تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 10 از 12 اولاول ... 6789101112 آخرآخر
نمايش نتايج 91 به 100 از 111

نام تاپيک: [تحلیل اختصاصی P30world] چرا آمار و آنالیز Strategy Analytics درباره سهم فروش حدود 27 درصدی اندروید در بازار تبلت اشتباه و گمراه کننده است؟

پروفشنال millad1388's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    طهران-همیشه در تهرانپارس ...

پيش فرض

چرا تبلت که از [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] فقط بعد ار آیپد فروشش رفت بالا من اشکالی در این مقایسشون نمی بینم!
    باز هم من نمی فهمم اونجا نوشته رویترز و حرفی از Strategy Analytics زده نشده چرا همش می گین as؟ ربطشون در چی هست در منبع اصلی هم که نوشته رویترز و اسم دو نفر رو آورده حرفی از as زده نشده!
    اونها تبلت -PC بودند کلا اون رده رفت تو تارخ دیگه
    تبلت الان یک رده مستقل مثل نوت بوک هست به نظر من رده ها به اینصورت هست
    کامپیوتر رومیزی که البته زیر گروه زیادی هم دارد
    نوت بوک=که زیر گروه های اولترا بوک و نت بوک و.. دارد
    ALL IN ON
    HTPC
    TABLET= که به چند دسته از جمله تبلت PC و تبلت اندروید و تبلت فوق ارزان و تبلت اپل تقسیم میشود
    در کل وقتی میگویند تبلت یک رده شده یعنی اونقدر فروش داشته که حتی فروش اولترا بوک ردو هم تحت تاثیر قرار داد
    مثال همین تبلت آیپد باعث کاهش رشد مک بوک ایر شد و برای همین هم کاهش قیمت داشت
    توی دوره ایی هستیم که مردم کشورهای پیشرفته فقط دنبال سریعتر اجرا شدن خواسته هاشون هستن پس وقتی وسیله ای مثل تبلت میاد که شخص سریعتر از هر سیستمی میتونه با اون کار کنه بدون آموزشهای هزینه بر و وقت گیر میشود فروش خیره کننده آیپدها
    تبلت اپلذوسیله ایی هست که در سریعترین زمان شما را به هدفتون میرساند
    وسیله ایی که میشود پشت سر هم 10 ساعت با اون اینترنت و و ویویو و کار کنید اونهم بدون آموزش خاصی
    مردم عامی دقیقا فقط به تبلت احتیاج دارند و میبینم که در آینده دیگر دستکاپ و نوت بوک و...کمیاب میشوند
    تمام مدارس کشورهای پیشرفته دارند به تبلت اپل مجهز میشوند حتی اگر به صورت خیر خواهانه برای بچه های اول دبستان باشه!
    در نهایت بالاخره با تبلت دنیا با کاعذ خداحافظی خواهد کرد< اینقدر درختان بقطع نمیشوند و برگهای سمی و مضر درخت اکالیپتوس به محیط زیست ضربه نخواهد زد
    دنیای بدون کاغذ از همه نظر به نفع بشریت هست
    البته قبل از تبلت اپل اکثریت فکر میکردند که گوشی هوشمند اینکار را میکند و یا به کتابخوانهای الکتریکی E-LINK استناد میکردند ولی الان همه موافقند که این وضیفه فقط از تبلت بر خواهد آمد

آخر فروم باز F R E E M A N's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    NEVERLAND

پيش فرض

این که آمار Q4 است که ارتباطی با آنالیز ما و بحثمون نداره، من ادعایی در این باره نکردم.
    نه دیگه! نشد!
    شما در ژانویه 2012 هنوز داری روی درستی آنالیزت در 3 ماه پیش تاکید میکنی و از آمار جدید chitika هم استفاده کردی حالا میگی آمار q4 2011 ربطی به بحث نداره!
    اگر این آمار همسو با آنالیزت بود باز هم این حرف را میزدی؟

آمار خود اپل هست، منظورتون رو متوجه نمی شم. اپل رسما گفته این تعداد فروش رفته، کجای این قضیه واضح نیست؟
    اپل گفته این تعداد فروش رفته و گفتی آمار sale=activation هستش
    آمار activation آیپد بر چه اساسی محاسبه شده و کجا اعلام شده
    ؟
    بله ولی با اولین اکانت محصول فعال میشه.
    شما یک اکانت گوگل داری بعنوان primary account (و ممکنه بعد از مدتی عوضش کنی) ولی این به منزله دسترسی به اندروید مارکت نیست
    ممکنه مثل بسیاری از یوزرها نتونی با این اکانت از مارکت استفاده کنی و از خیرش بگذری
    این دانلود غیر قانونی اپ ها هم میزانش (به خصوص در اندروید که بازارش محدود نیست) بسیار پایینه و همه بیمار نیستن مارکتی که برنامه هاش با یک کلیک و رایگان نصب میشه رو ول کنن برن سراغ سایت های غیر قانونی.
    گویا خبر نداری که applanet به تنهایی چه ضرری به اندروید مارکت زده! سایتها و فرومهای مختلف که به هر زبانی وجود دارن به کنار
    یکی از دلایل محبوبیت اندروید اینه که یوزر میدونه همه چیز براش مفت تمام میشه و نمیخواد پولی بابت اپ بپردازه
    وقتی یوزر میبینه در یک سایت تورنت تمام اپهای معروف براش در یک پکیج جمع شده میره دانلود میکنه چه بیمار باشه چه سالم
    به علاوه اینکه رعایت کپی رایت در اکثر کشورها بین همه عمومیت داره.
    اصلا چنین چیزی نیست
    شما همه را با خودت مقایسه نکن
    اپهای اندروید که مثل نرم افزارهای ویندوز نیستن که اکثریت مردم پول براشون بدن حتی در کشورهای پیشرفته
    فعالیت وحشتناک مارکت اندروید هم نشون می ده کاربرها دارن ازش استفاده می کنن.
    هیچ فعالیت وحشتناکی در مقایسه با افزایش دیوایسها دیده نمیشه
    شما اصلا نمیتونی روی آمار اندروید مارکت حساب کنی
    ایران رو نبینید که تحریم هستیم و مجبوریم.
    مسئله فقط ایران نیست
    در بسیاری کشورها مثل چین و هند دسترسی به اندروید مارکت مشکلات زیادی داشته
    وقتی به هر زبان رایجی حداقل یک سایت برای معرفی و دانلود اپهای اندروید هست دیگه نمیشه گفت اندروید مارکت چندان رونقی داره

موافقم، شما نگاه کنید چرا آمار دیگه ای نداریم که داریم به این تکیه می کنیم! من فقط نیستم که دارم از این آمار استفاده می کنم، این آمار تبدیل شده به تنها سورسی که میشه حدس زد چقدر از این تبلت ها الان اون بیرون در دست کاربرهاست.
    اگر آمار دقیق و روشنی نیست پس هیچ نتیجه گیری نمیشه کرد
    چرا یوزر آیپد همچین نیازی داره؟ و ارتباط این مرورگرهای third party با بحث ما چیست؟
    مشخصه که سافاری جوابگوی همه نیازهای یوزر نیست و استفاده زیاد از iswifter نشان دهنده این واقعیته
    اگر همه مرورگرها در comsource به حساب نیامده باشن اصلا آمارش قابل قبول نیست
    شما نظر من رو پرسیدید که "اگر افزایش حداقل 5 برابری tablet advertising در ماههای اخیر را قبول داری" ، من هم بر اساس مشاهدات خودم گفتم خیر قبول ندارم! شما نظر من رو پرسیدید نه آمار!
    این لینکی هم که شما دادی درباره میزان تبلیغات مشاهده شده بر روی موبایل و تبلته (یعنی تبلیغ هر چیزی که روی اینها مشاهده میشه)، نه اینکه تبلیغ موبایل و تبلت.
    مشاهدات را از هر کجا بوده و در مورد هر برندی که بوده بیار تا در موردش قضاوت کنیم
    افزایش تبلیغات را باید در برندهای معروف دید و بیشتر در سایتها و شبکه های تلویزیونی نه در فروشگاهها و خیابانها
    برندهای سامسونگ، ایسوس، لنوو، سونی، توشیبا و ... افزایش تبلیغات چند برابری برای تبلتها داشتند چه در سایتها چه در شبکه ها

در مورد لینک آمار هم من اشتباه کردم که فقط نگاه به تیترش کردم، هر چند این آمار هم نشانه خیلی چیزهاست
    این لینک شما هم که تکلیفش مشخصه:
    According to the annual Christmas activity survey from IMRG, sales online completed by tablet users have doubled since the previous year.
    داره در مقایسه با پارسال می گه، که خب واضحه فروش تبلت ها نسبت به پارسال دو برابر شده، من که منکرش نیستم و تازه معتقدم بیشتر از 2 برابر هم شده.
    خودم توضیح دادم که آمار در مقایسه با کریسمس پارسال بوده
    بحث من بر سر افزایش فروش تبلتهای اندرویدی بود
    ببخشید من نمی تونم این رو با آیپد یا پرایم و گلکسی تب و ... یک محصول حساب کنم!
    شما نمیخوای اینها را به حساب بیاری چون به ضرر آنالیزت تموم میشه
    تعریف تبلت دیگه برای همه مشخصه حتی اگر آنالیستهای مختلف هر کدام نظری داشته باشن
    فکر کنم تنها اختلاف من و شما "تبلت دونستن" این محصولات ضعیف باشه که من معتقدم جدا هستن، مخاطب و کارایی های جدا دارن و شما فکر می کنید یکی هستن.. این هم دیگه نه نظر من عوض میشه و نه نظر شما، فکر می کنم کافیه و بهتره به انتخاب همدیگه احترام بگذاریم چون نظر شخصیه و "صحیح" و "غلط" نداره همونطور که آنالیست ها هم اختلاف نظر دارن.
    من برای نظر شما احترام قائلم ولی حرف آخرم اینست:
    کیندل فایر نه تنها ضعیف نیست بلکه در رده mid range قرار داره
    شما به این مشخصات سخت افزاری نمیتونی بگی ضعیف:
    Display: 7" multi-touch IPS 1024x600 16 million colors
    CPU:dual-core 1GHz TI OMAP4430
    GPU: PowerVR SGX540
    RAM: 512MB
    SSD: 8GB
    Wifi & USB
    هر چند از لحاظ conectivity دیوایس محدودیه
    اگر این یک مدیا دیوایس ضعیف بود سایت معتبری مثل notebookcheck که فقط تبلتهای high end را بررسی میکنه هرگز ریویو براش نمیگذاشت
    ولی باز هم میگم از نظر من خرید این دیوایس عاقلانه نیست وقتی مثلا acer a500 16gb را میشه زیر 300 دلار خرید

درباره کیندل: من نتیجه گیری مهمی از اون آمار نکردم و به علاوه اینکه در اون آمار به جز کیندل فایر محصولات دیگه هم بودن.
    شما استناد کردی به chitika و نتیجه گیری کردی به سود آنالیزت پس دیگه نزن زیرش
    Last edited by F R E E M A N; 27-01-2012 at 22:13.

3. این کاربر از F R E E M A N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

نه دیگه! نشد!
    شما در ژانویه 2012 هنوز داری روی درستی آنالیزت در 3 ماه پیش تاکید میکنی و از آمار جدید chitika هم استفاده کردی حالا میگی آمار q4 2011 ربطی به بحث نداره!
    اگر این آمار همسو با آنالیزت بود باز هم این حرف را میزدی؟
    برادر! آماری که بر اساس میزان استفاده است به محصولاتی که از ابتدا تا حالا فروش رفتن برمی گرده، نه به همین سه ماه آخر. من در آنالیزم حرفی درباره این سه ماه نزدم که الان این آنالیز باهاش همسو یا غیر همسو باشه.
    اپل گفته این تعداد فروش رفته و گفتی آمار sale=activation هستش
    آمار activation آیپد بر چه اساسی محاسبه شده و کجا اعلام شده؟
    اپل آمار Activation اش رو مدتیه اعلام نکرده و فقط آمار فروش + انبار فروخته نشده رو اعلام می کنه.. در سال 2008 بود که استیو جابز گفته بود محصولی فروخته شده است که توسط iTunes فعال سازی میشه (نمی دونم اطلاع داری یا نه، تا این محصولات فعال سازی نشن حتی نمیشه وارد محیط سیستم عامل شد)

شما یک اکانت گوگل داری بعنوان primary account (و ممکنه بعد از مدتی عوضش کنی) ولی این به منزله دسترسی به اندروید مارکت نیست
    من متوجه نمی شم شما چی میگی، اولین باری که با محصولی به سرویس های گوگل وصل می شی گوگل اون محصول رو برای شما فعال سازی می کنه.

ممکنه مثل بسیاری از یوزرها نتونی با این اکانت از مارکت استفاده کنی و از خیرش بگذری
    بسیاری از یوزرها ؟
    گویا خبر نداری که applanet به تنهایی چه ضرری به اندروید مارکت زده! سایتها و فرومهای مختلف که به هر زبانی وجود دارن به کنار
    یکی از دلایل محبوبیت اندروید اینه که یوزر میدونه همه چیز براش مفت تمام میشه و نمیخواد پولی بابت اپ بپردازه
    وقتی یوزر میبینه در یک سایت تورنت تمام اپهای معروف براش در یک پکیج جمع شده میره دانلود میکنه چه بیمار باشه چه سالم
    اصلا چنین چیزی نیست
    شما همه را با خودت مقایسه نکن
    اپهای اندروید که مثل نرم افزارهای ویندوز نیستن که اکثریت مردم پول براشون بدن حتی در کشورهای پیشرفته
    هیچ فعالیت وحشتناکی در مقایسه با افزایش دیوایسها دیده نمیشه
    شما اصلا نمیتونی روی آمار اندروید مارکت حساب کنی
    برادر همه اینها در مارکت هم هست... یک میلیارد دانلود در ماه آمار وحشتناکیه برای اندروید و نشون می ده مارکت چقدر محبوبه.. هر چیز شما گفتی در خود مارکت هم هست. فرضا محبوب نیست، یعنی شما ادعا داری یه درصد قابل توجهی از یوزرهای اندروید هستن که تا حالا با دستگاهشون هیچ سرویس گوگل (مارکت، جیمیل، داکس، ...) رو استفاده نکردن؟ حتی یک بار؟
    مسئله فقط ایران نیست
    در بسیاری کشورها مثل چین و هند دسترسی به اندروید مارکت مشکلات زیادی داشته
    وقتی به هر زبان رایجی حداقل یک سایت برای معرفی و دانلود اپهای اندروید هست دیگه نمیشه گفت اندروید مارکت چندان رونقی داره
    یک میلیارد دانلود در ماه برای من رونق بسیار بالاییه و آمار موفقیت کم نظیر (و همراه App Store بی نظیر) مارکت. همین applanet که می گی رنکش در الکسا 80,000 ـه در حالی که رنک اندروید 278 !
    اگر آمار دقیق و روشنی نیست پس هیچ نتیجه گیری نمیشه کرد
    متاسفانه همینطوره، برای همین داریم حدس می زنیم!
    خودم توضیح دادم که آمار در مقایسه با کریسمس پارسال بوده
    بحث من بر سر افزایش فروش تبلتهای اندرویدی بود
    خب همه بیشتر شدن، دیدیم که آیپد هم 112 درصد رشد داشت یعنی بیشتر از 2 برابر.

مشخصه که سافاری جوابگوی همه نیازهای یوزر نیست و استفاده زیاد از iswifter نشان دهنده این واقعیته
    اگر همه مرورگرها در comsource به حساب نیامده باشن اصلا آمارش قابل قبول نیست
    ارتباطش با بحث ما چیست؟ نوع دستگاه از طریق هدرهای HTTP که ارسال میشه بدست میاد، نه مدل مرورگر. قبلا هم گفتم با دو خط کد اینها قابل تشخیصه، به طور مثال این یه هدر HTTP آیپد است و تشخیص آیپد ربطی به مرورگر نداره

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    مشاهدات را از هر کجا بوده و در مورد هر برندی که بوده بیار تا در موردش قضاوت کنیم
    افزایش تبلیغات را باید در برندهای معروف دید و بیشتر در سایتها و شبکه های تلویزیونی نه در فروشگاهها و خیابانها
    برندهای سامسونگ، ایسوس، لنوو، سونی، توشیبا و ... افزایش تبلیغات چند برابری برای تبلتها داشتند چه در سایتها چه در شبکه ها
    برادر، شما نظر من رو پرسیدی که پنج برابر شدن رو قبول دارم یا نه، من هم گفتم نه با احتساب همه اینها من افزایش 5 برابری ندیدم.

شما نمیخوای اینها را به حساب بیاری چون به ضرر آنالیزت تموم میشه
    من در خود آنالیز هم اینو گفتم، اینطوری نیست که قبلا یه چیز گفته باشم و حرفم رو عوض کنم. حساب کردن یا نکردن اینها تاثیری در آنالیز من نداره چون قبلا گفتم اینها رو حساب نکردم.

تعریف تبلت دیگه برای همه مشخصه حتی اگر آنالیستهای مختلف هر کدام نظری داشته باشن
    اگه برای همه مشخص بود دیگه نظرات مختلف وجود نداشت!

شما استناد کردی به chitika و نتیجه گیری کردی به سود آنالیزت پس دیگه نزن زیرش
    آنالیز من هیچ نتیجه گیری ای از این آمار نداشت.. همونطور که گفتم در این آمار محصولات دیگه هم بودن. "زیر زدن" نداره، شما خیلی دوست داری مچ بگیری ولی مچ گیری وجود نداره، من از ابتدا تا حالا گفتم در آنالیز این محصولات نبودن و نیستن.

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

در حین این بحث سامسونگ، موتورولا و ال جی هم آمار فروششون رو عرضه کردن. موتورولا بالاخره زبان بر گشود و گفت در سه ماهه نهایی امسال فقط 200,000 تبلت "Ship" کرده، که البته قابل حدس هم بود موتورولا وضعش اصلا خوب نیست.

سامسونگ و ال جی هم طبق معمول و مثل گذشته از آمار فروش تبلت هاشون هیچی نگفتن و فقط سامسونگ پیش بینی کرد قراره میزان فروش تبلت هاشون در سال 2012 به میزان محسوسی افزایش داشته باشه!

تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    NEVERLAND

پيش فرض

برادر! آماری که بر اساس میزان استفاده است به محصولاتی که از ابتدا تا حالا فروش رفتن برمی گرده، نه به همین سه ماه آخر.
    ای برادر بزرگوار
    منظورت از آمار میزان استفاده چیه؟

من در آنالیزم حرفی درباره این سه ماه نزدم که الان این آنالیز باهاش همسو یا غیر همسو باشه.
    چرا نباید امروز در سال 2012 با یک دید کلی نگاه کنیم؟
    اپل آمار Activation اش رو مدتیه اعلام نکرده و فقط آمار فروش + انبار فروخته نشده رو اعلام می کنه.. در سال 2008 بود که استیو جابز گفته بود محصولی فروخته شده است که توسط iTunes فعال سازی میشه (نمی دونم اطلاع داری یا نه، تا این محصولات فعال سازی نشن حتی نمیشه وارد محیط سیستم عامل شد)
    اپل آمار activation نداده! چرا نداده؟
    اگر آماری نیست پس باید به همه چیز شک کرد؟ (همانطور که خودت به گوگل و شرکا شک داری)
    همه می دانیم که یوزر به محض روشن کردن آیپد باید فعال سازی کنه پس اپل براحتی آمارش را بدست میاره و میتونه در کوتاهترین زمان اعلام کنه
    اینکه استیو جابز 4 سال پیش (زمانی که آیپد وجود نداشت) یک حرف کلی زده مدرک نیست! متنش را بیار تا ببینیم در مورد چی بوده
    در همه آمارهایی که دیدم برای آیپد shipment اعلام شده و جایی گفته نشده که آمار sale=activation هستش

اپل در کدام earnings report صحبت از آمار sale=activation کرده؟
    من متوجه نمی شم شما چی میگی، اولین باری که با محصولی به سرویس های گوگل وصل می شی گوگل اون محصول رو برای شما فعال سازی می کنه.
    وقتی یک اکانت گوگل ست میکنی چه فعالسازی انجام شده؟
    فعالسازی برای تبلتهایی که در لیست گوگل نیستن چه معنی داره؟
    بسیاری از یوزرها ؟
    بسیاری با اینکه اکانت جدید ساخته بودن و همه کار کرده بودن (دیوایسهاشون در لیست گوگل بوده) باز هم با مشکل There are no Android phones associated with this account در اندروید مارکت مواجه شدن!
    وقتی کسی یکبار با این مشکل مواجه شد چرا نباید به فکر سایت آلترناتیو باشه

برادر همه اینها در مارکت هم هست... یک میلیارد دانلود در ماه آمار وحشتناکیه برای اندروید و نشون می ده مارکت چقدر محبوبه.. هر چیز شما گفتی در خود مارکت هم هست. فرضا محبوب نیست، یعنی شما ادعا داری یه درصد قابل توجهی از یوزرهای اندروید هستن که تا حالا با دستگاهشون هیچ سرویس گوگل (مارکت، جیمیل، داکس، ...) رو استفاده نکردن؟ حتی یک بار؟
    همه اپها در اندروید مارکت هست ولی یوزری که دانلود مفتی اپها را یاد گرفت دیگه نیازی به مارکت نداره
    واقعیت اینست که یوزر اسمارت فون بیشتر از اپهای free در اندروید مارکت استفاده میکنه و یوزر تبلت بیشتر از اپهای paid در سایتهای غیرقانونی
    قطعا یوزر از سرویسهای گوگل استفاده میکنه ولی این نشانه استفاده زیاد از مارکت نیست

یک میلیارد دانلود در ماه برای من رونق بسیار بالاییه و آمار موفقیت کم نظیر (و همراه App Store بی نظیر) مارکت. همین applanet که می گی رنکش در الکسا 80,000 ـه در حالی که رنک اندروید 278 !
    تعداد و تنوع اسمارت فونها و تبلتها را که در نظر بگیری دیگه نمیشه گفت اندروید مارکت چندان رونقی داره
    applanet هم سایت دانلود نیست که رنکینگ بالا داشته باشه
    خب همه بیشتر شدن، دیدیم که آیپد هم 112 درصد رشد داشت یعنی بیشتر از 2 برابر.
    در سه ماهه اخیر به نظر شما درصد افزایش فروش اندرویدیها بیشتر بوده یا آیپد؟
    ارتباطش با بحث ما چیست؟ نوع دستگاه از طریق هدرهای HTTP که ارسال میشه بدست میاد، نه مدل مرورگر. قبلا هم گفتم با دو خط کد اینها قابل تشخیصه، به طور مثال این یه هدر HTTP آیپد است و تشخیص آیپد ربطی به مرورگر نداره
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    وقتی در مورد آمار web browsing بحث میشه باید همه مسائل را در نظر بگیریم:
    کدام یوزر بیشتر سوئیچ کرده بین مرورگرها
    کدام یوزر بیشتر از اپ مارکت استفاده کرده
    کدام یوزر بیشتر از web storage استفاده کرده
    برادر، شما نظر من رو پرسیدی که پنج برابر شدن رو قبول دارم یا نه، من هم گفتم نه با احتساب همه اینها من افزایش 5 برابری ندیدم.
    تبلیغات کدام برند منظورته؟
    آیپد که دیگه تبلیغات نیاز نداره!
    برای نمونه ببینید تبلیغات سامسونگ و ایسوس در شبکه euronews که برای همه اروپاست در چه حدی افزایش یافته
    من در خود آنالیز هم اینو گفتم، اینطوری نیست که قبلا یه چیز گفته باشم و حرفم رو عوض کنم. حساب کردن یا نکردن اینها تاثیری در آنالیز من نداره چون قبلا گفتم اینها رو حساب نکردم.
    من هم از شما ایراد گرفتم که چرا اینها را حساب نکردی
    اگه برای همه مشخص بود دیگه نظرات مختلف وجود نداشت!
    منظور من خریداران بود
    اینکه آنالیستها هر کدام نظری دارند تاثیری روی نظر مردم نداره
    برای خریداران دیگه یک تعریف مشخصی از تبلت وجود داره و حتی بعضی e-reader را هم تبلت میدانند
    آنالیز من هیچ نتیجه گیری ای از این آمار نداشت.. همونطور که گفتم در این آمار محصولات دیگه هم بودن. "زیر زدن" نداره، شما خیلی دوست داری مچ بگیری ولی مچ گیری وجود نداره، من از ابتدا تا حالا گفتم در آنالیز این محصولات نبودن و نیستن.
    استناد به آمار chitika به نظر من فقط یک مغلطه بود
    در حین این بحث سامسونگ، موتورولا و ال جی هم آمار فروششون رو عرضه کردن. موتورولا بالاخره زبان بر گشود و گفت در سه ماهه نهایی امسال فقط 200,000 تبلت "Ship" کرده، که البته قابل حدس هم بود موتورولا وضعش اصلا خوب نیست.
    سامسونگ و ال جی هم طبق معمول و مثل گذشته از آمار فروش تبلت هاشون هیچی نگفتن و فقط سامسونگ پیش بینی کرد قراره میزان فروش تبلت هاشون در سال 2012 به میزان محسوسی افزایش داشته باشه!

از این حرفها چه نتیجه ای میخوای بگیری؟
    براساس آمارهای IDC و
    Strategy Analytics مشخصه که shipment تبلتهای اندرویدی افزایش قابل توجهی داشته
    بر اساس آمار جدید Strategy Analytics (فقط از برندهای معروف) در سال گذشته حدود 67 میلیون تبلت ship شده و حداقل 23 میلیونش اندرویدی( از این تعداد 10.7 میلیونش مربوط به سه ماهه آخره)
    موتورولا که در خود آمریکا هم موفقیتی نداشت حدود 1 میلیون تبلت در سال گذشته ship کرده
    برای سامسونگ بالای 3 میلیون بوده بدون در نظر گرفتن گلکسی نوت
    برای ایسوس حدود 1.8 میلیون بوده بدون در نظر گرفتن پرایم
    برای لنوو حدود 1.5 میلیون
    برای ایسر حدود 1 میلیون
    برای سونی حدود 1 میلیون
    برای ال جی زیر 1 میلیون
    ....
    باید از این کمپانیهای معظم پرسید با چه عقل، منطق و آینده نگری تولید را افزایش دادید؟
    Last edited by F R E E M A N; 29-01-2012 at 00:32.

7. این کاربر از F R E E M A N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

ای برادر بزرگوار
    منظورت از آمار میزان استفاده چیه؟
    چرا نباید امروز در سال 2012 با یک دید کلی نگاه کنیم؟
    آماری که اساس به دست آوردنش استفاده کاربرها از محصوله (مثل مرورگر، دانلود اپ، هیت های تبلیغات و ...)، نه فروش یا حضور محصولات در بازار.
    آمار امروز در سال 2012 ارتباطی به آنالیز من از Q3 2011 نداره! شما یه تاپیک بزن آمار الان رو بگذار و بحث کنیم که احتمالا توافق نظر داریم چون طوری که من می بینم هر دو داریم یک حرف رو می زنیم!

اپل آمار activation نداده! چرا نداده؟
    اگر آماری نیست پس باید به همه چیز شک کرد؟ (همانطور که خودت به گوگل و شرکا شک داری)
    همه می دانیم که یوزر به محض روشن کردن آیپد باید فعال سازی کنه پس اپل براحتی آمارش را بدست میاره و میتونه در کوتاهترین زمان اعلام کنه
    اینکه استیو جابز 4 سال پیش (زمانی که آیپد وجود نداشت) یک حرف کلی زده مدرک نیست! متنش را بیار تا ببینیم در مورد چی بوده
    دوست من واضح تر از آمار Sale چیزی وجود نداره دقت کن، هر کمپانی ای که رسما آمار Sale بده، بدون یک استثنا در دنیا، منظورش محصولیه که به مصرف کننده نهایی فروخته شده. از این واضح تر نمیشه! گوگل چون خودش محصولات رو نمی فروشه نمی تونه آمار Sale بده و در عوض آمار فعال سازی میده.

این آمار Activation چیزی نیست که هر کسی اعلام کنه، گوگل ارائه این آمار رو مد کرد که موفقیت اندروید در موبایل ها رو نشون بده و وقتی از استیو جابز پرسیدن آمار شما چطوره استیو جابز گفت چون ما خودمون محصولمون رو می فروشیم دقیقا می دونیم چه تعدادی فروخته میشه و همگی هم فعال سازی میشن (چون نشه نمی تونن ازشون استفاده کنن).. فکر می کنم در Q&A یکی از کنفرانس ها بود.

در همه آمارهایی که دیدم برای آیپد shipment اعلام شده و جایی گفته نشده که آمار sale=activation هستش
    خیر اشتباه می کنید، در هر آماری که وجود داره آمار Sale است نه Shipment، نمونه اش آمار رسمی خود اپل:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    The Company SOLD 37.04 million iPhones in the quarter, representing 128 percent unit growth over the year-ago quarter. Apple SOLD 15.43 million iPads during the quarter, a 111 percent unit increase over the year-ago quarter. The Company SOLD 5.2 million Macs during the quarter, a 26 percent unit increase over the year-ago quarter. Apple SOLD 15.4 million iPods, a 21 percent unit decline from the year-ago quarter.
    اگه جایی از Shipment گفتن اشتباه اونها بوده.

وقتی یک اکانت گوگل ست میکنی چه فعالسازی انجام شده؟
    فعالسازی برای تبلتهایی که در لیست گوگل نیستن چه معنی داره؟
    رک رو راست و بدون حاشیه، شما ادعا داری گوگل خبر نداره چه تعداد تبلت اون بیرون داره استفاده میشه؟

بسیاری با اینکه اکانت جدید ساخته بودن و همه کار کرده بودن (دیوایسهاشون در لیست گوگل بوده) باز هم با مشکل There are no Android phones associated with this account در اندروید مارکت مواجه شدن!
    وقتی کسی یکبار با این مشکل مواجه شد چرا نباید به فکر سایت آلترناتیو باشه
    همه اپها در اندروید مارکت هست ولی یوزری که دانلود مفتی اپها را یاد گرفت دیگه نیازی به مارکت نداره
    واقعیت اینست که یوزر اسمارت فون بیشتر از اپهای free در اندروید مارکت استفاده میکنه و یوزر تبلت بیشتر از اپهای paid در سایتهای غیرقانونی
    قطعا یوزر از سرویسهای گوگل استفاده میکنه ولی این نشانه استفاده زیاد از مارکت نیست
    اکثر اپ های اندروید در همون مارکت هم مجانیه.. شما ادعا داری درصد قابل توجهی از کاربرهای اندروید دارن با Piracy و کرک اپ هاشون رو دانلود می کنن؟ با احتساب اینکه اکثریت اپ های اندروید خودشون مجانی هستن.

تعداد و تنوع اسمارت فونها و تبلتها را که در نظر بگیری دیگه نمیشه گفت اندروید مارکت چندان رونقی داره
    applanet هم سایت دانلود نیست که رنکینگ بالا داشته باشه
    خیر! آمار اپل هم از App Store در همین حدود یک میلیارد دانلود در ماهه (اگه قبول داشته باشی اکثریت یوزرهای iOS هم دارن اپ هاشون رو از App Store می گیرن و نه با کرک و جیلبریک!) ، این میزان یه آمار فوق العاده است و یکی از بزرگترین موفقیت های اندروید که شما داری به کل انکارش می کنی.

محض اطلاع، رنک الکسا هم بر اساس تعداد بازدید از صفحاته نه ترافیک حجم دانلود. دقت کن رنک همین P30world خودمون 3,000 هست و رنک وبلاگی مثل نارنجی 16,000. خیلی خیلی واضحه اون سایت اصلا در حد و حرفی نیست که بیایم و بگیم ضرری به اندروید مارکت زده.

در سه ماهه اخیر به نظر شما درصد افزایش فروش اندرویدیها بیشتر بوده یا آیپد؟
    صد درصد اندروید درصد افزایش بیشتری داشته.. ارتباطی با بحث ما نمی بینم.
    وقتی در مورد آمار web browsing بحث میشه باید همه مسائل را در نظر بگیریم:
    کدام یوزر بیشتر سوئیچ کرده بین مرورگرها
    کدام یوزر بیشتر از اپ مارکت استفاده کرده
    کدام یوزر بیشتر از web storage استفاده کرده
    چه ربطی به اینها داره، اون آمار مرور عمومی وب بوده که بر اساس نوع دستگاه ها تشخیص داده شده.
    تبلیغات کدام برند منظورته؟
    آیپد که دیگه تبلیغات نیاز نداره!
    برای نمونه ببینید تبلیغات سامسونگ و ایسوس در شبکه euronews که برای همه اروپاست در چه حدی افزایش یافته
    با کمال احترام، اگه نظر من رو پرسیدی گفتم همچین چیزی ندیدم.

من هم از شما ایراد گرفتم که چرا اینها را حساب نکردی
    منظور من خریداران بود
    اینکه آنالیستها هر کدام نظری دارند تاثیری روی نظر مردم نداره
    برای خریداران دیگه یک تعریف مشخصی از تبلت وجود داره و حتی بعضی e-reader را هم تبلت میدانند
    خوب پس بیایم همه کیندل های 79 دلاری آمازون و بقیه e-reader ها رو هم بیاریم این وسط. من تعریفم رو از تبلت گفتم.

از این حرفها چه نتیجه ای میخوای بگیری؟
    نتیجه اینکه یه واقعیتی این وسط داره مخفی می شه. خنده دار ترین چیز اینه که بیایم و بگیم سال آینده قراره فروش تبلتمون به طور زیادی افزایش پیدا کنه و اصلا نگیم امسال چقدر بوده.
    یه خاطره بگم یک بار در حضور یکی از دوستان و تعدادی Venture Capital بودیم و ایشون می خواست یه مقدار سرمایه برای Startup اش بگیره، این بابا گفت قراره در فلان مدت میزان سودمون سه برابر بشه که اون شخص نگهش داشت و گفت 1 دلار رو بکنی 3 دلار سه برابرش کردی ولی به درد خودت می خوره! باید درست بگی میزانت چقدره تا وضعیت قضیه دست ما بیاد وگرنه چطور می تونیم بهت سرمایه بدیم.

اگه بازار تبلت برای سامسونگ و سرمایه گذارهاش اینقدر مهمه که الان پیش بینی کنه در سال آینده قراره چقدر افزایش پیدا کنن بیان و رک و راست بگن چقدر تا حالا فروختن. چطور سامسونگ با افتخار می گه 300 میلیون موبایل فروخته، خب بیاد و با افتخار بگه n میلیون تبلت هم فروخته. نمی دونم چرا شما سعی داری این مخفی کاری رو عادی جلوه بدی. کدوم کمپانی و هیئت مدیره است که موفقیت خودش در بازار رو مخفی کنه. اینکه همه با هم دست به دست هم دادن که این آمار رو مخفی کنن و هیچ کس صداش در نمیاد نشونه چیه؟

براساس آمارهای IDC و Strategy Analytics مشخصه که shipment تبلتهای اندرویدی افزایش قابل توجهی داشته
    بر اساس آمار جدید Strategy Analytics (فقط از برندهای معروف) در سال گذشته حدود 67 میلیون تبلت ship شده و حداقل 23 میلیونش اندرویدی( از این تعداد 10.7 میلیونش مربوط به سه ماهه آخره)
    موتورولا که در خود آمریکا هم موفقیتی نداشت حدود 1 میلیون تبلت در سال گذشته ship کرده
    برای سامسونگ بالای 3 میلیون بوده بدون در نظر گرفتن گلکسی نوت
    برای ایسوس حدود 1.8 میلیون بوده بدون در نظر گرفتن پرایم
    برای لنوو حدود 1.5 میلیون
    برای ایسر حدود 1 میلیون
    برای سونی حدود 1 میلیون
    برای ال جی زیر 1 میلیون
    ....
    باید از این کمپانیهای معظم پرسید با چه عقل، منطق و آینده نگری تولید را افزایش دادید؟
    اولا که من ادعایی ندارم اینها افزایش نیافتن. بعد هم تعداد یک میلیون برای اینکه بازار رو پر کنن لازمه و اصلا نمیشه ادعای عرضه محصولی در سطح دنیا رو داشت و کمتر از این میزان شیپ کرد.

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

ممنون استریم عزیز از توضیحاتتون!(در مورد دیوایسهای اندرویدی فقط تبلت و موبایل که نیستند مثلا آیا شما معتقدید که حتما باید مثلا تلویزیونهای اندرویدی -که لشکریان جدیدش در راهن - رو هم باید جدا کنه و اگه نکنه کار بدی کرده؟!)
    این قسمت پستت رو الان دیدم (انگار ویرایش شده بود و من نسخه قبل از ویرایش رو پاسخ دادم).

بله، صد درصد!
    اگه روزی اندروید در تلویزیون ها زیاد بشه طوری که اندروید بودن تلویزیون به عنوان فاکتور های مهمش در خرید حساب و تبلیغ بشه (طوری که الان در موبایل و تبلت می بینیم)، من حق مصرف کننده می دونم که گوگل بیاد و بهش درست بگه چه تعداد از اینها داره فروش می ره و چقدر کاربر مثل خودش هستن که دارن این محصول ها رو می خرن. اگه در اون زمان گوگل بیاد و بگه مجموعا اینقدر موبایل و تبلت و تلویزیون اندروید داریم این کار دقیقا سو استفاده از اسم اندروید و موفقیتش در بازارهای بی ربط و گول زدن مشتری در قوی جلوه دادن پلتفرمیه که ارتباطی با محصولی که داره تبلیغ میشه نداره.

قبلا هم گفتم، من کار آمازون و نوک رو فوق العاده تحسین می کنم که محصولاتشون رو اندروید نمی نامن و تبلیغ نمی کنن اندروید هستن، چون جداییشون از اون اکوسیستم باعث میشه کاربر هیچ سودی از اندروید بودن اون محصولات نبره. فرصت بسیار خوبی برای گول زدن و فریب کاربر دارن ولی اینکار رو نمی کنن.

10. این کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    NEVERLAND

پيش فرض

آماری که اساس به دست آوردنش استفاده کاربرها از محصوله (مثل مرورگر، دانلود اپ، هیت های تبلیغات و ...)، نه فروش یا حضور محصولات در بازار.
    آمار میزان استفاده باید global باشه،برای یک بازه زمانی چند ماهه و با در نظر گرفتن همه دیوایسها تا بشه بهش استناد کرد

آمار امروز در سال 2012 ارتباطی به آنالیز من از Q3 2011 نداره! شما یه تاپیک بزن آمار الان رو بگذار و بحث کنیم که احتمالا توافق نظر داریم چون طوری که من می بینم هر دو داریم یک حرف رو می زنیم!
    شما در پایان آنالیزت چنین نتیجه گرفتی: "اگه پارسال 95 درصد در اختیار آیپد بود این درصد امسال نهایتا به 85 تا 90 رسیده، و جهت مارکت کماکان مثل سابق در جهت آیپد در حال حرکته و با این سرعتی که می بینیم قرار نیست این وضعیت تغییر خاصی کنه، شواهد از این حاکیه که موقیت اندروید در دنیای موبایل در دنیای تبلت حداقل در آینده نزدیک تکرار نخواهد شد."
    پس بحث شما مربوط به امروز هم میشه و باید همینجا ادامه پیدا کنه

دوست من واضح تر از آمار Sale چیزی وجود نداره دقت کن، هر کمپانی ای که رسما آمار Sale بده، بدون یک استثنا در دنیا، منظورش محصولیه که به مصرف کننده نهایی فروخته شده. از این واضح تر نمیشه! گوگل چون خودش محصولات رو نمی فروشه نمی تونه آمار Sale بده و در عوض آمار فعال سازی میده.
    شما داری با کلمه sale بازی میکنی!
    بسیاری از کمپانیها در earnings report از کلمه sale برای آمار دادن
    استفاده کردن پس باید گفت همه محصولات فروش رفته!
    مثلا سامسونگ برای همه آمارها گفته این تعداد sale داشته،جدول [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    را ملاحظه کنید

این آمار Activation چیزی نیست که هر کسی اعلام کنه، گوگل ارائه این آمار رو مد کرد که موفقیت اندروید در موبایل ها رو نشون بده و وقتی از استیو جابز پرسیدن آمار شما چطوره استیو جابز گفت چون ما خودمون محصولمون رو می فروشیم دقیقا می دونیم چه تعدادی فروخته میشه و همگی هم فعال سازی میشن (چون نشه نمی تونن ازشون استفاده کنن).. فکر می کنم در Q&A یکی از کنفرانس ها بود.
    خیر اشتباه می کنید، در هر آماری که وجود داره آمار Sale است نه Shipment، نمونه اش آمار رسمی خود اپل:
    The Company SOLD 37.04 million iPhones in the quarter, representing 128 percent unit growth over the year-ago quarter. Apple SOLD 15.43 million iPads during the quarter, a 111 percent unit increase over the year-ago quarter. The Company SOLD 5.2 million Macs during the quarter, a 26 percent unit increase over the year-ago quarter. Apple SOLD 15.4 million iPods, a 21 percent unit decline from the year-ago quarter.
    اگه جایی از Shipment گفتن اشتباه اونها بوده.
    شما یک چیزی در مورد آمار اپل شنیدی و یک برداشتی برای خودت داشتی (مثل بعضی دوستان اپل فن) و هیچ دلیلی برای اثباتش نداری!
    سوال1: متن صحبتهای استیو جابز درباره این مسئله مهم کجاست؟
    سوال2: مسئله به این مهمی چرا در
    earnings report اعلام نشده؟
    سوال3: چرا هیچ سایت معتبری برای اپل در مورد shipment استثناء قائل نشده؟
    سوال4: اپل برای سیستمهای مک از کجا آمار تعداد فروش رفته ها را بدست آورده؟

رک رو راست و بدون حاشیه، شما ادعا داری گوگل خبر نداره چه تعداد تبلت اون بیرون داره استفاده میشه؟
    من با اسمارت فونهای اندرویدی کار کردم و پروسه activation را دیدم ولی برای تبلتهای اندرویدی را ندیدم
    روزی با یکی از دوستان برای خرید ترنسفورمر رفتیم، طرف تبلت را روشن کرد، وایرلس را وصل و وارد جیمیل و گوگل مپ شد ولی من activation ندیدم!
    شما باید مسئله
    activation برای تبلتهای اندرویدی را روشن کنید

اکثر اپ های اندروید در همون مارکت هم مجانیه.. شما ادعا داری درصد قابل توجهی از کاربرهای اندروید دارن با Piracy و کرک اپ هاشون رو دانلود می کنن؟ با احتساب اینکه اکثریت اپ های اندروید خودشون مجانی هستن.
    خیر! آمار اپل هم از App Store در همین حدود یک میلیارد دانلود در ماهه (اگه قبول داشته باشی اکثریت یوزرهای iOS هم دارن اپ هاشون رو از App Store می گیرن و نه با کرک و جیلبریک!) ، این میزان یه آمار فوق العاده است و یکی از بزرگترین موفقیت های اندروید که شما داری به کل انکارش می کنی.
    محض اطلاع، رنک الکسا هم بر اساس تعداد بازدید از صفحاته نه ترافیک حجم دانلود. دقت کن رنک همین P30world خودمون 3,000 هست و رنک وبلاگی مثل نارنجی 16,000. خیلی خیلی واضحه اون سایت اصلا در حد و حرفی نیست که بیایم و بگیم ضرری به اندروید مارکت زده.
    من گفتم اندروید مارکت رونق چندانی نداره، نگفتم که هیچ پیشرفتی نداشته!
    برای اندرودید مارکت آلترناتیوهای قانونی هم هست و سایتهای دانلود غیرقانونی بسیار
    برای من کاملا مشخصه که اکثر یوزرهای تبلت دنبال اپها و گیمهای برتر میگردن که piad هستن و پولی هم نمیخوان بدن
    یوزر applanet را یکبار دانلود میکنه پس نباید هم سایتش رنکینگ بالایی داشته باشه
    صد درصد اندروید درصد افزایش بیشتری داشته.. ارتباطی با بحث ما نمی بینم.
    ارتباطش با نتیجه گیری شما بود که اشاره کردم:
    "اگه پارسال 95 درصد در اختیار آیپد بود این درصد امسال نهایتا به 85 تا 90 رسیده، و جهت مارکت کماکان مثل سابق در جهت آیپد در حال حرکته و با این سرعتی که می بینیم قرار نیست این وضعیت تغییر خاصی کنه، شواهد از این حاکیه که موقیت اندروید در دنیای موبایل در دنیای تبلت حداقل در آینده نزدیک تکرار نخواهد شد."

چه ربطی به اینها داره، اون آمار مرور عمومی وب بوده که بر اساس نوع دستگاه ها تشخیص داده شده.
    مگر آمارها از روی تعداد web browsing نیست؟

با کمال احترام، اگه نظر من رو پرسیدی گفتم همچین چیزی ندیدم.
    با کمال احترام، من که روزی کمتر از 1 ساعت شبکه های ماهواره را میبینم و بیشتر هم در هنگام نهار و استراحت به شبکه هایی مثل cnn , fox , euronews فقط گوش میکنم افزایش تبلیغات تبلتهای اندرویدی برام خیلی مشخص بوده

خوب پس بیایم همه کیندل های 79 دلاری آمازون و بقیه e-reader ها رو هم بیاریم این وسط. من تعریفم رو از تبلت گفتم.

تعریف شما فقط شامل تبلتهای high end میشد و اصلا سوپرپد و کیندل فایر را قابل نمیدونستی!
    هر محصول کامپیوتری رده های low end , mid range , high end داره
    من دیگه در این مورد با شما بحثی ندارم چون فایده ای نداره

نتیجه اینکه یه واقعیتی این وسط داره مخفی می شه. خنده دار ترین چیز اینه که بیایم و بگیم سال آینده قراره فروش تبلتمون به طور زیادی افزایش پیدا کنه و اصلا نگیم امسال چقدر بوده.
    یه خاطره بگم یک بار در حضور یکی از دوستان و تعدادی Venture Capital بودیم و ایشون می خواست یه مقدار سرمایه برای Startup اش بگیره، این بابا گفت قراره در فلان مدت میزان سودمون سه برابر بشه که اون شخص نگهش داشت و گفت 1 دلار رو بکنی 3 دلار سه برابرش کردی ولی به درد خودت می خوره! باید درست بگی میزانت چقدره تا وضعیت قضیه دست ما بیاد وگرنه چطور می تونیم بهت سرمایه بدیم.
    اگه بازار تبلت برای سامسونگ و سرمایه گذارهاش اینقدر مهمه که الان پیش بینی کنه در سال آینده قراره چقدر افزایش پیدا کنن بیان و رک و راست بگن چقدر تا حالا فروختن. چطور سامسونگ با افتخار می گه 300 میلیون موبایل فروخته، خب بیاد و با افتخار بگه n میلیون تبلت هم فروخته. نمی دونم چرا شما سعی داری این مخفی کاری رو عادی جلوه بدی. کدوم کمپانی و هیئت مدیره است که موفقیت خودش در بازار رو مخفی کنه. اینکه همه با هم دست به دست هم دادن که این آمار رو مخفی کنن و هیچ کس صداش در نمیاد نشونه چیه؟
    در مورد سامسونگ باید این مسئله را در نظر بگیریم که قطعا نتونسته به عدد 10 میلیون که قبلا [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] داشت برسه و دیگر اینکه جریان شکایت اپل همچنان مطرحه، ولی برای من هم جای تعجب داره که هنوز اعلام نکرده که عدد 3 میلیون بود یا 5 یا بیشتر!

اولا که من ادعایی ندارم اینها افزایش نیافتن. بعد هم تعداد یک میلیون برای اینکه بازار رو پر کنن لازمه و اصلا نمیشه ادعای عرضه محصولی در سطح دنیا رو داشت و کمتر از این میزان شیپ کرد.
    به این مسئله باید کلی و درست نگاه کنیم
    اینطور نبوده که همه کمپانیها در طول یکسال 1 ملیون تبلت ship کرده باشن و دیگر هیچ
    بعضی یک یا دو ماه بعد از عرضه آیپد، تبلتها را به بازار ریختن و حتی موتورولا که وضع خوبی نداشت تا آخر سال هم ship داشت
    یک نمونه موفق ایسوس بود که ترنسفور را یک ماه بعد از آیپد عرضه کرد و تا آخر سال حتما تقاضا به اندازه ای بوده که عرضه ادامه یافت و بیش از 1 ملیون شد
    بسیاری کمپانیها چند ماه بعد از عرضه آیپد وارد صحنه شدن مثل سونی، توشیبا، لنوو
    به تاریخ عرضه مدلهای مختلف دقت کنید:
    اگر تقاضایی وجود نداشت چه دلیلی برای عرضه 1 میلیونی محصول بوده؟ چرا برای شروع 200 هزار نبود؟
    به نظر شما 20 میلیون آیپد برای آمریکا و 20 میلیون برای بقیه کشورهای دنیا واقعا جوابگوی تقاضای روز افزون بازار بود؟
    Last edited by F R E E M A N; 30-01-2012 at 02:03.

12. این کاربر از F R E E M A N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    NEVERLAND

پيش فرض

این قسمت پستت رو الان دیدم (انگار ویرایش شده بود و من نسخه قبل از ویرایش رو پاسخ دادم).

بله، صد درصد!
    اگه روزی اندروید در تلویزیون ها زیاد بشه طوری که اندروید بودن تلویزیون به عنوان فاکتور های مهمش در خرید حساب و تبلیغ بشه (طوری که الان در موبایل و تبلت می بینیم)، من حق مصرف کننده می دونم که گوگل بیاد و بهش درست بگه چه تعداد از اینها داره فروش می ره و چقدر کاربر مثل خودش هستن که دارن این محصول ها رو می خرن. اگه در اون زمان گوگل بیاد و بگه مجموعا اینقدر موبایل و تبلت و تلویزیون اندروید داریم این کار دقیقا سو استفاده از اسم اندروید و موفقیتش در بازارهای بی ربط و گول زدن مشتری در قوی جلوه دادن پلتفرمیه که ارتباطی با محصولی که داره تبلیغ میشه نداره.

قبلا هم گفتم، من کار آمازون و نوک رو فوق العاده تحسین می کنم که محصولاتشون رو اندروید نمی نامن و تبلیغ نمی کنن اندروید هستن، چون جداییشون از اون اکوسیستم باعث میشه کاربر هیچ سودی از اندروید بودن اون محصولات نبره. فرصت بسیار خوبی برای گول زدن و فریب کاربر دارن ولی اینکار رو نمی کنن.
    من نمیخواستم در بحث شما و دوستمان مهران دخالتی کنم ولی احساس میکنم شما از اندروید بدت میاد و دوست نداری دوقطبی بین مایکروسافت و اپل شکسته بشه و یک سیستم عاملی مطرح بشه که از موبایل تا دسکتاپ فراگیر بشه
    من با اینکه هنوز هیچ دیوایس اندرویدی نخریدم، طرفدار اندورید هستم و مطمئنم که در آینده بیش از این مطرح خواهد شد
    وقتی میبینم بعضی کاربران که به ویندوز هم چندان وارد نیستن در مورد نصب اندروید روی نت بوک سوال میکنن، فراگیر شدن اندروید در آینده برام مثل روز روشنه

14. این کاربر از F R E E M A N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

شما در پایان آنالیزت چنین نتیجه گرفتی: "اگه پارسال 95 درصد در اختیار آیپد بود این درصد امسال نهایتا به 85 تا 90 رسیده، و جهت مارکت کماکان مثل سابق در جهت آیپد در حال حرکته و با این سرعتی که می بینیم قرار نیست این وضعیت تغییر خاصی کنه، شواهد از این حاکیه که موقیت اندروید در دنیای موبایل در دنیای تبلت حداقل در آینده نزدیک تکرار نخواهد شد."
    پس بحث شما مربوط به امروز هم میشه و باید همینجا ادامه پیدا کنه
    اتفاقا این قسمت دقیقا در همین آمار تایید شده! من گفتم اگه پارسال 95 درصد در اختیار آیپد بود (که البته Strategy Analytics این رو قبول نداره و سهم اپل در 2010 رو 68 درصد حساب کرده)، الان این آمار شده 85 تا 90 (که الان Strategy Analytics گفته 58 درصد!) ، در هر صورت اینجا هم حدودا همون 10 درصد از سهمش کم شده که کل حرفی بود که من می خواستم بزنم. صحبت من این بود که یه جهش خیره کننده نداشتیم

شما داری با کلمه sale بازی میکنی!
    بسیاری از کمپانیها در earnings report از کلمه sale برای آمار دادن استفاده کردن پس باید گفت همه محصولات فروش رفته!
    مثلا سامسونگ برای همه آمارها گفته این تعداد sale داشته،جدول sales by segmet را ملاحظه کنید
    خیر، بقیه دارن بازی می کنن! هر کمپانی ای که در Earning report اش از کلمه Sale استفاده کنه منظورش فروش به خریدار نهاییه (= دریافت پول از خریدار برای محصول) و بر اساس این آمار مالیات می ده و ... در اینجا هیچ کس نمی تونه دروغ بگه.

سامسونگ هم کاملا واضحه در این آمار گفته Sale (منظورش هم دقیقا فروخته شده بوده) ، و اگه در همین جدول نگاه کنی کوچکترین حرفی از آمار Sale تبلت ها نزده.

شما یک چیزی در مورد آمار اپل شنیدی و یک برداشتی برای خودت داشتی (مثل بعضی دوستان اپل فن) و هیچ دلیلی برای اثباتش نداری!
    سوال1: متن صحبتهای استیو جابز درباره این مسئله مهم کجاست؟
    سوال2: مسئله به این مهمی چرا در earnings report اعلام نشده؟
    سوال3: چرا هیچ سایت معتبری برای اپل در مورد shipment استثناء قائل نشده؟
    سوال4: اپل برای سیستمهای مک از کجا آمار تعداد فروش رفته ها را بدست آورده؟
    1. من سعی می کنم پیدا کنم و همینجا بگذارم ولی مسئله مهمی نیست وقتی آمار Sale محصول وجود داره که واضح ترین آمار ممکنه.

2. آمار دقیق Sale در Earning Report ها اعلام شده (Sale هر کمپانی = فروش به مصرف کننده و دریافت پول) چون گوگل نمی تونه آمار Sale عرضه کنه وظیفه اپل (و بقیه دنیا) نیست خودش رو به استاندارد گوگل وفق بده!

3. کار اپل استثنا نیست. همونطور که عرض کردم محصولی که در بازار جا بیفته دیگه آمار Sale/Shipment اش یکسانه چون خودش می دونه چقدر می فروشه و همونقدر تولید می کنه. استثنا وقتیه که هیچ کس هیچ آماری از فروش محصولاتش تا به حال نداده و هیچ کس نمی دونه واقعا چقدر این محصولات دارن فروش می رن. من قبلا هم گفتم الان سامسونگ بگه n میلیون تلویزیون یا موبایل یا یخچال Ship کرده من با تمام وجود باور دارم همش رو فروخته.

4. هر کسی دقیقا اطلاع داره خودش چه تعداد از چه چیزی رو فروخته اپل اعلام می کنه و بقیه فقط برای تبلت اعلام نمی کنن! همون سامسونگ، ال جی، موتورولا، HP، دل، ایسر و ... دارن آمار دقیق Sale محصولات عمده شون مثل لپ تاپ و موبایل و ... رو دارن اعلام می کنن.

من با اسمارت فونهای اندرویدی کار کردم و پروسه activation را دیدم ولی برای تبلتهای اندرویدی را ندیدم
    روزی با یکی از دوستان برای خرید ترنسفورمر رفتیم، طرف تبلت را روشن کرد، وایرلس را وصل و وارد جیمیل و گوگل مپ شد ولی من activation ندیدم!
    شما باید مسئله activation برای تبلتهای اندرویدی را روشن کنید
    تا جایی که می دونم پروسه فعال سازی موبایل و تبلت متفاوته (چون سرویس های مخابراتی موبایل فعال سازی متفاوتی دارن)، من اینجا چندین بار روشن کردن اولیه هانی کامب ها رو دیدم اون منوی فعال سازی (فکر کنم انتخاب زبان -> وای فای/3G -> ساعت -> اکانت گوگل) رو داشت، می شد Skip کرد ولی باز هم موقع دسترسی به یکی از سرویس ها می گفت باید انجام بشه).

من گفتم اندروید مارکت رونق چندانی نداره، نگفتم که هیچ پیشرفتی نداشته!
    برای اندرودید مارکت آلترناتیوهای قانونی هم هست و سایتهای دانلود غیرقانونی بسیار
    برای من کاملا مشخصه که اکثر یوزرهای تبلت دنبال اپها و گیمهای برتر میگردن که piad هستن و پولی هم نمیخوان بدن
    1 میلیارد دانلود در ماه از دید من یعنی رونق فوق العاده. برای من اصلا و به هیچ وجه مشخص نیست که اکثریت یوزرهای تبلت دزد باشن!

یوزر applanet را یکبار دانلود میکنه پس نباید هم سایتش رنکینگ بالایی داشته باشه
    اندروید مارکت رو که اصلا دانلود نمی کنه چون از اول هست! ولی باز هم رنکش اونجاست. سایت بازی ها و اپ ها هم رنکشون از این applanet بالاتره.

ارتباطش با نتیجه گیری شما بود که اشاره کردم:
    "اگه پارسال 95 درصد در اختیار آیپد بود این درصد امسال نهایتا به 85 تا 90 رسیده، و جهت مارکت کماکان مثل سابق در جهت آیپد در حال حرکته و با این سرعتی که می بینیم قرار نیست این وضعیت تغییر خاصی کنه، شواهد از این حاکیه که موقیت اندروید در دنیای موبایل در دنیای تبلت حداقل در آینده نزدیک تکرار نخواهد شد."
    همونطور که گفتم منظور این بود که طی این یک سال 10 درصد از سهم آیپد در بازار کم بشه (حالا من و شما گفتیم این سهم در 2010 بالای 90 بوده، SA گفت 68)، مهم اینه که هر سه اتفاق نظر داریم کماکان فقط 10 درصد کم شده، نه مثل موبایل ها که طی یک سال درخشش اندروید سهمش از آیفون هم بالاتر رفت.

مگر آمارها از روی تعداد web browsing نیست؟
    بله، تعداد بازدید.

با کمال احترام، من که روزی کمتر از 1 ساعت شبکه های ماهواره را میبینم و بیشتر هم در هنگام نهار و استراحت به شبکه هایی مثل cnn , fox , euronews فقط گوش میکنم افزایش تبلیغات تبلتهای اندرویدی برام خیلی مشخص بوده
    من هم اکثر روزها تلویزیون اینجا رو نگاه می کنم، گفتم قبول دارم زیاد شده و به نظرم این چند ماهه ثابت شده، گفتید 5 برابر طی چند ماه اخیر، من همچین چیزی رو ندیدم. به هر حال این مشاهدات شخصی من و شماست!
    تعریف شما فقط شامل تبلتهای high end میشد و اصلا سوپرپد و کیندل فایر را قابل نمیدونستی!
    هر محصول کامپیوتری رده های low end , mid range , high end داره
    من دیگه در این مورد با شما بحثی ندارم چون فایده ای نداره
    ما نوت بوک همه رده داریم، ولی هیچ کدوم نت بوک نیستن. به قول اندی روبین و تیم کوک این محصولات Limited Function بازار کاملا متفاوتی دارن با محصولات دیگه. قابل دونستن یا ندونستن نیست، اونها در بازار خودشون و با خودشون رقابت می کنن و کیندل فایر اگه 60 درصد اون بازار رو بدست بیاره خب بسیار موفق بوده! من هم موافقم ادامه این بحث فایده ای نداره در چند پست پیش هم گفتم.

در مورد سامسونگ باید این مسئله را در نظر بگیریم که قطعا نتونسته به عدد 10 میلیون که قبلا ادعا داشت برسه و دیگر اینکه جریان شکایت اپل همچنان مطرحه، ولی برای من هم جای تعجب داره که هنوز اعلام نکرده که عدد 3 میلیون بود یا 5 یا بیشتر!
    درسته، ما هم دوست داریم همین رو بدونیم. سامسونگ بگه 3 میلیون فروخته یا 5 یا 10 یا 50 خب ما باور می کنیم!

به این مسئله باید کلی و درست نگاه کنیم
    اینطور نبوده که همه کمپانیها در طول یکسال 1 ملیون تبلت ship کرده باشن و دیگر هیچ
    بعضی یک یا دو ماه بعد از عرضه آیپد، تبلتها را به بازار ریختن و حتی موتورولا که وضع خوبی نداشت تا آخر سال هم ship داشت
    یک نمونه موفق ایسوس بود که ترنسفور را یک ماه بعد از آیپد عرضه کرد و تا آخر سال حتما تقاضا به اندازه ای بوده که عرضه ادامه یافت و بیش از 1 ملیون شد
    بسیاری کمپانیها چند ماه بعد از عرضه آیپد وارد صحنه شدن مثل سونی، توشیبا، لنوو
    به تاریخ عرضه مدلهای مختلف دقت کنید:
    اگر تقاضایی وجود نداشت چه دلیلی برای عرضه 1 میلیونی محصول بوده؟ چرا برای شروع 200 هزار نبود؟
    به نظر شما 20 میلیون آیپد برای آمریکا و 20 میلیون برای بقیه کشورهای دنیا واقعا جوابگوی تقاضای روز افزون بازار بود؟
    یکم آدم وحشت می کنه این همه رو می بینه

همونطور که گفتم شیپ کردن حدود یک میلیون یه چیز طبیعیه طوری که کمتر از این باشه اصلا هزینه R&D و طراحی محصول و ... به اون صورت برنمی گرده و اصلا نمی صرفه خطوط تولید رو بهش اختصاص داد و برای همین همیشه در طی مثلا یک سال در هر صورت این تعداد ساخته میشه.. مایکروسافت کین یا Zune ها (که شاید بتونیم بهشون بگیم ناموفق ترین محصولات تاریخ مایکروسافت!) هم میلیونی شیپ شدن و یک میلیون شیپ کردن دلیلی بر فروش عالی نیست (دلیلی بر عدم فروش هم نیست، ممکنه همه اینها هم بسیار خوب فروخته بشن، تا وقتی چیزی اعلام نکنن نمی تونیم چیز قطعی نمی تونیم بگیم).

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •