تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 12 اولاول 123456789 ... آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 111

نام تاپيک: [تحلیل اختصاصی P30world] چرا آمار و آنالیز Strategy Analytics درباره سهم فروش حدود 27 درصدی اندروید در بازار تبلت اشتباه و گمراه کننده است؟

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

من معتقدم این از زرنگی گوگل بوده که آمارها را به قول معروف پیچونده! از توضیحاتی که در صفحه پلتفرم ورژنز داده مشخصه
    ولی آمارگیری برای تبلتها به سادگی موبایلها نیست
    در کل این ایراداتی که به گوگل گرفتی هیچ چیزی را اثبات نمیکنه
    با این حساب حق با شماست و می تونه امار دقیق بده که بقول دوستمون از زرنگیش نمیده لول شرمنده من حقیقتش تا حالا رجیستر نکرده بودم نمی دونستم اینطوری امار می گیره چون حوصله وی پی ا ن و ------ و این حرفها رو ندارم
    شکی نیست بالاخره گوگل داره زرنگی می کنه اینجا، بنا به یک دلایلی... دلیلی که من حدس می زنم ضعف فروش و فشار سازنده هایی مثل سامسونگ و موتورولاست، چون در صورتی که رسما اعلام بشه این تبلت ها خوب به فروش نمی رسن برای اونهایی که سعی دارن به هر شکلی فروششون در بازار تبلت بیشتر کنند مثبت نخواهد بود.

فکر کنم اتفاق نظر اینجا باشه (امیداوارم!) که این حرکت هر نوع سودی که داشته باشه (فرار از مایکروسافت یا مخفی کردن ضعف فروش یا هر دلیل دیگه) این سود برای گوگل و راضی نگه داشتن شرکاست و در نهایت به ضرر کاربرها و مصرف کننده ها.

استفادم از تبلت ۹۹درصد برای خوندن کتاب هست و با نصب بودنreader repligo,adobe نیاز دیگه ای به مارکت ندارم از شما چه پنهون که بنظر من این تبلت فعلا کاربرد مفید دیگه ای هم نداره لول
    اف تاپیک: یکی از دوستامون گفت اقا می خوام تبلت بخرم چی پیشنهاد میدی گفتم کاربردت چیه؟! نمی دونست! گفتم اخه مرد حسابی پولت زیادی کرده مگه دستگاهی که اصلا کاربردی برات نداره رو بخاطر چهار تا تبلیغ مسخره می خوای تا ۱تومن پول بدی براش خلاصه منصرفش کردم رفت
    موفق باشید
    خب هم شخصا می گم آیپد زندگی منو واقعا تغییر داده، دیگه هر روز صبح (در تخت خواب!) می تونم اخبار و ایمیل هامو چک کنم بدون رفتن پای کامپیوتر (که در حالت عادی نمی رفتم) و وقتی میرم دانشگاه دیگه از همه اتفاق ها خبر دارم. استفاده های گیم/مالتی مدیا و سرگرمی هم که همیشه هست. من مقالاتی هم که می خونم رو دیگه پرینت نمی کنم و روی آیپد می خونم و نوت بر می دارم (و نوت هایی هم که برمی دارم حالا با iCloud سینک میشه به آیفون و همیشه همراهم هست!). آخرین باری که از لپ تاپ استفاده کردم چند ماه پیش بود و اینکه دیگه لازم نیست لپ تاپ رو همیشه همرام ببرم فوق العاده است! مدت هاست PC + iPad شده زندگی کامپیوتری من. برعکس شما هرکسی تبلت خواسته من در اکثر مواقع بهش پیشنهاد کردم حتما بگیره.

به هر حال نظرها متفاوته.

2. 2 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Mehran NZ's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

شکی نیست بالاخره گوگل داره زرنگی می کنه اینجا، بنا به یک دلایلی... دلیلی که من حدس می زنم ضعف فروش و فشار سازنده هایی مثل سامسونگ و موتورولاست، چون در صورتی که رسما اعلام بشه این تبلت ها خوب به فروش نمی رسن برای اونهایی که سعی دارن به هر شکلی فروششون در بازار تبلت بیشتر کنند مثبت نخواهد بود.

فکر کنم اتفاق نظر اینجا باشه (امیداوارم!) که این حرکت هر نوع سودی که داشته باشه (فرار از مایکروسافت یا مخفی کردن ضعف فروش یا هر دلیل دیگه) این سود برای گوگل و راضی نگه داشتن شرکاست و در نهایت به ضرر کاربرها و مصرف کننده ها.
    بله معلومه که بنفعش نیست هممون می دونیم که هانیکامب نسخه ۳ش یک محصول نسبتا نپخته بود و گوگل برای اینکه یک سال دیگه بازار رو کامل در اختیار اپل نذاره این رو سریع داد بیرون توزیعات قبلیش هم که اصلا مال تبلت نبودن باز هم بنظرم خیلی خوب جلو اومد و خوب بازار و گرفت! در کل بیشتر اختلاف ما سر اپل هست که من ایندش و اینطور می بینم که ذقیقا مثل مکش تو دسکتاپ که نمی تونه با ویندوز رقابت کنه اینم همین جوری می شه و تو دست و پای اندروید و ویندوز له می شه بخاطر تک محصولی بودن و ترکیب سیستم عامل و سخت افزارشو اون لایسنس و سخت گیریهای بیش از حد بد نام کردنش با این شکایتهای بی سر و ته و ...(نظر شخصی)

خب هم شخصا می گم آیپد زندگی منو واقعا تغییر داده، دیگه هر روز صبح (در تخت خواب!) می تونم اخبار و ایمیل هامو چک کنم بدون رفتن پای کامپیوتر (که در حالت عادی نمی رفتم) و وقتی میرم دانشگاه دیگه از همه اتفاق ها خبر دارم. استفاده های گیم/مالتی مدیا و سرگرمی هم که همیشه هست. من مقالاتی هم که می خونم رو دیگه پرینت نمی کنم و روی آیپد می خونم و نوت بر می دارم (و نوت هایی هم که برمی دارم حالا با iCloud سینک میشه به آیفون و همیشه همراهم هست!). آخرین باری که از لپ تاپ استفاده کردم چند ماه پیش بود و اینکه دیگه لازم نیست لپ تاپ رو همیشه همرام ببرم فوق العاده است! مدت هاست PC + iPad شده زندگی کامپیوتری من. برعکس شما هرکسی تبلت خواسته من در اکثر مواقع بهش پیشنهاد کردم حتما بگیره.
    به هر حال نظرها متفاوته.
    بعضیها واقعا احتیاج ندارن الکی می خوان بخرن یه چیزی شنیدن لول ولی برای دانشجوها خیلی مفیده من زندگی دانشجوییم و کاملا عوض کرده راحت کتاب می خونم و مقاله ها رو هم مثل شما اتفاقا تو همین می خونم یا ppt ها به pdf تبدیل می کنم و... ولی برای بازی و فیلم بخوای بخری چون این ۱۰ اینچیا تو جیب هم جا نمی شن من زیاد پیشنهاد نمی کنم همون اسمارت فون بهتره اول ادم خیلی ذوق داره ها برنامه و بازی ....نصب می کنی ولی بعدش...! اگه امریکا بودیم کلا امازون می گرفتم بنظرم خیلی بصرفه تر و بهتره ولی حیف که تا میرسه اینجا قیمتها فرقی نمی کنه و همینا رو بگیری سنگین تری!

4. این کاربر از Mehran NZ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

بله معلومه که بنفعش نیست هممون می دونیم که هانیکامب نسخه ۳ش یک محصول نسبتا نپخته بود و گوگل برای اینکه یک سال دیگه بازار رو کامل در اختیار اپل نذاره این رو سریع داد بیرون توزیعات قبلیش هم که اصلا مال تبلت نبودن باز هم بنظرم خیلی خوب جلو اومد و خوب بازار و گرفت! در کل بیشتر اختلاف ما سر اپل هست که من ایندش و اینطور می بینم که ذقیقا مثل مکش تو دسکتاپ که نمی تونه با ویندوز رقابت کنه اینم همین جوری می شه و تو دست و پای اندروید و ویندوز له می شه بخاطر تک محصولی بودن و ترکیب سیستم عامل و سخت افزارشو اون لایسنس و سخت گیریهای بیش از حد بد نام کردنش با این شکایتهای بی سر و ته و ...(نظر شخصی)
    دقیقا چیزی که می خوایم بفهمیم (و گوگل بنا بر هر دلیلی نمی گذاره) همینه، آیا خوب بازار رو گرفت؟ شکی نیست اندروید در موبایل موفق بوده و بازار رو بخوبی گرفته (47 درصد اسمارت فون های فروخته شده اندروید بودن در این سه ماه، در مقابل 44.5 درصد آیفون و بقیه کمتر از 9 درصد )

وضع فعلی رو نمی دونم چطوری "له شدن توی دست و پای اندروید و ویندوز" توصیف می کنید، اپل در بهترین دوران تاریخشه! آمار دقیق این سه ماهه رو اپل 2 روز دیگه عرضه می کنه اکثر پیش بینی ها میگن اپل بهترین سه ماهه تاریخش رو داشته و مجموعا بیشتر از 50 میلیون آیفون و اندروید فروخته و آمار سهمش در بازار موبایل (نه فقط اسمارت فون) هم روز به روز در حال پیشرفته. اپل فعلا داره هر سه ماهه رکوردهای خودش (که فقط توسط خودش قابل اجرا هستن) رو می زنه. مایکروسافت که 1.4 درصده و کمتر از 1/30 آیفون و اندروید. جالبه بدونید Market Cap اپل الان از مجموع مایکروسافت و اینتل بالاتره (و فقط 10 درصد پایین تر از مجموع مایکروسافت و گوگل!). اپل در جایی است که هیچ کمپانی غیر نفتی در تاریخ نرسیده. اپل جاش شاید از همه کمپانی های غیر نفتی در همه صنایع بیشتر قرص و محکمه!

شما شخص منطقی ای هستید و من از بحث کردن باهاتون لذت می برم، ولی مشکل اینجاست که یه تصور دارید: کسی که تا حدی انحصار طلبه (که البته همه در بازازشون انحصار طلب هستن) باید شکست بخوره و اپل رو از پیش باخته می بینید. لزوما اینطور نیست و قرار نیست لزوما هر اتفاقی اون موقع افتاد حالا هم بیفته.

6. 3 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز F R E E M A N's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    NEVERLAND

پيش فرض

اگر سود شرکا مطرح بود گوگل بصورتی آمار میداد که بسیار گمراه کننده تر از این باشه
    اصلا نمیشه موتورولا را با سامسونگ، ایسوس یا حتی ایسر مقایسه کرد، موتورولا یک بازنده محض بود
    اگر بپذیریم که سامسونگ مثلا در سه ماهه دوم 1 ملیون تبلت ship کرده و درصد بالایی از اینها فروش نرفته ،چطور میتونسته در سه ماه بعدی حدود 1.5 ملیون و در سه ماه آخر حدود 2 ملیون تبلت ship کنه! اصلا بازار چنین چیزی را قبول میکنه؟ اگر همچنین شکستی در کار بوده اصلا میشه با آمار لاپوشونی کرد؟
    من کاری به بعضی آمارهای پر از اغراق نداشتم مثل این:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    اینکه گوگل آماری نداده ضرری برای مصرف کننده ها نداشته، چون اگر مصرف کننده بودجه کمی داشته که ناچار باید یک تبلت اندرویدی ارزان میخریده و اگر هم یکی از تبلتهای high end خریده باشه که چیز خاصی در مقایسه با آیپد از دست نداده
    ضرر به مصرف کننده اونجاست که اپل هنوز اینطور وانمود میکنه که نسبت ship به sale آیپد مثل ماههای اول 100% و هیچ افت قابل توجهی نداشته نداشته
    اگر آمار فروش دقیقی در دست نیست میشه از آمار فروش شاپینگهای معتبر فهمید که نظر خریداران به کدام سمت رفته
    محض اطلاعتون بگم در آلمان که دادگاه به ضرر سامسونگ رای داده، مردم از کشورهای همسایه گلکسی تب میخرند چون بهرحال سامسونگ بعنوان یک آنتی اپل مطرح شده و جریان شکایت اپل بزرگترین تبلیغ برای سامسونگ بود!
    کاملا مشخصه که فروش تبلتها درسه ماهه چهارم 2011 با یک شیب عجیبی بالا رفت در صورتیکه تولید و فروش آیپد قطعا کاهش یافته، حالا پیدا کنید پرتقال فروش را؟
    Last edited by F R E E M A N; 22-01-2012 at 12:51.

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

دقیقا چیزی که می خوایم بفهمیم (و گوگل بنا بر هر دلیلی نمی گذاره) همینه، آیا خوب بازار رو گرفت؟ شکی نیست اندروید در موبایل موفق بوده و بازار رو بخوبی گرفته (47 درصد اسمارت فون های فروخته شده اندروید بودن در این سه ماه، در مقابل 44.5 درصد آیفون و بقیه کمتر از 9 درصد )

وضع فعلی رو نمی دونم چطوری "له شدن توی دست و پای اندروید و ویندوز" توصیف می کنید، اپل در بهترین دوران تاریخشه! آمار دقیق این سه ماهه رو اپل 2 روز دیگه عرضه می کنه اکثر پیش بینی ها میگن اپل بهترین سه ماهه تاریخش رو داشته و مجموعا بیشتر از 50 میلیون آیفون و اندروید فروخته و آمار سهمش در بازار موبایل (نه فقط اسمارت فون) هم روز به روز در حال پیشرفته. اپل فعلا داره هر سه ماهه رکوردهای خودش (که فقط توسط خودش قابل اجرا هستن) رو می زنه. مایکروسافت که 1.4 درصده و کمتر از 1/30 آیفون و اندروید. جالبه بدونید Market Cap اپل الان از مجموع مایکروسافت و اینتل بالاتره (و فقط 10 درصد پایین تر از مجموع مایکروسافت و گوگل!). اپل در جایی است که هیچ کمپانی غیر نفتی در تاریخ نرسیده. اپل جاش شاید از همه کمپانی های غیر نفتی در همه صنایع بیشتر قرص و محکمه!

شما شخص منطقی ای هستید و من از بحث کردن باهاتون لذت می برم، ولی مشکل اینجاست که یه تصور دارید: کسی که تا حدی انحصار طلبه (که البته همه در بازازشون انحصار طلب هستن) باید شکست بخوره و اپل رو از پیش باخته می بینید. لزوما اینطور نیست و قرار نیست لزوما هر اتفاقی اون موقع افتاد حالا هم بیفته.
    لطف دارید ولی من همچین تصوری ندارم نمونش ویندوز که توپ هم نمی تونه تو دسکتاپ تکونش بده یکی از دلایلش هم همین اپل باسیاستهای بد و سخت گیریهای بی موردش بوده که گذاشت همچین مونوپولیی بوجود بیاد و حداقل من رو از یه سیستم عامل خوب با کرنل BSD محروم کرد و جهان تکنولوژی رو هم کلی به عقب انداخت!
    من هر گز نمی گم کاملا شکست می خوره یا ورشکست می شه ولی سهم تبلتش و باید بده اصلا راه دیگه ای براش وجود نداره! اینکه این شرکت الان چی هست به هیچ وجه مورد بحث نیست خیلیا اومدن و رفتن نینتندو دی اس ببینید قبلا چی بود الان چطور سهم بازیهای دستیش و داده به اسمارتفونها و تبلتها حالا این شرکت اصلا نمی خواد واقعیت تغییر جهان و قبول کنه همین جوری دوباره کنسول داد و خودش و تغییر نداد الان مجبور شد اینقدر قیمت و بده پایین که روی هر دستگاه ضرر می کنه ویتا هم همینطور نمونه دیگش هم نوکیا هست که نمی خواست بازار و ببینه من الان اپل رو هم در این شرایط می بینم شرکت دگمیست و خیلی مغرور از موفقیت فعلیش با کله پایین اومدنش و چند وقت دیگه خواهید دید(باز هم می گم دید شخصی منه از خبرهایی که تا حالا در مورد این شرکت دیدم و خوندم!)

9. این کاربر از Mehran NZ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

اگر سود شرکا مطرح بود گوگل بصورتی آمار میداد که بسیار گمراه کننده تر از این باشه
    اصلا نمیشه موتورولا را با سامسونگ، ایسوس یا حتی ایسر مقایسه کرد، موتورولا یک بازنده محض بود
    اگر بپذیریم که سامسونگ مثلا در سه ماهه دوم 1 ملیون تبلت ship کرده و درصد بالایی از اینها فروش نرفته ،چطور میتونسته در سه ماه بعدی حدود 1.5 ملیون و در سه ماه آخر حدود 2 ملیون تبلت ship کنه! اصلا بازار چنین چیزی را قبول میکنه؟ اگر همچنین شکستی در کار بوده اصلا میشه با آمار لاپوشونی کرد؟
    وضع موتورلا در آمریکا خیلی فرق داره با آسیا البته خب مقابل مثلا سامسونگ بازارش رو شدیدا از دست داد و در نهایت هم ضرر و مشکلات مالی و فروش به گوگل. چون هیچکس آمار دقیقی نداده نمیشه فرض کرد و جلو رفت.. به هر حال یه چیزی داره این وسط لاپوشانی میشه، شما خوش بینانه می گید مخفی کردن موفقیته برای اینکه از دید مایکروسافت و خطر احتمالی مخفی بمونه، من بد بینانه می گم بیشتر به خاطر مخفی کردن ضعف فروش برای راضی نگه داشتن شرکا.

من کاری به بعضی آمارهای پر از اغراق نداشتم مثل این:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    اینکه گوگل آماری نداده ضرری برای مصرف کننده ها نداشته، چون اگر مصرف کننده بودجه کمی داشته که ناچار باید یک تبلت اندرویدی ارزان میخریده و اگر هم یکی از تبلتهای high end خریده باشه که چیز خاصی در مقایسه با آیپد از دست نداده
    مصرف کننده باید اطلاع داشته باشه از وضعیت محصولی که می خره. نه اینکه ما قضاوت کنیم که آیا چیزی رو از دست می ده یا نه و بعد بگیم اشکال نداره ما مخفی می کنیم اون چیزی رو از دست نمی ده. باید به تفکر مصرف کننده احترام گذاشت.

ضرر به مصرف کننده اونجاست که اپل هنوز اینطور وانمود میکنه که نسبت ship به sale آیپد مثل ماههای اول 100% و هیچ افت قابل توجهی نداشته نداشته
    اپل همیشه آمار Sale رو معرفی می کنه نه Ship (دقیقا مثل مایکروسافت).

و البته آمار Sale و Ship اپل به خاطر نحوه مدیریت زنجیزه تولیدشون نزدیک به همدیگه است چون همیشه پیش بینی می کنن و زمانی که قرار باشه فروش کم بشه تولید رو هم کم می کنن، کما اینکه در Q3 2011 برای آیفون همین کارو کردن. یکی از دوستانی که در کار واردات بود (در انگلیس) می گفت محصولات اپل زمانی که تخلیه بار میشن همون موقع برچسب می خورن و میرن برای مشتری ها! من شخصا وقتی Mac Mini خودم رو گرفتم مستقیما از کارخانه Foxconn در چین با UPS ارسال شده بود! این تولید و عرضه با حداقل انبار داری بسیار سودمنده برای اپل و بسیاری از بقیه تولید کننده ها ازش یاد گرفتن و کم کم دارن اعمال می کنن.

اگر آمار فروش دقیقی در دست نیست میشه از آمار فروش شاپینگهای معتبر فهمید که نظر خریداران به کدام سمت رفته
    کدوم یک از ریتیلر های معتبر آماری عرضه کردن؟

محض اطلاعتون بگم در آلمان که دادگاه به ضرر سامسونگ رای داده، مردم از کشورهای همسایه گلکسی تب میخرند چون بهرحال سامسونگ بعنوان یک آنتی اپل مطرح شده و جریان شکایت اپل بزرگترین تبلیغ برای سامسونگ بود!
    کاملا مشخصه که فروش تبلتها درسه ماهه چهارم 2011 با یک شیب عجیبی بالا رفت در صورتیکه تولید و فروش آیپد قطعا کاهش یافته، حالا پیدا کنید پرتقال فروش را؟
    درباره آلمان که من اطلاع ندارم و نظر نمی دم، ولی این قسمت دوم صحبتتون (زیاد شدن فروش تبلت ها) کاملا صحیحه چون تاثیرش رو در فروش لپ تاپ ها هم می بینیم، قسمت بعدی که گفتید تولید و فروش آیپد قطعا کاهش یافته، بر چه اساسی این حرف رو می زنید؟

لطف دارید ولی من همچین تصوری ندارم نمونش ویندوز که توپ هم نمی تونه تو دسکتاپ تکونش بده یکی از دلایلش هم همین اپل باسیاستهای بد و سخت گیریهای بی موردش بوده که گذاشت همچین مونوپولیی بوجود بیاد و حداقل من رو از یه سیستم عامل خوب با کرنل BSD محروم کرد و جهان تکنولوژی رو هم کلی به عقب انداخت!
    اپل شما رو محروم نکرد، اپل فروشنده سخت افزاره (این رو از روز اول مشخص کرد با همه)، و دید اپل به نرم افزار اینه که نرم افزار رو می نویسن تا سخت افزارشون رو بفروشن، کاملا متفاوت با مایکروسافت که فروشنده نرم افزاره. مایکروسافت هم با اینکه منوپولی بوجود آورد ولی با منوپولیش هیچ کار ضد مشتری نکرد (به جز قضیه NetScape، که چوبش رو هم خورد و درس عبرتش رو هم به بهترین نحوه ممکن گرفت - عبرتی باشه برای گوگل با این سو استفاده هاش از منوپولی سرچ!) به هر حال بیزنس اپل فروش سخت افزاره و اینطوری داره پول در میاره و شما هم اگه همچین سیستم عاملی می خواید (همونطور که من می خواستم)، راه حلش خرید سخت افزار اپله (یا هکینتاش و ...).

من هر گز نمی گم کاملا شکست می خوره یا ورشکست می شه ولی سهم تبلتش و باید بده اصلا راه دیگه ای براش وجود نداره!
    یعنی چی؟ یعنی باید کل سهمش رو بده؟ چرا راه دیگه ای براش وجود نداره؟ وحی از آسمون اومده که اپل باید بره کنار؟

اینکه این شرکت الان چی هست به هیچ وجه مورد بحث نیست خیلیا اومدن و رفتن نینتندو دی اس ببینید قبلا چی بود الان چطور سهم بازیهای دستیش و داده به اسمارتفونها و تبلتها حالا این شرکت اصلا نمی خواد واقعیت تغییر جهان و قبول کنه همین جوری دوباره کنسول داد و خودش و تغییر نداد الان مجبور شد اینقدر قیمت و بده پایین که روی هر دستگاه ضرر می کنه ویتا هم همینطور نمونه دیگش هم نوکیا هست که نمی خواست بازار و ببینه
    خب اینها همه درست، چه ارتباطی دارن به وضع اپل ؟ جالبه اکثر مثال هایی که زدید محصولاتی بودن که اپل تونست به زمینشون بزنه و شرایط اینها شد همون شرایط اپل! خیر اپل دقیقا در نقطه مقابل این وضع و این طرز تفکره. اپل در نقطه ایه که این "واقعیت تغییر جهان" رو رهبری می کنه و در 10 سال اخیر هیچ کس به اندازه اپل "تغییر" در دنیای IT ایجاد نکرده.

من الان اپل رو هم در این شرایط می بینم شرکت دگمیست و خیلی مغرور از موفقیت فعلیش با کله پایین اومدنش و چند وقت دیگه خواهید دید(باز هم می گم دید شخصی منه از خبرهایی که تا حالا در مورد این شرکت دیدم و خوندم!)
    میشه درباره این "با کله پایین اومدن" یه پیش بینی دقیق تر بکنید، مثلا بگید در پایان 2012، 2013، 2014 و 2015 و نهایتا 2020 اپل در چه وضعی خواهد بود و (و گوگل و مایکروسافت) ببینیم دقیقا منظور شما چیه. ببخشید من یکم شوکه شدم این رو خوندم!

11. این کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

اپل شما رو محروم نکرد، اپل فروشنده سخت افزاره (این رو از روز اول مشخص کرد با همه)، و دید اپل به نرم افزار اینه که نرم افزار رو می نویسن تا سخت افزارشون رو بفروشن، کاملا متفاوت با مایکروسافت که فروشنده نرم افزاره. م
    همین دقیقا همین نوع ترکیب سخت افزار و نرم افزار و این حرفها جلوشون و گرفته که تو دسکتاپ جدی گرفته یشن من نگفتم که این سیاستشون نیست بله سیاستشون همین چیزیه که شما گفتین و همین اشتباهه(از نظر من)!
    ایکروسافت هم با اینکه منوپولی بوجود آورد ولی با منوپولیش هیچ کار ضد مشتری نکرد (به جز قضیه NetScape، که چوبش رو هم خورد و درس عبرتش رو هم به بهترین نحوه ممکن گرفت - عبرتی باشه برای گوگل با این سو استفاده هاش از منوپولی سرچ!)
    استریم جان شما مثل اینکه زیاد از مونوپولی بدت نمیادها لول کی به مشتری کار داره جلوی رقابت و ابتکار و کار بهتر رو تو صنعت می گیره این مونوپولیه!
    به هر حال بیزنس اپل فروش سخت افزاره و اینطوری داره پول در میاره و شما هم اگه همچین سیستم عاملی می خواید (همونطور که من می خواستم)، راه حلش خرید سخت افزار اپله
    My way or highway? خوب اینکه پرسیدن نداره معلومه که highway
    (یا هکینتاش و ...)
    هکینتاش؟ هممم ...ببینم این همونیه که اپل بخاطرش از Psystar Corporation شکایت کرده؟
    یعنی چی؟ یعنی باید کل سهمش رو بده؟ چرا راه دیگه ای براش وجود نداره؟ وحی از آسمون اومده که اپل باید بره کنار؟
    قبلا هم گفتم دیگه سیاست سخت افزار و نرم افزار با هم داشتن راه نفس کشیدن و برای هیچکی باقی نمی ذاره کلا خودش و در مقابل همه قرار داده از مایکرو گوگل گرفته تا سامسونگ و ایسوس و غیره و ذالک
    خب اینها همه درست، چه ارتباطی دارن به وضع اپل ؟ جالبه اکثر مثال هایی که زدید محصولاتی بودن که اپل تونست به زمینشون بزنه و شرایط اینها شد همون شرایط اپل!
    ربطی نداره ویندوز رو هم مثلا خودش تجاری کرده بود مگه همه رو دو دستی تقدیم مایکرو نکرد؟! یا مثلا سگا اول کنسول بهترش و داده بود بعد بگه پلی استیشن ورشکستش نکرد؟
    یر اپل دقیقا در نقطه مقابل این وضع و این طرز تفکره. اپل در نقطه ایه که این "واقعیت تغییر جهان" رو رهبری می کنه و در 10 سال اخیر هیچ کس به اندازه اپل "تغییر" در دنیای IT ایجاد نکرده.
    چیزی که ما فعلا داریم ازش میبینیم لیدری تو شکایتهای بی سروته هست مثل مستطیلی بودن تبلت بقیه و چرا بقیه رقبا نازک می سازن و از این حرفا با همین خواسته جلوی فر.ش اسمارتفونهای بقیه رو بگیره نتونسته و نمی تونه جلوی تبلتم نخواهد تونست
    میشه درباره این "با کله پایین اومدن" یه پیش بینی دقیق تر بکنید، مثلا بگید در پایان 2012، 2013، 2014 و 2015 و نهایتا 2020 اپل در چه وضعی خواهد بود و (و گوگل و مایکروسافت) ببینیم دقیقا منظور شما چیه. ببخشید من یکم شوکه شدم این رو خوندم!
    من شاید بد گفتم با کله اومدن پایین یعنی سهمش و دادن به بقیه وگرنه قبلا هم عرض کردم اصلا صحبتم ورشکستگی و این حرفا نیست! اندرویدی ها دیگه از امسال باید کم کم فروش خوبشون و شروع کنن ولی باید به ویندوز هم وقت داد من فکر کنم اواخر ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۵ وقت خوبی برای ایجاد همچین تاپیک تحلیلی خواهد بود
    Last edited by Mehran NZ; 22-01-2012 at 15:26.

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

همین دقیقا همین نوع ترکیب سخت افزار و نرم افزار و این حرفها جلوشون و گرفته که تو دسکتاپ جدی گرفته یشن من نگفتم که این سیاستشون نیست بله سیاستشون همین چیزیه که شما گفتین و همین اشتباهه(از نظر من)!
    منم ترجیح می دادم این کافی شاپ سر کوچمون فست فود بود به نظر من سیاستش اشتباهه!

استریم جان شما مثل اینکه زیاد از مونوپولی بدت نمیادها لول کی به مشتری کار داره جلوی رقابت و ابتکار و کار بهتر رو تو صنعت می گیره این مونوپولیه!
    من از منوپولی خوشم نمیاد ولی مایکروسافت حداقل صادق ترین و Open ترین منوپولی ممکن رو بوجود آورد، کاری که گوگل با منوپولیش در سرچ یا فیس بوک با منوپولیش در شبکه اجتماعی نکردن. بوجود آمدن منوپولی در بعضی مواقع اجتناب ناپذیره، و در این بین باید ببینیم صاحب منوپولی چه می کنه. برای همین من از منپولی ویندوز بدم نمیاد، چون دست کسی بود که صادق و مشتری مدار بود.

هکینتاش؟ هممم ...ببینم این همونیه که اپل بخاطرش از Psystar Corporation شکایت کرده؟
    بله همون. چون این شرکت اقدام به فروش تجاری کامپیوتر های هکینتاش (و فروش جدای OS X و ایجاد یه اکوسیستم فروش نرم افزار دزدی!) کرده بود. شما نصب کنید اپل کاری باهاتون نداره اتفاقا خوشش هم میاد (چون ممکنه بعدا تشویق بشید برای تجربه کامل تر مک بوک بخرید!)

قبلا هم گفتم دیگه سیاست سخت افزار و نرم افزار با هم داشتن راه نفس کشیدن و برای هیچکی باقی نمی ذاره کلا خودش و در مقابل همه قرار داده از مایکرو گوگل گرفته تا سامسونگ و ایسوس و غیره و ذالک
    این دلیل لازم و کافی نیست. همه هر کاری که بخوان می کنن و اپل هم می تونه کنار همه محصولاتش رو بفروشه! آیه آسمونی نیومده هر کسی که نرم افزار و سخت افزار خودش رو خودش بسازه محکوم به شکست خوردنه!

ربطی نداره ویندوز رو هم مثلا خودش تجاری کرده بود مگه همه رو دو دستی تقدیم مایکرو نکرد؟! یا مثلا سگا اول کنسول بهترش و داده بود بعد بگه پلی استیشن ورشکستش نکرد؟
    خب این اتفاق افتاد، چه ربطی داره؟ به چه دلیل اینها باید برای اپل اتفاق بیفته.

شما اپل رو تشبیه کردید به نوکیا و ... با لفظ "قبول نکردن واقعیت تغییر در دنیا"، در حالی که اپل پیشوای ایجاد تغییرات در دنیاست.

چیزی که ما فعلا داریم ازش میبینیم لیدری تو شکایتهای بی سروته هست مثل مستطیلی بودن تبلت بقیه و چرا بقیه رقبا نازک می سازن و از این حرفا با همین خواسته جلوی فر.ش اسمارتفونهای بقیه رو بگیره نتونسته و نمی تونه جلوی تبلتم نخواهد تونست
    دوست عزیز لفظ مغالطه رو نمی خواستم بکار ببرم ولی مجبورم! شما منکر این هستید که اپل با iTunes و iPod دنیای موسیقی رو تغییر داد؟ با آیفون دنیای موبایل رو و با آیپد دنیای تبلت رو؟ شکایت چه ربطی به این ها داره.

محتوای مخفی: Off Topic درباره شکایت 
    +

قضیه شکایات یه قضیه کاملا "اشتباه تصور" شده است که دلیل اینکه شما هم اینطور می گید به خاطر اینه که مطالعه مناسبی درباره اتفاق های افتاده نداشتید و تحت تاثیر جوسازی های کاربرها قرار گرفتید. اپل شکایت های بی سر و ته از کسی نکرده (جالبه بدونید کل شکایت های اپل از همه شریک های اندروید به 20 عدد نمی رسه، در حالی که بیشتر از 300 شکایت مختلف از اپل شده از طرف همین شریک ها)... می تونید تفاوت چیه؟
    اپل زمانی شکایت می کنه که Ground قوی پشت ادعاهاش داره برای همین یک شکایت اپل بیشتر از چندین ماه طول می کشه و از هر کدوم چندین و چند خبر میاد بیرون، بعضا هم به نتیجه می رسن.

شکایت های سایرین دقیقا "بی سر و ته" هست چون هرچی به ذهنشون می رسه می پرن وسط که جو بدن و شاید یه چیزی بشه، یک مثال براتون می زنم، شکایت اخر سامسونگ درباره پتنت های وایرلسش که اپل رو متهم کرده بود از این پتنت ها استفاده می کنه بدون لایسنس کردن، و در نهایت مشخص شد اپل چیپ های وایرلسش رو از Qualcomm می خریده که اون اینها رو لایسنس کرده برای اون محصولات! این شکایت بی سر و تهه که یک هفته ای به نتیجه رسید یا اونی که هنوز 10 ماهه پابرجاست.
    درباره این شکل مستطیل و نازک و ... هم که گفتید بهتون اطلاعات اشتباه دادن. اصلا به این سادگی نیست و قضیه یک سری نقض تریدمایک هست (که بسیار بسیار هم جزئی هستن، نه فقط مستطیل بودن!).

من شاید بد گفتم با کله اومدن پایین یعنی سهمش و دادن به بقیه وگرنه قبلا هم عرض کردم اصلا صحبتم ورشکستگی و این حرفا نیست! اندرویدی ها دیگه از امسال باید کم کم فروش خوبشون و شروع کنن ولی باید به ویندوز هم وقت داد من فکر کنم اواخر ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۵ وقت خوبی برای ایجاد همچین تاپیک تحلیلی خواهد بود
    تا اون زمان اگه هنوز حسش بود پیش بینی ای که من دارم اینه که اپل، گوگل و فیس بوک همینطور پیشرفت خودشون رو ادامه می دن و مایکروسافت هم همینطور ثابت سهم خودش رو نگه می داره.

آخر فروم باز F R E E M A N's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    NEVERLAND

پيش فرض

وضع موتورلا در آمریکا خیلی فرق داره با آسیا البته خب مقابل مثلا سامسونگ بازارش رو شدیدا از دست داد و در نهایت هم ضرر و مشکلات مالی و فروش به گوگل. چون هیچکس آمار دقیقی نداده نمیشه فرض کرد و جلو رفت.. به هر حال یه چیزی داره این وسط لاپوشانی میشه، شما خوش بینانه می گید مخفی کردن موفقیته برای اینکه از دید مایکروسافت و خطر احتمالی مخفی بمونه، من بد بینانه می گم بیشتر به خاطر مخفی کردن ضعف فروش برای راضی نگه داشتن شرکا.
    گوگل با بازی آماری نمیتونه تاثیری به درخواست بازار برای دیوایسهای اندرویدی داشته باشه
    سازندگان و مصرف کنندگان هستن که روی فروش محصولات تاثیر دارند

مصرف کننده باید اطلاع داشته باشه از وضعیت محصولی که می خره. نه اینکه ما قضاوت کنیم که آیا چیزی رو از دست می ده یا نه و بعد بگیم اشکال نداره ما مخفی می کنیم اون چیزی رو از دست نمی ده. باید به تفکر مصرف کننده احترام گذاشت.
    مصرف کننده باید از مشخصات دیوایس و ساپورت نرم افزاریش اطلاعات داشته نه اینکه گوگل چقدر فروش داشته!
    شما از چند مصرف کننده شنیدی که از گوگل ناراضی باشن بخاطر آمار؟

اپل همیشه آمار Sale رو معرفی می کنه نه Ship (دقیقا مثل مایکروسافت).
    و البته آمار Sale و Ship اپل به خاطر نحوه مدیریت زنجیزه تولیدشون نزدیک به همدیگه است چون همیشه پیش بینی می کنن و زمانی که قرار باشه فروش کم بشه تولید رو هم کم می کنن، کما اینکه در Q3 2011 برای آیفون همین کارو کردن. یکی از دوستانی که در کار واردات بود (در انگلیس) می گفت محصولات اپل زمانی که تخلیه بار میشن همون موقع برچسب می خورن و میرن برای مشتری ها! من شخصا وقتی Mac Mini خودم رو گرفتم مستقیما از کارخانه Foxconn در چین با UPS ارسال شده بود! این تولید و عرضه با حداقل انبار داری بسیار سودمنده برای اپل و بسیاری از بقیه تولید کننده ها ازش یاد گرفتن و کم کم دارن اعمال می کنن.
    اپل فقط میتونه آمار فروش شاپینگ خودش را دقیق داشته باشه نه آماری از sale در بازار جهانی
    کدوم یک از ریتیلر های معتبر آماری عرضه کردن؟
    ریتیلرها آمار ماهیانه فروش نمیدن ولی از آمار quantity روزانه مشخصه که فروش در چه حدیه
    دیگه مثل 7 ماه قبل نیست که آیپد 2 در همه شاپینگها روزانه sold out میشد
    الان تبلتهایی مثل پرایم و گلکسی 7.7 هستند که sold out میشن

درباره آلمان که من اطلاع ندارم و نظر نمی دم، ولی این قسمت دوم صحبتتون (زیاد شدن فروش تبلت ها) کاملا صحیحه چون تاثیرش رو در فروش لپ تاپ ها هم می بینیم، قسمت بعدی که گفتید تولید و فروش آیپد قطعا کاهش یافته، بر چه اساسی این حرف رو می زنید؟
    بدون شک تولید آیپد 2 کاهش یافته و نشانه هاش از ماههای قبل دیده میشد: Apple reducing iPad 2 orders
    شایعاتی هم که از سمپتامبر گذشته در مورد آیپد 3 و افت قیمت آیپد 2 شروع شد تاثیر منفی زیادی بر فروش اپل داشته و در فروش boxing day کاملا مشخص بود

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

گوگل با بازی آماری نمیتونه تاثیری به درخواست بازار برای دیوایسهای اندرویدی داشته باشه
    سازندگان و مصرف کنندگان هستن که روی فروش محصولات تاثیر دارند
    با بازی با آمار در کتمان واقعیت فروش ضعیف اون سازنده های سخت افزاری مثل سامسونگ رو می تونه راضی نگه داره. شما اگه بفهمید یه محصول خوب نمی فروشه مسلما در خریدتون تاثیر داره، و سامسونگ مسلما دلش نمی خواد محصولش لقب کم فروش بخوره.

در نهایت اینها حدس و گمانه و "حق" با هیچکس نیست و حقیقت رو گوگل و شرکاش می دونن. من در این مواقع اکثرا با تردید به قضیه نگاه می کنم.

مصرف کننده باید از مشخصات دیوایس و ساپورت نرم افزاریش اطلاعات داشته نه اینکه گوگل چقدر فروش داشته!
    شما از چند مصرف کننده شنیدی که از گوگل ناراضی باشن بخاطر آمار؟
    قطعا از اونها هم باید اطلاع داشته باشه، ولی دونستن اینکه این محصول واقعا چقدر می فروشه و چند نفر مثل اون هستن که این محصول رو می خرن هم از نظر من جزو حقوق مشتری است.

اپل فقط میتونه آمار فروش شاپینگ خودش را دقیق داشته باشه نه آماری از sale در بازار جهانی
    در T&C اپل آخرین مرحله فروش فعال سازی دستگاه با iTunes (یا PC-Free) است و وقتی گفته میشه اینقدر فروختند منظور اینقدر مشتری پول دادن محصول رو خریدن، به اینترنت وصل شدن و فعال سازی کردن. یعنی اپل اون آیپدی که در قفسه فروشگاه در تهران نشسته رو هم جزو آیپد های فروخته شده حساب نمی کنه.

ریتیلرها آمار ماهیانه فروش نمیدن ولی از آمار quantity روزانه مشخصه که فروش در چه حدیه
    دیگه مثل 7 ماه قبل نیست که آیپد 2 در همه شاپینگها روزانه sold out میشد
    مسلما.. موقع عرضه بعضی افراد تا چند هفته در نوبت بودن، مسخره است اگه 7 ماه بعد از عرضه اونقدر آیپد در بازار نباشه که مشتری برای خرید با مشکل مواجه بشه. این معنیش این نیست که فروش کم شده. این آمار روزانه ریتیلرها رو هم لطف کنید ممنون میشم من همچین چیزی ندیده بودم!
    الان تبلتهایی مثل پرایم و گلکسی 7.7 هستند که sold out میشن
    من خبری درباره Sold out شدن وسیع این محصولات (در وسعت آیپد) نشنیدم، من پرایم رو چک کردم یکی در میون Sold out بود البته. ولی خب اینها هم زمان عرضه شونه و منطقی است Sold out بشن. باید صبر کرد و دید.

بدون شک تولید آیپد 2 کاهش یافته و نشانه هاش از ماههای قبل دیده میشد: Apple reducing iPad 2 orders
    به جز یکی دو شایعه بی پایه و اساس در چند ماه پیش، این خبر در اوخر دسامبر قوت گرفت که دلیلش هم واضحه: آیپد 3 داره عرضه میشه و اپل تولید آیپد 2 رو کم می کنه تا زمان عرضه آیپد 3.

شایعاتی هم که از سمپتامبر گذشته در مورد آیپد 3 و افت قیمت آیپد 2 شروع شد تاثیر منفی زیادی بر فروش اپل داشته و در فروش boxing day کاملا مشخص بود
    آمار فروش Boxing day رو هم لطف کنید چون من آماری ندیدم! یه خواهش هم دارم اینه که شما فکر می کنید آیپد در این سه ماه چقدر فروخته؟ این رو پرسیدم که یکمی این مقایسه های "کم" و "زیاد" ما مقایسش مشخص بشه. اپل 11.1 میلیون آیپد در Q3 2011 فروخته بود.

ممنون.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •