تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: دلیل دست کم گرفتن دانشگاه آزاد چیست؟

راي دهنده
134. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • هزینه و شهریه بالای دانشگاه آزاد

67 50.00%
  • معتبر نبودن مدرک

40 29.85%
  • سطح علمی پایین دانشگاه و اساتید

40 29.85%
  • ترس از آینده شغلی و استخدام

40 29.85%
  • آسان بودن سطح سوالات کنکور دانشگاه آزاد

45 33.58%
  • مسائل سیاسی و اقدامات صدا وسیما

20 14.93%
  • دیگر موارد(لطفا در پست خود ذکر کنید)

16 11.94%
Multiple Choice Poll.
صفحه 5 از 8 اولاول 12345678 آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 76

نام تاپيک: دلیل بی اعتنایی و دست کم گرفتن داوطلبان نسبت به دانشگاه آزاد چیست؟

داره خودمونی میشه safoora55's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

خوب به نظر من دیگه اون دوره که کسی مدرک رو بر اساس دانشگاه آزاد یا پیام نور یا دولتی ارزیابی کنه گذشته. الان بیشتر براساس واحد دانشگاهی و رشته مقایسه می کنن . ولی خوب به نظر من دولتی همچین هم آش دهنسوزی نیست در مقایسه با واحدهایی مثل علوم تحقیقات. البته یک مساله مهم میمونه که اونم قبولی دکترا هست. توی دانشگاه ما(علوم پزشکی شهید بهشتی) قبلا ارشد با مصاحبه بود و معمولا بچه های دولتی قبول میشدن. چندسال اخیر مصاحبه رو برداشتن. جالبه که دو سال پیش از پنج نفر ورودی هیچ کدوم دولتی تهران نبودن. سال قبل هم هیچ کس از تهران نبود. امسال دو نفر ورودی آزاد داریم(یکیش تهرانه) یکی پیام نور که خودم باشم. دونفر دولتی که یکشیون هفت سال قبل لیسانس گرفته و یکی هم تکمیل ظرفیت اومد که هیچ کدوم مال تهران نیستن.
    خوب اگه دولتی واقعا بچه هاش درسخونن پس توی دانشگاه ما از این همه دانشگاه معتبر تهرانی خبری نیست؟
    از استاد هم نگید که برای من و یکی دیگه از دوستهام که علوم تحقیقاته زیاده تفاوتی توی استاد نداره تازه توی بعضی از درسها استادای بیخاصیتی داشتیم که هیچی یاد نگرفتیم ولی همون درس رو توی آزاد بهترین اساتید مربوط تدریس می کنن.
    اینجا با اینکه دانشگاه ما لیسانس نداره ولی مربی با مدرک ارشد گرایش پایینتر از رشته ما هیئت علمی هست که بالاجبار باید هر ترم باهاش درس داشته باشیم و واقعا هم هیچی سواد نداره و فقط پارتی داشته
    جذب استاد هم دلبخواه خودشونه غیر از یکی دوتا استاد حسابی که اگه نبودن هیچی این دانشگاه نمی ارزه الا مدرکش که برای قبولی دکترا بدرد میخوره چون توی بچه های دانشگاه ما هیچ دکترایی غیر از دولتی های معتبر! پذیرفته نشدن که من نمیدونم بر چه اساسی مصاحبه قبول شدن نصفشون اصلا سواد درست و حسابی ندارن به علت اینکه ما جلسات گروهی داریم که حتی نمیتونن جواب ما تازه واردهای ارشد رو بدن.و خوب معمولا میگن قبولی دکترا توی دانشگاه دولتی با مدرک آزاد خیلی سخته.
    ولی خوب هنوز هم میگم بستگی به دانشجو داره دانشگاههای معتبر دسترسی دانشجو به منابع علمی و اساتید سطح بالا خیلی بهتره البته منظورم خود دانشگاه نبود بلکه ارتباط گرفتن با استادای دانشگاههای دیگه ست. واعتماد به نفسی که دانشجو میتونه به دست بیاره. معمولا دانشگاه آزادی ها به خودشون بها نمیدن و فکر می کنن خیلی از دانشگاههای دولتی عقب ترن و البته منابع تحقیقاتی که این دانشگاه اصلا امکانات نداره و این خیلی بد هست.

2. 4 کاربر از safoora55 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز hermione's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    !!جاده!!

پيش فرض

به جز 10 دانشگاه برتر دولتی واقعاَ باید قبول کنیم سطحشون فرق داره و بحثشون جداست و یه سری دانشگاه که واقعا سطح پایینی دارن (دیگه اسمشونو دانشگاه نمیشه گذاشت) بقیه دانشگاهها حداقل امکانات آموزشی و سطح اساتید معمولی دارن ، ادامه راه به دانشجو بستگی داره که می تونه با تلاش خودش ضعف علمی دانشگاهو جبران کنه
    مقاله بده توی مسابقات علمی شرکت کنه و... در آخر هم ارشد دانشگاه خوبی قبول میشه
    لیسانس که واقعاَ دیگه مدرکش حساب نمیشه (حالا چه سراسری چه آزاد)
    برای کار هم میپرسن چه رشته ای هستی و کدوم از این کارها بلدی (البته معدل هم خیلی مهمه )

4. 3 کاربر از hermione بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه Neda007's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

يكي از فاميلاي ما توي دانشگاه مسئول انتخاب هيئت علميه اون ميگفت كه اين روزا براي استخدام معمولا به دانشگاه طرف كاري ندارن فقط معدل براشون مهمه و توانايي هايي كه داره و فقط تو استخدام دانشگاه ها و بعضي از سازمان هاي دولتي يكي از ملاك هاشون دانشگاهيه كه مدركت رو گرفتي.
    يكي از فاميلامونم ليسانس برق داشت از انشگاه سراسري تبريز مي خواست توي يه كارخونه اي استخدام بشه كلي هم دوندگي كرد بيچاره آخرشم يكي ديگه رو استخدام كردن كه مدركش مال دانشگاه آزاد بود ولي معدلش 17 بود از معدل اين آقا بيشتر بود!حالا اين فاميل ما بهش بر خورد رفت تركيه ارشد بخونه توي يه دانشگاه آمريكايي.

6. 2 کاربر از Neda007 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Aryana_b's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    همین نزدیکیا...

پيش فرض

ما امسال تقریبا همه ی معلمامون از ازاد بد میگفتن یکیشون میگفت دانشگاه ازاد اسلامی نه دانشگاهه نه ازاد ...
    بیشترم راجع به محیطش بود و اینکه همش به فکر این هستند که بیشتر پول بگیرن میگفتن مال تهران اشغاله دیگه ببینین شهرستاناش چه جوریه.جو بیخود و ادمای...
    البته من که 80% فکر میکنم این حرفا بخاطر این بود که به ما شاگرداشون بقبولونند درس بخونیم( خیر سرمون) سراسری قبول بشیم
    خودم فک میکنم بیشتر به خود طرف بستگی داره که چقدر تلاش کنه و چقدر هدفش و درساش براش اهمیت داشته باشه
    راستی کلی هم سوالای ازاد رو مسخره میکردن اینکه ریاضی رو سخت میگیرن تا پیش نیاز بخوره-یکیشون میگفت صندلی هم کنکور ازاد بده قبوله چون با درصد منفی هم میشه قبول شد با همه ی درصدا 0 هم میشه

8. 2 کاربر از Aryana_b بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

-----------------
    Last edited by farid0485; 27-08-2011 at 14:21.

10. این کاربر از farid0485 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

ما امسال تقریبا همه ی معلمامون از ازاد بد میگفتن یکیشون میگفت دانشگاه ازاد اسلامی نه دانشگاهه نه ازاد ...
    بیشترم راجع به محیطش بود و اینکه همش به فکر این هستند که بیشتر پول بگیرن میگفتن مال تهران اشغاله دیگه ببینین شهرستاناش چه جوریه.جو بیخود و ادمای...
    البته من که 80% فکر میکنم این حرفا بخاطر این بود که به ما شاگرداشون بقبولونند درس بخونیم( خیر سرمون) سراسری قبول بشیم
    خودم فک میکنم بیشتر به خود طرف بستگی داره که چقدر تلاش کنه و چقدر هدفش و درساش براش اهمیت داشته باشه
    راستی کلی هم سوالای ازاد رو مسخره میکردن اینکه ریاضی رو سخت میگیرن تا پیش نیاز بخوره-یکیشون میگفت صندلی هم کنکور ازاد بده قبوله چون با درصد منفی هم میشه قبول شد با همه ی درصدا 0 هم میشه
    شما هم به معلمت میکفتی جاهایی مثل علوم مثل علوم تحقیقات وآزاد شیراز آزاد مشهد چند شهر خوبه دیگه هم میشه با صفر قبول شد؟
    طرف پزشکی آزاد با درصد 90 و 100 قبول نمیشه دیگه چه برسه با صفر!!!!!!!!!!!!!!1

12. 4 کاربر از F A R I D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز avator20002000's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

انصافا دانشگاه های خوب ازاد زمین تا اسمون با اون واحدهای کوچولوی دور افتادش فرق داره.از بعضی از دانشگا های سراسری هم بهتره.اگه بحث مالی دانشگاه ازاد رو هم در نظر بگیرید 1/10 هزینه بین المللی سراسری هم نیستش!

14. 3 کاربر از avator20002000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه ساش's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2005

پيش فرض

آره می شه قبول شد ولی دقوز آباد ممسنی ده آقا بابا وسط کویر تو زاهدان رشته ی آب یاریه 'گیاهان دریایی و دندون پزشکی جنین

شما اگر تونسیتی رشته های خوب را با درصد های پایین قبول شی ........
    Last edited by ساش; 02-09-2011 at 13:02.

16. 3 کاربر از ساش بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

انصافا دانشگاه های خوب ازاد زمین تا اسمون با اون واحدهای کوچولوی دور افتادش فرق داره.از بعضی از دانشگا های سراسری هم بهتره.اگه بحث مالی دانشگاه ازاد رو هم در نظر بگیرید 1/10 هزینه بین المللی سراسری هم نیستش!
    یکدهم که حالا نه.... ولی حرفتو قبول دارم.

داره خودمونی میشه hbokayi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

---------- Post added at 04:28 PM ---------- Previous post was at 04:26 PM ----------

من امسال رتبم 622 منطقه 1 انسانی شد و میخوام رشته علوم سیاسی رو با زیرگروه 554 تو دانشگاه تهران بخونم، آزاد هم این رشته رو واحد تهران مرکز قبولم ولی اگر خودتون رو جای من بزارید حتما میرید دانشگاه تهران چون خودتون تفاوت هاش رو میدونید من حتی اگر شهریه دانشگاه تهران 2 برابر آزاد بود باز هم با سر میرفتم چون مطمئنم تفاوت این دو دانشگاه ( که هر دو جز تاپ ترین آزاد و سراسری هستند ) زمین تا آسمونه به نظر من فرق آزاد و سراسری مثل فرق مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی با مدارس عادی و به درد نخور ( مخصوصا رشته انسانی ) میمونه که حالا وسط اینا چند تا غیر انتفاعی خوب هم هست ولی باز به خوبی تیزهوشان و نمونه نمیشن
    Last edited by hbokayi; 03-09-2011 at 23:54.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •