تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 91 اولاول 1234567891555 ... آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 901

نام تاپيک: های-فای ... های-اند... سیستم های استریو

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

اگر دوستان بوک شلف بهتری سراغ دارند و یا استند مناسب من خوشحال میشم نظرشون رو بدونم.
    در مورد DAC هم منتظر پیشنهاد هستم. راستی یک جور باشه که ظاهرشون به هم بیاد. ( میدونم کار درستی نیست اما ظاهر برای من اهمیت زیادی داره)

در مورد دک انتخاب های ارزونتری هم هست... البته اگه یه چیز های-اند بخوای که به این بودجه تناسب داشته باشه و ظاهرش هم محشر باشه من Shanling DAC-50 رو پیشنهاد میکنم... توی ایران نمایندگی داره و دوست گرامی که اینارو وارد میکنه روی سفارش میاره... نهایتا 20 روزه تحویلتون میده، مزیتی که داره اینه که گارانتی هم میده بهت
    من خودم دارم... کاراییش 20 به معنای واقعی (اه خسته شدم همش رفتم تو اصطلاحات صوتی ) همین 20 که گفتم و ظاهرش رو ببین... در واقع یه چیز خیلی بزرگه نسبت به هم رده های خودش و بسیار شیک... پایه های دستگاه ولوم و سلکتور هستند... در کل طراحیش حرف نداره... معمولا دک ها خیلی کوچک و جمع جور و شبیه اسباب بازی هستند ... but this one is really a gear
    در مورد کابل اگه خیلی اصرار داری که برند بگیری که باید یه 1 تومنی بزاری کنار برای RCA و Speaker cable ولی من میتونم ساخت RCA نقره رو بهت پیشنهاد بدم... نتیجه فوق العاده میشه... و همچنین ساخت سیم اسپیکر با سیم بدون اکسیژن 6n (شش ان یعنی 99 ممیز شش تا 99>>> 99.999999 یعنی بالاترین خلوص) نتیجه در حد کابل های برند بالای 1000 دلار میشه... هزینه تمام شده حدود 150 الی 200

2. 3 کاربر از klipsch بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

دوستان همونطور که شاید بصورت اتفاقی به این مطلب برخورده باشید، دوست بسیار عزیزم آقای مرادپور اقدام به ساخت آمپلی فایرهای لامپی منو بلاک با لامپ 211 کردند که در نوع خودش در ایران نمونه بوده... میتونید اصل مطلب رو اینجا مطالعه کنید... من افتخار داشتم یکی از مدعوین تست این آمپلی فایر باشم:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    ایشون در تالارگفتگوی diyaudio هم اقدام به درج توضیحات در خصوص ساخته خودشون کردند که من لازم دونستم که یه Review در مورد چیزی که دیدم و شنیدم بنویسم که در لینک زیر میتونید مطالعه کنید گفتم شاید برای دوستان جالب باشه که تکنیک ایرانی تا به این حد مطرح شده:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    متن این نقد و بررسی:

I'd very much like to write some paragraphs about what Aref has built because I was one of the invitees on the demonstration session... you probably want to indirectly imply that inter-stage chokes were bought from abroad... but that's not right... weeks of time spent to twist wiring each by each stride... maximum care has been taking... let's get back to the main issue.. where was I? Oh yeah... testing day ..... to make it understandable I need to go back two months... I just came in sooner, more of the same... Aref just arrived right at time... a polite young man with his friend... two very big and well packed wooden boxes sat on the studio's floor... took some minutes to unwrap them... two recently born infants came outta boxes... looked shining... charming... they were place the the setup and turned on to warm up... after twenty minutes or so the tubes were pretty high...but thinks were about to get even warmer... with the sound...
    "Let's get the show on the road" I said and it was checkout time... we were all anxious to begin the sequence of tests... OK... here we go...
    first tracks started... sound was just amazing... low-db manger speakers was being handled so well as there was no tomorrow... the volume of sound was pretty high as every man jack would think the roof was just about raining down... sound stage was great literary... I was tied to the chair... I had been given the best seat, front row... center... in the middle of sweet point... we could hear the first fringe touch of the violin arch on the chords... the bass was pretty tight... I have not listened to few sounds... but this one was not a bit but to much different... the timber accuracy of the tubes were just adequate... Manger is so swift... but mono blocks worked the testes out very good... I mean it... really good.
    the build quality was eye-catcher... the face was built from plexiglass which laser did the engraving on them... binding-posts were just in the place... gold-plated... tubes were all well-placed... electrostatic painting all over the deck board... a piece of high-quality and darkened wood was dominating looks at the first glance.
    all in all it was pretty hoping... nothing wrong... everything was as would be.
    someones want to belittle this nice job but I'm afraid, I have to say the reality... even it's a sore one (hey you... I'm talking you... yeah... you yourself )
    Last edited by klipsch; 06-12-2011 at 10:10.

4. 2 کاربر از klipsch بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض

سلام آقای کلیپش ممنون از اطلاعات خوبی که توی این پست ها در اختیارمون قرار دادید،تو پستهای اولیه این تاپیک راجع به قرار دادن بلندگوها و مکان شنونده در زوایای یک مثلث صحبت کرده بودین(در مورد سیستم های استریو)،ممکنه توضیح بدین چطور بلندگوها رو در زوایای این مثلث قرار بدیم؟ممنونم

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

سلام آقای کلیپش ممنون از اطلاعات خوبی که توی این پست ها در اختیارمون قرار دادید،تو پستهای اولیه این تاپیک راجع به قرار دادن بلندگوها و مکان شنونده در زوایای یک مثلث صحبت کرده بودین(در مورد سیستم های استریو)،ممکنه توضیح بدین چطور بلندگوها رو در زوایای این مثلث قرار بدیم؟ممنونم
    سلام
    بروی چشم.. یه کم سرم شلوغه چون صدا برای من فقط یه تفریحه و خیلی وقت فراغت ندارم... وقت داشته باشم حتما مطالب رو مطرح میکنم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2011

پيش فرض

می بخشین وسط بحثتون پریدم
    تا اینجا چون اطلاعات کاملی در مورد های فای خانگی نداشتم فقط نوشته های جذاب دوستان رو می خوندم ولی تو زمینه خودرو اطلاعاتی دارم
    (میشه مثل داستان ساب ووفر تو 2متر فضای ماشین که علاوه بر اینکه چیزی از کیفیت نمیفهمی سرسام هم میکنی مجبور میشی هی کم یا خاموش کنی)
    دوست من این حرف شما رو قبول ندارم اکثر کسانی که در خودرو ساب نصب می کنن هیچ توجهی به نصب نمی کنن .جنس صدای ساب مثل اسپیکرهای خونگی با هم فرق داره مثلا شما صدای ملایم و نرم برای کامل کردن رنج فرکانسی می خواین یا صدای خشن برای spl بالا و از همه مهم تر باکس هست که خیلی مهمه که نصاب ها هیچ توجهی نمی کنن (ساخت و طراحی باکس نیاز به نرم افزار داره) .حتما صدایی که شما شنیدین مربوط به یک ساب بی کیفیت و یک باکس با تیون بالا بوده که نتیجش می شه سر درد
    در خودرو چون به استیج خیلی نزدیک هستین تفکیک و دقت اجرا فرکانس خیلی بیشتر از خونه به چشم می یاد

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

می بخشین وسط بحثتون پریدم
    تا اینجا چون اطلاعات کاملی در مورد های فای خانگی نداشتم فقط نوشته های جذاب دوستان رو می خوندم ولی تو زمینه خودرو اطلاعاتی دارم

دوست من این حرف شما رو قبول ندارم اکثر کسانی که در خودرو ساب نصب می کنن هیچ توجهی به نصب نمی کنن .جنس صدای ساب مثل اسپیکرهای خونگی با هم فرق داره مثلا شما صدای ملایم و نرم برای کامل کردن رنج فرکانسی می خواین یا صدای خشن برای spl بالا و از همه مهم تر باکس هست که خیلی مهمه که نصاب ها هیچ توجهی نمی کنن (ساخت و طراحی باکس نیاز به نرم افزار داره) .حتما صدایی که شما شنیدین مربوط به یک ساب بی کیفیت و یک باکس با تیون بالا بوده که نتیجش می شه سر درد
    در خودرو چون به استیج خیلی نزدیک هستین تفکیک و دقت اجرا فرکانس خیلی بیشتر از خونه به چشم می یاد

دوست عزیز فرمایش شما متین، من هم در پی بحث نیستم ولی حقیقتا منطق دوستان صداباز (ماشین باز) رو درک نمیکنم... خواستم شما یه کمی روشنگری کنید شاید برام توجیه شد چون من توی اتومبیل خودم رادیو هم ندارم
    اکوستیک محیطی در های-فای با اکوستیک خودرو بسیار متفاوته... در اکوستیک خودرو براحتی میشه به SPLهای بالا دست یافت ... ولی در اکوستیک های-فای کار بسیار مشکلیه که حتی به 120 دسی بل برسیم... فضای داخل یه خودرو بسیار محدوده (اگه یه سواری سدان رو در نظر بگیریم) و از چند متر مکعب تجاوز نمیکنه، با توجه به مراتب فوق چندتا سوال برام پیش میاد:

1- آیا از این حجم و فشار بسیار زیاد صدا در یه محیط محدود اذیب نمیشید؟
    2- عدم وجود ساند استیج در ماشین برام توجیهی نداره... معمولا در عقب و جلوی خودرو چندین کامپوننت نصب میشه، یعنی از حالت استریو خارج میشه... ساند استیجی ندارم و ایمجینگ هم مطمئنا جالب نیست... شما چطور تحمل می کنید؟
    3- در کل اکوستیک تنظیم رکورهای مخصوص ماشین با رکوردهای دیگه فرق میکنه، یعنی تنظیم کننده آهنگ رو طوری تنظیم میکنه که شنونده در ماشین باهاش حال کنه... موزیکالیتی جالب نداره ... تو کارهای داخل ایران به نظر من فقط سیروان کارهاش جالبه.... نظر شما چیه؟

9. 3 کاربر از klipsch بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض

ممنون که به پستم پاسخ دادید،بهر جهت اگه نیاز به توضیحات مفصل نداره ممنون میشم اگه تو یکی دو خط هم اگه ممکنه راهنمایی کنین...

داره خودمونی میشه hamed8322's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006

پيش فرض

در خودرو چون به استیج خیلی نزدیک هستی
    دوست من اتفاقا به همین علت هست که میگم ساب ووفر اذیت کننده هست ...دقیقا مثل این میمونه که شما در های فای بری و در فاصله 30 سانتی از ووفر 12 اینچی یه اسپیکر کینگ سایز بشینی و به موسیقیت گوش بدی.
    به قول کلیپش در های فای یه بحثی هست به اسم sweet point که مانند کانون عدسی میمونه و در اون نقطه شما بهترین صدا (چه از لحاظ کیفیت چه قدرت) رو مخصوصا در فرکانسهای پایین از اسپیکر میشنوی... با اندکی تفاوت معمولا این صدا رو در ساب ووفر ماشین به دلیل بزرگیش شما در فاصله 5 متر و بیشتر ، خارج ماشین میشنوی(برای همینه که شما صدای بیس گرم تر و پر قدرت تری رو بیرون بیشتر احساس میکنی که باعث لرزش شیشه های خونه ها هم میشه! تا داخل ماشین)

کامل کردن رنج فرکانسی
    حرف شما کاملا صحیحه که ساب ووفر ها برای این امر بکار میرن و یک مزیت ....ولی متاسفانه در عین حال یک عیب هم محسوب میشند و اون به این علت هست که صدا رو از حالت flat به حالت custom تبدیل میکنند که تقریبا نصف فرکانسهای مید رو تحت پوشش قرار میدن به خصوص اگر تراک ریتم تند هم داشته باشه و ساب فرصت بازسازی فرکانس رو نداشته باشه و این برای کسی که با صدا آشنا باشه اصلا خوشایند نیست ...

12. 2 کاربر از hamed8322 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه hamed8322's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006

پيش فرض

1- آیا از این حجم و فشار بسیار زیاد صدا در یه محیط محدود اذیب نمیشید؟
    2- عدم وجود ساند استیج در ماشین برام توجیهی نداره... معمولا در عقب و جلوی خودرو چندین کامپوننت نصب میشه، یعنی از حالت استریو خارج میشه... ساند استیجی ندارم و ایمجینگ هم مطمئنا جالب نیست... شما چطور تحمل می کنید؟
    3- در کل اکوستیک تنظیم رکورهای مخصوص ماشین با رکوردهای دیگه فرق میکنه، یعنی تنظیم کننده آهنگ رو طوری تنظیم میکنه که شنونده در ماشین باهاش حال کنه... موزیکالیتی جالب نداره ... تو کارهای داخل ایران به نظر من فقط سیروان کارهاش جالبه.... نظر شما چیه؟
    موافقم ...به علاوه 4- لرزشی که در ماشین و صندلی(به خصوص عقب)ایجاد میکنه اذیت کنندست...
    ساند استیجی ندارم و ایمجینگ هم مطمئنا جالب نیست
    تقریبا ایمیجینگ هم نداریم چون اگه قرار بود باشه پس کی تمرکزش به رانندگی باشه؟ تقریبا میتونم بگم به همین علته که آهنگای ایرانی بیشتر به درد ماشین میخوره و برای ماشین تنظیم میکنن...چون استیجی در کار نیست به اون صورت (یه استودیو زیر زمینی با صدابرداری غیر استاندارد + سینتسایزر) که حالا ساند استیج و ایمیجنگ معنی پیدا کنه...

14. 3 کاربر از hamed8322 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه BraveKnight's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

به نظر من هم عدم بالانس صدا در محیط داخل ماشین ساوند استیج رو از بین میبره و این فاجعه است.
    به خاطر همین من هیچ وقت آهنگ های تاپ و مورد علاقم رو تو ماشین گوش نمیکنم!

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •