تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 14 از 91 اولاول ... 41011121314151617182464 ... آخرآخر
نمايش نتايج 131 به 140 از 901

نام تاپيک: های-فای ... های-اند... سیستم های استریو

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

سر انگشتي حسا ب كردم اگه گمركي نخوره فقط 1500000 تومن فقط درايوراش ميشه فكر ميكنم حاضر بشه حول و حوش

2 ميليون برام آب بخوره.

از اين بلندگو راضي هستم مشكلي ندارم راضي كننده س.اما ترجيحا اينارو گذاشتم براي تي وي روم .ميخوام براي صوت جدا درست كنم.من اتاق تي وي جدا دارم و براي موزيك هم جدا.براي همين ترجيحا يكي ديگه ميخوام

حالا پيشنهادت چيه 8 پيرلس از حجازي بگيرم ؟

توييترايي كه تو ايران هست جواب 4 تا ووفر روي هر استند رو نميده پس لازمه يه ميدرنج بزنيم تنگش

خب نظرت چيه توييتر و ميدرنج رو چي استفاده كنيم؟

بعد 4 تا ووفر و ميدرنج و توييتر كه بياد رو يه استند با رعايت فاصله هاي استاندارد فكر كنم حدود 2 متر ارتفاع بشه چه يلي بشه اين

اسپيكر

خب اگه پا هستي بيا بريم خريد كنيم اولين ال سي نور ايران با هم بريم تو كارش نظرت چيه؟

2. این کاربر از harmankardon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Pami's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

سلام
    دوستان کسی میدونه این مدل LBT HiFi سونی رو ؟

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

سر انگشتي حسا ب كردم اگه گمركي نخوره فقط 1500000 تومن فقط درايوراش ميشه فكر ميكنم حاضر بشه حول و حوش

2 ميليون برام آب بخوره.

از اين بلندگو راضي هستم مشكلي ندارم راضي كننده س.اما ترجيحا اينارو گذاشتم براي تي وي روم .ميخوام براي صوت جدا درست كنم.من اتاق تي وي جدا دارم و براي موزيك هم جدا.براي همين ترجيحا يكي ديگه ميخوام

حالا پيشنهادت چيه 8 پيرلس از حجازي بگيرم ؟

توييترايي كه تو ايران هست جواب 4 تا ووفر روي هر استند رو نميده پس لازمه يه ميدرنج بزنيم تنگش

خب نظرت چيه توييتر و ميدرنج رو چي استفاده كنيم؟

بعد 4 تا ووفر و ميدرنج و توييتر كه بياد رو يه استند با رعايت فاصله هاي استاندارد فكر كنم حدود 2 متر ارتفاع بشه چه يلي بشه اين

اسپيكر

خب اگه پا هستي بيا بريم خريد كنيم اولين ال سي نور ايران با هم بريم تو كارش نظرت چيه؟
    آقا من پایه ام بسازیم . کراس اور هم میتونم ردیف کنم. حالا نمیدونم میخواید از خارج میدبیس بخرید یا با همینا که تو ایران هست کار کنیم. به نظر من میشه یه نسخه دیگه از السینور رو ساخت. با 4 تا وفر و یه تویتری که از 3-4 کیلوهرتز به بالا رو ساپورت کنه. همچین چیز عجیبی نیست. ببینید الان میدبیس که توی السینور استفاده شده از 20 تا 6000 هرتز رنج فرکانسشه. اینی که تو ایران هست از همون حدود 20 هست تا حدود 3000 هرتز ... تویتری که توی السینور استفاده شده از حدود 1800 هرتز رو ساپورت میکنه. یعنی در صورت استفاده از ووفرهایی که در ایران هست و کراس کردن مناسب میشه رنج فرکانس تا 3000 هرتز رو روی ووفرها اعمال کرد و بعد از اون رو تویتر ... هیچ مشکلی هم پیش نمیاد.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

با حجازي صحبت كردم كه برام پيك كنه

خب بگو چيا ميخواد كه بگم بياره.

البته به نظر من يه ميدرنج هم كنارش بزاريم بعد نيست.كراس اورش به نظرم از همه اينا مهمتره چون بايد مولتي وي باشه

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

با حجازي صحبت كردم كه برام پيك كنه

خب بگو چيا ميخواد كه بگم بياره.

البته به نظر من يه ميدرنج هم كنارش بزاريم بعد نيست.كراس اورش به نظرم از همه اينا مهمتره چون بايد مولتي وي باشه
    شما چقدر ضربتی اقدام میکنید. میذاشتید طرح ریزی پروژه رو انجام میدادیم بعد اقدام به سفارش میکردید. شاید مانعی بوجود بیاد. الان شما 8 تا ووفر سفارش دادین؟

کراس اورش بسیار پیچیده میشه چون این ووفرهای آقای حجازی 4 اهم هستند. ولی قابل حله. در مورد میدرنج با توجه به تجربه کمی که از DIY در ایران هست، به نظر من بهتره یه تاپیک توی diyaudio بزنم و تمام شرایط رو توضیح بدم، و نظرات چندتا با تجربه رو بگیریم ببینیم وضعیت چیه.
    تویترهاشو الان موجود دارید؟ باید برای تویترها یه هورن کوچک تراشیده بشه wave guide بهش میگن. توصیه اکید میکنم که برای ساخت جعبه از ام دی اف روکشدار استفاده نکنید، چون این بلندگو مثل نسخه قبلی نیست که بشه با چسب بیشتر محکمش کرد، حتما باید بدون روکش باشه که چسب جذبش بشه و پیچ هم نیاز داره.
    یه نکته جالب. تا الان فکر میکردم که توی السینور تمام ووفرها یه فرکانس رو دریافت میکنن، ولی الان به کراس اورش نگاه کردم دیدم که دوتا بعنوان ووفره و دوتا بعنوان میدرنج استفاده میشن... الان با این مورد شاید مشکل ایجاد بشه توی استفاده از ووفرهای حجازی چون اونا تا 3کیلوهرتز ساپورت میکنن. بزارید یه تست کنم ببینم چی میشه شما بهتره فعلا چیزی نگیرید

اگه نباشه جاش خالی می مونه BraveKnight's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

یعنی این مدلی که آقای حجازی میفروشند رو نمیشه به عنوان مید/بیس استفاده کرد؟ (توانایی پخش ناحیه Mid رو ندارن؟)

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

یعنی این مدلی که آقای حجازی میفروشند رو نمیشه به عنوان مید/بیس استفاده کرد؟ (توانایی پخش ناحیه Mid رو ندارن؟)
    نه مشکل همینجاست. توی السینور از میدبیس استفاده میشه که از 20 هرتز تا 6 کیلوهرتز رنج فرکانس داره. ولی اینی که آقای حجازی داره ووفره از حدود 20 تا 3000 هرتزه... یعنی 3000 هرتز کمتر از نوعی که توی السینور استفاده شده. اگه بخوایم از ووفرهای آقای حجازی برای ساخت السینور استفاده کنیم، تنها راه حل اینه که دوتا از ووفرهارو روی 1500 هرتز (یا 2000 هرتز) کراس کنیم، و دوتا از ووفرها بمونه برای میدرنج فقط از محدود 1500 تا 3000 هرتز و از 3000 به بالا رو تویتر پوشش بده که البته باید تویتر دست و حسابی باشه (ترجیحا هورن باشه)
    با این تفاسیر فکر نمیکنم چیز جالبی از آب در بیاد. بهتره که بجای استفاده از 4 تا ووفر، از میدرنج مجزا استفاده بشه که خیلی بهتره. به نظر من ترکیب دوتا ووفر + میدرنج سونی یا اینکل + تویتر دام بهترین ترکیب برای این بلندگو میتونه باشه.
    من نمیدونم چرا آقای وکیلی روی پیشنهاد من برای ساخت فول رنج فکر نکردن، اگه واقعا صدای موزیکال میخواید فاستکس و اودیونیروانا و لاوتر هستند که میتونید روشون کار کنید نتیجه هم هزاران بار توسط دیگران در کشورهای دیگه تست شده و میتونید با اطمینان از نتیجه مطلوب اقدام به ساخت بکنید.

الان یه گزینه خوب برای دوستانی که یه استودیو مونیتور با قیمت مناسب میخوان میتونه این ترکیب باشه:

1 ووفر پیرلس + تویتر دام یک اینچ
    نیازی هم کراس اور نیست با یه خازن میشه فرکانس بلا رو جدا کرد و تویتر داد از این جهت یه نقطه برتری حساب میشه (نبود کراس اور)
    قیمت تمام شده برای یک جفت ووفر و تویتر میشه 100 هزار تومن. جعبه هم حدود 20-30 تومن میشه. یعنی یه سیستم مناسب با قیمت مناسب حدود 130 هزار تومن.

با این طرح ها میشه ساخت:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by klipsch; 31-01-2012 at 11:57.

9. این کاربر از klipsch بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

بحث عجله نيست موضوع اينه كه حجازي داره صحبت از 65 تومن ميكنه هر ووفر رو.با اين وضعيت دلار فكر كنم گرون تر هم بشه .

علت عجله اينه.

به نظر من كراس اوورش خيلي مهمه اون كسري فركانس رو هم ميشه با ميدرنج پر كرد.

به هرحال منتظر شيم ببينيم تو diyaudio چي ميگن ولي با سازنده ال سي نور كه مكاتبه كردم و نمونه ووفرا رو براش فرستادم الا بلا

اصرار داشت كه بايد همين سري كه استفاده كردند باشه چون كلي روش وقت گذاشتنو و محاسبه كردند.

11. این کاربر از harmankardon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

الان یه گزینه خوب برای دوستانی که یه استودیو مونیتور با قیمت مناسب میخوان میتونه این ترکیب باشه:

1 ووفر پیرلس + تویتر دام یک اینچ
    نیازی هم کراس اور نیست با یه خازن میشه فرکانس بلا رو جدا کرد و تویتر داد از این جهت یه نقطه برتری حساب میشه (نبود کراس اور)
    قیمت تمام شده برای یک جفت ووفر و تویتر میشه 100 هزار تومن. جعبه هم حدود 20-30 تومن میشه. یعنی یه سیستم مناسب با قیمت مناسب حدود 130 هزار تومن.
    اتفاقاً همین رو میخواستم عرض کنم؛
    چند جا خوندم که با این ووفر میشه یه 2way خوب ساخت.
    منم علاقه مند شدم یه بوکشلف بسازم (Peerless Woofer + Dome Tweeter). اما با این مطلبی که فرمودید مید رو خوب پوشش نمیده یه کمی دو دل شدم.
    آیا واقعا برای یه بوکشلف جواب میده؟
    راستی sensitivity پیرلس چقدر هست؟ با یه امپ وات پایین میشه راش انداخت؟ (مثلاً یه امپ سینگل لامپی)

تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

بحث عجله نيست موضوع اينه كه حجازي داره صحبت از 65 تومن ميكنه هر ووفر رو.با اين وضعيت دلار فكر كنم گرون تر هم بشه .

علت عجله اينه ...
    ای بابا ... قیمت اینم که کشید بالا ...

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •