تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 34

نام تاپيک: سوال در مورد ABS پراید

اگه نباشه جاش خالی می مونه Legacy's's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

وقتی ترمز ABS فعال میشه مثل این میمونه که ماشین رفته تو ریک و به کف آسفالت میچسبه!!
    این تجربه خودم از ABS بوده!!
    وقتی ABS فعال شد حتماً حتماً باید فشار بیشتری روی پدال ترمز وارد کنید تا بیشترین فشار روغن هیدرولیک به چرخها منتقل بشه
    بعضیها که تازه ماشین گرفتند وقتی صدای ABS و زدن پدال رو حس میکنند ترس برشون میداره و یا پدال رو دیگه فشار نمیدند و یا فشار رو کم میکنند
    بعضیها هم شنیدم در ایران میرن پیش تعمیرکارها و ABS رو میدن غیر فعال کنه! سیستم کارامدی که در این شرایط حدود 1 میلیون تومان قیمتشه و برای حفظ جان سرنشینان موقع ترمزگیری تعبیه شده رو غیر فعال میکنند!
    هنر نزد ایرانیان است و بس!
    اتفاقاً با تجربه ایکه من از ترمزهای ضعیف پراید دارم وجود ABS براش واجبه.
    ولی وقتی عده ای با جزئیات و طرز کار باهاش آشنا نیستند یک همچین کارهای خنده داری تعجب نداره که انجام میدن.
    ضمناً ABS پراید از نوع Mando BH60 ساخت کره و مونتاژ مگاموتور ایران هست که روی خیلی خودروها مثل Kia Rio و Hyundai Accent و Kia Picanto و ... نصب شده(کاپوت رو بدید بالا مثل عکس زیر)
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Last edited by Legacy's; 23-03-2013 at 09:58.

2. 3 کاربر از Legacy's بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز masooumi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2005
    محل سكونت
    اینترنت

پيش فرض

منم با abs این پراید های جدید اصلا حال نمی کنم . البته شاید این پرایدی که سوار شدم یه مشکلی داشته باشه ولی نسبت به ماشین های abs دار دیگه ای که سوار شدم ، اصلا قابل اعتماد نیست و به نظر دیر تر خودرو رو متوقف می کنه.روزهای اولی که این پراید رو سوار شدم چون فکر می کردم abs اون مثل 206 و تیبا و سایر خودرو ها هست ، نزدیک بود چندباری تصادف کنم ولی الان دیگه کلا فاصله و سرعت را کاملا رعایت می کنم!(شاید اینش خوب باشه که مجبور میشی قوانین را رعایت کنی )

آخر فروم باز irinn65's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    TeHRaN-CItY

پيش فرض

دوستان تا زمانی که چراغ abs روشن نشه احتیاج نداره چک شه یا بره سرویس؟

تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

این سیستم دو بخش داره: واحد الکترونیکی و واحد هیدرولیکی. روی مجموعه ی ترمز نصب شده و عمراً خودش نیاز به بازدید خاصی نداره
    اگه به هر دلیل از کار بیفته و چراغش روشن بمونه اونوقت ترمز خودرو میشه مثل خودروهای عادی فاقد ABS. بعبارتی مشکلی برای ترمزگیری معمولی ایجاد نمیشه

وقتی سوییچ رو قبل از استارت می چرخونید چراغش برای چک کردن حباب روشن میشه و اگه مشکلی وجود نداشته باشه دوباره خاموش میشه
    ولی اگه هم چراغ ABS و هم ترمز روشن بمونند یعنی سیستم ترمز نقص جدی داره و باید بازدید بشه
    در صورتیکه چراغ ABS موقتاً روشن و خاموش بشه مشکلی فرعی و جزئی وجود داره که بهش میگن اشکال چفت نشدن
    در هر حال کد خطایی که توی مازول ABS ثبت میشه رو باید بخونند تا ایرادش بدرستی شناسایی بشه
    منم با abs این پراید های جدید اصلا حال نمی کنم . البته شاید این پرایدی که سوار شدم یه مشکلی داشته باشه ولی نسبت به ماشین های abs دار دیگه ای که سوار شدم ، اصلا قابل اعتماد نیست و به نظر دیر تر خودرو رو متوقف می کنه.روزهای اولی که این پراید رو سوار شدم چون فکر می کردم abs اون مثل 206 و تیبا و سایر خودرو ها هست ، نزدیک بود چندباری تصادف کنم ولی الان دیگه کلا فاصله و سرعت را کاملا رعایت می کنم!(شاید اینش خوب باشه که مجبور میشی قوانین را رعایت کنی )
    90 و 91 رو نمیدونم ولی مدل 89 رو که تست کردم کارایی بدون خطا و کاملاً مطمئنی داشت و با سیستم ABS بوش که روی 206 نصب میشه برابری میکرد.
    البته معنیش این نیست که توان ترمزگیری ایندو خودرو یکسانه. چون اون دیگه به تفاوت مجموعه ی ترمز و تایر و... ارتباط داره
    یکی دو نفر که L-90 داشتند هم یکسری مشکلات از نوعی که شما میگید رو عنوان میکردند. این رو که دلیل مشکلات کیفی چیه رو دیگه خود کمپانیها باید جواب بدهند.

6. 3 کاربر از Legacy's بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه ronin_2607's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

کلا باید خیلی حواست به ABS باشه. من دیروز نزدیک بود الکی الکی تصادف کنم !! با سرعت حدود 60 تا شاید هم کمتر. مثل همیشه یه ترمز آروم کردم دیدم ماشین داره میره. انگار نه انگار. تو همین چند ثانیه همینطور پاهامو فشار دادم تا یه صدای بلندی آمد و پدال شروع کرد به لرزیدن. و من طبق توصیه دوستان بدون اینکه ترسی به دل راه بدم بیشتر فشار دادم اما ماشین به حرکتش ادامه داد !!! البته میرفت ترمز می کرد میرفت ترمز میکرد خلاصه در فاصله اندکی از ماشین جلویی متوقف شد و من به شدت از اینکار ماشین تعجب کرده بودم. سابقه نداشت ماشین با این سرعت اینطوری ترمز کنه. قبلا ترمز ABS کار کرده بود اما سرعتم خیلی بالاتر بود و خیلی بهتر ماشین متوقف شد. شاید هم به دلیل اینه که لنت ها دیگه کم کم نیاز به تعویض دارن. نمیدونم. اما هر چی هست من خیلی به ABS پراید اعتماد ندارم. دوستان هم که میگن مارک معتبریه. درسته. اما کلا هر چیزی باید فابریک خود ماشین باشه. شما رو پراید خیلی کارها میتونی انجام بدی مثلا برداری کروز کنترل نصب کنی اما هیچ وقت اون کروز کنترلی نمیشه که خود کارخونه ماشینهای معتبر میاد رو ماشین قرار میده. منطورم اینه یه چیزش میلنگه. به دل آدم نمیشینه. با این اوضاع گرونی ماشین فکر کنم حالا حالا ها مجبوریم با همین پراید سر کنیم. حسرت یه ماشین خوب اتومات به دلمون موند که موند....

8. 2 کاربر از ronin_2607 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه john nash's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

کلا باید خیلی حواست به ABS باشه. من دیروز نزدیک بود الکی الکی تصادف کنم !! با سرعت حدود 60 تا شاید هم کمتر. مثل همیشه یه ترمز آروم کردم دیدم ماشین داره میره. انگار نه انگار. تو همین چند ثانیه همینطور پاهامو فشار دادم تا یه صدای بلندی آمد و پدال شروع کرد به لرزیدن. و من طبق توصیه دوستان بدون اینکه ترسی به دل راه بدم بیشتر فشار دادم اما ماشین به حرکتش ادامه داد !!! البته میرفت ترمز می کرد میرفت ترمز میکرد خلاصه در فاصله اندکی از ماشین جلویی متوقف شد و من به شدت از اینکار ماشین تعجب کرده بودم. سابقه نداشت ماشین با این سرعت اینطوری ترمز کنه. قبلا ترمز ABS کار کرده بود اما سرعتم خیلی بالاتر بود و خیلی بهتر ماشین متوقف شد. شاید هم به دلیل اینه که لنت ها دیگه کم کم نیاز به تعویض دارن. نمیدونم. اما هر چی هست من خیلی به ABS پراید اعتماد ندارم. دوستان هم که میگن مارک معتبریه. درسته. اما کلا هر چیزی باید فابریک خود ماشین باشه. شما رو پراید خیلی کارها میتونی انجام بدی مثلا برداری کروز کنترل نصب کنی اما هیچ وقت اون کروز کنترلی نمیشه که خود کارخونه ماشینهای معتبر میاد رو ماشین قرار میده. منطورم اینه یه چیزش میلنگه. به دل آدم نمیشینه. با این اوضاع گرونی ماشین فکر کنم حالا حالا ها مجبوریم با همین پراید سر کنیم. حسرت یه ماشین خوب اتومات به دلمون موند که موند....
    مگه شما خودت نصب کردی ABS رو؟

تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

ABS رو فقط توی کارخونه میشه نصب کرد. توی ایران که هیچ حتی توی کشورهای خارجکی هم هنوز ندیدم یک تیونری بگه من ABS روی خودروهای قدیمی نصب میکنم!
    مضافاً اصلاً هیچ قطعه ی مربوط به این سیستم توی بازار و دست و بال تعمیرکارها و فروشنده ها نیست. برای تعمیراتش یکراست باید بره نمایندگی.
    گذشته از بخش اصلی که عکسش توی پستهای قبلی هست، توی هر چرخ یک حسگر مغناطیسی و ادوات مربوطه داره و این حسگرها به واحد الکترونیکی سامانه متصلند
    تا تعداد چرخش هر چرخ رو بطور مستقل مانیتور کنند. اینها کار یک نصاب و تیونر نیست.

ایشون منظورشون این بود که در اصل [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] که طراحیش به 1986 برمیگرده فاقد این سامانه بوده و سایپا به شیوه ی مبتکرانه ی خودش! اقدام به نصب اون کرده.
    این سیستم رو تا جاییکه یادمه اولین بار برای خط تولید، کمپانی بنز روی مدل C Class سال 1994-95 نصب کرد.
    ولی از اونجا که روی بعضی خودروهای مونتاژی دیگه مثل L-90 (نمیدونم سایپاییش یا ایران خودروییش) هم این قضیه ی بد کار نکردن ترمز دیده شده یکم مشکوکه. دیگه این رو مونتاژکنهای داخلی که ابداع نکردند.
    برای اطمینان، اگه شما دادید ABS رو غیر فعال کردند و سیستم ترمز درست شد اونوقت میشه اشکال رو به کیفیت مونتاژ یا نصب اون ربط داد وگرنه ممکنه ایراد از بخش دیگه ای از سیستم ترمز باشه.
    اما در یک کلام: گُل بود و به سبزه نیز آراسته شد. آتش گرفتن خودروهای داخلی کم بود ترمز نگرفتن هم بهش اضافه شد!
    Last edited by Legacy's; 24-03-2013 at 15:01.

11. 2 کاربر از Legacy's بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز masooumi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2005
    محل سكونت
    اینترنت

پيش فرض

این هم دقیقا همین اتفاقی بود که برای بنده پیش اومد . (پس ظاهرا نقص فنی نیست و همینطوری هست!)

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2010

پيش فرض

بنده خودم هم تجربه بد دارم درین مورد و هم تجربه خوب.
    تجربه خوب:در هوای خشک در بزرگراه با سرعت بالا ترمز کردم که خدا رو شکر بافرمون دادن از خطر گریختم وگرنه کلن ماشین از جلو هاچبک میشد!

تجربه بد:در هوای بارانی سر یک پیچ یه موتوری سر خورد زمین.ماشین جلویی (405) ترمز کرد منم با سرعت 30 تا !ترمز کردم که زاید فرقی با ترمز نکردن نداشت و رد میکرد:سمت راستمم جدول بود نمیشد فرمون داد.نتیجش این شد که جراغ سمت راننده شکست .سمت راست کاوت غر شد سر گلگیر هم یه مقداری .سینی فن قسمت راتش یه مقدار لا خورد ک نتیجش سوراخ شدن رادیات بود.

نتیجه کلی:فاصله ایمنی رو مخصوصن در هوای بارانی حفظ کنید!

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2012

پيش فرض

اگه ميخواييد ترمز پرايد كيفيته خودشو حفظ كنه و مثل روز اول بمونه كه البته ماليم نيست هر چهل هزار تا لنت هاي عقبو عوض كنيد و به حرف تعميركارا كه معمولا ميگن لازم نيست عوض كنيو فعلا جا داره گوش نديد چون لنت هاي عقب پرايد مثل پژو نيست كه ريگلاژ بشه و تا آخرش با همون كيفيت عمل كنه
    اين تجربه منه و بهم ثابت شده
    انشالا كه هيچ وقت لازم به ترمز شديد نداشته باشيد
    يا علي

15. 3 کاربر از sepsi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •