تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 18

نام تاپيک: کول پدتون رو خودتون بسازین !

آخر فروم باز pooria-ir's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    سگ دونی (تهران)

پيش فرض کول پدتون رو خودتون بسازین !

سلام

مدت مدیدی بودش تو فکر کول پد بودم واسه لپ تایم که خیلی داغه (Asus N61JQ)
    با توجه به طراحی زیرش هر کول پدی رو که چک میکردم،میدیدم خیلی نمیتونه روش اثر بزاره

چند تا از بچه های کلوپ N61 هم کول پدهای Cooler Master گرفته بودن،اما خیلی نتونسته بود اثر بزاره،نهایتا 2 درجه !
    حدودا هم 30-40 تومن هزینه کرده بودن و در نهایت هم نتیجه خاصی نداده بود،به خاطر همین به ذهنم رسید که خودم بشینم کول پد متناسب با ورودی و خروجی هوای این مدل رو طراحی کنم و بسازم،هر چقدر تو نت گشتم اصلا سایت ایرانی رو ندیدم که کسی کول پد ساخته باشه،اما تو یوتوب ویدئو زیاد بود،یکم هم از اونا الگو برداشتم،جالبه که بدونین کل کار ساخت این کول پد کمتر از 2 ساعت طول کشید

خوب،بریم سراغ اصل مطلب،مواد مورد نیاز :

من خودم یه میز Table Mate تو خونه داشتم که 3-4 ماه پیش 10 تومن خریده بودمش،معمولا لپ تاپ رو میزاشتم روش،تصمیم گرفتم که از این میز به عنوان استند کار استفاده کنم

برای اینکه هیچ حرف و بحثی تو خنک کنندگی باقی نمونه،3 تا فن استفاده کردم،2 تا 8 سانت و یک عدد هم 12 سانت

الگوی برش میز :

زیر میز پیش از شروع کار :

بعد از برش :

نمای شب
    (زیر میز)

اینا + یه کم سیم و پیچ شد کل مواد مورد نیاز
    پس : 3 تا فن به قیمت حدودیه 8 تومن + میز به قیمت 10 تومن + پیچ های خورده ریز که شد حدود 4 تومن،هزینه کل : 22 تومن
    البته در واقع نباید میز رو حساب کنم،چون میز رو از قبل داشتم و واسه این کار نخریدم،اما من فول همه چیز رو در نظر گرفتم

حالا نتیجه کار :

حالت آیدل،روی میز،فن ها خاموش،دمای کل 61 درجه،دمای هسته 61،دمای هارد 36

حالت آیدل،روی میز،15 دقیقه فن بزرگ روشن،و 5 دقیقه بعد هر 3فن با هم روشن،دمای کل 51 درجه،دمای هسته 50،دمای هارد 34

البته فعلا خیلی جای کار داره،این نمونه اولیه بود،گفتم بزارم که نظر شما رو هم بدونم،مثلا برای برقش فعلا از یه آداپتور معمولی 12 ولت استفاده میکنم،که اصلا پاسخگو نیستش،و 1 آمپر کم میاره،USB سیستم هم تا جایی که میدونم 5 ولته،اما اینا هرکدوم 12 !
    پس اونم نمییشه،باید به فکر یه منبع برق خوب باشم،الان وقتی 3 تا فن با هم روشن میشه،دورشون میاد پایین و آداپتور هم تا مرز ترکیدن داغ میکنه

منتظر پیشنهاداتتون هم هستم
    Last edited by pooria-ir; 11-10-2011 at 23:15.

در آغاز فعالیت A S A L's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2011
    محل سكونت
    Be U Che???

پيش فرض

Ty.............

پروفشنال amin_pwa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

منبغ تغزیه فن ها چی هستن ؟
    اگر از usb استفاده کنی ممکنه به نوت بوک فشار بیاد !!

تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    سگ دونی (تهران)

پيش فرض

منبغ تغزیه فن ها چی هستن ؟
    اگر از usb استفاده کنی ممکنه به نوت بوک فشار بیاد !!
    تا آخرشو میخوندی دیگه
    گفتم پایین که فعلا از آداپتور معمولی ولتاژ متغیر استفاده میکنم،که کافی نیستش،اتفاقا یکی از سوالام همینه که با حداقل هزینه از چه منبعی میتونم استفاده کنم واسه این 3 تا فن،که هم دورشون نیفته،هم به اون منبع فشار نیاد

5. 2 کاربر از pooria-ir بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Xilevens's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

جالب بود خوشم اومد
    یه آداپتور هست که ولتاژ رو میشه روش تنظیم کرد ولی جریانش ثابته و از یه مقدار تا یه مقداره
    بری ببینی میتونی بخری
    ولی یه چیز دیگه هم هست که به نظر من واسه N61 خیلی بهتر جواب میده
    یه سری دستگاه هایی دیدم (تو فروم هم هست) که میخوره رو دریچه و هم مکش میکنه هم باد رو وارد میکنه
    همچین حالتی شاید واسه N61 بهتر جواب بده چون دریچش خیلی باد داغ میزنه
    در کل حرکت جالبی بود

7. 2 کاربر از Xilevens بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    سگ دونی (تهران)

پيش فرض

جالب بود خوشم اومد
    یه آداپتور هست که ولتاژ رو میشه روش تنظیم کرد ولی جریانش ثابته و از یه مقدار تا یه مقداره
    بری ببینی میتونی بخری
    ولی یه چیز دیگه هم هست که به نظر من واسه N61 خیلی بهتر جواب میده
    یه سری دستگاه هایی دیدم (تو فروم هم هست) که میخوره رو دریچه و هم مکش میکنه هم باد رو وارد میکنه
    همچین حالتی شاید واسه N61 بهتر جواب بده چون دریچش خیلی باد داغ میزنه
    در کل حرکت جالبی بود
    ممنون
    ببین الان آداپتور منم همین جوریه که میشه روش ولتاژ رو تنظیم کرد،دقیق نمیدونم منظورت چیه،اگه همینه که گفتم،زیاد جواب نمیده،کم میاره
    اون چیزی هم که میگی میخوره دم هواکش رو هم اتفاقا تو اینترنت دیدم و حرفت هم درسته،دقیقا همون به درد N61 میخوره،اما متاسفانه اصلا تو ایران ازش پیدا نکزدم هرچقدر گشتم،اما اینم خوب جواب میده،و با توجه به میزان هزینه خاص که در حدود 10 تومن بود،ازش راضیم

پروفشنال amin_pwa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

10

تا آخرشو میخوندی دیگه
    گفتم پایین که فعلا از آداپتور معمولی ولتاژ متغیر استفاده میکنم،که کافی نیستش،اتفاقا یکی از سوالام همینه که با حداقل هزینه از چه منبعی میتونم استفاده کنم واسه این 3 تا فن،که هم دورشون نیفته،هم به اون منبع فشار نیاد
    باریک الله !

10. این کاربر از amin_pwa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز Xilevens's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

ممنون
    ببین الان آداپتور منم همین جوریه که میشه روش ولتاژ رو تنظیم کرد،دقیق نمیدونم منظورت چیه،اگه همینه که گفتم،زیاد جواب نمیده،کم میاره
    اون چیزی هم که میگی میخوره دم هواکش رو هم اتفاقا تو اینترنت دیدم و حرفت هم درسته،دقیقا همون به درد N61 میخوره،اما متاسفانه اصلا تو ایران ازش پیدا نکزدم هرچقدر گشتم،اما اینم خوب جواب میده،و با توجه به میزان هزینه خاص که در حدود 10 تومن بود،ازش راضیم
    بابت آداپتور گفتم باید یه تخمین جریان مصرفی رو بالاترین حالت ممکن بزنی یا مقدار دقیقشو حساب کنی بعد بری آداپتورشو بخری
    چون جریان معمولا تو آداپتورهای خانگی تنظیم نمیشن ولی با ولتاژ از یه مقدار تا یه مقدار دیگه تغییر میکنن
    بابت اون دستگاهه هم یه دونه هم اونا بساز

12. این کاربر از Xilevens بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    سگ دونی (تهران)

پيش فرض

بابت آداپتور گفتم باید یه تخمین جریان مصرفی رو بالاترین حالت ممکن بزنی یا مقدار دقیقشو حساب کنی بعد بری آداپتورشو بخری
    چون جریان معمولا تو آداپتورهای خانگی تنظیم نمیشن ولی با ولتاژ از یه مقدار تا یه مقدار دیگه تغییر میکنن
    بابت اون دستگاهه هم یه دونه هم اونا بساز
    ببین مصرف این 3 تا فن به این صورته :

8 سانتی ها زدن : 0.20A
    و 12 سانتی هم زده 0.14A
    آداپتوری که الان استفاده میکنم ولتاژ متغیر 500MA هستش
    2 تا 8 سانتی هستش که میشه : 0.4 A + یه دونه هم که 12 هستش و 0.14 A.که میشه حدود 550 میلی آمپر
    نیاز به منبع قوی تری دارم

اون دستگاه هم اگه آموزشش باشه حتما میشینم پاش و یه دونه میسازم،اصلا از ساز و کار اون سر در نیاوردم

اگه نباشه جاش خالی می مونه sina.belyad's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    Rasht

پيش فرض

همه چیزش خوب بود ولی جنس میزو باید از فلز درست می کردی تا گرمارو راحت انتقال بده.این کارو انجام بده اونوقت تفاوت رو احساس کن

15. این کاربر از sina.belyad بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •