تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 8 12345 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 78

نام تاپيک: بازی پرونده سیاه

پروفشنال Hotsun's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    تهران

10 بازی پرونده سیاه

سلام به دوستان گل.

من یه بازی ساخته بودم فقط الان دارم تکمیلش میکنم بدم برای مجموعه مستقل 3.
    نکاتی که بازی داره و یکم جالبش کرده به ترتیب زیره:
    از نظر فنی:
    1.از شیدر خیلی کم استفاده شده در صورتی که به نظر میاد همه جا شیدر داره و این به خاطر سیستم درخشندگی و پوست پروسس هایی هست که استفاده کردم.
    2.این بازی از 16X Anti-Aliasing بهره میبره که تا حالا تو هیچ بازی ایرانی تا این حدش نبوده و تو امثال کرایسیس و Splinter cell Conviction و غیره میبینید و اگر سیستمتون ساپورت نکنه اتوماتیک میره روی بالاترین حالت ساپورتی.البته میتونید خودتونم تو تنظیمات کمش کنید.
    3.از 16X Anisotropic-Filtering بهره میبره که در حال حاضر بالاترین حالت استاندارد هست و در آخرین بازی های منتشر شده روز هم ازش استفاده شده.
    4.هوش مصنوعی بازی بسیار نسبت به نمونه بازی های مشابه از این انجین بسیار پیشرفته تره و از Dark AI که خودش یک پلاگین پولی برای Dark Basic هست استفاده شده تا دشمنا بتونن به نحو احسنت دهن پلیر رو صاف کنن.
    5.سیستم کولیژن طوری طراحی شده که برای اجسام دورتر تا نزدیکشون نشید فعال نمشه و توی سرعت بازی بسیار تاثیر داره.
    6.به شدت از سیستم I/O یا همون Input/Output استفاده شده که اکثر پلیگن های اضافی رو که توی تصویر نیستن رندر نمیکنه و سرعت بازی رو به شدت افزایش میده.
    7.روی اجسام مهم مثل دست و تفنگ Shadow Casting وجود داره که با Reflectهای متفاوت نور باعث هر چه زیبا تر شدن کار میشه.
    از نظر گیم پلی:
    1.رادار دارین توی بازی که میتونه دشمنا رو تشخیص بده و با رنگ قرمز نشونشون بده.
    2.گیم پلی بسیار روونه و سیستم کولیژن یا همون برخورد بهبود داده شده و این قول رو بهتون میدم که هیچ جایی به در و دیوار گیر نمیکنین(مثل بعضی بازی های فاخر)
    3.نشونه گیری دستی دارین که با کلیک راست روی اون حالت قرار میگیره.(توی تصاویر موجوده)
    4.موقعی که شیفت رو نگه میدارین میتونین بدویین و موقع دویدن انیمیشن های مخصوص طراحی شده.
    5.موقع تیر اندازی دوربین و تفنگ هر دو می لرزن و لرزش جای تفنگ رو تغییر میده(یعنی مثلاً با مسلسل تیر میزنین لگد های وارده باعث میشه بعد از قطع تیر اندازی ببینین انگاری نشونه تفنگ یه جای دیگه است.)
    6.مراحل تنوع بالایی دارند طوری که در مرحله 2 به جز دری که ازش اومدین و خودتون هیچ چیز دیگه ای از مرحله 1 تکرار نمیشه براتون.(نگارش رو ببین تروخدا)
    7.اضافه کردن جلیقه ضد گلوله فکر میکنم کار رو جالب تر کرده باشه چون بعضی جاها توی راه های مخفی وجود داره و اگه برندارین ممکنه به مشکل مردن بر بخورین.
    از نظرهای دیگه:
    1.تماماً سعی شده نوشته های فارسی توی بازی زیاد باشه که ایرانی بودن کار رو مشهود کنه.
    2.سعی شده محیط ها تقریباً پرجزئیات باشن(در حد بازی های مستقل پر جزئیات نه بازی های بزرگ مثل کرایسیس).

از نظر بهبود و تغییر:
    1.هودها کاملاً عوض میشن پس خواهشاً گیر ندین بهشون.
    2.اسکای باکس یا به قول بعضی ها بک گراند عوض میشه.
    3.یکم جعبه و اینجور چیزا اضافه میکنم شلوغ تر بشه محیط.
    4.یه تعدادی دیکال انداخته بودم نمیدونم کدوم گوری غیبشون زد وگرنه از این بابت خیالتون راحت.
    5.عکس از مراحل بعدی هم به زودی میذارم.

از نظر ایرادات:
    1.مهم ترین ایرادش اینه که با FPSC ساخته شده همه میزنن توی سرش و تمام نکات خوب بالا رو در نظر نمیگیرن.
    2.موقع سیو زدن نمیتونه بعضی چیزا رو که جدید به سورس اضافه کردم ذخیره کنه برای همین میپره بیرون.
    اگه ببینم به مجموعه نمیرسه کلاً سیو رو برمیدارم چون 1 ساعت بیشتر گیم پلی نداره.

اینم یه سری از تصاویر:
    توی این تصویر نشونه گیری دستی و رادار که توش دشمن دیده شده هست+اجسام براق شیدر ندارن.

این تصویر فقط نمایی از محیطه که بازم اجسام براق شیدر ندارن.

اینم یه تفنگ دیگه هست که از دشمنامون میوفته,تفنگ اصلیمون همون بالاییه ولی Shadow Casting داره تفنگ و ددستمون.

امیدوارم از کیفیت تکسچرها و نور و مدل ها با توجه به یک نفره بودن کار خوشتون اومده باشه.
    هر نظری بود بگین سریع تر چون باید تندی تمومش کنم بدمش به مهدیار برای مجموعه(البته اگر بازی رو در حد مجموعه بدونه)

در ضمن همین بازی رو با بالاترین گرافیک روی یه کارت گرافیک 256 اونم از نوع لپ تاپش تست کردم یکم 20 بالاتر فریم میداد یعنی یه ذره بیارم پایین راحت 30 فریم رو میده.
    حالا از نظر سیستم مورد نیاز هم نظرتون رو بگین ممنون میشم(آیا بازی در حد کیفیتش سیستم خواسته یا بهینه تر از این حرفاست یا اینکه باید بهتر بشه)فقط الکی نگین دیگه این همه پلی و یه تعدادی شیدر و چنین کیفیت تکسچری رو بذارین روی هم بعد یه VGA معمولی 256 مگابایتی اونم از نوع Mobility که مال لپ تاپه رو در نظر بگیرین بعد بگین.

کاربر فعال انجمن توسعه و ساخت بازی parvizamd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    بوشهر

پيش فرض

آقای عرب زاده من حتی نتواستم بازی قبلی تون اجرا کنم.

ویرایش :بازی بالا اومد بلاخره...
    Last edited by parvizamd; 17-10-2011 at 21:00.

3. این کاربر از parvizamd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    مازندران

پيش فرض

داداش یه سوال الان این سقفه خونست یا خیابونه ؟ چیه بلاخر؟ اگه سقفه ماشین توش چیکار می کنه ؟

در کل کارتون خیلی خوب بود ولی اگه یکمی افکت م داشت بد نبود .شما که می گی کلی شیدر نوشتم . شیدر افکت ننوشتی؟

5. این کاربر از silsin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال Hotsun's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

آقای عرب زاده من حتی نتواستم بازی قبلی تون اجرا کنم.

ویرایش :بازی بالا اومد بلاخره...
    بازی قبلی رو ولش کن تا الان هم خودم کلی پیشرفت کردم و هم انجین کلی پچ اومده براش.

داداش یه سوال الان این سقفه خونست یا خیابونه ؟ چیه بلاخر؟ اگه سقفه ماشین توش چیکار می کنه ؟
    تو تصویر بالاییش که معلومه سنگ های کنار جاده داخل محوطه کارخونه هست.
    خیلی جاها زمین این شکلیه نمیدونم چرا فکر کردین سقفه

در ضمن برای نشون دادن 16X Anisotropic میتونید به تصاویر زیر نگاه کنید.
    همونطور که میبینید توی تصویر پایینی که از این قضیه بهره نمیبره در دورتر تکسچرها تار شدن و بد دیده میشن.
    Last edited by Hotsun; 17-10-2011 at 21:17.

7. 2 کاربر از Hotsun بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    مازندران

پيش فرض

اها حالا فهمیدم. اوکی. به ذهنم زده یه نقدی از این بازیت بکنم مثل اون نقد های چند ده خطی خودت که درباره بقیه می کنی
    موافقی؟

9. 2 کاربر از silsin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن توسعه و ساخت بازی parvizamd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    بوشهر

پيش فرض

اها حالا فهمیدم. اوکی. به ذهنم زده یه نقدی از این بازیت بکنم مثل اون نقد های چند ده خطی خودت که درباره بقیه می کنی
    موافقی؟
    من شدید موافقم فقط مونده پیام خان که با اجازه بزرگتر بگه بله

11. این کاربر از parvizamd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

تو تصویر بالاییش که معلومه سنگ های کنار جاده داخل محوطه کارخونه هست.
    خیلی جاها زمین این شکلیه نمیدونم چرا فکر کردین سقفه
    منم فكر كردم سقفه

13. 2 کاربر از dooni بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Hotsun's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

موافقی؟

اصلاً اشکالی نداره چون همونطور که قبل تر هم گفته بودم
    من یه بازی ساخته بودم فقط الان دارم تکمیلش میکنم
    همین الانش کارم خالی از ایراد نیست چه برسه به اینکه این یه کاریه که قبل از طمع انجام داده بودم پس قطعاً ایراد داره اصلاً اگه دیدم بعضی هاش رو نگفتی خودم میگم.
    ولی هر چی ایراد گرفتی اشکال نداره فقط آخرش نظرت رو در مورد اینکه یه کار مستقله و یه نفری کار شده و مال چندین ماه پیشمه بگو.
    میخوام بدونم با در نظر گرفتن اینا چی میگی و بدون در نظر گرفتنش چی.

منم فكر كردم سقفه
    اگه واقعاً اینجوریه عوضش میکنم.
    Last edited by Hotsun; 17-10-2011 at 21:25.

15. این کاربر از Hotsun بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    مازندران

پيش فرض

یه سوال بازیت همین یه صحنه است ؟

17. 2 کاربر از silsin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Hotsun's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

نه این یه قسمتشه.
    همونطور که گفتم:
    مرحله 2 خیلی متفاوته و کل بازی هم 1 ساعت گیم پلی داره که این مرحله 10 یا 15 دقیقه اشه.

19. 3 کاربر از Hotsun بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 8 12345 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •