تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 54 از 91 اولاول ... 44450515253545556575864 ... آخرآخر
نمايش نتايج 531 به 540 از 901

نام تاپيک: های-فای ... های-اند... سیستم های استریو

پروفشنال Memonex's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

سلام به همه دوستان،

میخواستم یک جفت بلندگوی بوک شلف مثلا از برندهای Monitor Audio یا مشابه به عنوان اسپیکر برای کامپیوتر بگیرم. اندازه بلندگو نمیخوام زیاد بزرگ باشه مثلا در حد و اندازه باند سیستم های های فای و کیفیت و شفافیت بالایی رو داشته باشه من الان اکثر اوقات با هدفون موزیک Psy Trance گوش میدم و هیچ کدوم از اسپیکرهای چندتیکه و اینا به درد من نمیخوره و اون شفافیتی که مد نظرم هست رو نتونستم بگیرم. در واقع کاربرد من فقط دو کانال استریو هست. در جریان اسپیکرهای مانیتورینگ هم هستم ولی اونا بیشتر برای آهنگسازی استفاده میشن که بعدا شاید برای ساخت آهنگ بگیرم ولی فعلا برای موزیک بلندگوی معمولی نیاز دارم. بودجه هم هرچی باشه مشکلی نیست.

شما چه برند و مدلی رو پیشنهاد میکنید و اینکه برای استفاده نیاز به امپ دارم یا با کارت صدای آنبرد راه میوفته؟ اگه جواب خیر هست یه مدل امپ با قیمت مناسب هم بهم معرفی کنید مثلا پایونیر یا یاماها و از همه مهمتر اینکه از کجا میتونم تهیه کنم بلندگو و امپ رو چون من شهرستان هستم اگه آدرس خرید اینترنتی هست وگه نه هرچی فروشگاه این وسایل تو تهران (جمهوری اینا) هست بهم معرفی کنید.

ممنون...

2. این کاربر از Memonex بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

قبل از هر چی از شما تشکر می کنم به خاطر وقتتون.
    - هزینه این بلندگو با باکس آماده رو متوجه شدم و اینکه شما می تونید تکمیل شده به بنده تحویل بدین...
    - خب بعد از این بلندگوها به چه چیزی و با چه قیمتی نیاز دارم ؟ از کجا میتونم تهیه کنم؟
    بازم ممنونم.
    دوست عزیز با توجه به اینکه گفتید بودجه محدودی دارید، به نظر من میتونید از آمپ ترانزیستوری آقای عارف استفاده کنید که قیمت مناسبی داره. دوست عزیزمون کاربر [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] این امپ رو دارند گویا. میتونید در موردش از ایشون اطلاعات بیشتر بگیرید

سلام
    یه سوالی در مورد فول رنج 4 اینچ سونی داشتم
    برای اینکه این بلندگو رو بصورت تکی توی یه باکس استفاده کنم چه شکل و چه ابعادی رو پیشنهاد می کنید ؟
    پیشاپیش متشکرم
    سلام دوست عزیز؛
    استفاده از این فول رنج به تنهایی نمیتونه صدای کامل رو بهتون بده

سلام به همه دوستان،

میخواستم یک جفت بلندگوی بوک شلف مثلا از برندهای Monitor Audio یا مشابه به عنوان اسپیکر برای کامپیوتر بگیرم. اندازه بلندگو نمیخوام زیاد بزرگ باشه مثلا در حد و اندازه باند سیستم های های فای و کیفیت و شفافیت بالایی رو داشته باشه من الان اکثر اوقات با هدفون موزیک Psy Trance گوش میدم و هیچ کدوم از اسپیکرهای چندتیکه و اینا به درد من نمیخوره و اون شفافیتی که مد نظرم هست رو نتونستم بگیرم. در واقع کاربرد من فقط دو کانال استریو هست. در جریان اسپیکرهای مانیتورینگ هم هستم ولی اونا بیشتر برای آهنگسازی استفاده میشن که بعدا شاید برای ساخت آهنگ بگیرم ولی فعلا برای موزیک بلندگوی معمولی نیاز دارم. بودجه هم هرچی باشه مشکلی نیست.

شما چه برند و مدلی رو پیشنهاد میکنید و اینکه برای استفاده نیاز به امپ دارم یا با کارت صدای آنبرد راه میوفته؟ اگه جواب خیر هست یه مدل امپ با قیمت مناسب هم بهم معرفی کنید مثلا پایونیر یا یاماها و از همه مهمتر اینکه از کجا میتونم تهیه کنم بلندگو و امپ رو چون من شهرستان هستم اگه آدرس خرید اینترنتی هست وگه نه هرچی فروشگاه این وسایل تو تهران (جمهوری اینا) هست بهم معرفی کنید.

ممنون...
    سلام دوست عزیز؛
    لطفا این موارد رو پاسخ بدین که دقیق تر راهنمایی کنم:
    1- چه سبک موسیقی گوش میدین
    2- فضایی که بلندگو قراره اونجا استفاده بشه چند متر مربع هست؟
    3- چه بودجه ای در نظر گرفتید برای کل پروژه با احتساب هزینه آمپلیفایر؟
    4- میخواید برند آماده بخرید یا بصورت DIY باشه؟
    Last edited by klipsch; 24-12-2012 at 17:18.

4. 4 کاربر از klipsch بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

1- چه سبک موسیقی گوش میدین
    2- فضایی که بلندگو قراره اونجا استفاده بشه چند متر مربع هست؟
    3- چه بودجه ای در نظر گرفتید برای کل پروژه با احتساب هزینه آمپلیفایر؟
    4- میخواید برند آماده بخرید یا بصورت DIY باشه؟
    سلام خدمت شما،

1. خیلی ممنون بله باید یه مقدار توضیح بدم والا سبک موزیک در واقع Psychedelic که خودش زیر شاخه موسیقی التکترونیک و ترنس هست که امروزه واقعا داریم می بینیم بسیار هم در سطح دنیا مطرح شده و آهنگسازهای زیادی هم مشغول به فعالیت هستن و خود این سبک شامل چندین ساب ژانر میشه که تقریبا من اکثرشون کار دارم و گوش میدم انشالله بعدا هم قصد آهنگسازی دارم. یه نکته مهمی که من میتونم در مورد این سبکها بدم اینه که با توجه به افکت ها و لایه های صدای زیادی که بکار برده میشه واقعا هر تراک شامل خیلی از جزییات هست که متاسفانه من با هر بلندگو یا اسپیکر کامپیوتری تست کردم نتیجش واقعا برام افتضاح بود یعنی صدایی بیش از حد خفه که بجز بخش بیس کلا بقیه فرکانس ها بسیار ضعیف شنیده میشن حتی با تنظیمات Bass , Treble و میدرنج هم نمیشد اینو برطرف کرد مثلا روی یکی از سیستم های های فای سونی من امتحان کردم و همینطور روی یک اسپیکر فراسو و ادیفایر.

2. فضایی که بلندگی رو قرار هست بزارم شاید در حد یکی دو متر بیشتر نباشه دقیقا رو به روی خودم روی میز کامپیوتر البته قصد دارم بعدا یه میز بزرگتر بگیرم ولی میتونید در نظر بگیرید دقیقا جایی که مانیتورهای اهنسگزای صدا رو روی میز قرار میدن.

3. اگه واقعا بتونم چیزی خوبی رو بگیرم متغیر هست آخه من نمیدونم با چه مقدار هزینه میتونم نیازم رو برطرف کنم البته طبیعی هست تو بحث صدا هرچی بیشتر هزینه کنی کیفیت بیشتری رو بدست میاری در مجموع با حساب امپ شاید حداکثر یک و نیم بتونم بدم البته فعلا که وضعیت مالی اصلا خوب نیست ولی دارم تلاش میکنم جور کنم.

4. در مورد آماده بودنش هم فرقی نمیکنه اگه یه سیستم خوب و با کیفیت متشکل از امپ و بلندگو بشه پیدا کرد که فرقی نداره وگه نه مثلا امپ جدا و باند هم جدا بگیرم. ساخت بلندگو رو فقط چون سخته و گرون هم در میاد فکر نمیکنم به صرفه باشه حداقل برای من.

6. این کاربر از Memonex بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2005

پيش فرض

سلام دوست عزیز؛
    استفاده از این فول رنج به تنهایی نمیتونه صدای کامل رو بهتون بده

از جوابتون متشکرم
    پیشنهاد شما برای گرفتن صدای کامل ؟
    مثل جناب omni audio از اون بهمراه ووفر پیرلس و توئیتر دام استفاده کنم یا روش ساده تر و ارزونتری هم هست

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

سلام خدمت شما،

1. خیلی ممنون بله باید یه مقدار توضیح بدم والا سبک موزیک در واقع Psychedelic که خودش زیر شاخه موسیقی التکترونیک و ترنس هست که امروزه واقعا داریم می بینیم بسیار هم در سطح دنیا مطرح شده و آهنگسازهای زیادی هم مشغول به فعالیت هستن و خود این سبک شامل چندین ساب ژانر میشه که تقریبا من اکثرشون کار دارم و گوش میدم انشالله بعدا هم قصد آهنگسازی دارم. یه نکته مهمی که من میتونم در مورد این سبکها بدم اینه که با توجه به افکت ها و لایه های صدای زیادی که بکار برده میشه واقعا هر تراک شامل خیلی از جزییات هست که متاسفانه من با هر بلندگو یا اسپیکر کامپیوتری تست کردم نتیجش واقعا برام افتضاح بود یعنی صدایی بیش از حد خفه که بجز بخش بیس کلا بقیه فرکانس ها بسیار ضعیف شنیده میشن حتی با تنظیمات Bass , Treble و میدرنج هم نمیشد اینو برطرف کرد مثلا روی یکی از سیستم های های فای سونی من امتحان کردم و همینطور روی یک اسپیکر فراسو و ادیفایر.

2. فضایی که بلندگی رو قرار هست بزارم شاید در حد یکی دو متر بیشتر نباشه دقیقا رو به روی خودم روی میز کامپیوتر البته قصد دارم بعدا یه میز بزرگتر بگیرم ولی میتونید در نظر بگیرید دقیقا جایی که مانیتورهای اهنسگزای صدا رو روی میز قرار میدن.

3. اگه واقعا بتونم چیزی خوبی رو بگیرم متغیر هست آخه من نمیدونم با چه مقدار هزینه میتونم نیازم رو برطرف کنم البته طبیعی هست تو بحث صدا هرچی بیشتر هزینه کنی کیفیت بیشتری رو بدست میاری در مجموع با حساب امپ شاید حداکثر یک و نیم بتونم بدم البته فعلا که وضعیت مالی اصلا خوب نیست ولی دارم تلاش میکنم جور کنم.

4. در مورد آماده بودنش هم فرقی نمیکنه اگه یه سیستم خوب و با کیفیت متشکل از امپ و بلندگو بشه پیدا کرد که فرقی نداره وگه نه مثلا امپ جدا و باند هم جدا بگیرم. ساخت بلندگو رو فقط چون سخته و گرون هم در میاد فکر نمیکنم به صرفه باشه حداقل برای من.
    خب با توجه به مسایلی که توضیح دادید فکر میکنم یه پیشنهاد دارم که تو رنج بودجه شما قرار میگیره. این دوتا لینک رو ببین شما: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (قیمت بین 350 الی 450 دلاره)
    یک جفت ازین فول رنج فیلیپس دارم در وضعیت 100% مشابه آکبند بدون کوچکترین ایراد. خیلی کم پیش میاد همچین فول رنج هایی مثل فیلیپس و سوپراووکس یا کلنگ فیلم تو ایران دیده بشه. من خودم شخصاً طی 10 سال اخیر فقط یک جفت ازین فول رنج دیدم که همین جفتی هست که الان در اختیار خودمه. این فول رنج 8.5 (حدود 21 سانتی متر قطر) بهترین فول رنجی هست که فیلیپس در کل تاریخ خودش تولید کرده و بسیار معروفه. این صفحه رو مطالعه کن، بروشور محصولات دهه 80 کمپانی فیلیپس. مشخصات فنی این فول رنج رو میتونی ببینی و اونقدر این مدل معروف هست که توی پاورقی یه توضیح مخصوص در موردش بده:

ترجمه متن پاورقی: فول رنج 9710 با اندازه 8.5 اینچی و مگنت سرامیکی با قطر 105 میلیمتر و وزن 400 گرم، بلندگویی با حساسیت بسیار بالاست که طی چند سال متوالی عنوان "معروفترین بلندگوی مورد علاقه دوستداران Hi-Fi" را بدست آورد. این فول رنج پاسخی بسیار خطی در محدوده فرکانسی 45 هرتز تا 19 کیلوهرتز دارند. میزان قدرت آن 20 وات در باکس بسته بالای 30 لیتر حجم داخلی و 10 وات در جعبه باس رفلکس می باشد.

نسخه ای که در بالا توضیح داده شده و توی عکس هم تصویرش رو می بینی، نسخه 9710 با مگنت سرامیکی هست ولی نمونه ای که من دارم مگنت Alnico هست که مشابه همونیه که توی لینک هایی که دادم مشاهده میکنید. مگنت آلنیکو همیشه گرونتره از سرامیکی یا نئودایمیم و ... به دلیل اینکه النیکو آهنربای طبیعی هست که در طبیعت به میزان کم وجود داره بخاطر همین Flux Density بیشتری داره به همین دلیل حجم این مگنت های النیکو برای بلندگو کوچکتر از انواع دیگه هست و عمر این آهنربا هم خیلی بیشتره.

مشخصات فنی این فول رنج به شرح زیر میشه:

Efficiency: 96db@1w/1m
    Frequency response: 40HZ - 19KHZ
    power handling: 20Watt

این بلندگو اونقدر حساسه که اصلا نیازی به یه آمپلی فایر 100 وات، 70 وات یا حتی 50 وات نیست برای درایو کردنش. صدایی که یه بلندگوی کم حساسیت با 50 وات میده رو این بلندگو فقط با 1-2 وات میده. در واقع این فول رنج با تنها 1 وات میتونه در فاصله 1 متری 96 دسی بل صدا تولید کنه، با 2 وات میشه 99 دسی بل. با 3 وات 102 دسی بل. با 4 وات 105 دسی بل و با 10 وات به 123 دسی بل میرسه که میزان خیلی زیاده برای گوش کردن به موسیقی که حتی ممکنه به گوش آسیب برسه. بهترین کارایی این فول رنج با همون 3-4 وات خواهد بود (در صورتیکه یه بلندگو با حساسیت پایین برای ایجاد 120 دسی بل باید حدود 100 وات پاور بهش برسه)

این فول رنج هست اگه تمایل داشتید میتونم براتون باکس مناسبش هم بسازم. با بودجه ای که دارید میشه باکس بسیار زیبایی براش ساخت. با مابقی مبلغی هم که در نظر گرفتید میشه دوتا کار کرد برای آمپلی فایر: 1- خرید یه آمپلی فایر از برندهایی مثل کمبریج اودیو، NAD و ... 2- ساخت یه آمپلی فایر لامپی سینگل اند 3-4 واتی

لینک برای اطلاعات بیشتر در مورد این فول رنج:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینم عکس ساخت یه بلندگو با این فول رنج:

Last edited by klipsch; 24-12-2012 at 17:18.

9. 3 کاربر از klipsch بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

واقعا ممنون بابت توضیحات بسیار کامل که دادین اینطور که مشخص هست تنها بلندگویی که میتونه بهترین کارایی رو داشته باشه همین فول رنج هست که باید یه باکس هم براش طراحی بشه فقط یه مقدار بزرگ در میاد و بصورت ایستاده باید قرارش بدم که البته اونم حالا مشکلی نیست در درجه اول کیفیت صدا مهم هست و با تجربه اساتیدی چون شما در زمینه مهندسی صداها بهترین راه حل میتونه باشه حیف که چرا این فول رنج ها بصورت انبوه تو ایران نیستند یا مدلهای مشابه.

اطلاعات خوبی رو این مطالب بدست آوردم البته تقریبا نصفی از صفحات این تاپیک رو هم خوندم چون واقعا من خودم یکی از علاقمندان به تجربه بهترین صداها در زمینه موزیک هستم. الان این مدل جالبه که بدون امپ میتونه توان و بازدهی بالایی رو از خودش بروز بده و مطمئنا مثلا با خرید بهترین بلندگوهای آماده در حد همین یکی دو تومن نمیشه به این تجربه رسید البته من واقعا چیز زیادی در مورد مشخصات فنی بلندگوها و امپ ها نمیدونستم اما تحقیق کردم، پاسخ فرکانسی و امپدانس خروجی و میزان توان صدا بر حسب دسیبل از عوامل برتری یه بلندگو نسبت به بقیه هستند. البته یه سوالی هم مثلا پیش میاد الان این بلندگوی فیلیپس تو باکس نیازی به ووفر یا توییتر و اینطور چیزها داره یا نه؟ چون این دو بخش برای پوشش دادن بمی و زیری صدا به بهترین شکل هستند حالا ممکنه یه بلندگو خودش بتونه از پس همه اینکارها بر بیاد.

امپ هم که مدلهای مختلفی داریم حالا چه نوع آماده یا دستی با لامپ و ... که طبیعتا اون انتخابش زیاد سخت نیست و مهم همین باند مناسب برای سبکهای موسیقی بخصوص Psy Trance بود که شما فرمودین.

الان اگه مثلا یک و نیم داشتم که میگفتم برام انجام بدید البته من شهرستان هم هستم و بعد از انجام کار یه طوری تحویل گرفت امیدوارم حداقل تا زمانی که هزینش برام جور بشه شما این یک جفت رو موجود داشته باشین حالا هم نشد که اشکالی نداره البته من نمیدونم قیمت بلندگو با باکس و هزینه ساختش چند در میاد اگه به نرخ دلار 3 تومن حساب کنیم که فقط خودش به تنهایی 1200 در میاد که با بقیه کارهاش اون رنج رو رد میکنه مگه اینکه قیمت شما کمتر باشه.

اگه وقت کردید در مورد سیستم های کامپوننت (امپ + بلندگو) و مدلهای آماده بلندگو یا هم یه توضیح و مقایسه بدین از بوک شلف های برند Monitor Audio ، Cerwin Vega کلا از این دسته اسپیکرها که تو ایران موجود هستند کدوم مثلا صدای بهتری رو در یک رنج قیمت ثابت تولید میکنند که یه مقدار قیمت هم پایین تر در بیاد ضمن اینکه سیستم های آماده دنون هم هست که آدم نمیدونه واقعا چطور تصمیم گیری بکنه آیا مثلا در حد یک میلیون هم میشه یه چیز خوب خرید اونم تو این گرونی یا نه.

من از اون ور هم میخوام لوازم آهنگسازی همراه با اسپیکر مانیتورینگ که حداقل نباید زیر دو تومن باشه بگیرم و این سیستم فقط برای گوش دادن هست اونم با کیفیت نسبتا خوب و حداقل بهتر از این اسپیکرهای آماده مثل ادیفایر، کریتیو و های فای های الکی موجود تو بازار که البته الان هم دیگه گویا وارد نمیشن یا خیلی بطور محدود.

بازم ممنون...
    Last edited by Memonex; 09-12-2012 at 20:02.

11. این کاربر از Memonex بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

دوستان در مورد فروشگاههای اینترنتی و یا تو تهران هم اگه اطلاع دارید راهنمایی کنید کجا میشه تهیه کرد باندها و امپ ها رو اگه فرصت شد بریم یه نگاهی بندازیم. فروشگاه آکوستیک که آدرسش رو از سایتش پیدا کردم که تو جمهوری هست بقیه عرضه کننده ها اینجا معرفی بشه به نفع بقیه دوستان هم هست که برای خرید یا حتی شنیدن دموها به کجا مراجعه کنند.

ممنون...

13. این کاربر از Memonex بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه m2r164's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2012
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوستان در مورد فروشگاههای اینترنتی و یا تو تهران هم اگه اطلاع دارید راهنمایی کنید کجا میشه تهیه کرد باندها و امپ ها رو اگه فرصت شد بریم یه نگاهی بندازیم. فروشگاه آکوستیک که آدرسش رو از سایتش پیدا کردم که تو جمهوری هست بقیه عرضه کننده ها اینجا معرفی بشه به نفع بقیه دوستان هم هست که برای خرید یا حتی شنیدن دموها به کجا مراجعه کنند.

ممنون...
    فروشگاه آکوستیگ فروشگاه معتبری هست و شو روم خوبی داره البته برای های اند ها شو رومش کلا یک جای دیگه هست.
    فروشگاه ارمغان در پاساژ شرکا در خ جمهوری هم هست.

15. 3 کاربر از m2r164 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

از جوابتون متشکرم
    پیشنهاد شما برای گرفتن صدای کامل ؟
    مثل جناب omni audio از اون بهمراه ووفر پیرلس و توئیتر دام استفاده کنم یا روش ساده تر و ارزونتری هم هست
    سلام
    شما میتونید با استفاده از ووفر پیرلس + یه تویتر که از حدود 3000هرتز رو پخش میکنه، یه بوکشلف مناسب بسازید. اگه خواستید بگید اطلاعات بیشتر بدم

واقعا ممنون بابت توضیحات بسیار کامل که دادین اینطور که مشخص هست تنها بلندگویی که میتونه بهترین کارایی رو داشته باشه همین فول رنج هست که باید یه باکس هم براش طراحی بشه فقط یه مقدار بزرگ در میاد و بصورت ایستاده باید قرارش بدم که البته اونم حالا مشکلی نیست در درجه اول کیفیت صدا مهم هست و با تجربه اساتیدی چون شما در زمینه مهندسی صداها بهترین راه حل میتونه باشه حیف که چرا این فول رنج ها بصورت انبوه تو ایران نیستند یا مدلهای مشابه.

اطلاعات خوبی رو این مطالب بدست آوردم البته تقریبا نصفی از صفحات این تاپیک رو هم خوندم چون واقعا من خودم یکی از علاقمندان به تجربه بهترین صداها در زمینه موزیک هستم. الان این مدل جالبه که بدون امپ میتونه توان و بازدهی بالایی رو از خودش بروز بده و مطمئنا مثلا با خرید بهترین بلندگوهای آماده در حد همین یکی دو تومن نمیشه به این تجربه رسید البته من واقعا چیز زیادی در مورد مشخصات فنی بلندگوها و امپ ها نمیدونستم اما تحقیق کردم، پاسخ فرکانسی و امپدانس خروجی و میزان توان صدا بر حسب دسیبل از عوامل برتری یه بلندگو نسبت به بقیه هستند. البته یه سوالی هم مثلا پیش میاد الان این بلندگوی فیلیپس تو باکس نیازی به ووفر یا توییتر و اینطور چیزها داره یا نه؟ چون این دو بخش برای پوشش دادن بمی و زیری صدا به بهترین شکل هستند حالا ممکنه یه بلندگو خودش بتونه از پس همه اینکارها بر بیاد.

امپ هم که مدلهای مختلفی داریم حالا چه نوع آماده یا دستی با لامپ و ... که طبیعتا اون انتخابش زیاد سخت نیست و مهم همین باند مناسب برای سبکهای موسیقی بخصوص Psy Trance بود که شما فرمودین.

الان اگه مثلا یک و نیم داشتم که میگفتم برام انجام بدید البته من شهرستان هم هستم و بعد از انجام کار یه طوری تحویل گرفت امیدوارم حداقل تا زمانی که هزینش برام جور بشه شما این یک جفت رو موجود داشته باشین حالا هم نشد که اشکالی نداره البته من نمیدونم قیمت بلندگو با باکس و هزینه ساختش چند در میاد اگه به نرخ دلار 3 تومن حساب کنیم که فقط خودش به تنهایی 1200 در میاد که با بقیه کارهاش اون رنج رو رد میکنه مگه اینکه قیمت شما کمتر باشه.

اگه وقت کردید در مورد سیستم های کامپوننت (امپ + بلندگو) و مدلهای آماده بلندگو یا هم یه توضیح و مقایسه بدین از بوک شلف های برند Monitor Audio ، Cerwin Vega کلا از این دسته اسپیکرها که تو ایران موجود هستند کدوم مثلا صدای بهتری رو در یک رنج قیمت ثابت تولید میکنند که یه مقدار قیمت هم پایین تر در بیاد ضمن اینکه سیستم های آماده دنون هم هست که آدم نمیدونه واقعا چطور تصمیم گیری بکنه آیا مثلا در حد یک میلیون هم میشه یه چیز خوب خرید اونم تو این گرونی یا نه.

من از اون ور هم میخوام لوازم آهنگسازی همراه با اسپیکر مانیتورینگ که حداقل نباید زیر دو تومن باشه بگیرم و این سیستم فقط برای گوش دادن هست اونم با کیفیت نسبتا خوب و حداقل بهتر از این اسپیکرهای آماده مثل ادیفایر، کریتیو و های فای های الکی موجود تو بازار که البته الان هم دیگه گویا وارد نمیشن یا خیلی بطور محدود.

بازم ممنون...

سلام؛

بله درسته دوست عزیز، این بلندگو رنج فرکانسی گسترده ای رو پوشش میده و با حساسیت بالایی که داره نیاز به قدرت زیادی برای تولید صدا نداره. اگه باکس مناسب براش ساخته بشه بهترین گزینه برای استفاده با سینگل های کم وات لامپی خواهد بود که صدای موزیکال و گرم رو بوجود میارن.
    بله اگه به نرخ دلار حساب کنید کسی بخواد بخره با دلار 3000 تومن میشه حدود 1.2 میلیون که حتما حدود 150-200 دلار هم حمل و نقل بهش میخوره. یه چیزی حدود 1.5 تموم میشه. من اینارو دونه ای 400 هزار تومن خریدم. یعنی 800 هزار تومن برای یک جفت. ساخت باکس رو میشه با 150 الی 300 تومن انجام داد. البته من ترجیح میدم از چوب طبیعی برای ساخت استفاده کنم که یه کمی هزینه اش بیشتر میشه ولی صدای نهایی بهتر میشه و ظاهرش هم همینطور.
    صدایی که این فول رنج میتونه بده در حد بلندگوهای 4-5 میلیونی میشه مثل Focal 826 که خودم داشتم مقایسه هم کردم این دوتارو با هم. الان این فوکال 5.5 میلیونه. ولی با حدود 1 میلیون میشه همون صدارو داشت با sensitivity بیشتر که در نتیجه نیاز به آمپلی فایر وات بالا مرتفع میشه. به همین دلایل به نظر من شما دنبال برندهایی مثل سروین وگا و ... نباش. اگه پول داری یه 8-9 میلیون میتونی روی Tannoy فکر کنی. سری پرستیژ تانوی فول رنج های کانسنتریک داره که حساسیتش مثل این فول رنج فیلیپس نیست ولی یه خورده کمتره ولی باز هم عالی به حساب میاد. یا اگه حدود 20-25 میلیون دارید میتونید به بلندگوهای مارتن فکر کنی.
    Last edited by klipsch; 24-12-2012 at 17:13.

17. 3 کاربر از klipsch بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2012

پيش فرض

دوستان عزیز ممنون می شم لطف کنید راهنمایی کنید کجا می تونم میکرو های فای دنون مثلا d-m39 رو هم گوش بدم هم بخرم؟
    یک بار قبلا فروشگاه اکوستیک رفتم گفت نمی شه صدا گوش کنی آکبنده !
    خیلی ممنون.

19. 2 کاربر از mikaeil1238 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •