تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 16 1234511 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 155

نام تاپيک: « تاپیـک اختصاصی مــهـدی یــراحـی »

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض « تاپیـک اختصاصی مــهـدی یــراحـی »

مـــهـــدی یـــراحــــی

بیوگرافی:

مهدی یرٌاحی ، بیست و سوم آبان ماه یک هزار و سیصد و شصت در شهر اهواز متولد شد ...
    علاقه اش به آهنگسازی زمانی شکل گرفت که بین سال های 10 تا 13 سالگی ضمن شرکت در مسابقات تلاوت قرآن ، نا خودآگاه مجذوب موسیقی درونی آیه ها و آهنگ چینش کلمات بود .
    بعدها ، دوران تحصیل در مقطع راهنمائی را در حالی سپری می کند که تلاش های جسته و گریخته اما صادقانه ای دارد برای حضور در دنیای موسیقی ، با این همه طی کردن دوره ی آموزش تئوری تحت نظر علی کسرائی که تنها معلم موسیقی اش بود ، سرآغازی می شود تا علاقه اش را به صورت جدی تری پیگیری کند ؛
    وی هم چنان نواختن سازهای گیتار و پیانو را کاملا” تجربی فراگرفته و در نوازنده گی آنها مسلط است .

در سال 1379 تصمیم می گیرد تا برای همیشه به پایتخت نقل مکان کند ، سالی که هم زمان می شود با خلقت آلبوم هجرت که بعدها به خاطر سخت گیری های شخصی اش برای ارائه دادن یک مجموعه ی مطلوب و تاثیر گذار از آثارش و بروز برخی مشکلات از جمله عدم اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وقت ، هرگز فرصت حضور در بازار موسیقی مجاز را پیدا نمی کند و برای همیشه نشنیده باقی می ماند ؛
    اتفاقی که در سال 1381 و 1383 نیز مشابها” برای آلبوم های تازه اش رخ می دهد کما اینکه وسواس و عقیده اش مبنی بر احترام گذاشتن به شعور شنیداری مخاطب _ بر خلاف جریان عرف _ باعث می شود سبک ارزشمند تری از موسیقی پاپ را تجربه کند ، سبکی مبتنی بر ارزش ترانه و تلفیق احساسی تر کلمات با نت ها … ؛

سر انجام در زمستان یک هزار و سیصد و هشتاد و پنج تلاش می کند تا مجوعه ای از بهترین آثارش را برای آلبوم منوُ رها کن آماده کند ، آلبومی که بعد از گذشت سه سال و در سال 1389 به اتمام رسید … ؛

ناگفته هایی از مهدی یرٌاحی:

از مادرش به عنوان اولین حامی حضورش در موسیقی نام می برد و در ادامه ی راه از حمایت های پدر نیز بهره مند بوده است .
    برای درک بهتر ملودی ساختن ، به سادگی پایبند بوده است . می گوید ملودی ها معمولا” در تلاقی آثار شنیده شده و احساسات شخصی آهنگساز جان می گیرند و با اینکه ، اکثر ملودی هایش را بر اساس ترانه می سازد ، گاهی اوقات ترانه نویسی بر اساس ملودی اش را نیز به ترانه سرا پیشنهاد می دهد .

از موسیقی ارائه شده توسط گروه پینک فلوید به خصوص آلبوم the wall به عنوان جریانی به شدت تاثیر گذار بر آهنگسازی اش یاد می کند و از آثار ونجلیز که اسطوره ی ملودی سازی اش است به شدت لذت می برد . اعتقاد دارد که ونجلیز ، موسیقی را با زبانی ساده اما بسیار عمیق عرضه می کند .
    به خاطر اجرای نه چندان خوب برخی آثارش توسط خواننده هایی که در زمینه ی آهنگسازی و تنظیم همراهی شان کرده ، همیشه افسوس می خورد .

آوای استاد محمدرضا شجریان ، فرهاد مهراد ، ابراهیم حامدی ، داریوش اقبالی ، معین ، فریدون فروغی و مرحوم هایده را بسیار می پسندد ، هم چنین ام کلثوم و عبدالحلیم حافظ را که از بزرگترین خوانندگان موسیقی عرب هستند .

با احترام به تمام ترانه سرایانی که با او همکاری کرده اند ، ترانه ی روزبه بمانی را تنها رفرنس ترانه ی معاصر ایران بعد از انقلاب اسلامی 1357 می داند و معتقد است که روزبه بمانی ، تکرار عظمت و جایگاه شاملو است در عرصه ی ترانه نویسی .
    در سال های دور به رشته ی کارگردانی علاقه مند بوده و هم چنین فیلم نامه نویسی را تا سطوح بالا پیگیری کرده است .

مطالعه کردن ، بخش اجتناب ناپذیر برنامه هایش را تشکیل می دهد و آثار دکتر علی شریعتی و پائولو کوئلیو از کتاب های محبوبش هستند .
    مایکل جکسون ، جرج مایکل ، ویتنی هیوستون ، کریستینا آگویلرا و استینگ خوانندگان مورد علاقه ی او در دنیای موسیقی غرب هستند و هم چنین در سینما ، قدرت بازیگری ال پاچینو ، چارلیز ترون و مونیکا بلوچی را بسیار می پسندد .

Dicography

منبع:
    سایت رسمی مهدی یراحی
    MehdiYarrahi.com

بحث در مورد تک آهنگ ها ، آهنگ سازی ها و تنظیم و...مهدی یراحی فقط در این تاپیک
    Last edited by Masoud-Susa; 25-08-2011 at 19:05.

2. 15 کاربر از Masoud-Susa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

این هم جدیدترین تک آهنگ مهدی به نام «هرجای دنیایی دلم اونجاست»
    که واسه ی برنامه ی ماه عسل اجرا کرده
    با کیفیت اورجینال

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    Last edited by Masoud-Susa; 25-08-2011 at 19:07.

4. 3 کاربر از Masoud-Susa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

کلا دوسش دارم .... شخصیت فوق العاده ای داره ....

6. 2 کاربر از ramin1988 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

هر جای دنیایی ،دلم اونجاست
    من کعبه‌ مو دور تو می‌سازم
    من پشت کردم به همه دنیا
    تا رو به تو سجاده بندازم...

هر روز حسم تازه تر میشه
    غرق تو می شم بلکه دریاشم
    بیذارم از اینکه تمام عمر
    از روی عادت عاشقت باشم...

گاهی پرستیدن عبادت نیست
    با اینکه سر رو مهر میذاری
    گاهی برای دیدن عشقت
    باید سر از رو مهر برداری...

یک عمر هر دردی به من دادی
    حس می کنم عین نیازم بود
    جایی که افتادم به پای تو
    زیباترین جای نمازم بود ...

شنیدن صداش تو ماه رمضون یه حس دیگه به آدم میده...واقعا معرکست...

8. 4 کاربر از Masoud-Susa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

M Ơ Ɗ Є Ʀ ƛ Ƭ Ơ Ʀ VAHID's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    "فروم" ها خانه دوم ما

پيش فرض

خیلی صدای خوبی داره امید وارم در اینده بیشتر کار ازش ببینیم
    من که خیلی حال کردم با خوندنش مخصوصا اهنگ Mano Raha Kon

10. این کاربر از VAHID بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

مطلب مربوط به اردیبهشت هست و اون موقع که آلبوم منو رها کن تازه گل کرده بود....

نگاهی به آلبوم «منو رها کن» مهدی یراحی؛
    ملودی‌ساز محبوب ترانه‌سراها

موسیقی ما - مهدی عزیزی: اتفاق‌نظر خوبی سر این موضوع وجود دارد که نقطه ضعف اصلی موسیقی پاپ ما ملودی و در مرحله بعدی ترانه است. مهدی یراحی حتی با کار‌های کمی که ساخته نشان داده که یکی از بهترین ملودی‌ساز‌ان ایران است.

پس اشتیاق شنیدین اولین آلبوم رسمی یکی از بهترین ملودی‌سازهای موسیقی پاپ‌مان نباید کم باشد. اما چیزی که در بار اول گوش دادن آلبوم «منو رها کن» جلب توجه می‌کند ملودی‌های آن نیست، ترانه‌های آن است. روزبه بمانی مثل همیشه ناب و خاص است و 5 قطعه‌ی سرنوشت ساز آلبوم از سروده‌های اوست. با این وجود به نظر من سورپرایز این آلبوم، زهرا عاملی - مجری برنامه نردبان تلویزیون - با ترانه «باور نکن» است که ترانه‌اش در میان عاشقانه‌های روزبه بمانی حسابی خودنمایی می‌کند.

خودنمایی ترانه‌ها در ساخته‌های یراحی همیشه مشهود بوده و یراحی ملودی‌ساز محبوب ترانه‌سرا‌هاست.

ملودی‌های دلنشین، لحن محزون، ترانه‌های سنگین و زیبا و البته دو قطعه‌ی امتحان پس داده، باعث شد، این بار یراحی بعد از دو آلبومی که ساخت و - به دلیل وسواس زیادش - از انتشارشان صرف نظر کرد، «منو رها کن» را به عنوان اولین آلبوم رسمی‌اش معرفی کند.

یراحی جز در مورد قطعه «علی مودک» که شبه کاوری از یک قطعه عربی دیگر است، ریسک نکرد و استایل همیشگی و قابل انتظارش را حفظ کرده است. فضای کلی این آلبوم نیز با حضور پررنگ روزبه بمانی کاملا قابل پیش‌بینی بود. نمونه موفق‌تری از این استایل را در همکاری این دو نفر با داریوش اقبالی در قطعه بسیار زیبای «تصویر رویا» دیده بودیم.

تنظیم که این روزها نقطه قوت موسیقی پاپ ما شده در این آلبوم نمود خاصی ندارد. شاید حضور سیروان خسروی در یکی دو قطعه تنها جهت به‌روز شدن آلبومی بود که دیگر داشت رنگ‌و‌بوی کهنگی به خود می‌گرفت. تنظیم‌های مهدی یراحی به خوبی ملود‌ی‌هایش نیست و دیگر تنظیم‌کننده‌ها نیز تجربه‌های موفق این سبک را به خصوص در برخی قطعات آلبوم «بی‌خوابی» تکرار نکرده بودند.

مهدی یراحی یک عرب ایرانی است که موسیقی‌دوستی و ریتم‌شناسی‌اش به نوعی به جنوبی‌بودنش برمی‌گردد. تلاوت قرآن و حضور در گروه تواشیح در دوران نوجوانی بی‌تاثیر در لحن محزون و خواندن احساسی‌اش نیست. که این نوع خواندن همیشه با سلیقه جماعت ایرانی جور بوده و برای‌شان دلنشین است. یراحی هم به خوبی از عهده‌اش بر آمده است.

یراحی اولین ملودی‌هایش را برای حسین استیری در آلبوم مجرم ساخت و تیتراژ‌های تلویزیونی‌اش برای علی لهراسبی و البته آن‌ها که خودش خواند در محبوبیت‌اش نقش مهمی ایفا کرد. اما نقطه اوج کارش آلبوم «بی‌خوابی» سعید شهروز بود. خودش می‌گوید هیچ وقت از کارهایش به طور کامل راضی نیست و دوست دارد موسیقی پاپی کار کند که هم مردم را داشته باشد و هم هنر را.

در مجموع «منو رها کن» رضایت کلی مخاطبانش را جلب کرده است و البته نقطه قوت‌اش ترانه‌هایش است و در مرحله بعد ملودی‌هایش و ضعف اصلی به تنظیم‌ها برمی‌گردد. باز به نظر نگارنده بهترین قطعه آلبوم «هوای تو» است که اگر واقعا ملودی اورجینالی داشته باشد در موسیقی پاپ ما کم نظیر ‌است. در مورد ترانه‌ها نیز معتقدم؛ «همیشه عاشقت بودم» از سطح ترانه‌های آلبوم پایین‌تر و «باور نکن» از سطح دیگر ترانه‌ها بالاتر بود!

در آخر حیفم آمد که نگویم جای بهروز صفاریان در این البوم واقعا خالی است.

12. این کاربر از Masoud-Susa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

قلب من از صدای تو چه عاشقانه کوک شد
    تمام پرسه های من کنار تو سلوک شد

از پروردگار بزرگ سپاسگزارم که هر لحظه به خیل دوستانم می افزاید…

با عرض سلام و احترام خدمت شما دوستان مهربان.امیدوارم “منو رها کن” ارزش این همه لطف و مهر شما عزیزان را داشته باشد و خالقان این اثر را بابت تمام تقصیرهایی که رفت ببخشید.
    متاسفانه روال بر اینست که در یک اثر موسیقایی(پاپ) بیشتر توجه ها به خواننده اثر معطوف میگردد و به اصطلاح همه چیز به اسم او تمام میشود ولی انصافا بنده در این اثر عضوی از یک تیم بودم که تمام تلاششان ارائه یک مجموعه هنری ارزشمند بود.
    باید عرض کنم این ابراز لطف و مهر شما دوستان علاوه بر دلگرمی شیرینی که به اعضای این تیم میدهد موجب نوعی هراس نیز در ما میشود.هراس از لایق ِ ماندن در این جایگاه که همانا قلب شماست.
    امیدوارم امانتداران خوبی برای عشقی که شما مهربانان به قلبمان میدهید باشیم.

مهدی یراحی

..........

انصافا راست میگه...اکثر ما همیشه خواننده اثر رو میبینیم و به بقیه عوامل ساخت اون آهنگ توجه نداریم و به قول مهدی عزیز همه چیز رو به اسم اون خواننده تموم می کنیم...
    البته یکی- دو سالی هست که دیگه این طور فکر کردن ور افتاده و دوستان بیشتر از گدشته به آهنگ ساز و تنظیم کننده و سایر عوامل توجه می کنن و کار اون ها رو هم زیر نظر دارن و این باعث خوشحالیه

14. این کاربر از Masoud-Susa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای poonel's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    زیـر خـط فـقـر

پيش فرض

صدای خاصی داره.
    آهنگ منو رها کن رو خیلی زیبا خونده.
    خواننده محبوبمه و اینکه فهمیدم بچه اهوازه ، منو کشته.

16. 2 کاربر از poonel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز 3Dmajid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    پشت کامپیوتر

پيش فرض

آلبومش واقعا ترکوند.
    شک ندارم پدیده ی امسال موسیقی همین مهدی یراحیه.
    صداشو خیلی دوست دارم.
    به نظر من دلیل موفقیتش استفاده از شعرای روزبه بمانی و زهرا عاملیه.

18. 2 کاربر از 3Dmajid بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

آلبومش واقعا ترکوند.
    شک ندارم پدیده ی امسال موسیقی همین مهدی یراحیه.
    صداشو خیلی دوست دارم.
    به نظر من دلیل موفقیتش استفاده از شعرای روزبه بمانی و زهرا عاملیه.
    درسته که شعر خیلی تاثیر داره...
    ولی ملودی های زیبایی که مهدی درست می کنه هم تو موفقیتش بی تاثیر نیست....

20. این کاربر از Masoud-Susa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 16 1234511 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •