تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 113 123451151101 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 1125

نام تاپيک: طرفداران لپ تاپ قدرتمند xps L502

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2011

پيش فرض طرفداران لپ تاپ قدرتمند xps L502

سلام بچه ها. جای خالی تاپیکی اختصاصی پیرامون لپ تاپ xps L502 را خالی دیدم که بجه ها با هم در رابطه با مشکلات خود و کلا تمام مسایل مربوط به این مدل به صحبت و گفتگو بپردازند.
    امید وارم که این تاپیک تمام نیازهای دوستان را پیرامون این لپ تاپ حل کند.

PROCESSOR2nd generation Intel® Core™ i7-2630QM processor 2.00 GHz with Turbo Boost 2.0 up to 2.90 GHz
    15MEMORY8GB Shared Dual Channel DDR3 MemoryBATTERY OPT
    _OPERATING SYSTEMGenuine Windows® 7 Home Premium, 64bit, English
    OFFICE SOFTWAREMicrosoft® Office Starter: reduced-functionality Word & Excel w/ ads. No PowerPoint or Outlook
    CARDNVIDIA® GeForce® GT 540M 2GB graphics with Optimus and TV Tuner
    HARD DRIVE750GB 7200 RPM SATA Hard Drive
    SECURITY SOFTWAREMcAfee SecurityCenter, 24-Months
    HD DISPLAY15.6 in HD WLED TL (1366x768) with Skype-Certified 2.0MP HD Webcam
    OPTICAL DRIVETray Load Blu-ray Disc BD-Combo (Reads BD and Writes to DVD/CD) with Roxio Creater 2011[UWIRELESS + BLUETOOTHIntel® Centrino® Wireless-N 1030 & Bluetooth 3.0
    Elemental Silver Aluminum
    KEYBOARDBacklit Keyboard - English
    WHr 9-cell Lithium Ion Primary BatteryIntegrated
    Network AdapterIntegrated 10/100/1000 Network
    CardAdobe ReaderAdobe® Acrobat® Reader
    2.90 Kg
    IN 1card reader,eSATATV Digital,,USB.,HDMI 1.4 MiniDisplayPort,
    1410,000-1520,000تومان

Last edited by aminbadiee; 20-08-2011 at 14:41.

2. 4 کاربر از aminbadiee بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه MojiOS's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

من دیروز این لپ تاپ رو گرفتم ! 8 گیگش (منظورم رم هست) رو گرفتم 1410!
    صدای اسپیکر هاش که حرف نداره. تصویر خوبی هم داره! باطریش هم خیلی عالیه. الان حداقل 3 ساعت هست دارم با لپ تاپ ور میرم و موزیک هم با بالاترین میزان صدا در حال پخش هست اما همچنان 28% شارژ داره. طراحیش هم به نظرم خوب و زیبا هستش مخصوصا نور سفید صفحه کلیدش که واقعا زیبایی خاصی به اون می بخشه. تاچ پد بزرگ و خیلی خوبی از نظر کارایی داره.
    باز در حال تست لپ تاپ هستم! بعدا بیشتر در موردش توضیح می دم

4. 2 کاربر از MojiOS بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه sami-z's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

جنسه بدنه حرف نداره چون دیروز گوشی موبایلم محکم خورد کناره تاچ پدش و فکر میکردم که حتما" اون قسمتش باید ترک بخوره چون گوشی من HTC Legend هست و بدنش تمام آلمینیوم هست اما حتی خط هم روی لپ تاپ نیفتاد

L502 عالیه

لینک این تاپیکو توی صفحه مربوط به l501 بزار تا بچه ها مطلع بشن...ممنون

تاريخ عضويت
    May 2011

پيش فرض مواردی که باید هنگام خرید چک شود

سلام بچه ها. به درخواست یکی از دوستان مواردی را که خودم چک کردم را برایتان مینویسم.
    قبل از روشن کردن لپ تاپ سرویس تگ روی جعبه و زیر لپ تاپ و در هنگام روشن کردن در بایاس چک کنید که یکی باشد.همچنین در سایت خود دل در قسمت ساپورت وارانتی چک کنید که ریفوربیشد نباشد.
    تمام بدنه را چک کنید زیر رو ,کیبرد لولای صفحه نمایش و تمام موارد ظاهری.همچنین پیچ هارا چک کنید که پیچ خوردگی نداشته باشد.
    بعد از روشن کردن باید ویندوز برای اولین بار روشن شده باشد که حدود 10 مین طول میکشد یوزر نیم و اینجور چیزهارا میخواهد که نشان دهنده ی این است که سیستم قبلا روشن نشده است.
    CPU رم و گرافیک را چک کنید که دقیقا برابر با کانفینگ مورد نظر باشد.(cpu :core i 7 2630,rapm:8gig, graphic:GT540)
    بلوتوس و وایرلس را چک کنید.با بلوتوس بین سیستم و موبایلتان فایل رد و بدل کنید. اکثر مغازه ها وایرلس داخلی دارند و حتما از وایرلس آنها برای تست استفاده کنید.
    دل برنامه ی web cam دارد وب کم را با آن چک کنید.
    این لپ تاب 2 اسپیکر در کنار کیبرد و یک سابووفر در زیر دارد. یک آهنگ مال خود ویندوز را بذارید و این 3 قسمت بلنگو را تست کنید.
    تمام دکمه ها را چک کنید و خیلی دقت کنید چون تو لپ تاپ ها مشکل دار زیاد پیدا میشه. همچنین تاچ پد و دکمه هایش را چک کنید.
    LED را چک کنید.با برنامه ی پینت 2 عکس یکی کامل سفید و یکی کامل سیاه ذخیره و برای هر کدام یک بار فول اسکرین کنید و چک کنید که پیکسل سوخته نداشته باشد(هم زاویه 90 درجه و هم زاویه 45 درجه).همچنین LED نباید نویز داشته باشد.
    شارژ را چک کنید.
    بک لایت زیر کیبرد باید روشن باشد حتما حواستان باشد.
    باطری باید 9cell باشد یعنی از نظر ظاهری باید پایه دار باشد.
    این مواردی بود که من همون جا چک کردم و بعد سیستم را خریدم.
    فول آپشن با کارت تی وی و بلو ری از گارانتی زیگورات 1520تومان.
    من راجع به لپ تاپ زیاد حقیق کردم درتمام برندها. این مدل واقعا فوق العاده است و هر چی بگم کم گفتم.
    انشاالله که توانسته باشم کمکتان کنم.
    امیدوارم شما هم تهیه کنید و از این لپ تاپ قدرت مند لذت ببرید.

7. 8 کاربر از aminbadiee بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه gla021's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

به نظره من روال همه تاپیک ها ی لپ تاپ اینه که کانفینگ و عکسهای لپ تاپی که تاپیک براش زده شدهرا مینویسند لطفا اینا رو به پست اول اضافه کنید + عکس و امکانات:
    XPS L502XE10
    Intel® Core™i7-2630QM2.0 GHz With turbo boost UP TO 2.90GHz cache 6 MBQuadCore,8 Threads
    8GB DDR3 DUAL
    750GB+SATA7200 RPM
    15.6" WXGA 1366*768 HD LED Truelife
    NVIDIA GeForceGT540M-2Gbup to 4000Mb(shared)
    WLAN802.11b/g/nLANBluetooth 3.0
    Combo BluRaye
    2.70 Kg
    Windows® 7 Home Premium
    Aluminium,9 IN 1card reader,eSATATV Digital,9 cells battery2.0MP webcam ,USB3.0JBL speaker+subwoofer,HDMI 1.4 MiniDisplayPort,backlit&Numbric keyboard
    1year international warranty

14,500,000-15,080,000

9. 2 کاربر از gla021 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2011

پيش فرض موضوع بسیار مهم

سلام. بچه ها موضوع بسیار مهم راجع به ریفوربیش بودن لپ تاپ ها در ایران است. با تشکر از دوست خوبمان [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] از تاپیک ایشان با عنوان همه چیز درباره بازار لپ تاپ ( ایران ، دبی ، چین) و سیاست ها فروش شرکت های ایرانی ، ترفندها ، تقلب این مطالب را برای استفاده بچه ها در اینجا کپی کردم
    این مطالب در مورد برند دل است
    من هم موقع خرید این مضوع را چک کردم و از ایشان بسیار ممنونم
    قبل خواندن مطلب باید بابت عکسها که که به دلیل پاک شدن از لینک مرجع قابلیت نمایش خود را از دست دادن پوزش میطلبم. ولی با خواندن متن فارسی هم میتوان مضوع را فهمید.

DELL
    سلام
    امروز درباره شرکت Dell و محصولاتش صحبت خواهیم کرد.

دل یکی از پرفروشترین برندها در دنیا هست و در ایران هم با وجود اینکه این شرکت کشور ما رو تحریم کرده و از پیشگامان این تحریم هم بوده شاهد فروش بالا و تنوع محصولات زیاد این شرکت در ایران هستیم. شرکت دل یکی از بهترین ساپورت های اینترنتی رو در بین برندها داره. به همین دلیل بین کشورهای خارج از آمریکای شمالی که بازار اصلی محصولات این شرکت هست.

نام Dell برگرفته از نام خانوادگی بنیانگذار این شرکت هست ، آقای Michael Dell که هنوز هم مدیرعامل این شرکت هست.

این عکس آقای Dell هست.

لپ تاپ های Dell : لپ تاپ های این شرکت به چندین دسته تقسیم میشن. مثل بقیه برندها هر دسته کارایی های خودش رو داره. ولی پر فروشترین اونها هم در ایران و هم در دنیا سری ها inspiron و Vostro هستند.

کارخانه های این شرکت در نقاط مختلف دنیا و برای ساخت و عرضه محصولات این شرکت در بازارهای دسته بندی شده قرار دارند. 3 کارخانه در آمریکا ، 2 کارخانه در برزیل ، 3 کارخانه در چین و یک کارخانه هم در مالزی قرار داره. کارخانه های چین هر سه در شهر زیامن(Xiamen ) قرار دارد.

یکی از کارخانه ها در چین:

در ایران سری Inspiron به دلایلی مثل دیزاین مناسب و قیمت های پائین فروش بالایی داره. همین فروش بالا این سری باعث بروز مشکلاتی میشه. چون افراد سودجو با توجه به موقعیت مالی که این سری داره در ایران دست به کارهایی برای سود بیشتر میزنند. کارهایی که از نظر خود شرکت غیرقانونی و قابل پیگرد هست. ولی از اونجایی که ایران تحریم هست از جانب این شرکت و نظارت مستقیم شرکت بر نحوه عرضه محصولاتش نیست طبیعتا برای مصرف کننده نهایی (End User) در ایران قابلیت پیگیری شاکایاتش نسبت به فروشنده های سودجو وجود نداره.

اما راه هایی برای مقابله با چنین تخلفاتی هست که اجمالا عرض می کنم. دوستان میتونن از منابع مختلف روش های مورد نظر رو دنبال کنند تا بهتر و مطمئن تر بتونن خریدشون رو انجام بدن. تمام این روش ها توسط مصرف کننده قابل انجام هستند.

همونطور که می دونید و بارها در این تایپیک گفته شد یکی از روش های تخلف افراد سودجو وارد کردن لپ تاپ Refurbished (در ادامه از مخفف این کلمه Refurb استفاده خواهد شد. ) و تغییر علائمی که برای شناسایی این محصولات در نظر گرفته شده مثل بسته بندی های مشخص و کدهایی مثل سرویس تگ هایی که قابل تشخیص برای شناسایی این محصولات هستند ، اون رو به بازار میارن و به جای دستگاه NEW عرضه می کنند. اختلاف قیمت دستگاه های Refurb و NEW متفاوته ولی به طور متوسط بین 200 تا 250 دلار اختلاف قیمت دارند. مطمئن باشید افرادی هستند که برای بدست اوردن این سود کارهایی خلاف قانون انجام میدن چون نسبت به سود مشخص شده برای دستگاه های NEW که بین 8 تا 12 درصد هست سود کلانی به حساب میاد.

برای فهمیدن اینکه برچسب هایی که از علائم دستگاه های refurb هستند تعویض شده اند یا نه به چند نکته قبل از خرید توجه و چند آزمایش بعد از خرید انجام بدین .

قبل از خرید :

1. از جای مطمئن خرید کنید : هیچوقت فریب قیمت های پائین رو نخورید. با استفاده از نظر دیگران و مطالعه فروم هایی که تجربه خریداران در اون نوشته شده اطلاعات زیادی از جمله فروشنده مطمئن رو پیدا خواهید کرد.

2 . اطلاعات مدل مورد نظر : همیشه قبل از خرید یک مدل رو انتخاب شده داشته باشید و با مطالعه و مشورت با افراد مطمئن و جمع بندی با اطلاعاتی که در سایت شرکت در مورد مدل دستگاه مورد نظر شما نوشته شده می تونید به اطلاعات کافی برای جلوگیری از سؤاستفاده افراد سودجو بدست بیارید. برای کسب اطلاعات از سایت سازنده می تونید به لینک زیر برید و با پیدا کردن مدل دستگاه خودتون قطعات و اطلاعات مناسبی به دست بیارید. درسته که این کار یه کم تخصصی و وقت گیر هست ولی در نظر داشته باشید با توجه به هزینه ای که برای خرید می دین ارزش چند روز وقت گذاشتن رو داره.

3. به برچسب ها و نحوه بسته بندی دقت کنید که آثار تغییر در آنها چه بصورت فیزیکی و چه بصورت چاپی وجود نداشته باشد.

اما چجوری این اطلاعات را بدست بیاریم و از آنها استفاده کنیم؟:

کد:
    http://www1.euro.dell.com/ae/en/gen/df.aspx?refid=df&s=gen
    این سایت خاورمیانه Dell هست که مدل هایی که برای این بازار در نظر گرفته شده رو می تونید اونجا پیدا کنید. اگر مدلی که در سایت Dell آمریکا موجود بود رو انتخاب کردین ولی در این سایت موجود نبود یا هنوز اضافه نشده یا اصلا برای توزیع در خاورمیانه این مدل در نظر گرفته نشده. در ادامه توضیح خواهم داد که فهمیدن این موضوع چقدر میتونه به شما کمک کنه!!

لینک وبسایت آمریکایی Dell:

کد:
    http://www.dell.com/us/en/gen/df.aspx?refid=df&s=gen
    وقتی به صفحه اول سایت خاورمیانه رفتید حتما چک کنید که در کشو وسط صفحه کلمه Middle East به معنی خاورمیانه نوشته باشد.

در Home Page سایت خاورمیانه و کلا سایت های دل (اگر از اینکه در Home Page هستید یا نه شک دارید بر روی آرم دل در بالای صفحه کلیک کنید. فقط روی آرم!) شما چند گزینه برای انتخاب خانواده محصولات این شرکت که طبق نیازهای تعریف شده دسته بندی شده اند دارید. این دسته بندی ها عبارتند از استفاده خانگی ، استفاده برای انجام کارهای تجاری کوچک و متوسط و برای استفاده برای کارهای تجاری بزرگ.

بر روی خانواده مرود نظر کلیک کنید تا سری ها و مدل ها رو ببینید.

همه سری ها که در سایت آمریکا می بینید در دیگر سایت ها هم موجودند ولی مدل ها هم در نام و هم در تعداد ممکنه اختلاف داشته باشند.

برای مثال سری Vostro از خانواده Medium Business هم در سایت آمریکا و هم در سایت خاورمیانه دارای 10 مدل هستند اما با نام های متفاوت. مثلا Vostro 1014 در سایت آمریکا هست ولی در سایت خاورمیانه موجود نیست.

لیست Vostro برای خاورمیانه :

کد:
    http://www1.euro.dell.com/ae/en/business/Dell-Laptops/vostronb/ct.aspx?refid=vostronb&s=bsd&cs=aebsdt1
    لیست Vostro برای آمریکا:

کد:
    http://www.dell.com/us/business/p/vostro-laptops
    کسب این اطلاعات چه جوری میتونه موجب جلوگیری از سؤاستفاده افراد سودجو بشه؟

ببینید ، این شرکت یه سیاست فروشی رو اتخاذ کرده که بین فروش در آمریکا و فروش در بازار بین المللی فرق میزاره. به این معنی که تنها راه خرید لپ تاپ های NEW در آمریکا خرید آنلاین هست ، و خرید از فروشگاه یعنی اینکه شما دستگاه Refurb خریداری کردین. برای اثبات این موضوع کافیه به سایت Dell آمریکا برید ، می بینید که بر خلاف دیگر برندها هیچ جایی برای معرفی فروشندگان در آمریکا نداره. ولی خرید آنلاین برای بعضی از مناطق دیگه هست و در بعضی نیست. برای خاورمیانه خرید آنلاین موجود نیست و برای خرید حتما بایستی با شریک تجاری این شرکت در اون منطقه تماس بگیرید.

این چیزیه که خودشون هم تائید کردن:

جواب سوالی که در مورد دستگاه های Refurb از ساپورتر دل کردم. اونم به با توجه به اینکه با سرویس تگ آمریکا وارد شده بودم بازار آمریکا رو توضیح داد.

نقل قول:
    CLKsmb_ Ivan Israel _ Dell Supporter Number =216988

All computers from a Reseller are refurbished.

A NEW computer are computers that came directly from our Factory and are ordered online
    .
    ترجمه : تمام کامپیوترهایی که از نماینده فروش خریداری شده Refurb هستند. یک کامپیوتر NEW کامپیوتری هست که از به طور مستقیم از کارخانه آمده و آنلاین سفارش داده شود.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    ولی برای خرید در خاورمیانه بایستی از فروشنده درخواست دستگاه NEW کنید و در فاکتور هم باید اصالت دستگاه قید بشه.

پس نتیجه میگیریم که هر لپ تاپی از شرکت Dell اگر برای آمریکا باشه Refurb هست. چون امکانش نیست که آنلاین خریداری بشه و انتقال داده بشه به فروشگاهی در ایران اونم با تعداد زیاد و با بسته بندی آک! اما اگر دقت کرده باشین در لپ تاپ های Dell در ایران مثل بعضی برندها مثلا VAIO بر روی سفارش آمریکا تبلیغ نمیشه و در لیست قیمت ها در صورت وجود گزینه کشور سازنده چین رو میزنند!!! این به همون دلیلیه که عرض کردم. در محصولات Dell سفارش آمریکا یک تبلیغ محسوب نمیشه بلکه اگه مصرف کننده بدونه معنیه وجود لپ تاپ سفارش آمریکا در ایران Refurb بودن اون هست میشه یک ضد تبلیغ!!!

اما چه جوری بدونیم که دستگاه ما سفارش آمریکا هست؟

شما میتونید با سرویس تگی که همه لپ تاپ ها با هر اصالتی دارند متوجه اصالت دستگاه خودتون بشین. ولی باز هم به خاطر تنوع تخلفات افراد سودجو چندین راه به وجود میاد برای چک کردن مطمئن سرویس تگ!

سرویس تگ چیست؟ :

سرویس تگ (Service TAG) شماره ای هست که سیستم ساپورت دل برای شناسایی دستگاه شما به اون اختصاص داده. در لپ تاپ های Dell تمام مدل ها زیر دستگاه بر روی یک برچسب نوشته شده.

تشخیص اصالت دستگاه:

راه اول : اگر در شماره سرویس تگ دستگاه حرف R نوشته شده باشه یعنی دستگاه Refurb هست.

این راهی هست که توسط شرکت استفاده و پیشنهاد میشه ولی اگه برچسب رو عوض کنن چی؟ برید به راه دوم.

راه دوم: راه دوم پیدا کردن سرویس تگ اصلی که شرکت هست. میتونید سرویس تگ رو پیدا کنید و با برچسب زیر دستگاه مطابقت بدید. این کار دو روش داره . روش اول و البته آسونتر رفتن به بایوس دستگاه هست ، البته برای مدل های 2010 به بالا. به بایوس که برید در گزینه های اخر از ستون سمت چپ میتونید یا در پائین پنجره سرویس تگ دستگاه رو ببینید.

روش دوم هم راه آنلاین هست که شرکت برای پیدا کردن اتوماتیک سرویس تگ شما در نظر گرفته. شما باید دستگاه رو به اینترنت متصل کنید. به آدرس زیر برید :

سایت خاورمیانه:(مرورگر اینترنت اکسپلورر 6.0 به بالا توصیه میشه)

کد:
    http://www1.euro.dell.com/ae/en/gen/df.aspx?refid=df&s=gen
    وارد Home Page این سایت که شدید در قسمت پایین صفحه بر روی All Support Options کلیک کنید.

در صفحه ای که باز میشه خانواده دستگاه رو مشخص کنید. (فرض بر اینه که اول پست که مطالعه قبل از خرید هست رو خوندید و انجام دادین!)

بر روی Drivers & Download :

بر روی این گزینه کلیک کنید:

روی این گزینه کلیک کنید:

توی مطلب قبلی یه سری اطلاعات در مورد خود شرکت داده شد و سیاست فروش شرکت در خاورمیانه و آمریکا تا حدودی مشخص شد.

همونطور که گفتم شرکت Dell برای جلوگیری از سؤاستفاده افراد در مورد لپ تاپ های Refurb و NEW یه سیاستی رو پیش گرفته به این صورت که خرید لپ تاپ های NEW فقط به صورت آنلاین صورت میگیره و لپ تاپ هایی که از خرده فروشی ها خریداری شده Refurb هستند. این سیاست خیلی کارآمد و مفیده اما متاسفانه امکان خرید آنلاین برای منطقه خاورمیانه وجود نداره.

از اونجایی که 90 درصد لپ تاپ های این شرکت که Refurb هستند و وارد ایران میشن از کانادا میان ( یکسری از فروشندگان کانادایی لپ تاپ رو با یک واسطه به دبی میارن و ایرانی ها از این واسطه ها خرید میکنن. ) و سیاست شرکت در قبال کانادا مثل آمریکا هست پس میتونیم اطلاعاتی در مورد لپ تاپ هایی که در ایران هستند از طریق سایت آمریکا یا کانادا به دست بیاریم.

فقط یه نکته دیگه در مورد پست قبلی و وجود حرف R در سرویس تگ بگم و بریم سر ادامه پست قبلی. دوستان این همه من توضیح دادم آسونترین راه رو انتخاب کردن و سریعا نتیجه گیری کردن. اگر به این آسونی بود که اصلا مشکلی به وجود نمیومد و نیازی هم به پست های طولانی نبود. این روش برای شناخت برخی از لپ تاپ های سفارش آمریکاست. حالا این سفارش آمریکا چه مشکلی داره؟ مشکل اینجاست که چون خرید لپ تاپ NEW فقط به صورت آنلاین برای آمریکا مقدور هست و در خرید آنلاین نمیشه تعداد بالا سفارش داد ، در ضمن خرده فروشان و توزیع کنندگان در آمریکا همه لپ تاپ Refurb دارن ، پس وجود یک لپ تاپ سفارش آمریکا در ایران یعنی لپ تاپی که برای فروش در فروشگاه بوده نه خرید آنلاین.

ادامه پست اول:

بعد از اینکه سرویس تگ واقعی رو بدست اوردین و از صحت اون مطمئن شدین ( مطمئن ترین راه استفاده از Find My Service Tag که درسایت دل هست.) اونو با سرویس تگ زیر لپ تاپ و بایوس مطابقت بدین . اگه تفاوتی در اونا دیدین خوب همینجا کار توم هست و دستگاه شما Refurbished هست. اگه فرقی نداشتن میریم به قسمت بعدی:

شما به جز سرویس تگ اگه زیر لپ تاپ دقت کنید یه سری اعداد دیگه هست با نام Express service code .
    اگه این کد رو نداشته باشین هم لیبل لپ تاپ دستکاری شده . همه مدلها باید این کد رو داشته باشن.

به این آدرس برید :

کد:
    http://www.powerdog.com/dellconv.cgi
    در پنل سمت چپ دو قسمت برای شماره های 7 رقمی و پنج رقمی داره. با توجه به تعداد ارقامتون در قسمت مربوط به خودش وارد کنید.

بر روی دکمه کانورت که زدین بایستی همچین جوابی بده :

کدی که داده رو با اونی که زیر لپ تاپ نوشته مقایسه کنید. بایستی دقیقا مثل هم باشه.

دوباره به سایت دل میریم . و وارد قسمت All Support Option میشید و در ستون سمت چپ با عنوان Support Options در پائین این ستون گزینه Warranty Status رو کلیک کنید.

***با پنجره زیر مواجه خواهید شد:

اندازه این تصویر کوچک شده است ! برای مشاهده تصویر اصلی اینجا کلیک کنید . اندازه اصلی تصویر 752x365 و حجم آن 48 کیلوبایت میباشد.

در بالا پنجره سرویس تگ شما و زیرش مدل دستگاه و تاریخ انتقال از کارخونه زده شده.

مهمترین قسمت قسمت Dell IBU هست. اگر جلو این گزینه کلمه ای که در عکس می بینید یعنی Americas نوشته شده باشه یعنی این دستگاه سفارش برای آمریکا هست و اینکه الان پیش شماست یعنی Refurb هست.

اما در مورد جدولی که پائین عکس میبینید:

گزینه اول بایستی برای همه دستگاه ها وجود داشته باشه همراه با قسمت های توضیحی روبروی اون. ممکن از مخفف استفاده بشه (DLTS )

توجه: DLTS ضمانت تعمیرات نیست. یکسال خدمات تکنیکال محدود داره. در حد اجازه چت کردن و یا ایمیل زدن و یا تلفن زدن و حل مشکل از این راه ها توسط تکنیکال ساپورتر شرکت.

اگر قسمت دوم یعنی Rapid Response Depot به معنی پاسخ سریع انبار وجود داشته باشه این دستگاه Refurb هست. اگر رو بسته بندی لپ تاپ یا زیر دستگاه حروف RR باشه این حروف مخفف همین جمله هستند. اون حرف R هم که عرض کردم اول پست برای مدل های آمریکایی توی سرویس تگ میزنن که باز مخفف RR هست ولی برای جاهایه دیگه یه لیبل جدا میزنن. برای خاورمیانه در سری Inspiron و Vostro این لیبل رو نمیزنن.

به همین خاطر بود که عرض کردم لپ تاپ های Refurb خاورمیانه رو نمیشه از این راه سریعا تشخیص داد.

این اطلاعاتی که عکسش رو گذاشتم مربوط به یک لپ تاپ Refurb هست. همونطور که می بینید Americas نوشته ولی در خاورمیانه (دست خودم بوده!) هست.

حالا به سربرگ Original System Configuration برید.

در این سربرگ تمامی اطلاعات مربوط به این دستگاه از جمله قطعات ، محتویات بسته بندی و ... رو می بینید.

یک گزینه هست مربوط به بازار هدف!: (توی هر لیستی گزینه اول نیست.)

اندازه این تصویر کوچک شده است ! برای مشاهده تصویر اصلی اینجا کلیک کنید . اندازه اصلی تصویر 711x138 و حجم آن 27 کیلوبایت میباشد.

همونطور که میبینید در این قسمت کلمه RETAIL وجود داره. با توجه به این که دستگاه Americas هست و کلمه Retail هم به معنی خرده فروشی در این جدول هست یعنی دستگاه برای فروش در فروشگاه هست و این یعنی Refurb.

توجه: از *** تا اینجا فقط برای دستگاهی هست که Americas باشه. قسمتی که پارت نامبر رو توضیح دادم برای اثبات Refurb بودن این دستگاه ها بود. اونایی که دست ما هستند.

اما جدولی که برای اطلاعات گارانتی میده همیشه به این صورت نیست. IBU ها فرق می کنن. لپ تاپ هایی که برای خاورمیانه هستند جلوی IBU اون بایست Asia/Pacific نوشته شده باشه.

در ادامه اشاره به جدول (*) به این جدول خواهد بود.

اندازه این تصویر کوچک شده است ! برای مشاهده تصویر اصلی اینجا کلیک کنید . اندازه اصلی تصویر 754x331 و حجم آن 45 کیلوبایت میباشد.

همونطور که میبینید IBU این دستگاه APC هست. APC مخفف Asia/Pacific به معنی آسیا و اقیانوسیه هست. این مخفف هایی که عرض میکنم لابه لای مطالب به یاد داشته باشین چون خیلی به درد خواهند خورد.

اونجایی که با مستطیل قرمز مشخص شده همونطور که میدونید تاریخ شروع و اتمام گارانتی دستگاه هست. اگه این گارانتی 90 روزه بود (مثل عکسی که پایین میزارم) خوب دستگاه Refurb هست ولی اگه یکساله بود دلیل بر NEW بودن نیست ، چون برخی محصولات از جمله لپ تاپ های 2010 به بالا REfurb هم یکسال گارانتی داره.

برای دستگاه های خاورمیانه در جدول گارانتی به جای Dell Limited Technical support از شماره DP4 استفاده میشه. این شماره مخفف Dell program 4 هست. برنامه شماره 4 دل. نمی دونم این برنامه چه محتویاتی داره! ولی چیزی که در اکثر مواقع دیدم برای لپ تاپ های آسیا این گزینه استفاده میشه.

اما اگر لپ تاپ APC باشه و گارانتی یکساله هم داشته باشه از کجا تشخیص میدیم Refurb هست یا نه؟

بعد از تشخیص همه موارد بالا که توضیح دادم اگر با جدولی شبیه به * مواجه شدید به سربرگ دوم یعنی Original System configuration برید و دنبال گزینه هایی که عکسش رو میزارم بگردید.

توجه: خواهش میکنم دقت کنید که همه موارد بالا چک شده باشند. برای مثال اگر گارانتی شما 90 روزه باشه اون چیزی که الان میگم رو پیدا نخواهید کرد.

توی سربرگ دوم که رفتید دنبال کلمه MOD باشید. البته فقط با حروف بزرگ.

این عکس سربرگ دوم از جدول * هست. همونطور که توی عکسش می بینید یکسال گارانتی داره ، ولی Refurb هست.

اون MOD بالایی معلوم میکنه که رم یا ماژول رم اصلاح شده. بعضی مواقع مشکلی که اصلاح شده رو میگه بعضی مواقع هم نمیگه. هیچ قاعده خاصی هم نداره.

اینایی که دورشون خط کشیده شده به این معنی هستند :

MOD : Modify
    WARR: Warranty Refurbished
    APCC: Asia Pacific Countries

اولی یعنی اصلاح شده ، دومی معلومه ، سومی هم توضیح دادم.

بنابراین هر وقت کلمه MOD یا WARR یا REF رو دیدید یعنی دستگاه Refurb هست. این REF هم مخفف Refurbished هست که الان کمتر استفاده میشه.

تقریبا تمام جدولی که ممکنه برای خروجی در لپ تاپ هایی که در ایران هست بده رو گفتم. فقط ممیمونه یک نوع دیگه:

اندازه این تصویر کوچک شده است ! برای مشاهده تصویر اصلی اینجا کلیک کنید . اندازه اصلی تصویر 759x195 و حجم آن 24 کیلوبایت میباشد.

همونطور که میبینید اصلا این دستگاه گارانتی شرکت Dell رو نداره.

ترجمه جمله مشخص شده: هیچ قرارداد یا ضمانت خدماتی در ارتباط با این سیستم وجود ندارد.

اینجاست که دونستن اینکه چه مدلی برای کجاست به درد میخوره. توی پست اول من عمدا" 1014 رو مثال زدم. چون این مدل مال آمریکاست و در سایت خاورمیانه موجود نیست نه شرکت و نه نمایندگانش نمی تونن به این دستگاه خدمات بدن. ممکن بپرسید چرا نمی تونن؟ در واقع نه اینکه نمی تونن ، این مسئله برمیگرده به قانون مدار بودن شرکت. فلسفش اینه که اونا میگن: خدمات وقتی خدمات هست که مهندس ما با تمام اجزاء و امکانات سیستم مورد نظر آشنا باشه. چون این مدل برای آمریکا هست و تعداد محدودی به دیگر مناطق به صورت توافقی فرستاده میشن مهندس ما در مناطق خارج از آمریکا هم آشنایی لازم برای ارائه خدمات به این سیستم ها رو نداره. پس هیچ ضمانتی نخواهد بود. در اکثر موارد Refurb نیستن.

این نوع جدول کم به چشم میخوره چون همونطور که گفتم به صورت محدود این مدل ها رو به مناطق دیگه میفرستن. بیشتر طبق قرارداد هایی هستند که دولت کشورها با هم دیگه دارن و لپ تاپ جزو وسایل انجام اون قرار داد هست. مثلا یه قرارداد نظامی که لپ تاپ هم توش نیاز هست. در آسیا بیشتر برای هند ارسال میشه چون قراردادهای زیادی بین دولت این دو کشور وجود داره.

مثلا برای همین سیستمی که گذاشتم هم هند هست:

نمونه هایی از MOD : برخی MOD که ممکنه باهاشون روبرو بشین و معنیه اونها:

این یعنی LCD شما 14.1 اینچ ، لپ تاپ D620 و MOD شده. (اصلاح شده یا همون Refurb خودمون!)

این یعنی دستگاه Refurb هست با توجه به (MOD) ،برای منطقه آسیا(APCC) با نود روز ضمانت(WARR).

اصلاح (MOD ) آداپتور (ADPT) دستگاه. این به معنی Refurb بودن سارژر هست.

اصلاحی بودن یا Refurb بودن دستگاه (MOD) برای فروش در استرالیا (AUS) و آسیا (APCC) .

اصلاحی بودن (MOD) کارت ریدر (CRD) و شبکه (NTWK) و بلوتوث (BLTH) .

هر وقت قبل از MOD از کارکتر # استفاده بشه و SW هم در ادامه اومده باشه به معنی اصلاحی (MOD) نرم افزار(SW) این جزو موارد MOD بودن خود دستگاه نیست. در اینجا DTSV مخفف اون نرم افزار اصلاح شده هست.

هر وقت قبل از MOD از کارکتر # استفاده بشه و SW هم در ادامه اومده باشه به معنی اصلاحی (MOD) نرم افزار(SW) این جزو موارد MOD بودن خود دستگاه نیست. در اینجا PNX مخفف اون نرم افزار اصلاح شده هست.

این Mod با حروف کوچک هست و ربطی به MOD نداره. حتما MOD باید با حروف بزرگ باشه.

اطلاعات (INFO) برای خرده فروشی (RETAIL) برای دستگاه اصلاح شده (MOD) : این اطلاعات همون لیبل های روی دستگاه و جعبه هستند.
    Last edited by aminbadiee; 15-08-2011 at 10:45.

11. 7 کاربر از aminbadiee بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2011

پيش فرض رفع مشکل کارت گرافیک

سلام.بچه ها تمام کیانب که l502 دارن چه در ایران و چه در خارج با بازی pes2011 و gta مشکل داشته اند.
    به دلیل اینکه کارت گرافیک انویدیا اپتیموس بوده و خودش اتوماتیک سویچ میکند.
    من خیلی برای رفع این مشکل گشتم.
    کارت گرافیکی که بر روی سیستم نصب است و هم چنین بر روی سایت دل قرار دارد درایور قدیمی و مشکل دار است. برای رفع مشکل فقط و فقط باید درایور GT540M را از سایت nvidia مستقیما دانلود کنید که البته فیلتر است. من دیشب دانلود کردم و پس از نصب مشکلم حل شد و با بالاترین کیفیت بازی را اجرا کردم. واقعا عالی بود.
    فقط هنگام شروع بازی باید روی بازی کلیک راست کنید ودر run with graphic processor باید high performance را کلیک کنید.

تاريخ عضويت
    May 2011

پيش فرض اطلاع

سلام.دوسان هر مشکل و سوالی که دارند حتما مطرح کنند تا با کمک همدیگر آنها را رفع کنیم.
    من هم تمام اطلاعاتم را در اختیارتان میگذارم امیدوارم که مفید باشد.
    Last edited by aminbadiee; 15-08-2011 at 10:42.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

سلام از خواندن مطالب ریفورب بودن و نبودن تا حدی سرم گیج رفت بعدا باید یک دور دیگه بخوانم ...
    شنیده بودم سایت دیجیکالا برای خرید مطمئن است درسته ؟
    البته این سایت آن کانفیگی را که میخواستم تمام کرده . اول از همه میخواستم چون در این یک هفته قصد خرید این مدل را دارم مکان هایی که میشناسید که از نظر اطمینان و هم قیمت مناسب است در تهران یا رشت به بنده با یه شمارهای آدرسی سایتی معرفی کنید . زیاد از رم بالای 6 و هارد بالا و تی وی تیونر و بلوری استقبال نمیکنم فکرم این است که چیزهای اضافی و نالازمی باشد و بیخود قیمت کانفیگ را بالا میبرد . در مور بک لایت خیلی دوست دارم و فکر میکنم خیلی مفید است لطفا در این زمینه و لزوم امکانات و مزایا و اهمیت امکانات یاد شده توضیح دهید تا رئشن شوم .مثلا با وجود تی وی تیونر های ارزان 20 تومنی یواس بی پرداخت 40 50 تومن اضافه به لب تاپ میارزد ؟؟
    بعد با گارانتی و بیمه بدنه یکساله وتعویض یکماه که شرایط مثلا گارانتی دیجیکالاست ارزش دلرد 50 60 تومن اضافه بابت گارانتی بدهم . لطفا پاسخ دهید .متشکرم .

تاريخ عضويت
    May 2011

پيش فرض ریفورب

در مورد سیستمی که خودم تهیه کردم. سفارش انگلستان بود. این یعنی نه آمریکا و نه کانادا و بدان معنی است که از خرده فروش های آنجا تهیه نشده است و ریفورب نیست.
    همچنین پس از چک کردن سرویس تگ حالت آخر بود یعنی هیچ وارانتی را شامل نمیشد که این خود نشان دهنده ی عدم ریفورب بودن است.
    همچنین در قسمت دومش هم هیچ کلمه MOD نوشته نشده بود.
    من از گارانتی زیگورات گرفتم که طبق گفته ی تقریبا همه,معتبر ترین گارانتی دل در ایران است و دلیل اختلاف قیمتش هم همین است.
    Last edited by aminbadiee; 15-08-2011 at 13:20.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •