تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 16

نام تاپيک: تجربه شما از مراجعه به گارانتی

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض تجربه شما از مراجعه به گارانتی

سلام.
    (یه تاپیک مشابه در بخش سخت افزار باز کردم که قفل شد ..اینبار جای مناسب رو انتخاب کردم)
    از اسم تاپیک معلومه
    تجربه هاتون رو از مراجعه به گارانتی های مختلف برای تعمیر لپتاپ بنویسید و توضیح بدید که آیا راضی هستید یا نه.
    به نظر شما چه سیاست هایی پشت این تعمیرات و .... خوابیده؟
    در پست بعدی تجربه خودم رو مینویسم.

تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

حدود 16 روز پیش من یه لپ تاپ دل مدل 5110 با کانفیک cori7 خریدم
    خیلی دنبال مدل و مارک گشتم آخر سر یه جورایی به ناچار این رو گرفتم و با تصور ذهنی که از مدل های سابق دل داشتم تو دلم خوشحال بودم.
    ما یه شرکت دولتی هستیم و این خرید رو به صورت عمده از انبار شرکت x انجام دادیم.
    وقتی لپ تاپ رو به منزل آوردم
    اولین کاری که کردم چک کردن سرویس تگ بود و خداروشکر دستگاه ریفر نبود و مثلا دلم رو قرص میکرد
    همچیز به خوبی به نظرمیرسید.
    بعد نصب ویندوز اشکالاتی رو درش دیدم که شرح کامل در تاپیک طرفداران 5110 موجوده اما به اختصار اینجا هم مینویسم:
    خرابی جک هدفون
    کالیپره نبودن تاچ پد
    حساس بودن لپ تاپ به امواج مغناطیسی و موبایل
    و مشکلاتی که مشکل نبود بیشتر ایراد طراحی بود مثل دمپ کردن کی بورد....و اینها.
    سعی کردم خیلی از مشکلات رو نادیده بگیرم و ازش استفاده کنم اما این مشکلات بیشتر و بیشتر میشد
    تا اینکه برای بار اول به گارانتی مراجعه کردم:
    بار اول:
    وقتی ایرادات رو به مسئول پذیرش گفتم گفت که عیوبی که شما میفرمایید خاص هستش و باید با کارشناس ما صحبت کنید
    وقتی کارشناس اومد تنها ایرادی رو که پذیرفت مشکل خرابی جک هدفون بود و اونجا نشد که من ثابت کنم که این دستگاه به امواج حساسه.
    کارشناس ازتعمیر سرباز زد و به قولی من رو پیچوند و گفت:
    (عین جمله)این مشکل شما مشکل خاص و بزرگی نیست و من توصیه میکنم دستگاه رو ببرید و بعدا اگر مشکلی بود بیارید ماهم سرمون خلوت بشه بتونیم جواب شما رو بدیم
    منم که دیدم جوابی نمیگیرم بعد اینکه یه روز از کارم افتادم و افکار پریشونی هم داشتم به خونه برگشتم
    (فکر کنید حساب مرخصی هایی که نمیدن ! پولی که برای لپ تاپ دادید ! انتظار استفاده ای که ازش داشتید اما نشده...تمام اینهارو کی باید پاسخ گوباشه؟)
    وقتی خونه اومدم با چندتا از بچه های سایت که مشورت کردم گفتن زودتر ببر و بده تعمیر
    بار دوم:
    وقتی به گارانتی رفتم اینبار بازهم نشد مشکل امواج رو نشون بدم دستگاه رو برای تعمیر گذاشتم بمونه و مشکل امواج رو هم گفتم تا نگاهی بهش بکنن شاید چیزی مشکل داشته باشه.
    مسئول تعمیرات قبول کرد که دستگاهم رو کامل چک کنه
    گفتن 3 روزه تحویلت میدیدم.
    3 روز بعد برای تحویل دستگاهم رفتم
    دستگاه رو تحویلم داد و منم گفتم اگر میشه اول چک کنم بعد امضا بزنم و ببرم
    نشستم دستگاه رو چک کنم داشتم باهاش کارمیکردم که متوجه شدم:
    سرویس تگ دستگاهم عوض شده
    و سی پی یو هم همینطور عوض شده و مدل پایین تری روشه cori5
    فورا دستگاه رو بردم پیش مسئولش و گفتم سیستم من cori7 بوده و سرویس تگ دستگاهم این نیست !
    اون اول نگاهی کرد و پوزش خواست و گفت اشتباه شده و الان درستش میکنیم !(چه اشتباهی؟دروغ تا چه حد؟)
    و من دو ساعت اونجا نشستم تا اونها دستگاهم رو بیارن
    وقتی آوردن گفت با نرم افزار سرویس تگ دستگاهت رو به حالت قبل برگردوندم
    برای اینکه کل مادربرد دستگاه شما مشکل داشته ما عوضش کردیم مشکل از جک هدفون نبوده و چیپ خراب بوده ما هم تعمیر نکردیم تعویض کردیم.
    سی پی یویی هم که روش بود رو اشتباه کردیم سی پی یو شما روی مادربرد قدیمی شما جا مونده بود که گذاشتیم سر جاش !!
    خلاصه
    منم گفتم با این اوضاع شما میتونید دستگاه های ریفر رو جای اصل بفروشید و حتی فروشگاه هایی که این نوع نرم افزار فلش رو داشته باشند میتونن براحتی سرمشتری کلاه بزارن
    اون هم گفت بله میشه برای همین توصیه ما به یوزرها اینه که سرویس تگشون رو هرجایی قرار ندن
    چون ممکنه سو استفاده بشه.
    بعد من گفتم دل تو ایران قطعه نداره شما الان مادربرد من رو استوک انداخیتد !
    و گفت:
    نه ما داخل ایران قطعه نو و فابریک نداریم اما یکسری دستگاه مازاد بر نیاز بازار هم وارد کردیم و اونهارو خورد کردیم و ازشون استفاده میکنیم برای تعمیر و تعویض(به نظر دروغ میومد حرفش و شک ندارم روی دستگاهم مادربرد استوک بسته شده)
    و خلاصه عذر خواهی کرد و رفت
    منم الان دارم روی دستگاه ویندوز جدید نصب میکنم ببینم تمامی مشکلاتم حل شده یا نه !
    حالا حرفها اینهاست:
    اگر من یوزری بودم که دستگاهم رو چک نمیکردم این اشتباه اونها باعث میشد سی پی یو پایین تری روی دستگاهم نصب بشه !
    این چه گارانتی ی هستش که نمیدونه داره چیکار میکنه !
    سرویس تگ رسما یه چیز مزخرف و الکیه و میتونه براحتی جعل بشه !
    مراجعه به گارانتی یعنی بستن سخت افزار استوک روی دستگاه !
    من وافعا دلم چرکینه از خریدی که کردم و البته گارانتی به ظاهر معتبر.
    قصد توهین ندارم اما به وضوح دزدی رو دیدم.
    Last edited by hootas23; 26-10-2011 at 17:25.

3. 8 کاربر از hootas23 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه skadi1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

میشه اسم گارانتی رو بگید؟؟
    یا غیر مستقیم به اون اشاره کنید

آخر فروم باز Xilevens's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

مورد آخرو فک کنم فقط راست گفته طرف

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

سلام. من هم لپ تاپ با گارانتی زیگو... خریدم. سر 6 ماه مادر بورد سوخت. بردم مادربورد عوض کنن. دو هفته طول دادن و آخرش یه مادر بورد با کارت گرافیک ضعیفتر بهم دادن. دو ماه دوندگی کردم تا بالاخره راضی شدند که مادربورد با گرافیک قوی تر رو بهم بدند.
    بحث سرویس تگ هم که در بالا گفته شده کاملا صحیح است. راحت سرویس تگ رو عوض می کنند.

تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

موقع خرید سرویس تگو با سایت هم چک کنید . ببینید دقیقا مشخصات یکیه . مثلا هارد 500g هست چه مارکیه ؟
    متاسفانه تو ایران اینجوریه . شرکتای معتبر ممکنه این کار رو بکنن چه برسه متفرقه ها .
    ولی با گارانتی رسمی بگیرید خیلی بهتره.
    مادربرد که عوض بشه خب سرویس تگ هم عوض میشه. ولی اومدن سرویس تگو عوض کردن دیگه اندشه.
    در مورد قطعاتی رو که عوض میکنن هم درسته. من خودم یه بار که رفته بودم شرکت یه l501 نو رو کلا باز کردن و از قطعاتش برا دستگاهایی که مورد داشتن استفاده می کردن.
    سابقه ی شرکتا رو هم برا انتخاب گارانتی در نظر بگیرید. شرکت مادیران شرکت بسیار معتبریه ولی تو زمینه لپ تاپ سابقش 1 ساله. وقتی کارشناسش به این دوستمون درباره ی امواج مغناطیسی میگه مشکل خاصی نیست دیگه انتظار زیادی نباید ازشون داشت.

---------- Post added at 11:13 PM ---------- Previous post was at 11:12 PM ----------

سلام. من هم لپ تاپ با گارانتی زیگو... خریدم. سر 6 ماه مادر بورد سوخت. بردم مادربورد عوض کنن. دو هفته طول دادن و آخرش یه مادر بورد با کارت گرافیک ضعیفتر بهم دادن. دو ماه دوندگی کردم تا بالاخره راضی شدند که مادربورد با گرافیک قوی تر رو بهم بدند.
    بحث سرویس تگ هم که در بالا گفته شده کاملا صحیح است. راحت سرویس تگ رو عوض می کنند.
    مدل گراف قبلیتون چی بود و اینکه جدید بهتون دادن چی بود؟

کـاربـر بـاسـابـقـه amin666's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    karaj

پيش فرض

دوستان اگه سرویس تگ رو تو خود سایت دل بزنید مگه معلوم نمی شه؟!!من متوجه نشدم دقیق.خب اگه قطعه عوض کنه یا با نرم افزار تغییرش بده تو سایت دل که تغییر نمی کنه!من تا حالا تست نکردم.ولی وقتی سرویس تگ رو تو سایت خود برند می زنی چه اطلاعاتی رو نشون می ده؟

تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

دوستان اگه سرویس تگ رو تو خود سایت دل بزنید مگه معلوم نمی شه؟!!من متوجه نشدم دقیق.خب اگه قطعه عوض کنه یا با نرم افزار تغییرش بده تو سایت دل که تغییر نمی کنه!من تا حالا تست نکردم.ولی وقتی سرویس تگ رو تو سایت خود برند می زنی چه اطلاعاتی رو نشون می ده؟
    درسته . تو سایت نوع قطعات و کانفیگو می زنن. اگه تغییر بدن فقط سرویس تگ زیر لپ تاپ رو با بایوس یکی می کنن.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

موقع خرید سرویس تگو با سایت هم چک کنید . ببینید دقیقا مشخصات یکیه . مثلا هارد 500g هست چه مارکیه ؟
    متاسفانه تو ایران اینجوریه . شرکتای معتبر ممکنه این کار رو بکنن چه برسه متفرقه ها .
    ولی با گارانتی رسمی بگیرید خیلی بهتره.
    مادربرد که عوض بشه خب سرویس تگ هم عوض میشه. ولی اومدن سرویس تگو عوض کردن دیگه اندشه.
    در مورد قطعاتی رو که عوض میکنن هم درسته. من خودم یه بار که رفته بودم شرکت یه l501 نو رو کلا باز کردن و از قطعاتش برا دستگاهایی که مورد داشتن استفاده می کردن.
    سابقه ی شرکتا رو هم برا انتخاب گارانتی در نظر بگیرید. شرکت مادیران شرکت بسیار معتبریه ولی تو زمینه لپ تاپ سابقش 1 ساله. وقتی کارشناسش به این دوستمون درباره ی امواج مغناطیسی میگه مشکل خاصی نیست دیگه انتظار زیادی نباید ازشون داشت.

---------- Post added at 11:13 PM ---------- Previous post was at 11:12 PM ----------

مدل گراف قبلیتون چی بود و اینکه جدید بهتون دادن چی بود؟

اول 5650 بود. بعد که عوض کردن 5470 گذاشتن. البته بعد دوباره مجبور شدن 5650 بهم بدن. راستی این صدای جز جز از شارژر لپ تاپ واسه چیه؟ تو یه تاپیکی این سوال رو مطرح کردم. مثل اینکه خیلی از شارژرهای دل این طوری می شن!

تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

اول 5650 بود. بعد که عوض کردن 5470 گذاشتن. البته بعد دوباره مجبور شدن 5650 بهم بدن. راستی این صدای جز جز از شارژر لپ تاپ واسه چیه؟ تو یه تاپیکی این سوال رو مطرح کردم. مثل اینکه خیلی از شارژرهای دل این طوری می شن!
    ها لپ تاپتون 5010 بوده. آره این مدل هم 5650 داشت هم 5470 . خوب کردید . همیشه حواستون به مالتون باشه . هیچ فرق نمیکنه شرکته معتبر باشه یا نه. ولی همیشه با گارانتی معتبر بگیرید.

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •