تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 25

نام تاپيک: درخواست راهنمایی کامل در مورد خرید تیبا

اگه نباشه جاش خالی می مونه TIBA-NAVID's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2011

پيش فرض

واقعا باعث تاسفه که اینقدر واضح ضرب المثل کافر همه را به کیش خود پندارد در مورد حضرت عالی اینطور ملموس داره نمایان میشه.
    خوب بود شما که چشماتون وگوشاتون فقط به سمت جملات باب میلتون کج میشه اینو هم ملاحظه میفرمودین و همه صفحات تاپیک رو بررسی میفرمودید:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    چشم حتما.
    من هنوز که نیومده و فعلا پلاک و سند و این چیزاشو بهم تحویل دادن.
    بیادش هم تا تکلیف باتری و لاستیکشو مشخص نکنم بیرون نمیارمش.فعلا ماشین فعلیمو رد نکردم و ردش نمیکنم فعلا با توجه به بازار قشنگمون و همین طور رسیدن ماه رمضان که مزید بر علت شده در بحث فروش خودرو.
    اونم بیاد فعلا تو گاراژ میزنم
    .هم سر فرصت بهترین گزینه رو برای اون 2 مورد انتخاب میکنم.هم اینکه تو این هوای داغ ماشین 0 رو از روز اول به جای آب بندی مجبور نمیشم تو گرما خودمو باهاش به جایی برسونم.
    هر خبری هم بشه و داشته باشم براتون خبر میذارم .
    بنده بهمن گذشته که ماشین رو ثبت نام کردم اولش قصدم این بود که موقع پرداخت ودیعه ماشین رو رد کنم و با پول همون هزینه مابقی فاکتور رو پرداخت کنم. اما وقتی دیدم بعضی دوستان در قدیم بودند که 1.5 سال یا بیشتر و کمتر سایپا در تحویل بهشون تاخیر به خرج داد گفتم هزینه مابقی فاکتور رو از محل دیگه ای تامین میکنم و پژو رو نگه میدارم تا ماشین به دستم برسه و بعد برا فروشش اقدام کنم.... چون از اینکه سایپا به قولش وفا کنه با دیدن تاخیرهای چندساله قبلیشون کاملا بدبین بودم...
    این شد که پژو رو نگه داشتم و تصمیم گرفتم خودمو وبال بدقولی های سایپا نکنم و تصمیم گرفتم خودموتو تابستونی که ممکنه سفر پیش بیاد و ... خودمو بی ماشین نکنم که اگه یه ذره فکر میکردین به همون متن صحبتم میفهمیدین اون موقع برای بنده دعوت نامه مرحله دوم اومده بود و باید پولو میریختم به حساب.... تا اون زمانم از هرکی میپرسیدی میگفت آقا 1.5 سال !!!!! تو نوبت بودم .اصلا سر وقت نمیدن.به هرکی میگفتی گفتن میدن به آدم میخندید.میگفت من که تو فلان سال ثبت نام کردن الان دادن..مال تو رو 2 ماه دیگه بدن؟؟؟ !!!! ...اینطور بود که اصلا گفتم سایپا حساب کتاب نداره و نمیشه ریسک کرد و پژو رو نگه داشتم که البته بعدا در مورد تحویلی های جدید که ماشینم جزوشون بود سایپا منظم شد و در کمال ناباوری تحویلاشو سر موقع تحویل داد... و بعدم تا کارت سوخت تیبا رسید که یکی دو هفته بعد اومدن ماشین رسید از بنزین کارت پژو برا اون استفاده میکردم.
    که بازم اگه میدیدین در صفحات بعد که بعد از تحویل ماشین بود در مورد زمان تحویل و قیمت های تمام شده و همین طور مقایسه های دقیق از همه نظر 2 خودرو رو مقایسه کردم.
    و این شد که مقایسه کردم و دیدم بنزین 60 لیتری که اصلا کفاف مسیر های رفت و آمد منو نمیداد با پژو و به بنزین آزاد عادت کرده بودم دیدم برا این با رفتن همون مسیر و همون کارکرد نهایتا 50 55 لیتر بیشتر مصرف نمیکنه.
    این شد که تا مدتی به خاطر اینکه بازار خرید پژو به علت همین مساله بنزین و همین طور ماه رمضان شدیدا داغون بود گفتم فعلا نمیفروشمش چون هم برا بحث بنزین و هم برای نبود سفر و جوی که بود در مورد سمند و پژو قیمتشون مرتب میومد پایین
    منم دست نگه داشتم و این شد که مدت زیادی شد که هر2 رو با هم استفاده کردم و دست به سهمیه کارت تیبا هم نزدم.
    همون 50 55 لیترو برا تیبا میزدم. بقیشم برا پژو که باتریش تخلیه نشه و ماشینو تو فرصت مناسب رد کنم بره.
    اگه شما به دروغگویی عادت دارین من اینطور نیستم دوست عزیز.
    من حقیقت و چیزی که دیدم رو گفتم.الانم جواب فرمایش حضرت عالی رو گفتم تا متوجه قضیه بشین.
    حالا شما میتونین همون طور فکر کنین و تهمت بزنین.
    فقط جالب بود برام که چه قدر راحت آدمایی که اطلاعی ندارن و حتی تجربه ی مشابه رو هم نداشتند دیگران رو به دروغگویی هم متهم میکنن.
    شما میتونین هرطور دوست دارین فکر کنین در هر حال.
    من اصلا لزومی نمیبینم به شما پاسخ بدم.حقیقت و چیزی که خودم لمس کردم و دیدم رو مطرح کردم.
    دیگه اون کسی که در مقامشه درک کنه چه کسی دروغ میگه و چه کسی تهمت نابه جا میزنه و جواب کارشو بده من و شما نیستیم....
    سلامت باشید.
    Last edited by TIBA-NAVID; 13-10-2011 at 17:19.

2. این کاربر از TIBA-NAVID بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز AmiRreZA_RAcEr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    نصف جهان

پيش فرض

دوست عزیز من پست شما رو نخوندم چون میدونم چه جوابی میخوای بدی
    کاری هم ندارم که شما چه ماشینی دارید و چه ماشینی ندارید
    فقط حرفم اینه
    اینقدر اطلاعات غلط در مورد ماشین خودتون منتشر نکنید که باعث گمراهی بقیه بشه
    اینبار هم واسه شما مدرک آوردم که درس عبرتی بشه که سایرین هر دروغی دوست دارن توی فروم نیان بنویسن چون اگه اینکارو نکنیم تا چند وقت دیگه تیبا زانتیا و مگان رو هم تو شتاب و کشش میزد توسط شما !

تاريخ عضويت
    May 2011

پيش فرض

متاسفانه اون طور سطح فرهنگ و شخصیت تو برخی انسان ها پایین هست که حتی باز هم با دیدن حقیقت باز هم گوشاشون رو حاضر نیستن به واقعیت باز کنن و واقعیتو بشنون .... البته ظاهرا خود حضرت عالی هم اعتراف کردین که حرف بنده رو نخوندین و فقط حرف خودتون رو زدین...خوبه من هم همینو میگم...بعضی وقت ها میگن فلانی سرشو زیر برف میکنه و فقط فکر میکنه فقط خودش درست میگه و حرف بقیه رو حتی نمیشنوه و بعد تهمت هم میزنه !
    شاید البته به صلاحشون نیست...
    همون طور که عرض کردم من نه پسر خاله مدیر عامل سایپا هستم و نه دشمن ایرانخودرو....
    به من باشه میگم همشون از دم تعطیل بشن و مردم با تعرفه 0 ماشین با کیفیت روز سوار بشن.
    اما شما اون قدر ظاهرا یا متوجه نمیشین یا خودتونو دوست دارین به اون راه بزنین که حتی وقتی جواب صحبت تهمت آمیزتونو میبینین بازم به همون صحبت ادامه میدین....
    در کل متاسفم براتون که فقط گوشاتونو از صحبت هایی که خودتون فکر میکنین پر کردین و دوست ندارین حرفی جز حرف حضرت عالی گفته بشه...چون ظاهرا حس میکنید همه دروغگو هستند و فقط شما خدا و پیغمبر دارید و راستگوی مطلق هستید .... همون طور که گفتم من و شما اون کسی نیستیم که تهمت زدن و دروغ گفتن رو تشخیص میده و مورد نظر داره...
    موفق باشید.

متاسفانه همون طور که گفتم کافر همه را به کیش خود پندارد
    نمیگم شما چون مثل شما عادت ندارم راحت به کسی تهمت دروغ بزنم.... اما اصولا کسی که به دروغ گفتن عادت داره و دروغ براش راحت میشه، فکر میکنه همه هر حرفی بر خلاف معیار و نظر اون میزنن دارن دروغ میگن.چون خودش عادت داره به دروغ گفتن فکر میکنه همه هم همین طورن...
    من قیاس و مقایسه ای که در کلیه موارد ائم از هندلینگ و نرمی و مصرف سوخت و شتاب گیری و خوشنشینی و شعاع گردش و کیفیت تزئینات داخلی و جلو داشبورد و تو دری و همین طور سیستم ترمز و ترمز گیری و از نظر فضا داشتن کلیه مقایسه هایی که کردم دقیقا و با تجربه همزمان برام مسجل شد.فقط هم تو همین مورد که دم دستم بود مقایسه انجام دادم.اما دوستانی هستند که مقایسه با خودروهای با کلاس بالاتر انجام دادن که در این مورد صاحب نظر هستند.
    مطمئنا کسی در این موارد میتونه اظهار نظر کنه که حداقل هر 2 مورد رو تجربه کرده باشه ..برای همون من صحبت دوستان دیگر رو با علم به صداقتشون بازگو نمیکنم چون من اون مقایسه رو انجام ندادم و خود اون اشخاص باید نظراتشون رو بیان کنند که بیان کردند.
    مطمئنا فقط اون فردی میتونه اظهار نظر درستی داشته باشه که هر 2 طرف رو تجربه کرده
    نه اینکه فردی که اصلا تجربه ای نداشته و حداقل یک طرف ماجرا رو اصلا براش ناشناس هست بخواد اظهار نظر کنه که هیچ ...بخواد خودش رو از همه ی عالم و آدم محق تر و با تجربه تر هم تصور کند.در حالی که حقیقتا این شخص در این مورد اصلا تجربه ای نداشته و صحبت این فرد اصلا سندیت خاصی نخواهد داشت.
    در کل برا شما هم آرزوی سلامتی و همین طور واقع بینی و کمی کم کردن از تعصب رو میکنم...
    در اصل باید جایی که شما تجربه ای دارین و تجربه مثبتی هست تو تاپیک مطرح کنین و من و امسال من که اون تجربه رو نداریم استفاده کنیم.
    یا من و دیگری که در مساله دیگه ای تجربه ای داریم اونو مطرح کنیم و اینطور همه از تجربه های مثبت هم مطلع میشند و خاصیت تاپیک و فروم خوب هم همینه که نکات مثبت تجربه های افراد به هم منتقل بشه.
    اینکه این طرز فکر رو یکی داشته باشه که من فقط راست میگم و دیگری هرچی بگه که خلاف نظر منه حتما دروغه اصلا طرز فکر درستی نیست.
    در کل خاصیت تاپیک و فروم استفاده از تجربیات هم هست.
    امیدوارم اگر مجدد زیارتتون کردم در تاپیکی من از تجربه ی مثبت شما اگر در زمینه ای داشتید استفاده مثبت بکنم.
    منتها حقیقت اینه که انسان درست نیست در حرفی که اصلا تجربه اش هیچ هست اظهار نظر کند. چه برسد به اینکه نظر افرادی که تجربه هم داشتند رو بخواهد نقد کند و جبهه گیری کند.ازینکه این مقایسه رو انجام دادم و نکات ضعف و قدرت رو که از تجربه نسبتا طولانی خودم بیان کردم نه برای تیبا فرقی داره.نه برای پژو.....
    مهم اینه دوستان در اموری صحبت کنند که تجربه ی خوبی ازش داشتند و میتونن اظهار نظر انجام بدند.
    گفتم من قبل از تحویل 1 درصد فکر مقایسه 2 خودرو با هم رو هم نمیکردم...
    اما دیده ها در بعد چیز دیگه ای بهم نشون داد.
    البته نقاط ضعفی هم بود که اشاره مقتضی بهشون کردم.
    در کل موفق باشید دوستان.
    Last edited by TIBA-NAVID; 13-10-2011 at 16:25.

5. این کاربر از TIBA-NAVID بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال Amir..H's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    "گااااااا"

پيش فرض

اثن علاقه ای به این بحثا ندارم فقط چند تا نکته چون ممکنه بعضی ها بر اساس این حرفا برن خرید انجام بدن
    تیبا ماشین خوبیه از پراید بهتره نرمتره کلا سرتره ولی بعضی چیزای که دوست عزیزم TIBA NAVID گفتنو قبول ندارم
    هندلینگ تیبا مشکل داره و جالب نیست حالا چطوری از 405 که تو این زمینه خیلی خوبه بهتره جای سوال داره
    در مورد قدرت موتور و شتابم که دیگه نمیدونم چی بگم این ماشین اثن در حد ماشینی مثه ال90 نیست(چون ماشینه خودمه میگم) با کلی فاصله جا میمونه تقریبا تو شتاب از اکثر ماشینا عقب میمونه توان موتورشم خودش گویای این هست
    این ماشین اگه زیر 10 تومن بود واقعا ارزششو داشت ولی نه 12.3 تومن وقتی قیمت E1 نزدیک این ماشینه خرید این ماشین توجیح نداره
    اینا که گفتم نظر شخصیه و ارزش دیگه ای نداره

تاريخ عضويت
    May 2011

پيش فرض

نظر من هم به عنوان کسی که 2 مورد رو تجربه کردم و از چندین نظر مقایسه انجام دادم به این صورت بود.لوگان رو من همزمان با این ماشین تست نکردم و خودم رو ذی صلاح نمیدونم که این قیاس رو انجام بدم....پس قیاس نمیکنم...البته در سایت و تاپیک دیگری دوستانی هستند که همون طور که گفتم اهل کورس گذاشتن و این حرفا هستند و چندین مورد تست شتاب و سرعت گرفتن که چون من اون کارو نکردم من در اون مورد صحبتی نمیکنم و فقط لازم بود اشاره کنم اون دوستان بودند که با سمند و ریو و تیپ های مختلف 206 تست گرفتن در مسیرهای مشخص که من فقط از صحبت هاشون استفاده کردم و چون خودم این کارو انجام ندادم اصلا استناد نمیکنم هرچند همشون رو میشناسم و شخصیت و صداقتشون برام واضح و مشخص هست.اما بازم چون من اون تجربه رو نداشتم تو اون موارد هیچ حرفی نزدم.
    من تو مواردی صحبت کردم که دقیقا خودم ملموس حسشون کردم و خودم بررسیشون کردمو به صورت مفصل توضیحشون دادم.
    حالا اینکه چون چیزی رو کسی تجربه نکرده پس حتما دیگری حرفش صحت نداره این حرف حرف درستی نیست.
    بگذریم
    لوگان رو برا مدت کوتاهی تجربه کردم.
    میتونم بگم در استحکام بدنه و امنیت خودرو خودروییه که در کلاس اون هم طراز خیلی کم پیدا میشه
    از نظر کیفیت جلو داشبورد و کلا کیفیت قطعات تزئینی داخلی هم واقعا حرف بالایی میزنه.
    کلا ماشین مثبت و خوبی میدونمش و قبولش دارم و تجربه کوتاه خوبی ازش دارم.
    اما نظرم در موردش اینه لوگان زمانی ماشین تاپ و قابل توصیه ای بود که قیمتش خیلی پایین تر بود...
    الانم ماشین خوبیه ولی انصافا با لحاظ همه کیفیت و همه مزیتاش قیمتش بالاست...
    اینکه برا فول آپشنش و کیفیت کاملش 15 16 تومن بخواد خرج برداره اصلا نمی ارزه(البته نظر شخصیم اینه)
    به نظرم برد رو افرادی کردند که لوگان رو در وقتی که قیمتش پایین بود خریدن و موقعی که روزهای عالیش رو سپری میکرد فروختن.
    کلا خودرویی بود که جهش زیادی داشت تو قیمت و قیمتش خیلی افزایش داشت...که البته بعضیش کاذب بود و میگن به خاطر افزایش قیمت یورو بود و قرارداد ایران با رنو ...خدا میدونه ... در کل خودروی خیلی با کیفیتیه ولی الان دیگه قیمتش از خودش بالاتره...
    تیبا با همون قیمتش میشه گفت از نظر اپشن های ایمنی کامل هست (به نسبت ماشینای ایران و ماشینای هم سطح خودش) نه ماشینی که چندین وچند ایربگ داره و ...
    اما از نظر آپشن هایی مثل کیفیت جلو داشبورد و یا تزئینات داخلی یا حتی شیشه عقب برقی جا داره واقعا سایپا خجالت بکشه.... که البته ظاهرا داره میکشه و در مدلای اخیرش یه تغییرات مثبتی درشون داره مشاهده میشه...
    اما از نظر شتابگیری و هندلینگ و مصرف سوخت و خوشنشینی و نرمی خودرو و یا نرمی فرمون خودرو به مراتب نسبت به پژویی که من تجربش کردم به مراتب برتر هست.
    البته همون طور که گفتم مواردی در مورد این خودرو بود که به مرور بعضی رفع شد و بعضی هنوز برقرار هست.
    مثل اینکه نظارت بر مونتاژ کمی ظاهرا ضعیفه و پیش میاد در یه ماشین روون و خوبه ولی دیگری واقعا عدم رگلاژ داره یا به زور بسته میشه
    یا قبلا تایرهای واقعا آشغال ایرانی توش استفاده میشد که با اعتراضات مردم الان جدیدا تایر کومهو کره توش استفاده شده
    اما مواردی که هنوز مثل قبل هست مثل باتری هست که واقعا باید ازش خجالت بکشن....
    یا مثلا آپشن های خوبی مثل صندوق پران و یا آیینه برقی که هنوز که هنوزه خودشون رو ماشین نمیذارن متاسفانه و کمی هزینه رو به مشتری تحمیل میکنه تا بعد خودش صندوق پران نصب کنه.
    یا مثلا همون بحث شیشه عقب چیزی هست که اکثریت تیبا داران گلایه شدید دارن ازش....
    شاید اگه کمی فقط کمی نظارت روی دقت مونتاژ ها و بحث نصب درها رو دقت بیشتری توش انجام بدن که بتونن ماشین رو بی نقص تحویل بدن واقعا استقبال ازش ازینی که الان هم هست پیشرفت بیشتری خواهد کرد
    چون به نسبت فاکتورهایی داره که به هیچ وجه ماشین های هم رده ی اون کمتر این فاکتورها رو به صورت کامل ارائه میدن...
    امیدوارم در بحث آپشن هایی که عرض کردم و همین طور کیفیت قطعاتی مثل جلو داشبورد به زودی از موارد به مراتب با کیفیت بالاتری استفاده کنند هرچند کمی بعیده ازین دوستان که ما میشناسیم....
    همین کیفیت متوسط جلو داشبورد رو هم باید خدا رو شکر کرد با دیدن بک گراند کاری دوستان در خودرو سازی...
    Last edited by TIBA-NAVID; 13-10-2011 at 16:35.

8. 2 کاربر از TIBA-NAVID بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2011

پيش فرض

سلام به همگی
    منم بعد از تجربه چند ماهی که از تیبا دارم میتونم بگم از نظر امکاناتی که دیگه و مسائلی که نوید عزیز مطرح کرد واقعا نسبت به قیمتش ماشین خیلی خوبی هست.
    پرشتاب بودن و مصرف خیلی خوبش و خوش سفر بودنش که گفتین رو منم واقعا قبول دارم.سفری که باهاش رفتم از نظر کشش و شتاب واقعا تو جاده خیلی ازش راضی بودم و هرجا اراده کردم به هیچ وجه کم نیاوردم و واقعا از نظر شتاب و کشش خیلی عالی بود با اینکه ماشین بار و اسباب و 4 سرنشینم داشت و مسافرت بودم خیلی پرشتاب بود و باید بگم انتظارشو نداشتم .ولی در مورد باتری کاملا باهات موافقم.باتریش اصلا باتری خوبی نیست و صبحا خیلی مثل باتری قوی جون نداره و منم میخوام برم باطری خارجی با کیفیت براش بگیرم.... اما از نظر هندلینگ و نرمی هم خیلی خوبه....
    راستی ضبط ماشین شما هم ازین سیدی و فلش خور های مدل جدید هست یا اونایی که سری قبلی رو تیبا میذاشتن؟ قبلا میگفتن اون نوع اولی توخوندن سیدی مشکل داشته بعضی وقتا.اما این جدیدا که خیلی کیفیتش بهتر شده.ظاهرشم قشنگ تر شده.من که اکثرا همون فلش مموری استفاده میکنم و از کیفیت بلندگوها هم راضی هم .
    ولی راست میگی کیفیت داشبوردش رو میتونن خیلی بهترش کنن که نکردن...
    اینکه شیشه عقب برقی نداره هم خیلی ازش ناراحتم ....
    ولی کلا از نظر نرمی و خوش مسافرتی و فرمون نرم و مصرف و شتاب زیادش باهات کاملا موافقم.خیلی عالیه...
    Last edited by ahmad_1390; 13-10-2011 at 18:44.

10. 2 کاربر از ahmad_1390 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

سلام به شما دوست خوبم.
    والا خیلی وقت هست که بنا به دلایلی اکثریت بچه های اون تاپیک به تاپیک دیگه ای رفتن و برای همینه که کمی سوت و کور تر به نظر میاد و شما آزرده خاطر شدین.
    ولی از جایی که سوال کردین ازم اینجا به صورت خلاصه پاسختون رو مطرح میکنم.
    والا از نظر استحکام بدنه که بدنه به نسبت مستحکمی داره و ورق با ضخامت قابل قبولی داره.جدا ازون مساله همینه بحث میله و ستونهای فولادی که داخل درب ها قرار میگیره باز هم امنیت خودرو رو افزایش میده و این از پارامترهای مثبتشه.
    از نظر جا داشتن تصور خود من که قبلا ظاهرشو میدیدم میگفتم حتما خیلی تنگ جاست و مثل ریوست و ...
    اما برخلاف این حدسیات وقتی ماشینو تحویل گرفتم حتی به درخواست دوستان فاصله ها و جادار بودنشو با متر رفتم اندازه گرفتم.با ماشین قبلیم که پژو 405 بود دقیقا ابعاد رو مقایسه کردم...چیزی که سرنشین ها حس میکردن در عمل و اندازه گیری تایید شد.از نظر جادار بودن فقط در چند مورد اونم خیلی خیلی اختلاف کم با فضای داخل پژو تفاوت داشت...
    این واقعا خیلی برام جالب بود که ماشینی که ابعادش کلی کوچک تره از پژو از نظر فضا چیزی کم نداره و سرنشینش واقعا راحته و جاداره داخلش.... بعدا فهمیدم که یکی از دلایل این مساله اینه که در طراحی فاصله محورا رو افزایش دادن کمی.این مساله باعث شده هم پایداری خودرو بیشتر بشه و کنترل پذیر تر بشه.هم فضای داخلی رو از طریق این افزایش بیشتر کردند...البته کمی هم باعث افزایش شعاع گردش میشه این مساله.
    مساله دیگه ی مهم پارامتر سوخت بود... من واقعا از مصرف ماشین بینهایت راضی هستم.
    پژو که داشتم بنا به شغلم و بعد مسافتی که هر روز دارم میرم و میام عادت کرده بودم به زدن چند بار بنزین 700 تومنی
    اما الان با تیبا همون مسیرو دارم میرم و میام و کاملا پژو رو از مدار خارج کردم...دیگه ازون موقع با اینکه مسافتم همونه و هیچ عوض نشده اما بنزین دیگه اوج اوجش در ماهی 50 55 لیتر مصرف میشه....
    مصرف در 100 کیلومتر در شهر حدود 6 6.5 لیتر بوده که با کولر مثلا در اوج تابستون تا 6.5 7 متغیر بوده .
    من مسافرت طولانی نرفتم اما یه نفر که رفته بود حدود 5.7 5.8 رو گفته بود.
    البته اینم بگم اون اوایل بعضی موارد بودند که واقعا زیاد مصرف میکردن و حدود 10 12 هم مصرفشون بود...
    حالا نمیدونم الان آیا مصرفا همه درست شده یا نه؟؟
    به هرحال من که بینهایت از مصرفش راضی هستم.
    در مورد شتاب و سرعتش هم باید بگم به هیچ وجه سرعت رو نشوننمیده...
    یعنی من سرنشین ها اگه با پژو 80 تا میرفتم آلارم میدادن.... و میفهمیدن...
    حالا با این بارها سرعت خیلی بالا رفتم اصلا کسی متوجه نمیشه و خودم که گفتم شوکه شدن...
    کلا واقعا ماشین نرمیه. اصلا سرعت رو نشون نمیده اندازه ی واقعیش و خوش نشینیش واقعا عالیه.
    مورد دیگه که گفتی قطعات یدکی و خدمات پس از فروشه که تو این مساله مثل لوگان اون اوایلی که اومده بود یا ریو اون اوایل نمره تجدید میگیره
    تقریبا از نظر بعضی قطعات خاص خودش کمی تو بازار کم یاب هست...
    و این خاصیت ماشینای تازه وارده.اون اوایل باید خیلی هواشو داشت که مشکلی پیش نیاد تا قطعاتش فراوون بشه.لوگانم همین بود اون سری های اولش...ریو هم...ماشینای دیگه هم...
    دیگه از نظر جادار بودن باید بگم همون طور که قبلا تو تاپیک قبلی یه روزی روزگاری مطرح کردم از نظر جاداری داخل ماشین که حرف نداره و همه سرنشینا چه عقب و چه جلو از جاداری راضی هستن...جوری بگمکه واقعا آدم از قیافه ماشین انتظار نداره این طور باشه...
    صندوق عقب واقعا بزرگی داره و خوبه...
    زمان من تایرهای خوبی استفاده نمیشد که من اونو با بهترین کیفیت ممکن عوض کردم و همین باعث شد مشکلاتی که بعضا داشتن از قبیل هندلینگ و یا برخی موارد دیگه رو من حس نکنم...
    بی تردید اون تایرای اون زمان جنس واقعا آشغالی بود
    از نظر کنترل پذیری و فرمان پذیری و نرمی فرمان و هندلینگ ماشین و همین طور ترمز گیری بی نهایت راضی هستم و اصطلاحا ماشین تو دست راننده هست و فرمون با اشاره کنترل میشه ....
    البته اون زمان برخی تایرای بد میذاشتن رو ماشین که کمی این موارد رو باعث میشد تضعیف کنه و کمی این راحتی رو بعضیا نداشتند...
    مورد دیگه باتری خودرو هست که از نوع اسیدی فوق العاده ضعیف استفاده شده و خیلی بی کیفیت هست....
    اونو هم باید بی برو برگرد عوض کرد و باتری اتمی با کیفیت جایگزینش کرد...
    والا صدای موتور تو مدلای 89 موردی بود که همه ازش ناراضی بودند....
    والا من که به نسبت از صدا و این موارد راضی هستم و مورد غیر طبیعی من که ندیدم.البته میتونه ماشین ازین هم کم صدا تر و نرم تر بشه اما از نظر صدا و این موارد نسبت به مدلای قبلی واقعا بهتر شده.
    سرعت و شتابش همکه دیگه چیزی نگم بهتره...
    دوستان بودند که تست گرفتن و این موارد....
    من که واقعا شتابش رو فقط با پژو مقایسه کردم فقط میتونم بگم پژو انگشت کوچیک تیبا هم نمیشه در شتاب
    اصلا به گردش هم نمیرسه با این همه مصرفش پژو ...اصلا
    من فقط با ماشین خودم مقایسش کردم
    اما دوستان بودند که با 206 سمند جدید... لوگان و چند ماشین واقعا با کیفیت دیگه رسما رفتن تست گرفتن و از پسشون بر اومده
    من در اون زمینه صحبت نمیکنم
    فقط یتونم بگم واقعا ماشین پر کشش و پر شتابیه..چیزی که دم دستمه اینه که پژو اصلا در حدش نیست در کشش.مصرفش هم که 2 برابرشه رسما !!!
    موارد منفیش کیفیت نسبتا متوسط قطعات تزئینی داخل و رودری ها هست و مقداری بعضی بی دقتی ها در مونتاژ ها که در برخی موارد دیده میشه
    مثلا در درست رگلاژ نیست.صندوق رگلاژ نیست...این موارد دیده میشه تو بعضی موارد که حاکی از عدم دقت در برخی موارده...
    اما در کل با کیفیت و امکاناتی که تیبا داره تو این قیمت ماشینی یافت نمیشه
    ایربگی که داره
    سیستم ABS و EBD ترمزی که داره
    ظاهر زیبا و جاداری که داره...
    به نظرم تو ماشینای الان با این امکانات و تو این قیمت کمماشین داریم...
    البته لوگان ماشین با کیفیت و خوبیه و واقعا خودم هم داشتمش و ماشین خیلی خوبیه...
    ولی معتقدم لوگان زمانی خوب بودکه قیمتش این صحبتا نبود...نه لوگانی که مدل فولش الان حدود 15 16 قیمتشه...
    تیبا تقریبا میشه گفت آپشن های خوبی داره
    فقط بی مهری زیاد سایپا روی شیشه بالابر و تزئینات داخلی هست که مثلا شیشه برقی نداره برای سرنشین عقب
    وگرنه از نظر ایمنی و آپشن های محافظتی بسیار خوب و کامله نسبت به قیمتش
    در کل من باید بگم در مجموع کاملا راضی هستم از انتخابم و معتقدم واقعا انتخاب خوبی کردم
    البته اینم بگم در همین بین هستند دوستانی که ایرادای ریز و درشت داشته ماشینشون که کمی تو زحمت افتادن که اینم به همون عدم کنترل دقیق تو شرکت برمیگرده که تو همه خودروسازای ایران معمولا این جوریه
    در کل پروژه تیبا رو رو به پیشرفت میدونم و معتقدم سایپا داره روی تیبا کار میکنهو
    نمونش همون مشکل صدا که برای مدلای جدید دیگه مثل مدل 89 نیست که اونجور خودرو پرصدا باشه و ... و رفعش کردن..
    راستی در مورد کولرم بگم کولر بسیار بسیار خنکی داره البته اگه خوب شارژ باشه و قشنگ میتونه طرف رو سرما بده اگه نرمال باشه وضعش....
    ساخت پاناسونیک ژاپن هست کولرش.فقط نکته منفیش اینه که کولرش نسبت به کولرخودروهای دیگه پرصداتره و این پرصداتر بودن کولر کاملا محسوسه....ولی خوب به همون نسبت واقعا سردتره و کلا کولرش خیلی قوی هست و دلیل پرصداتریشم همینه.....
    من خیلی وقته دیگه در این تاپیک فعال نبودم و الانم چون درخوایست کرده بودین همه صحبتام رو جمع کردم تا در یه متن براتون نظر مشورتیمو بذارم
    وگرنه دیگه خیلی از دوستانی که در تاپیک تیبا فعال بودن دیگه فعالیت ندارن و رفنتند....
    محض اینکه درخواستتونو بی جواب نذارم این مطلبو براتون نوشتم، وگرنه خیلی وقته دیگه در اینجا مطلبی عنوان نکردم که الان هم فقط به احترام شما و پیامتون همه حرفام رو جمع بندی کردم و براتون نوشتم.
    امیدوارم بتونه بهتون کمک کنه....
    موفق باشید...
    خدانگهدار
    نوید جان بابت توضیحات کاملت خیلی خیلی ممنون...
    راستی مدل sx دوگانه سوزه یه نه؟؟؟؟؟؟

12. این کاربر از fire-boy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2011

پيش فرض

سلام
    ماشین بدنیست ولی قیافش خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی زشته

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

12 ممنون

دوست عزیز آخه به نظرتون چجوری تیبای 80 اسبی تو کشش پژو رو میزنه و تو شتاب پژو انگشت کوچیکشم نمیشه ؟! شتاب تیبا در بهترین حالت بالای 15 ثانیه هست ... لطفا بی طرفانه قضاوت کنید اینجوری که شما گفتید تیبا بنز و بی ام و رو هم میذاره تو جیبش
    دوست عزیز چه تکنولوژی امسال باشه یا تکنولوژی 30 سال پیش به هر حال گشتاور و قدرتش از تیبا بیشتره !
    ضمن اینکه تیبا هم همچین تکنولوژی جدیدی نداره و اگه بخوایم از نظر حجم موتور و قدرت با 405 مقایسش کنیم بازم 405 بهینه تره !
    در کل قصدم مقایسه نبود . ولی خوب بعضی وقتا دوستان عزیز یه حرفایی میزنن آدم اینجوری میشه =>
    عرض کردم این نظر رو با لحاظ اینکه در آن واحد هم پژو داشتم و هم تیبا رو تحویل گرفتم حداقل این 2 خودرو دم دستم بودن و هستن.
    برای من همچین پارامتری نیست که بخوام تیبا رو ببرم بالا یا همچین پدرکشتگی با پژو ندارم که اونو بیارم پایین.
    چون جفتشون ماشین خودم بودن.مدت زیادی هردو رو با هم استفاده میکنم دم دستم بودن و خیلی مقایسه برام راحت بود ...
    پژو ماشین امروز من نیست و امروز هم نشناختمش ...ماشینی بود که قبل اینکه تیبا رو تحویل بگیرم اگه مصرفش فقط اذیت نمیکرد عمرا صدسال سیاه هم نمیرفتم برا ثبت نام تو سایپا....
    اینوگفتم که بدونین رو ماشینای ایرانخودرو حساب خوبی باز میکردم...
    اصلا هم انتظار نداشتم تیبا در حد و اندازه های پژو باشه...
    این صحبتایی که مطرح کردم فقط و فقط از روی مقایسه بدست آوردم ...
    ا
    دوستان من آقا نوید و میشناسم توی تاپیک تیبا حضور پر رنگی داشتند...
    این صحبت هایی که دوستان در مخالفت نوید جان گفتند باید بگم واقعا ایشون قبلا 405 داشته اگه هم باور نمیکنین یه سر به تاپیک تبیا بزنید از مقایسه های بسیار دقیقی که با تیبا داشته و این در اکثر پست های ایشون معلومه...
    نوید جان واقعا ممنونم که وقت میذاری و اینجوری جواب خودت رو به صورت کامل و مشروح میگی .
    چون ما هم میخوایم 12000000 میلیون پول رو براش هزینه کنیم باید آدم با اطمینان خرید کنه...
    بازم میگم نوید جان واقعا بابت توجهت ممنون...
    ایشاالله از تیبات خیر ببینی...

15. این کاربر از fire-boy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2011

پيش فرض

fire-boy تیبا دوگانه سوز نیست و البته فعلا نیست.به نظر من که ماشینای دوگانه سوزی که موتورشون پایه بنزینه و گازو به زور بهشون میخورونن ماشینو داغون میکنن.خیلی برا سیلندر مشکل درست میکنن.ماشینتم اصلا کشش نداره.
    تیبا خیلی مصرفش عالی بود و منکه ازش راضی بودم چه تو شهر وچه تو سفر..ماشینایی رو گازسوز میکنن که یا مصرفشون خیلی بالاست و دیگه میزنی به سیم آخر و برات مهم نیست چه بلایی سر ماشینت میاد...مگه اینکه موتور پایه گاز باشه...
    حرفای نوید هم کاملا درست هست و من هم همین مواردو که گفت بهشون رسیدم .
    ماشینش واقعا نرم و پر شتاب و کم مصرف و جاداره.ولی همین بی دقتیا که مطرح کرد بعضی اوقات هنوز توشون دیده میشه.همین کاپوت جلو ماشین من روز اول باز نمیشد و قفلش مشکل داشت .یا درای عقب مثل جلو نرم نبودن که رگلاژ نبود اصلا..یا مثلا شیشه وقتی میبستم درو صدا میداد که بعدا یکی از بچه های تاپیک گفت بست نگهدارنده شیشه بالابر شوله که همونو منم بردم نمایندگی برام سفتش کردن درست شد.در کل همه اینا موارد جزئی هستن ولی خوب اگه دقت کنن راحت میشه اصلا وجود نداشته باشن...
    بچه های تاپیک تیبا همشون رفتن به سایتی و در اونجا تاپیک خیلی خوبی راه انداختن... اونجا حتی بعضیا برا ماشین صندوق پرانم گذاشتن که منم دوست دارم ماشینم اینو داشته باشه ولی هنوز مراجعه نکردم.در کل واقعا به قیمتش خیلی خیلی می ارزه.
    Last edited by ahmad_1390; 13-10-2011 at 20:11.

17. این کاربر از ahmad_1390 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •