تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: دلیل دست کم گرفتن دانشگاه آزاد چیست؟

راي دهنده
134. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • هزینه و شهریه بالای دانشگاه آزاد

67 50.00%
  • معتبر نبودن مدرک

40 29.85%
  • سطح علمی پایین دانشگاه و اساتید

40 29.85%
  • ترس از آینده شغلی و استخدام

40 29.85%
  • آسان بودن سطح سوالات کنکور دانشگاه آزاد

45 33.58%
  • مسائل سیاسی و اقدامات صدا وسیما

20 14.93%
  • دیگر موارد(لطفا در پست خود ذکر کنید)

16 11.94%
Multiple Choice Poll.
صفحه 1 از 8 12345 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 76

نام تاپيک: دلیل بی اعتنایی و دست کم گرفتن داوطلبان نسبت به دانشگاه آزاد چیست؟

داره خودمونی میشه MOHSEN_A1371's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض دلیل بی اعتنایی و دست کم گرفتن داوطلبان نسبت به دانشگاه آزاد چیست؟

سلام ببخشید دوباره تاپیک جدید زدم
    دلیلش این بود چون سال قبل یک تاپیک با این موضوع زده بودم و نظرسنجی تاپیک را همون سال قبل اشتباه اضافه کردم و نتیجه کاذب از نظرسنجی اعلام شد.
    امسال با مدیریت صحبت کردم که نظرسنجی را ویرایش کردند ولی چون سیستم فروم با تغییر نظرسنجی مشکل دارع نمیتونه امتیازهای قبلی نظرسنجی را حذف کنه و نتیجه باز هم امسال بالکل بد درمیاد
    به خاطر این نتیجه درست هم امسال از نظرسنجی به دست نمیاد گفتم یک تاپیک جدید بزنم تا نتیحه درست بگیرم.
    یوزرهای محترمی که امسال در تاپیک قبلی نظر دادند میخوام ازشون که پستشان را یک بار دیگه اینجا کپی کنند

با مدیریت صحبت کردم که تاپیک قبلی را قفل کنه
    از مدیریت میخوام اگر براش میشه تاپیک قبل را فقط قفل کنه و پاکش نکنه ولی اگر براش نمیشه تاپیک قبلی را فقط چند روز نگهش داره بعدش پاکش کنه

حتی با مسئولین بالای سایت هم پرسیدم که آقای Babak گفتن نمیشه نظرسنجی را درست کرد

خوب برگردیم به موضوع اصلی تاپیک بیایییید بگوییید و بررسی کنیم و موشکافی کنیم که چرا بعضی افراد در جامعه یا خیلی از کنکوری ها ، این دانشگاه آزاد را دست کم میگیرند و بی اعتنایی میکنند؟
    آیا حق با آن هاست؟
    Last edited by MOHSEN_A1371; 21-08-2011 at 07:33.

2. 2 کاربر از MOHSEN_A1371 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال matin_vv's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

بحث استخدام و اینا که به جز چند جای انگشت شمار که خودشون رو ... (مثل انرژی اتمی یا وزارت نفت) حل شده. جالب اینجاست که یکی از بستگان ما متولی امتحان ورودی یکی از بانکهای خصوصی کشوره، میگه معمولاً رتبه های اول رو دانشگاه آزادیا میارن.

خود من به شخصه هم دولتی تهران درس خوندم هم آزاد تهران، واقعاً تفاوت خاصی ندیدم. هر دو تا استاداشون در یه سطح و خیلی معمولی بودن.

به نظر من یک مشکل مهم اینه که دانشگاه آزاد رفته هر ده کوره ای یه واحد زده و اعتبار خودش و واحدهای مهمش مثل واحدهای تهران، قزوین، نجف آباد اصفهان، علوم تحقیقات شیراز ، مشهد و ... رو خراب کرده.

مسئله دوم این هست که روالی که دانشگاه آژاد داره طی میکنه، آسون کردن ورود به دانشگاه هست. خیلی از دانشگاههای دنیا یه سری پیش شرط معمولی رو برای ورود دانشجوها میگذارند و بعد وقتی دانشجو وارد شد سعی میکنن مطابق استانداردهای خودشون سطحشون رو بالا ببرند. متاسفانه تو مملکت ما بیشتر دانشگاهها حکم قیف وارونه رو دارن، یه عده ممتاز رو جذب میکنن، و بعد طرف میبینه دانشگاه اصلاً اون چیزی که فکر میکنه نیست و از خیلی لحاظ دچار افت میشه.
    من شخصاً از این آسون بودن سطح سوالا دفاع میکنم. بچه هایی که واحدهای درست و حسابی دانشگاه آزاد رفتن، میدونن که واقعاً درس خوندن تو این واحدها چقدر سخته و پوست آدم کنده میشه.
    مثلاً ما دوره فوق لیسانس یه استاد داشتیم که استاد تمام دانشگاه خواجه نصیر بود. نمره های بچه ها توی دانشگاه خواجه نصیر از نمره های بچه های ما بالاتر بود. حالا چرا؟ چون سطح بچه ها پایینتر بود؟ نه! چون طرف یه جورایی میخواست بگه یعنی من خیلی کارم درسته، سطح سوالات امتحانش تو دانشگاه آزاد از سطح سوالاتش تو دانشگاه خواجه نصیر بالاتر بود. این رو که میگم دیدم که میگم! چون نمونه سوالای هر دو دانشگاه رو در یه ترم داشتم و مقایسه کردم.

خیلی بحثای دیگه هم هست که حتماً بقیه دوستان بهش میپردازن. دانشگاه آزاد اگر این انبساط بی حد و حصرش رو کنترل کنه، آینده خوبی داره. اما هنوز سطح خیلی از واحدهاش به حد استاندارد هم نرسیده، از اون طرف بعضی واحدهاش از دانشگاههای معتبر دولتی هم داره جلوتر میزنه. اگه یه معدل بگیریم، هنوز به حد قابل قبول نرسیده...

این رو هم بگم که از نظر سیستم اداری، کارای کاغذبازی و ... دانشگاه آزاد (به استثنای واحدهای شهرستانش) یه فاجعه است. کاری که در یک سوت تو دانشگاه دولتی با اتوماسیون انجام میشه، تو دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز یا جنوب یک هفته طول میکشه!

4. 15 کاربر از matin_vv بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    گودر

پيش فرض

اتفاقا برعکس. دانشجو های دانشگاه آزاد چون خودشون از جامعه ما هستن، فکر می کنن دانشگاه آزاد آسونه و خونه ی خالست. بخاطر همین درس هارو جدی نمی گیرن و فقط به دنبال پاس کردن هستن. و این خودش می شه دلیلی که اساتید هم کم کاری کنن. یعنی اگر دانشجو از استاد بخواد و فعال باشه, استاد هم شروع به کار می کنه. ولی دانشجو هایی که همه چیز براشون مهمه جز درس در نتیجه می شه اون چیزی که الان هستش.

البته در مورد سراسری این مورد هم هم صحت داره. ولی اونجا توی هر گروه ورودی حداقل هستن 10 نفری که واقعا برا درس اومدن و این خودش باعث می شه استاد نتونه ماست مالی کنه بره و همین باعث می شه سطح بچه ها بره بالا.

ناگفته نمونه که توی دانشگاه آزاد هم دانشجو های خوب و درس خون پیدا می شن. نزدیک ترین نمونه به من برادرم هست که داره با معدل 18.86 تو رشته ی کامپیوتر مدرکش رو می گیره. تمام نمرات تخصیصیش بدون استثنا 20 شده و توی عمومی ها کم آورده. سطح دانشگاهش هم پایین نیست. دانشگاهش مرکز استان هست و جزو 5 شهر پر جمعیت کشور.

در آخر به نظر من هیچ تفاوتی بین دانشگاه آزاد و سراسری نیست. همه جا خوب داره بد داره. من خودم دانشگاه سراسری هستم. ولی اون چیزی که فکر می کردم نبود. یه جورهایی زده شدم. توی گروه ورودی ما افراد درس خونش از 70 نفر کلا 5 نفر هستن. پس می بینید که دلیل اصلی به نظر من خود دانشجو ها هستن که سطح دانشگاه رو می برن بالا.

6. 6 کاربر از aliaqua بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز dimah2005's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    پا منقل

پيش فرض

نوشته شده توسط dimah2005
    حالا که درخواست کردی من یه چی بهت بگم به طور کلی در نظر داشته باش

اول اینکه علاقه ات رو پیگیر باش!!
    دوم اینکه کاری به هزینه دانشگاه آزاد نداشته باش که پول 4 سال رو میشه توی سال اول کار پیدا کردن در میاری (اگه به فکر یه سال موندن هستی )
    سوم اینکه دانشگاه آزاد زیاد دانشگاه نیست بیشتر مدرسه هستش مخصوصا اگه شهر خودت بری
    چهارم اینکه چه بری آزاد چه سراسری باس درس بخونی وگرنه تو جفتش ولمعطلی هیچ فرقی هم نداره،

من خودم دانشگاه آزادیم ، نفر اول ورودی ما انقدر پشتکار داره که یه درسو با اینکه با نمره بالا قبول میشه ترمای بعد بازم میره سر کلاساشون تا بیشتر یاد بگیره
    یعنی هدفت رو داشته باشی تو بیابونم باشی تو بدترین دانشگاه ایرانم باشی می تونی خودتو به جایی برسونی که اونی که با هوش بالاش توی بهترین دانشکاهای ایرانم بهش نرسه
    ////*///*////

8. این کاربر از dimah2005 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

اتفاقا برعکس. دانشجو های دانشگاه آزاد چون خودشون از جامعه ما هستن، فکر می کنن دانشگاه آزاد آسونه و خونه ی خالست. بخاطر همین درس هارو جدی نمی گیرن و فقط به دنبال پاس کردن هستن. و این خودش می شه دلیلی که اساتید هم کم کاری کنن. یعنی اگر دانشجو از استاد بخواد و فعال باشه, استاد هم شروع به کار می کنه. ولی دانشجو هایی که همه چیز براشون مهمه جز درس در نتیجه می شه اون چیزی که الان هستش.

البته در مورد سراسری این مورد هم هم صحت داره. ولی اونجا توی هر گروه ورودی حداقل هستن 10 نفری که واقعا برا درس اومدن و این خودش باعث می شه استاد نتونه ماست مالی کنه بره و همین باعث می شه سطح بچه ها بره بالا.

ناگفته نمونه که توی دانشگاه آزاد هم دانشجو های خوب و درس خون پیدا می شن. نزدیک ترین نمونه به من برادرم هست که داره با معدل 18.86 تو رشته ی کامپیوتر مدرکش رو می گیره. تمام نمرات تخصیصیش بدون استثنا 20 شده و توی عمومی ها کم آورده. سطح دانشگاهش هم پایین نیست. دانشگاهش مرکز استان هست و جزو 5 شهر پر جمعیت کشور.

در آخر به نظر من هیچ تفاوتی بین دانشگاه آزاد و سراسری نیست. همه جا خوب داره بد داره. من خودم دانشگاه سراسری هستم. ولی اون چیزی که فکر می کردم نبود. یه جورهایی زده شدم. توی گروه ورودی ما افراد درس خونش از 70 نفر کلا 5 نفر هستن. پس می بینید که دلیل اصلی به نظر من خود دانشجو ها هستن که سطح دانشگاه رو می برن بالا.
    کاملا تایید میشه...

---------- Post added at 12:54 PM ---------- Previous post was at 12:50 PM ----------

درباره رشته های علوم پزشکی خدمتتون عرض کنم که همین چند وقت پیش بود که خانم وزیر بهداشت اومدن و در تلویزیون گفتن که نزدیک دوهزار و هشتصد و خورده ای نفر در شته پزشکی در سال گذشته مشروطی داشتیم .حالا دیگه چه تعداد لب مرزی بودن یا معدلای خیلی پایین آوردن خدا داند....
    لابد همه اینها مال دانشگاه آزادی بودن؟؟؟؟!!!!!!
    ببینید تو دانشگاه دولتی هم درس نخون تا دلتون بخواد داریم.اصلا آدمایی من دیدم که برای کنکورشون زحمت ریادی کشیدن و دولتی قبول شدن ولی وارد دانشگاه که میشن اصلا نمیخونن.
    در کل به نظر من فرقی بین دانشگاه آزاد و دولتی به هیچ وجه نیست. خود بچه های دولتی مخصوصا اونایی درس نمیخونن اینو قبول ندارن ولی خودشونم خوب میدونن که واقعا فرقی نداره و فقط میخوان کلاس بزارن.
    اگر هم از نظر کار و درآمد مدنظر داشته باشین باید عرض کنم که فقط و فقط باید پارتی داشته باشین.
    Last edited by F A R I D; 21-08-2011 at 12:06.

10. 5 کاربر از F A R I D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز hojjatinho's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    نزدیکی های کویر

پيش فرض

سلام
    البته نمی خوام دانشگاه ازاد رو دست کم بگیرم ولی ...
    دوستان یک نکته ای که هست اینه که در حال حاضر دانشگاه ازاد با سیاست های دولت کاملا مطابقت نداره ..
    به همین دلیل و البته دلایل دیگه اونا اومدن رو پیام نور مانور خاصی دادن .. مثلا الان n تا رشته مهندسی به پیام نور اضافه شده !
    چند وقت پیش هم یکی از نمایندگان مجلس که ظاهرا عاشق بی پروای دانشگاه ازاد بود اومد گفت مدرک پیام نور ارزش نداره و ... که با جوابیه تند سازمان سنجش مواجع شد.
    به هر حال به نظر من اگه کسی مجبور بود ازاد بره می تونه به پیام نور هم فکر کنه ...
    هر چند مهم نیست کی کجا بخونه . به نظرم مهم خود شخص هست.
    موفق باشید .

12. 5 کاربر از hojjatinho بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه mohmrg's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

معمولا کسانی در دانشگاه ازاد به جایی میرسن که قدر پول رو میدونن

افراد به راحتی وارد دانشگاه میشن ولی در دانشگاه اتفاق دیگری میفتد ببینید در دانشگاه ازاد استادا راحت میندازن که دوباره پول بگیرن و دانشجوهایی که قدر پولشون رو میدونن علاوه بر اینکه حرف استاد رو گوش میدن و مینویسن دنبال جزوات خوب میگرن حتی بیشتر انها(از دانشجویانی که قدر پول رو میدونن)سطح خیلی بالاتری از سراسری ها خوهند داشت

این پروسه 4 سال برای دانشجو اتفاق میفته که چون پول اضافی نده مجبوره درس بخونه و در اخر بعد چهار سال :

1.سطح علمی فوق العاده بالا(به خاطر تلاش خودش) و قبول شدن در ارشد و معدل بالا
    2.صرف 4 سال درس خوندن و عادت داشتن به این نوع کندکاو(پیدا کردن جزوه خوب . ...)
    3.وقت تلف نکردن و دنبال پول در اوردن و اماده شدن رزومه کاری و زندگی در شهر خودش

4. سطح علمی بالا داشتن سابقه کار

ولی چیزی داریم در ایران مفت باشه کوفت باشه ملت حاضرن پاشن برن سراسری دور و راحت خوابگاه باشه بچه ها هستن غذا هم که میدن (البته علف پلو:قرمه سبزی) کافور با میزان لازم ولی در اخر دانشجو بعد 4 سال :

1. معدل پایین نزدیک به 12
    2.راحتی و تنبلی بیش از حد و همیشه منتظر اماده شدن لقمه برای دهن
    3.گذراندن وقت در اردو و خوابگاه و .... در نتیجه نداشتن رزومه کاری و اشنا نبودن به محیط کاری و فنی
    4.برگشتن به شهر خودش که بعد 4 سال براش شهر غریب میاد چون کسی رو نمیشناسه روزنامه میخره دنبال کار میگرده

بله هیچ چیز مهم نیست مهم فقط دانشجو هست.
    (این مطلب نه برای همه ی دانشجویان سراسری و نه برای همه ی دانشجویان داشنگاه صدق نمیکنه)

14. 8 کاربر از mohmrg بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    پیاده رو های حوالی میدان ولیعصر!

پيش فرض

من بعد 1 سال میگم
    اصولا موفقیت تحصیلی ربطی به دانشگاه نداره فقط و فقط بستگی به انگیزه و پشتکار طرف داره حالا فرقی نداره شریف درس بخونه طرف یا تو یه واحد دانشگاه ازاد تو یه داهات کوره!

البته واسه تنبلایی مثل من دانشگاه فرق میکنه

16. 5 کاربر از hamidras بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض

من بعد 1 سال میگم
    اصولا موفقیت تحصیلی ربطی به دانشگاه نداره فقط و فقط بستگی به انگیزه و پشتکار طرف داره حالا فرقی نداره شریف درس بخونه طرف یا تو یه واحد دانشگاه ازاد تو یه داهات کوره!

البته واسه تنبلایی مثل من دانشگاه فرق میکنه
    اتفاقا نظر من كاملا برعكس شماست فرض كن يكي شريف بخونه يكي دانشگاه آزاد پرند خداوكيلي جو دانشگاه رو آدم تاثير ميزاره اساتيد تاثير ميزارن و اينكه شما مجبور باشي واسه نمره گرفتن تلاش كني رو تو سراسري ياد ميگيري آزاد نمره رو اكثرا ميدن مثلا شما يه نفر تو دانشگاه آزاد نشون بده كه واسه يه تحقيق 100 صفحه اي كه ارائه هم شده و يه ماه زحمت كشيدي واسش 10 صدم نمره بده من نمونه دارم اينارو ميگم و واقعا واسه دوستام اتفاق افتاده يا يكي رو تو دانشگاه آزاد نشون بده كه با نمره ي 9.98 افتاده باشه يا حداقل 9.90 .
    حالا نياي بگي استاده كينه اي بوده نه اون واسه نمره اي كه ميده عوضش كار مي خواد من خواهرم با نمره ي 9.80 افتاده بود استادش ازش خواست واسه 20 صدم تحقيق ورداره بياره دانشگاه يعني اين

18. 3 کاربر از alishadabmehr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن عکاسی و دوربین های دیجیتال و فیلم برداری و میکس و مونتاژ Переклад не's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

ورودی آسان قبولی مشکل
    این خوبه
    نه اینکه مثله سراسری (دولتی) ورودی مشکل و قبولی آسان

20. 4 کاربر از Переклад не بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 8 12345 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •