تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 44

نام تاپيک: همه چیز درباره گرام! (فقط اطلاعات/مشاوره/تبادل صفحه)

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    KhoramAbad

پيش فرض

سلام

من همیشه دوست داشتم یکی از این گرمافون ها داشته باشم .البته از اون مدل های قدیمش که بلنگوی شیپوری دارن .واقعا معرکه هستن .
    میشه بفرمایید که اون مدل حدود چه قیمت های هستن .

2. این کاربر از mahmood_t بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن تلویزیون و رادیو shahab_f's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005

پيش فرض

ببخشید صدا از کجا پخش میشه؟ یعنی بلند گو داره؟ وصل میشه به بلند گو؟
    سوال دوم اینکه شما صفحه های جدید رو از کجا تهیه میکنید؟ آلبوم خواننده های جدید هم روی صفحه میاد؟ چه میدونم مثلا ریحانا، کلدپلی، ...!!

4. این کاربر از shahab_f بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

سلام

من همیشه دوست داشتم یکی از این گرمافون ها داشته باشم .البته از اون مدل های قدیمش که بلنگوی شیپوری دارن .واقعا معرکه هستن .
    میشه بفرمایید که اون مدل حدود چه قیمت های هستن .
    خیلی ممنون از اظهار لطف شما ولی من باب اطلاع حضرتعالی و دیگر دوستان باید بگم که عکسهایی که مشاهده کردید در پست های قبلی در واقع گرام هستند که برگردان واژه انگلیسی Turntable هست... اینها شیپور (هورن) ندارند بلکه خروجی فونوی آنها به آمپلی فایر متصل میشه و از آمپلی فایر به بلندگو... کیفیت صدا در گرام ها بسیار بسیار عالیه و در واقع بهترین سورس آنالوگه هست ... نوع دیگه که شما فرمودید گرامافون (درستش "گراموفون") هست که معادل کلمه gramophone هست که تکنولوژی خیلی قدیمی تره و کیفیت صدای جالب و قابل عرضی هم نداره و در دنیای های-فای محلی از عراب نداره
    در مورد سوالتون در مورد قیمت باید عرض کنم که من اینجا فعالیت خرید و فروش ندارم ولی من باب اطلاع قیمتش حدود 400 الی 500 تومنه (البته مدل با مدل فرق داره و با 100 تومن هم میشه گرام خرید) ولی در هر حال اگه سوال داشتید در پیغام خصوصی در خدمتم

ببخشید صدا از کجا پخش میشه؟ یعنی بلند گو داره؟ وصل میشه به بلند گو؟
    سوال دوم اینکه شما صفحه های جدید رو از کجا تهیه میکنید؟ آلبوم خواننده های جدید هم روی صفحه میاد؟ چه میدونم مثلا ریحانا، کلدپلی، ...!!
    سلام دوست گرامی؛
    صدا از طریق خروجی فونو به آمپلی فایر (یا پری بعد آمپ) و سپس به بلندگو منتقل میشه
    صفحه از خارج از ایران خریداری میشه در ایران یه دستگاه چاپ صفحه بود که استفاده هم نمیشد (در شهر رشت بود) صفحه های جدید و البوم های جدید همه تولید جدید هستند و هنوز چاپ میشن
    اکثر خوانندگان صفحاتشون موجوده

6. 7 کاربر از klipsch بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    KhoramAbad

پيش فرض

خیلی ممنون از اظهار لطف شما ولی من باب اطلاع حضرتعالی و دیگر دوستان باید بگم که عکسهایی که مشاهده کردید در پست های قبلی در واقع گرام هستند که برگردان واژه انگلیسی Turntable هست... اینها شیپور (هورن) ندارند بلکه خروجی فونوی آنها به آمپلی فایر متصل میشه و از آمپلی فایر به بلندگو... کیفیت صدا در گرام ها بسیار بسیار عالیه و در واقع بهترین سورس آنالوگه هست ... نوع دیگه که شما فرمودید گرامافون (درستش "گراموفون") هست که معادل کلمه gramophone هست که تکنولوژی خیلی قدیمی تره و کیفیت صدای جالب و قابل عرضی هم نداره و در دنیای های-فای محلی از عراب نداره
    در مورد سوالتون در مورد قیمت باید عرض کنم که من اینجا فعالیت خرید و فروش ندارم ولی من باب اطلاع قیمتش حدود 400 الی 500 تومنه (البته مدل با مدل فرق داره و با 100 تومن هم میشه گرام خرید) ولی در هر حال اگه سوال داشتید در پیغام خصوصی در خدمتم

سلام دوست گرامی؛
    صدا از طریق خروجی فونو به آمپلی فایر (یا پری بعد آمپ) و سپس به بلندگو منتقل میشه
    صفحه از خارج از ایران خریداری میشه در ایران یه دستگاه چاپ صفحه بود که استفاده هم نمیشد (در شهر رشت بود) صفحه های جدید و البوم های جدید همه تولید جدید هستند و هنوز چاپ میشن
    اکثر خوانندگان صفحاتشون موجوده
    ممنون از شما که اطلاعات خودتون رو در اختیار دیگران میگذارید

می خواستم بدونم که یعنی صفحه های این گرام ها با صفحه های گراموفون فرق داره داری یا نه .
    و یه سوال دیگه اینکه میشه بفرماید کارتریج توی این گرام ها چیه هستش .

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

ممنون از شما که اطلاعات خودتون رو در اختیار دیگران میگذارید

می خواستم بدونم که یعنی صفحه های این گرام ها با صفحه های گراموفون فرق داره داری یا نه .
    و یه سوال دیگه اینکه میشه بفرماید کارتریج توی این گرام ها چیه هستش .
    خواهش میکنم
    صفحه های این گرام ها با گرامافون فرق نداره بلکه ساختار دستگاه و پیکاپ و سوزن و ... فرق داره
    کارتریج یعنی سوزن و متعلقاتش...

9. این کاربر از klipsch بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض آپگرید گرام Thorens 125 MKII

امروز یه گرام Thorens 125 MKII رو اپگرید کردم... فکر کردم شاید برای دوستان جالب باشه یه گزارش اجمالی ازش تهیه کردم میزارم اینجا:

اهداف اپگرید:
    تعویض پایه چوبی با پلگسی گلس و پایه های استیل
    تعویض سیم فونوی قدیمی با سیم نقره با کانکتورهای Gold

فواید اپگرید:
    سیم نقره باعث افزایش چشمگیر کیفیت صدای خروجی میشه
    تعویض پایه زیبایی خاصی میده به گرام
    سنگین تر شدن گرام به دلیل استفاده از پلگسی گلس باعث ثبات بیشتر دستگاه و تثبیت شدن استایلوس روی صفحه میشه (افزایش رادمان صوتی)

کل هزینه: 134،000 تومان

مراحل کار:

1- رفتم پامنار... یه قطعه پلگسی به زخامت 20 میلیمتر گرفتم... دادم لبه هاشو گرد کرد و پرداخت انجام داد... سپس سوراخ هایی که باید رو با دستگاه اتوماتیک انجام شد... (هزینه کلی: 45000 تومان! پلکسی خیلی خیلی گرون شده نسبت به قبل... ولی باز هم نسبت به شیشه خیلی بهتره و تحمل چند تن وزن هم داره و دیرتر از شیشه هم خط و خش میافته)

2- بعد 4 تا پایه استیل خیلی زیبا خریدم... (دونه ای 9000 تومان... جمعا 36000 تومان)

3- سوراخ پیچ ها که پلگسی رو به گرام متصل میکنند، بصورت خزینه سوراخ شدند که باعث میشه گل پیچ بیرون نمونه:

4- پایه های استیل رو روی پلگسی می بندم:

5- کاغذ روی پلگسی رو کندم:

6- نتیجه نهایی پلگسی:

7- سیم نقره رو متصل کردم و پلگسی رو سرجاش نصب میکنم با پیچ سفت میکنم... نتیجه نهایی کار این شد:

11. 3 کاربر از klipsch بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

دوست عزیز مطالب شما مفید بود در صورت امکان مرا در خصوص خرید گرام راهنمایی کنید خوشحال میشوم .
    من مدتها است که قصد خرید یک دستگاه گرام را دارم ولی بین مارکهای موجود سرگردانم لطفا" بفرمایید کدام یک از مارکهای زیر بهتر است .
    Thorens-Technics-Dual-Pioneer-Sony
    در صورت امکان علت آن را هم بفرمایید.
    با تشکر

13. این کاربر از hamoon shams بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

دوستان عزیز در خصوص موضوع مطرح شده آیا کسی نیست من را راهنمایی کند.
    ممنون میشوم.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

دوستان عزیز در خصوص مطلب انتخاب نوع گرام اگر کسی اطلاعاتی دارد لطفا" راهنمایی بفرماید.

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

دوست عزیز مطالب شما مفید بود در صورت امکان مرا در خصوص خرید گرام راهنمایی کنید خوشحال میشوم .
    من مدتها است که قصد خرید یک دستگاه گرام را دارم ولی بین مارکهای موجود سرگردانم لطفا" بفرمایید کدام یک از مارکهای زیر بهتر است .
    Thorens-Technics-Dual-Pioneer-Sony
    در صورت امکان علت آن را هم بفرمایید.
    با تشکر

از نظر خیلی ها Thorens بهترین تولید کننده گرام های قدیمی بوده... مانوال بودن و امکان استفاده از تونارم های مختلف تورنز رو تبدیل به گرام ایده آل خیلی ها کرده... وزن زیاد دستگاه و استفاده از کلاچ در حرکت پلتر و همچنین ساختار غیر DD باعث کاهش نویز ایجاد شده هنگام پخش میشه... البته در برندهای دیگه هم مدلهای خوب زیادی پیدا میشه ولی نه به اندازه تورنز... مثلا تورنز بهترین مدلهاش به ترتیب اینا هستند
    TD-125MKII
    TD-125MKI
    TD-126
    TD-160
    TD-124
    ولی در برندهای دیگه هم چیزهای خیلی خوبی پیدا میشه... مثلا technics 1000 که خیلی عالیه ولی باز هم سلیقه خیلی شرطه و به شخصه تورنز رو می پسندم

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •