تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 12 اولاول 123456789 ... آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 118

نام تاپيک: سيستم تا 1100000 تومن

کاربر فعال انجمن سخت افزار mersoft's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    تهران| نام: محمد

پيش فرض

سلام و درود

دوست گرامی جناب jonerex ، نگاه مطلق گرایانه به این چیپست های هم نسل و رویکرد "X یا Y ، فقط یکی" در این مساله نمیتواند راهگشا باشد. اگر خود مادربرد را یک سیستم در نظر بگیریم "پل شمالی" تنها یکی از اجزای آن است و در یک مقایسه منطقی سایر اعضا و امکانات حاضر روی برد، طراحی و اهداف آن، کیفیت مواد استفاده شده، امکانات جانبی گنجانده شده تاثیر گذار خاهند بود حال اگر مقایسه به قصد خرید باشد عواملی مانند ارزش اقتصادی، خدمات پس از فروش، پشتیبانی و تناسب با کاربری مقصود به آیتم های مقایسه اضافه خاهند شد.

اگر به دو چیپست مورد بحث بپردازیم اهداف و کاربردهای مورد نظر باید بررسی شود، کسی که قصد استفاده از گرافیک مجتمع در کنار امکان تغییر ضریب پردازنده و حافظه میاندیشد بهترین مادربرد چیپست P67 هم برای او راضی کننده نخاهد بود و منطقن سراغ Z68 خاهد رفت. اما همین چیپست Z68 برای یک گیمر یا اورکلاکر چه عامل جذابی دارد؟ آیا چنین کاربری چشم به طراحی، امکانات و کلاس برد دارد یا عوامل تشویقی اینتل مانند گنجاندن گرافیک مجتمع بهتر در پردازنده های گروه K و SSD caching؟ اساسن اگر شما درایو حالت جامد با ظرفیتی که جوابگو نصب سیستم عامل و برنامه های کاربردی را داشته باشید SSD caching به چه اندازه حایز اهمیت خاهد بود؟ این تکنولوژی که به صورت تئوری میتوان گفت در سطح نرم افزار نیز قابل پیاده سازی است در کنار SSDهای حجم پایین توجیه پذیری خوبی دارد.
    چیپست Z68 جایگزین چیپست P67 نیست زیرا ما در حال خرید مادربرد هستیم نه فقط پل شمالی، نام گذاری این چیپست ها نیز تاکیدی بر این امر دارد.

2. 3 کاربر از mersoft بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال jonerex's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2011

پيش فرض

تا همین جاش هم که یک سقف بودجه رو پذیرفتین جای شکر داره. پس با این حساب biostar tp67xe ان شاالله ارزش خرید داره؟
    وقتی اسوس میگه 3 برابر، آخه 3 برابر نسبت به چی؟؟
    شما به آمار فروش اشاره میکنید اما آمار فروش ارتباطی با کیفیت نداره. چیزی که بیشتر تبلیغ کنه بیشتر هم میفروشه، این برتری gigabyte به biostar رو ثابت میکنه؟ بحث بر سر برند بسیار ابتدایی و مضحکه.
    اگه من میگم biostar tp67xe بهتر از GA-Z68AP-D3 هست دلیل دارم. کافیه به تصویر این 2 مادربرد توجه کنید:

در مادربرد گیگابایت عدم وجود خنک کننده و سینک مناسب در قسمت تغذیه پردازنده ، بهمراه تنها یک کانکتور 4 پینی برق برای پردازنده گویای عدم توانایی این مادربرد در پایدار شدن در اورکلاک متوسط به بالاست.
    حال در مادربرد بایواستار سینک خنک کننده مناسب در قسمت پردازنده در کنار 2 کانکتور 8 پینی برق در قسمت پردازنده حاکی از توانایی این مادربرد در تغذیه مناسب پردازنده اورکلاک شده است. متاسفانه امکان تست این 2 مادربرد برای ما وجود نداره اما همین موضوعات هم بخوبی گویای واقعیته . گذشته از امکان sli در مدل بایواستار مورد بحث ، رابطه مستقیم کیفیت با توانایی اورکلاک در مادربرد بر کسی پوشیده نیست.

امیدوارم حداقل خوبی این مادربرد با توجه به قیمت 210 هزار تومانیش رو بپذیرید.

نه بازم هم سری Z برتری داره سه برابر( اين پردازنده‌ نسبت به قبل تا 3 برابر سریعتر تصاویر را کد و پخش مي‌كند )این سه برابره در همه سایت های مادریرد هست فقط ایسوس نمیگه
    در همه دنیا وقتی آمار فروش بالا باشه نشان دهنده اینکه همه راضی هستند و به دیگران بیشنهاد میدن و آمار فروش میره بالا
    نه مضحک نیست شما میدونی مادریرد ها از نظر کیفیت ساخت رده بندی دارن بهش میگن اصطلاحا (نظامی) یعنی با کیفیت و عمر زیاد نسبت به بقیه

در مادربرد گیگابایت عدم وجود خنک کننده و سینک مناسب در قسمت تغذیه پردازنده ، بهمراه تنها یک کانکتور 4 پینی برق برای پردازنده گویای عدم توانایی این مادربرد در پایدار شدن در اورکلاک متوسط به بالاست

مگر هر چیزی خنک کننده داشته باشه بهتره اتفاقا برعکس این نشون دهنده کیفیت قطعات هست که نیاز به خنک کننده نداره مثل AMD های قدیم یک ثانیه فن نداشت میسوخت و همه فهمیدن آمار فروش اومد بایین شما میگی این مادربرد عدم بایداری در اورکلاک رو داره اولین باره میشنوم هیچ جا ندیدم کسی بگه این مادریرد بایداری نداره برای حرفتون مدرک بیارید

شما برای این حرف که وقتی هزینه یکی باشه P67 قدرت بیشتر و بایداری بهتری نسبت به سری Z داره بنچمارک بزارید و برای حرف های دیگه سایتی بذارید منکه گذاشتم شما همه رو رد کردی!!! همه سایت های مادریرد الکی میگن شما درست میگی !!

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

به خدا من نفهميدم چي داريد ميگيد بگيد من برم يك مادر برد خوب بخرم و من اطلا اوركلاك هم نميكنم..

Banned
    تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    فیروزکوه

پيش فرض

نه مضحک نیست شما میدونی مادریرد ها از نظر کیفیت ساخت رده بندی دارن بهش میگن اصطلاحا (نظامی) یعنی با کیفیت و عمر زیاد نسبت به بقیه
    یک لینکی از این ردبندی نظامی قرار میدی ببینیم به چه صورت

تاريخ عضويت
    Mar 2011

پيش فرض

سلام و درود

دوست گرامی جناب jonerex ، نگاه مطلق گرایانه به این چیپست های هم نسل و رویکرد "X یا Y ، فقط یکی" در این مساله نمیتواند راهگشا باشد. اگر خود مادربرد را یک سیستم در نظر بگیریم "پل شمالی" تنها یکی از اجزای آن است و در یک مقایسه منطقی سایر اعضا و امکانات حاضر روی برد، طراحی و اهداف آن، کیفیت مواد استفاده شده، امکانات جانبی گنجانده شده تاثیر گذار خاهند بود حال اگر مقایسه به قصد خرید باشد عواملی مانند ارزش اقتصادی، خدمات پس از فروش، پشتیبانی و تناسب با کاربری مقصود به آیتم های مقایسه اضافه خاهند شد.

اگر به دو چیپست مورد بحث بپردازیم اهداف و کاربردهای مورد نظر باید بررسی شود، کسی که قصد استفاده از گرافیک مجتمع در کنار امکان تغییر ضریب پردازنده و حافظه میاندیشد بهترین مادربرد چیپست P67 هم برای او راضی کننده نخاهد بود و منطقن سراغ Z68 خاهد رفت. اما همین چیپست Z68 برای یک گیمر یا اورکلاکر چه عامل جذابی دارد؟ آیا چنین کاربری چشم به طراحی، امکانات و کلاس برد دارد یا عوامل تشویقی اینتل مانند گنجاندن گرافیک مجتمع بهتر در پردازنده های گروه K و SSD caching؟ اساسن اگر شما درایو حالت جامد با ظرفیتی که جوابگو نصب سیستم عامل و برنامه های کاربردی را داشته باشید SSD caching به چه اندازه حایز اهمیت خاهد بود؟ این تکنولوژی که به صورت تئوری میتوان گفت در سطح نرم افزار نیز قابل پیاده سازی است در کنار SSDهای حجم پایین توجیه پذیری خوبی دارد.
    چیپست Z68 جایگزین چیپست P67 نیست زیرا ما در حال خرید مادربرد هستیم نه فقط پل شمالی، نام گذاری این چیپست ها نیز تاکیدی بر این امر دارد.
    آقا محمد شما که اول از همه اشتباه کردی این آقا کی گفت من اورکلاک میکنم که شما P67 بیشنهاد دادید ایشون گفتند فقط بازی بس سری H با قیمت 150 تومان کافیه و هزینه اضافی تا 210 تومان مادریرد انتخابی شما صرف کارت گرافیک میشه که به کار بازی بیاد چون اصلا اورکلاک در کار نیست شما که مطالعه زیادی دارید یک بنچمارک بذارید که بگه P67 از Z بهتر عمل میکنه ؟؟؟

در ضمن علی آقا وقتی میگم مطالعه تون کمه بهتون بر میخوره این مادریردDIGI+VRM داره اینم توضیح: تمام مادربوردهای سری Z68 ایسوس از مدار رگولاتور DIGI+VRM بهره می‌برد که در واقع یک استاندارد جدید در مدار رگولاتور دیجیتال محسوب می‌شود. در واقع این استاندارد تعریف جدیدي از مدار رگولاتور را در مادربوردها به وجود آورده است. این فناوری از قابلیت پایدار، اطمینان‌پذیری و پتانسیل اورکلاكینگ بیشتری برخوردار است و کاربران به راحتی می‌توانند تنظیمات خاص خود را که تاکنون قادر به انجام آن نبوده‌اند را اعمال كنند
    Last edited by jonerex; 07-08-2011 at 21:31.

آخر فروم باز PC_Expert's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

تشکر از توضیحات کاملmersoft عزیز ، که از اعضای فهمیده این انجمن هستند و کلماتی که بنده در چند پست در صدد توضیح اونها بودم رو در چند سطر خلاصه کردند.

مگر هر چیزی خنک کننده داشته باشه بهتره اتفاقا برعکس این نشون دهنده کیفیت قطعات هست که نیاز به خنک کننده نداره مثل AMD های قدیم یک ثانیه فن نداشت میسوخت
    با این منطق جالب شما باید مادربرد GA-P67A-UD7-B3 که تصویرش رو در زیر قرار میدم با این خنک کننده های عجیب و قریب و لوله ای بی کیفیت تر از GA-P67A-UD3 باشه که خنک کننده کوچک و مختصری داره!!

GA-P67A-UD7-B3 : قیمت : 285 دلار

GA-P67A-UD3-B3 : قیمت: 113 دلار

فکر نمیکنم حرفی باقی مونده باشه. از صاحب تاپیک بابت کش دار شدن مطلب عذر میخوام و توجه ایشون رو به این نکته جلب میکنم که توانایی اورکلاک خوب - حتی اگه شما اورکلاک نکنید- نشون دهنده کیفیت مادربرد هست و پیشنهاد من به شما برای تهیه مادربرد هم همون مادربرد خوب و باکیفیت و خوش قیمتی هست که همون ابتدا معرفی کردم.
    موفق باشید.

8. این کاربر از PC_Expert بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2011

پيش فرض

تشکر از توضیحات کاملmersoft عزیز ، که از اعضای فهمیده این انجمن هستند و کلماتی که بنده در چند پست در صدد توضیح اونها بودم رو در چند سطر خلاصه کردند.

با این منطق جالب شما باید مادربرد GA-P67A-UD7-B3 که تصویرش رو در زیر قرار میدم با این خنک کننده های عجیب و قریب و لوله ای بی کیفیت تر از GA-P67A-UD3 باشه که خنک کننده کوچک و مختصری داره!!

GA-P67A-UD7-B3 : قیمت : 285 دلار

GA-P67A-UD3-B3 : قیمت: 113 دلار

فکر نمیکنم حرفی باقی مونده باشه. از صاحب تاپیک بابت کش دار شدن مطلب عذر میخوام و توجه ایشون رو به این نکته جلب میکنم که توانایی اورکلاک خوب - حتی اگه شما اورکلاک نکنید- نشون دهنده کیفیت مادربرد هست و پیشنهاد من به شما برای تهیه مادربرد هم همون مادربرد خوب و باکیفیت و خوش قیمتی هست که همون ابتدا معرفی کردم.
    موفق باشید.

خوب بنده خدا این ها که شما میگید عرفان میگه و.... که اینهمه هزینه برای مادریرد الکی هست بعد اینجا این چیزهای اضافه خوب میشه و لازمه اگر من همچی بیشنهادی به کسی بگم خودت مثل قبلا میگی اگر هزینه هست دلیل نمیشه که این مادربرد خریداری بشه نمیگی؟؟؟
    اینهمه دلیل که سری Z در اورکلاک بایداری دارن
    این مادریردDIGI+VRM داره اینم توضیح: تمام مادربوردهای سری Z68 ایسوس از مدار رگولاتور DIGI+VRM بهره می‌برد که در واقع یک استاندارد جدید در مدار رگولاتور دیجیتال محسوب می‌شود. در واقع این استاندارد تعریف جدیدي از مدار رگولاتور را در مادربوردها به وجود آورده است. این فناوری از قابلیت پایدار، اطمینان‌پذیری و پتانسیل اورکلاكینگ بیشتری برخوردار است و کاربران به راحتی می‌توانند تنظیمات خاص خود را که تاکنون قادر به انجام آن نبوده‌اند را اعمال كنند

تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

ایشون گفتند فقط بازی بس سری H با قیمت 150 تومان کافیه و هزینه اضافی تا 210 تومان مادریرد انتخابی شما صرف کارت گرافیک میشه که به کار بازی بیاد چون اصلا اورکلاک در کار نیست
    با این منطق بهتر نیست Asus P8H61/USB3 به قیمت 110 تومان خریداری بشه به جای p8h67 به قیمت 150 تومن و اون 40 تومن هم رو گرافیک بره؟
    شما چرا با پیشنهاد های دیگران به این شکل برخورد میکنید؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

لطفا نام ببريد كدوم مادر برد؟؟؟

تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

خوب بنده خدا این ها که شما میگید عرفان میگه و.... که اینهمه هزینه برای مادریرد الکی هست بعد اینجا این چیزهای اضافه خوب میشه و لازمه اگر من همچی بیشنهادی به کسی بگم خودت مثل قبلا میگی اگر هزینه هست دلیل نمیشه که این مادربرد خریداری بشه نمیگی؟؟؟
    بنده نگفتم این مادربرد ها خریداری بشه.
    خواستم به شما بگم این حرف که " خنک کننده داشتن= بی کیفیت بودن" واقعا خنده داره، حرف هایی بزنید که اعتبار شما رو در انجمن و بین دوستان کاهش نده.

بنده شما رو به خوندن این مقاله و بحث کمتر با من و بقیه دوستان دعوت میکنم.
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

---------- Post added at 10:46 PM ---------- Previous post was at 10:45 PM ----------

لطفا نام ببريد كدوم مادر برد؟؟؟
    Biostar TP67XE به قیمت 210 تومن.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •