تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 5 از 5

نام تاپيک: تجربه یک هفته ای با سنسیشن

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض تجربه یک هفته ای با سنسیشن

سلام به همه دوستان گلم تصمیم گرفتم یک ریویو مختصر از سنسیشن براتون بزارم. امیدوارم که بدردتون بخوره و بعضیها رو از شک و دودلی بیرون بیاره !!!
    از اونجا شروع میکنم که رفتم برای خرید!

بالاخره بعد از کلی تحقیق و بررسی تصمیم گرفتم از بین سنسیشن و گالاگسی اس2 یکی را بخرم. تا آخرین لحظه که برای خرید میرفتم واقعاً نمیدونستم آخرش کدامیکی رو میخرم هر چند تمام مزایا و معایب هر دو را کامل بررسی کرده بودم و کلی ریویو داخلی و خارجی راجع به این دو گوشی خونده بودم . ته دلم سنسیشن بود ولی یجورایی آمولید و ... قلقکم میداد. صاحب مغازه خوشبختانه یکی از دوستانم بود ازش خواستم هر دو گوشیو بیاره و روشن کنه تا یکی را بردارم. از بس در مورد سوپر امولید شنیده بودم که واقعا انتظار یک معجزه را ازش داشتم. به محض روشن شدن گالاگسی اس2 فوری زوم کردم رو صفحش ! مونیتورش خیلی خوب بود ولی معجزه ای ندیدم ! صفحه سنسیشن را هم نگاه کردم از بس شنیده بودم مونیتورش خوب نیست مخصوصا جلوی سوپر آمولید! وقتی نگاش کردم یجورایی معجزه را دیدم ! واقعا وضوح صفحه و رنگهاش خیلی عالی بود. البته سو تفاهم نشه ! هنوز سوپر آمولید بهتر بود. ولی اون انتظاری که داشتم که شاید نظرم رو به گالاگسی اس2 تغییر بده نبود. حالا که بزرگترین مزیت گالاگسی اس2 برام چندان جذاب نبود مصمم تر از قبل سنسیشن را برداشتم.

- همانطور که گفتم سنسیشن از یک مونیتور خیلی خوب بهره می برد که دارای وضوح خیلی خوب بوده و رنگها را به بهترین شکل ممکن نشان می دهد . صفحه از روشنایی زیادی بهره می برد و وقتی نور صفحه در بیشترین حالت خود قرار میگیرد جلوه خیلی خوبی پیدا می کند. اما شدت نور در جای تاریک بیش از حد می باشد و باید آنرا کم کرد. بهترین حالت انتخاب تنظیم خودکار نور صفحه می باشد تا هم به بهینه ترین حالت تنظیم بشه و هم باطری کمتری استفاده بشه.
    گشت گذار در اینترنت با وضوح 540*960 واقعا تجربه خیلی خوبیه و نوشته های ریز هم با وضوح زیاد قابل خواندن هستند. همچنین خواندن ebook و PDF هم با این صفحه لطف دیگه ای داره !
    از لحاظ زاویه دید، مونیتور حرف چندانی برای گفتن نداره ولی تو این مدت که با گوشی کار کرده ام موردی پیش نیومده که کمبود زاویه دید اذیتم کنه و کلا هم برام اصلا مهم نیست چون معمولا هممون گوشی را به بهترین شکل در دستمون میگیریم نه زاویه دار ! البته برای کسایی که میخواهند چهار پنچ نفره!! با گوشیشون فیلم و ... نگاه کنند مهم خواهد بود ولی برای من که همچین موردی پیش نمیاد!!
    مورد دیگه در مورد مونیتور وضوحش در فضای بازه که برای من قابل قبوله حتی زیر آفتاب هم صفحه براحتی قابل استفاده است . البته طبیعیه زیر نور آفتاب کیفیتش پایین میاد ولی کاربر رو به زحمت نمیندازه !
    کلا از نظر من کیفیت مونیتور سنسیشن خیلی خوب بود.
    (البته این را هم بگم که مونیتور گوشی من ساخت شارپ هست)
    - کیفیت بدنه سنسیشن روی هم رفته خوب وخوش دسته و کلا حس خوبی بهت میده بر عکس گالاگسی اس2 که واقعا هر چی حس داری ازت میگیره!!! اما چند نقطه ضعف داره که اصلا خوب نیست :
    اولش اینکه وقتی قاب پشتی را در میاری خیلی از قسمتهای حساس گوشی نمایان میشه و اگه بی احتیاطی کنی ممکنه بهش صدمه بزنی!
    دومش اینکه بهتر بود لنز اصلی دوربین رو با یک شیشه نازک روی قاب پوشش میدادند که نشده!
    سومش اینکه با در آوردن قاب کل آنتن سیمکارت و وایفای میپره !
    - در مورد رابط کاربری هم فقط همین را بگم که واقعا بهترین رابط کاربری اندرویده و اصلا کار کردن باهاش برات کسل کننده ویکنواخت نمیشه و از کار کردن باهاش لذت میبری. منکه هیچ ایراد خاصی نتونستم بهش بگیرم اما تنها نقطه ضعفی که داره اینه که به خاطر جلوه های بکار رفته مقداری از منابع سیستم مثل رم و باطری را مصرف میکنه که به نظر من واقعا ارزششو داره!
    ************************************************** **
    ************************************************** *
    - در مورد آنتن دهی در این گوشی چیزای زیادی شنیده بودم یکی میگفت وقتی قاب پشتی را لمس میکنی آنتها قطع میشه و یکی میگفت نمیشه!
    اون چیزی که من بهش رسیدم این بود که کلا تحت هر شرایطی با لمس کردن قاب پشتی ( چه کامل با دست پوشیده بشه و چه اطراف دوربین دست بذاری و ... ) آنتن سیمکارت کم نمیشه اگه آنتن فول باشه باز فول میمونه و اگه مثلا دو خط آنتن داشته باشی باز همان دو تا را خواهی داشت.
    اما در مورد آنتن وایرلس قضیه فرق میکنه و اگر تقریبا قسمت اطراف لنز دوربین را با دست بگیری کل آنتنت میپره ! و حتی اگه آنتن فول هم باشه باز همش میپره! اما خوب هر چیزی یه راه حلی داره !!! (البته نه اینکه بگم دستتونو به اونجا نزنید و یا جور دیگه گوشی را بگیرید)
    برای اینکه تا حدودی این مشکل بر طرف بشه باید تنظیمات زیر را در گوشی انجام بدید :
    در صفحه Homeکلید منو بعد تنظیمات را بزنید سپس گزینه وایرلس و شبکه را انتخاب کنید بعد Wi-Fi setting را انتخاب کنید. در این قسمت کلید منو را بزنید و گزینه Advanced را انتخاب کنید. حالا در مقابل "Best Wi-Fi performance" تیک بزنید. به همین راحتی !
    Home Screen > Menu > setting > Wireless & networks > Wi-Fi setting > Menu >Advanced > Best Wi-Fi performance
    با اینکار مشکل تا حدود زیادی حل میشه ولی در عوض مصرف باطری برای استفاده از وایفای بالا میره!
    در مورد کیفیت دوربین باید عرض کنم که کیفیت عکسها برای یک دوربین هشت مگا پیکسلی موبایل بد نیست اما میتونست خیلی بهتر از این باشه . تصاویر تا حدودی دارای نویز هستند و مقداری از جزئیات آنها حذف میشه . من خودم که یک دوربین 7 مگاپیکسلی کانن دارم در مقایسه با اون کیفیت عکسها برام چندان جالب نبود.
    کیفیت فیلم برداری هم خوبه هر چند کیفیت فیلم با وضوح 720 و وضوح 1080 خیلی با هم فرق نداشت. من کلا با این گوش با کیفیت 720 فیلمبرداری میکنم و ازش هم راضی هستم. البته احتمالا با آپدیت بعدی کارایی دوربین بمقدار قابل توجهی اصلاح خواهد شد بخاطر اینکه اکثر اینها مشکلات نرم افزاری هستند نه سخت افزاری.
    - در مورد پخش فیلم ، گوشی اکثر فرمتها را براحتی پخش میکنه اما بنظر میرسه پلیر گوشی در پخش بعضی فرمتهای فول اچ دی مشکل داره . من خودم برای تماشای فیلم فول اچ دی از پلیر soul Movie استفاده میکنم و تقریبا همه فرمتها را براحتی پخش کرد. این پلیر توانایی اجرای زیرنویس را هم داراست هر چند در سنسیشن فعلا حروف فارسی بصورت جداجدا نشان داده میشود تا وقتی که مشکل فارسی حل شود (برای رامهای غیر از عربی و خاورمیانه)
    - اما در مورد اجرای بازیها باید بگم که به علت تغییر وضوح صفحه در سنسیشن به 540*960 بعضی از بازیها که برای وضوح 480*800 بهینه شده اند بصورت تمام صفحه در گوشی اجرا نمیشوند که برای حل این مشکل باید فایل نصب و دیتاهای مخصوص این گوشی را دانلود کنید. تا الان خیلی از بازیها برای اجرای این وضوح آپدیت شده اند ولی بعضی از بازیها هستند هنوز آپدیت نشده اند و بصورت تمام صفحه اجرا نمیشوند و باید منتظر آپدیت این بازیها بود.
    بازیهایی که بصورت تمام صفحه و بدون مشکل رو گوشیم اجرا شدند به این ترتیب بودند :
    Asphalt 6 -Hawx -Fast 5 -Splinter cell convivtion -Assassian’s Creed -modern combat 2 -Dungeon Hunter 2 HD -Angry Bird -Final Strike3D -Letsgolf2 -Fruit ninja -

این بازیها مهمترین بازیهایی بودند که گفتم. کلا از بابت بازی خیالتون راحت باشه گوشی بدون کوچکترین مشکلی و با بالاترین سرعت همه را اجرا خواهد کرد فقط کافیه ورژن مخصوص گوشی را دانلود کنید.
    بنظر من این گوشی قدرت لازم برای اجرای سنگینترین بازیها رو تا یکی دو سال آینده خواهد داشت با اینکه تو بنچمارکها گالاگسی اس 2 قویتره مطمئن باشید هر بازی سنگینی که گالاگسی اس 2 بتونه اجرا کنه این گوشه هم کم نخواهد آورد و براحتی آنرا اجرا خواهد کرد.
    - باطری گوشی برای کارهای معمولی خوبه ولی اگه همش با گوشی بازی کنید و فیلم ببینید یا اینترنت گردی کنید باید هر روز و حتی کمتر از اون گوشیتون را شارژ کنید. برای من بعد از در حدود 3 ساعت بازی و 2 ساعت فیلم و 2 تا3 ساعت اینترنت و کارای دیگه باطریم تموم میشه و باید شارژش کنم. به نظر من برای یک گوشی دو هسته ای با مونتیور بزرگ حداقل باطری باید 2000 میلی آمپر باشه که باطری سنسیشن مقداری کم می آورد. ولی در کل اذیت چندانی ندارد و معمولیه نه خیلی کم نه زیاد !
    - جی پی اس گوشی واقعا از سرعت و دقت خیلی خوبی برخورداره بسرعت کمتر از یک دقیقه به ماهواره وصل میشه و مکانو با دقت بالا نشون میده . منکه ایرادی نتونستم برای جی پی اس بگیرم و واقعا خوب بود.
    -خدمت دوستان گلم عرض کنم که همون اوایل که به اینترنت رفتم برای گوشی یک آپدیت در حدود 27 مگابایت اومده بود که بعد از نصب متوجه تغییر محسوسی نشدم البته من قبل از آپدیت فرصت زیادی برای کار با گوشی نداشتم تا بگم کدام قسمت بهتر شده ولی بنظرم مصرف باطری مقدار کمی بهتر شده.
    در مورد گرمای گوشی هم بگم که اگه نور صفحه زیاد باشه و بمدت یکی دو ساعت با گوشی بازی یا فیلم و ... انجام بشه قسمت پایین گوشی مقداری گرم میشه که بنظر من چندان غیر معمولی نیومد.
    در آخر اینو بگم که از نظر من سنسیشن یکی از بهترین گوشیهای موجوده و اگه دوباره بخوام گوشی بخرم فارغ از پولش بدون شک سنسیشن را بر میدارم و از نظر من با وجود اشکالات جزئی سنسیشن بهترین گوشیه ! البته گوشی گالاگسی اس 2 هم گوشی خیلی خوبی هست و با توجه به اولویتها در نقاط ضعف و قوت ممکنه برای بعضیها گالاگسی اس 2 بهترین گوشی باشه ! البته اینارو بخاطر این میگم که اکثرا بین خرید این گوشی و گالاگسی اس 2 دو دلی وجود دارد به همین خاطر هی گالاگسی اس2 را میارم وسط! اما در هر حال منکه با سنسیشن کلی حال کردم و از خریدم خیلی راضی هستم.
    از دوستان اگه سوالی بود در خدمتم!

2. 13 کاربر از jafar79 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز sAeEd_kHaAn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    اینور آب

پيش فرض

اقا لطف کردی ریوی جالبی گزاشتی و از وقتی که برای راهنمایی بچه ها صرف کردی تشکر میکنم
    در مورد گوشی هم مبارکت باشه منم در صدد خریدش هستم

آخر فروم باز Mig33's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

سومش اینکه با در آوردن قاب کل آنتن سیمکارت و وایفای میپره !
    خدائیش این خیلی ضایع بازاره ها ......
    ممنون که وقت گذاشتی

5. این کاربر از Mig33 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

سلام دوست عزیز و تشکر به خاطر مطلبتون
    شما که با سنسیشن کار کردید . بین دو مدل سنسیشن و گالاکسی اس 2 کدوم رو پیشنهاد میکنید؟
    من بین این دو مدل گیرم.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

من بین سنسیشن و GS2 صد درصد باز هم سنسیشن رو انتخاب می کنم اما این به این معنی نیست که کاملا از سنسیشن راضیم! مثلا باطری سنسیشن زود خالی میشه و هر روز باید گوشی شارژ بشه البته نمی دونم GS2 چقدر شارژ نگه میداره . در کل من از سنسیشن خیلی راضی هستم و به همه پیشنهاد میکنم اگه خواستید حتما بخرید و شک نکنید.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •