تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 12 اولاول 123456 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 111

نام تاپيک: [تحلیل اختصاصی P30world] چرا آمار و آنالیز Strategy Analytics درباره سهم فروش حدود 27 درصدی اندروید در بازار تبلت اشتباه و گمراه کننده است؟

آخر فروم باز Mehran NZ's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

سنگ مفت گنجشک هم مفت. من و شما کسی نیستیم که بگیم کسی مثل اپل (بزرگترین کمپانی دنیا در همه صنایع!) نتونه همچین هدفی داشته باشه
    در کل به حمایت من و شما که نیازی ندارن
    دوست عزیز شما در این دو جمله خودتون رو خیلی دست کم گرفتین می شه بفرمایید مشتری نهایی این محصولات چه کسانی هستند اگه به حمایت من و شمای مشتری نیاز ندارن پس به کی نیاز دارن!
    مه در بیزنس خودشون انحصارگر هستن. اگه اپل این همه حساسیت به خرج میده در جرئیات محصولاتش به خاطر اینه که این محصولات راه اصلی درآمد اپل هستن، مسلمه هر کسی سعی می کنه از راه اصلی درآمدش محافظت کنه. اینکه چرا این همه جنگ پتنت راه انداخته چون رقیب داره در بازار.

بیزنس گوگل سرچ هست و اطلاعات. گوگل از فروش یه گوشی اندروید سود خاصی نمی کنه، از سرویس هایی که روی این گوشیها داره و سرچ هایی که یوزرها می کنن پول در میاره. برای همین مسلما محصولش رو اپن سورس می کنه تا به هر شکلی که بشه این سرویس ها رو در اختیار هر شخص و یوزر ممکن قرار بده. جالبه بدونید همون قدری که اپل در زمینه محصولات و ... پتنت ثبت کرده گوگل هم در زمینه سرچ و ... پتنت داره. و تنها دلیل اینکه الان در میان جنگ پتنت در زمینه سرچ نیست اینه که رقیبی نداره، و بزرگترین و تنها رقیبش (بینگ) به جای کپی کردن از گوگل از روش های بسیار متفاوتی برای سرچ استفاده می کنه. شک نکنید ثانیه ای که گوگل ببینه یکی از پتنت هاش داره در بینگ کپی میشه پاش به دادگاه و شکایت و ... باز میشه (نظر به اینکه چند بار هم مواقع مشکوک تهدید کرده!). صحبت های اریک اشمیت درباره Siri رو به خاطر بیارید، Siri اولین سرویس اپل بود که بیزنس اصلی گوگل (سرچ) رو تهدید می کرد.

این تصور اینکه یکی شیطانه و یکی فرشته (یکی خوب و یکی بد!) یه تصور بچه گانه است، بیزنس داریم و تصمیمات استراتژیکی که برای بیزنس مفیده. جاهایی انحصار و جاهایی آزادی. اگه گوگل از فروش دستگاه های سخت افزاری سود می کرد همین سیاستی رو داشت که اپل داره، و اگه اپل از سرچ سود می کرد همین سیاستی رو داشت که گوگل داره. چون من شخصا معتقدم هر دو اینها دارن به بهترین و علمی ترین شکل ممکن مدیریت میشن.
    این حرف رو شما باید به خودتون بگین که از اپل فرشته درست کردین و هر کاری که می کنه چه خوب چه بد به خوبیش تعبیر می کنید (حالا شما نه طرفداران اپل) یک شرکت می تونه در یک جا مونوپولی ایجاد کنه که تبدیل می شه به همون شرکت شیطانی در جای دیگه ای بر علیهش عمل کنه که در اونجا به نفع من یوزر خواهد بود و باید ازش حمایت کنم!
    ولی جالبه بدونید رابطه اپل با اپن سورس بسیار خوبه. این پروژه های اپن سورس اپل هست:
    به هیچ وجه اینطور نیست بله در موقع کش رفتن کرنل BSD خیلی رابطه خوبی داشتن ولی توی مارکتشون هم رابطه خوبی داشتن؟! یک مقدار صحبت های جناب جابز و استراتژی های شرکت اپل رو در این زمینه بیشتر مطالعه کنید و صحبت های پدر اوپن سورس و پیغامی که بعد از فوت جابز داده رو هم ببینید
    مرورگری که احتمالا ازش استفاده می کنید (Chrome) از یه پروژه اپن سورس اپل (Webkit) پدید اومده، نه به خاطر اینکه اپل دلش برای دنیا سوخته، چون لازم بود برای کاهش قدرت IE و افزایش تاثیر مرورگرهای موبایل یه استاندارد قوی به کل صنعت (نه فقط اپل) تزریق بشه. اگه Webkit اپن سورس نشده بود الان سهم IE زیر 50 درصد نبود، مرورگرهای موبایل به این خوبی نبودن و احتمالا Adobe هنوز روی Flash Player مانور می داد.
    این ابزار اگه اشتباه نکنم طرفای سال 2000 ساخته شده درسته؟! این موضوع خیلی جای بحث داره که از حوصله این بحث خارجه!

شما که دوست عزیزم می خواین تحلیل کنید در مورد رشد دو برابر آندروید توی یک سال و گرفتن سهم 52 درصدی و عقب موندن iOS هم بگین! از کمبودهای اپل هم بگین بگید که با خریدش اختیار سخت افزار خودت رو هم نداری ولی با اندروید می تونی هم کاستوم رامی که خواستی نصب کنی حتی شاید بشه روی این دستگاهها وین 8 هم که در اینده میاد رو نصب کرد!و در مورد تنوع در بازار تبلت اندرویدی هم صحبت کنید که حتی بعضی های یو اس بی هم دارن یا کیبورد و ..... از رشد نرم افزار برای اندروید هم بگید که چطور برنامه هایی مثل فوتوشاپ الان براش اکسکلوسیو هستند بگید که مارکت اندروید فقط مخصوص گوگل نیست و چقدر ادم دستش بازه برای برای انتخاب! از اینکه اکثرا می تونیم تبلت هامون و به ICS ارتقا بدیم و در اونجا برنامه های موبایل هم خیلی راحت اجرا می شن و دیگه مشکل تبلت و موبایل وجود نداره و خیلی چیزهای دیگه که می شه در یک تحلیل منصفانه آورد نه اینکه حمله کرد به یک دستگاه و جوری وانمود کرد که گوگل چون از سرچ بیشتر هزینه هاش و بدست بیاره پس پلتفرمش و ول کرده 12 بیلیون دلار رو عمه بنده که روش سرمایه گذاری نکرده برادر همین دو سه روز پیش شرکت مفخم موتورولا رو مال خود کرد!
    اخه اگه کسی تحلیل منصفانه بخواد انجام بده می گه فلان دستگاه فقط بدرد این می خوره که بذاریدش تو کمد؟! کی این حرف رو زده؟ شما چقدر با بازار اندروید اشنا هستید چه کاری با دستگاه 1 میلیونیتون می تونید انجام بدین که من با ایکونیای 650م نتونم انجام بدم؟! می خوای کتاب بخونی؟جزوه بنویسی با تبلتت؟ فیلم نگاه کنی؟ اینترنت گردی کنی؟! بازی کنی؟! می خوای گیک بازی در بیاری و خودت کاستوم رام درست کنی؟ همه اینها با اندروید در اختیار شماست!
    تا چند سال دیگه وضعیت بازار و نکاه کنید بعد قدرت اندروید رو خواهید دید وضعیت نوکیای مادرمرده مثال خیلی جالبیه برای کسانی که قدرت اندروید رو دست کم می گیرن!
    Last edited by Mehran NZ; 22-11-2011 at 12:50.

2. 3 کاربر از Mehran NZ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

جدا از موضوع بحث من بسیار خوشحالم این بحث ها شکل می گیره، خیلی خیلی بهتر از اینه که تاپیک ها خاک بخوره و گم بشه.

دوست عزیز شما در این دو جمله خودتون رو خیلی دست کم گرفتین می شه بفرمایید مشتری نهایی این محصولات چه کسانی هستند اگه به حمایت من و شمای مشتری نیاز ندارن پس به کی نیاز دارن!
    عموم مردم.
    من و شما عموم مردم نیستیم.

این حرف رو شما باید به خودتون بگین که از اپل فرشته درست کردین و هر کاری که می کنه چه خوب چه بد به خوبیش تعبیر می کنید (حالا شما نه طرفداران اپل)
    اگه شخص دیگه از اپل فرشته درست کرده و ... خب اشتباه کرده. همونطور که هرکسی از گوگل هم فرشته درست کرده کارش اشتباهه. ارتباطی به بنده و بحثمون در اینجا نداره!

یک شرکت می تونه در یک جا مونوپولی ایجاد کنه که تبدیل می شه به همون شرکت شیطانی در جای دیگه ای بر علیهش عمل کنه که در اونجا به نفع من یوزر خواهد بود و باید ازش حمایت کنم!
    اصلا اینطور نیست. اینها همه توابعیه از مدلی که برای پول در آوردن دارن. تنها چیزی که به نفع یوزرهاست اینه که اندازه پولی که میدن سرویس و امکانات داشته باشن و رقابت باشه برای اینکه مجبور به انتخاب چیزی نشن که الان رقابت هست. یوزرها دنبال چیزهای متفاوتی هستن و هر محصولی رو که بخوان می خرن، و اگه تصمیمات یه برند باهاشون سازگار نیست (مثل دوستمون h!tman)، محصولاتش رو نمی خرن یا از سرویس هاش استفاده نمی کنن. خیلی ساده است!

به هیچ وجه اینطور نیست بله در موقع کش رفتن کرنل BSD خیلی رابطه خوبی داشتن ولی توی مارکتشون هم رابطه خوبی داشتن؟
    کش رفت؟

یک مقدار صحبت های جناب جابز و استراتژی های شرکت اپل رو در این زمینه بیشتر مطالعه کنید و صحبت های پدر اوپن سورس و پیغامی که بعد از فوت جابز داده رو هم ببینید
    مشکلی در صحبت ها و استراتژی اپل نمی بینم. صحبت های جناب استالمن و دوستانشون رو هم شنیدم و نظر ایشون هم محترمه، من باهاشون موافق نیستم، همونطور که اریک اشمیت باهاشون موافق نیست، مارک زوکربرگ یا بیل گیتس هم موافق نیستن. شاید شما هم فکر کنید استیو جابز و اپل بیشتر ضرر زدن به دنیا تا سود، نظر شماست و قابل احترام.

این ابزار اگه اشتباه نکنم طرفای سال 2000 ساخته شده درسته؟! این موضوع خیلی جای بحث داره که از حوصله این بحث خارجه!
    سال 2001 شروع شد و سال 2005 توسط اپل اپن سورس شد (تقریبا همون زمانی که طرح اپل برای Post-PC شروع شد). تمایل دارید می تونیم بحث کنیم

شما که دوست عزیزم می خواین تحلیل کنید در مورد رشد دو برابر آندروید توی یک سال و گرفتن سهم 52 درصدی و عقب موندن iOS هم بگین!
    تحلیل من بر این گزارش در بازار تبلت ها بود. من نگفتم قصد دارم همه جوانب این رقابت رو تحیل کنم. انجمن باز و آزاده شما تمایل داشته باشید می تونید اینها رو تحلیل کنید!
    از کمبودهای اپل هم بگین بگید که با خریدش اختیار سخت افزار خودت رو هم نداری ولی با اندروید می تونی هم کاستوم رامی که خواستی نصب کنی حتی شاید بشه روی این دستگاهها وین 8 هم که در اینده میاد رو نصب کرد!و در مورد تنوع در بازار تبلت اندرویدی هم صحبت کنید که حتی بعضی های یو اس بی هم دارن یا کیبورد و ..... از رشد نرم افزار برای اندروید هم بگید که چطور برنامه هایی مثل فوتوشاپ الان براش اکسکلوسیو هستند بگید که مارکت اندروید فقط مخصوص گوگل نیست و چقدر ادم دستش بازه برای برای انتخاب! از اینکه اکثرا می تونیم تبلت هامون و به ICS ارتقا بدیم و در اونجا برنامه های موبایل هم خیلی راحت اجرا می شن و دیگه مشکل تبلت و موبایل وجود نداره و خیلی چیزهای دیگه که می شه در یک تحلیل منصفانه آورد نه اینکه حمله کرد به یک دستگاه
    من اصلا مقایسه فنی نکردم، تحلیل من بر آمار منتشر شده از فروش و شواهد مربوطه بود. یک کلمه هم نگفتم چی خوبه یا چی بد. من حمله ای نکردم اگه جایی فکر می کنید صحبت من غیر منطقی بود می تونید عنوان کنید!

و جوری وانمود کرد که گوگل چون از سرچ بیشتر هزینه هاش و بدست بیاره پس پلتفرمش و ول کرده 12 بیلیون دلار رو عمه بنده که روش سرمایه گذاری نکرده برادر همین دو سه روز پیش شرکت مفخم موتورولا رو مال خود کرد!
    اتفاقا مدتی پیش تو فکر بودم یه تحلیل بنویسم از دلایل خرید موتورولا، شما فکر می کنید هدفش چیه؟ فروش سخت افزار؟
    +

من وانمود نمی کنم، طبق آمار Quarterly خود گوگل بیش از 97 درصد درآمد گوگل از راه سرچ و پردازش اطلاعات به دست میاد. پلتفرمش رو ول نکرده، پلتفرمش وسیله ایست برای آوردن یوزرهای بیشتر برای سرچ و دیتا. فکر می کنید چرا همیشه بهترین امکانات و App هاش رو برای iOS هم میده؟ دلش می سوزه یا دلش می خواد مردم حال کنن؟

اخه اگه کسی تحلیل منصفانه بخواد انجام بده می گه فلان دستگاه فقط بدرد این می خوره که بذاریدش تو کمد؟! کی این حرف رو زده؟ شما چقدر با بازار اندروید اشنا هستید چه کاری با دستگاه 1 میلیونیتون می تونید انجام بدین که من با ایکونیای 650م نتونم انجام بدم؟! می خوای کتاب بخونی؟جزوه بنویسی با تبلتت؟ فیلم نگاه کنی؟ اینترنت گردی کنی؟! بازی کنی؟! می خوای گیک بازی در بیاری و خودت کاستوم رام درست کنی؟ همه اینها با اندروید در اختیار شماست!
    اینها رو به اون 50 میلیون یوزر آیپد بگید، نه به ما که تعداد خریدارهای این محصولات رو آنالیز کردیم.

تا چند سال دیگه وضعیت بازار و نکاه کنید بعد قدرت اندروید رو خواهید دید وضعیت نوکیای مادرمرده مثال خیلی جالبیه برای کسانی که قدرت اندروید رو دست کم می گیرن!
    لحن مناسب تر هم بد نیست. "عمه بنده" و "مادرمرده" و ... لغات خوب نیستند.

من هم قصد پیشگویی ندارم و ادعایی ندارم بازار تا چند سال دیگه چطوری خواهد بود، من درباره حال صحبت کردم. صبر می کنیم و می بینیم.

و میدونه اگر شکایت و اینا نکنه روزگارش میشه الان نوکیا که اندروید تو یک سال 10سال سیمبین نوکیا رو جمع کرد کامل!
    از نظرم باید اپل یکم قیمت هاشو توی همه جای دنیا متعادل تر کنه و بیاره پایین تر!
    هر چند تو کشور عزیزمون گرونه کلا :|||||| و این یکی از معایبشه ولی این که منی که لینوکس کار و آندو باز هستم هیچوقت نمیتونم با محدودیت های IOS کنار بیام ! به همین خاطر گوشی بعدیم یا تبلت بعدیم هم آندو میمونه
    در مورد آمار اختلاف اصلی به خاطر قیمته! آیپد 2تا بیشتر نیست! آندو 20تا تبلت مختلف داره! با قیمت های خیلی بهتر
    Transformer Prime قراره با قیمت 500دلار عرضه بشه یعنی از آیپد 2 ارزون تر!
    یا این که دولت هند داره برای دانش آموزاش تبلت میزنه 60دلار اونم آندروید! فکر کنید 400میلیون نفر هندی:خخخخخخ=)) تبلت آندروید دستشون باشه!
    در کل توی این آمار باید موسسات تک به تک مقایسه انجام بدن مثلا Galaxy Tab 7.7 Vs Ipad 2
    بعد یک جمع بندی کلی داشته باشن که فلان قدرآندرویدی با این قیمت و سود فروخته شده و فلان قدر ایپد
    موفق باشید
    دلیل شکست نوکیا عدم قبول تغییر در دنیا بود. اپل و گوگل بسیار باهوش تر از این حرف ها هستن که به خاطر همچین دلایلی ضعف پیدا کنن. البته Transformer Prime هم قیمت آیپد هست (500 دلار) فقط با حافظه بیشتر... اگه یه نسخه 16 گیگ 399 دلاری هم بود اون زمان می تونست رقیب خوبی باشه.
    +

نکته آخر شما هم کاملا صحیحه و مقایسه ها در یک کلاس باید انجام بشه. محصول 100 دلاری و 800 دلاری مقایسه 1 به 1 نمی تونن بشن.

4. 3 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال کلوپ گوشی ها h!tman's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

البته قیمت ابتدایی فروش اینه
    آیپد قیمتش متعادل شده !
    و البته رقیب خوبی هست!
    هم نیاز دوربینی و هم پردازشی رو رفع میکنه
    حالا یکی میگه تبلت مگه برای عکس برداریه؟
    ولی خوب مگه دوربین 8 روش باشه بده ؟

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

نکته آخر شما هم کاملا صحیحه و مقایسه ها در یک کلاس باید انجام بشه. محصول 100 دلاری و 800 دلاری مقایسه 1 به 1 نمی تونن بشن.
    ببینید شما حرفاتون رو زدین ما هم زدیم خوب تفاوتهای بنیادی داریم من گفتم دعوا می شه دقیقا همین جاها بود که بیشتر میره روی کل کل این بحث ها هرگز تموم بشو نیست ما می تونیم هفته ها با هم بحث کنیم و هیچ کدوم اونیکی رو قانع نکنه شما چه خوشتون بیاد چه نیاد فن اپل هستین و تحلیلتون هم مغرضانه بوده من هم چه خوشم بیاد و چه نیاد فن اوپن سورس هستم و خلاص!
    فقط یک نکته یادم رفت بگم که بد نیست اشاره بشه اینجای بحثتون هم مشکل داره شما یکی از قدرتهای اوپن سورس رو همین جا بنفع اپل گذاشتین کنار کی می گین نباید محصولات کم قیمت تر رو باید از مقایسه حذف کرد؟! کی این حرف رو زده کلا مقایستون برای تبلتها بوده اونوقت میاین نوک و آمازون رو می ذارید کنار که اتفاقا اینروزها هم خیلی سر و صدا بپا کردن و می تونن مشکلات خیلی ها رو حل کنن!
    لحن مناسب تر هم بد نیست. "عمه بنده" و "مادرمرده" و ... لغات خوب نیستند.
    شما دارین با بنده بحث می کنید یا ادبیات فارسی هست؟! من نه بچه دو ساله هستم نه دیروز تو نت اومدم با عرض شرمندگی ولی این نصایح نیازی نبود در بحث گنجنده بشه!
    موفق باشید
    Last edited by Mehran NZ; 22-11-2011 at 19:14.

7. این کاربر از Mehran NZ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

البته قیمت ابتدایی فروش اینه
    آیپد قیمتش متعادل شده !
    و البته رقیب خوبی هست!
    هم نیاز دوربینی و هم پردازشی رو رفع میکنه
    حالا یکی میگه تبلت مگه برای عکس برداریه؟
    ولی خوب مگه دوربین 8 روش باشه بده ؟
    قیمت آیپد هیچ وقت متعادل نشده (یا همیشه متعادل بوده!). از اولین روزی که اولین آیپد اومد قیمت مدل 16 گیگی 499 دلار بود تا امروز و این لحظه. البته رقیب ها اینطور نیستن و معمولا ارزون میشن.

ببینید شما حرفاتون رو زدین ما هم زدیم خوب تفاوتهای بنیادی داریم من گفتم دعوا می شه دقیقا همین جاها بود که بیشتر میره روی کل کل این بحث ها هرگز تموم بشو نیست ما می تونیم هفته ها با هم بحث کنیم و هیچ کدوم اونیکی رو قانع نکنه شما چه خوشتون بیاد چه نیاد فن اپل هستین و تحلیلتون هم مغرضانه بوده من هم چه خوشم بیاد و چه نیاد فن اوپن سورس هستم و خلاص!
    اینکه یکی بگه چی خوبه چی بد مشخصه تموم نمیشه.
    شما چون فن اپن سورس هستید و تحلیل من (که اصلا ارتباطی به اپن سورس و خوب و بد بودنش نداره و بر اساس آمار فروش بوده) رو مغرضانه می بینید. من به شما حق میدم درباره اون تحلیل هر نظری دوست دارید داشته باشید، نظر شماست!
    +

آپدیت: آمار NPD [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] منتشر شد، که گفته شده در 10 ماه اول سال 2011 تا حالا 1.2 میلیون تبلت غیر آیپد در آمریکا فروخته شده (نه Ship) ، (در مقابل بیش از 20 میلیون آیپد) که معادل چیزی حدود 5 درصد هست که البته اونجا هم HP TouchPad با حراج 99 دلاریش بالاتر از اندرویدی هاست. (و با اون آمار 97 درصدی Web Browsing از comScore - منبع مورد علاقه گوگل در آمار مرورگرهای موبایل - هم سازگاره)، این هم تحلیل پست اول رو تایید می کنه و هم سایر آمار متناقض و بقیه شواهد رو. حالا بازم شاید تحلیل ما مغرضانه بوده یا NPD هم مغرضانه بود.

فقط یک نکته یادم رفت بگم که بد نیست اشاره بشه اینجای بحثتون هم مشکل داره شما یکی از قدرتهای اوپن سورس رو همین جا بنفع اپل گذاشتین کنار کی می گین نباید محصولات کم قیمت تر رو باید از مقایسه حذف کرد؟! کی این حرف رو زده کلا مقایستون برای تبلتها بوده اونوقت میاین نوک و آمازون رو می ذارید کنار که اتفاقا اینروزها هم خیلی سر و صدا بپا کردن و می تونن مشکلات خیلی ها رو حل کنن!
    تبلت های نوک و آمازون برای این باید در مقایسه ها مستقل باشن که جزو اکوسیستم اندروید نیستن و اکوسیستم کاملا مستقل به خودشون رو دارن. مقایسه های آماری فروش برای نشون دادن و مقایسه پتانسیل بالاقوه اکوسیستم هاست (نه اینکه خط به خط سورس کدی که اون زیر داره ران میشه رو کی نوشته!). تبلت نوک از دید مشتری هیچ ارتباطی با تبلت آمازون یا مثلا Galaxy Tab نداره و جمع کردن آمار اکوسیستم های مستقل برای قوی تر نشون دادن یک اکوسیستم در حقیقت فریب دادن و کاملا به ضرر مصرف کننده هاست. جالب اینه که آمازون و نوک هم اینو دقیقا می دونن، و حتی در صفحه مشخصات این محصولات هم اسمی از اندروید نمی برن که این صداقتشون رو نشون میده که نمی خوان با سو استفاده از محبوبیت اکوسیستمی که هیچ ارتباطی بهشون نداره مشتری ها رو به سمت محصولاتشون بکشن. موسسات آماری معتبرتر مثل NPD هم این رو در آمارهاشون اعمال می کنن.

شما دارین با بنده بحث می کنید یا ادبیات فارسی هست؟! من نه بچه دو ساله هستم نه دیروز تو نت اومدم با عرض شرمندگی ولی این نصایح نیازی نبود در بحث گنجنده بشه!
    موفق باشید
    متاسفانه وظیفه نظارت انجمن همزمان با فعالیت هست. همیشه ترجیح می دیم ادبیات بهتری در انجمن باشه، اگه خودم در بحث نبودم ادیت کردن پست شما و حذف اون کلمات راحت تر بود. اگه از نظر شما اوکی ـه من این قسمت از بحثمون رو حذف می کنم.

موفق باشید.

9. 6 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

به هر حال شما زحمت کشیدین تحلیل کردین نشون میده چندین روز روش وقت گذاشتین که باید بهتون خسته نباشید گفت اگه جایی تند رقتم شرمنده ولی بنظر من باز هم حق مطلب رو ادا نکردین حقیقتش رو بخواین دوست دارم یک مقدار دیگه ادامه بدم بحث رو ولی واقعا دادن یک پست تحلیلی و این چنینی نیم تا یک ساعت وقت نیاز داره که من ندارمش!
    متاسفانه وظیفه نظارت انجمن همزمان با فعالیت هست. همیشه ترجیح می دیم ادبیات بهتری در انجمن باشه، اگه خودم در بحث نبودم ادیت کردن پست شما و حذف اون کلمات راحت تر بود. اگه از نظر شما اوکی ـه من این قسمت از بحثمون رو حذف می کنم.
    خودسانسوری هرگز! اگه فکر می کنید وظیفتونه که صحبت دیگران رو سانسور و ادیت کنید حتی در جایی که برای فروم خطری ایجاد نمی کنه be my guest ولی اینکه خودم رضایت داشته باشم که حرفهام سانسور بشه و مثل ابلها لبخند بزنم هرگز اینطور نیست!
    موفق باشید

11. این کاربر از Mehran NZ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز bleu2u4u's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

چقدر بحث خوبی شد
    کلی اطلاعات از دو طرف گرفتیم
    منم صحبتهای هر دو دوستمون رو قبول دارم ولی نظرم به نظر Stream نزدیکتره
    Last edited by bleu2u4u; 24-11-2011 at 10:02.

تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

البته هر دفعه خواستم یک چیزی بنویسم
    یک مرور کوتاه بر حرف های Stream عزیز ولی وقت نشد
    شرمنده
    اول از همه دوباره تشکر میکنم از این عزیز(شرمنده اسمشون رو نمیدونم )
    ولی این که از نظرم به کل نباید آمار این دو تیپ از تبلت با هم مقایسه بشه
    مثلا :
    آیپد اولا تک محصولیه! ولی آندروید تعداد زیادی محصول داره
    دوما سیستم عامل ها خیلی فرق داره
    اول این که من به شخصه بخوام انتخاب کنم تا نیومدن آندروید 4 و همگانی سازی نرم افزار ها برای تبلت ها و فون ها سمت آندروید نمیرم! چون رسما در برابر آی پد شکست میخوره! اپل به واسطه پشتوانه قوی اپ استور و همچنین علاقه مندی بالای برنامه نویسان به دلیل محدودیت های که IOS براشون ایجاد کرده و کاربری که بخواد Jail Break کنه امکاناتی رو از دست میده و اگر نکنه مجبوره نرم افزار رو بخره! یعنی برنامه نویس میدونه یک جورایی تضمین شده هست پولش !
    ولی یکی از بدترین سیاست های اپل از نظرم اولا سیاست های انحصار طلبیشه که هممون میدونیم و صد البته قیمت غیر معقول وسایلش چه توی خارج و بدتر توی کشور ما!یعنی باید اونقدر در آمد داشته باشی که بتونی توی یک یا دو ماه پس انداز یک آی پد بخری! بعدش کارد و خرید نرم افزارو ....
    در مورد آمار فروش یک فلش بک میزنم اول :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    این خبر رو بخونید!
    فکر کنید هر 10تای این هم قیمت یک دونه آی پد نمیشن ولی خوب جزو آندرویدی ها به حساب میان و اکتیو شدنشون میشه اکتیو شدن یک دستگاه تبلت آندرویدی
    یعنی این مقایسه از بیخ و بن غلط در میاد
    میتونیم اینطور اصلاح کنیم که مثلا با طبقه بندی جدید وارد بشیم :
    Apple Vs Samsung
    P1000 Vs Ipad 1
    یا Galaxy Tab 10.1 Vs Ipad2
    و همینطور با شرکت های دیگه!
    به این صورت میشه فهمید که امار تا چه حد دقیق هست
    این که بازار در دست آی پد هست شکی توش نیست! چون اولین محصولات عرضه شده بوده و همینطور نام اپل رو یدک میکشه [[(هرچند هر چقدرم سیستم عاملش قوی باشه به خاطر محدودیتش من آندروید رو ترجیح میدم و میگم اپل حالا که زدی! پر قدرت بزن! مثلا Galaxy Tab 7.7 که معرفی شده رو نگاه کنید! سی پی یو و جی پی یو بسیار عالی ... صفحه AMoled Plus .... ولی Ipad 1 مثلا که توی ایران قیمتش هم قیمت تبلتی مثل Xoom هست یا بیشتر صفحه TFT داره! ( قیمت 7.7 و آی پد برابره! ولی افتش رو در هنگام عرضه شروع میکنه!)) یا مثلا Transformer Prime غول تبلت ها که ارزون تره!)) ]]
    بگذریم

در مورد آینده نگری تبلت ها
    با اومدن آندروید 4 بازار وارد یک سری رقابت جدید میشه همینطور صحبت هایی درباره رزولوشن بالای آیپد بعدی و محصولات جدید سامسونگ و ایسوز و امثالهم
    از نظر من آندروید چون طیف وسیعی از جامعه رو در بر میگیره و تنوع محصولاتش فوق العاده زیاده! بیش از پیش سهام بازار رو تسخیر میکنه و البته ابهت آیپد نیز از یاد نمیره ... فکر کنم اپل یا باید از این تک محصولی بودن در بیاد یا محصولی با قیمت معقول و قدرتی که یکم از بقیه تبلت ها متمایزش کنه رو بیاره
    محصولات اپل همیشه مشتری های وفادار خودش رو داره و همینطور محصولاتی شیک و دلچسب با کاربری دوست داشتنی هست
    ولی این که این شرکت احساس نکنه که داره بازار رو از دست میده و توی همه گیری تبلت ها اندروید داره ریزه ریزه ازش بازار رو میگیره سخت در اشتباهه! مثل این که سیمبین 10-11 ساله دو ساله سوت شد رفت پی کارش
    امیدوارم این تاپیک داغ بشه و بحث نیز خیلی داغ تر
    موفق باشید همگی

14. 2 کاربر از h!tman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

البته هر دفعه خواستم یک چیزی بنویسم
    یک مرور کوتاه بر حرف های Stream عزیز ولی وقت نشد
    شرمنده
    اول از همه دوباره تشکر میکنم از این عزیز(شرمنده اسمشون رو نمیدونم )
    ولی این که از نظرم به کل نباید آمار این دو تیپ از تبلت با هم مقایسه بشه
    مثلا :
    آیپد اولا تک محصولیه! ولی آندروید تعداد زیادی محصول داره
    دوما سیستم عامل ها خیلی فرق داره
    مقایسه درباره کل اکوسیستم بود (کاملا صحیحه مثلا تبلت هایی مثل نوک/آمازون نباید در این مقایسه باشن چون جزو اکوسیستم اندروید نیستن) ، دیوارهای این مقایسه درست تعیین نشده بود کما اینکه آمارهای آنالیست های معتبر تر مثل NPD یا Nielson هیچ وقت اون محصولات زیر شاخه اندروید نمی گذاره.

اول این که من به شخصه بخوام انتخاب کنم تا نیومدن آندروید 4 و همگانی سازی نرم افزار ها برای تبلت ها و فون ها سمت آندروید نمیرم! چون رسما در برابر آی پد شکست میخوره! اپل به واسطه پشتوانه قوی اپ استور و همچنین علاقه مندی بالای برنامه نویسان به دلیل محدودیت های که IOS براشون ایجاد کرده و کاربری که بخواد Jail Break کنه امکاناتی رو از دست میده و اگر نکنه مجبوره نرم افزار رو بخره! یعنی برنامه نویس میدونه یک جورایی تضمین شده هست پولش !
    این بسیار مهمه برای دولوپر. اونها اکثرا تنها راه درآمدشون همینه و اونجایی دولوپ می کنن که براشون سود باشه. مارکت اندروید مارکت سود دهی برای دولوپر نیست (در کل اندروید مارکت سود دهی برای هیچ کس نیست، گوگل درآمدش از جای دیگه است و سازنده ها هم بواسطه فروش کمی که نسبت به R&D تولید تک تک محصولات دارن به اون مرز سود دهی ایده آل - جایی که اپل هست - نمی رسن. فراموش نکنیم هنوز هیچ گوشی اندرویدی به تنهایی به اندازه iPhone 3GS دو و نیم ساله نمی فروشه!). برای همین هم اکثرا از ویندوز فون و ... حمایت می کنن.

ولی یکی از بدترین سیاست های اپل از نظرم اولا سیاست های انحصار طلبیشه که هممون میدونیم و صد البته قیمت غیر معقول وسایلش چه توی خارج و بدتر توی کشور ما!یعنی باید اونقدر در آمد داشته باشی که بتونی توی یک یا دو ماه پس انداز یک آی پد بخری! بعدش کارد و خرید نرم افزارو ....
    انحصار طلبی در همه کمپانی های بزرگ هست، باید ببینیم سیاست و مدل بیزنسشون برای پول در آوردن چیه. اپل در سیاست های مارکت انحصار طلبه چون سودش رو از این راه بدست میاره، گوگل در سرچ (انحصار طلبی گوگل در بازار سرچ یکی از "بدترین ها" در تاریخ IT ـه)، فیس بوک در ارتباطات آنلاین و ... قبلا هم گفتم همه اینها نشون دادن هر موقع سود توش باشه باز باز هستن و هر موقع لازم باشه انحصار طلبی رو به اوجش می رسونن. در بین سه غول بزرگ (اپل، مایکروسافت، گوگل) بدون شک مایکروسافت بی انحصار ترینه.

وقتی شما یه Category جدید رو تعریف می کنید (کاری که اپل با اسمارت فون ها در 2007 کرد، با آیپد در 2010)، لازمه یه سری محدودیت اعمال کنید تا اون Category تعریف بشه. اگه شما اجازه هر کاری و همه کاری رو در پلتفرمی که برای تعریف یه مارکت جدید بنا کردید بدید هیچ وقت یه مارکت جدید تعریف نکردید. این سهم اپله که به همه نشون بده محصول جدیدی که قبلا وجود نداشته باید به چه شکل باشه، و این قضیه همراه با یک سری تصمیماتی است که قطعا همه خوششون نمیاد ولی باید گرفته بشن.. یه عده با کل کانسپت هیچ وقت کنار نمیان (مثل ریجارد استالمن)، یه عده با جزئیات. من با یه سری از اعمال محدودیت های اپل به شدت موافقم ولی یه سری هم اذیت کننده است.
    +

قیمت محصولات اپل در خارج از کشور به هیچ وجه بالاتر از رقیب ها نیست. آیفون ها که 199 دلار با قرارداد هستن و هم قیمت همه گوشی های رده بالای اندرویدی (و البته 50/100 دلار ارزون تر از مثلا Galaxy Nexus)، آیپد هم که طی یک سال اخیر همیشه ارزون ترین تبلت High End بوده و الان نهایتا اکثرا دارن با قیمتش مساوی می کنن. امثال آمازون هم کاملا با هدف متفاوتی تبلت می فروشن (فروش حتی با ضرر و جبران با فروش کتاب/موسیقی/فیلم ، چون این راهیه که آمازون ازش پول در میاره).

در مورد آمار فروش یک فلش بک میزنم اول :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    این خبر رو بخونید!
    فکر کنید هر 10تای این هم قیمت یک دونه آی پد نمیشن ولی خوب جزو آندرویدی ها به حساب میان و اکتیو شدنشون میشه اکتیو شدن یک دستگاه تبلت آندرویدی
    یعنی این مقایسه از بیخ و بن غلط در میاد
    میتونیم اینطور اصلاح کنیم که مثلا با طبقه بندی جدید وارد بشیم :
    Apple Vs Samsung
    P1000 Vs Ipad 1
    یا Galaxy Tab 10.1 Vs Ipad2
    و همینطور با شرکت های دیگه!
    به این صورت میشه فهمید که امار تا چه حد دقیق هست
    کاملا صحیحه.. البته مقایسه قطعه با قطعه صحیح نیست ولی مقایسه آمار فروش دو پلتفرم (و محصولات هم رده/هم قیمت معیار خوبی برای قدرت اون پلتفرم هاست).

این که بازار در دست آی پد هست شکی توش نیست! چون اولین محصولات عرضه شده بوده و همینطور نام اپل رو یدک میکشه [[(هرچند هر چقدرم سیستم عاملش قوی باشه به خاطر محدودیتش من آندروید رو ترجیح میدم و میگم اپل حالا که زدی! پر قدرت بزن! مثلا Galaxy Tab 7.7 که معرفی شده رو نگاه کنید! سی پی یو و جی پی یو بسیار عالی ... صفحه AMoled Plus .... ولی Ipad 1 مثلا که توی ایران قیمتش هم قیمت تبلتی مثل Xoom هست یا بیشتر صفحه TFT داره! ( قیمت 7.7 و آی پد برابره! ولی افتش رو در هنگام عرضه شروع میکنه!)) یا مثلا Transformer Prime غول تبلت ها که ارزون تره!)) ]]
    بگذریم
    ُSpec به تنهایی کافی نیست وقتی نرم افزار نمی تونه پشت سرش پشتیبانی و استفاده کنه. شکی نیست سامسونگ و اسوس و ... سخت افزارهای فوق العاده درست می کنن، ولی این باعث نمیشه ضعف نرم افزاری اون پشت نادیده گرفته بشه. چیزی که الان گوگل فهمیده اینه که بازار تبلت بسیار بسیار متفاوته با بازار موبایل و اون استراتژی قبلی به هیچ وجه اینجا جواب نمیده.

در مورد آینده نگری تبلت ها
    با اومدن آندروید 4 بازار وارد یک سری رقابت جدید میشه همینطور صحبت هایی درباره رزولوشن بالای آیپد بعدی و محصولات جدید سامسونگ و ایسوز و امثالهم
    از نظر من آندروید چون طیف وسیعی از جامعه رو در بر میگیره و تنوع محصولاتش فوق العاده زیاده! بیش از پیش سهام بازار رو تسخیر میکنه و البته ابهت آیپد نیز از یاد نمیره ... فکر کنم اپل یا باید از این تک محصولی بودن در بیاد یا محصولی با قیمت معقول و قدرتی که یکم از بقیه تبلت ها متمایزش کنه رو بیاره
    محصولات اپل همیشه مشتری های وفادار خودش رو داره و همینطور محصولاتی شیک و دلچسب با کاربری دوست داشتنی هست
    ولی این که این شرکت احساس نکنه که داره بازار رو از دست میده و توی همه گیری تبلت ها اندروید داره ریزه ریزه ازش بازار رو میگیره سخت در اشتباهه! مثل این که سیمبین 10-11 ساله دو ساله سوت شد رفت پی کارش
    امیدوارم این تاپیک داغ بشه و بحث نیز خیلی داغ تر
    موفق باشید همگی
    آینده رو که فقط در آینده میشه دید

ولی خب قطعا مارکت به سمت متعادل تر شدن خواهد رفت و همیشه یک نفره نخواهد موند (گذشت اون زمانی که ویندوز در دسکتاپ و آیپاد در موسیقی یکه نازی می کردن، بازارهای جدید اینطوری نخواهند شد!). ولی خب فعلا چیزی که می بینیم اینه که اپل داره در بازار تبلت به جلو می تازه و بقیه پشت سرش، توی موبایل تونستن بهش برسن و توی تبلت فعلا نه تونستن برسن و نه اونطوری تلاش می کنن.

بازار تبلت 2 سال آینده دیدنی است! + گوگل لازمه مهمترین تصمیمات تاریخش رو در این دو سال بگیره، و باید ببینیم چه می کنه.

16. 4 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

مرسی استریم جان
    کلا تا باشه از این بحثا
    حیف وقت اجازه نمیده وگرنه کلی از این تحلیل ها توی سرم دارم
    در مورد سیاست اپل ! میتونست برای مثال یک حدی سیستم عامل رو باز تر کنه ( هر چیزی ممکنه!) یا یک افکت خیلی عجیب و غریب مثل Siri که واقعا از اومدنش خوشحالم بده سیستم عامل بده ! چون منی که مثلا خودم رو یک کاربر یکم بیشتر از معمولی میدونم محدودیت های سیستم عامل خیلی اذیتم میکنه
    وقتی میبینم One click Root هست ولی جیل بریک راه سختیه!( من هیچوقت امتحان نخواهم کرد!)
    اپل سیاست حمایت از دولاپر ها و همینطور یکم محدود کردن مشتری رو داره
    نظر من روی اینه به مشتری روی خوش نشون بدی ولی بزاریش تو خماری
    مثلا یک قسمتی اضافه کنه هر وقت دلت گرفت برات لایو از جاهای معروف دنیا فیلم پخش کنه (مثال ساده) که بعضی از محدودیتت هاش به چشم نیاد
    در مورد Spec دیوایس ها از طرفی یک پوشش برای قدرت کم آندروید در هانی کامب هست از طرف دیگه این که بتونه در آینده کشش رو داشته باشه!!!!
    خوشبختانه آندروید 4 خیلی به تبلت های آندرویدی کمک کرده تا به گوشی های 2 هسته ای
    این هماهنگ سازی همه دیوایس ها عالیه و تازه اندو میتونه وارد بازار بشه!
    از نظر من توی تبلت ها کشک بوده ولی الان خیلی خیلی شاهد رقابت بهتری هستیم

18. 2 کاربر از h!tman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •