تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 13 از 91 اولاول ... 3910111213141516172363 ... آخرآخر
نمايش نتايج 121 به 130 از 901

نام تاپيک: های-فای ... های-اند... سیستم های استریو

اگه نباشه جاش خالی می مونه kia.Tahamtan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2011
    محل سكونت
    طهران

پيش فرض

سلام دوست عزیز
    قصد خرید آمپلی فایر و باند دارم
    برای آمپ 600تا 500 کنار گذاشتم نمیدونم پایونیر یا دنون یا یاماها انتخاب کنم یا اصلا برند دیگه ای با بودجه من مناسبه؟
    باند هم اگه راهنمایی کنید با بودجه 500 تومان ممنون میشم یکی از دوستان جامو پیشنهاد داد
    در مجموع میخوام با 1 تا 1.100 باند و آمپ بگیرم
    Last edited by kia.Tahamtan; 15-01-2012 at 18:57.

آخر فروم باز noisymind's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

دوستان ببخشید اگه یک نفر پیدا بشه و کلا به زبان ساده و علمی این اصطلاحات رو توضیح بده ممنون میشم. مثلا های فای یا سیستمی که ساب جدا داره و ... و یا این 5*1 و یا .... این چیزا که دوستان میگن رو. یعنی کلا بگه سیستمهای صوتی چند مدل هست و هر کدوم برای چه استفاده ای خوبه.
    ( مثلا من برای اتاقم بخوام یک سیستم صوتی بگیریم ، سیستم با دو بلندگو بگیرم؟ یا چند بلند گو ؟ یا بلندگوهای کوچک و ساب جدا ؟ یا ... هر مورد دیگه و همینطور برای حال و پذیرایی چطور؟ )

خیلی ممنون.
    Last edited by noisymind; 14-01-2012 at 13:09.

داره خودمونی میشه hamed8322's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006

پيش فرض

دوستان ببخشید اگه یک نفر پیدا بشه و کلا به زبان ساده و علمی این اصطلاحات رو توضیح بده ممنون میشم. مثلا های فای یا سیستمی که ساب جدا داره و ... و یا این 5*1 و یا .... این چیزا که دوستان میگن رو. یعنی کلا بگه سیستمهای صوتی چند مدل هست و هر کدوم برای چه استفاده ای خوبه.
    ( مثلا من برای اتاقم بخوام یک سیستم صوتی بگیریم ، سیستم با دو بلندگو بگیرم؟ یا چند بلند گو ؟ یا بلندگوهای کوچک و ساب جدا ؟ یا ... هر مورد دیگه و همینطور برای حال و پذیرایی چطور؟ )

خیلی ممنون.
    دوست عزیز در مورد سیستم های صوتی اگر بشه به طور خلاصه و ساده توضیح داد اینطور بگم:
    کلا برای سیستم های صدا گذاری 5 مدل و شیوه در طول زمان اختراع شده که به ترتیب عبارتند از :
    1-mono: در این سیستم صدا توسط 1 میکروفن ضبط و 1 اسپیکر پخش میشه..مثال ملموسشم صدای ضبط و پخش شده در رادیو یا گرامافون های قدیم
    2-stereo: در این سیستم از 2 میکروفن (یکی چپ یکی راست)و 2 اسپیکر برای پخش استفاده میشه که تفکیک صدا صورت میگیره (یعنی شما بعضی از اصوات رو از اسپیکر چپ و بعضی رو از راست میشنوید) .برای سیستم های ضبط موسیقی همچنان از این روش استفاده میشه.
    3- front: که از 3 تا میکروفن و اسپیکر استفاده میشه .همانند سیستم استریو ست ولی یه سری اصوات (مانند صدای خواننده یا صدای بعضی رکوردها ) تفکیک میشه و به طور جدا گانه از اسپیکر سوم پخش میشه.
    4-quadro: که همونطور که تشخیص دادین از 4 تا استفاده میشه...همانند سیستم استریوست ولی 2 میکروفن و اسپیکر هم در عقب و دور تر از منبع اصلی صدا برای ضبط و پخش صدا قرار دارن که تقریبا صدای بکگراند رو ضبط و پخش میککند.
    5-sorround: که همونطور که از اسمش پیداست به صدای فراگیر معروفه و در اصل تلفیقی از صدای frontوquadro ست.یعنی همان صدای quadro ست به علاوه ی صدای front یا همون centre معروف که به اون اضافه شده و از 5 میکروفن و اسپیکر برای ضبط و پخش استفاده میشه.(الان سیستم های جدید که بر پایه ی 7 تایی و 9 تایی هستن زیر مجموعه ی همین صدای ساراند هستن.)

و اما در مورد ساب یا sub base:
    اگر شما از صدای استریو تا ساراند رو فقط هنگام پخش ایدفعه! یه تفکیک دیگه هم انجام بدی و فرکانسهای بسیار پایین(همون بیس از 20hz تا 100hzمعمولا) رو از اسپیکر های معمولی جدا کنی و به عهده ساب برای پخش بگذاری یه 1 هم اضافه میشه به تعداد اسپیکر ها و میشه 2به1 یا 3به1 یا 4به1 یا 5به1 (یعنی 5 تا اسپیکر به علاوه 1 ساب)

و اما در مورد hi-fidelity یا hi-fi:
    همون طور که از اسمش پیداست های فای یعنی راستی زیاد یا وفاداری زیاد و در مقابل low-fi قرار میگیره...معملا چون سخت افزار ها (مدارها،کامپوننت ها،یونبیت ها،سیمها) کامل نیستن و در بازتولید صدا ، صدا رو دچار افت کیفیت میکنن در این نوع سیستم پخش سعی میشه که صدا با المان های بهتر و پیشرفته تر و البته گرونتر بدون هیچ گونه تغیرات یا تلفات از منبع ضبط بدست شنونده برسه.

و اما در مورد کاربرد:
    معمولا برای ضبط صدای "موسیقی" از سیستم ضبط استریو استفاده میشه .چرا؟ چون:
    1- سیستم های ضبط صدای بالاتر از استریو مثل فرانت و کوادرو و ساراند به سیستم های پیشرفته صداگذاری و تفکیک صدا نیازمندند و زمانبر هستند.
    2-همچنین گرون قیمت هستن
    3-فضای ضبط صدا آنقدر وسیع و باز نیست که بشه از این نوع صدا گذاریها استفاده کرد.
    4- شنونده نیز باید سیستم پخش اینگونه سیستم ها رو داشته باشه که 99% مردم دنیا فاقد همچین سیستم های گرون قیمتی هستن.
    5-حجم تراکهای ضبط با این روش ها بسیار بالاست...مثال اگر شما یه صدای استریو با فرمت vaw 16bit 48khz رو در حداقل 50 مگ داشته باشی در اون نوع صدا گذاری ها حجم صدا به بالای 150 مگ برای هر تراک میرسه.
    برای همین زیاد مقرون به صرفه برای شرکت های تولیدی نیست که بیشتر از استریو استفاده کنن.

ولی اینکه میبینی در فیلم ها از ساراند استفاده میشه قضیه یکم فرق میکنه...
    چون در فیلم های با صداگذاری ساراند معمولا فضای فیلم بسیار باز وسیع هست...مثلا هواپیما از فاصله 500 متری منبع حرکت میکنه یا تیر از فاصله ا کیلومتری شلیک میشه و به طور کل شما از هر سمتی از 360 درجه امکان شنیدن صدا رو داری.
    هم اینکه هزینه تولید این فیلم ها بالاست و سودی که قراره نصیبشون بشه از فروش جهانی این نوع صداگذاری رو براشون توجیه میکنه...هم اینکه این فیلم ها معمولا روی دی وی دی یا بلوری ضبط میشن و از نظر حجم تراک مشکلی ندارن(هر چند که با پیشرفت تکنولوژی های dolbyو dts همین هم داره برای فیلم ها هم مساله ساز میشه!

4. 5 کاربر از hamed8322 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2006

پيش فرض

شما باید استفادت و هزینه و میزان سطح علاقت به موسیقی و فیلم رو مشخص کنی(چقدر جدی دنبال میکنی)..
    اینکه بیشتر فیلم میبینی یا موزیک گوش میدی... اندازه اتاق یا پذیرایی تون چقدره و میزان نشت صدا از خونتون به دیوار همسایه بغل چقدره(از بابت آزار و اذیت صدای ساب میپرسم) و چقدر بودجه برای اینکار در نظر داری بگی تا دوستان بیشتر بتونن کمکتون کنن.

موفق باشید.

6. این کاربر از hamed8322 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه kia.Tahamtan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2011
    محل سكونت
    طهران

پيش فرض

شما باید استفادت و هزینه و میزان سطح علاقت به موسیقی و فیلم رو مشخص کنی(چقدر جدی دنبال میکنی)..
    اینکه بیشتر فیلم میبینی یا موزیک گوش میدی... اندازه اتاق یا پذیرایی تون چقدره و میزان نشت صدا از خونتون به دیوار همسایه بغل چقدره(از بابت آزار و اذیت صدای ساب میپرسم) و چقدر بودجه برای اینکار در نظر داری بگی تا دوستان بیشتر بتونن کمکتون کنن.

موفق باشید.

سلام دوست عزیز
    من بودجه 1.100 دارم و قصد خرید آمپلی فایر و باند دارم
    به انواع موسیقی گوش میدم سنتی پاپ جاز کلاسیک و بدون کلام
    برای اتاق پذیرایی میخوام با مساحت 50متر مربع و ارتفاع 2.80
    فضا هم آکوستیک نیست
    به صدای فراگیر و شفاف علاقه دارم
    مولتی پلیر Xtreamer 1.7 کاناله دارم که پورت HDMI و کامپوننت و USB و اپتیکال و کواکسیال داره
    ممنون میشم کمک کنید چه برند و مدلی برا آمپ و باند تهیه کنم
    Last edited by kia.Tahamtan; 18-01-2012 at 17:56.

تاريخ عضويت
    Mar 2006

پيش فرض

دوست عزیز من میتونم با این بودجه به شما پیشنهاد برندهای تجاری رو بدم ولی 2 توصیه دوستانه برای شما و همه کسایی که قصد دارن به صدای های فای برسن دارم و اونم اینکه :
    1- برای رسیدن به حداقل صدای های فای در ایران بودجه زیر 3 ملیون تقریبا با صدای یه مینی های فای فرقی نداره.این رو میگم که یه وقت دلسرد نشین وقتی هزینه کردین و به صدای دلخواهتون نرسیدید.به هر حال تصمیم گیری نهایی با شماست.
    2- خیلی از مدلها ممکنه اینجا موجود نباشن...پس فقط بدنبال یه محصول خاص از یه برند نباشین...ممکنه صدای کامپوننت با اسپیکر مچ نشه و به قول معروف به خوبی درایو نشن و در کل اگه به امید یه سیستم رفتین داخل و با یه سیستم کاملا متفاوت اومدین بیرون زیاد تعجب نکنید.
    ولی از اونجایی که همه باید از یه جایی شروع کنن:
    برای آمپ
    NAD C315BEE-1 یا مدل جدیدتر 316
    Denon PMA-510-2
    Marantz PM5004-3 یا مدل جدیدتر 6004 اگه موجود بود که چه بهتر.

در مورد اسپیکر
    1- Dali Ikon 6
    2- Monitor Audio RX6
    3- Kef iQ70
    4- Klipsch RF-82
    البته نمیدونم این 2 تا آخری اینجا باشه.
    تا ببینیم نظر بقیه دوستان حرفه ای تر چی باشه.

موفق باشید.

9. این کاربر از hamed8322 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

بالاخره حاضر شد

11. 3 کاربر از harmankardon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

آقا مبارکه... صدا گرفتی؟ چطوره؟ آمپ مناسب تهیه کردی؟
    ای کاش یه جوری نقشه باکس رو میکشیدی که از بیرون پیچ وجود نداشته باشه مخصوصا از جلو... ولی در کل خیلی خوب شد... تبریک

یه مقاله نوشتم حتما بخونید...هرکی نخونه ضرر میکنه >> [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

مرسی کلیپش عزیز

هنوز امپ نگرفتم ولی با امپ کامپیوتر تست کردم صدا خوب بود و بیس رو نداره یا خیلی کمه که باید با امپ چک کنم ولی صدا خیلی صاف و شفافه .صداش رو دوست دارم (جنس صداش)

جای پییچا میره چون جاش حفاظ توری سفارش دادم.میاد روش

پروسه بعدی اینه که توییترش برام رسید یکی از بچه ها از انگلیس برام فرستاد هر دونه 60 پوند ولی مید ووفراش رو بایستی خورد
    خورد برام بفرسته 8 تا مید ووفر

به محضه اینکه برسه باید برم سراغ کراس اورش

اینم عکسش

دعا کنید خوب در بیاد

14. این کاربر از harmankardon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

مرسی کلیپش عزیز

هنوز امپ نگرفتم ولی با امپ کامپیوتر تست کردم صدا خوب بود و بیس رو نداره یا خیلی کمه که باید با امپ چک کنم ولی صدا خیلی صاف و شفافه .صداش رو دوست دارم (جنس صداش)

جای پییچا میره چون جاش حفاظ توری سفارش دادم.میاد روش

پروسه بعدی اینه که توییترش برام رسید یکی از بچه ها از انگلیس برام فرستاد هر دونه 60 پوند ولی مید ووفراش رو بایستی خورد
    خورد برام بفرسته 8 تا مید ووفر

به محضه اینکه برسه باید برم سراغ کراس اورش

اینم عکسش

دعا کنید خوب در بیاد
    بسیار عالی... این که پروژه السینوره! این حتما یکی از بهترین بلندگوهای ایران میشه اگه موفق به ساختش بشید. برآورد کردید چقدر هزینه میشه برای تهیه میدووفرها و تویترها؟ برای ساخت کراس اورش روی من حساب کنید. همچنین برای ساخت باکش شما که دارید خرج میکنید، اگه خواستید با هم بسازیم باکس رو که دقیق در بیاد مثلا از CNC استفاده کنید. این بلندگو رو با بلندگوهای 20 هزار دلاری مقایسه کردن. حتما نتیجه عالی میشه. ولی به نظر من اگه هزینه میریه حدود 2 میلیون بهتره یه بلندگوی کلیپش بسازید که بالای 100 دسی بل میشه با 1 وات میتونید درایوش کنید. ولی با این وضعیت ارز فکر میکنم 8 تا ووفر و دوتا تویتر اگه بخرید با گمرکی و شیپینگ بالای 3 میلیون هزینه میشه که اصلا توجیه نداره

اگه هنوز قطعات رو خریداری نکردید یه پیشنهاد بهتر دارم. شما بجای خرید میدووفرهایی که احتمالا هر دونش با هزینه حمل و نقل و گمرکی بالای 130-140 هزار تومن میشه، 8 تا ووفر از آقای حجای بگیرید... برای میدرنج از یونیت 1" کمپرسور استفاده کنید با یه هورن میدسایز و یه تویتر هورن... تفکیک کلی سیستم نزدیک 100 دسی بل میشه. صدا حتما بهتر از السینور میشه. هزینه خیلی خیلی کمتر میشه... 8 تا ووفر میشه 320 تومن ... فکر کنم با حدود 700-800 بشه جمعش کرد.

من اخیرا بصورت جفت ووفر پیرلس، میدرنج سونی و تویتر دام چند جفت بلندگو ساختم... این آخری که برای یکی از دوستان ساختم نتیجه اش خارق العاده شد. پورت رو بصورت هورن درست کردم، فرکانس پایین عالی... داینامیک صدا عالی... ساند استیج معرکه... ایمجینگ فوق العاده... صدا از جنس ابریشم. تفکیک 96.5 دسی بل (با دی بی متر تست کردیم در شرایط استاندارد) ... یعنی از هر لحاظ یه بلندگوی ایده آل شده... یعنی حقیقتا بگم صدای این بلندگو در حد 5-6 میلیون میارزه. من نمیدونم چه نیازی دارید که 2-3 میلیون خرج کنید که صدای خوب گوش کنید (السینور) خب همین بلندگویی که شما ساختی باید نتیجه خوبی بده مگر اینکه ساختارش مناسب نباشه یا دمپینگ درست نکرده باشید... روی همون کار کنید مطمئنا نتیجه راضیتون میکنه
    Last edited by klipsch; 29-01-2012 at 01:27.

16. این کاربر از klipsch بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •