تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 4 از 4

نام تاپيک: Normal mapping / Displacement / Ambient Occlusion / DuDv Map /Specular

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض Normal mapping / Displacement / Ambient Occlusion / DuDv Map /Specular

درود بر شما عزیزان
    من یه سوال توی یه تاپیک پرسیدم دوستان ما رو لایق ندونستن که جواب بدن یا اون قدر ساده بوده که ولش کردن و من برای اینکه بفهمم این ها چین توی سایتها و کتاب ها گشتم تا اینها رو پیدا کردم خودم ترجمه کردم و فکر نکنم مشکلی داشته باشه هم از نظر ترجمه هم از نظر گرافیکی و مفهومی و اگر هم مشکل داشت ببخشین

Normal mapping
    اسم دیگه ی این گزینه Dot3 bump mapping هست
    این گزینه برای جلع کردن نور ها برای برامدگی و تورفتگی و دندونه بودن هست که از استفاده از پلیگن های اضافی توی مدل برای ساخت اون جلو گیری می کنه
    معمولا نرمال مپینگ از عکس rgb ساخته میشه که برابر هست با مختصات x ,y ,z جزییات سطح اون جسم (مختصات x ,y,z اون ابجکت رو بهتر نشون میده که این خودش باعث بالا رفتن جزییات هست )
    این کار بیشتر برای بالا بردن جزییات و ظاهر یه مدل لو پلی هست
    این عکس رو به قسمت بامپ متریالتون بدین تا کار کردنش رو ببینید این عکس برعکس بامپ سیاه و سفید نیست بلکه رنگی و ابی هست
    این همین طوری که می دونید به قولی بامپه ولی قدرتش بسیار بالاست و توی گزینه ی bump بجای اینکه خود بامپ رو بهش بدین none رو می زنیم normal bump رو انتخاب می کنیم

Displacement
    خب کار این اینکه بجای اینکه شما جابجایی و فرو رفتگی و اینها رو خودتون بصورت مش و پلی بسازین خودش در هنگام رندر می سازه و توی رندر نشون می ده این هم مثل نرمال مپ می مونه ولی فقط سیاه و سفید هست که سیاه پایین و سفید بالا

Ambient Occlusion
    این یکی از تکنیک های منتال ری هست که شما می تونید باهاش بطور غیر مستقیم نورهای فضا رو ایجاد کنی یعنی جسمتون نور داشته باشه نه اینکه نور داشته باشه فقط سایه رو ایجاد می کنه که باعث زیبایی کار می شه مثل شکل
    توی شکل نه نور هست نه معلومه که متریال ها نور دارند ولی متریال ها نور رو تامین می کنند

DuDv Map
    این یه راه ساده برای استفاده از یه تکسچر برای کج کرده پیکسل یه تکسچر دیگست مثال : مثلا بخار گرمای بالای اب داغ یا کتری رو بسازی یا موج دار کردن چیزی که زیر ابه یا موج دار کردن شیشه ی لیوان که دیدن جسم پشتش مشکل بشه
    یه ویدیو برای بهتر فهمیدن این متریال :
    decadeengine.blogspot.com/2007/09/gpu-rendered-water.html

Specular
    این برای شفاش کردن نقطه ای از جسم هست که جسم رو صيقلي نشون می ده و این گزینه رو برای تامین کردن دید خوب از شکل استفاده می کنند (بتونند که شکل رو بخوبی ببیند )
    این تکسچر رو به قسمت reflect متریالمون می دیم

دوستان پست ندین می خوام توی پست بعدی یه نرم افزار برای اینها معرفی کنم که شما بتونید به راحتی تکسچر اینها رو ایجاد کنید
    Last edited by drp30; 04-09-2011 at 13:02.

2. 8 کاربر از drp30 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

ShaderMap_Pro_v1.3.1_Retail
    توی این نرم افزار شما می تونید یه diffuse رو قرار بدین و Normal mapping / Displacement / Ambient Occlusion / DuDv Map /Specular تحویـــــــل بگیرین خیلی راحت

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

خب من توی عکس چیز هایی که لازم بوده رو توضیح دادم حجم عکس کمی بالاست پس شکیبا باشین

دوستان اگه نظری داشتین یا مطالب من مشکل داشت بگین اصلا ناراحت نمی شم و 100 درصد باید یه مشکلی داشته باشه و این هایی که توضیح دادم رو ترجمه کردم و من در اوردی نیست .

موفق باشین

4. 8 کاربر از drp30 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Sep 2011

پيش فرض

خیلی خوب بود دوست عزیز

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2018

پيش فرض

ویدیو مپینگ روی پل خواجو اصفهان در ایام ولادت امام رضا (ع)

payarasa.com___>ویدیو مپینگ

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •