تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 11 از 91 اولاول ... 7891011121314152161 ... آخرآخر
نمايش نتايج 101 به 110 از 901

نام تاپيک: های-فای ... های-اند... سیستم های استریو

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

اينكل inkel
    ووفر 450000 ريال
    ميدرنج اينكل 650000 ريال
    تويتر450000 ريال

البته ميدرنج رو دونه اي 75 تومن ميگفت هر كدوم 10 تومن تخفيف داد

تويتر رو هم 50ميگفت كه 5 تومن تخفيف داد

ووفر رو تخفيف نداد

كراس اور رو اكبند160 تومن گرفتم دو تاش رو

تست ميدرنج

با همون امپ حجازي كاملا مشهود بود كه اينكل خيلي سرتره .چون هر دو تاش رو با همون امپ مقايسه كرديم البته ميدرنج

هايمر كانادا هم بود كه خوشم نيومد از صدا و قيافه ش

در مورد توييتر هم كه ماله بلژيك هستش.

در مورد كابينت هم كه با چند نفر از جمله سايتاي خارجي كه مشاوره گرفتم اكثرشون mdf رو پيشنهاد دادن همين elac آلمان رو
    كه از نزديك ديدم ام دي اف روكش دار بود.

توكل به خدا ببينم چي از آب درمياد.

براي امپ هم از 700 تومن تا 1200 تومن
    وفرهارو یه کوچولو گرون بهت داده... ولی میارزه نمونه هاش توی پارتز اکسپرس بالای 50 دلاره... تویتر رو خوب گرفتی اگه بلژیک اصلی باشه خیلی عالیه ولی توی صدا با نوع کره ای که جفتی 20 تومنه تفاوتی احساس نمیشه... هایمر هم برند خوبیه ولی من نمی پسندم... در مورد جعبه، بله حق با شماست خیلی ها MDF رو نسبت به plywood (تخته لایی) بیشتر توصیه میکنن چون کار کردن باهاش راحت تره و سطح صاف تری داره و برای Veneerکردن یا رنگ کردن راحت تره و زیرسازی راحت تری داره... ولی منظور همه ام دی اف خامه... یعنی bar MDF یا Raw MDF چون چسب خورش خیلی خوبه... وقتی دوتا تکه رو بهم میچسبونی و تحت فشار میزاری، چسب جذب میشه و یه ساختار یکپارچه بسیار محکم رو ایجاد میکنه به حدی که اگه بخواید دو تکه رو از هم جدا کنید، ساختار ام دی اف از هم می پاشه و از محل چسب زدگی جدا نمیشه... ولی وقتی ام دی اف روکش دار باشه چسب جذب نمیشه... چسب سطحی هم مناسب نیست... البته اگه بعدا به مشکل بر خوردید میشه با یه سری کارها این ایراد رو رفع کرد... اون الک یا اسپیکرهای دیگه که شما دیدی ام دی اف روکشدار هستن باید بگم که اونا بصورت بدون روکش ساخته شدن و بعد از اتمام کار توسط Vacuum Press روکش شدن... نمونه اینکارو میتونید توی درب های ساختمانی که اشکال مختلف دارند ببینید... یا MDFهایی که طرح برجسته دارند... ابتدا توسط CNC طرح روشون حک میشه... بعد ام دی اف خام که حکاکی شده میره داخل دستگاه وکیوم و روکش مورد نظر روش قرار میگیره و بعد از وکیوم شدن هوای داخل دستگاه و گرم شدن، روکش به ام دی اف خام می چسبه... نتیجه دقیقا میشه مثل ام دی اف روکشدار که آماده خریداری میکنید... در واقع کارخانه های ام دی اف سازی هم از همین روش وکیوم برای ساخت استفاده میکنن... ام دی اف روکشدار یه بدی دیگه هم داره اینکه لبه های کار درز پیدا میکنه... و یه جاهایی باید لبه های کار PVC بشه... برای وینیر کردن هم میشه از این دستگاه استفاده کرد... برای خیلی کارها استفاده میشه... برای آمپلی فایر اگه تا 1200 میخوای هزینه کنی من marantz رو پیشنهاد میدم... یا مدلهایی از اونکیو... البته باید به فکر سورس یا پلیر هم باشی...

توصیه میکنم اگه میخوای بوکشلف هم درست کنی، این دفعه خودت اقدام به ساخت بکن... تجربه خوبیه... سخت نیست... میتونی از یه ووفر یه میدرنج و یه تویتر استفاده کنی و کراس اورش رو بسازی... راستی برای binding postهای پشت بلندگو که سیم گیر ورودی هستن از چی استفاده میکنی؟ در مورد ابعاد باکس هم اگه توضیح بدی خیلی خوبه، همچنین ابعاد و محل پورت ها ... شما با دیدن این تاپیک به فکر ساخت افتادی؟

چندتا توصیه هم دارم:

سعی کن از مراحل کار عکس بگیری هم یادگاری میمونه از چیزی ساختی هم دوستان دیگه میتونن ببین و بهشون کمک میشه در ساخت
    برای بستن بلندگوها روی باکس بهترین گزینه پیچ آلن هست. هم زیبا میشه هم برخلاف پیچ ام دی اف کج وارد چوب نمیشه... اگه خواستی بگو بهت یه جا معرفی کنم تمام سایزهای پیچ آلن رو بتونی تهیه کنی
    سعی کن برای اتصالات داخل بلندگو (از کراس اور به بلندگوها) حتما از سیم بدون اکسیژن استفاده کنی که کارت های-اند باشه. اگه نتونستی پیدا کنی بهم بگو من 100 متر خریده بودم یه 30-40 مترش مونده یه مقدار بهت میدم کارت راه بیافته همچنین اگه جایی نیاز به لحیم کاری داری بهتره از قلع نقره استفاده کنی
    بهتره بخش میدرنج از بقیه باکس جدا باشه که رفلکس فشار ووفرها روی میدرنج تاثیر منفی نذاره. تویتر هم که فریم بسته هست و اصلا تاثیری نداره
    برای اتصال تویتر از سیم نازکتر استفاده کن مثلا 18AWG سیم قطور میتونه تاثیر منفی روی صدا بزاره که در فرکانس های بالا مشهودتره... برای میدرنج حدود 15AWG و برای ووفرها از 13AWG استفاده کنید
    برای نتیجه بهتر پس از اتمام کار و خرید آمپلی فایر، بهتره سیم اسپیکر مناسب بخری... سیم های اکوی موجود در بازار مناسب اینکار نیست... سیم اماده قیمت هاش خیلی بالاتره مثلا 500 الی هزار تومان تا چند میلیون ولی میشه با حدود 100 الی 150 تومن سیم بسیار عالی با ظاهری خیلی شبیه به برندها ساخت
    Last edited by klipsch; 04-01-2012 at 15:46.

2. 2 کاربر از klipsch بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

ممنون از راهنماييت

ميدرنج اينكل خودش از پشت بسته هستش كه تو يك قاب آلمينيومي وكيوم شده كه خيلي هم سنگينه.راجع سيم براي اتصال به كراس اور بايد بگم كه خودش تمام سيمهارو داره كه به تفكيك رنگ مشخص كرده كه مال كجاست.و فابريك مال خودشه.

تو وبلاگ ستسون اينارو ديدم به فكرش افتادم قبلا ميخواستم elac 58/2 رو بگيرم كه 400/1 پولش بود گفتم ميسازمش.پيشنهاد بهتر از ميدرنج سوني هم كه اينكل بود همين وبلاگ پيشنهاد داد.

در مورد پيچ آلن و اين قسمت لوله پلاستيكي سوراخ پشت كابينت اگه جايي رو سراغ داري ممنون ميشم بهم بگي.

فقط در مورد عايق توش پيشنهاد آخرت چيه و از كجا بگيرم؟

راستي درمورد طبقات داخل كابينت چه جوري باشه بهتره براي تفكيك درايورها؟
    براي درست كردن بوك شلف حتما ازت كمك ميگيرم.

راستي اگه ميتوني يه تلفن بهم بده .مرسي

عكساي كراس اوور

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by harmankardon; 04-01-2012 at 16:22. دليل: اصلاح

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

ممنون از راهنماييت

ميدرنج اينكل خودش از پشت بسته هستش كه تو يك قاب آلمينيومي وكيوم شده كه خيلي هم سنگينه.راجع سيم براي اتصال به كراس اور بايد بگم كه خودش تمام سيمهارو داره كه به تفكيك رنگ مشخص كرده كه مال كجاست.و فابريك مال خودشه.

تو وبلاگ ستسون اينارو ديدم به فكرش افتادم قبلا ميخواستم elac 58/2 رو بگيرم كه 400/1 پولش بود گفتم ميسازمش.پيشنهاد بهتر از ميدرنج سوني هم كه اينكل بود همين وبلاگ پيشنهاد داد.

در مورد پيچ آلن و اين قسمت لوله پلاستيكي سوراخ پشت كابينت اگه جايي رو سراغ داري ممنون ميشم بهم بگي.

فقط در مورد عايق توش پيشنهاد آخرت چيه و از كجا بگيرم؟

راستي درمورد طبقات داخل كابينت چه جوري باشه بهتره براي تفكيك درايورها؟
    براي درست كردن بوك شلف حتما ازت كمك ميگيرم.

راستي اگه ميتوني يه تلفن بهم بده .مرسي

عكساي كراس اوور

خیلی خوبه که بجای خرید برند اقدام به ساخت کردی... اگه صداباز باشی واقعا نتیجه ساخته خودت خیلی بهتره و بیشتر ارضا میکنت... برندهای قابل خرید مثل الک، فوکال، داینااودیو، موردانت، مونیتور اودیو، سروین وگا، میشن و چندتا برند دیگه که تو ایران هست و اقتصادی و قابل خرید هستن رو گوش کردم... حداقل چیزی که میتونید از برندها آماده خریداری کنید و یه چیز مقبول و حداقلی باشه زیر 2.5 میلیون نیست... مثلا فوکال 826 وی میتونه یه انتخاب مناسب باشه... ولی چیزی که خودم ساختم با ووفرهای پیرلس رو با اونا مقایسه کردم واقعا بالای 5 میلیون میارزه صداش... البته شما که بجای برند بالای 1 میلیون اقدام به ساخت کردی، بهتر بود بجای ام دی اف یه چیز ارزنده تر استفاده میکردی... البته نه اینکه ام دی اف بد باشه ولی ام دی اف روکشدار یه جورایی به دل آدم نمی شینه مگر اینکه حسابی با چسب PVA سفید داخلش رو محکم کاری کنی... یه سری پنل هست که از کنار هم قرار گرفتن قطعات کوچک چوب طبیعی کنار هم و joint شده توی هم ساخته میشه که کیفیت فوق العاده ای داره و بعد از جلا خوردن واقعا زیبا میشه... فعلا بهترین متریالی که توی ایران قابل تهیه هست اینه که البته قیمت بالایی داره... [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    برای پیچ الن برو به این آدرس: میدان حسن آباد، کنار بازارچه حسین آباد (یه کمی وارد وحدت اسلامی میشی)، یه راه پله باریک هست میری طبقه بالا... بری بالا دوتا مغازه بیشتر نیست... کاملا مشخصه که فقط پیچ آلن داره کروکی این میشه:

برای صداگیر داخلی اگه میخوای از شانه تخم مرغی استفاده کنی میتونی از این آدرس تهیه کنی حدود متری 20 الی 25 هزار تومنه: خیابان شریعتی، حد فاصل پیچ شمیران تا خیابان سمیه... کلا 4-5 تا مغازه بیشتر نیست راحت پیدا میکنی... اگه خواستی من جنس بهترش رو دارم از امریکا سفارش دادم تقریبا متری 30 تومن میشه، پنل های 1 X 2 متر هست... یعنی مجموعا 2 متر مربع در یک پنل که حدود 65 هزار تومن تموم شده برام... یه 4-5 تایی دارم اگه خواستی یدونه میتونم بهت بدم که برای یه جفت بلندگو در این اندازه کافیه

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

ممنون از راهنماييت

امروز رفتم عايق صدا خريدم و باس رفلكس هم خريدم ولي پيچاي آلن به كارم نيومد و اون پيچي كه ميخواستم پيدا نكردم.

تا بعدا ببينم چي ميشه .اون چسب pva رو هم كسي نميشناخت!!!!!!!!!

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

ممنون از راهنماييت

امروز رفتم عايق صدا خريدم و باس رفلكس هم خريدم ولي پيچاي آلن به كارم نيومد و اون پيچي كه ميخواستم پيدا نكردم.

تا بعدا ببينم چي ميشه .اون چسب pva رو هم كسي نميشناخت!!!!!!!!!
    باس رفلکس چرا؟ این ووفرها به پورت نیاز دارن نه باس رفلکس
    چطوری پیچ الن به کارت نیومد؟ مگه از الن بهتر هم هست؟ چیز دیگه نمیشه زد که یا باید پیچ 2سو و 4سو بزنی یا آچارخور... یا آلن... بهترین انتخاب پیچ النه نمیدونم رفتی اونجا که گفتم یا نه
    حالا اگه خواستی یه جا دیگه معرفی میکنم شاید چیزی که میخوای داشته باشه. یه جا دیگه هم میتونم بهت بگم بری که فقط استیل کار میکنن.. تمام لوازمی که داره استیله و کیفیت بالایی داره ولی خیلی گرونتره. مثلا مهره 16 معمولی 120 تومنه، استیلش 600 تومنه ولی خیلی خوش ساخت و با کیفیته
    بد بختی ما اینه که تو ایران نمیشه وسایلی که دنبالش هستی رو پیدا کنی... میگی فلان چیز یارو نمی فهمه... میگی وینیر میخوام یارو میگه هـــــــا؟! میگی تریمر میخوام یارو میگه چـــــی؟! ... PVA یا پلی وینیل استات همون چسب چوبه. من انواع چسب های PVA سفید و زرد امریکایی، آلمانی، اتریشی رو تست کردم، واقعا "چسب شمال" چیزی کم از برندهای خارجی نداره... از ابزارفروشی ها میتونی تهیه کنی فقط بگو "چسب چوب شمال بده" ... چسب چوب شمال بسیار با کیفیت و مرغوبه و بعد از خشک شدن بی رنگ میشه مثل چسب آکواریوم... البته توصیه میکنم قبل از استفاده از چسب PVA لبه های باکسی که ساختی رو از داخل یه لایه نازک چسب mitreapel بزن (ابزارفروشا بهش میگن چسب 123) بعد به کسی که باکس رو برات میسازه بگو ام دی اف رو بصورت باریکه های 16 میلیمتری برش بده... قطر ام دی اف هم 16 میله وقتی 16 میل برش بزنی مربع میشه. بعد اونو بده برات فارسی بر کنه میشه یه تیکه 3گوش که توی کنج قرار میگیره. بعد دورتادور بلندگو رو از داخل با این قطعه و چسب PVA بچسبون که محکم بشه... ترجیحا از Clamp (ابزارفروشا بهش میگن پیش دستی یا گیره نجاری) برای محکم کردن قیدهایی که گفتم در کنج ها استفاده کن... چون از ام دی اف روکشدار استفاده کردی و برای جلوگیری از لرزش سیستم، اگه بتونی داخل بلندگو رو کاملا قیراندود کنی خیلی خوب میشه. البته با پیستوله

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

باس رفلکس از پشت میزنم .پورت دیگه چیه؟؟؟؟

بابت چسب هم اوکی میرم میگیرم.

---------- Post added at 05:01 PM ---------- Previous post was at 04:56 PM ----------

راستی یه جفت هم میخوام اینطوری بسازم چه کراس اوری میخواد؟

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

باس رفلکس از پشت میزنم .پورت دیگه چیه؟؟؟؟

بابت چسب هم اوکی میرم میگیرم.

---------- Post added at 05:01 PM ---------- Previous post was at 04:56 PM ----------

راستی یه جفت هم میخوام اینطوری بسازم چه کراس اوری میخواد؟

فکر کنم منظورت از باکس رفلکس همون پورت یا ونت هوا باشه. اخه معمولا یونیت های پسیوی وجود داره که بهش میگن باس رفلکس
    در مورد عکسی که گذاشتید باید بگم که پیرلسی که آقای حجازی دارن رنج فرکانسی حدود 22 تا 3000 هرتز داره. من خودم فکر میکردم میشه بعنوان میدبیس هم استفاده کرد ولی بلندگویی که شما گذاشتی مثل اون پروژه ای بنام السینور که من صفحه قبل گذاشتم از میدبیس استفاده میکنه که رنج فرکانسیش تا 6000 هرتز گسترده شده. شما اگه بخواید مثل عکسی که گذاشتید بدون میدرنج درست کنید (two and half way speaker) باید برای پوشش تمام دامنه فرکانسی از تویتر بسیار مرغوبی استفاده کنید که بتونه نبود میدرنج رو جبران کنه. و با توجه به اینکه تویتر برند خوب تو ایران سخت پیدا میشه و چیزی نیاز دارید که صداش با دوتا ووفر بالاست باشه، به نظر من بهترین انتخاب میتونه استفاده از یه تویتر هورن باشه. نیازی به کراس اور نداره و با یه خازن سر راه تویتر میتونید استفاده کنید.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

راستی امروز زنگ زدم برای امپ پیشنهاد دنون و مرنتز رو داد به نظرت کدوم مدلش بهتره در ضمن به جای پلیر میخوام dac بگیرم

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

راستی امروز زنگ زدم برای امپ پیشنهاد دنون و مرنتز رو داد به نظرت کدوم مدلش بهتره در ضمن به جای پلیر میخوام dac بگیرم
    خیلی خوبه میخوای دک بگیری... با کامپیوتر میتونی بهش استریم کنی و یه WDTV ارزون قیمت هم از طریق اپتیکال میتونه برات فایلهای فلک رو با بهترین کیفیت استریم کنه اگه میخوای از کامپیوتر استفاده نکنی... برای سی دی پلیر پیشنهاد میکنم دنبال یه پلی استیشن 1 باش. در حد سی دی پلیرهای 5-6 هزار دلاری میارزه البته سری 1001 من خودم یدونه دارم ولی شماله این دفعه برم میارمش. من خودم marantz pm15s2 دارم سری رفرنسه حرف نداره ولی فکر کنم الان آکبندش رو ایه 2700 اینطورا باشه
    راستی اگه دک مناسب پیدا نکردی بگو معرفی کنم یه جا ... بگو چقدر میخوای برای دک هزینه کنی راهنمایی کنم

اگه نباشه جاش خالی می مونه kindlinessangel's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با سلام به همه دوستان به خصوص کلیپش عزیز
    و اینکه خیلی خوشحالم این تاپیک برگشت

یه خواهش داشتم از دوستان و اون هم اینه که یه مقدار راجع به اسمهایی که توی دستگاه های صوتی و تصویری استفاده میشه توضیح بدند تا من و امثال من که بسیار آماتور هستیم بیشتر با هر کدوم آشنا بشیم. چیزی شبیه لغت نامه

مثلا این اصطلاحات Preamp , power Amp , DAC , a/v reciver , a/v separator ,mono block ,Processor , اصطلاحات آکوستیک ویا هرچیزی که فکر میکنید.

منظورم اینه که بگید هر کدوم چه کاری رو انجام میده و در کجای مسیر ست آپ قرار میگیره.

ببخشید سوال ناشیانه است اما به امثال من کمک خواهد کرد.

12. 2 کاربر از kindlinessangel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •