تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 2 از 2

نام تاپيک: نقد GALAXY ACE و مقایسه به C6-01(از خودم)

آخر فروم باز Punisher_2008's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض نقد GALAXY ACE و مقایسه به C6-01(از خودم)

سلام..
    خب از دیشب تا الان کلی با گوشی ور رفتم..
    بزارید یک نقد از خودم بزارم در همین حین نقد با گوشی قبلیم C6-01 هم این گوشیو رو ماقیسه میکنم.

ال سی دی:
    خب ال سی دی این گوشی خشوبختانه سایزش 3.5 اینچ هست که باعث میشه وبگردی و چت باهاش راحت باشه
    به خصوص تایپ کردن..
    رزولیشن گوشی HVGA یا 320 480 هست این رزولیشن یکمی برای 3.5 اینچ کوچیک هست . ولی تا 16 میلیون رنگ رو نشون میده..
    هامنطور که گفتم HVGA یکمی برای 3.5 اینچ کوچیک هست . کیفیت ال سی دیش خیلی خوبه ولی عالی نیست.. میتونست بهتر باشه. ولی در کل رضایت بخش هست و مشکلی ایجاد نمیکنه. زیر نور خورشید هم در حد متوسط هست.
    شیشه روی ال سی دی هم ضد خش هست.
    قابلیت مولتی تاچ هم داره.
    تاچ گوشی حساسیست خیلی بالایی داره..

نسبت به گوشی قبلیم که C6-01 بود و ال سی دی AMOLED با سایز 3.2 اینچ داشت و رزولیشن 640 360 داشت این گوشی کیفیت کمتری داره... کیفیت ال سی دی C6-01 واقعا عالی بود!!!! البته سایز کوچک ال سی دی C6-01 هم کوچیکتر بود و باعث تراکم پیکسل بیشتری میشد و از نظر رزولیشن هم بالاتر بود.
    کیفیت ال سی دی ACE به C7 نزدیک هست ولی بازم به C7 نمیرسه چون AMOLED هست و رزولیشن بیشتری رو داره ولی خیلی به C7 نزدیک بود..
    در کل از لحاظ ال سی دی مشکلی پیدا نمیکنید..
    -------------------------------------------------------------------------------------------
    موزیک و ویدیو

صدای این گوشی کیفیت خیلی خوبی داره ولی خیلی بلند نیست. بلندیش متوسط هست.
    در هندسفری صداش بلند هست.
    در کل از لحاظ صدای میشه نمره خوبی رو بهش داد. خیلی موقع گوش دادن به موزیک یا ویدیو
    احساس کمی صدا نمیکنید..
    ولی C6-01 صدای بلندتری و با کیفیتری نسبت به این گوشی داشت. البته کاملا واضح هست چون اسپیکر C6-01 هم بزرگتر هست..

از لحاظ ویدیوی این گوشی فرمت های رایج رو میخونه مثل MP4.3GP و برای دیگر فرمت ها باید از برنامه های کمک گرفت .
    مثلا برای اجرا DVIX با نصب یک ROCK PLAYER به راحتی یک کیلیپ رو با فرمت DVIX پشتیبانی میکنه..
    در اندروید 2.2 به دلیل داشت وضوح و فرم پایین فیلم برداری کمی با کیلیپ های بیشتر از رزولیشن گوشی مشکل داشت.
    ولی با اپدیت به 2.3 و تبدیل فیلم برداری از وضوح QVGA 240 320 و با سرعت 15فرم به وضوح VGA , و 30 فرم خیلی از لحاظ ویدیو قدرت گوشی بهتر شد. ویدیو های بیشتر از زرولیشن گوشی رو الان راحت پخش میکنه..

ولی C6-01 چون خودش فیلم برداریش HD بود قدرت خیلی زیادی در پخش ویدیو ها داشت...
    فرمت های DIVX .MKV رو به طور پیشفرض پخش میکرد حتی با پخش فیلم ها با کیفیت HD , حجم بالا هم مشکلی نداشت..
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    دوربین:
    دوربین این گوشی واقعا کیفیت بالای داره..
    دوربین ACE یک دوربین 5 مگاپیکسلی با فوکوس خودکار. تشخیص چهره و لبخند و فلش LED هست.
    کیفیت عکساش واقعا خیلی خوبه و جز بهترین 5 مگاپیکسلی ها هست.. فلی LED در فاصله نزدیک کاراریی خوبی داره.
    و نور نسبتا زیادی رو رو تولید میکنه.

فیلم برداری این گوشی در اندروید 2.2 واقعا خیلی ضعیف بود.. فیلم برداری در وضوح QVGA یعنی 240 320 و با 15 فرم در ثانیه.
    واقعا نا امید کننده بود. در 2.2 به دلیل فیلم برداری ضعیف باعث ضعیف عمل کردن در پخش ویدیو ها هم شده بود.
    در 2.3 فیلم برداری به VGA تغیر کرد و سرعت فرم رو به 30 فرم بر ثانیه افزایش دادند که واقعا بروز رسانی خیلی خوبی بود..
    هرچند بازم به فیلم برداری C6-01 که 720P یا HD هست نمیرسه ولی کیفیت خوبی رو ارائه میکنه به خصوص که 30 فرم شده..
    در ضمن پخش ویدیو ها خیلی بهتر شده به خصوص در پخش ویدیو ها با فرم بالا و بیشتر از رزولیشن خود گوشی در 2.2 واقعا مشکل داشت در 2.3 خیلی خوب شده..

ولی هانطور که گفتم فیلم برداری C6-01 با 720P و با 25 فرم بر ثانیه انجام میشد. و کیفیت فوق العاده ای داشت....
    در ضمن وضوح دوربین هم 8 مگاپیکسل بود..
    ولی فاقد فوکوس خودکار بود عکساش در فواصل معملی واقعا عالی بود.. ولی در فاصله نزدیک به دلیل نداشتن فوکوس ضعیف عمل میکرد.

----------------------------------------------------------
    باطری

از لحاظ باطری این گوشی باطری خوبی داره. البته با داشتن اندروید نباید زیاد از باطری انتظار داشت..
    دشب شارژ فول کردم خیلی زیاد باهاش کار کردم تا الان حدود 40% شارژ داره..
    به نظر من از لحاظ باطری مثل c6-01 هست
    ----------------------------------------------------------
    سخت افزار و سرعت
    سرعت کلی گوشی بالاست چون از سی پی یو 800mhz استفاده میکنه...
    مقدار رم 278mb هم کمک زیادی به این گوشی میکنه.
    خوده سیستم عامل اندروید هم سرعت زیادی داره..
    ولی در باز کردم گالری و مرور بر عکس ها بهنظر من c6-01 کمی سرعت بیشتری داشت.
    البته گالری ace 3 بعدی هست و c6-01 کاملا ساده...
    البته بعد از اپدیت Ace به 2.3 سرعت گالریش خیلی بهبود پیدا کرد و مثل c6-01 شد...

سرعت گردش در منو و.. تفاوت خاصی نداره به c6-01 شاید .
    از لحاظ فرکانس سی پی یو . سی پی یو ace با فرکانس 800mhz هست و c6-01 با سی پی یو 668mhz .
    از این سخت افزار بهره میگیره:
    800MHz ARM 11 processor, Adreno 200 GPU, Qualcomm MSM7227 chipset

C6-01 از این سخت افزار:
    680MHz ARM 11 processor, Broadcom BCM2727 GPU

میزان رم هم برای ace حدود 278mb هست و برای c6-01 حدود 256 mb . ولی وقتی روشن میکنید همین حدود 140 150 یا گاهی بیشتر برای کاربر است.. ( ace تا 180 و گاهی 200 برای کاربر قرار میده)
    البته نرم افزار های سیمبین کلا زیاد رم رو اشغال نمیکنند..
    در اندروید فضای رم خیلی الکی اشغال میشه و شما باید با تسک منیجر کلر کنید.

هر دو گوشی چیپ گرافیکی دارند.
    در اجرا بازی ها به نظر من c6-01 بهتر عمل میکنه..
    در مقایسه بازی angry birds کلا در سیمبین سرعت این بازی بیشتر هست و روانتر اجرا میشه..
    بازی hero of sperta مثل هم بود فرقی نداشتند ولی به دلیل کفیت بیشتر ال سی دی c6-01 وضوح بهتری داشت.
    اسفالت 6 در c6-01 اجرا میشه ولی در Ace اصلا اجرا نمیشه.
    اسفالت 5 در ace روانتر از c6-01 اجرا شد.
    بازی avatar در هر دو گوشی مثل هم اجرا شد.
    gtc racing هم در هر دو گوشی مثل هم اجرا شد.( به دلیل کیفیت بیشتر ال سی دی c6-01 کمی شفافیت بیشتری داشت)

در بازی چیپ گرافیکی خیلی تاثیر داره و حرف اول رو میزنه چیپ گرافیکی این دو گوشی متفاوت هست

------------------------------------------------
    کیفیت ساخت
    ace کیفیت ساخت خیلی خوبی داره به خصوص پشت گوشی خوشگل ساخته شده .
    گوشی خیلی سبک هست..

ولی c6-01 پشتش از استیل هست و ورزن زیادی رو داشت و نسبتبه ace کوچیکتر بود ولی خیلی کلفتر بود..

کلا از لحاظ کیفیت هردو کیفیت بالایی دارند. از ظاهری هم سلیقه ای هست.

خشبختانه اون نرم افزار و بازی هایی که روی GIO نصب و اجرا نمیشد و ویا مشکل داشت روی این گوشی
    به راحتی اجرا و کار کرد
    اگه مثل GIO میکرد همین فردا ردش میکردم..

2. 11 کاربر از Punisher_2008 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز reza2pars's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

در مورد سرعت اینتدنت چی؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •