تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 91 اولاول 12345671353 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 901

نام تاپيک: های-فای ... های-اند... سیستم های استریو

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض ساخت بلندگوی UNO Avantgarde ... اسپیکر هورن 20 هزار دلاری

یه پروژه ای رو شروع کردیم برای شبیه سازی یک جفت بلندگوی هورن بسیار معروف آوانتگارد که جزو بلندگوهای های-اند و لوکس و گرون قیمت هستند... نتیجه نهایی بسیار شبیه بلندگوی اصلی که ساخت کشور آلمان است، میشه .... البته قطعا نمیشه 100% مشابه یه بلندگوی 20 هزار دلاری رو با هزینه کم ساخت ولی خب اگه 90% هم صدای بلندگوی اصلی رو داشته باشه باز هم خیلی موفقیت بزرگی به حساب میاد... انتظار میره نتیجه ی نهایی صدایی تو رنج برندهای بالای 10 هزار دلار رو بهمون بده البته هورن (بخش شیپوری) توی ایران استفاده آنچنانی نداره و ناشناخته مونده و پیدا کردن هورن مناسب برای های-فای از پیدا کردن شیر مرغ هم دشوارتره ولی به هرحال اراده کردیم که بسازیم و تمام تلاشمون رو میکنیم... در مورد هزینه ساخت شاید باورش سخت باشه ولی یه چیزی حدود 500 هزار تومن پیش بینی شده که برای یه همچین بلندگویی واقعا مبلغی نیست یه نکته اینکه من صدای این بلندگو رو در مجارستان شنیدم پس میتونم مقایسه درستی از ساخته ی خودمون با نمونه اصلی داشته باشم... اگه شما بلندگویی رو نشنیده باشید و اقدام به ساخت همون بلندگو بکنید، حتی اگه نتیجه بهتر از بلندگوی اصلی شده باشه باز هم نمیشه نظر قطعی روی بلندگو داد ...

چندتا عکس ازین بلندگوی افسانه ای:

Last edited by klipsch; 23-11-2011 at 23:41.

2. 9 کاربر از klipsch بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

پیرو پست قبلی که پروژه ساخت بلندگو هست... میخوام یه نوید بدم به همه دوستان و همراهان واقعی صدا
    تست اولیه از سیستم گرفته شد و حقیقتا میتونم بگم "یکی از بهترین اسپیکرهایی که تا بحال شنیدم" بود... این مژده رو به دوستان بدم که با 400-500 هزار تومن و چند ساعت کار میتونید بلندگویی با صدایی هم رده بلندگوهایی بالای 10 میلیون تومن رو داشته باشید... اینم بگم که من قصد فروش هیچی رو ندارم... ما اینجا کننده ایم و تست کردیم و نهایت رسالت من اینه که نقشه و اطلاعات مربوط به ساخت رو در اختیار دوستان بزارم و ساختنش با خودشون (
    اینو گفتم که یه سری افراد معلوم الحال با افکار جهت دار و مغرضانه سوء استفاده نکنن بگن فلانی داره بازاریابی میکنه)... ولی اگه کسی حقیقتا دنبال صدای با تفکیک بالا، دیستورشن پایین، دینامیک، فول رنج با ساند استیج وسیع و عالی با صدایی گرم و دلنشین داشته باشه و از همه مهمتر همه اینهارو با مبلغی منطقی و پایین داشته باشه، اون بلندگو همین بلندگویی هست که ما ساختیم...
    استفاده از این بلندگو هم برای استریو و های-فای مناسبه هم بعنوان Front در یک سینمای خانگی میتونه جادو کنه... حتی با یک عدد ازین بلندگو (یعنی مونو) اونقدر حجم صدا زیاد بود که کل محیط رو پر میکرد... اونقدر تفکیک بالاست که میشد صدای تماس انگشت دست یانی با اکتاوهای پیانو رو شنید... یا مشید لرزش تارهای صوتی رو در هنجره ی لئونارد کوهن حس کرد...
    خبرهای جدید رو اعلام میکنم
    Last edited by klipsch; 26-11-2011 at 20:54.

4. 7 کاربر از klipsch بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض نیاز به نظر دوستان

تست های اولیه انجام شد و نتایج بلندگویی که 500 هزار تومن براش بودجه گذاشته بودیم بسیار عالی بود... تست های اولیه با دسی بل متر برای اندازه گیری حساسیت بلندگو همه رو شگفت زده کرد که یه بلندگو با این بودجه محدود چه حساسیت بالایی داره و حجم صدای داینامیک با دامنه فرکانسی وسیع و ساند استیج عالی چطور عمل میکنه... ولی دوستان اظهار میکردند که طراحی آوانتگارد به دلیل داشتن هورن خیلی بزرگ زیاد به مذاق دوستان ایرانی خوش نمیاد و از طرفی سایز بزرگی هم داره در صورتیکه میشه همین بلندگوهارو در قالب جعبه ای کوچکتر و شیک تر جاسازی کرد و همون صدارو ازش گرفت و ظاهر بهتری هم خواهد داشت (برخلاف نظر شخصی خودم که آوانتگارد رو می پسندم) باری
    من چندتا بلندگو رو میزارم خواهش میکنم از دوستان گلم که نظر بدهند که کدوم طرح بیشتر به دل می شینه که ما کار کنیم ببینیم با در نظر گرفتن اصول طراحی باکس و همچنین مشخصات یونیت هایی که در اختیار داریم، میتونم روی اون طرح بخصوص پیادش کنیم یا نه پیشاپیش از نظرات با ارزش شما سپاسگذارم...

گزینه 1: Trenner & Friedl Duke

گزینه 2: Audio Lab NTT 103 (قیمت: 160،000 دلار)

گزینه 3: Krell Mudulari Duo (قیمت: 65،000 دلار)
    نظر خودم رو اینه... هم زیباست هم پیچیدگی هندسی خاصی نداره و میشه خیلی شبیه این درست کرد...

6. این کاربر از klipsch بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه kautuver's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

گزینه 3: Krell Mudulari Duo

8. این کاربر از kautuver بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه dara_az's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

عکس گزینه 1 برای من باز نشد . اما تو نت یک سرچی کردم و عکسشو دیدم . اما نمیدونم دقیقا همونه که مد نظر شماست یا نه . اما به هر حال به نظر من اول گزینه 1 بعد 3 بعد 2 . البته من خودم مثل شما طراحی با هورن رو ترجیح میدم.

عکسی که من سرچ کردم از گزینه 1 این بود :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    حالا نمیدونم که شما منظورتون همین اسپیکر بود یا نه . چون من که مثل شما حرفه ای نیستم و خیلی سر در نمیارم این برند رو هم دفعه اول بود اسمشو میشنیدم
    Last edited by dara_az; 28-11-2011 at 07:53.

10. این کاربر از dara_az بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای poonel's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    زیـر خـط فـقـر

پيش فرض

گزینه 3 خوبه.
    اما بهتره از ضخامتش کم بشه و جنس بدنش مثل گزینه 2 براق باشه.

12. این کاربر از poonel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه kambiz11000's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2011

پيش فرض

اگه گزینه های بیشتری بود بهتر بود اگه این گزینه 1 باشه
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    گزینه سه از لحاظ طراحی بهتره ولی گزینه های 1و2 از لحاظ جمع جور بودن بهتره.
    Last edited by kambiz11000; 29-11-2011 at 04:27.

14. این کاربر از kambiz11000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه hamed8322's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006

پيش فرض

سلام آقا هومن
    از اینکه یه نفر DIY تو ایران هست خوشحالم...
    در مورد اینکه کسی هورن اسپیکر تو ایران استفاده نمیکنه به نظرم 3 تا دلیل هست:
    1- ظاهر قدیمی و گرامافون اساتیلش هست.2-مانوس نبودن گوش ایرانی ها با صدای هورن و علاقه بیشتر به صدای اسپیکرای درایوری (تریبل و بیسی)(هورن یکم صدا میدش هارشیه)3- هم اینکه این نوع اسپیکر ها با آمپ تیوپ match هستن و ماشالا تیوب هم گیر آوردنش تو ایران ... و با یه پاور آمپ هم که هزینش سر به فلک میشه...ولی neutrality و میکرو و ماکرو دیتیل صداش عالی میشه و کاملا توصیه میشه به اونایی که از پس این موارد بر میان
    یه سوال دارم...میخواستم ببینم شما از چه آمپی برا درایو کردنش استفاده کردین(ترانزیستور یا تیوب)؟ میشه مشخصات متداولی اسپیکر هامثل(Frequency range,Sensitivity,Impedance,power) رو که در تست گرفتین رو هم بنویسین؟

16. این کاربر از hamed8322 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

سلام آقا هومن
    از اینکه یه نفر DIY تو ایران هست خوشحالم...
    در مورد اینکه کسی هورن اسپیکر تو ایران استفاده نمیکنه به نظرم 3 تا دلیل هست:
    1- ظاهر قدیمی و گرامافون اساتیلش هست.2-مانوس نبودن گوش ایرانی ها با صدای هورن و علاقه بیشتر به صدای اسپیکرای درایوری (تریبل و بیسی)(هورن یکم صدا میدش هارشیه)3- هم اینکه این نوع اسپیکر ها با آمپ تیوپ match هستن و ماشالا تیوب هم گیر آوردنش تو ایران ... و با یه پاور آمپ هم که هزینش سر به فلک میشه...ولی neutrality و میکرو و ماکرو دیتیل صداش عالی میشه و کاملا توصیه میشه به اونایی که از پس این موارد بر میان
    یه سوال دارم...میخواستم ببینم شما از چه آمپی برا درایو کردنش استفاده کردین(ترانزیستور یا تیوب)؟ میشه مشخصات متداولی اسپیکر هامثل(Frequency range,Sensitivity,Impedance,power) رو که در تست گرفتین رو هم بنویسین؟
    سلام دوست عزیز
    من هومن نیستم فکر میکنم با شخص دیگه اشتباه گرفتید،
    در مورد هورن موافقم ولی هورن جایگاه بزرگی در های-فای داره به دلیل پاسخ فرکانسی وسیع، ساند استج عالی، تفکیک بسیار بالا، rise و settle تایم بسیار بالا... سریعتر از گوش انسان که باعث میشه گوش خسته نشه ...
    در ورد ظاهر هم موافقم ولی سبک خودش رو داره و طلبه خودش رو...
    من برای درایو کردن این بلندگو که تست شد از ترانزیستور و لامپ استفاده کردم... یعنی هم با ترانزیستور هم با لامپ تست کردم... پاسخش به هر دو عالی بود... تفکیک یونیت فول رنجی که بعنوان میدرنج استفاده شده به تنهایی 98 دسی بل هست... تفکیک تویتر دام 108 دسی بل که عالیه... و تفکیک ووفر هم 87 دسی بل... با این حساب با ست شدن 3 تا یونیت، تفکیک قابل انتظار یه چیزی حدود 100 باید باشه و حداکثر خروجی صوتی حدود 105 الی 110 که این هم شاخص خوبی به حساب میاد... ضمن اینکه ووووکال خیلی خیلی عالی خواهیم داشت چون میدرنج در واقع یه فول رنجه که با کراس کردن درست کراس اور در واقع بار اضافی از دوشش برداشته شده و براحتی و بدون زور زدن میتونه عمل میدرنج رو انجام بده
    پاسخ فرکانسی 30 هرتز تا 20 کیلوهرتز... با 30 هرتز در واقع یه چیزی در حد یه سیستم سینمایی ما لوفرکانسی داریم... که خیلی عالیه... این بلندگو 8 اهم خواهد بود و میشه بصورت فلواستندینگ یا بوکشلف ساخت که اگه بوکشلف باشه یه مقدار حداکثر فشار صدا کم میشه ولی خب بوکشلف جمع و جورتره و طلبه های خودشو داره... فلور استندینگ هم که مشخصه... هزینه ساخت هم که بسیار بسیار عالیه و زیر 500 هزار تومن

آخرین بلندگویی که ساختیم هورن بسیار عظیمی و سنگینی هست با تفکیک صدای 108 دسی بل... یعنی یه چیز مرجع عالی... ولی با اینحال وقتی این بلندگویی که توضیح دادم رو تست کردیم واقعا با این بودجه به نظر عالی میرسه

با تشکر

18. 2 کاربر از klipsch بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه hamed8322's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006

پيش فرض

اگر بتونین trenner duke رو بسازین که عالیه،بهتره بگم محشره...ولی متریال اصلی رو هم دارین ؟ این یه اسپیکر غوله !
    CABINET: Bamboo, plywood, fine leather
    DAMPING: Hand felted pure sheep wool
    WIRING: Cardas Clear Cables
    WOOFERS: 12",MIDRANGE: 8",TWEETER: 1.75" nitride titanium dome!!!,SUPER TWEETER: 0.8" Ultra rigid diamond diaphragm
    راستی پاور کافی واسه درایو کردن این غول خوش صدا داری؟
    اینم یه عکس خوشگل با 2 ست داک و پاور جف رولند 300 واتی به ارزش کل 220,000$ برای محض اطلاع دوستان از عظمتش
    بهر حال هرکدوم از این 3 تا رو ساختی مارو هم از تست صداش بی نصیب نذار..

20. این کاربر از hamed8322 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •