظر بدین... من PM-15 s2 مرنتز دارم که واقعا راضی هستم...

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

cambridge audio dacقیمتی حول و حوش4500دلارداره درسته؟یک سوال برای انتخاب تراکها چطور میشه عمل کرد روی WDTVمانیتور داره یا نه

---------- Post added at 05:41 PM ---------- Previous post was at 05:40 PM ----------

قیمتی حول و حوش450دلارداره درسته؟یک سوال برای انتخاب تراکها چطور میشه عمل کرد روی WDTVمانیتور داره یا نه

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •