سلام و خسته نباشید.

راستش اینطور بگم که هیچ اطلاعاتی در مورد پرینتر ندارم (به جز این چند ساعتی که دارم سایت ها و فروم های مختلف رو مطالعه میکنم در مورد پرینتر)

خب اول بهتره اولویت های خودم رو در مورد چیزی که میخوام بگم تا کار برای مشاوره و راهنمایی از شما عزیزان راحت تر بشه

موارد استفاده من:

• پرینت گلاسه یا نیم گلاسه رنگی برای کاور های بازی و نرم افزار
  • گاهی پرینت پروژه های دانشگاهی و یا مطالب جالب متنی داخل اینترنت (که احتمالا ماهی یک بار اتفاق بیفته)
  • در صورت امکان چاپ بر روی Dvd یا Cd
  • برند و مدلی که میخوام خریداری کنم ، از نظر تامین و نگهداری هزینه هنگفتی رو برام به وجود نیاره (از دشواری تعویض کارتریج/تونر گرفته تا قیمت کارتریج /تونر و غیره)
تا اینجا اینطور که متوجه شدم جوهر افشان ها کارشون توی تصاویر بهتره و کیفیت بهتری دارن و لیزری ها هم کارشون توی متون بهتره.
و البته حداکثر میخوام 500 تومان واسه پرینتر خرج کنم ولی اگه بین 200 تا 300 باشه خیلی بهتره

سوال های بنده:

1. بین جوهر افشان و لیزری بدون جبهه گیری و به طور منطقی و با توجه به نیاز های من کدوم بهتره؟
  2. بعد از انتخاب جوهر افشان یا لیزری ، کدوم برند خوب هستش؟ hp یا canon و دلیل انتخاب هم همون دلایل شماره 1 باشه.
  3. بعد از انتخاب برند ، چه مدلی رو پیشنهاد میکنید؟
  4. کارتریج یا تونر معمولا چقدر داوم میارن؟ و آیا اون مقدار صفحه ای که رو جعبه نوشته ، حداقل هست یا حداکثر؟
  5. تعداد کارتریجی که برای هر پرینتر نوشته شده یعنی چی؟ مثلا یه پرینتر 5 کارتریج داره اما یکی 2 تا.

پیشاپیش از توضیحات و راهنماییتون کمال تشکر رو دارم