تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 12 اولاول 12345678 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 111

نام تاپيک: [تحلیل اختصاصی P30world] چرا آمار و آنالیز Strategy Analytics درباره سهم فروش حدود 27 درصدی اندروید در بازار تبلت اشتباه و گمراه کننده است؟

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

باید بشه تاپیک رو زد چون فکر کنم دادن امار کار oem ها هست فردا مایکرو هم احتمالا اماری دقیق نمیده چون اینها فقط سیستم عامل تولید می کنن برای فروش خود سخت افزار فکر کنم هر کسی وظیقه داره برای محصولش فروشش رو خودش اعلام کنه که معمولا شرکتها اینکار و می کنن دیگه؟!
    تا جایی که می دونم گوگل فقط می گه چند تا دستگاه اندرویدی در روز بصورت انلاین رجیستر می کنن که تازه چندان دقیق نیست! در مورد تبلتها هم که سه ماه پیش بنده خداها گفتن ما اینقدر شیپ کردیم شما قبول نکردین دیگه چیکار کنن لول
    بگن تا حالا چند تا Activate کردن، به همین سادگی! همونطوری که برای موبایل میدن. به علاوه OEM ها و شرکا هم تا حالا آماری از فروش تبلت هاشون ندادن و همه مثل گوگل جمع می بندن، ما چیز زیادی نمی خوایم، فقط یکم صداقت!

مایکروسافت هم آمار دقیق ویندوز های فروخته شده رو همیشه می ده چه مواقعی که خوبه و چه مواقعی که خوب نیست.

آخر فروم باز F R E E M A N's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    NEVERLAND

پيش فرض

اگه گوگل مثل اپل و مایکروسافت آمار درست و حسابی می داد که اصلا بحثی نداشتیم. کل این مباحث فقط به یک دلیل از روز اول شروع شد:
    ممانعت و مخفی کاری گوگل و شرکا از انتشار آمار رسمی
    زدن تاپیک برای آمار فروش تبلت ها هم کاملا بی فایده است تا زمانی که فقط اپل آمار فروشش رو اعلام می کنه، تا وقتی گوگل آمار فروشش رو اعلام نکنه همین آمارها و ریپورتهایی که شاید دقیق هم نباشن و نتایج متناقض هم رشون دیده میشه تنها راه تخمین زدن وضعیت و جهت گیری بازار هستند و تحلیل هایی مثل همین (که Cnet هم تحلیلی مشابه داشت) تاپیک تنها راه هستند برای توجیه این تناقضات.

ممنون.
    اینکه گوگل و شرکا مخفی کاری کردند فقط از ترس مایکروسافت بوده، چون مثل همیشه ادعای سهم میکنه
    در کل برداشتی که از تحلیل شما میشه فقط جانبداری از اپل بود نه بررسی آماری
    در شان شما نیست که مثل یک salesman با آمار فروش برای یک کمپانی تبلیغ کنید
    موفق باشید

آخر فروم باز Mehran NZ's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

بگن تا حالا چند تا Activate کردن، به همین سادگی!
    ببین اینجوری نیستش که چون تو اندروید فرقی وجود نداره بین سیستم عامل موبایل و تبلت (بجز هانی) الان شما نگاه کنید ما تبلت فرویو و جینجر برد هم داریم همه ممکنه انلاین رجیستر کنن و بستنی حصیری هم که جدید داره میاد هیچ فرقی نداره \س گوگل رجیستر انلاین کل رو میده!
    مایکروسافت هم آمار دقیق ویندوز های فروخته شده رو همیشه می ده چه مواقعی که خوبه و چه مواقعی که خوب نیست.
    گوگل گفته اقا من اینقدر سیستم عامل شیپ کردم -فروختم- تموم شده رفته دیگه فروش میره یا نه بهش ربطی نداره مایکرو هم همین کار و می کنه فلان قدر سیستم عامل می فروشه و امارش رو هم میده دیگه چیکار داره فلان شرکت چینی تولید کننده لپ تاپ چقدر می فروشه این موضوع در مورد اپل صادق نیست یه سیستم عامل داره یه سخت افزار تمام
    ه علاوه OEM ها و شرکا هم تا حالا آماری از فروش تبلت هاشون ندادن و همه مثل گوگل جمع می بندن، ما چیز زیادی نمی خوایم، فقط یکم صداقت!
    اینجوری هم نیست دیگه مثلا من همین چند وقت پیش دیدم ایسوس امار تبلتش و داد و گفت انتظار دارن چقدر بفروشن در سال جدید (فکر کنم گفته بود به ۶ ملیون می خواد برسه)

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

ببین اینجوری نیستش که چون تو اندروید فرقی وجود نداره بین سیستم عامل موبایل و تبلت (بجز هانی) الان شما نگاه کنید ما تبلت فرویو و جینجر برد هم داریم همه ممکنه انلاین رجیستر کنن و بستنی حصیری هم که جدید داره میاد هیچ فرقی نداره \س گوگل رجیستر انلاین کل رو میده!
    دوست من یعنی چی این حرف؟ یعنی مثلا گوگل نمی تونه بفهمه کدوم دستگاه تبلته و کدوم موبایل؟ معلومه که می تونه همین الان در بخش دولوپر اندروید میشه تفکیک کرد حتی موبایل با هر سایز صفحه چقدر فروخته! گوگل اگه بخواد در 1 دقیقه می تونه این آمار رو بدست بیاره و عرضه کنه. مشکل اینه: نمی خواد
    اپل هم سیستم عاملش برای موبایل و تبلت یکسانه و به راحتی آمار جداگونه منتشر می کنه. صبر کنید مطمئن هستم مایکروسافت هم بعدها زمانی که تبلت ها و لپ تاپ های ویندوز 8 عرضه بشن آمارهای تفکیک شده به همه خواهد داد.

گوگل گفته اقا من اینقدر سیستم عامل شیپ کردم -فروختم- تموم شده رفته دیگه فروش میره یا نه بهش ربطی نداره مایکرو هم همین کار و می کنه فلان قدر سیستم عامل می فروشه و امارش رو هم میده دیگه چیکار داره فلان شرکت چینی تولید کننده لپ تاپ چقدر می فروشه این موضوع در مورد اپل صادق نیست یه سیستم عامل داره یه سخت افزار تمام
    اگه اینطوره، پس چرا ماه به ماه اعلام می کنه چند تا موبایل اندروید Activate کردن؟ خب بیاد بگه چقدر تبلت Activate کردن. اگه هیچ وقت هیچ آماری نمی داد حرف شما می تونست منطقی باشه ولی وقتی آمار موبایلش رو ماه به ماه با افتخار اعلام می کنه، توجیه هایی مثل اینکه سخت افزار نمی فروشه یا وظیفه سازنده هاست و ... متاسفانه منطقی و قابل قبول نیستن.

اینجوری هم نیست دیگه مثلا من همین چند وقت پیش دیدم ایسوس امار تبلتش و داد و گفت انتظار دارن چقدر بفروشن در سال جدید (فکر کنم گفته بود به ۶ ملیون می خواد برسه)
    آمار ASUS رو ندیدم (البته اینکه بگن چقدر انتظار دارن بفروشن فرق داره با اینکه بگن دقیقا چقدر فروختن)، ASUS ممکنه این آمار رو گفته باشه چون مجبوره (و موبایل نداره که باهاش جمع ببنده). ولی سامسونگ و موتورولا آمار ها رو جمع می بندن به سبک گوگل و می گن "Android devices". من این کار رو مخفی کاری می دونم و این منشا همه این بحث هاست.

اینکه گوگل و شرکا مخفی کاری کردند فقط از ترس مایکروسافت بوده، چون مثل همیشه ادعای سهم میکنه
    در کل برداشتی که از تحلیل شما میشه فقط جانبداری از اپل بود نه بررسی آماری
    در شان شما نیست که مثل یک salesman با آمار فروش برای یک کمپانی تبلیغ کنید
    موفق باشید
    اگه مایکروسافت ادعایی داشته باشه که در هر صورت دادگاه موظف می کنه به ارائه آمار و با مخفی کردن آمار نمیشه جلوی ادعای شخص دیگه رو گرفت. همین الان هم بیشتر از 70 درصد موبایل های اندروید زیر قراردادهای مایکروسافت هستن و مشکلی در ارائه آمار نیست.

5. این کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

همین الان در بخش دولوپر اندروید میشه تفکیک کرد حتی موبایل با هر سایز صفحه چقدر فروخته!
    دولوپر چه ربطی به این موضوع داره؟ یعنی الان شما می تونید مثلا دقیقا بگید چقدر گوشی اندروید مثلا ۴.۳ اینچ فروخته شده؟ می شه لینکش رو بدین برام جالبه که بدونم واقعا همچین چیزی هست!
    فونش رو کجا نشون میده من تا جایی که دیدم همش میگن دیوایس اندرویدی ها یک لینکی هم در این زمینه بدین ممنون می شم
    اینم بد نیست آمار کلا داده از ۲۰۱۲ ولی از تمام دیوایسها محض اطلاع هانی کامب رو هم زده(ایسوس امار فروش دقیقش رو داده بود پیش بینیش یه بحث دیگه)
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [COLOR="Silver"]

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

دولوپر چه ربطی به این موضوع داره؟ یعنی الان شما می تونید مثلا دقیقا بگید چقدر گوشی اندروید مثلا ۴.۳ اینچ فروخته شده؟ می شه لینکش رو بدین برام جالبه که بدونم واقعا همچین چیزی هست!
    فونش رو کجا نشون میده من تا جایی که دیدم همش میگن دیوایس اندرویدی ها یک لینکی هم در این زمینه بدین ممنون می شم
    اینم بد نیست آمار کلا داده از ۲۰۱۲ ولی از تمام دیوایسها محض اطلاع هانی کامب رو هم زده(ایسوس امار فروش دقیقش رو داده بود پیش بینیش یه بحث دیگه)
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [COLOR="Silver"]
    بله منظور من همون دیوایس بود (آمار کل دیوایس ها مشابه فون هست چون بازار تبلت بسیار از موبایل کوچکتره و نهایتا تاثیری در آمار مجموع نمی گذاره)، ولی سودی که در فروش سخت افزار تبلته بسیار بالاتر از موبایله چون واسطه اپراتورها و قراردادها وجود ندارن، برای همینه که بازار تبلت برای سامسونگ (که سازنده و فروشنده سخت افزاره) بسیار مهمتر از گوگله (که لایسنس سیستم عامل رو می فروشه و از سرویس هاش درآمد کسب می کنه).

در بخش دولوپر این اطلاعات فکر می کنم درصد کل بر اساس صفحه رو بهتون می ده. اینجا:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    (البته این آمار بر اساس دسترسی به مارکت در 7 روز گذشته بودن نه فروش، ولی هدف من این بود که بگم گوگل به راحتی می تونه تشخیص بده چه دستگاهی با دقیقا چه مشخصاتی داره ثبت میشه و اینکه بگیم گوگل نمی تونه بفهمه چون همه ICS هستن کاملا اشتباهه)

این لینکی هم که دادید آمارش رو با ریاضی و بر اساس اطلاعات همون سایت دولوپر گوگل بدست آورده، که دلیلش دقیقا همین چیزیه که من می گم: ممانعت گوگل از انتشار آمار که باعث میشه همه اینطوری دنبال بدست آوردن آمار واقعی باشن.

8. 2 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

خوب حالا اینکه چطور بدست آوردن سایز صفحه رو احتمالا این یک ویژگی در مارکت اندروید هست چون شما وقتی که دارید برنامه می نویسید دقیقا مثل همین که اینجا نوشته سه تا دنسیتی دارین که احتمالا در تعامل با مارکت خود به خود دنسیتی مناسب دستگاهتون تشخیص داده می شه که برنامه های مناسب دستگاه بهتون پیشنهاد بشه حالا اینها گرفتن همین رو درست کردن آمار ولی اطلاع کامل از دستگاهتون نمی ده(البته این حدس هست چون مارکت کگوگل متاسفانه اوپن نیست که بشه در موردش حرف زد من هم تا حالا بدلیل تحریم حقیقتش واردش نشدم شاید روش دیگه ای برای این امار گیری داشتن!)
    ولی من باز هم من سر حرفم هستم و در کل مشخصات دقیق دستگاه رو از طریق خود سیستم عاملشون نمی تونن بدست بیارن و متوجه بشن تنها راه برای تشخیص دقیق دستگاهها این هست که در سیستم عاملشون یک پچی چیزی قرار بدن که مثلا دقیقا مثل spy بهشون اطلاع بده و با توجه اوپن سورس بودن اندروید همچین کاری بی معنی هست هر کسی می تونه کدش رو برداره ! خودتون استاد ترید در اوپن سورس محصولی که به کسی فروخته شد می شه مال همون شخص دیگه ربطی به شما نداره که مثلا براش اسپای بذاری یا طرف می خواد عوضش کنه شما بگی نه و از این حرفها(گوگل مارکت که درش back door و اسپای هست اوپن سورس نیست)
    بطور کلی هر کی بخواد آمار دقیقا مثلا فقط دروید فون رو بده یک جورایی بی معنیه چون اصلا دیوایسهای اندرویدی سر و ته ندارن لول مثلا شما فرمودین سامسونگ نمی گه خوب حالا این شرکت یه محصول داره به اسم گلکسی نوت که اصلا معلوم نیست موبایله یا تبلت خوب این رو چطور باید امار بده؟!
    در اخر هم شما در مورد Overcrowding the Android tablet market که دوستمون فریمن گفتن یک نگاه دیگه ای بکنید ببینید در CES 2012 چه غوغایی کرده این تبلتهای اندرویدی
    به هر حال امیدوارم موفق باشید
    Last edited by Mehran NZ; 16-02-2012 at 14:02.

10. این کاربر از Mehran NZ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

دو لوپر تا جاییکه من می دونم یعنی دیویلاپری که قبل از اومدن سیستم عامل اقدام به ساخت برنامه براش بکنه -این رو برای اطلاع دوستان گفتم- خوب حالا اینکه چطور بدست آوردن سایز صفحه رو احتمالا این یک ویژگی در مارکت اندروید هست چون شما وقتی که دارید برنامه می نویسید دقیقا مثل همین که اینجا نوشته سه تا دنسیتی دارین که احتمالا در تعامل با مارکت خود به خود دنسیتی مناسب دستگاهتون تشخیص داده می شه که برنامه های مناسب دستگاه بهتون پیشنهاد بشه حالا اینها گرفتن همین رو درست کردن آمار ولی اطلاع کامل از دستگاهتون نمی ده(البته این حدس هست چون مارکت کگوگل متاسفانه اوپن نیست که بشه در موردش حرف زد من هم تا حالا بدلیل تحریم حقیقتش واردش نشدم شاید روش دیگه ای برای این امار گیری داشتن!)
    آمارگیری بر اساس دستگاه هایی است که به مارکت متصل میشن برای نصب برنامه. این ها مشتری ها و کاربرهای عادی هستن. این اطلاعات رو دولوپرها بدست نیاوردن، آمار رسمی گوگل هست. گوگل کاملا متوجه میشه چه دستگاهی داره به مارکت وصل میشه (بدون این کار اصلا امنیت مارکت برای خرید و ... غیر ممکنه).

ولی من باز هم من سر حرفم هستم و در کل مشخصات دقیق دستگاه رو از طریق خود سیستم عاملشون نمی تونن بدست بیارن و متوجه بشن تنها راه برای تشخیص دقیق دستگاهها این هست که در سیستم عاملشون یک پچی چیزی قرار بدن که مثلا دقیقا مثل spy بهشون اطلاع بده و با توجه اوپن سورس بودن اندروید همچین کاری بی معنی هست هر کسی می تونه کدش رو برداره !
    باورم نمیشه داریم درباره همچین قضیه ساده ای بحث می کنیم! دوست من شما تا حالا مثل اینکه هیچ دستگاه اندرویدی رو فعال نکردید! وقتی دیوایس رو فعال می کنید کل مشخصات به گوگل میره (از جمله مدل دستگاه!). مثلا این نکسوس من است که من رجیستر کردم.

کافیه برای اینکه باور کنید گوگل می دونه چه دستگاهی داره رجیستر میشه؟ حتی می دونه آخرین باری که وصل شدم به مارکت کی بوده (باید هم بدونه!).

خودتون استاد ترید در اوپن سورس محصولی که به کسی فروخته شد می شه مال همون شخص دیگه ربطی به شما نداره که مثلا براش اسپای بذاری یا طرف می خواد عوضش کنه شما بگی نه و از این حرفها(گوگل مارکت که درش back door و اسپای هست اوپن سورس نیست)
    گوگل مارکت برای اینکه قابل دسترسی باشه برای موبایل ها یک سری سرویس ها و قوانین خاص داره که اون محصول باید داشته باشه، مثلا تا چندی پیش محصولی که دسترسی به اینترنت موبایل (2G, 3G, ...) نداشت حق دسترسی به سرویس های گوگل و مارکت رو نداشت (براتون جالب نبوده بدونید چرا این همه سال PMP مشابه آیپاد تاچ با اندروید ندیدیم؟)، و مسلما دستگاهی که حاضر نباشه اسم و مدل خودش رو در اختیار گوگل بگذاره در نهایت حق ثبت نام نداره.

بطور کلی هر کی بخواد آمار دقیقا مثلا فقط دروید فون رو بده یک جورایی بی معنیه چون اصلا دیوایسهای اندرویدی سر و ته ندارن لول مثلا شما فرمودین سامسونگ نمی گه خوب حالا این شرکت یه محصول داره به اسم گلکسی نوت که اصلا معلوم نیست موبایله یا تبلت خوب این رو چطور باید امار بده؟!
    گالاکسی نوت از نظر مالیاتی و رسمی موبایل به حساب میاد، چون قابلیت مکالمه داره و داره توسط اپراتورها با قرارداد به فروش می رسه. خط واسط این دو کاملا مشخصه و احتمالا یه روزی سرویس های مالیاتی مجبورشون می کنن این دو رو از هم جدا کنن، ولی تا اون روز!

در اخر هم شما در مورد Overcrowding the Android tablet market که دوستمون فریمن گفتن یک نگاه دیگه ای بکنید ببینید در CES 2012 چه غوغایی کرده این تبلتهای اندرویدی
    به هر حال امیدوارم موفق باشید
    من شکی ندارم (گرچه از دید اکثر سایت ها CES برای تبلت ها ناامید کننده بود و بیشتر مانور ها روی تلویزیون داده شده بود)، ولی خب بازار تبلت بازار بزرگیه و همه سازنده های سخت افزار می دونن سود زیادی توشه و سعی می کنن وارد بشن به هر شکلی که شده (چه اندروید چه ویندوز و اگه فردا یه سیستم عامل دیگه هم بیاد همه میرن تبلت اون رو هم می زنن)، من ارتباطی به این قضیه و موضوع تاپیک نمی بینم!

12. این کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز F R E E M A N's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    NEVERLAND

پيش فرض

اگه مایکروسافت ادعایی داشته باشه که در هر صورت دادگاه موظف می کنه به ارائه آمار و با مخفی کردن آمار نمیشه جلوی ادعای شخص دیگه رو گرفت. همین الان هم بیشتر از 70 درصد موبایل های اندروید زیر قراردادهای مایکروسافت هستن و مشکلی در ارائه آمار نیست.
    من معتقدم این از زرنگی گوگل بوده که آمارها را به قول معروف پیچونده! از توضیحاتی که در صفحه پلتفرم ورژنز داده مشخصه
    ولی آمارگیری برای تبلتها به سادگی موبایلها نیست
    در کل این ایراداتی که به گوگل گرفتی هیچ چیزی را اثبات نمیکنه

14. این کاربر از F R E E M A N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

باورم نمیشه داریم درباره همچین قضیه ساده ای بحث می کنیم! دوست من شما تا حالا مثل اینکه هیچ دستگاه اندرویدی رو فعال نکردید! وقتی دیوایس رو فعال می کنید کل مشخصات به گوگل میره (از جمله مدل دستگاه!). مثلا این نکسوس من است که من رجیستر کردم.
    کافیه برای اینکه باور کنید گوگل می دونه چه دستگاهی داره رجیستر میشه؟ حتی می دونه آخرین باری که وصل شدم به مارکت کی بوده (باید هم بدونه!).
    با این حساب حق با شماست و می تونه امار دقیق بده که بقول دوستمون از زرنگیش نمیده لول شرمنده من حقیقتش تا حالا رجیستر نکرده بودم نمی دونستم اینطوری امار می گیره چون حوصله وی پی ا ن و ------ و این حرفها رو ندارم استفادم از تبلت ۹۹درصد برای خوندن کتاب هست و با نصب بودنreader repligo,adobe نیاز دیگه ای به مارکت ندارم از شما چه پنهون که بنظر من این تبلت فعلا کاربرد مفید دیگه ای هم نداره لول
    اف تاپیک: یکی از دوستامون گفت اقا می خوام تبلت بخرم چی پیشنهاد میدی گفتم کاربردت چیه؟! نمی دونست! گفتم اخه مرد حسابی پولت زیادی کرده مگه دستگاهی که اصلا کاربردی برات نداره رو بخاطر چهار تا تبلیغ مسخره می خوای تا ۱تومن پول بدی براش خلاصه منصرفش کردم رفت
    موفق باشید
    Last edited by Mehran NZ; 22-01-2012 at 02:08.

16. 2 کاربر از Mehran NZ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •