تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 39

نام تاپيک: سوالات پیرامون روزه{فقط در این تاپیک}

آخر فروم باز yashgin128's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

چطوری میشه تو ماه رمضون چاق شد؟
    مثلا با خوردن زولبیا بامیه میشه چاق شد؟
    یا هرچی شما بگید فقط چاق شیم!
    تنکس......
    داداش تنها راهش اینه که روزی 7 وعده بخوری.ناهار مفصل.عصرانه خوب .صبحانه مقوی و..
    رمضان ماه وزن اضافه کردن نیست ماه معنویات هست.ذهنتو هم درگیر این قبیل موارد نکن

2. این کاربر از yashgin128 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    زیر خط فقر

پيش فرض

چرا بعضیا با روزه گرفتن برعکس چاق میشن؟
    کاهش و افزایش وزن حاصل تفاوت کالری دریافتی و مصرفیه
    وقتی تحرک کم بشه وعده های سنگین و پر کالری بیاد تاثیر میزاره.

چطوری میشه تو ماه رمضون چاق شد؟
    مثلا با خوردن زولبیا بامیه میشه چاق شد؟
    یا هرچی شما بگید فقط چاق شیم!
    تنکس......
    میخواهید هم روزه بگیرید هم چاق بشید؟
    تحرکت رو کم کن وعده های غذایی و حجمشون رو ببر بالا.
    اگه اصولی میخوای اول به کارشناس تغذیه مراجعه کن بعد باشگاه بدن سازی برو خیلی تاثیر داره.

4. 2 کاربر از Big-Boss بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

13

داداش تنها راهش اینه که روزی 7 وعده بخوری.ناهار مفصل.عصرانه خوب .صبحانه مقوی و..
    خداوکیلی این جواب بود دادی؟.... راهنمایی بلد نیستی کسی مجبورت نکرده بیای اسپم بدی.... ماه معنویاته که هست فک کردی فقط خودت مومن ی و روزه میگیری؟.... واقعا که...
    میخواهید هم روزه بگیرید هم چاق بشید؟
    بله.......
    تحرکت رو کم کن وعده های غذایی و حجمشون رو ببر بالا.
    اگه اصولی میخوای اول به کارشناس تغذیه مراجعه کن بعد باشگاه بدن سازی برو خیلی تاثیر داره.
    کارشناس تغذیه رو ولش کن من 100% هیچی حالیشون نیست....
    من پرسیدم تو ماه رمضون شما میگی برو باشگاه و .... اگه میشه کسایی که اطلاعات دارن جواب بدن و بقیه وقت مارو نگیرن.... تنکس..
    زولبیا بامیه چاق میکنه یا نه؟... اصلا هر100گرم زولبیا بامیه چقدر کالری داره؟.... تنکس.......
    لطفا جواب این سوالمم بدید...

پروفشنال Sayam's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010

پيش فرض

در مورد اینکه گفتند فعالیت بدنی نکنید ، اصلا درست نیست و از نظر متخصصین هیچ وقت این روش برای اضافه کردن وزن توصیه نمیشه ... حتی عکس این موضوع هم هست یعنی میگن ورزش کنید تا حجم عضلانی و استخوانی افزایش پیدا بکنه ... از ضرر های کم فعالیتی هم نباید غافل شد ...

در مورد محاسبه ی کالری هم فکر کنم این به دردتون بخوره

نرم افزار محاسبه ی کالری
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

7. این کاربر از Sayam بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال ehsan_update's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    Medical Laboratory

پيش فرض

خداوکیلی این جواب بود دادی؟.... راهنمایی بلد نیستی کسی مجبورت نکرده بیای اسپم بدی.... ماه معنویاته که هست فک کردی فقط خودت مومن ی و روزه میگیری؟.... واقعا که...

بله.......

کارشناس تغذیه رو ولش کن من 100% هیچی حالیشون نیست....
    من پرسیدم تو ماه رمضون شما میگی برو باشگاه و .... اگه میشه کسایی که اطلاعات دارن جواب بدن و بقیه وقت مارو نگیرن.... تنکس..

لطفا جواب این سوالمم بدید...
    دوست عزیز این چه طرز حرف زدنه آخه! به خدا ادب هم خوب چیزییه!
    دوستانی که لطف کردن زحمت کشیدن و وقت گذاشتن جواب شما رو دادن قصدشون کمک به شماست نه اسپم دادن و گرفتن وقت شما!!! اون وقت شما به جای تشکر اینطوری حرف میزنی!!!؟
    مطمئن باش اگه کارشناس تغذیه ای که 4 سال درس خونده تا به سوالهایی از قبیل سوال شما پاسخ بده راه حل این کار رو بلد نباشه هیچ کدوم از افراد این فروم هم جواب سوالتون رو بلد نیستند!

در ضمن اگه میخوای اصولی چاق شی حتما ورزش مناسب و باشگاه هم لازمه، چون با خوردن بامیه زولوبیا و این جور غذا ها شاید فقط شکم و پهلو و باسن چاق بشن و اندام و صورت لاغر باقی بمونه ( چاقی سیبی یا گلابی شکل) که زشت ترین نوع چاقی هستش.
    برای اینکه چاقی مفید و قابل قبول داشته باشید باید علاوه بر غذاهای دارای چربی( انواع روغن و کره) و کربوهیدرات فراوان ( مثل برنج و ماکارونی و نان) پروتئین کافی هم مصرف کنید و فعالیت ورزشی متوسطی هم برای پخش صحیح چربی در بدن داشته باشید!
    ببخشید اگه وقت شما رو گرفتم!!!!

9. 3 کاربر از ehsan_update بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

یکی از دوستان خصوصی تهدید کردن و گفتن که پستمو ویرایش کنم.... وگرنه به مدیر میگن پاک کنه...!!
    من اینکارو نمیکنم............ لطفا پستمو حذف کنید ولی ویرایشش نمیکنم چون بهم توهین شد..
    ایشون اومده میگه:
    یعنی چی ذهنمو درگیر این چیزا نکنم ها...؟
    در ضمن اگه میخوای اصولی چاق شی حتما ورزش مناسب و باشگاه هم لازمه، چون با خوردن بامیه زولوبیا و این جور غذا ها شاید فقط شکم و پهلو و باسن چاق بشن و اندام و صورت لاغر باقی بمونه ( چاقی سیبی یا گلابی شکل) که زشت ترین نوع چاقی هستش.
    من نگفتم برنامه چند ماهه بدید واسه من.... من میگم یه برنامه چاقی مخصوص ماه رمضون و با شرایط ماه رمضون بدید... نمیدونم من بد میگم یا شما بد متوجه میشید؟....
    ببخشید اگه وقت شما رو گرفتم!!!!
    واقعا که.!....
    Last edited by s9b5; 11-08-2011 at 00:48.

پروفشنال ehsan_update's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    Medical Laboratory

پيش فرض

یکی از دوستان خصوصی تهدید کردن و گفتن که پستمو ویرایش کنم.... وگرنه به مدیر میگن پاک کنه...!!
    من اینکارو نمیکنم............ لطفا پستمو حذف کنید ولی ویرایشش نمیکنم چون بهم توهین شد..
    ایشون اومده میگه:
    یعنی چی ذهنمو درگیر این چیزا نکنم ها...؟
    من نگفتم برنامه چند ماهه بدید واسه من.... من میگم یه برنامه چاقی مخصوص ماه رمضون و با شرایط ماه رمضون بدید... نمیدونم من بد میگم یا شما بد متوجه میشید؟....
    واقعا که.!....
    اولا با این لحن صحبتتون در هیچ عرصه ای به هیچ جایی نمیرسید! دوما اون چیزایی که من گفتم فرقی نمیکنه برای رمضون یا غیر رمضون، یه بار دیگه بخونش!
    نه من بد متوجه نمیشم. این شمایید که هم دارید بد میگید و هم بد متوجه میشید!!! هیچ کدوممون به شما بدهکار نیستیم که داری اینطوری صحبت میکنی!
    در ضمن اون دوستمون خیلی هم درست گفتن، بهتره به جای اینکه به فکر اضافه وزن و کاهش وزن باشیم اول به فکر ارتقای خیلی چیزای دیگه (مثل اخلاق) باشیم، بعدا جسم...

12. 2 کاربر از ehsan_update بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

در ضمن اون دوستمون خیلی هم درست گفتن، بهتره به جای اینکه به فکر اضافه وزن و کاهش وزن باشیم اول به فکر ارتقای خیلی چیزای دیگه (مثل اخلاق) باشیم، بعدا جسم...
    آقا من میخوام چاق شم شما میگی فکر معنویات و اخلاق باش؟!....
    عجب گیری کردیما....
    در ضمن این تاپیک درباره جسمه نه روح......!!
    Last edited by s9b5; 11-08-2011 at 01:13.

تعلیق عضویت ...
    تاريخ عضويت
    Jul 2011
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

مضرات پزشکی

تغییرات شیمیایی در خون در طول روزه میتواند تاثیرات خطرناکی بر سیستم بدن داشته باشد.از جمله احتمال مسمومیت‌های استامینوفنی که همراه با برخی داروها رخ میدهد
    David C. Whitcomb, MD, PhD, Geoffrey D. Block, MD, MPH,Association of Acetaminophen Hepatotoxicity With Fasting and Ethanol Use,JAMA 1994;272(23):1845-50, [PDF
    کد:
    برهم خوردن تعادل گرمایی بدن، تشنگی مفرط، ضعف و نقصان مواد غذایی مورد نیاز بافت‌های بدن از جمله جنبه‌های منفی روزه‌گرفتن است
    ↑ khadija-devi (Nov 3, 2009). "Adverse Effects of Islamic Fasting". CHOWK.
    کد:
    . Retrieved 2010-08-01.

کد:
    ایجاد حالات عصبی همراه با سردرد، بیخوابی و خستگی مفرط از دیگر عوارض روزه‌داری است

J B Leiper, A M Molla and A M Molla ((2003)). "Effects on health of fluid restriction during fasting in Ramadan". European Journal of Clinical Nutrition 57: 30-38.

به گفته Jarvis روزه نه تنها بدن را پاکسازی نمی‌کند و به بدن استراحت نمی‌دهد بلکه با فشار بیشتر بر روی کبد باعث افزایش تجمع ترشحات سمی همچون اوره در خون میشود. هنگامی که بدن با کمبود انرژی مواجه می‌شود بدن طی فرآیندی به نام کاتابولیسم شروع به شکستن ماهیچه‌ها و دیگر بافت‌های پروتئنی و تبدیل آن به انرژی می‌کند. کاتابولیسم در واقع نوعی «خود خوری» محسوب می‌شود که با تولید اوره و اسیدهای آمینه (به عنوان مواد فرعی) منجر به افزایش اسیدیته خون می‌شود. نتیجهٔ اسیدی شدن خون ضعف، خستگی شدید، کج‌خلقی، افسردگی، کاهش میل جنسی و احساس کسالت است

به عقیده وی، روزه علاوه بر سمی کردن خون با مواد اسیدی، مانع از دفع کامل آنها از بدن نیز میشود. روزه باعث از دست رفتن سریع آب، پتاسیم و سدیم میشود. کاهش آب بدن منجر به کاهش حجم خون و در نتیجه کاهش فشار خون خواهد شد که به سرگیجه، احساس ضعف و یا غش منتهی میشود. کمبود شدید پتاسیم منجر به بهم خوردن ریتم ضربان قلبی میشود. این افت تپش قلب حتی ممکن است در مواردی به مرگ بینجامد. کسانی که روزه می‌گیرند ممکن است همچنین به کم‌خونی، ضعف ایمنی بدن، آسیب‌های کلیوی یا کبدی مبتلا گردند. همچنین آسیب‌های معده-روده‌ای یا نارسایی‌های گوارشی میتواند تا چند هفته یا چند ماه ادامه داشته باشد. روزه خصوصاً برای کودکان خطرناک است
    ↑ ۱۰٫۰ ۱۰٫۱ William T. Jarvis, Ph.D. (1995). "Fasting" (in انگلیسی). NCAHF.
    کد:
    . Retrieved 2010-08-03.

از دست رفتن آب بیش از حد باعث هذیان گویی و کاهش سطح هوشیاری و یبوست و سنگ کلیه نیز می شود
    کد:
    Dehydration by Dr Rob Hicks
    Last edited by dashhosein38; 11-08-2011 at 09:49.

15. 3 کاربر از dashhosein38 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Mohammad's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2004

پيش فرض

پست ها رو بدون تغییر گذاشتم ، اما امیدوارم چنین صحبت هایی دیگه پیش نیاد که مجبور به برخورد از شیوه ای دیگه باشم ... چند نکته :

- از ادبیات مناسب استفاده کنید و به یکدیگر احترام بذارید .
    - تمرکز بر روی سوال و پاسخش باشه .
    - اینجا هر کس در حد توان و بر حسب اطلاعات خودش پاسخ میده ، بنابراین در هر صورت جای تشکر باقیست .

روی سخنم به تمامی دوستان بود .
    ممنون .

17. 8 کاربر از Mohammad بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •