تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 25

نام تاپيک: سوال در مورد پردازنده Core i7 2630 QM

آخر فروم باز ArashMiniStar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    IR/MASHHAD

پيش فرض

turbo boostهم از کنترل پنل میشه دستکاری کرد.از قسمت Power Option.
    تا جایی که میدونم باید این قابلیت در هنگیمی که لپ تاپ به برق مستقیم وصل فعال باشه.و در زمانی که با باطری سیستم روشن هست برای صرفه جویی غیر فعال.

---------- Post added at 02:53 PM ---------- Previous post was at 02:52 PM ----------

داداش جون هرکی دوست داری درمورد چیزی که اطلاع نداری نظر نده . مگه میشه هارد درایور بافر نداشته باشه ؟!!
    اینم از اون حرفا!
    امکان نداره.حداقل 8 مگ بافر داره.!!

2. 2 کاربر از ArashMiniStar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه amin750's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

بابا چرا مردم رو به دردسر میندازین ؟ برنامه VS2010 روی تمام سیستم ها اینطوره ! خود برنامه خیلی سنگینه و اولش دیر باز میشه .
    من CPU Phenom II X6 1090t @ 3.6 دارم وقتی باز میکنم دیر باز میشه . بچه ها هم که 980X دارن هم همینطوره . واسه این برنامه کاملا عادیه . و اینکه سینا جان سرعت هارد این آقا 1/3 هارد کامپیوتر نیست و به سرعت هارد های WD Blue خیلی نزدیکه !
    جون مادرتون اینقدر مردم رو اشتباهی راهنمایی نکنین .
    برای آنتی ویروس هم بگم . من تعصب ندارم ولی از Eset Smart Security 4 راضی هستم و مشکل کند شدن سیستم هم باهاش ندارم آپدیت کردنشم راحته . تصمیم با خودته . موفق باشی
    درسته VS2010 سنگینه. با سرچ هایی که کردم و کمک دوستان درست شد!
    در مورد آنتی ویروس هم بحث تعصب نیست باید آمارها رو دید که واقعا کدوم قوی تره حالا بحث سنگینی هم خودش یه مقوله دیگس که توی تست ها گنجونده شده ولی نود32 ضعیفه!!

---------- Post added at 05:57 PM ---------- Previous post was at 05:55 PM ----------

عزیز اشکال از سی پی یو نیست!
    یکی از عوامل سرعت هارد هست.که میتونه با راید کردن یا گذاشتن هارد SSD سرعتش خیلی بالا بره.
    چون ما اکثرا به همه چی توجه میکنیم رم گرافیک سی پی یو.
    ولی از هارد غافل میمونیم.
    در ضمن بنظر من اصلا عادی نیست.مگر اینکه خیلی سنگینش کرده باشین مثلا تعداد پروژه ها زیاد باشه یا همچیم چیزی.
    لپ تاپ خودم با هارد 5400PRM و سی پی یو CORE2DUO اینقدر دیر یاز نمیکنه!

---------- Post added at 02:49 PM ---------- Previous post was at 02:48 PM ----------

بهترین راه اینه که چک کنید در زمان بالا اومدن ویژوال استادیو کدوم یکی از منابع مصرفش بالا.مثلا مثلا چراغ مصرف هارد کاملا روشن هست یا میزان مصر سی پی یو بالا یا ... .
    چطوری میشه هارد رو Raid کرد، هاردهای SSD مسلما سرعتشون بیشتره ولی فکر میکنم گرونتر هم باشن. اینطور نیست؟؟؟

تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    IR/MASHHAD

پيش فرض

در مورد آنتی ویروس هم بحث تعصب نیست باید آمارها رو دید که واقعا کدوم قوی تره حالا بحث سنگینی هم خودش یه مقوله دیگس که توی تست ها گنجونده شده ولی نود32 ضعیفه!!

---------- Post added at 05:57 PM ---------- Previous post was at 05:55 PM ----------

چطوری میشه هارد رو Raid کرد، هاردهای SSD مسلما سرعتشون بیشتره ولی فکر میکنم گرونتر هم باشن. اینطور نیست؟؟؟
    هارد اس اس دی 60 گیگ 150 تا 250 هست.میخوای بگو راهنمایی کنم.
    الان OCZ Vertex 3 225 تومان هست.A DATA هم 170 180

تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

هارد اس اس دی 60 گیگ 150 تا 250 هست.میخوای بگو راهنمایی کنم.
    الان OCZ Vertex 3 225 تومان هست.A DATA هم 170 180
    ممنون میشم،
    در مورد Raid هم بگین چطوری انجام بدم

تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    IR/MASHHAD

پيش فرض

ممنون میشم،
    در مورد Raid هم بگین چطوری انجام بدم
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    پیشنهاد من در نهایت اس اس دی هست.چون راید مشکلات و هزینه خودش رو داره.

7. این کاربر از ArashMiniStar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

کد:
    پیشنهاد من در نهایت اس اس دی هست.چون راید مشکلات و هزینه خودش رو داره.
    در مورد SSD هم بذارین.

پيش فرض

سرعت خوندن و نوشتنش یک سوم هارد pc ولی برای لپتاپ عادی هست همچین چیزی ولی تاثیرش رو شما با کندی در سرعت کل سیستم حس میکنید چون هر برنامه ای برای فراخوانی در تنگنای هارد قرار داره.
    اگر کلا این گذینه ها غیر فعال بود نتیجه میگیریم هارد لپتاپت بافر نداره.
    بله اشتباه از من بود هارد ایشون 8 مگ بافر داره و 5400 دور هست ولی چرا اونجا Not Availble نوشته برام جای سواله؟
    بابا چرا مردم رو به دردسر میندازین ؟ واسه این برنامه کاملا عادیه . و اینکه سینا جان سرعت هارد این آقا 1/3 هارد کامپیوتر نیست و به سرعت هارد های WD Blue خیلی نزدیکه !
    هارد های 3.5 اینچی با دور 7200 و حداقل 16 مگ بافر تقریبا مینیمام سرعت خوندنشون 70 مگ و ماکزیمام سرعت خوندنشون حدود 130 مگ هست در دور های بالاتر و بافر بیشتر سرعت خوندن نوشتنشون بیشتر هم میشه حالا مقایسه با هارد لپ تاپ به پای شماست
    داداش جون هرکی دوست داری درمورد چیزی که اطلاع نداری نظر نده . مگه میشه هارد درایو بافر نداشته باشه ؟!!
    بر روی چشم
    Last edited by Microsoft Windows; 15-08-2011 at 09:35.

10. این کاربر از Microsoft Windows بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

BZ7

تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    IR/MASHHAD

پيش فرض

راستش سوالی دارین میتونین همینجا بپرسین.راستش تاپیک جامعی در موردش ندیدم.

آخر فروم باز BZ7's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    Vice City

پيش فرض

بله اشتباه از من بود هارد ایشون 8 مگ بافر داره و 5400 دور هست ولی چرا اونجا Not Availble نوشته برام جای سواله؟

هارد های 3.5 اینچی با دور 7200 و حداقل 16 مگ بافر تقریبا مینیمام سرعت خوندنشون 70 مگ و ماکزیمام سرعت خوندنشون حدود 130 مگ هست در دور های بالاتر و بافر بیشتر سرعت خوندن نوشتنشون بیشتر هم میشه حالا مقایسه با هارد لپ تاپ به پای شماست

بر روی چشم
    First of All ! ناراحت نشی یکم تند حرف زدم . نیش دار بودن حرفام پیشینه ای دیرینه داره !!
    1.اون N/A به دلیل مشکل در خوندن اطلاعات از چیپ های هارد بوده که خیلی پیش میاد .
    2.من ملاک سرعت رو روی AVG میذارم چون سرعت های دیگه مخصوصا min به خیلی عوامل بستگی داره و خیلی مواقع اصلا درست نیست .
    3. این رو منظورم همه ( و همچنین خودم ) بود .
    در کل بابت نیش های سهمگین ! عذرخواهی مارو بپذیر

---------- Post added at 10:49 AM ---------- Previous post was at 10:44 AM ----------

من الان با 2 تا WD Green اومدم Raid0 کردم .
    Raid های معروف از نظر بنده 2 تا هستن :
    Raid0 که تمام هارد هارو یکی درنظر میگیره و سرعت خواندن/نوشتن اطلاعات به ازای هر هارد بیشتر ، بیشتر میشه .
    Raid1 که اطلاعات هارد(های) اصلی رو روی هارد(های) جانبی کپی میکنه که بهش Mirror کردن میگن و بیشتر برای بک آپ سرور ها کاربرد داره .
    روش کار هم خیلی سادست . حداقل باید 2 تا هارد داشته باشی و یه مینبرد که از Raid پشتیبانی کنه ( یا کارتش )
    هارد ها رو وصل میکنی و توی تنظیمات Raid Controller میگی که میخوای Raid0 باشه یا ...
    بعد که کانفیگ شد سیستم هارد هارو یکی میشناسه و میتونی با خیال راحت ویندوز نصب کنی و ...
    و نکته آخر اینکه : ویندوز XP با Raid مشکل داره پس نسخه Vista یا بالاتر باید نصب کنی .

13. 3 کاربر از BZ7 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Penryn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

سلام
    واسه اینکه سرعت رو لپ تاپم رو بالا ببریم چه کار باید بکنم؟؟
    مدل لپ تاپ HP Pavilion Dv6 6090
    تو باز کردن برنامه ها مخصوصا 2010 Visual studio مشکل داره ، دیر بازش میکنه!!
    البته فکر میکنم به خاطر kaspersky 2011 هستش ، سنگینه!!
    turbo boost رو از کجا میشه فعال کرد؟؟
    کسی نتونست کمک کنه؟؟
    یعنی سی پی یو core i7 نمیتونه کار ما رو راه بندازه؟؟
    کاسپرسکی پاک کردم ولی مشکل حل نشد.
    نه به i7 مربوط میشه نه به کاسپر نه هارد و رم و..... در اون تاپیک دیگتون توضیح داده بودم برای ویژوال استودیو چکار باید بکنین تا از کندی درآد که خوشبختانه ظاهراً موفق به حلش شدین. بقول دوستمون این مشکل رو با ویژوال 2010 همه دارن در هر جای دنیا! و وابسته به سخت افزار نیستش. سخت افزار شما بسیار قویه و جای هیچ بحثی نداره.
    دوست عزیز این برنامه intel turbo boost monitor رو نصب کنید. این لینک رو هم از اینتل بخونید
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    منظورتون گجت توربوبوسته؟؟ خود توربوبوست که نیاز به نصب نداره! یه قابلیتی داخل CPU هست.
    مشکل فکر نمی کنم از پردازنده باشه سرعت خوندن و نوشتن هارد های لپ تاپ پاینه شما یه تست از هاردت بگیر برنامه بنچمارک هم در همین انجمن بخش هارد و ابزار های ذخیره سازی بگیر تا ببینیم وضعیت چطوریه قبل از این کار بایاس رو به دیفالت برگردون ببین درست میشه.
    البته ممکنه سیستمت ویروسی گرفته باشه با یه آنتی ویروس آپدیت شده اسکن کن
    برای بالا بردن سرعت سیستم باید از نرم افزار های یوتیلیتی که رجیستری رو تمیز میکنن استفاده کنی ولی زیاد تاثیر گذار نیست راستی از اول سرعت بالا بوده که اینطوری شده یا نه؟
    سرعت خوندن و نوشتنش یک سوم هارد pc ولی برای لپتاپ عادی هست همچین چیزی ولی تاثیرش رو شما با کندی در سرعت کل سیستم حس میکنید چون هر برنامه ای برای فراخوانی در تنگنای هارد قرار داره.
    یه چیز دیگه هم اینه که میزان بافر رو در عکس دوم زده پیدا نشده برو به این مسیر

کد:
    روی هاردت کلیک کن در پنجره ی باز شده در سربرگ Policies ببین تیک اولی باشه پایینی مهم نیست.اگر کلا این گذینه ها غیر فعال بود نتیجه میگیریم هارد لپتاپت بافر نداره.
    به هارد ربطی نداره عزیز. ضمناً WD Caviar Black که توی هاردهای 3.5" شاخ محسوب میشه و مخصوص دسکتاپهاست سرعت متوسط زیر 96MBps داره. سرعت متوسط هارد ایشونم حدود 63 هست. چجوری شما حساب کردی سرعتش شده یک سوم هارد دسکتاپ؟؟!
    دوسته عزیز شما با شرکتی ک ازش لپ تاپو خریدی تماس بگیر بگو میخوام turbo رو فعال کنم چیکار کنم ؟؟؟ اونا بهترین راه نمایی رو میکنن.دیگه دانلود برنامه و این چیزا نمیخواد همه چی رو خوده لپ تاپ هست فقط نحوه فعال سازی رو باید بپرسید.
    میتونید به فروم مربوط به این لپ تاپ برید و دوستانی ک این کانفیگ رو خریداری کردن بپرسید.
    با تشکر
    توربوبوست همیشه بطور پیش فرض فعاله مگه اینکه کسی بره داخل ستاپ بایوس و دستی غیر فعالش کنه و نیازی نداره ایشون با جایی تماس بگیره!
    بابا چرا مردم رو به دردسر میندازین ؟ برنامه VS2010 روی تمام سیستم ها اینطوره ! خود برنامه خیلی سنگینه و اولش دیر باز میشه .
    من CPU Phenom II X6 1090t @ 3.6 دارم وقتی باز میکنم دیر باز میشه . بچه ها هم که 980X دارن هم همینطوره . واسه این برنامه کاملا عادیه . و اینکه سینا جان سرعت هارد این آقا 1/3 هارد کامپیوتر نیست و به سرعت هارد های WD Blue خیلی نزدیکه !
    برای آنتی ویروس هم بگم . من تعصب ندارم ولی از Eset Smart Security 4 راضی هستم و مشکل کند شدن سیستم هم باهاش ندارم آپدیت کردنشم راحته . تصمیم با خودته . موفق باشی
    بیشتر صحبتهای شما تأیید میشه. ولی ESET یه ویروس کش مزخرفه و صرفاً برای سیستمهای بسیار قدیمی و ضعیف که آلوده شدنشون مهم نباشه توصیه میشه. خیلی ساله نسخه های مختلفش رو استفاده کردم و نمیدونم شما روی چند تا سیستم تست کردی ولی من روی همه ی سیستمهای خودم و تعداد زیادی سیستمهای اداری تا همین اواخر نسخه ی 4 را نصب کرده بودم با تنظیمات امنیتی بالا و آپدیت کامل و رجیستر شده با کلید نه کرک. ولی براحتی ویروسی میشدن و پدر من را بشدت درمیاوردن و چپ و راست شکایت میشد. بیشتر ESETها رو پاک کردم و خیلی وقته جاش کاسپر نصب کردم و پاهام را دیگه روی هم انداختم! ویروس کشهایی هم که با موتور کاسپر کار میکنن کارشون خوبه مثل آویرا و....
    عزیز اشکال از سی پی یو نیست!
    یکی از عوامل سرعت هارد هست.که میتونه با راید کردن یا گذاشتن هارد SSD سرعتش خیلی بالا بره.
    چون ما اکثرا به همه چی توجه میکنیم رم گرافیک سی پی یو.
    ولی از هارد غافل میمونیم.
    در ضمن بنظر من اصلا عادی نیست.مگر اینکه خیلی سنگینش کرده باشین مثلا تعداد پروژه ها زیاد باشه یا همچیم چیزی.
    لپ تاپ خودم با هارد 5400PRM و سی پی یو CORE2DUO اینقدر دیر یاز نمیکنه!

---------- Post added at 02:49 PM ---------- Previous post was at 02:48 PM ----------

بهترین راه اینه که چک کنید در زمان بالا اومدن ویژوال استادیو کدوم یکی از منابع مصرفش بالا.مثلا مثلا چراغ مصرف هارد کاملا روشن هست یا میزان مصر سی پی یو بالا یا ... .
    لپتاپ ایشون یه هارد جا داره و نمیشه که همون یه دونه هم SSD های کم ظرفیتی که در حال حاضر موجوده بذاره! اگه دو تا هارد میخورد میشد درباره ی یکی SSD هم صحبت کرد.
    turbo boostهم از کنترل پنل میشه دستکاری کرد.از قسمت Power Option.
    تا جایی که میدونم باید این قابلیت در هنگیمی که لپ تاپ به برق مستقیم وصل فعال باشه.و در زمانی که با باطری سیستم روشن هست برای صرفه جویی غیر فعال.
    همونطوریکه گفتم توربوبوست بطور پیش فرض فعاله. البته بنظر من که تست کردم در بیشتر مواقع عایدی جز حرارت بیشتر و مصرف شدید برق نداره! شما میتونی داخل Power Options سه مود موجود یعنی Power saver - Balanced - High Performance را طوری تنظیم کنی تا مثلاً توربوبوست فقط روی پلان High Performance فعال باشه و ازش فقط در مواقع خاص مثلاً برنامه هایی که Multi Thread نیستن و فرکانس بالا میخوان از اون پلان استفاده کنی. من اینجوری خیلی راحتترم و جلوی گرمای اضافی و بیجهت سیستم رو گرفتم. برای نمونه اینجور که من تست کردم موقع بازی Modern Warcraft2 با غیر فعال بودن توربوبوست شما تأثیر خاصی حس نمیکنی ولی عوضش دما حداقل 10 درجه پایینتر میاد!! چون توان الکتریکی مصرفی پردازنده از 45 وات به 15 وات میرسه!

لپتاپ شما چون یه هارد میخوره از Raid نمیتونی استفاده کنی. قابلیت Raid 0,5,.... زمانی قابل استفاده ان که دو یا چند هارد داشته باشی. ضمناً در لپتاپهایی که دو هارد میخورن هم باید قابلیت Raid کردن در بایوس باشه. hp های 17 و 18 اینچی که دو هارد دارن فاقد این قابلیت در بایوسن. Raid در لپتاپهای مخصوص بازی مثلاً سری های بزرگ MSI و آلین ویر و.... وجود داره. هاردهای SSD موجود در بازار هم زیر 256 گیگ هستن با قیمت بالا. مثلاً ADATA های 256GB حدود 800 ت قیمت دارن.

15. 4 کاربر از Penryn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •