تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 6 از 91 اولاول ... 23456789101656 ... آخرآخر
نمايش نتايج 51 به 60 از 901

نام تاپيک: های-فای ... های-اند... سیستم های استریو

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2011

پيش فرض

دوست عزیز فرمایش شما متین، من هم در پی بحث نیستم ولی حقیقتا منطق دوستان صداباز (ماشین باز) رو درک نمیکنم... خواستم شما یه کمی روشنگری کنید شاید برام توجیه شد چون من توی اتومبیل خودم رادیو هم ندارم
    اکوستیک محیطی در های-فای با اکوستیک خودرو بسیار متفاوته... در اکوستیک خودرو براحتی میشه به SPLهای بالا دست یافت ... ولی در اکوستیک های-فای کار بسیار مشکلیه که حتی به 120 دسی بل برسیم... فضای داخل یه خودرو بسیار محدوده (اگه یه سواری سدان رو در نظر بگیریم) و از چند متر مکعب تجاوز نمیکنه، با توجه به مراتب فوق چندتا سوال برام پیش میاد:

1- آیا از این حجم و فشار بسیار زیاد صدا در یه محیط محدود اذیب نمیشید؟
    2- عدم وجود ساند استیج در ماشین برام توجیهی نداره... معمولا در عقب و جلوی خودرو چندین کامپوننت نصب میشه، یعنی از حالت استریو خارج میشه... ساند استیجی ندارم و ایمجینگ هم مطمئنا جالب نیست... شما چطور تحمل می کنید؟
    3- در کل اکوستیک تنظیم رکورهای مخصوص ماشین با رکوردهای دیگه فرق میکنه، یعنی تنظیم کننده آهنگ رو طوری تنظیم میکنه که شنونده در ماشین باهاش حال کنه... موزیکالیتی جالب نداره ... تو کارهای داخل ایران به نظر من فقط سیروان کارهاش جالبه.... نظر شما چیه؟
    کاملا حرفتون رو قبول دارم ساند استیج در خودرو تقریبا وجود نداره به خاطر فاصله از اسپیکرها و ...و هیچ وقت ما hifi خونگی رو در اتومبیل نداریم ولی طراحان سعی می کنن ما رو به صدای hifi نزدیک کنن و یکی از این کارها استفاده از پروسسور ها هست که یکی از کارهای این قطعه تایم الاینمنت هست, در خودرو چون راننده رو نمیشه جا به جا کرد ما به طور مجازی اسپیکر ها رو جا به جا می کنیم تا اون حالت ایمجین به وجود بیاد (البته به صورت دیجیتال که اینم همون طور که میدونید خودش ایراد داره و احتمال فاصله گرفتن از صدای رفرنس هست)

اگه بیشتر می خواین اشنا بشین به لینک زیر برین
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    پاسخ سوال 1: ما دو سبک در خودرو داریم عده ای دنبال صدای با حجم بالا هستن واز ووفرهای بزرگ 15 اینچی استفده می کنن و حرف شما درسته بالای 140 دبی هم بعضن گوش می کنن ولی دسته دیگری حجم صدا براشون مهم نیست فقط کیفیت مهمه که به 130 دسیبل نمی رسن و از ساب های 8 یا 10 استفاده می کنن
    2: جای نصب کامپوننت ها هم مهمه , بعضی ها برای حفظ دست وپا شکسته استیجیک فقط ازاستیج جلو استفاده می کنن ولی برای سبک های ترنس و... اتومبیل خیلی عالیه به خاطر فضای کوچیک . یه جورایی فرم موسیقی گوش کردن در خودرو به هدفون نزدیکه
    در ساب های بزرگ حفظ دقت خیلی سخته و در ریتم های تند بعضن جا می مونن ولی به خاطر sd (صفحه بزرگ) زیاد سنسیویتی افزایش پیدا می کنه و حجم صدای زیادی داره که این ووفر ها بدرد همون سبک اول که گفتم می خوره ولی وقتی ازسابهای 8 یا 10 استفاده می شه دقت بسیار افزایش پیدا می کنه و خبری از ویبره ای که فرمودیم نیست البته این به ذات صدای ووفر هم بر می گرده
    و یه برتری که خودرو داره و موسیقی گوش کردن رو خیلی جذاب می کنه جابه جایی شنونده هست که لذت رو افزایش می ده درحالی که در خونه شما ثابت نشستین
    یک عامل مهمی که شما افت کیفیت در خودرو دارین اکوستیک خودرو هست که در خودروهای ایران فرقون خبری ازش نیست و در خودروهای امروزی طراحی داخل و استفاده از جاذب های مخصوص باعث شده تا حدی مشکل کم رنگ تر بشه
    بازم می بخشین اگه نتونستم موضوع رو خوب باز کنم

2. 2 کاربر از avare 3355 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

باسلام خدمتKlipschعزیز.دوست عزیز من می خوام یه سیستم جم و جور برای اتاق شخصی خودم جمع کنم.برام وضوح صدا خیلی مهمه نه بلندی و صدای اذیت کننده.راجع به سیستم های میکرو های فای چیزهایی شنیدم و فکر می کنم برای من مناسب باشه .لطفا منو راهنمایی کنید آخرین رنج قیمت هم تا یک میلیون.ببخشید اگه آماتور صحبت کردم

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

باسلام خدمتKlipschعزیز.دوست عزیز من می خوام یه سیستم جم و جور برای اتاق شخصی خودم جمع کنم.برام وضوح صدا خیلی مهمه نه بلندی و صدای اذیت کننده.راجع به سیستم های میکرو های فای چیزهایی شنیدم و فکر می کنم برای من مناسب باشه .لطفا منو راهنمایی کنید آخرین رنج قیمت هم تا یک میلیون.ببخشید اگه آماتور صحبت کردم
    سلام
    دوست عزیز انتخاب های زیادی در ایران ندارید... چندتا برند بیشتر در دسترس نیست... پیشنهاد میکنم بجای سیستم مینی، دو سه تا کامپوننت با قیمت مناسب بخرید... یه آمپ... یه جفت اسپیکر... یه سی دی پلیر... البته بودجه ی کمی اختصاص دادی ولی میتونی آمپلی فایر رو حذف کنی و از مونیتورینگ اکتیو استفاده کنی... البته مونیتورینگ غالبا فلت هستند کاراکترهای دیگه رو مثل Coloration, Smoothness, Warmness رو کمتر دارند یا اصلا ندارند... صدای فلت بهتون میده البته تفکیک بدی ندارند که البته بستگی به برند و مدل داره... البته یه سری بلندگوهای میشن و وارفیدل و تنوی ارزون قیمت هم یه زمانی بود... خودم یک جفت میشن خریدم 120 تومن (آکبند) هرکی صداشو گوش کرد باورش نمیشد یه بوکشلف خیلی خیلی کوچک اون صدای گرم و دلنشین و حجیم رو ایجاد کنه... فروختمش متاسفانه ولی میتونی چیزای خوش صدایی مثل اینا هم بگیری اگه بگردی... میتونی خودت هم بلندگو بسازی مثلا فول رنج ... باز هم متاسفانه من فروشنده برند خاصی نیستم و نمیتونم چیزی بهتون عرضه کنم ولی میتونم راهنمایی کنم که چه چیزهایی از نظرم خوب بوده با این بودجه...
    Last edited by klipsch; 12-12-2011 at 20:25.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض

آقای کلیپش هنوز وقت پیدا نکردین راجع به اون مثلث طلائی برامون صحبت کنین؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

سلام دوباره ممنون از وقتی که برام گذاشتید پس اگر براتون مقدوره راهنماییم کنید و در نظر بگیرید که مهمترین مساله برام وضوح صداست نه بلندی صدا چون من کارهای سنتی گوش میدم باز هم ممنون

Banned
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

میگم سیستم های-فای واسه خودرو وجود داره؟!

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

سلام
    دوست عزیز انتخاب های زیادی در ایران ندارید... چندتا برند بیشتر در دسترس نیست... پیشنهاد میکنم بجای سیستم مینی، دو سه تا کامپوننت با قیمت مناسب بخرید... یه آمپ... یه جفت اسپیکر... یه سی دی پلیر... البته بودجه ی کمی اختصاص دادی ولی میتونی آمپلی فایر رو حذف کنی و از مونیتورینگ اکتیو استفاده کنی... البته مونیتورینگ غالبا فلت هستند کاراکترهای دیگه رو مثل Coloration, Smoothness, Warmness رو کمتر دارند یا اصلا ندارند... صدای فلت بهتون میده البته تفکیک بدی ندارند که البته بستگی به برند و مدل داره... البته یه سری بلندگوهای میشن و وارفیدل و تنوی ارزون قیمت هم یه زمانی بود... خودم یک جفت میشن خریدم 120 تومن (آکبند) هرکی صداشو گوش کرد باورش نمیشد یه بوکشلف خیلی خیلی کوچک اون صدای گرم و دلنشین و حجیم رو ایجاد کنه... فروختمش متاسفانه ولی میتونی چیزای خوش صدایی مثل اینا هم بگیری اگه بگردی... میتونی خودت هم بلندگو بسازی مثلا فول رنج ... باز هم متاسفانه من فروشنده برند خاصی نیستم و نمیتونم چیزی بهتون عرضه کنم ولی میتونم راهنمایی کنم که چه چیزهایی از نظرم خوب بوده با این بودجه...
    salam man 1 mini hifi onkyo 2004 daram,nazaretoon chie ?

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

پاسخ پست های قبلی رو میدم بزودی... یه کمی سرم شلوغه
    Last edited by klipsch; 15-12-2011 at 12:02.

اگه نباشه جاش خالی می مونه sound.vision's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

درود،

دوستی صحبت از ساخت باندهای استریو کرده بود... کارش به کجا رسید و دوم اینکه مهم ترین بخش یعنی بلندگوهای مورد نیاز رو از کجا و احتمالا چه برندی می خوای تهیه کنی؟

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

درود،

دوستی صحبت از ساخت باندهای استریو کرده بود... کارش به کجا رسید و دوم اینکه مهم ترین بخش یعنی بلندگوهای مورد نیاز رو از کجا و احتمالا چه برندی می خوای تهیه کنی؟

سلام
    دوست عزیز بلندگو در حال ساخته... کراس اور هم بخش بسیار مهمی از ساختار هر اسپیکریه... اگه کراس اور اصولی و با در نظر گرفتن مشخصات بلندگوها ساخته نشه، یا در ساختش از قطعات نامرغوب استفاده بشه، نتیجه این میشه که محدوده کراس شدن جابجا میشه و توان اضافه (غالبا) از فرکانس های پایین به بلندگوی مید یا از مید به تویتر تحمیل میشه که نتیجه اش میشه Saturation در کراس اور به دلیل عدم پاسخگویی بلندگو و در نتیجه صدا دیستورت میشه ... از همین جهت کراس اورها رو داریم خیلی دقیق و با بهترین متریال میسازیم... برای بلندگوها هم از دوتا ووفر Peerless که ساخت دانمارک هستند و کاملا در شاخه hi-fi طبقه بندی میشن استفاده میکنم که استفاده یک جفت بصورت سری و با طراحی درست ونت های خروجی و لیتر داخلی باکس ها، محدوده قابل پخش فرکانس های پایین به 30 هرتز یا حتی پایین تر میرسه که خیلی نتیجه خوبیه .... برای میدرنج از فول رنج استفاده شده که با کراس کردن مناسب بار اضافه فرکانس پایین و فرکانس بالا از دوشش برداشته شده و در نتیجه ووکال بسیار لطیف و نرمی خواستیم داشت (این بلندگوی فول رنج خودش به تنهایی و بدون هیچ کراس اور و ووفر و تویتری میتونه خودش یه بلندگوی کامل باشه ولی ما میخواستیم دامنه فرکانس های پایین و بالا رو گسترش بدیم و از جهتی بار تقسیم فرکانس بین 4 یونیت، احتمال دیستورت شدن صدا رو کاهش و در نیتجه هندلینگ کلی و حجم صدارو افزایش بدیم... این فول رنج تفکیکی حدود 100 دسی بل داره)... برای تویتر از 1 اینچ دام سیک (ابریشم) ساخت کرده استفاده میشه که تفکیک صدای خیلی بالایی داره یه چیزی حدود 116 دسی بل... البته قصد ما اینکه تویتر رو پشت یه هورن اسپریکال (spherical) حدود 12 سانتی متری قرار بدیم که حداکثر تفکیک رو بهمون بده... هورن متاسفانه در ایران خیلی استفاده نمیشه و ناشناخته هست به همین دلیل مجبور شدم برای هورن با یه قالبساز وارد مذاکره بشم که برامون قالبش رو بسازه و بوسیله تزریق پلاستیک بتونیم هورن مورد نظر رو داشته باشیم... نتیجه کلی واقعا عالیه... یعنی با این بودجه محدود (حداکثر 500 هزار تومان) نتیجه مافوق تصور میشه... یه بلندگوی کاملا های-فای و بلکه های-اند که تفکیک صدای خیلی بالایی داره که بعد از اتمام کار بوسیله ابزار دقیق در شرایط کاملا اکوستیک و استاندارد اندازه گیری میشه ولی بصورت تئوری تفکیک نهایی قابل انتظار بین 95 تا 100 دسی بل پیش بینی میشه... البته همین الان هم ما صدای این سیستم رو شنیدیم ولی نه در باکس نهایی... بلکه از ام دی ام بدون روکش ماکتی درست کردم فقط برای تست .... و چه صدایی! WOW

بالاخره طرح نهایی سیستم هم مشخص شد... یه چیزی شبیه این میشه که البته بخش بالایی اپن بفل هست:

بخش پایین که باکس مخصوص ووفرها هست که پورت شده ... بخش بالایی به دلیل استفاده از فول رنج بصورت اپن بفل ساخته میشه که کل قضیه تحویله و تخلیه هوا منتفی میشه و در واقع فول رنج کاملا آزادانه بهترین صدارو تولید میکنه... تویتر دام هم که اصلا نیازی به پورت یا سیلد شدن نداره...

12. این کاربر از klipsch بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •