تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 25

نام تاپيک: درخواست راهنمایی کامل در مورد خرید تیبا

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض درخواست راهنمایی کامل در مورد خرید تیبا

با سلام به همه دوستان گلم:
    حقیقتش الان یه مدت هست که قصد دارم ماشین بخرم و پس از تحقیق زیاد در این مورد و حتی اکثر صفحاتی که توی همین انجمن در مورد تیبا دوستان عزیز اظهار نظر کرده اند رو خوندم و نتیجه گرفتم که میتونه برام ماشین خوبی باشه ..
    ولی یه سری موارد دیگه هم هست که دوست دارم دوستان عزیز در این موارد بنده رو راهنمایی کنند تا بتونم با خیال راحت این ماشین رو انتخاب کنم و این موارد هست:

1.من حدود 85 درصد این ماشین رو برای مسافرت بین شهری میخوام آیا انتخاب ایده عالی هست برای این مورد؟ دوستانی که تیبا دار هستند راهنمایی کنند...

2.نظر کلی دوستان در مورد این ماشین رو میخوام یعنی از همه لحاظ وضعش چه طوریه؟؟ مثلا استحکام بدنه،شتاب،سرعت،راحتی در ماشین و همچنین در مورد صدای موتور که توی ماشین میاد بگین آیا صداش خیلی زیاده به طوری که آزار دهنده باشه؟؟

3.از لحاظ جاداری خصوصا برای راننده چون بنده یوخده قد بلند هستم و توی پراید مثلا اصلا راحت نیستم و پاهام به جولوی پراید(قسمت پایین نشانه های هشدار دهنده بنزین و ...) فهمیدین که دیگه منظورن کجاست؟؟

4.به نظر شما از نمایندگی های سایپا ماشین رو بردارم یا اینترنتی سفارش بدم؟؟ چون شنیدم توی نمایندگی ها از ماشین سو استفاده میکنند (با غیر فعال کردن کیلومتر ماشین و استفاده از اون) و ...

5. اگه بخوام به صورت اینترنتی سفارش بدم چه جوریه از کدوم سایت باید ثبت نام کرد؟؟؟

6.از نظر لوازم یدکی چه طور هست ؟؟ ایا قطعاتش توی بازار زیاده ؟؟؟ و این که زیاد که گرون نیست؟؟؟

7.من این اولین ماشین هست که انتخاب میکنم نظرتون رو ازم دریغ نکنید...

8.پیشاپیش از همه راهنمایی های شما دوستان عزیزم کمال تشکر رو دارم...

موفق باشید.
    Last edited by fire-boy; 11-10-2011 at 22:30.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

یه روزه که این تاپیکو زدم...
    دوستان تبیا دار یعنی هیچ کی نیست بیاد یه نظر بده؟؟؟!!!
    خواهشا منو راهنمایی کنید
    منتظر نظراتتون هستم..

آخر فروم باز AmiRreZA_RAcEr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    نصف جهان

پيش فرض

4.به نظر شما از نمایندگی های سایپا ماشین رو بردارم یا اینترنتی سفارش بدم؟؟ چون شنیدم توی نمایندگی ها از ماشین سو استفاده میکنند (با غیر فعال کردن کیلومتر ماشین و استفاده از اون) و ...

5. اگه بخوام به صورت اینترنتی سفارش بدم چه جوریه از کدوم سایت باید ثبت نام کرد؟؟؟

6.از نظر لوازم یدکی چه طور هست ؟؟ ایا قطعاتش توی بازار زیاده ؟؟؟ و این که زیاد که گرون نیست؟؟؟

موفق باشید.
    من فقط این سه موردو اطلاع دارم
    نمایندگی که کاری به ماشین ندارن بابا این حرفا قدیمی شده ماشینی که پلاک نداره اصلا حق تردد نداره میدونی اگه پلیس بگیره در نمایندگی تخته میشه ؟!
    5-اینترنتی از سایت iranecar.com قسمت سایپا
    6-لوازم یدکی بشدت کمه توی بازار و حتی بعضی وقتا خود نمایندگی ها هم ندارن

4. این کاربر از AmiRreZA_RAcEr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال Amir..H's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    "گااااااا"

پيش فرض

عزیز دل من میگم الان که دارن ال90 E1 مینویسن برو بزن تو گوشش ظاهرا تیبا قیمتش 12 تومنه که برای من خیلی جای سوال داره قطعا 1.5 بیشتر اونم برای ال90 ارزششو داره

اگه نباشه جاش خالی می مونه TIBA-NAVID's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2011

پيش فرض

سلام به شما دوست خوبم.
    والا خیلی وقت هست که بنا به دلایلی اکثریت بچه های اون تاپیک به تاپیک دیگه ای رفتن و برای همینه که کمی سوت و کور تر به نظر میاد و شما آزرده خاطر شدین.
    ولی از جایی که سوال کردین ازم اینجا به صورت خلاصه پاسختون رو مطرح میکنم.
    والا از نظر استحکام بدنه که بدنه به نسبت مستحکمی داره و ورق با ضخامت قابل قبولی داره.جدا ازون مساله همینه بحث میله و ستونهای فولادی که داخل درب ها قرار میگیره باز هم امنیت خودرو رو افزایش میده و این از پارامترهای مثبتشه.
    از نظر جا داشتن تصور خود من که قبلا ظاهرشو میدیدم میگفتم حتما خیلی تنگ جاست و مثل ریوست و ...
    اما برخلاف این حدسیات وقتی ماشینو تحویل گرفتم حتی به درخواست دوستان فاصله ها و جادار بودنشو با متر رفتم اندازه گرفتم.با ماشین قبلیم که پژو 405 بود دقیقا ابعاد رو مقایسه کردم...چیزی که سرنشین ها حس میکردن در عمل و اندازه گیری تایید شد.از نظر جادار بودن فقط در چند مورد اونم خیلی خیلی اختلاف کم با فضای داخل پژو تفاوت داشت...
    این واقعا خیلی برام جالب بود که ماشینی که ابعادش کلی کوچک تره از پژو از نظر فضا چیزی کم نداره و سرنشینش واقعا راحته و جاداره داخلش.... بعدا فهمیدم که یکی از دلایل این مساله اینه که در طراحی فاصله محورا رو افزایش دادن کمی.این مساله باعث شده هم پایداری خودرو بیشتر بشه و کنترل پذیر تر بشه.هم فضای داخلی رو از طریق این افزایش بیشتر کردند...البته کمی هم باعث افزایش شعاع گردش میشه این مساله.
    مساله دیگه ی مهم پارامتر سوخت بود... من واقعا از مصرف ماشین بینهایت راضی هستم.
    پژو که داشتم بنا به شغلم و بعد مسافتی که هر روز دارم میرم و میام عادت کرده بودم به زدن چند بار بنزین 700 تومنی
    اما الان با تیبا همون مسیرو دارم میرم و میام و کاملا پژو رو از مدار خارج کردم...دیگه ازون موقع با اینکه مسافتم همونه و هیچ عوض نشده اما بنزین دیگه اوج اوجش در ماهی 50 55 لیتر مصرف میشه....
    مصرف در 100 کیلومتر در شهر حدود 6 6.5 لیتر بوده که با کولر مثلا در اوج تابستون تا 6.5 7 متغیر بوده .
    من مسافرت طولانی نرفتم اما یه نفر که رفته بود حدود 5.7 5.8 رو گفته بود.
    البته اینم بگم اون اوایل بعضی موارد بودند که واقعا زیاد مصرف میکردن و حدود 10 12 هم مصرفشون بود...
    حالا نمیدونم الان آیا مصرفا همه درست شده یا نه؟؟
    به هرحال من که بینهایت از مصرفش راضی هستم.
    در مورد شتاب و سرعتش هم باید بگم به هیچ وجه سرعت رو نشوننمیده...
    یعنی من سرنشین ها اگه با پژو 80 تا میرفتم آلارم میدادن.... و میفهمیدن...
    حالا با این بارها سرعت خیلی بالا رفتم اصلا کسی متوجه نمیشه و خودم که گفتم شوکه شدن...
    کلا واقعا ماشین نرمیه. اصلا سرعت رو نشون نمیده اندازه ی واقعیش و خوش نشینیش واقعا عالیه.
    مورد دیگه که گفتی قطعات یدکی و خدمات پس از فروشه که تو این مساله مثل لوگان اون اوایلی که اومده بود یا ریو اون اوایل نمره تجدید میگیره
    تقریبا از نظر بعضی قطعات خاص خودش کمی تو بازار کم یاب هست...
    و این خاصیت ماشینای تازه وارده.اون اوایل باید خیلی هواشو داشت که مشکلی پیش نیاد تا قطعاتش فراوون بشه.لوگانم همین بود اون سری های اولش...ریو هم...ماشینای دیگه هم...
    دیگه از نظر جادار بودن باید بگم همون طور که قبلا تو تاپیک قبلی یه روزی روزگاری مطرح کردم از نظر جاداری داخل ماشین که حرف نداره و همه سرنشینا چه عقب و چه جلو از جاداری راضی هستن...جوری بگمکه واقعا آدم از قیافه ماشین انتظار نداره این طور باشه...
    صندوق عقب واقعا بزرگی داره و خوبه...
    زمان من تایرهای خوبی استفاده نمیشد که من اونو با بهترین کیفیت ممکن عوض کردم و همین باعث شد مشکلاتی که بعضا داشتن از قبیل هندلینگ و یا برخی موارد دیگه رو من حس نکنم...
    بی تردید اون تایرای اون زمان جنس واقعا آشغالی بود
    از نظر کنترل پذیری و فرمان پذیری و نرمی فرمان و هندلینگ ماشین و همین طور ترمز گیری بی نهایت راضی هستم و اصطلاحا ماشین تو دست راننده هست و فرمون با اشاره کنترل میشه ....
    البته اون زمان برخی تایرای بد میذاشتن رو ماشین که کمی این موارد رو باعث میشد تضعیف کنه و کمی این راحتی رو بعضیا نداشتند...
    مورد دیگه باتری خودرو هست که از نوع اسیدی فوق العاده ضعیف استفاده شده و خیلی بی کیفیت هست....
    اونو هم باید بی برو برگرد عوض کرد و باتری اتمی با کیفیت جایگزینش کرد...
    والا صدای موتور تو مدلای 89 موردی بود که همه ازش ناراضی بودند....
    والا من که به نسبت از صدا و این موارد راضی هستم و مورد غیر طبیعی من که ندیدم.البته میتونه ماشین ازین هم کم صدا تر و نرم تر بشه اما از نظر صدا و این موارد نسبت به مدلای قبلی واقعا بهتر شده.
    سرعت و شتابش همکه دیگه چیزی نگم بهتره...
    دوستان بودند که تست گرفتن و این موارد....
    من که واقعا شتابش رو فقط با پژو مقایسه کردم فقط میتونم بگم پژو انگشت کوچیک تیبا هم نمیشه در شتاب
    اصلا به گردش هم نمیرسه با این همه مصرفش پژو ...اصلا
    من فقط با ماشین خودم مقایسش کردم
    اما دوستان بودند که با 206 سمند جدید... لوگان و چند ماشین واقعا با کیفیت دیگه رسما رفتن تست گرفتن و از پسشون بر اومده
    من در اون زمینه صحبت نمیکنم
    فقط یتونم بگم واقعا ماشین پر کشش و پر شتابیه..چیزی که دم دستمه اینه که پژو اصلا در حدش نیست در کشش.مصرفش هم که 2 برابرشه رسما !!!
    موارد منفیش کیفیت نسبتا متوسط قطعات تزئینی داخل و رودری ها هست و مقداری بعضی بی دقتی ها در مونتاژ ها که در برخی موارد دیده میشه
    مثلا در درست رگلاژ نیست.صندوق رگلاژ نیست...این موارد دیده میشه تو بعضی موارد که حاکی از عدم دقت در برخی موارده...
    اما در کل با کیفیت و امکاناتی که تیبا داره تو این قیمت ماشینی یافت نمیشه
    ایربگی که داره
    سیستم ABS و EBD ترمزی که داره
    ظاهر زیبا و جاداری که داره...
    به نظرم تو ماشینای الان با این امکانات و تو این قیمت کمماشین داریم...
    البته لوگان ماشین با کیفیت و خوبیه و واقعا خودم هم داشتمش و ماشین خیلی خوبیه...
    ولی معتقدم لوگان زمانی خوب بودکه قیمتش این صحبتا نبود...نه لوگانی که مدل فولش الان حدود 15 16 قیمتشه...
    تیبا تقریبا میشه گفت آپشن های خوبی داره
    فقط بی مهری زیاد سایپا روی شیشه بالابر و تزئینات داخلی هست که مثلا شیشه برقی نداره برای سرنشین عقب
    وگرنه از نظر ایمنی و آپشن های محافظتی بسیار خوب و کامله نسبت به قیمتش
    در کل من باید بگم در مجموع کاملا راضی هستم از انتخابم و معتقدم واقعا انتخاب خوبی کردم
    البته اینم بگم در همین بین هستند دوستانی که ایرادای ریز و درشت داشته ماشینشون که کمی تو زحمت افتادن که اینم به همون عدم کنترل دقیق تو شرکت برمیگرده که تو همه خودروسازای ایران معمولا این جوریه
    در کل پروژه تیبا رو رو به پیشرفت میدونم و معتقدم سایپا داره روی تیبا کار میکنهو
    نمونش همون مشکل صدا که برای مدلای جدید دیگه مثل مدل 89 نیست که اونجور خودرو پرصدا باشه و ... و رفعش کردن..
    راستی در مورد کولرم بگم کولر بسیار بسیار خنکی داره البته اگه خوب شارژ باشه و قشنگ میتونه طرف رو سرما بده اگه نرمال باشه وضعش....
    ساخت پاناسونیک ژاپن هست کولرش.فقط نکته منفیش اینه که کولرش نسبت به کولرخودروهای دیگه پرصداتره و این پرصداتر بودن کولر کاملا محسوسه....ولی خوب به همون نسبت واقعا سردتره و کلا کولرش خیلی قوی هست و دلیل پرصداتریشم همینه.....
    من خیلی وقته دیگه در این تاپیک فعال نبودم و الانم چون درخوایست کرده بودین همه صحبتام رو جمع کردم تا در یه متن براتون نظر مشورتیمو بذارم
    وگرنه دیگه خیلی از دوستانی که در تاپیک تیبا فعال بودن دیگه فعالیت ندارن و رفنتند....
    محض اینکه درخواستتونو بی جواب نذارم این مطلبو براتون نوشتم، وگرنه خیلی وقته دیگه در اینجا مطلبی عنوان نکردم که الان هم فقط به احترام شما و پیامتون همه حرفام رو جمع بندی کردم و براتون نوشتم.
    امیدوارم بتونه بهتون کمک کنه....
    موفق باشید...
    خدانگهدار
    Last edited by TIBA-NAVID; 12-10-2011 at 23:44.

7. 7 کاربر از TIBA-NAVID بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    نصف جهان

پيش فرض

دوست عزیز آخه به نظرتون چجوری تیبای 80 اسبی تو کشش پژو رو میزنه و تو شتاب پژو انگشت کوچیکشم نمیشه ؟! شتاب تیبا در بهترین حالت بالای 15 ثانیه هست ... لطفا بی طرفانه قضاوت کنید اینجوری که شما گفتید تیبا بنز و بی ام و رو هم میذاره تو جیبش

9. 4 کاربر از AmiRreZA_RAcEr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه milad22's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005

پيش فرض

دوست عزیز آخه به نظرتون چجوری تیبای 80 اسبی تو کشش پژو رو میزنه و تو شتاب پژو انگشت کوچیکشم نمیشه ؟! شتاب تیبا در بهترین حالت بالای 15 ثانیه هست ... لطفا بی طرفانه قضاوت کنید اینجوری که شما گفتید تیبا بنز و بی ام و رو هم میذاره تو جیبش
    تا امتحان نکنی متوجه نمیشی!
    خودم هم چند وقتی هست که تیبا گرفتم. قبلش هم 405 داشتم.
    قرار نیست تکنولوژی 30 سال پیش با الان قابل مقایسه باشه.

11. 2 کاربر از milad22 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز MoHaMaD ZaNd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

تا امتحان نکنی متوجه نمیشی!
    خودم هم چند وقتی هست که تیبا گرفتم. قبلش هم 405 داشتم.
    قرار نیست تکنولوژی 30 سال پیش با الان قابل مقایسه باشه.
    دوست عزیز چه تکنولوژی امسال باشه یا تکنولوژی 30 سال پیش به هر حال گشتاور و قدرتش از تیبا بیشتره !
    ضمن اینکه تیبا هم همچین تکنولوژی جدیدی نداره و اگه بخوایم از نظر حجم موتور و قدرت با 405 مقایسش کنیم بازم 405 بهینه تره !
    در کل قصدم مقایسه نبود . ولی خوب بعضی وقتا دوستان عزیز یه حرفایی میزنن آدم اینجوری میشه =>

13. این کاربر از MoHaMaD ZaNd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه TIBA-NAVID's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2011

پيش فرض

( ابتدا صحبتای زیر رو دنبال همون پست قبلیم نوشتم و خواستم ویرایش کنم کهبعد دیدم حجم مطلب خیلی طولانی شد و به همون دلیل ادامه صحبتم رو کات کردم و در اینجا پیست میکنم....بدون ویرایش کات و پیست کردم... به هر حال به بزرگی خودتون ببخشید دوستان گرامی....)
    -----------------------------
    سلام دوستان .چون به هیچ وجه قصد وارد شدن به بحث و جدال رو ندارم اصلا پاسخی به فرمایش حضرت عالی نمیدم دوست گرامی جناب آقای علیرضای عزیز و صحبتم رو در همین پست ویرایش میکنم و چون نیازی به نوشتم پست جدیدی نمیبینم و قصد اینکه در اینجا بحثی در این موضوعات مطرح کنم هم ندارم....اگر این صحبتو هم مطرح کردم فقط و فقط بنا به درخواست نگارنده ی تاپیک بود که درخواست کردند ازم مطلبی به ذهنم رسید خوب و بد بیان کنم....
    عرض کردم این نظر رو با لحاظ اینکه در آن واحد هم پژو داشتم و هم تیبا رو تحویل گرفتم حداقل این 2 خودرو دم دستم بودن و هستن.
    برای من همچین پارامتری نیست که بخوام تیبا رو ببرم بالا یا همچین پدرکشتگی با پژو ندارم که اونو بیارم پایین.
    چون جفتشون ماشین خودم بودن.مدت زیادی هردو رو با هم استفاده میکنم دم دستم بودن و خیلی مقایسه برام راحت بود ...
    پژو ماشین امروز من نیست و امروز هم نشناختمش ...ماشینی بود که قبل اینکه تیبا رو تحویل بگیرم اگه مصرفش فقط اذیت نمیکرد عمرا صدسال سیاه هم نمیرفتم برا ثبت نام تو سایپا....
    اینوگفتم که بدونین رو ماشینای ایرانخودرو حساب خوبی باز میکردم...
    اصلا هم انتظار نداشتم تیبا در حد و اندازه های پژو باشه...
    این صحبتایی که مطرح کردم فقط و فقط از روی مقایسه بدست آوردم ...
    از نظر نرمی فرمون و هندلینگ و همین طور شتاب گیری به طور قطع و یقین و نه با ذره ای شک میتونم بگم پژو خیلی با تیبا فاصله داره
    حالا حتما پژوی من پژوی خوبی نیست که در حد و اندازه های تیبا نیست...پزو های دیگه حتما با پژوی من 180 درجه فرق دارن و مال منو حتما افغانستان ساخته !!!!!
    من بی تعصب حرف زدم...نه پسرخاله سایپا و دوست صمیمی اون ها هستم...نه دشمن خونی ایران خودرو
    اما ماشین خودمو که دارم میبینم با چشم خودم...
    اونم نمیبینم؟؟؟
    وقتی با پژو اندک سرعتت میره بالا تازه پژویی که من خودم به نرمیش خیلی مینازیدم اندک سرعت میرفتم ماشین سرنشینش متوجه میشد و آلارم میداد
    و آلان نرمی تیبا رو که با اون قیاس میکنم تو سرعت به مراتب بالاتر اصلا عمرا سرنشین ذره ای تشخیص نمیده به نظر شما چه چیزی عوض شده؟؟
    آیا جز اینه که نرمی و احساس امنیت سرنشین و عدم نشون دادن سرعت تو تیبا از پژو بهتر شده؟؟؟
    وقتی تو یه مسیر کفی
    یه مسیر سربالایی
    توی مسیر های کاملا یکسان
    بارها و بارها با هردوشون روندم و به مراتب تیبا رو با شتاب تر دیدم نسبت به پژو خوب چی باید بگم؟
    تفاوتشون کم هم نبوده.... تو نرم تر بودن خودرو تو هندلینگ و تو شتاب گیری و صد البته تو مصرف سوخت به مراتب تیبا رو بهتر دیدم.
    مشکلی هم که در تیبا هست شعاع گردش بیشترش هست که علتش رو هم قبلا توضیح دادم.
    وگرنه من پژو رو امروز ندیدم که رو هوا حرف بزنم و ماشین ندیده باشم... شما هم بهتر بود زمانی حرف بنده رو زیر سوال میبردین که خودتون تجربه ی مشابه 2 خودرو رو میداشتین
    گفتم منم قبل از تحویل خودرو دقیقا انتظارم ار تیبا خیلی خیلی کمتر از پژو بود
    خیلی کمتر
    ولی وقتی چیز دیگه دیدم خوب نمیتونم بگم ندیدم که.... حتی از نظر فضای داخلی بنا به درخواست دوستان رفتم با متر اندازه گرفتم و فضای 2 خودرو رو هم مقایسه کردم....
    یک فرد زمانی میتونه قیاس درستی انجام بده که همه طرف رو دیده باشه
    نه اینکه صرفا بگه آقا این چنین است اون چنان پس حتما چنین است...
    در صحبتم عرض هم کردم که بنده فقط با پژو قیاس انجام دادم ولی بودند دوستانی که اهل کورس گذاشتن و این حرفا بودند و با 206 تیپ های مختلف و سمند و پژو و چند ماشین دیگه تست گرفتند و نتایجش هم در فروم دیگه ای محض اطلاع دوستان هست...
    من چون اون موارد رو انجام ندادم پس به اون ها فقط اشاره کردم و حرفی به میون نیاوردم...
    نه من عاشق و دلباخته ی سایپا هستم و دشمن خونی ایرانخودرو
    نه اون ها...
    ازینکه مقایسه کردم 2ماشین خودم رو نه قصد این رو داشتم که پژومو پایین ببرم و نه تیبامو بنز جلوه بدم
    چیزهایی که به ذهنم اومد بنا به درخوات دوستمون مطرح کردم.
    از خوبی ها تا معایب.اگه با دقت بیشتر نگاه میفرمودین گفتم در کیفیت تودری ها و جلو داشبورد و وسایل زینتی و تزئینی جزو نقاط ضعف شدید تیباست در مقایسه با محصولات رقیبش در شرکت ایرانخودرو که الحق و الانصاف از نظر کیفیت جلو داشبورد و تو دری و تزئینات و امکانات دیگه حرف اولو میزنن.
    مشکل شیشه برقی رو گفتم... مشکل بی کیفیت بودن تایر روگفتم در مدلای قبل که الان اصلاح شده.مشکل باتری اسیدی رو گفتم ...
    مشکل عدم کنترل دقیق کیفیت تو شرکت رو هم گفتم که باعث شده برخی ماشینا درب و درب صندوق مثلا روون باشه
    بعضیا سفت باشه
    رگلاژ نباشه
    این موارد رو اگه بنزی که شما سوار شدین داشته آره...وگرنه بنزایی که من تا به حال دیدم نبودن که شیشه برقی عقب روشون آپشن باشه.باطریشون برا اینکه هزینه کمتر بشه اسیدی بذارن.یا کیفیت جلوداشبوردشون متوسط باشه...
    بنزایی که من دیدم خیلی با این حرفا فرق میکردن....
    اینا رو هم گفتم که بدونین ازینکه تیبا و پژومو با هم قیاس کردم نه به من سودی میرسه و نه قراره به شما و امسال شمایی تیبامو بفروشم که اونو بخوام بالا ببرم....
    نه اینکه ازینکه میگم در این موارد نتیجه ی مقایسم این بود و پژو شدیدا ضعیف تر بود از پژو و ایرانخودرو کینه دارم و یا رئیس فلان شرکت سایپا هستم که بخوام ایرانخودرو رو بکوبونم...
    نه این خبرا نیست
    اینا رو به عنوان تجربه و مقایسه گفتم
    به عنوان کسی که هر 2 مورد رو تجربه کردم و تونستم مواردی رو توشون مقایسه کنم....
    تیبا با توجه به طول کوچک ترش از پژو انتظار هست خیلی شعاع گردشش کمتر بشه از پژو ولی در عمل به همون دلیل که گفتم شعاع گردشش به نسبت به کوچک تر بودن طول خودرو اون قدر تغییری نکرده که باید بکنه..شرکتم عددی که اعلام کرده چیزیه در حد و اندازه ریو برای شعاع گردش...
    اما در اصل باید کمتر باشه..که دلیل اینکه نیستش رو هم گفتم چیه. همون عامل باعث شده پایداری ماشین در پیچ ها هم خیلی بیشتر بشه و هم فضای داخلی ماشین بیشتر بشه.
    اما برای من که دیگه بعد از مدت آب بندی دیگه تیبا رو داخل مدار انداختم و پژو رو کنار گذاشتم.هر از گاهی که برا اینکه ماشین کار کنه پژو رو بیرون میبردم تا شارژ بشه باتریش و .... از نظر نرمی فرمون و هندلینگ و شتاب گیری و یا خوشنشینی ماشین و راحتی سرنشین و اون موارد که گفتم انگار که پشت کامیون نشستم....کاملا برام محسوس بود....
    این ها رو با مقایسه 2 خودرو گفتم.
    بودند دوستانی که با خودروهای باکیفیت تری قیاس کردن که من چون نکردم نمیتونم در اون مورد چیزی بگم...
    من فقط در موردی که تست کردم و دیدم با چشم خودم صحبت کردم.
    انشاالله شما هم دوست خوبم روزی برسه که قبل ازینکه چیزی رو تجربه نفرمودین و ندیدین و استفاده ازش نکردین فقط به صرف کاغذ حکم ندین و اظهار نظر نکنین و لااقل نظر دیگرانی رو که عملا چیزی رو دیدن رو با وجود اینکه تجربه نفرمودین زیر سوال نبرین...
    دیگه بیشتر از این صحبت در این مورد از این مقال نمیگنجه .... شما میتونین هر برداشتی که دوست دارین انجام بدین
    من هم اگه همه صحبتامو تو یه مطلب جمع کردم و گفتم فقط برا این بود که نمیخواستم زیاد تو این سایت بحث و سوال و جواب کنم و فقط به درخواست یه دوست اومدم و جواب صحبتاشونو دادم...
    وگرنه من و خیلی از دوستان دیگر بنا به دلایلی که خیلی دوستان در جریانش بودند مدت هاست که کمتر حضور داشتیم در اینجا و یا بهتر بگم حضوری نداشتیم ....صرفا خواستم کمکی هرچند کوچک به دوستی که درخواست کرده بودند بکنم....
    وگرنه من یه عضو کوچک از تاپیکی بودم که همیشه و همیشه از زمان راه اندازی فعال ترین تاپیک این سایت بود که بنا به دلایلی مدت های زیادی بود که دیگه اکثریت بچه های اون تاپیک بنا به همون دلایلی که گفتنش لزومی نداره به محل دیگه ای رفتند...
    در کل در آخر برا شما و همه
    در هرجا که هستین... هر ماشینی که دارین. بنز دارین.پژو دارین.سمند دارین. ژیان دارین. پراید دارین. موتور دارین. هیچی ندارین
    اول آرزوی سلامتی میکنم
    دوما ارزو میکنم چرخ ماشینتون هرچی که هست براتون به خوشی بچرخه و به سلامتی.
    هیچ وقتم این طرز فکرو نداشته باشین که اگر کسی میاد اینجا قیاسی انجام میده.حرفی میزنه... این رئیس فلان شرکته و اون یکی فلان ....
    ازین که این قیاس رو مطرح کردم در اینجا فقط قصد راهنمایی و رفع سوالات دوست یا دوستانی رو دارم و داریم که ممکنه این موارد براشون سوال باشه
    وگرنه برا من یکی اگه باشه که کاش واردات 0 درصد بشه و همه ملت ایران بریم برا خودمون یه سیتروئن سال 2011 برداریم و حالشو ببریم...
    اگه به منه که سر به تنه نه سایپا باشه نه ایرانخودرو
    حرفی میزنم منم یه فرد عادی هستم و چون موقعیتشو داشتم تونستم این 2 ماشینو مقایسه کنم...
    ازینکه تیبا بنز بشه کارخونه من سود نمیکنه
    ازینکه پژو بشه الگانس هم برا من فرقی نمیکنه
    وقتی مصرف ماشین نصف هم کمتره و شتاب و سرعت و نرمی و هندلینگ به مراتب بهتره و میبینم که نمیتونم بگم نه آقا این پژویه پس من الکی میبینم...اینا الکیه چیزی که میبینم کشکه....
    بگذریم....
    همه حرفا رو زدم که دیگه هیچ حرف و حدیثی نباشه و مجدد لزومی نباشه دیگه صحبتی مطرح کنم
    شما میتونین هر برداشتی بکنین...
    دلیل اینکه صحبت رو مطرح کردم و این پاسخ ها رو به دوستمون دادم هم گفتم...باقیش با شما و دوستانه که میتونین هر برداشتی داشته باشین....
    سلامت باشید
    خدانگهدار
    ----------------------
    کلام آخر(پاسخ صحبت پست بعد): من اینجا پیام ننوشتم که شما رو توجیه کنم یا نکنم.همون طور که قبلا گفتم میتونین هرطور که فکرتون جواب میده فکر کنین و برداشت کنین.اینکه شما فکر میکنین چون من این قیاس و مقایسه کامل رو نوشتم حتما پژو ندارم وگرنه جز به به و چه چه چیزی نمیگفتم باید بگم من اینطوری نیستم.هر دوشون هم خوبیشو گفتم هم بدیشو و هم مقایسه ریزشونو با هم گفتم....حالا شما مختارین که هر برداشتی دوست دارین بکنین.... و اینکه میفرمایین هرکس !! هر ماشینی !! که داشته باشه !!! روش تعصب !!!!!! پیدا میکنه !!!! واقعا جای تامل داره ......
    خودتون اگر به علامت تعجب های من ریز توجه بفرمایین منظور منومتوجه خواهید شد که پهنان عرض کردم.تعصب در این طور مسائلی جایی خواهد بود که تعقل جا نداشته باشه..... من با دلیل و بر اساس تست این موارد رو به ذهنم رسید که در جواب دوستمون که درخواست کرده بودند گذاشتم.
    شما میتونین بر همون تفکر قبلیتون استوار باشین که البته عینا تفکر قبلی خودم قبل از تحویل ماشین بود...
    گمون نکنم در تاپیک ها هدف توجیه کردن و بحث و جدل باشه... ایشون سوال کردند و من همتجربه خودم از 2 خودرو رو براشون مطرح کردم. دوستان دیگر هم همین طور.
    حالا شما میتونین از تجربه های مفیدتون برای دوستان مطرح کنین تا استفاده به عمل بیاریم...
    اینکه نه تجربه ای کرده باشین یه ماشین رو و نه حتی رونده باشینش و فقط از روی هوا و چشم بسته مطلب مطرح میفرمایید و جبهه گیری میکنین در مقابل صحبت دوستانی که تجربه کردند و اتفاقا با وجود اینکه هیچ تجربه ای ندارین خودتون رو خدای تجربه میدونید و حرف بقیه رو هم قبول ندارید دقیقا مصداق بارز یه تفکر تعصبی هست... در کل شما راحت باشین و هرطور که راحت هستین فکر کنین و برداشت کنین.....
    از قدیم گفتن ....همه را به کیش خود پندارد.... اون قدر دروغ تو جامعه باب شده که کسی که حرف راستو هم میزنه و به مضاق بعضیا خوش نمیاد به دروغگویی گهگاه متهم میشه...
    شما هر طور میلتون هست میتونین فکر کنین.
    به هرحال سعادتی بود بعد از مدت ها که امروز به این تاپیک و این سایت سر زدم 2 تا مطلب بنویسم.
    در کل دوستان تاپیک تیبا اکثرا به سایت دیگه ای رفته بودند و خیلی وقت بود که از زیارت شما دوستان عزیز بی بهره بودم که همین امروز که باز یاد چند ماه قبل کردم و سری به سایت زدم مجالی شد برای یاد آوری روزهای خوب و خیلی بحث های مفیدی که در اون تاپیک مطرح شد.
    برای همتون آرزوی سلامتی دارم.خیلی کم به این سایت سر میزنم و مسائل مربوط به تیبا از ریز و درشت و کلی و جزئی رو دوستان در تاپیک دیگه ای از مدت ها قبل منتقل کردند که به احترام این سایت و روزهای قدیم حتی از ذکر نام اون هم خودداری میکنم در این مکان..اما برا همتون از قدیمی ترین گرفته تا جدید ترین فرد آرزوی سلامتی روز افزون دارم.
    موفق باشید
    Last edited by TIBA-NAVID; 13-10-2011 at 19:08.

15. 3 کاربر از TIBA-NAVID بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    نصف جهان

پيش فرض

دوست عزیز هرکسی وقتی یه ماشینی داره روش تعصب پیدا میکنه ؛ درضمن دوست عزیز من مطمئنم شما پژو نداری اگه بخوای دلیل و مدرک هم واست میارم ، اگه داشتی هیچوقت این حرفارو نمیزدی در مورد پژو ...

اینم مدرک
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    خلاصه دوستان برای من که دیروز دعوت نامه اومد
    مهلت تکمیل وجهم تا دوشنبه 2 هفته ی آینده هست.
    البته من یه درخواست مکتوب به سایپا دادم .
    که تا هفته ی دیگه باید ببینم چه جوابی خواهند داد.
    اگر بدقولی توی تحویل نکنن فقط خوبه...
    چون تو تابستون بی ماشین باشی دیگه درد سر داره.
    نمایندگی های سایپا که همه با هم میگن ما تموم بدهی های قبلی رو تحویل دادیم
    ....
    لطفا اینقدر با دروغ اطلاعات غلط ندین به بچه ها ...
    Last edited by AmiRreZA_RAcEr; 13-10-2011 at 14:48.

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •