تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 58

نام تاپيک: جدال بزرگان: < تحلیل فنی برترین دوربینهای کامپکت 2011 > Sony vs Canon vs Panasonic vs Fujifilm

داره خودمونی میشه مدیر‌سایت's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2011

پيش فرض

من با تیتر مشکل دارم
    پاناسونیک و مخصوصا سونی جزو بزرگان مثل کانن و فوجی در دوربین نیستند و به خاطر برند و کالاهای دیگری که تولید میکنند اقبال عمومی دارند

پروفشنال Hektor's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

نظرات شخصی شما محترمه ولی بهر حال شما به مراجع و مقالات معتبر جهانی این حوزه یعنی عکاسی دیجیتال در هر رده ای مراجعه کنی هیچوقت نمیبینی فقط چند برند قدیمی کنون و فوجی و کداک(که درست معلوم نیست چی بسرش اومده یا داره میاد!) رو کنار هم گذاشته باشن یا با هم مقایسه کنن یا حرف شما رو بزنن.اون دوران گذشته که فقط یاشیکا!! و کنون و زنیط!! و چند مارک خاص بعنوان دوربین ساز مطرح بودن! کما اینکه عنوان تاپیک و مقایسه ها هم اقتباسی از دو تا از مراجع معتبر عکاسیه که لینکهاشون همون اول گذاشته شده و من دراوردی نیست!

برگردیم سر بحث اصلی..
    یکی از نقاط ضعف دیگه ی ارگونوی و طراحی سونی که دیشب میخواستم بنویسم اما بین مطالب مختلف یادم رفت اینه که در صورتی شما کابل USB رو وصلش کرده باشین درب زیر دوربین تا نصفه باز میشه و نمیتونین به کارت حافظه دسترسی پیدا کنین!! عقل طراحان سونی اگه یکم بیشتر بود میتونستن جای پورتهای USB با HDMI رو عوض کنن تا هی مجبور نباشین ضمن شارژ دوربین کابل رو جدا و وصل کنین تا کارت رو بردارین یا سرجاش بذارین که زیاد پیش میاد.

من امشب یک مقایسه ای انجام دادم بین کیفیت فیلمبرداری Full HD سونی HX9V در بالاترین کیفیتش نسبت به فیلمبرداری HD پاناسونیک FZ35 و تفاوت آنچنانی حس نکردم! در حالیکه bitrate فیلمبرداری سونی بین یک و نیم تا دوبرابر پانا بود.از همون اول هم با خودم حس میکردم که انگار این Full HD که در سونی(و یا حتی ممکنه در سایر کامپکنها) باهاش روبرو هستیم نوعی increase Pixel یا بعبارتی بزرگ کردن نرم افزاری همون کیفیت HD سابق هستش نه بیشتر! مثل اینکه شما برین یه فیلم HD رو با یه برنامه ی کانورتور به رزولوشن Full HD تبدیلش کنین! درسته ابعاد فیلم رو بزرگ کردین ولی کیفیت بهبود پیدا نکرده و این همون احساسیه که در فیلمبرداری Full HD سونی حس میکنم! گرچه تأکید میکنم این یه حسه که به شما دست میده و طبعاً واقعیت نداره.اما بدلیل کیفیت نه چندان برتر Full HD این کامپکتها نسبت به HD یک SLR LIke ناشی میشه.
    کیفیت رنگ بی روح تری هم نسبت به فیلمبرداری پانا داشت.کار نداریم که بطور کامل ایندو دوربین در یک کلاس نیستن و FZ35 بهرحال تا حدودی یک کلاس بالاتره.
    البته سرعت عکاسی ایندو دوربین در شرایط مختلف چه تاریکی و با فلاش و چه روز تفاوت کمی و کیفی فاحشی با هم دارن که اصلاً جایی برای عرض اندام سونی نمیذاره. در حالیکه دو سال قبل FZ35 رو بمحض ورود به ایران گرفتم 495 و الان قطعاً حدود 300 باید قیمت داشته باشه در حالیکه همین حالا HX9V قیمتش 520 هست!!
    در مجموع حس میکنم جز جمع و جورتر بودن HX9V چیز دیگه ای نمیشه در اون پیدا کرد که آدمی مثل من رو راضی نگهداره.

امیدوارم هیچکس دیگه ای پیدا نشه این دوربین رو بخره اونم با این قیمت فوق کاذب!
    Last edited by Hektor; 12-10-2011 at 22:24.

3. 5 کاربر از Hektor بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه مدیر‌سایت's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2011

پيش فرض

دوست عزیز من حرف از یاشیکا و زنیت کداک و... نزدم

الانم میگم تفاوت کیفیت با فاصله نجومی مدلهای هم رده و هم قیمت برخی مدلهای دوربینهایی مثل کانن نیکون و فوجی کاملا محسوسه مخصوصا اگر گرافیست یا حداقل فوتوشاپیست حرفه ای باشید و هرگز سراغ برندی مثل سونی یا پاناسونیک نخواهید رفت از این جهت میگتم اینها جزو بزرگان عرصه دوربین نیستند.همین

نقدهای شما هم کاملا محترم

5. این کاربر از مدیر‌سایت بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

vvc

پروفشنال Hektor's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

دوست عزیز من حرف از یاشیکا و زنیت کداک و... نزدم

الانم میگم تفاوت کیفیت با فاصله نجومی مدلهای هم رده و هم قیمت برخی مدلهای دوربینهایی مثل کانن نیکون و فوجی کاملا محسوسه مخصوصا اگر گرافیست یا حداقل فوتوشاپیست حرفه ای باشید و هرگز سراغ برندی مثل سونی یا پاناسونیک نخواهید رفت از این جهت میگتم اینها جزو بزرگان عرصه دوربین نیستند.همین

نقدهای شما هم کاملا محترم
    نظر شما اشتباهه دوست من.
    اولاً اون Review های پستهای 1و 2 رو من ننوشتم بلکه برای بار دومه که بشما میگم:مراجع معتبر عکاسی تهیه کردن! البته باید معذرت بخوام از محضر شما که اسم از مراجع آوردم چون باید همون اول تبلیغ یکی دو تتا برند مورد نظر شما رو میکردیم.مراجع سیخی چنده؟ نه؟(اخلاق همیشگی ما ایرانیها که هیچ مرجعی رو قبول نداریم و حرف فقط حرف خودمونه!)
    مشخصه شما اصلاً خلاصه ی فارسیش رو که من ترجمه کردم درست نخوندی تا چه برسه بخوای به خود مراجع اصلیش که لینکشون رو گذاشتم بری و عکسها رو با ابعاد بسیار بزرگ(کیفیت اصلی دوربین) ببینی یا توضیحات و شرحهای مفصلتری که در خود مراجع وجود داره رو هم حال نداشتی بری ببینی! من همیشه نظرات کسانی رو قبول میکنم که به مراجع استناد میکنن نه اینکه راحت یه گوشه میشینن و میگن این خوبه اون بده! اینم شد اظهار نظر؟!!

دوماً من موندم این تفاوت نجومی که شما داری اینقدر توی بوق میکنی و از خودت میگی رو چرا در هیچ Review یی که متخصصین تابحال بعد از ساعتها تست و آزمون عملی نوشتن وجود نداره؟ شاید سوادشون کم بوده و باید اول میمومدن پای منبر شما زانو بزنن و بعد از کسب فیض از شما بعدش برن سر آزمونهای عملی شون؟ چرا ما ایرانیها عادت داریم بدون اینکه حتی خودمون دو تا عکس مقایسه ای بگیریم و بذاریم کنار هم و مقایسه کنیم فقط عادت داریم لنگهامون رو روی هم بندازیم و بادی در غبغب کنیم و فقط حرف بزنیم؟ دریغ از 1 ریویو که ما ایرانی جماعت نوشته باشیم یا عرضه ی نوشتنش رو داشته باشیم....
    خواهشاً نظر هم میدین روی هوا نظر اینجور ندین.هم باعث گمراهی خریدار خواهید شد هم همه ی حرفهای خودتون رو حتی اگه بخشیش هم درست باشه بالکل زیر سوال بردین و مخاطبها دیگه به حرفهاتون هیچ اهمیتی نمیدن.
    Last edited by Hektor; 13-10-2011 at 06:05.

7. 2 کاربر از Hektor بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

من واقعاً متأسفم برای سونی و وضعیت طراحیش.
    امروز عصر یک HX9V بقیمت 515 گرفتم.
    من اگه جاي شما بودم با اين مبلغ S95 ميخريدم و از كيفيت بالاي عكس و فيلمش لذت ميبردم اين دوربين با ديافراگم بسيار باز 2 عكسهاي با نور خوب و بوكه ي زيبا داره. منتظرم نسخه جديد اين دوربين S100 وارد بازار شه تا بخرمش واقعا در كنار SLR هميشه يه دوربين جموجور با كيفيت لازمه...

9. این کاربر از toolhelp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

vvc

پروفشنال mous3030's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

اقا واقعا مرسی منم میخواستم سونی بگیرم با اون چیزائی که شما گفتین بد جوری ضد حال میشد . ولی ای کاش در مورد عکسبرداری سه بعدی و پانورما 360 درجه اش هم مطلبی میذاشتین یا در تاریکی هم یه مقایسه ای از نظر فیلم و عکسبرداری انجام میدادین .

11. این کاربر از mous3030 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال Hektor's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

اقا واقعا مرسی منم میخواستم سونی بگیرم با اون چیزائی که شما گفتین بد جوری ضد حال میشد . ولی ای کاش در مورد عکسبرداری سه بعدی و پانورما 360 درجه اش هم مطلبی میذاشتین یا در تاریکی هم یه مقایسه ای از نظر فیلم و عکسبرداری انجام میدادین .
    ببینین تصویر برداری پاناراما دیگه توی همه ی دوربینهای این چند ساله به نوعی وجود داره.حتی گوشیهای جدید هم قادر به اینکار هستن!!.اتفاقاً اخیراً مود پانورامای اون رو کامل امتحان کردم بد نبود و تا حدود 300 درجه و ای بسا کمی بیشتر رو پوشش میداد.هر چند در حالت کیفیت بالای پانوراما که دوربین رو باید عمودی توی دست بگیرین(نه بطور معمول که افقی نگه میدارین) حجم عکس خیلی میره بالا طبعاً سرعت پردازش و ذخیره سازی هم شدیداً افزایش پیدا میکنه پس رم خوبی باید روی اون انداخته باشین و بافر خوبی هم باید دوربین داشته باشه.با اینکه رم لکسار اصلی 32 گیگ کلاس 6 جدید انداختم روش که توی بنچمارکی که انجام دادم با رم پاناسونیک اصل 8 گیگ کلاس 10 دو سال قبل برابری میکنه بازم به وضوح دیدم بعضی بخشهای تصویر پانوراما دچار لگ شده بعبارتی حالت روی هم افتادگی تصویر پیش اومده.مود عکاسی 3 بعدی هم داره که بنظر من نکته ی خارق العاده ای نیست که بخواین چندان جذبش شین ولی شیوه ی عکس انداختنش در ظاهر شبیه عکاسی معمولیه.
    البته ناگفته نماند بقول یکی از دوستان متخصص, فناوری سه بعدی که اینقدر در TV ها و.. داره روی اون تبلیغ میشه چیزی جز یک کلاه گشاد سر مشتری نیست..
    Last edited by Hektor; 01-12-2011 at 06:32.

13. این کاربر از Hektor بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال mous3030's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

مرسی تا قبل این پست شما من امروز رفتم یکی از این کامپکتها رو بخرم همون عکس سه بعدی و پانورمائی 360 دچار وسواسم و عدم تصمیم گیری کرد .بهر حال ادم دنبال تنوع و چیزای تازه میگرده ....
    یکی دو مدل هم المپیوس دیدم با قیمت 590 تا 770 که در مقایسه شما نبود .(ادم تا وقتی اطلاع نداره راحت می تونه تصمیم بگیره همین که اطلاعاتش میره بالا ......)
    اگه زوم بالا( برای مناظر طبیعی ،بلندیها ، امتداد دشتها و رود ها و ...)واید بیشتر(کادر طول و عرضی بزرگ) ، عکسبرداری و فیلمبرداری در جاهای تاریک و کم نور ،فیلمبرداری در حین حرکت یا اجسام متحرک، ضبط با کیفیت صدا و بلندی اون در مراسمات ، مورد انتظار باشه کدوم یک بهتر جوابگو هستش

پروفشنال Hektor's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

سایر دوستان متخصص از همون اول توی این تاپیک و دو تا تاپیک مشاوره ی دیگه که زدم گفتن Canon sx230 یا نوع فاقد GPS اون sx220 از هر لحاظ بهتره.ظاهراً GPS دوربینها جواب نمیده نمیدونم جریان چیه که نمیتونه توی ایران به ماهواره متصل شه در حالیکه گوشیها از این لحاظ مشکلی ندارن..
    منم آخرالامر و بعد اثر کردن وسوسه ی خرید سونی بازم به نتیجه ی همون دوستان رسیدم که canon بهتر بوده.
    درباره ی دوربینهای الیمپوس نظری ندارم چون با این برند سر و کار نداشتم اما یه چیزی عجیبه.مثلاً مدل Olympus XZ-1 که سه ماه قبل معرفی و راهی بازار شده با یه نگاه کلی به مشخصاتش میبینین یه کامپکت کاملاً عادی محسوب میشه و توی مشخصاتش هیچ نکته و برتری خاصی وجود نداره با اینحال قیمت 770 تومن رو داره!!!! بعبارتی با این قیمت میشه یه SLR خرید! حتی حسگر CCD 10مگاپیکسلی و زوم 4 برابر و فیلمبرداری HD داره که مسلماً هیچکسی رو ابداً راغب به خریدش نمیکنه حتی اگه از بهترین عدسی ها و حسگرهای دنیا برخوردار باشه!
    ولی مدل Olympus SZ-20 مجهز به حسگر 16.8MP CMOS با زوم اپتیکال 24x رو میشه یک کامپکت عالی دونست هر چند دارای لرزشگیر دیجیتال Sensor-shift هست که معلوم نیست کیفیت عملکردش بهتر از لرزشگیر اپتیکال دوربینهای رقیب باشه و حتماً باید به Review ها مراجعه کرد کما اینکه دیدیم وجود لرزشگیر حسگر در فوجی بعضی اوقات مایه ی انتقاد بود.با همه ی اینها بازم قیمت این دوربین مثل سونی کاذبه.قیمت جهانی اون زیر 400 دلاره در حالیکه توی بازار ما تا 590 هم قیمت گذاری شده.

ضمناً علتی که اسم الیمپوس در این مقایسه نبود اینه که فقط بهترین کامپکتهای GPS دار 2011 مورد مقایسه قرار گرفتن.

16. این کاربر از Hektor بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض gps

سلام
    به عرض دوستان میرسانم امکانات ارتباطی مانند اچ دی ام ای مهمه یا رابط کامپوزیت جد
    جی پی لاس دوربین قرار نیست کاری بکنه مثل رهیابی اول اطلاعات کسب کنید بعد بگید
    این گیرنده برای جیوتگینگ هستش می توانید عکس هایتان را با picasaمرور کنید سپس میفهمید جی پیای یعنی چه

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •