تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 1 از 1

نام تاپيک: نقد و بررسی Desire Z ( از خودم)

آخر فروم باز Punisher_2008's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض نقد و بررسی Desire Z ( از خودم)

سلام..
    داخل این ماه شاید نزدیک به 5. 6 تا گوشی عوض کردم...
    بلاخره تصمیم گرفتم یکم افزایش بودجه بدم و یک چیزی بگیرم که حداقل یکسالی راحت جواب گو باشه.
    معمولا رنج انتخابی گوشی های 350 تا 250 بود.
    گوشی قبلیم GALAXY ACE بود که ازش خیلی راضی بودم ولی فقط 5 6 روز نگه داشتم.
    دلیلشم این بود که بعضی از بازی های HD رو نمیتونست اجرا کنه. ولی 80 70% بازی هارو اجرا میکرد..
    دیروز بعد از مشاوره گرفتن از دوستانم در بخش مشاوره سایت موبایلستان و همینطور تحقیق بین GALAXY SL و Desire Z بلاخره دیروز این گوشی رو با قیمت 430 تومان خریدم..
    خوشبختانه تا الان در اجرا بازی های سنگین اصلا کم نه اورده..
    به خصوص ANGRY BIRDS رو بدون کوچیکترین لگ اجرا میکنه..
    ورژن اندرویدش 2.2 هست ولی به 2.3 قابلیت اپدیت داره.
    خب بریم سراغ بررسی:

مطعلقات گوشی:
    تقریبا مطعلقاتش کامل بود.
    یک مموری 8گیگ- هندسفری-کابل usb- شارژر.. ولی جای سی دی واقعا خالی هست باید باز htc sync رو با حجم 140 mb اونم با این سرعت کم دانلود کنم......
    --------------------------------------------------------------------
    ال سی دی:
    ال سی دی این گوشی از نوع S-LCD هست با رزولیشن WVGA و سایز 3.7 اینچ توانایی نشان دادن 16 میلیون رنگ رو داره.
    کیفیت ال سی دی بالایی داره شفافیت و وضوح ال سی دی خیلی علی هست..
    وجود شیشه ضد خش Gorilla باعث میشه خیالتون از بابت ال سی دی راحت باشه.
    سنسور تنظیم کننده نور که نور ال سی دی رو به طور خودکار تنظیم میکنه برای صفحه جویی در مصرف باطری.. البته میتونید خودتون هم به طور دستی اینکار رو کنید.
    سنسور خاموش کردن ال سی دی موقع مکالمه و موجود است
    همینطور پشتیبانی از مولتی تاچ از دیگر قابلیت هاش هست.
    تاچ این گوشی خازنی هست. حساسیتش فوق العاده هست به جرات میتونم بگم بهترین تاچ خازنی بود که تا الان داشته بودم...
    ----------------------------------------------------------------------
    دوربین:
    این گوشی مجهز به یک دوربین 5 مگاپیکسلی همراه با فوکوس خودکار و تشخیص لبخند و چهره هست فلش LED هم برای محیط های تاریک هست.
    کیفیت عکساش خوبه ولی در حد عالی نیست.. در میحیط های تاریک کمتر از 3. 4متر فلش کارایی خوبی داره..
    به نظر من عکس های با فلش در ace کیفیت بیشتری رو داشت. در کل کیفیت عکساسیش خیلی خوبه.

فیلم برداری این گوشی در وضوح 720p یعنی HD هست و با سرعت 25 فرم در ثانیه صورت میگیره..
    با اپدیت هم به 30 فرم میرسه.
    از فلش LED موقع فیلم برداری میشه کمک گرفت.
    کیفیت فیلم برداری این گوشی عالیه..
    --------------------------------------------------------------------
    موزیک و ویدیو

موزیک پلیر این گوشی فرمت های رایج رو ساپورت میکنه... موزیک پلیر htc واقعا زیباترین موزیک پلیر هست .
    از لحاظ صدا بلندیش به galaxy ace نمیرسه در کل از لحاظ بلندی صداش متوسط هست ولی کیفیت خیلی خوبی داره..
    صداش در هنسفری راضی کننده هست
    نمیدونم چرا htc صدای گوشی هاشو زیاد ت.جه نداره وقتی desire hd داشتم هم صداش خیلی کم بود. ولی حداقل باز در این گوشی بهبود بخشیده و راضی کننده شده.. یا بهتر بگم قابل تحمل.
    ویدیو پلیر این گوشی قابلیت بالایی داره فرمت های DVIX هم میخونه و فیلم های HD رو تا رزولیشن 720P رو به راحتی نشون میده . البته همینطور هم انتظار میرفت چون فیلم برداری خود این گوشی HD و 720P هست..
    چند فیلم HD رو با حجم 700MB و 900MB رو با راحتی پخش میکنه.. وضوح بیشتر از 720P رو ساپورت نمیکنه..
    --------------------------------------------------------------
    سیستم عامل و سخت افزار

سیستم عامل این گوشی هانطور که میدونید اندروید هست ورژن 2.2 که توسط HTC تا 2.3 براش عرضه شده
    میتونید اپدیت کنید.
    رابطه کاربری HTC SENS که دیگه حرف نداره به نظر من نسبت به Touch wiz که خیلی بهتر و زیباتر هست..
    وقتی گوشی رو روشن می کنید هیچ فایل منیجری وجود نداره.. از یک گوشی دیگه براش بولوتوث کردم..
    توسط کوکر ها هم به خوبی ساپورت میشه تا رام 2.3.4 هم براش امده و Bootloader هم انلاک شده.. یعنی به راحتی رام های کاستوم رو میتونید نصب کنید.
    یکی از قابلیت های عالی این گوشی داشتن 1.5 گیگ حافظه داخلی هست.. برای اندروید فاکترو مهمی هست چون فایل های deta نرم افزار و بازی در حافظه داخلی نگه داری میشد. در GALAXY ACE به دلیل کمبودن حافظه داخلی مجبور بودیم پارتیشن بندی و... کنیم.
    . یک مموری 8گیگ هم همراه گوشی بود و تا 32 گیگ ساپورت میکنه.
    مشخصات سخت افزار این گوشی:
    800 MHz Scorpion processor, Adreno 205 GPU, Qualcomm MSM 7230 chipset
    512 MB RAM

هامانطور که میبینید سی پی یو این گوشی از نوع scorpion هست . و اگه توجه کرده باشین گوشی هایی که این نوع سی پی یو رو دارند فرکانسشون در واقعا 1ghz هست. در سایت and roid از یکی از کوکر های ایرانی در این مورد سوال کردم یعنی اقا بهراد حتما رام های ایشون رو دیدن.. ایشون گفتند : در واقع سی پی یو این گوشی توسط خود شرکت در این گوشی under شده به 800.. یعنی فرکانس واقعا این سی پی یو 1GHZ هست یعنی در واقعا فرکانس واقعا این نوع سی پی یو 1GHZ هست. و تا الان سی پی یو این گوشی قابلیت اورکلاک تا 1.8ghz رو داره!!! ولی کمی خطرناک هست.. و کمی ناپایدار میشه.
    ولی تا 1.5ghz رو به راحتی میتونید با نصب رام سیانوژن اورکلاک کنید کاملا و 100% پایدار هست و اصلا به گوشی فشار نمیاد! فقط مصرف باطری بیشتر میشه.
    ولی خب بنده فعلا روی گوشی از هامون رام 2.2 استفاده میکنم و فرکانس سی پی یو 803mhz زده..
    بازی های زیادی رو تست کردم به راحتی اجرا میشه بدون کوچیکترین گیری.. به خصوص angry birds که در ace کمی لگ میزد در این گوشی اصلا از لگ خبری نیست.. در صورتی که در ACE در بعضی از مراحل کمی لگ رو داشت.
    چیپ گرافیکی این گوشی خوشبختانه Adreno 205 GPU هست...
    و خوشبختانه هانطور که فکر میکردم این گوشی در اجرا بازی های HD هیچ مشکلی ندارم و کم نمیاره..
    یک چیزه خیلی جالب در مورد این گوشی اینه ک در رام 2.2 رسمی bchmark این گوشی 1500 1600 است.!!!
    ---------------------------------------------------------------------------------
    طراحی و کیفیت ساخت:
    در این گوشی از استیل هم استفاده شده.
    کیفت ساخت خیلی خوبی داره..
    ولی وزن زیادی داره 180 گرم.. واقعا ورزن زیاده..
    البته وجود یک صفحه کلید هم قاعدتا باعث افزایش وزن میشد.
    به نظر من باید htc برای این بخش یک فکری میکرد 180 گرم یکمی زیاده..
    چون اگه وقتی می افته بیشترین ضربه رو دریافت میکنه..
    ولی در کل واقعا طراحی زیبایی داره.
    ---------------------------------------------------------------------------------
    قابلیت های دیگر:
    این گوشی مثل خیلی از گوشی های ارزان و گران قیمت مجهز به GPS و WI-FI و بولوتوث هست..
    سرعت وصل شدن GPS خیلی خوب بود ولی باید قبول کنیم مثل گوشی های NOKIA نمیشه..
    یکی از قابلیت های عالی این گوشی وجود صفحه کلید هست...
    و بنده یکی از دلایل خریدم همین صفحه کلید بود چون زیاد چت و وبگردی میکنم واقعا برام کاربرد داره..
    صفحه کلید حقیقی این گوشی عالی هست واقعا تایپ باهاش خیلی راحت هست. البته ال سی دی خود این گوشی هم سایز مناسبی داره و تایپ با صفحه کلید مجازی هم کار اسونیه..
    ولی اینطور که بهنظر میاد کشوی صفحه کلید گوشی طوری هست که بعد از مدتی شاید کمی لق بزنه..
    ولی واسه من که تا الان خوبه....
    -------------------------------------------------------
    باطری:
    باطری این گوشی برعکس گوشی desire hd که داشتم .خیلی خیلی بهتر هست...
    اون رو روزی 2 بار شارژ میزدم.. البته در Z فرکانس سی پی یو UNDER شده و ال سی دی کوچیکتره در نتیجه باطری بیشتری نگه میداره. از دیروز که خریدم شارژش کردم تا الان هنوز باطری داره..
    ------------------------------------------------------------------
    Last edited by Punisher_2008; 23-09-2011 at 10:28.

2. 4 کاربر از Punisher_2008 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •