تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 111 از 113 اولاول ... 1161101107108109110111112113 آخرآخر
نمايش نتايج 1,101 به 1,110 از 1125

نام تاپيک: طرفداران لپ تاپ قدرتمند xps L502

اگه نباشه جاش خالی می مونه hamed_aa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

من معمولا توی چیزی اظهار نظر نمیکنم تا زمانی که مطمئن باشم درست هست . درست بودن هم همیشه علمی اثبات میکنم نه فقط از روی شنیده ها و حدسیات

این مورد هم مطمئن هستم تنها راهش همینه و راههای دیگه از نظر من ارتباطی با مشکل هنگ و کرش نداره . به چند دلیل :

1. اول اینکه الان با این روش یک سالی هست که به هیچ عنوان هنگ نداشتم

2. مهمترین دلیل برای صحت این روش :

چیپست گرافیک GT 540M همان چیپست گرافیک GT 525M هست و هر دو از یک معماری استفاده شدند و در حقیقت هیچ فرقی با هم ندارند :

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تنها فرق این دو این هست که ، 540 نسبت به 525 سرعت پیکسل و ... اورکلاک شده و به وات مصرفی بالاتری نیاز داره

مشکلی که در این کارت هست ، اورکلاک کردنش از طرف کارخانه سازنده هستش که باعث میشه پردازشش با اختلال مواجه بشه و کرش کنه ( حالا به هر دلیلی ، شاید به دلیل اینکه توان مصرفی بیشتری نیاز داره و نمیتونه تامین کنه )

حالا اگر شما مقادیر سرعت اورکلاک شده رو ، به مقادیر اصلی آندر کلاک کنید ، دیگه مشکل کرش منطقا نخواهید داشت . چون همه چیز ( از توان مصرفی تا سرعت طراحی شده برای پردازنده و ... ) به حالت نرمال بر میگرده و دیگه چیزی برای کرش کاردن باقی نمیمونه.

یک مثال برای اینکه بدونید تنها دلیل هنگ کردن همین اورکلاک هست هم میزنم تا براتون راحتتر قابل درک باشه :

شما اگر کامپیوتر رو از بایوس با مقادیر غیر معقول اورکلاک کنید ( حالا چه سی پی یو چه رم و چه ... ) سیستم یا بالا نمیاد یا ریست میشه یا هزار تا داستان دیگه پیش میاد و حتی میسوزه !

این راهنمایی هایی هم که دوستان میکنن به نظر من اول در موردش فکر کنید بعد اجراییش کنید ، حتی راهنمایی خودم رو . چون باز کردن لپ تاپ و تعویض خمیر سیلیکون و ... هم هزینه بر هست و هم هیچ ارتباطی با اصل داستان نداره

البته این نظر من هست ، هر کسی مخالف هست میتونه تست کنه شاید نتیجه داد !

تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

دوستان ضمنا ، کسی هنوز نتونسته از درگاه سیم کارت این لپ تاپ برای اینترنت و وایمکس استفاده کنه ؟

داره خودمونی میشه western1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    همین دور و یرا

پيش فرض

اگر روزه اولی که لپ تاپ را خریداری می کردید و با این مشکل فریز کردن مواجه بودید شاید حق باشما بود! اما شما بعد از مدت ها استفاده با این لپ تاپ به این مشکل بر خوردی!
    لذا برای روشن شدن موضوع 2 نمونه عکس از داخل همین لپ تاپ و تصاویر CPU و کارت گرافیکی برای شما می گذارم که موضوع روشن شود.

کاری که شما با لپ تاپ می کنید مثله این می ماند که یک بیماره قلبی اورژانسی داریم به جای اینکه جراحی شود شما مرتب بهش تنفس مصنوعی می دهید!!!!

همان طور که می بینی لایه های قبلی مثله یک پتو CPu ,GPU را فرا گرفته و باید با روش ها معمول تمیز و تعویض شود!

در ضمن دوستان راه دیگری که کمک می کند به متعادل نگه داشتن دمای سیستم به این آدرس بروید:

more power option/change plane setting/change advance power setting/proccess power manegmanet
    و گزینه ماکریمم را بزنید و از 100 درصد به 80 درصد یا کمتر کاهش دهید.
    مختصر توضیح دادم در صورتی که سوال بود مطرح کنید پاسخ داده می شود. موفق باشید.
    Last edited by western1; 03-05-2014 at 09:26.

4. این کاربر از western1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

من که از روز اول همین مشکل رو داشتم + اگر مشکل دما بود حد اقل باید چند ثانیه پردازش میشد تا دما بالا بره و کرش کنه

اما توی تست هایی که انجام دادم ، با نرم افزار های بنچ مارک حتی همون لحظه استارت تست هم گاهی اوقات کرش میکنه

به هر حال این راهی بود که به ذهن من میومد و ازش جواب گرفتم، دوستان جفتش رو میتونن تست کنن و ایشالا که نتیجه برسن و دیگه هنگ نداشته باشن

تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

دوستان بی زحمت این سوال مهم رو اگر کسی جوابی براش داره پاسخ بده :

بالاخره کسی تونسته سیم کارت رو توی لپ تاپ 502 استفاده کنه و بره اینترنت ؟

تا جایی که متوجه شدم ، این کارت های WWAN هم مثل ایفون لاک میشن روی یه اپراتور خاص و دیگه نمیشه با سیم کارت دیگه باهاش کار کرد

کسی اطلاعات دقیق داره بگه بی زحمت که دنبال خریدش نباشم اگه راه نمیفته

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

دوستان بی زحمت این سوال مهم رو اگر کسی جوابی براش داره پاسخ بده :

بالاخره کسی تونسته سیم کارت رو توی لپ تاپ 502 استفاده کنه و بره اینترنت ؟

تا جایی که متوجه شدم ، این کارت های WWAN هم مثل ایفون لاک میشن روی یه اپراتور خاص و دیگه نمیشه با سیم کارت دیگه باهاش کار کرد

کسی اطلاعات دقیق داره بگه بی زحمت که دنبال خریدش نباشم اگه راه نمیفته

پیشتر این مورد رو بررسی کردم. پشتبانی از سیم کارت وابسته به بودن سخت افزارش بر روی رایانه ی شماست.
    شما میتونید در سایت شرکت دل با بهره گیری از Service tag سیستمتون، فهرست سخت افزارهای لپ تاپتون رو ببینید. اگر نتونستید سخت افزاری با این نام( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) رو ببینید، یعنی، چیپ لازم برای بهره گیری از این بخش در سیستمون فراهم نشده.

تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

مرسی از پاسخ

ولی دقیق متوجه سوال من نشدید

من چک کردم و حتی پشت لپ تاپ رو باز کردم و دیدم جای سخت افزارش خالیه

الان میخوام بدونم کسی که این سخت افزار رو داره تونسته ازش استفاده کنه با سیم کارت های ایران یا خیر ؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

مرسی از پاسخ

ولی دقیق متوجه سوال من نشدید

من چک کردم و حتی پشت لپ تاپ رو باز کردم و دیدم جای سخت افزارش خالیه

الان میخوام بدونم کسی که این سخت افزار رو داره تونسته ازش استفاده کنه با سیم کارت های ایران یا خیر ؟
    کجا این قطعه رو میفروشن؟
    در بخش ارتقاء سیستم در سایت دل قیمت این قطعه

Dell AT&T Wireless 5540 HSPA Mobile Broadband Mini-Card
    179 دلار اعلام شده که میشه نزدیک به 600 هزار تومن که خریدش اصلا به صرفه نیست
    البته هم چنان که از نامش بر میاد، گویا تنها سیم کارت های At& t قابل بهره برداری هستن.
    در این لینک می تونید قطعات همسان با قیمت کمتر رو ببینید
    http://www.ebay.ie/sch/sis.html?_nkw=NEW%20Dell%20XPS%2015%20L501x%20L502 x%20Wireless%20Mobile%20Broadband%20GPS%20Card%20D W5540&_itemId=121063504279

همون گونه که در توضیح های این قطعه امده، این قطعه آنلاک هست و در xps 15 نصب میشه: قیمت 53 یورو
    این هم قطعه ی خوبیه
    همه چی داره حتی جی پی اس: قیمت 24 یورو
    Last edited by sorena6680; 09-05-2014 at 11:26.

تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

ممنون

با تمام این تفاسیر کسی هست توی ایران از این قطعه ها استفاده کرده باشه و جواب گرفته باشه؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

ممنون

با تمام این تفاسیر کسی هست توی ایران از این قطعه ها استفاده کرده باشه و جواب گرفته باشه؟
    هیچ پاسخی به پرسش شما نمیشه داد چون اصلا این قطعات در ایران یافت نمیشه. کافیه یه جستجویی در اینترنت بکنید.
    یا باید 300 تومن- با برآورد هزینه ی خرید از امازون و انتقالش به ایران- و ریسک کار کردن یا نکردنشو بپذیریا کلا بی خیالش بشید.

12. این کاربر از sorena6680 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •