تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 37

نام تاپيک: آموزش تصویری ساخت یک شبکه خانگی Home Group در ویندوز 7 با یک مودم روتر ADSL باسیم و بی سیم

کـاربـر بـاسـابـقـه hovo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    نصف جهان

پيش فرض آموزش تصویری ساخت یک شبکه خانگی Home Group در ویندوز 7 با یک مودم روتر ADSL باسیم و بی سیم

سلام
    این آموزش خیلی ابتدایی و ساده است برای یک شبکه خانگی(حالا اول همه حمله هاست که آخه این دیگه چیه؟)
    توی این آموزش شما از یک مودم adsl بهره میگیرید که روتر هم هست یعنی به عنوان یک سوییچ هم عمل میکنه...

چند تا توضیح دو روش متداول برای مشتریان خانگی جهت کانکت شدن به اینتر نت هست

PPPoA/PPPoE Bridge Mode
    برای تغییر حالت نوع کانکت شدن باید در explore عدد 192.168.1.1 وارد کنید یوزر نیم و پس ورد admin وارد کنید به تنظیمات پیشرفته بروید و
    در صورتی که مودم در خالتPPPoA/PPPoE باشه یوزر نیم و پس ورد شما روی مودم ذخیره میشه و با روشن شدن مودم اینتر نت وصل خواهد شد
    اما در روش Bridge Mode بعد از روشن شدن مودم برای اتصال به اینتر نت شما باید کانکشن های PPPoE را بسازید
    مزیت روس دوم استفاده از چندین یوزر و پس و به عنوان مثال استفاده از اینتر نت روزانه و شبانه میباشد
    مراحل برای ساخت کانکشن :

اینجا میتوانید پیوزر و پس ورد اکانت روزانه یا شبانه خود را وارد نمایید

حالا وارد Control Panel\Network and Internet\Network Connections بشید

برای راحتی کار می توانید از کانکشن ها روی دسکتاپ هم شورت کات داشته باشید

با کلیک روی کانکشن 1) شما میتوانید به مودم و روتر وصل شوید و با دو باره کلیک کردن رو ی آن این شکل ظاهر میشود
    2)برای قطع ارتباط با مودم
    3)خصوصیات بیشتر مانند ip دستی و .....
    4) جزییات کانکشن فعلی از جمله ip فعلی سیتم شما رو میده و....
    5 و 6 هم همون کانکشن هایی هستند که در حالت Bridge Mode شما نیاز دارید برای کانکت شدن که در بالا روش ساختنشون توضیح داده شد و یه شورت کات ازشون روی دسکتاپ ساخته شد

با کلیک روی آیکن شبکه در کنار ساعت هم شما باید این عکس رو داشته باشید

به Control Panel\All Control Panel Items\HomeGroup بروید
    اگه با این شکل مواجه شدید باید به دسکتاپ برید و روی کانکشن Local Area Connection کلیک کنید تا کارت شبکه شما به مودم وصل شود

ولی اگه شکل زیر را دید مشکلی نیست و میتوانید شبکه خانگی را بسازید
    (در صورتی که به تازگی از یک شبکه خانگی خارج شده باشید یا قبلا ساخته بودید و حالا مجدادا می خواهید بسازید پس از خروج از شبکه خانگی قبلی یک بار سیستم را ریست کنید وگر نه دچار مشکل خواهید شد

1)هر کدام از این تیکها رکه بگذارید بعدا در شبکه به شکل عمومی به نمایش در خواهدآمد البته فقط در شبکه خصوصی خانگی شما

1) برای شما یک HomeGroup ساخته شد.
    2) در این محل به شما یک پسورد داده میشود که اگر شخص دیگری بخواهد وارد شبکه خانگی شما بشود فقط و فقط با داشتن این پسورد میتواند وارد شود(البته قابل تغییر میباشد )

مراحل اتصال به شبکه خانگی از طریق وایرلس نوت بوک
    1)برای اتصال از طریق نوت بوک ابتداروی آیکون شبکه کنار ساعت کلیک کنید
    2)روی نام شبکه بیسیم مودمتان کلیک کنید در اینجا هر نامی که در تنطیمات مودم برای آن انتخاب کرده باشید نمایش داده میشود قبل از کانکت شدن از شما یک پسورد میخواهد شما باید پسورد وایر لس مودم را وارد کنید(این پسورد در تنظیمات ثبت میشود)
    3)بعد از آن که کانکت انجام شد شما به مودم اتصال پیدا خواهد کرد

حالا به Control Panel\All Control Panel Items\Network and Sharing Center بروید
    1)روی این گزینه کلیک کنید
    2) در این مکان شما باید نام نوت بوک خودتان را ببینید
    3،4،5) نام شبکه وایر لس مودم قابل مشاهده است

1) برای اتصال این گزینه را کلیک کنید
    2) در این پنجره همانند همان سیستم اول هر تیکی که بگذارید همان فولدر در شبکه به راحتی قابل مشاهده است

در این پنجره همان پسوردی که در هنگام ساخت شبکه خانگی سیستم برای شما نمایش داد یا هر پسورد دیگری که شما آن را تغییر داده اید(در ادامه نحوه تغییر پسورد آموزش داده خواهد شد) را وارد کنید

تمام شبکه خانگی شما آماده است به راحتی میتوانید فایلهای خود را در شبکه به اشتراک بگزارید

نحوه شیر کردن فولدر و فایل
    گزینه اول از شیر خارج میکند
    گزینه دوم فقط اجازه خواندن به طرف مقابل یا یوزر شبکه را میدهد
    گزینه سوم هم خواندن و هم نوشتن را بر روی فایل در اختیار کاربران شبکه قرار میدهد

برای تغییرات در شبکه خانگی به Control Panel\All Control Panel Items\HomeGroup بروید

برای تغییر پسورد

برای خروج از شبکه خانگی

2. 9 کاربر از hovo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

با درود و خسته نباشید به hovo عزیز به خاطر این پستشون.
    من مبتدی هستم. پس پیشاپیش از برخی سوالات که ممکنه پاسخش مشخص باشه یا کمی گیج کننده عذر می خوام.

من یه پی سی دارم و لب تاب. مودم وایرلس لینکسیس که چهار تا پورت لن داره هم دارم. بدلیل مشکلات فنی از طرف isp نمی تونم از قابلیت ppoe خودکار استفاده کنم و به خاطر همین از حالت دوم (یعنی دستی) استفاده می کنم.
    سوال اول: اینکه اصلا می تونم بدون استفاده از کابل (وایرلس) با لب تابم به اینترنت کانکت بشم و همزمان هم با پی سی کانکت باشم. شنیدم اگر تنظیمات به حالت دستی (حالت دوم) باشه نمیشه همزمان نمیشه کانکت شد.

سوال دوم: می تونم بدون استفاده از کابل بین پی سی و لب تابم شبکه ایجاد کنم - با توجه به مشکل مذکور در بالا.

سوال سوم: و بازم با توجه به مشکلی که گفتم، همزمان میشه از اینترنت به خصوص وایرلس و شبکه به خصوص وایرلس استفاده کرد؟

با تشکر.

4. این کاربر از MAZIARDM بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    نصف جهان

پيش فرض

اول از همه برید سراغ مودمتون روی کارتن یا روی مودم رو بخونید ببینید زده مودم یا زده مودم روتر ( برای شیر کردن داخل شبکه خانگی تا جایی که من میدونم و سواد دارم باید روتر هم باشه - دوستان اگه غیر از این هست بگید این دوستمون گمراه نشه من این قدر یاد گرفتم شاید راهی باشه با مودم عادی ADSL هم بشه فایل شیر کرد...

خوب جواب سوالها
    1)شنیدتون اشتباهه در حالت دوم شما هر چند تا سیستم هم که داشته باشید میتونید همزمان به مودم وصل بشید و روی هر کدوم از سیستمها کانکشن بسازید و وصل بشید من خودم تجربی تا دوتا سیستم رو همزمان وصل داشتم
    2) اگه مودموتن روتر هم باشه بله مراحل بالا رو یک به یک انجام بدید
    3)بازم بله من شخصا تست کردم شد( البته مودم من 300 مگ هست سری N )

تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

با سلام و صبح به خیر و تشکر ویژه از hovo عزیز که با پاسخ رئشنی دادی. دستت درد نکنه.

درجوابتون بگمکه:بلخ، مودمم linksys 120n هستش و روتر هم هست. روی کارتنش نوشته : linksys wireless-N Home Adsl2+ Modem Router .
    دیروز امتحان کردم و حرف شما کاملا صحیح هستش همزمان با پی سی ام که با کابل به مودم وصله و لب تابم که با وایرلس وصله وصل شدم و کانکت شد. ممنون از راهنماییتون. امیدوارم بازم بتونم ازراهنماییتون بهره بگیرم. چون واقعا در این زمینه مبتدی مبتدی ام.

7. این کاربر از MAZIARDM بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

با سلام مجدد و تشکر دوباره به خاطر راهنماییتون.
    سوالامو در مورد ابهاماتم پرسیدم ولی حالا می خوام پی سی و لب تابم رو به هم شبکه کنم و بتونم دسترسی کامل به اطلاعاتم داشته باشم. از طریق کابل کراس که یک سرش می خوره به کارت شبکه پی سی و سر دیگه به لب تاب بلدم. اما می خوام همونطور که شما توضیح دادید از طریق وایرلس اینکارو بکنم.

مودمم linksys vag 12n هستش. روی پی سی ام xp 64bit نصب هستش و روی لب تابم 7 home premium نصبه. می بایست چی کار کنم و چه مراحلی رو برم. شما در بالا توضیح دادید ولی خب دوتا سیستم عامل در توضیحات شما سون هستش. درصورتی که یک از سیستم های من ایکس پی هستش. می دونم شاید شما و دوستان بگید که اگه سرچ کنی به نتایجی میرسی ولی باورکنید دو روزه پاشم. به هر حال نشده. حتی جاهای مختلفم پیغام گذاشتم ولی جوابی نیومد. امیدوارم شما هم با حسن نیتی که دارید بتونید منو راهنمایی کنید. به هر حال منتظر پاسخ شما هستم. با تشکر بسیار از شما

9. این کاربر از MAZIARDM بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    نصف جهان

پيش فرض

خوب راستش من اصلا xp شبکه کار نکردم
    اما یه پیشنهاد دارم
    شما کابل شبکه پی سی از مودم در بیار
    بعد کانکت بشو به مودم با وایر لس
    شبکه خانگی رو روی ویندوز 7 بساز
    و بعد کابل شبکه رو وصل کن حالا برو به کنترل پنل
    برو به نت ورک اند شیرینگ
    بگرد دنبال کانکت تو نت ورک و بعد شبکه خانگی که با مودم و نوت بوک ایجاد کردی رو که شناختی بهش کانکت شو فکر کنم این راه حل خوبی باشه هر چند باید بچه های وارد تر توئ نت ورک نظر بدن که با وجود متفاوت بودن ویندوز و بعد نسخه اون امکانش هست یا نه من میگم ویندوز xp تا حالا شبکه نکردم این فرمی که بتونم کمکت کنم این فعلا کمک دم دستی اما بهت قول میدم امشب تا صبح برات سرجچ میکنم شاید بشه حلش کرد

تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    نصف جهان

پيش فرض

مازیار راه حل پیغام خصوصی شد

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

سلام.من مودم روتر asus n10 11n دارم که وایرلسه. این مودم اینترنت رو به اشتراک میذاره ولی فایل ها رو نه.لطفا یکی کمک کنه.من میخوام با گوشی از طریق all share فایل های توی کامپیوترم رو ببینم که نمیتونم.

تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

با سلام و شب خوش و تشکر از hovo که پاسخ دادی و راهنمایی کردی. واقعا ممنون. امتحان می کنم و حتما جواب کارو اطلاع میدم نت اگه به درد کسی خورد استفاده کنه. لطف داری

فکر کنم این راه حل خوبی باشه هر چند باید بچه های وارد تر توئ نت ورک نظر بدن که با وجود متفاوت بودن ویندوز و بعد نسخه اون امکانش هست یا نه من میگم ویندوز xp تا حالا شبکه نکردم این فرمی که بتونم کمکت کنم این فعلا کمک دم دستی اما بهت قول میدم امشب تا صبح برات سرجچ میکنم شاید بشه حلش کرد
    واقعا لطف داری. تشکر از زحماتت. در هر صورت لطف داری. شب خوش

14. این کاربر از MAZIARDM بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

با درود دوباره

مازیار راه حل پیغام خصوصی شد
    منظورتو متوجه نشدم. اگه منظورت ایمه که بهم پیغام خصوصی دادی، چک کردم چیزی نیومده تا حالا. به هرحال تشکر ازت. شب خوش

16. این کاربر از MAZIARDM بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •